О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 347 "Об утверждении положений территориальных органов, находящихся в ведении Министерства энергетики Республики Казахстан"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 24 августа 2023 года № 319
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 347 "Об утверждении положений территориальных органов, находящихся в ведении Министерства энергетики Республики Казахстан" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положение республиканского государственного учреждения "Западное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан", утвержденное указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в новой редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления";
заголовок главы 3 изложить в новой редакции:
"Глава 3. Организация деятельности Управления";
заголовок главы 4 изложить в новой редакции:
"Глава 4. Имущество Управления";
заголовок главы 5 изложить в новой редакции:
"Глава 5. Реорганизация и ликвидация Управления";
подпункт 21) пункта 14 изложить в новой редакции:
"21) обеспечивает достижение стратегических целей и задач, индикаторов и мероприятий Стратегического и Операционного планов Министерства в пределах компетенции и представляет в Департамент стратегического развития Министерства подтверждающую информацию по их исполнению;";
подпункты 4), 5), 6) и 7) пункта 15 изложить в новой редакции:
"4) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" информацию об объемах добычи, транспортировки, переработки нефти и газа и нефтепродуктов;
5) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" информацию по недропользователям, в том числе результаты мониторинга по закупам товаров, работ и услуг, местного содержания товаров, работ, услуг и кадрах, обучения и т.д.;
6) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" перечень приобретенных недропользователями товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию;

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 шілдедегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 319 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің қарамағындағы аумақтық органдарының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 шілдедегі № 347 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 15-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының батыс өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Басқарманың негізгі мақсаттары, функциялары, құқықтары және міндеттері";
3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Басқарма жұмысын ұйымдастыру";
4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Басқарманың мүлкі";
5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату".
14-тармақтың 21) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"21) құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының стратегиялық мақсаттарына және міндеттеріне, индикаторларына және іс-шараларына жетуді қамтамасыз етеді және Министрліктің Стратегиялық даму департаментіне олардың орындалуы бойынша растайтын ақпаратты ұсынады;";
15-тармақтың 4), 5), 6) және 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан мұнай мен газды және мұнай өнімдерін өндіру, тасымалдау, өңдеу көлемдері туралы ақпаратты сұратуға;
5) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жер қойнауын пайдаланушылар бойынша ақпаратты, оның ішінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі және кадрлардағы оқытулар және т.б. бойынша мониторинг нәтижелерін сұратуға;
6) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жер қойнауын пайдаланушылармен жер қойнауын пайдалану бойынша операциялар жүргізу кезінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің тізбесін сұратуға;

7) запрашивать от структурных подразделений Министерства и АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" необходимую информацию (по отчетам, поступившим жалобам и обращениям, неблагоприятным происшествиям (авариям) и т.д.) в курируемых сферах;";
в Положение республиканского государственного учреждения "Южное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан", утвержденное указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в новой редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в новой редакции:
"Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления";
заголовок главы 3 изложить в новой редакции:
"Глава 3. Организация деятельности Управления";
заголовок главы 4 изложить в новой редакции:
"Глава 4. Имущество Управления";
заголовок главы 5 изложить в новой редакции:
"Глава 5. Реорганизация и ликвидация Управления";
подпункт 21) пункта 14 изложить в новой редакции:
"21) обеспечивает достижение стратегических целей и задач, индикаторов и мероприятий Стратегического и Операционного планов Министерства в пределах компетенции и представляет в Департамент стратегического развития Министерства подтверждающую информацию по их исполнению;";
подпункты 4), 5), 6) и 7) пункта 15 изложить в новой редакции:
"4) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" информацию об объемах добычи, транспортировки, переработки нефти и газа и нефтепродуктов;
5) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" информацию по недропользователям, в том числе результаты мониторинга по закупам товаров, работ и услуг, местного содержания товаров, работ, услуг и кадрах, обучения и т.д.;
6) запрашивать от АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" перечень приобретенных недропользователями товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию;
"7) запрашивать от структурных подразделений Министерства и АО "Ситуационно-аналитического центра топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан" необходимую информацию (по отчетам, поступившим жалобам и обращениям, неблагоприятным происшествиям (авариям) и т.д.) в курируемых сферах;".
2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан, Республиканскому государственному учреждению "Западное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан" и Республиканскому государственному учреждению "Южное межрегиональное управление государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:

"7) Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жетекшілік ететін салалардағы қажетті ақпаратты (есептер, түскен шағымдар мен жолданымдар, қолайсыз жағдайлар (авариялар) және т.б. бойынша) сұратуға;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының оңтүстік өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Басқарманың негізгі мақсаттары, функциялары, құқықтары және міндеттері";
3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Басқарма жұмысын ұйымдастыру";
4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Басқарманың мүлкі";
5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату".
14-тармақтың 21) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"21) құзыреті шегінде Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының стратегиялық мақсаттарына және міндеттеріне, индикаторларына және іс-шараларына жетуді қамтамасыз етеді және Министрліктің Стратегиялық даму департаментіне олардың орындалуы бойынша растайтын ақпаратты ұсынады;";
15-тармақтың 4), 5), 6) және 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан мұнай мен газды және мұнай өнімдерін өндіру, тасымалдау, өңдеу көлемдері туралы ақпаратты сұратуға;";
5) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жер қойнауын пайдаланушылар бойынша ақпаратты, оның ішінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі және кадрлардағы оқытулар және т.б. бойынша мониторинг нәтижелерін сұратуға;
6) "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жер қойнауын пайдаланушылармен жер қойнауын пайдалану бойынша операциялар жүргізу кезінде сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілген қызметтердің тізбесін сұратуға;
"7) Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен "Қазақстан Республикасының отын-энергетикалық кешенінің ахуалдық-талдамалық орталығы" АҚ-дан жетекшілік ететін салалардағы қажетті ақпаратты (есептер, түскен шағымдар мен жолданымдар, қолайсыз жағдайлар (авариялар) және т.б. бойынша) сұратуға;".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті, "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының батыс өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі, "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциясының оңтүстік өңіраралық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) разместить настоящий приказ на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и его территориальных органов после его официального опубликования;
3) в месячный срок со дня подписания настоящего приказа известить органов юстиции с приложением копии приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев

1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің және оның аумақтық органдарының интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап бір ай мерзімде бұйрықтың көшірмесін қоса бере отырып, әділет органдарына хабарласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
А. Сәтқалиев