Об утверждении бюджета Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2023 года № 122/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9-1, статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024–2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38142 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5100 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33042 тысяч тенге;
2) затраты – 38142 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Тихоокеанского сельского округа Тайыншинского района формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории села;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории села;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории села;
плата за пользование земельными участками.

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 122/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округінің 2024 – 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 38142 мың теңге:
салықтық түсімдер - 5100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 33042 мың теңге;
2) шығындар - 38142 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. Тайынша ауданы Тихоокеан ауылдық округі бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес, мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатын болып белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кірістер органында тіркелген кезде мынадай мәліметтері бар жеке тұлғалардың дербес салық салуға жататын табыстары бойынша жеке табыс салығы:
орналасқан жері – дара кәсіпкер, жеке нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіби медиатор үшін;
тұрғылықты жері – басқа жеке тұлғалар үшін;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан осы салық салынатын объектілер бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан елді мекендердің жерлеріне жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік салығы:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
жерді пайдаланғаны үшін төлем.

3. Учесть в бюджете Тихоокеанского сельского округа на 2024 год поступления бюджетной субвенции из районного бюджета в бюджет Тихоокеанского сельского округа в сумме 20000 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Тихоокеанского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет Тихоокеанского сельского округа в сумме 12 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Тихоокеанского сельского округа на 2024 год поступления бюджетной субвенции из областного бюджета в бюджет Тихоокеанского сельского округа в сумме 13030 тысяч тенге.

3. 2024 жылға арналған Тихоокеан ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен Тихоокеан ауылдық округінің бюджетіне 20000 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция түсімдері ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған Тихоокеан ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен Тихоокеан ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 12 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Тихоокеан ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен Тихоокеан округінің бюджетіне 13030 мың теңге сомасында бюджеттік субвенция түсімдері ескерілсін.