Об утверждении бюджета Актастинского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 10 января 2023 года № 301.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актастинского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 44603,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16575 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28028,2 тысяч тенге;
2) затраты – 47736,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3133 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3133 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 3133 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2023 № 121 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" с 1 января 2023 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете Актастинского сельского округа на 2023 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 11 885 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Актастинского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 24 500 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Актастинского сельского округа.

2023–2025 жылдарға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 қаңтардағы № 301 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 44603,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16575 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28028,2 мың теңге;
2) шығындар – 47736,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3133 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3133 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3133 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 22.11.2023 № 121 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 11 885 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 24 500 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Ақтасты ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.