Об Экибастузском городском бюджете на 2024 - 2026 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 102/12.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 49 859 940 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 34 527 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 193 808 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 558 652 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 14 580 311 тысяч тенге;
2) затраты - 50 394 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 459 392 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 835 809 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 376 417 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -994 312 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 994 312 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10.05.2024 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 10 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 46,5 процентов;
3) по социальному налогу – 46,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10.05.2024 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 90 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 53,5 процентов;
3) по социальному налогу – 53,5 процентов.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10.05.2024 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 20 896 804 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 587 120 тысяч тенге, в том числе:

2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 49 859 940 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 34 527 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 193 808 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 558 652 мың теңге;
трансферттер түсімі - 14 580 311 мың теңге;
2) шығындар - 50 394 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 459 392 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 835 809 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 376 417 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -994 312 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 994 312 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 158/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 10,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 46,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 46,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 158/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 90,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 53,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 53,5 пайыз.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 158/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 20 896 804 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 587 120 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:

п.Солнечный – 7 788 тысяч тенге;
п.Шидерты – 109 929 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 61 459 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 559 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 64 129 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 46 921 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 65 786 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 86 006 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 58 316 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 41 227 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 585 814 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 10 894 тысячи тенге;
п.Шидерты – 114 223 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 59 167 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 736 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 68 063 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 44 745 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 53 696 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 87 970 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 62 038 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 39 282 тысячи тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 593 883 тысячи тенге, в том числе:
п.Солнечный – 9 242 тысячи тенге;
п.Шидерты – 116 430 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 60 904 тысячи тенге;
Байетский сельский округ – 46 626 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 68 946 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 45 300 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 55 178 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 89 214 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 63 146 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 38 897 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
732 477 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Зеленая роща Аккольского сельского округа, села Атыгай Байетского сельского округа, сел Кулаколь и Кудайколь Железнодорожного сельского округа, села Куандык Сарыкамысского сельского округа, села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа;

Солнечный поселкеcі – 7 788 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 109 929 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 61 459 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 559 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 64 129 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 46 921 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 65 786 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 86 006 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 58 316 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 41 227 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 585 814 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 10 894 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 114 223 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 59 167 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 736 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 68 063 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 44 745 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 53 696 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 87 970 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 62 038 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 39 282 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 593 883 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 9 242 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 116 430 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 60 904 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 46 626 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 68 946 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 45 300 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 55 178 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 89 214 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 63 146 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 38 897 мың теңге.
8. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
732 477 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Зеленая роща ауылы Ақкөл ауылдық округінде, Атығай ауылы Бәйет ауылдық округінде, Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде, Қуандық ауылы Сарықамыс ауылдық округінде, Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;

38 080 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа, села Байет Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, села Қоянды Қояндинского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана;
21 590 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Акколь Аккольского сельского округа и селе Тортуй Экибастузского сельского округа;
9 865 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты;
13 630 тысяч тенге – на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь Железнодорожного сельского округа и селе Шиқылдақ;
57 785 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Байет Байетского сельского округа и села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа;
11 708 тысяч тенге – на обеспечение адаптации маломобильных групп населения зданий культуры, здания аппарата акима поселка Солнечный;
5 000 тысяч тенге – на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа;
4 660 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук Торт-Кудукского сельского округа;
1 260 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
73 777 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;

38 080 мың теңге – Ақкөл ауылдық округінде, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округінде, Қоянды ауылы Қоянды ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде, Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
21 590 мың теңге – Ақкөл ауылы Ақкөл ауылдық округінде және Төртүй ауылы Екібастұз ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
9 865 мың теңге – Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға;
13 630 мың теңге – Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде және Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
57 785 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде және Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
11 708 мың теңге – Солнечный поселкесі әкімі аппаратының ғимаратына, мәдени ғимараттарға тұрғындардың аз қозғалатын топтарының бейімделуін қамтамасыз етуге;
5 000 мың теңге – Сарықамыс ауылы Сарықамыс ауылдық округінде жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға;
4 660 мың теңге – Төрт-Құдық ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
1 260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
73 777 мың теңге – елдi мекендердi абаттандыруға;

2 468 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
43 290 тысяч тенге – на ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 12.04.2024 № 146/17 (вводится в действие с 01.01.2024).
9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.

2 468 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
43 290 мың теңге – Шідерті поселкесі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 12.04.2024 № 146/17 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2024 год в сумме 137 148 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10.05.2024 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Учесть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.

10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 137 148 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 158/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.

12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Экибастузского городского маслихата Н. Макраев
Приложение 1 к решению
Экибастузский городской бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10.05.2024 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
4
5

12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
13. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының төрағасы Н. Макраев
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Екібастұз
алалық бюджеті
2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 10.05.2024 № 158/19 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы Атауы
Кішi сыныбы
1
2
3
4
5

8 096
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 375 552
1
Социальное обеспечение
578 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
578 419
005
Государственная адресная социальная помощь
578 419
2
Социальная помощь
1 812 682
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 433 447
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 276
006
Оказание жилищной помощи
17 712
1
2
3
4
5
6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
523 057
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 861
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
132 373
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274 097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
455 476
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
3 595
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 235
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
379 235
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
984 451
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
984 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 796
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
542 212
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
279 905
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
41 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

8 096
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 375 552
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
578 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
578 419
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
578 419
2
Әлеуметтiк көмек
1 812 682
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 433 447
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 276
1
2
3
4
5
6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
523 057
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 861
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
132 373
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274 097
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
455 476
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
3 595
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
379 235
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
379 235
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
984 451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
984 451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 796
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
542 212
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
279 905
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
41 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

2 550
9
Прочие государственные услуги общего характера
521 929
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
220 968
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
220 968
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
300 961
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
300 961
02
Оборона
180 683
1
Военные нужды
140 845
122
Аппарат акима района (города областного значения)
140 845
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
140 845
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
39 838
122
Аппарат акима района (города областного значения)
39 838
1
2
3
4
5
6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
39 838
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
80 435
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
80 435
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 435
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
80 435
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 941 752
1
Социальное обеспечение
208 196
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208 196
005
Государственная адресная социальная помощь
208 196
2
Социальная помощь
1 444 177
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 330 457
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 192
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
485 018
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 305
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
106 934
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
276 441
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

2 550
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
521 929
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
220 968
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
220 968
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
300 961
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
300 961
02
Қорғаныс
180 683
1
Әскери мұқтаждар
140 845
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
140 845
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
140 845
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
39 838
1
2
3
4
5
6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
39 838
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
39 838
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
80 435
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
80 435
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
80 435
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
80 435
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 941 752
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
208 196
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208 196
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
208 196
2
Әлеуметтiк көмек
1 444 177
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 330 457
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 192
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
485 018
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 305
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
106 934
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
276 441
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

390 706
- увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
75 804
- оказание услуг специалиста жестового языка
9 761
- обеспечение лиц с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и специальными средствами передвижения
80 980
- обеспечение санаторно-курортным лечением
123 649
- протезно-ортопедические средства
25 579
- оказание услуг индивидуального помощника
74 933
выплата государственной адресной социальной помощи
355 955
гарантированный социальный пакет детям
53 976
возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте
165 515
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
1 142 983
ремонт тепловых сетей и котельного оборудования
553 100
организация и функционирование системы освещения
500 000
благоустройство территорий
575 400
1
2
3
благоустройство детских площадок
915 000
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
4 286 924
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 336 227
развитие электроснабжения и освещения
345 483
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 300 000
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
296 226
развитие теплоэнергетической системы
758 988
развитие транспортной инфраструктуры
250 000
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
664 227
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
664 227
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
151 506
- обеспечение санаторно-курортным лечением
14 462
- обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования для детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
2 894
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
134 150
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
507 903
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
4 818
- культура
2 731
- социальная защита
98
- государственные органы
1 989
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
4 880 341
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
4 880 341
развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 698 155
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

390 706
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
75 804
- ымдау тілі маманының қызметін көрсету
9 761
- мүгедектігі бар тұлғаларды қосалқы (компенсаторлық) құралдармен және арнайы қозғалыс құралдарымен қамтамасыз ету
80 980
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
123 649
- протез-ортопедиялық құралдар
25 579
- жеке көмекшінің қызметін көрсету
74 933
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
355 955
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет
53 976
мектеп жасындағы балалардың тегін қалалық қоғамдық көлікте жол жүруін өтеу
165 515
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1 142 983
жылу желілерін және қазандық жабдықтарын жөндеу
553 100
жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыру және жұмыс істеуі
500 000
аумақтарды абаттандыру
575 400
балалар алаңын абаттандыру
915 000
1
2
3
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
4 286 924
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 336 227
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
345 483
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 300 000
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
296 226
жылу энергетикалық жүйені дамыту
758 988
көлік инфрақұрылымын дамыту
250 000
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
664 227
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
664 227
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
151 506
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
14 462
- мүгедектігі бар тұлғаларды Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды лубрицирдық бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
2 894
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
134 150
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
507 903
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
4 818
- мәдениет
2 731
- әлеуметтік қорғау
98
- мемлекеттік органдар
1 989
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
4 880 341
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
4 880 341
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 698 155
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту