О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 25 декабря 2023 года № 12-2
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2024-2026 годы, Кызылкогинский районный маслихат VIІІ созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 093 054 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 562 824 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 137 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 514 793 тысяч тенге;
2) затраты – 7 093 054 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 77 532 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 532 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 77 532 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 77 532 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 532 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 1 865 795 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 896 731 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 109 693 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 92 064 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 81 047 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 125 701 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 74 016 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 97 199 тысяч тенге;

2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12-2 шешімі
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, VIІІ шақырылған Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 093 054 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 562 824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 137 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 514 793 мың теңге;
2) шығындар – 7 093 054 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 77 532 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 77 532 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 77 532 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 77 532 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 77 532 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2024 жылға – 1 865 795 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2024 жылға 896 731 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 109 693 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 92 064 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 81 047 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 125 701 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 74 016 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 97 199 мың теңге;

Кызылкогинскому сельскому округу – 70 569 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 88 157 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 97 083 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 61 202 тысяч тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2024 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и для специалистов прибывших в сельские населенные пункты являющиеся административным центром района бюджетные кредиты на приобретение или строительство жилья в размере двух тысяч пятисоткратного месячного расчетного показателя, для специалистов прибывших в сельские населенные пункты в размере двух тысячкратного месячного расчетного показателя.

Қызылқоға ауылдық округіне – 70 569 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 88 157 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 97 083 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 61 202 мың теңге көзделсін.
4. 2024 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және ауданның әкімшілік орталығы болып табылатын ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың бес жүз еселенген мөлшерінде, ауылдық елді мекендерге келген мамандар үшін айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме 33 282 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 77 532 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов и государственных служащих аппаратов акимов сельских округов.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрным вопросам и экологии.

5. 2024 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 33 282 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 77 532 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.