Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 7 сентября 2023 года № 137
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления государственного учреждения "Мангистауская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить карантинную зону с введением карантинного режима на территориях Мангистауской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Кульджанова К.Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н.Ногаев
Приложение постановлению
Карантинная зона с введением карантинного режима
Наименование района (города)
Наименование сельских округов (села) и населенных пунктов
Наименование хозяйствующих субъектов, иных объектов, категория земельных участков
Наименование карантинного объекта
Пораженная площадь, гектар
Бейнеуский район
Акжигит
внутри села "Акжигит"
Acroptilon repens (D.C.)

Маңғыстау облысы аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 7 қыркүйектегі № 137 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Өсімдіктер карантині туралы" Заңына сәйкес, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Маңғыстау облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінің ұсынысы негізінде Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, осы қаулының қосымшасына сәйкес карантиндi аймақ белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Қ.Ж.Құлжановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н.Ноғаев
Қаулысына қосымша
Карантиндік режимді енгізілген карантиндік аймақ
Ауданның (қаланың) атауы
Ауылдық округтер (ауыл) және елді мекендер атауы
Шаруашылық субъектілер, басқа да нысандар атауы, жер телімдерінің санаты
Карантиндік объектінің атауы
Зақымдалған алаң, гектар
Бейнеу ауданы
Ақжігіт
"Ақжігіт" ауыл іші
Acroptilon repens (D.C.)

0,025
во дворе школы села "Акжигит"
Acroptilon repens (D.C.)
0,0080
Сынгырлау
во дворе школы села "Сынгырлау"
Acroptilon repens (D.C.)
0,0084
пастбища села "Сынгырлау"
Acroptilon repens (D.C.)
0,5661
Бейнеу
пастбища села "Ески Бейнеу"
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
вдоль улицы имени Д. Тажиулы
Acroptilon repens (D.C.)
0,002
вдоль улицы имени Ж. Байбозулы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
территория ТОО "Жибек жолы"
Acroptilon repens (D.C.)
0,0034
территория Акимата Бейнеуского района
Acroptilon repens (D.C.)
0,008
территория коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Ы. Алтынсарина" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Acroptilon repens (D.C.)
0,003
территория коммунального государственного учреждения "Бейнеуский лицей" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Acroptilon repens (D.C.)
0,004
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
0,629
Бейнеу
вдоль улицы Ер Косай
Cuscuta sp.sp
0,014
территория коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Ы. Алтынсарина" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp
0,33
территория коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа имени Жумагали Калдыгараева" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp
0,034
территория коммунального государственного учреждения "Бейнеуский лицей" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp
0,08
территория коммунального государственного учреждения "Бейнеуская гимназия" Отдела образования по Бейнеускому району Управления образования Мангистауской области
Cuscuta sp.sp
0,01
Итого
Cuscuta sp.sp

0,025
"Ақжігіт" ауылының мектеп ауласы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0080
Сыңғырлау
"Сыңғырлау" ауылының жайлымдық жері
Acroptilon repens (D.C.)
0,5661
"Сыңғырлау" ауылының мектеп ауласы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0084
Бейнеу
"Ескі Бейнеу" жайлымдық жері
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
Д. Тәжіұлы атындағы көше жағалауы
Acroptilon repens (D.C.)
0,002
Ж. Байбозұлы атындағы көше жағалауы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
"Жібек жолы" ЖШС аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0034
Бейнеу ауданының әкімдігінің аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,008
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Ы. Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,003
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Бейнеу лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,004
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
0,629
Бейнеу
Ер Қосай көшесінің жағалауы
Cuscuta sp.sp
0,014
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің
"Ы. Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp
0,33
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Жұмағали Қалдығараев атындағы жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp
0,034
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Бейнеу лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp
0,08
Маңғыстау облысының білім басқармасының Бейнеу ауданы бойынша білім бөлімінің "Бейнеу гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аумағы
Cuscuta sp.sp
0,01
Жиынтығы
Cuscuta sp.sp

