О бюджете города Текели на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 26 декабря 2023 года № 11-59.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы 6 651 309 тысяч тенге:
налоговые поступления 987 549 тысяч тенге;
неналоговые поступления 29 253 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 41 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 592 607 тысяч тенге;
2)затраты 6 734 096 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 205 828 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 207 384 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 556 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 288 615 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 288 615 тысяч тенге:
поступление займов 207 384 тысяч тенге;
погашение займов 30 124 тысячи тенге;

Текелі қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11-59 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 6 651 309 мың теңге:
салықтық түсімдер 987 549 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 29 253 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 41 900 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 592 607 мың теңге;
2)шығындар 6 734 096 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 205 828 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 207 384 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 556 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 288 615 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 288 615 мың теңге:
қарыздар түсімі 207 384 мың теңге;
қарыздарды өтеу 30 124 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 111 355 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 04.04.2024 № 16-82 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 21 260 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 111 355 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 04.04.2024 № 16-82 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 21 260 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Текелийского городского маслихата Б. Тугулбаев
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11-59 "О бюджете города Текели на 2024-2026 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 04.04.2024 № 16-82 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Текели на 2024 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы Б. Тугулбаев
Текелі қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11-59 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 04.04.2024 № 16-82 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың
Ішкі сыныбы Атауы
теңге)

56 727
015
Капитальные расходы государственного органа
10 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
294 173
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
65 407
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
219 940
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 826
02
Оборона
503 812
1
Военные нужды
176 087
122
Аппарат акима района (города областного значения)
176 087
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
176 087
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
327 725
122
Аппарат акима района (города областного значения)
327 725
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
325 425
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 300
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 489
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16 489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 489
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 489
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
604 527
1
Социальное обеспечение
137 320
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
137 320
005
Государственная адресная социальная помощь
137 320
2
Социальная помощь
306 112
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290 732
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
683
006
Оказание жилищной помощи
8 140
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
40 848
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 772
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
105 336
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

56 727
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
294 173
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 407
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
219 940
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 826
02
Қорғаныс
503 812
1
Әскери мұқтаждар
176 087
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
176 087
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
176 087
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
327 725
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
327 725
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
325 425
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 300
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 489
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16 489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 489
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16 489
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
604 527
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
137 320
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
137 320
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
137 320
2
Әлеуметтік көмек
306 112
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290 732
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
683
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 140
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
40 848
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 772
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
105 336
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

133 953
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
15 380
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
15 380
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161 095
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
156 095
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 834
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 360
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
80 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 347
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 070 604
1
Жилищное хозяйство
862 241
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
391 994
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
311 067
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
80 927
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
470 247
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
470 247
2
Коммунальное хозяйство
408 139
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
408 139
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
380 000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
28 139
3
Благоустройство населенных пунктов
800 224
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
800 224
015
Освещение улиц в населенных пунктах
153 880
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов

133 953
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 380
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
15 380
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161 095
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
156 095
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 834
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 360
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
80 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 347
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 070 604
1
Тұрғын үй шаруашылығы
862 241
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
391 994
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
311 067
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
80 927
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
470 247
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
470 247
2
Коммуналдық шаруашылық
408 139
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
408 139
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
380 000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
28 139
3
Елді-мекендерді көркейту
800 224
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
800 224
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
153 880
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету