О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" и от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, Фондом компенсации потерпевшим, Фондом поддержки инфраструктуры образования и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза"
Приказ и.о. Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 314
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификацию поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 01 "Доходы от государственной собственности":
в подклассе 9 "Прочие доходы от государственной собственности":
наименование специфики 07 "Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству" изложить в следующей редакции:
"07 Поступления от реализации бесхозяйного имущества, конфискованные объекты недвижимого имущества, вещественные доказательства, выморочное имущество, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству";
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 01 "Трансферты из нижестоящих органов государственного управления":
в подклассе 1 "Трансферты из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы":
наименование специфики 07 "Бюджетное изъятие из бюджета города Нур-Султана" изложить в следующей редакции:
"07 Бюджетное изъятие из бюджета города Астана";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 106 "Национальный центр по правам человека":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 және "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты, Жәбірленушілерге өтемақы қорының, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесі" 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарының - Қаржы министрінің м.а. 2023 жылғы 31 наурыздағы № 314 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
01 "Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер" сыныбында:
9 "Мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер" кіші сыныбында:
07 "Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер" сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"07 Иесіз мүлікті, тәркіленген жылжымайтын мүлік объектілері, заттай дәлелдемелер, иесіз қалған мүлік, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер";
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
01 "Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен трансферттер" кіші сыныбында:
07 "Нұр-Сұлтан қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттік алу" сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"07 Астана қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттік алу";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
106 "Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"005 Усиление эффективности национальных правозащитных механизмов в Казахстане
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 055 следующего содержания:
"055 Обновление парка автомашин для государственных органов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 204 "Министерство иностранных дел Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 022 с бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"022 Содействие развитию связей и контактов с соотечественниками за рубежом и этническими казахами, прибывшими в Республику Казахстан
101 Создание условий для поддержки соотечественников за рубежом и этнических казахов, прибывших в Республику Казахстан";
дополнить бюджетной программой 028 следующего содержания:
"028 Создание единой информационной системы дипломатической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация политики государства в сфере промышленности, оборонной промышленности, геологии, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, строительства, жилищно-коммунального хозяйства":
дополнить бюджетной подпрограммой 101 следующего содержания:
"101 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 061 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
061 Развитие объектов государственных органов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
по бюджетной программе 047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 108 следующего содержания:
"108 Исследования в области обороны";
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":

мынадай мазмұндағы 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"005 Қазақстандағы ұлттық құқық қорғау тетіктерінің тиімділігін күшейту
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
204 "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 022 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"022 Шетелдегі отандастармен және Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтармен байланыстарды және қатынастарды дамытуға жәрдемдесу
101 Шетелдегі отандастар мен Қазақстан Республикасына келген этникалық қазақтарды қолдау үшін жағдай жасау";
мынадай мазмұндағы 028 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"028 Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық қызметтің бірыңғай ақпараттық жүйесін құру";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Өнеркәсіп, қорғаныс өнеркәсібі, геология, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылық, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"101 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 061 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
061 Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
208 "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
047 "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 108 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"108 Қорғаныс саласындағы зерттеулер";
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 010 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
010 Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 016 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"016 Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 628 "Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу":
дополнить бюджетной программой 004 следующего содержания:
"004 Создание информационной системы экономических расследований";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 005 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
005 Развитие объектов органов внутренних дел
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 053 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"053 Строительство объектов общественного порядка и безопасности
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Правовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
наименование бюджетной программы 005 "Оказание юридической помощи адвокатами" изложить в следующей редакции:
"005 Оказание юридической помощи адвокатами и юридическими консультантами";
в функциональной подгруппе 4 "Деятельность по обеспечению законности и правопорядка":
по администратору бюджетных программ 502 "Генеральная прокуратура Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Осуществление высшего надзора за точным и единообразным применением законов и подзаконных актов в Республике Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Строительство, реконструкция объектов для органов прокуратуры";
в функциональной подгруппе 6 "Уголовно-исполнительная система":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 077 "Организация деятельности уголовно-исполнительной системы":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Строительство, реконструкция объектов уголовно-исполнительной системы";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 1 "Дошкольное воспитание и обучение":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 003 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования";
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
по бюджетным программам 081 "Дошкольное воспитание и обучение", 200 "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания" и 202 "Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 360 "Управление образования города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 034 "Дошкольное воспитание и обучение":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 753 "Управление развития человеческого потенциала области":
по бюджетным программам 081 "Дошкольное воспитание и обучение", 200 "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания" и 202 "Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 010 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
010 Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 016 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"016 Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
628 "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"004 Экономикалық тергеудің ақпараттық жүйесін құру";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 005 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
005 Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 053 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"053 Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
2 "Құқықтық қызмет" функционалдық кіші тобында:
221 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Адвокаттардың заңгерлік көмек көрсетуі" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Адвокаттардың және заң консультанттарының заң көмегін көрсетуі";
4 "Заңды және құқықтық тәртiптi қамтамасыз ету жөніндегі қызмет" функционалдық кіші тобында:
502 "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Қазақстан Республикасында заңдардың және заңға тәуелді актілердің дәлме-дәл және бірізді қолданылуына жоғары қадағалауды жүзеге асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"102 Прокуратура органдары үшін объектілер салу, реконструкциялау";
6 "Қылмыстық-атқару жүйесі" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
077 "Қылмыстық-атқару жүйесінің қызметін ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"102 Қылмыстық-атқару жүйесінің объектілерін салу, реконструкциялау";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
1 "Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"102 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
081 "Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту", 200 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру" және 202 "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға" бюджеттік бағдарламалар бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
360 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
034 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
753 "Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
081 "Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту", 200 "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру" және 202 "Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға" бюджеттік бағдарламалар бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 011 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
011 Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 004 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 125 следующего содержания:
"125 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию подушевого нормативного финансирования в государственных дневных общеобразовательных сельских полнокомплектных школах";
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 093 с бюджетными подпрограммами 004 и 016 следующего содержания:
"093 Модернизация среднего образования
004 За счет внешних займов
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 005 "Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей":
дополнить бюджетной подпрограммой 111 следующего содержания:
"111 Капитальные расходы организаций среднего образования, осуществляющих деятельность в области культуры и искусства";
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
по бюджетной программе 203 "Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетными программами 012, 069 и 205 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
012 Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
069 Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
205 Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 4 "Техническое и профессиональное, послесреднее образование":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования";
наименование бюджетной подпрограммы 110 "Оплата услуг оператора по размещению государственного заказа на обеспечение студентов колледжей местами в общежитиях по принципу подушевого финансирования" изложить в следующей редакции:
"110 Оплата услуг оператора по размещению государственного заказа на обеспечение студентов колледжей местами в общежитиях по принципу подушевого финансирования и координации деятельности организаций технического и профессионального, послесреднего образования по подушевому нормативному финансированию";

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 011 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
011 Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 125 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"125 Облыстық бюджеттерге мемлекеттік күндізгі жалпы білім беретін ауылдық толық жинақталған мектептерде жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 және 016 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 093 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"093 Орта білім беруді жаңғырту
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 111 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"111 Мәдениет және өнер саласында қызметін жүзеге асыратын орта білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
203 "Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 012, 069 және 205 бюджеттік бағдарламаларымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
012 Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
069 Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
205 "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
4 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"103 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
110 "Жан басына шаққандағы қаржыландыру принципі бойынша колледж студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және оператордың қызметтеріне ақы төлеу" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"110 Жан басына шаққандағы қаржыландыру принципі бойынша колледж студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының қызметін үйлестіру жөніндегі оператордың қызметтеріне ақы төлеу";

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 099 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
099 Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 5 "Переподготовка и повышение квалификации специалистов":
по администратору бюджетных программ 224 "Министерство просвещения Республики Казахстан":
наименование бюджетных программ 007 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования", 008 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования" и 009 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования" изложить в следующей редакции:
"007 Повышение квалификации педагогов государственных организаций дошкольного образования
008 Повышение квалификации педагогов государственных организаций среднего образования
009 Повышение квалификации педагогов государственных организаций технического и профессионального образования";
в функциональной подгруппе 6 "Высшее и послевузовское образование":
по администратору бюджетных программ 227 "Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан":
по бюджетной программе 204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием":
дополнить бюджетными подпрограммами 107 и 108 следующего содержания:
"107 Капитальные расходы подведомственных организаций в сфере высшего образования
108 Услуги по развитию высшего и послевузовского образования";
наименование бюджетной подпрограммы 113 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения" изложить в следующей редакции:
"113 Проведение республиканских студенческих олимпиад, конкурсов, мероприятий республиканского значения";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 082 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
082 Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
наименование бюджетной подпрограммы 114 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения на республиканском уровне" изложить в следующей редакции:
"114 Строительство и реконструкция объектов здравоохранения на республиканском уровне за счет республиканского бюджета";

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 099 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
099 Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
5 "Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру" функционалдық кіші тобында:
224 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 "Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау", 008 "Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" және 009 "Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау" бюджеттік бағдарламаларының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"007 Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің біліктілігін арттыру
008 Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің біліктілігін арттыру
009 Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің біліктілігін арттыру";
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру" функционалдық кіші тобында:
227 "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 және 108 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"107 Жоғары білім беру саласындағы ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың күрделі шығыстары
108 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді дамыту жөніндегі қызметтер";
113 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"113 Республикалық студенттік олимпиадаларын, конкурстар, республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 082 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
082 Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
114 "Республикалық деңгейдегі денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"114 Республикалық бюджет есебінен республикалық деңгейде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау";

дополнить бюджетными подпрограммами 118, 120, 126, 127, 128 и 129 следующего содержания:
"118 Услуги по координации инвестиционных проектов и проектов государственно-частного партнерства, направленных на развитие инфраструктуры здравоохранения
120 Строительство и реконструкция объектов здравоохранения на республиканском уровне за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
126 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
127 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта объектов здравоохранения в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
128 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
129 Услуги по сопровождению и подготовке к вводу в эксплуатацию бюджетного инвестиционного проекта "Строительство Национального научного онкологического центра в городе Астана";
по бюджетной программе 067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
дополнить бюджетной подпрограммой 121 следующего содержания:
"121 Трансферты Фонду социального медицинского страхования на оплату гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 038 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
038 Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг";
дополнить бюджетной программой 061 следующего содержания:
"061 Социальное медицинское страхование: повышение доступности, качества, экономической эффективности и финансовой защиты";

мынадай мазмұндағы 118, 120, 126, 127, 128 және 129 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"118 Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытуға бағытталған инвестициялық жобалар мен мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын үйлестіру бойынша қызметтер
120 Республикалық деңгейдегі денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
126 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
127 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
128 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
129 "Астана қаласында Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық салу" бюджеттік инвестициялық жобасын сүйемелдеу және пайдалануға беруге дайындау жөніндегі қызметтер";
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 121 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"121 Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін төлеуге берілетін трансферттері";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 038 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
038 Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"103 Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету";
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"061 Әлеуметтік медициналық сақтандыру: қолжетімділікті, сапаны, экономикалық тиімділікті және қаржылық қорғауды арттыру";

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 204 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
204 Строительство и реконструкция объектов здравоохранения в рамках предупреждения распространения коронавирусной инфекции COVID-19
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальное обеспечение":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 039 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
039 Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 009 "Социальная поддержка лиц с инвалидностью":
в наименование бюджетной подпрограммы 106 "Предоставление медицинских услуг по протезированию, обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
по бюджетной программе 017 "Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
по бюджетной программе 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 105 следующего содержания:
"105 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 204 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
204 COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 039 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
039 Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 "Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
106 "Мүгедектігі бар адамдарды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдардың техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдармен қамтамасыз ету" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"106 Протездеу, протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету бойынша медициналық қызметтер көрсету";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
017 "Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 105 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";

по администраторам бюджетных программ 333 "Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы" и 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 045 "Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
по бюджетной программе 050 "Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетными программами 058 и 059 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
058 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для предоставления жилищных сертификатов как социальная поддержка в виде бюджетного кредита
015 За счет средств местного бюджета
059 Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)":
по бюджетной программе 050 "Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 011 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны":
дополнить бюджетными подпрограммами 105, 122, 123, 124 и 125 следующего содержания:
"105 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
122 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
123 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астана на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках пилотных проектов по новой схеме за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
124 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астана на пополнение уставного капитала уполномоченной организации для завершения проблемных объектов жилищного строительства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
125 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения";

