О Павлодарском городском бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2023 года № 104/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 232 909 625 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 208 890 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 417 902 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 8 184 095 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 416 739 тысяча тенге;
2) затраты – 231 131 901 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 250 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 631 559 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 631 559 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 149 415 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 149 415 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 129/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 268 964 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2024 – 2026 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2024 год в общей сумме 1 252 127 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 303 957 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 346 529 тысяч тенге;
село Павлодарское – 287 716 тысяч тенге;
село Жетекши – 168 234 тысяч тенге;
село Мойылды – 145 691 тысяча тенге;
на 2025 год в общей сумме 1 384 336 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 339 050 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 378 023 тысяч тенге;
село Павлодарское – 320 005 тысяч тенге;
село Жетекши – 187 104 тысяч тенге;
село Мойылды – 160 154 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 419 607 тысяч тенге:
поселок Ленинский – 349 671 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ – 385 856 тысяч тенге;
село Павлодарское 327 346 тысяч тенге;

2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 104/11 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 232 909 625 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 208 890 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 417 902 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 184 095 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 416 739 мың теңге;
2) шығындар – 231 131 901 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 250 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 631 559 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 631 559 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 149 415 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 149 415 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 129/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 268 964 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2024 жылға жалпы 1 252 127 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 303 957 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 346 529 мың теңге;
Павлодар ауылы – 287 716 мың теңге;
Жетекші ауылы – 168 234 мың теңге;
Мойылды ауылы – 145 691 мың теңге;
2025 жылға жалпы 1 384 336 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 339 050 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 378 023 мың теңге;
Павлодар ауылы – 320 005 мың теңге;
Жетекші ауылы – 187 104 мың теңге;
Мойылды ауылы – 160 154 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 419 607 мың теңге сомасында:
Ленин кенті – 349 671 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 385 856 мың теңге;
Павлодар ауылы – 327 346 мың теңге;

село Жетекши – 191 637 тысяч тенге;
село Мойылды – 165 097 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 233 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
282 610 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, сел Павлодарское и Мойылды;
363 347 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
8 826 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых организаций физической культуры и спорта села Жетекши и поселка Атамекен;
99 232 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Жетекши и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
60 608 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды и Жетекши;
44 040 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных организаций физической культуры и спорта поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
36 200 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Мойылды и Жетекши;
20 300 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов села Павлодарское;
7 000 тысяч тенге – на содержание государственного органа села Павлодарское.

Жетекші ауылы – 191 637 мың теңге;
Мойылды ауылы – 165 097 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 233 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Павлодар және Мойылды ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 282 610 мың теңге:
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 363 347 мың теңге;
Жетекші ауылының және Атамекен кентінің жаңадан іске қосылатын дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 8 826 мың теңге;
Мойылды, Жетекші және Павлодар ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 99 232 мың теңге;
Мойылды және Жетекші ауылдарындағы автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 60 608 мың теңге;
Атамекен кенті мен Кенжекөл ауылдық округінің ведомствоға бағынысты дене шынықтыру және спорт ұйымдарының күрделі шығыстарына – 44 040 мың теңге;
Павлодар, Мойылды және Жетекші ауылдары мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 36 200 мың теңге;
Павлодар ауылы елді мекендерінің санитариялық тазалығын қамтамасыз етуге – 20 300 мың теңге;
Павлодар ауылының мемлекеттік органын ұстауға – 7 000 мың теңге.

7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Павлодарского городского маслихата К. Кожин
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 104/11
Павлодарский городской бюджет на 2024 год (с изменениями)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 27.03.2024 № 129/15 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5

8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қалалық мәслихатының төрағасы К. Кожин
Павлодар қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 104/11
шешіміне 1- қосымша
2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті (өзгерістермен)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 27.03.2024 № 129/15 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5