2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 1/11 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Тереңкөл аудандық бюджеті 1,2,3- қосымшалаға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 042 920 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 648 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 577 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 922 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 350 252 мың теңге;
2) шығындар – 5 154 596 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 87 341 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 147 680 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 60 339 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -199 017 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 017 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемі 808 242 мың теңге жалпы сомасында көзделсін.
3. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 505 601 мың теңге жалпы сомасында көзделсін:
Байқоныс ауылдық округі 38 404 мың теңге;
Береговое ауылдық округі 34 583 мың теңге;
Жаңабет ауылдық округі 33 378 мың теңге;
Алтай ауылдық округі 28 842 мың теңге;
Әулиеағаш ауылдық округі 43 625 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 41 586 мың теңге;
Ивановка ауылдық округі 34 306 мың теңге;
Калиновка ауылдық округі 32 021 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 28 810 мың теңге;
Песчан ауылдық округі 87 983 мың теңге;
Тереңкөл ауылдық округі 68 470 мың теңге;
Томарлы ауылдық округі 33 593 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы орган резерві 33 853 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 26.03.2024 № 1/16 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете района Тереңкөл на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 21 декабря 2023 года № 1/11.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Тереңкөл на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 042 920 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 648 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 577 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 922 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 350 252 тысячи тенге;
2) затраты – 5 154 596 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 341 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147 680 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 339 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -199 017 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 017 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района, в общей сумме 808 242 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 505 601 тысяча тенге:
Байконысский сельский округ 38 404 тысячи тенге;
Береговой сельский округ 34 583 тысячи тенге;
сельский округ Жаңабет 33 378 тысяч тенге;
сельский округ Алтай 28 842 тысячи тенге;
сельский округ Әулиеағаш 43 625 тысяч тенге;
Жанакурлысский сельский округ 41 586 тысяч тенге;
Ивановский сельский округ 34 306 тысяч тенге;
Калиновский сельский округ 32 021 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 28 810 тысяч тенге;
Песчанский сельский округ 87 983 тысячи тенге;
Теренкольский сельский округ 68 470 тысяч тенге;
сельский округ Томарлы 33 593 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить на 2024 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 33 853 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 26.03.2024 № 1/16 (вводится в действие с 01.01.2024).

5. 2024 жылға арналған Тереңкөл аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
237 856 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
570 999 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарына, көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
5 500 мың теңге – ауылдық елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға;
11 200 мың теңге – мемлекеттік органдардың ағымдағы шығыстарына;

5. Предусмотреть в бюджете района Тереңкөл на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
237 856 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
569 915 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог, улиц населенных пунктов;
10 556 тысяч тенге – на освещение улиц сельских населенных пунктов;
11 768 тысяч тенге – на текущие расходы государственных органов;

853 124
02
Қорғаныс
38 199
1
Әскери мұқтаждар
16 345
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 345
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 345
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
21 854
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 854
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 276
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 578
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
469 317
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
97 439
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97 439
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97 439
2
Әлеуметтiк көмек
272 205
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272 205
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 663
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
108 449
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 791
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
127 607
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
21 695
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
99 673
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 673
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 005
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 482
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 362
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
824
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

853 124
02
Оборона
38 199
1
Военные нужды
16 345
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 345
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 345
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
21 854
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 854
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 276
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 578
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
469 317
1
Социальное обеспечение
97 439
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97 439
005
Государственная адресная социальная помощь
97 439
2
Социальная помощь
272 205
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272 205
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 663
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
108 449
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 791
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
127 607
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
21 695
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
99 673
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 005
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 482
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 362
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
824
07
Жилищно-коммунальное хозяйство