333 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" және 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
045 "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
050 "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 058 және 059 бюджеттік бағдарламаларымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
058 Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін кредиттеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
059 Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
050 "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
228 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 105, 122, 123, 124 және 125 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"105 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
122 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
123 Жаңа схема бойынша пилоттық жобалар шеңберінде Астана қаласының бюджетіне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
124 Астана қаласының бюджетіне тұрғын үй құрылысының проблемалық объектілерін аяқтау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын толықтыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
125 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";

по администраторам бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)", 466 "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)", 486 "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)" и 491 "Отдел жилищных отношений района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 059 с бюджетными подпрограммами 015 и 028 следующего содержания:
"059 Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
006 Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 009 с бюджетными подпрограммами 005, 013 и 015 следующего содержания:
"009 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
005 За счет внутренних займов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 026 и 042 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"026 Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
042 Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 046 и 048 с бюджетными подпрограммами 013, 015 и 033 следующего содержания:
"046 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
048 Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі", 466 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі", 486 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" және 491 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 028 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 059 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"059 Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 006 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
006 Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 026 және 042 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"026 Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042 Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 013, 015 және 033 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 046 және 048 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"046 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен
048 Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";

дополнить бюджетной программой 049 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"049 Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 054 с бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"054 Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 086 с бюджетными подпрограммами 005, 013 и 015 следующего содержания:
"086 Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
005 За счет внутренних займов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 087 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"087 Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
дополнить бюджетными подпрограммами 119, 120, 121 и 122 следующего содержания:
"119 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем теплоснабжения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
120 Субсидирование строительства, реконструкции и модернизации систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
121 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в рамках Национального проекта "Сильные регионы - драйвер развития страны"
122 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем теплоснабжения";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетными программами 028 и 030 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
028 Газификация населенных пунктов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
030 Развитие коммунального хозяйства
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 049 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"049 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 054 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"054 Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 086 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"086 Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
005 Ішкі қарыздар есебінен
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 087 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"087 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 119, 120, 121 және 122 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"119 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
120 Жылумен, -сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуды, реконструкциялауды және жаңғыртуды субсидиялау
121 "Қуатты өңірлер-ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
122 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 028 және 030 бюджеттік бағдарламаларымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
028 Елді мекендерді газдандыру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
030 Коммуналдық шаруашылықты дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 043 с бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
"043 Кредитование для развития коммунального хозяйства
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 044 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"044 Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 045 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"045 Развитие системы водоснабжения и водоотведения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 057 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
057 Проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 1 "Деятельность в области культуры":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела":
дополнить бюджетными подпрограммами 124, 132 и 136 следующего содержания:
"124 Строительство, реконструкция объектов культуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
132 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
136 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство объектов культуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 043 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"043 Коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 044 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"044 Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 045 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"045 Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 057 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
057 Профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізу (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда)
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
1 "Мәдениет саласындағы қызмет" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 124, 132 және 136 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"124 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
132 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мәдениет объектілерін салуға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
136 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мәдениет объектілерін салуға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 027 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
027 Развитие объектов культуры
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Спорт":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":
по бюджетной программе 036 "Развитие спорта высших достижений":
наименование бюджетной подпрограммы 101 "Строительство, реконструкция объектов спорта" изложить в следующей редакции:
"101 Строительство, реконструкция объектов спорта за счет средств республиканского бюджета";
дополнить бюджетными подпрограммами 104 и 112 следующего содержания:
"104 Строительство, реконструкция объектов спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
112 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие объектов спорта";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 024 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
024 Развитие объектов спорта
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 018 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
018 Развитие объектов архивов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 240 "Министерство культуры и спорта Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 027 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
027 Мәдениет объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
2 "Спорт" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
101 "Спорт объектілерін салу, реконструкциялау" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"101 Республикалық бюджет қаражаты есебінен спорт объектілерін салу, реконструкциялау";
мынадай мазмұндағы 104 және 112 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"104 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен спорт объектілерін салу, реконструкциялау
112 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне спорт объектілерін дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 024 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
024 Cпорт объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 018 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
018 Мұрағат объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
240 "Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 051 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"051 Стимулирование развития туризма и туристической деятельности
100 Субсидирование затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
101 Субсидирование стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 089 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
089 Развитие объектов туризма
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства":
по администратору бюджетных программ 209 "Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 009 с бюджетными подпрограммами 006 и 018 следующего содержания:
"009 Обеспечение реализации проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
006 За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018 За счет гранта";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетных программ 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 036 "Развитие атомных и энергетических проектов":
дополнить бюджетной подпрограммой 107 следующего содержания:
"107 Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на обеспечение радиационной безопасности";
по бюджетной программе 041 "Развитие тепло-, электроэнергетики":
дополнить бюджетной подпрограммой 107 следующего содержания:
"107 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие теплоэнергетической системы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 089 "Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":

мынадай мазмұндағы 100 және 101 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 051 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"051 Туризм мен туристік қызметті дамытуды ынталандыру
100 Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау
101 Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 089 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
089 Туризм объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
209 "Қазақстан Республикасы Ақпарат жəне қоғамдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 006 және 018 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету
006 Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"107 Маңғыстау облысының бюджетіне радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
041 "Жылу-электр энергетикасын дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"107 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
089 "Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"089 Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру";
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 061 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"061 Обеспечение радиационной безопасности
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 041 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
041 Развитие теплоэнергетической системы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"047 Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 081 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"081 Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в наименование бюджетной программы 056 "Обеспечение повышения энергоэффективности отраслей экономики" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 071 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
071 Развитие газотранспортной системы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 061 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"061 Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 041 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
041 Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"047 Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 081 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"081 Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
056 "Экономика салаларында энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"056 Экономика салаларының энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 071 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
071 Газ тасымалдау жүйесін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными программами 202 и 204 следующего содержания:
"202 Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы на инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
204 Увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "КазАгроФинанс" через увеличение уставного капитала акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация" для финансирования приобретения сельскохозяйственной техники, кормозаготовительной техники и мобильных систем орошения для последующей передачи в лизинг за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по бюджетной программе 249 "Создание условий для развития животноводства и производства, реализации продукции животноводства":
дополнить бюджетными подпрограммами 114, 115 и 116 следующего содержания:
"114 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
115 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на проведение противоэпизоотических мероприятий
116 Целевые текущие трансферты Мангистауской области на обеспечение ветеринарной безопасности";
по бюджетной программе 255 "Создание условий для развития производства, реализации продукции растениеводства":
дополнить бюджетными подпрограммами 114 и 119 следующего содержания:
"114 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование развития производства приоритетных культур
119 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок";
по администратору бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области":
дополнить бюджетными программами 089, 090 и 091 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"089 Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
090 Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
091 Субсидирование развития производства приоритетных культур
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

мынадай мазмұндағы 202 және 204 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"202 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
204 Кейіннен лизингке беру үшін ауыл шаруашылығы техникасын, жем-шөп дайындау техникасын және суарудың ұтқыр жүйелерін сатып алуды қаржыландыру үшін "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту арқылы кейіннен "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайта отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту";
249 "Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, өткізуге жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 114, 115 және 116 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"114 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
115 Облыстық бюджеттерге эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
116 Маңғыстау облысына ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
255 "Өсімдік шаруашылығы өнiмiн өндіруді, өткізуді дамыту үшін жағдай жасау" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 114 және 119 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"114 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
119 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 089, 090 және 091 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"089 Қайта өңдеу кәсіпорындарының ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеу өнімдерін өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
090 Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
091 Басым дақылдар өндірісін дамытуды субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 092 с бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"092 Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
по администраторам бюджетных программ 326 "Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы", 334 "Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы" и 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 090 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"090 Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 092 с бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"092 Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
по администратору бюджетных программ 741 "Управление сельского хозяйства и земельных отношений области":
дополнить бюджетными программами 089 и 090 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"089 Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
090 Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 092 с бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"092 Кредитование инвестиционных проектов в агропромышленном комплексе
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 020 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
020 Развитие объектов сельского хозяйства
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
по бюджетной программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":

мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 092 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"092 Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебiнен";
326 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы", 334 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы" және 349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 090 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"090 Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 092 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"092 Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебiнен";
741 "Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 089 және 090 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"089 Қайта өңдеу кәсіпорындарының ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете өңдеу өнімдерін өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
090 Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 092 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"092 Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебiнен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 020 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
020 Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 119, 120, 121 и 122 следующего содержания:
"119 Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
120 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
121 Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
122 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, на развитие систем водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 279 с бюджетной программой 062 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"279 Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
062 Развитие систем водоснабжения и водоотведения за пределами населенных пунктов
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Лесное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 207 "Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
по бюджетной программе 256 "Управление, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира":
дополнить бюджетной подпрограммой 116 следующего содержания:
"116 Целевые текущие трансферты областным бюджетам на повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 035 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
035 Развитие объектов лесного хозяйства
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администраторам бюджетных программ 254 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области", 700 "Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области" и 742 "Управление рыбного хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 024 с бюджетной подпрограммой 013 следующего содержания:
"024 Кредитование на реализацию инвестиционных проектов в сфере рыбного хозяйства через поверенного агента
013 За счет кредитов из республиканского бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":

мынадай мазмұндағы 119, 120, 121 және 122 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"119 Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
120 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
121 Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
122 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен облыстық бюджеттерге елді мекендерден тыс жерлерге сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 062 бюджеттік бағдарламасымен 279 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"279 Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
062 Елді мекендерден тыс жерлерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
3 "Орман шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
207 "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
256 "Орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 116 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"116 Облыстық бюджеттерге табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 035 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
035 Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
4 "Балық шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
254 "Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы", 700 "Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы" және 742 "Облыстың балық шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 024 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"024 Сенім білдірілген өкіл арқылы балық шаруашылығы саласындағы инвестициялық жобаларды жүзеге асыру үшін кредит беру
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен";
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 022 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
022 Развитие объектов охраны окружающей среды
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 6 "Земельные отношения":
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
по бюджетной программе 007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Развитие государственных геодезических сетей";
в функциональной группе 11 "Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Промышленность":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 036 следующего содержания:
"036 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования крупных проектов обрабатывающей промышленности";
дополнить бюджетными программами 037 и 062 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"037 Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству бытовой техники в г. Сарани Карагандинской области
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
062 Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью участия в уставном капитале ТОО "KIA Qazaqstan" для реализации проекта по строительству завода по производству автомобилей "KIA" в индустриальной зоне в г. Костанае
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по бюджетной программе 090 "Содействие развитию отраслей промышленности":
дополнить бюджетной подпрограммой 110 следующего содержания:
"110 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в наименование бюджетной программы 094 "Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 022 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
022 Қоршаған ортаны қорғау объетілерін дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
6 "Жер қатынастары" функционалдық кіші тобында:
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"104 Мемлекеттік геодезиялық желілерді дамыту";
11 "Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық тобында:
1 "Өнеркәсiп" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 036 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"036 Өңдеуші өнеркәсіптің ірі жобаларын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру";
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 037 және 062 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"037 Қарағанды облысының бюджетіне Қарағанды облысының Саран қаласында тұрмыстық техника шығару жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
062 Қостанай облысының бюджетіне Қостанай қаласындағы индустриялық аймақта "KIA" автомобильдерін шығаратын зауыт салу жобасын іске асыру үшін "KIA Qazaqstan" ЖШС жарғылық капиталына қатысу мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 110 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"110 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";
094 "Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"094 Қостанай облысының бюджетіне машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері";

по бюджетным программам 094 "Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли" и 216 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Казына Капитал Менеджмент" для фондирования фонда (фондов) прямых инвестиций с целью финансирования проектов в рамках Концепции индустриально-инновационного развития":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 2 "Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 055 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
001 Услуги по реализации государственной политики в области строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства на местном уровне
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 002 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"002 Создание информационных систем
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"003 Капитальные расходы государственного органа
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 004, 032 и 050 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"004 Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
050 Мероприятия по восстановлению объектов социальной сферы и жилья граждан пострадавших в результате чрезвычайных ситуаций
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";

094 "Қостанай облысының бюджетіне машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері" және 216 "Индустриялық-инновациялық даму тұжырымдамасының аясында жобаларды қаржыландыру мақсатында тікелей инвестициялар қорын (қорларын) қорландыру үшін "Қазына Капитал Менеджмент" АҚ-ның жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
2 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011, 015 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 001 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
001 Жергілікті деңгейде құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 002 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"002 Ақпараттық жүйелер құру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 004, 032 және 050 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"004 Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
050 Төтенше жағдайлар нәтижесінде зардап шеккен әлеуметтік сала объектілерін және азаматтардың тұрғын үйлерін қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";

дополнить бюджетными программами 100, 102, 103, 106, 107, 108 и 109 следующего содержания:
"100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";
дополнить бюджетными программами 113 и 114 с бюджетными подпрограммами 011, 015, 032 и 055 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
по администратору бюджетных программ 123 "Аппарат акима района в городе":
по бюджетной программе 045 "Текущий ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов":
дополнить бюджетной подпрограммой 055 следующего содержания:
"055 За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":

мынадай мазмұндағы 100, 102, 103, 106, 107, 108 және 109 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";
мынадай мазмұндағы 011, 015, 032 және 055 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 113 және 114 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен
114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
123 "Қаладағы аудан әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
045 "Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 055 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"055 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстауды ұйымдастыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 106 и 118 следующего содержания:
"106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на изъятие земельных участков для государственных нужд
118 Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на ремонт транспортной инфраструктуры населҰнных пунктов, прилегающих к городу Астана";
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 034 с бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"034 Реализация мероприятий в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала)"
102 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство в рамках проекта "Новая транспортная система города Астаны. LRT (участок от аэропорта до нового железнодорожного вокзала) за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 212 следующего содержания:
"212 Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 223 "Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан":
по бюджетной программе 003 "Развитие "электронного правительства", инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности":
наименование бюджетной подпрограммы 103 "Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна" изложить в следующей редакции:
"103 Организация деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" по вопросам осуществления функций по принципу "одного окна", по оказанию государственных услуг, по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных информационно-коммуникационных услуг, а также Национального оператора почты по оказанию государственных услуг в сельских населенных пунктах";
дополнить бюджетной подпрограммой 119 следующего содержания:
"119 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство специализированного центра обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна" НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
по бюджетной программе 010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры":
дополнить бюджетной подпрограммой 106 следующего содержания:
"106 Услуги по предоставлению широкополосного доступа к информационно-коммуникационным системам в малонаселенных сельских пунктах Республики Казахстан с применением спутниковых технологий";
дополнить бюджетной программой 013 следующего содержания:
"013 Создание и ввод в эксплуатацию космической системы дистанционного зондирования Земли среднего разрешения "KazEOSat-MR";
по администратору бюджетных программ 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 106 және 118 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"106 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
118 Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге Ақмола облысының бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері";
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 034 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"034 "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
102 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен Астана қаласының бюджетіне "Астана қаласының жаңа көлік жүйесі. LRT (әуежайдан жаңа теміржол вокзалына дейінгі учаске)" жобасы шеңберінде құрылысқа заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 212 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"212 Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторларының вагондарды сатып алуына кредит беру немесе қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
223 "Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 "Электрондық үкіметті", инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
103 "Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызметтерді көрсетуі жөнiндегi қызметiн ұйымдастыру" бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"103 "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының "бір терезе" қағидаты бойынша функцияларды жүзеге асыру мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша, көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік және өзге де ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері жөнінде ақпарат ұсыну бойынша, сондай-ақ Ұлттық пошта операторының ауылдық елді мекендерде мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі қызметін ұйымдастыру";
мынадай мазмұндағы 119 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"119 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жеке және заңды тұлғаларға "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ-қа арналған мамандандырылған халыққа көмек көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 106 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"106 Жерсеріктік технологияларды пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқы аз ауылдық елді мекендерінде ақпараттық-коммуникациялық жүйелерге кең жолақты қолжетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер";
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"013 "KazEOSat-MR" айыру қабілеті орташа Жерді қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесін құру және қолданысқа енгізу";
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 240 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"240 Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 317 "Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 015 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"015 Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 335 "Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 015 "Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 080 с бюджетными подпрограммами 005, 011 и 015 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
080 Строительство специализированных центров обслуживания населения
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 1 "Регулирование экономической деятельности":
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 040 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
040 Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 049 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"049 Увеличение уставного капитала АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в наименование бюджетной программы 050 "Кредитование АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;

мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 240 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"240 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
317 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 015 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"015 "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
335 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 005, 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 080 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
080 Мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 040 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
040 Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 049 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"049 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
050 "Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ кредит беру" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"050 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ-ға кредит беру";

по бюджетной программе 087 "Реализация мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов":
дополнить бюджетной подпрограммой 124 следующего содержания:
"124 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие индустриальной инфраструктуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 762 с бюджетной программой 051 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"762 Управление строительства, энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
051 Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 082 "Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, малых городах и сельских территориях":
дополнить бюджетной подпрограммой 107 следующего содержания:
"107 Целевые трансферты на развитие бюджетам Туркестанской и Жамбылской областей для строительства и реконструкции административных зданий государственных учреждений";
наименование бюджетной программы 210 "Целевое перечисление в АО "НК "QazExpoCongress" для организации и проведения Астанинского экономического форума" изложить в следующей редакции:
"210 Целевое перечисление в АО "НК "QazExpoCongress" для организации и проведения Международного форума Астана";
по администратору бюджетных программ 337 "Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц":
дополнить бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 120 следующего содержания:
"120 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";

087 "2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 124 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"124 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне индустриялық инфрақұрылымды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 051 бюджеттік бағдарламасымен 762 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"762 Облыстың құрылыс, энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
051 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
082 "Облыс орталықтарында, моно-, шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 107 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"107 Түркістан және Жамбыл облыстарының бюджеттеріне мемлекеттік мекемелердің әкімшілік ғимараттарын салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері";
210 "Астана экономикалық форумын ұйымдастыру және өткізу үшін "QazExpoCongress" ҰК" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"210 Астана халықаралық форумын ұйымдастыру және өткізу үшін "QazExpoCongress" ҰК" АҚ-ға нысаналы аударым";
337 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"120 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";

дополнить бюджетной программой 096 с бюджетными подпрограммами 005, 011, 015 и 032 следующего содержания:
"096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
005 За счет внутренних займов
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан и контрольным счетом наличности Фонда компенсации потерпевшим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9760) следующие изменения:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 01 "Доходы от государственной собственности":
в подклассе 9 "Прочие доходы от государственной собственности":
строку
"
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
2
01
9
07
100
100
100
"
изложить в следующей редакции:
"
Поступления от реализации бесхозяйного имущества, конфискованные объекты недвижимого имущества, вещественные доказательства, выморочное имущество, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
2
01
9
07
100
100
100
";
в категории 4 "Поступления трансфертов":
в классе 01 "Трансферты из нижестоящих органов государственного управления":
в подклассе 1 "Трансферты из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы":
строку
"
Бюджетное изъятие из бюджета города Нур-Султана
4
01
1
07
100
"
изложить в следующей редакции:
"
Бюджетное изъятие из бюджета города Астана
4
01
1
07
100
".

мынадай мазмұндағы 005, 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 096 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
005 Ішкі қарыздар есебінен
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен".
2. "Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты мен Жәбірленушілерге өтемақы қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесі" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
01 "Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер" сыныбында:
9 "Мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер" кіші сыныбында:
мына:
"
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
2
01
9
07
100
100
100
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Иесіз мүлікті, тәркіленген жылжымайтын мүлік объектілері, заттай дәлелдемелер, иесіз қалған мүлік, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
2
01
9
07
100
100
100
";
4 "Трансферттердің түсімдері" санатында:
01 "Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер" сыныбында:
1 "Облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінен трансферттер" кіші сыныбында:
мына:
"
Нұр-Сұлтан қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттік алу
4
01
1
07
100
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Астана қаласының бюджетiнен алынатын бюджеттік алу
4
01
1
07
100
".

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
заместителя Премьер-Министра –
Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі орынбасарының –
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
Е. Жамаубаев