О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 21 декабря 2022 года №39-3 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 2 мая 2023 года № 2-3
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата №2-4 от 21 апреля 2023 года "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 14 декабря 2022 года №23-3 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 21 декабря 2022 года №39-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год, в следующих объемах:
1) доходы – 12336722 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4546953 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31359 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7729510 тысяч тенге;
2) затраты – 13633427 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98343 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 155250 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 1395048 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1395048 тысяч тенге;
поступление займов – 155250 тысяч тенге;
погашение займов – 56907 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1296705 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2023 жылғы 2 мамырдағы № 2-3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы және "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 желтоқсандағы №23-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2023 жылғы 21 сәуірдегі №2-4 шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2022 жылғы 21 желтоқсандағы №39-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12336722 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4546953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31359 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7729510 мың теңге;
2) шығындар – 13633427 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98343 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 155250 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56907 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1395048 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 1395048 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 155250 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56907 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1296705 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1870359
002
Программа занятости
1430141
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
70380
006
Оказание жилищной помощи
3500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166081
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2980
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29865
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно- ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
43151
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
124261
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
277270
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65509
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4652
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
199590
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6919
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3218244
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
552952
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
433253
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
106551
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2665292
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
2059292
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
30000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
576000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
922196
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

1870359
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1430141
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, əлеуметтік қамтамасыз ету, мəдениет, спорт жəне ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сəйкес əлеуметтік көмек көрсету
70380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3500
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына əлеуметтік көмек
166081
010
Үйден тəрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2980
014
Мұқтаж азаматтарға үйде əлеуметтiк көмек көрсету
29865
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сəйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің жəне есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
43151
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
124261
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту жəне əлеуметтік бағдарламалар бөлімі
277270
001
Жергілікті деңгейде халық үшін əлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65509
011
Жəрдемақыларды жəне басқа да əлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4652
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге жəне өмір сүру сапасын жақсарту
199590
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6919
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3218244
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
552952
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту жəне (немесе) жайластыру
433253
012
Сумен жабдықтау жəне су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
106551
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау жəне су бұру жүйелерін дамыту
5000
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
7648
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
2665292
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту жəне (немесе) жайластыру
2059292
006
Сумен жабдықтау жəне су бұру жүйесін дамыту
30000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
576000
08
Мəдениет, спорт, туризм жəне ақпараттық кеңiстiк
922196
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мəдениет жəне тілдерді дамыту бөлімі

34082
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28800
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28800
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
120989
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
120989
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
43727
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
75412
015
Капитальные расходы государственного органа
1850
12
Транспорт и коммуникации
837550
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
837550
022
Развитие транспортной инфраструктуры
5000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
57000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
635138
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
110412
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
30000
13
Прочие
678945
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
852
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
852
452
Отдел финансов района (города областного значения)
115271
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
115271
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35000
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
35000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
116464
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
116464
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
411358
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74

34082
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика жəне бюджеттік жоспарлау бөлімі
28800
099
Мамандардың əлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
28800
11
Өнеркəсіп, сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс қызметі
120989
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
120989
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43727
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің жəне өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын əзірлеу
75412
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1850
12
Көлік жəне коммуникация
837550
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
837550
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
5000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
57000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын жəне елді- мекендердің көшелерін күрделі жəне орташа жөндеу
635138
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
110412
037
Əлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы жəне ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
30000
13
Басқалар
678945
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
852
055
2021 – 2025 жылдарға арналған кəсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
852
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
115271
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
115271
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі жəне автомобиль жолдары бөлімі
35000
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
35000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мəдениет жəне тілдерді дамыту бөлімі
116464
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі əлеуметтік жəне инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
116464
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
411358
079
Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі əлеуметтік жəне инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
411358
14
Борышқа қызмет көрсету
74
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74