О бюджетах города, поселков и сельских округов Шемонаихинского района на 2023-2025 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2022 года № 27/3-VII
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 726 455,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 168 748,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 557 707,0 тысяч тенге;
2) затраты – 744 788,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 333,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 333,2 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 18 333,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского районаобъем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города на 2023 год в сумме 68 530,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 489 177,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
4. Утвердить бюджет поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 147 865,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32 015,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының қала, кенттер және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 27/3-VII шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 726 455,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –168 748,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 557 707,0 мың теңге;
2) шығындар – 744 788,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 333,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 333,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 18 333,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджетінде 68 530,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
3. Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласы бюджетінде 489 177,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Первомайский кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 147 865,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 32 015,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;

поступления трансфертов – 115 850,0 тысяч тенге;
2) затраты – 153 831,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 966,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 966,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 966,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
5. Учесть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2023 год в сумме 45 199,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в бюджете поселка Первомайский Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 70 651,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
7. Утвердить бюджет поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1)доходы – 283 304,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 283,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 182,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 258 839,5 тысяч тенге;
2) затраты – 290 143,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 838,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 838,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 838,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
8. Учесть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет поселка на 2023 год в сумме 56 929,0 тысяч тенге.

трансферттер түсімі  – 115 850,0 мың теңге;
2) шығындар – 153 831,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу  – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 966,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 966,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары  – 5 966,5 мың тенге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Первомайский кентінің бюджетінде 45 199,0 мың теңге сомасында 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
6. Шемонаиха ауданы Первомайский кенті бюджетінде 70 651,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 283 304,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 283,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер  – 182,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер  –  0 теңге;
трансферттер түсімі  – 258 839,5 мың теңге;
2) шығындар – 290 143,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер  –  0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 838,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын  қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 838,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары  –  6 838,8 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 56 929,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған кент бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.

9. Предусмотреть в бюджете поселка Усть-Таловка Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 201 910,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.08.2023 № 6/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
10. Утвердить бюджет Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 484,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 63 235,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 24 249,0 тысяч тенге;
2) затраты – 92 247,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 763,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 4 763,1 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 763,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
11. Учесть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 2 324,0 тысячи тенге.
11-1. Предусмотреть в бюджете Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 21 925,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.05.2023 № 3/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023); в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.08.2023 № 6/2-VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
12. Утвердить бюджет Верх-Убинского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 831,7 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7 476,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;

9. Шемонаиха ауданы Усть-Таловка кентінің бюджетінде 201 910,5 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 09.08.2023 № 6/2-VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Вавилон ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 484,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 63 235,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 24 249,0 мың теңге;
2) шығындар – 92 247,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -4 763,1 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 763,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 763,1 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Вавилон ауылдық округінің бюджетінде 2 324,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
11-1. 2023 жылға арналған Шемонаиха ауданының Вавилон ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен 21 925,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 04.05.2023 № 3/2-VIII (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 09.08.2023 № 6/2-VIII шешімдерімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Верх-Уба ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13,14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 831,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 476,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

16. Учесть в бюджете Волчанского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 35 222,0 тысячи тенге.
17. Предусмотреть в бюджете Волчанского сельского округа на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 42 216,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
18. Утвердить бюджет Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 177 038,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 307,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 167 731,7 тысяча тенге;
2) затраты – 178 704,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 665,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 665,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 665,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
19. Учесть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 39 669,0 тысяч тенге.
20. Предусмотреть в бюджете Выдрихинского сельского округа Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 128 062,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
21. Утвердить бюджет Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 759,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28 376,0 тысяч тенге;

16. Шемонаиха ауданы Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 35 222,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
17. Волчанка ауылдық округінің бюджетінде 42 216,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 177 038,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 307,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 167 731,7 мың теңге;
2) шығындар – 178 704,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 665,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 665,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 665,6 мың теңге.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
19. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 39 669,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
20. Шемонаиха ауданы Выдриха ауылдық округінің бюджетінде 128 062,7 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Зевакино ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 759,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 376,0 мың теңге;

26. Предусмотреть в бюджете Каменевского сельского округа Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 58 394,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 26 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
27. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 849,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 022,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 79 827,0 тысяч тенге;
2) затраты – 86 014,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 165,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 165,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 165,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
28. Учесть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 28 982,0 тысячи тенге.
29. Предусмотреть в бюджете Октябрьского сельского округа Шемонаихинского района на 2023 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 50 845,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
30. Утвердить бюджет Разинского сельского округа Шемонаихинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 986,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 244,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 80 742,7 тысячи тенге;

26. Шемонаиха ауданы Каменевский ауылдық округінің бюджетінде 58 394,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 849,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 022,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 79 827,0 мың теңге;
2) шығындар – 86 014,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу– 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 165,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 165,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 165,1 мың теңге.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
28. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 28 982,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
29. Шемонаиха ауданы Октябрьское ауылдық округінің бюджетінде 50 845,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2023-2025 жылдарға арналған Шемонаиха ауданы Разин ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 84 986,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 244,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 80 742,7 мың теңге;

31. Учесть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 32 167,0 тысяч тенге.
32. Предусмотреть в бюджете Разинского сельского округа объем бюджетных трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет сельского округа на 2023 год в сумме 48 575,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 32 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).

31. Разин ауылдық округінің бюджетінде 32 167,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі ескерілсін.
32. Разин ауылдық округінің бюджетінде 48 575,7 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен 2023 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).

33. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение 1 к решению
Шемонаихинского районного маслихата
от 27 декабря 2022 года
№ 27/3-VII
Бюджет города Шемонаиха Шемонаихинского района на 2023 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.10.2023 № 9/2 -VIII (вводится в действие с 01.01.2023).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ

33. Осы шешім 2023 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 27/3-VII шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Шемонаиха ауданы Шемонаиха қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 27.10.2023 № 9/2 -VIII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР