2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданы Достық ауылдық округінің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10-8 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бәйтерек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 844 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 55 900 мың теңге;
2) шығындар – 73 435 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 591 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 591 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 591 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 12-8 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған Достық ауылдық округіні бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Бәйтерек ауданы мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2024 жылдың кірістерін бөлу нормативі - жеке табыс салығы ауылдық округ бюджетінде 100% есепке алынады.

О бюджете сельского округа Достық района Бәйтерек на 2024-2026 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2023 года № 10-8.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Бәйтерек РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Достық на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 844 тысячи тенге:
налоговые поступления – 13 944 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 55 900 тысяч тенге;
2) затраты – 73 435 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 591 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 591 тысяча тенге:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 591 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 05.03.2024 № 12-8 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Поступления в бюджет сельского округа Достық на на 2024 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", решением маслихата района Бәйтерек от 21 декабря 2023 года №10-2 "О бюджете района Бәйтерек на 2024-2026 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы".
4. Установить на 2024 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов - индивидуальный подоходный налог зачисляется в бюджет сельского округа 100%.

5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдері 36 728 мың теңге және 7 564 мың теңге төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер ескерілсін.
6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н. Хайруллин
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 10-8 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті

5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступления субвенции передаваемых из районного бюджета в сумме 36 728 тысяч тенге и 7 564 тысячи тенге целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Н. Хайруллин
Приложение 1 к решению
маслихата района Бәйтерек
от 21 декабря 2023 года № 10-8
Бюджет сельского округа Достық на 2024 год