0,468
Каракиянский район
Курык
территория КХ "Рысбек"
Tuta absoluta
3
территория КХ "Даулет"
Tuta absoluta
1,5
территория КХ "Енбек"
Tuta absoluta
3
территория КХ "Жанбыршы"
Tuta absoluta
1
Итого
Tuta absoluta
8,5
город Жанаозен
3 микрорайон
вдоль здания дома культуры "Мунайшы"
Acroptilon repens (D.C.)
0,011
3а микрорайон
вдоль здания "Халык Банк"
Acroptilon repens (D.C.)
0,007
посолек Рахат
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,125
Заправка КазМунай газ, трасса Жанаозен-Актау
от Заправки КазМунай газ по трассе города Жанаозен-Актау участки внутри города Жанаозен
Acroptilon repens (D.C.)
0,42
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
0,563
город Актау
Шыгыс-3
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
29 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
16 микрорайон
вдоль автомобильной дороги ТРК Актау
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
12 микрорайон
территория площади "Ынтымак"
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
2 микрорайон
территория парка "Акбота"
Acroptilon repens (D.C.)
1
22 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,022
21 микрорайон
возле дома 37/1
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
29а микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
31а микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
Итого
Acroptilon repens (D.C.)
1,6531
29 микрорайон
возле дома 8
Pseudococcus comstocki kuw
0,03
28 микрорайон
возле домов 31, 36
27 микрорайон
возле дома 65, 15, 25, 42, 45,47
Pseudococcus comstocki kuw
0,01
26 микрорайон
возле домов 31
13 микрорайон
возле домов 24,50, 52Б
Pseudococcus comstocki kuw
0,0062
14 микрорайон
возле домов 40, 46
Pseudococcus comstocki kuw
0,002
3 микрорайон
возле домов 7, 8, 11
Pseudococcus comstocki kuw
0,002
9 микрорайон
вдоль автомобильной дороги
Pseudococcus comstocki kuw
0,05
11 микрорайон
возле домов 39, 40
Pseudococcus comstocki kuw
0,02
Итого
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
29 микрорайон
возле дома 202
Cuscuta sp.sp
0,008
30 микрорайон
возле домов 80,83,157,133/1
Cuscuta sp.sp
0,009
"Толкын-1" микрорайон
возле домов 24,48,98,115
Cuscuta sp.sp
0,008
Итого
Cuscuta sp.sp
0,025
Всего
Acroptilon repens (D.C.)
2,8451
Cuscuta sp.sp
0,493
Tuta absoluta
8,5
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
Перевод наименований карантинных объектов с латинского языка:
Acroptilon repens (D.C.) – горчак ползучий;
Cuscuta sp.sp – повилика;
Tuta absoluta – томатная моль;
Pseudococcus comstocki kuw – червец комстока.
Расшифровка аббревиатур:
ТРК – торгово-развлекательный комплекс;
КХ – крестьянское хозяйство;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью.

0,468
Қарақия ауданы
Құрық
"Рысбек" ШҚ аумағы
Tuta absoluta
3
"Дәулет" ШҚ аумағы
Tuta absoluta
1,5
"Еңбек" ШҚ аумағы
Tuta absoluta
3
"Жаңбыршы" ШҚ аумағы
Tuta absoluta
1
Жиынтығы
Tuta absoluta
8,5
Ақтау қаласы
Шығыс-3
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,001
29 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
16 шағын аудан
"Актау" СОСК автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,0001
12 шағын аудан
"Ынтымақ" алаңы аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
2 шағын аудан
"Ақбота" саябағы аумағы
Acroptilon repens (D.C.)
1
22 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,022
21 шағын аудан
37/1 үй маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,3
29а шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
31а шағын аудан
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,01
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
1,6531
28 шағын аудан
31, 36 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,03
29 шағын аудан
8 үй маңы
27 шағын аудан
65, 15, 25, 42, 45, 47 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,01
26 шағын аудан
31 үй маңы
13 шағын аудан
24, 50, 52Б үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,0062
14 шағын аудан
40, 46 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,002
3 шағын аудан
7, 8, 11 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,002
9 шағын аудан
автокөлік жол бойы
Pseudococcus comstocki kuw
0,05
11 шағын аудан
39, 40 үйлер маңы
Pseudococcus comstocki kuw
0,02
Жиынтығы
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
29 шағын аудан
202 үй маңы
Cuscuta sp.sp
0,008
30 шағын аудан
80,83,157,133/1 үйлер маңы
Cuscuta sp.sp
0,009
"Толкын-1" шағын аудан
24,48,98,115 үйлер маңы
Cuscuta sp.sp
0,008
Жиынтығы
Cuscuta sp.sp
0,025
Жаңаөзен қаласы
3 шағын аудан
"Мұнайшы" мәдениет үйі ғимарат маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,011
"Халық Банк" ғимараты маңы
Acroptilon repens (D.C.)
0,007
Рахат елді мекені
автокөлік жол бойы
Acroptilon repens (D.C.)
0,125
ҚазМұнайГаз жанар май бекетінен Жаңаөзен-Ақтау жолы
ҚазМұнайГаз жанар май бекетінен бастап Жаңаөзен-Ақтау қаласы жолы бойының Жаңаөзен қаласы ішіндегі учаскесі
Acroptilon repens (D.C.)
0,42
Жиынтығы
Acroptilon repens (D.C.)
0,563
Барлығы
Acroptilon repens (D.C.)
2,8451
Cuscuta sp.sp
0,493
Tuta absoluta
8,5
Pseudococcus comstocki kuw
0,1202
Карантиндік объектілер атауларының латын тілінен аудармасы:
Acroptilon repens (D.C.) – жатаған укекіре;
Cuscuta sp.sp – арам сояу;
Tuta absoluta – қызанақ күйесі;
Pseudococcus comstocki kuw – комсток сымыры.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СОСК- сауда ойын-сауық кешені;
ШҚ - шаруа қожалығы;
ЖШС - жауапкершілігі шектеулі серіктестік.