О Железинском районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2023 года № 82/8.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4767181 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1739748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5583 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 57076 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2964774 тысячи тенге;
2) затраты – 4922212 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50023 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38585 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16757 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 16757 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 221811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 221811 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 14.03.2024 № 99/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 545966 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 452086 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 30718 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 27241 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 35269 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 36872 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 31838 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 76496 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 34067 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 35406 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 46621 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 32252 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 33996 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 31310 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 482732 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32607 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 28847 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 37910 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40009 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34259 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 80337 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36592 тысячи тенге;
Лесной сельский округ 38114 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 49552 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 34279 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 36359 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 33867 тысяч тенге.

2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 82/8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4767181 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1739748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5583 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 57076 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2964774 мың теңге;
2) шығындар – 4922212 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50023 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88608 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38585 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16757 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 15757 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 221811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221811 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 14.03.2024 № 99/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 545966 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 445201 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 30102 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 26712 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 34797 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 35992 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 31455 мың теңге;
Железин ауылдық округі 75665 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 33407 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 34973 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 45955 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 31814 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 33549 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 30780 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 475482 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 31960 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 28291 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 37414 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 39086 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 33857 мың теңге;
Железин ауылдық округі 79465 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 35899 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 37661 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 48853 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33796 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 35889 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 33311 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 492839 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 32832 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 29481 тысяча тенге;
Башмачинский сельский округ 38935 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40629 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 34833 тысячи тенге;
Железинский сельский округ 83788 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 37167 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 38739 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 50400 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 34774 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 36901 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 34360 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
186053 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
375894 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
138784 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
43878 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
14295 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
1074 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категрий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

5. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 492839 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 32832 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 29481 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38935 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 40629 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34833 мың теңге;
Железин ауылдық округі 83788 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 37167 мың теңге;
Лесной ауылдық округі 38739 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50400 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34774 мың теңге;
Озерный ауылдық округі 36901 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 34360 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
186053 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
375894 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
138784 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
43878 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
14295 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
1074 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 14.03.2024 № 99/8 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 36727 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Т.М. Даулетов
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата
от 25 декабря 2023 года

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 14.03.2024 № 99/8 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 36727 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Т.М. Даулетов
Железин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
25 желтоқсандағы

2244
5
Планирование и статистическая деятельность
52547
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
52547
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
52547
9
Прочие государственные услуги общего характера
100761
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
56808
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
56808
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
43953
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
43953
02
Оборона
58395
1
Военные нужды
16622
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16622
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16622
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41773
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41773
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
41773
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
328357
1
Социальное обеспечение
10875
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10875
005
Государственная адресная социальная помощь
10875
2
Социальная помощь
240347
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240347
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15215
006
Оказание жилищной помощи
61
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
107168
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1005
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94925
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

2244
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
52547
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
52547
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52547
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
100761
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
56808
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56808
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
43953
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43953
02
Қорғаныс
58395
1
Әскери мұқтаждар
16622
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16622
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16622
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
41773
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41773
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
41773
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
328357
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10875
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10875
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10875
2
Әлеуметтiк көмек
240347
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240347
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15215
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
61
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
107168
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1005
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94925
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету