Об объявлении чрезвычайной ситуации
Решение акима Жарминского района области Абай от 16 февраля 2024 года № 5. Утратило силу решением акима Жарминского района области Абай от 6 марта 2024 года № 7.
Сноска. Утратило силу решением акима Жарминского района области Абай от 06.03.2024 № 7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" из-за , обильных снегопадов, сильных морозов и протоколом заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации Жарминского района от 16 февраля 2024 года № 2, РЕШИЛ:
1. Объявить на территории Жарминского района области Абай чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба.
2. Назначить руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации заместителя акима Жарминского района Самежанова Б.Е.
3. Действие настоящего решения распространяется на правоотношения возникшие с 16 февраля 2024 года.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима .Жарминского района Самежанова Б.Е.
5. Настоящее решение вступает в действие со дня его первого официального опубликования
Аким Жарминского района Байсабыров Ж.

Төтенше жағдайды жариялау туралы
Абай облысы Жарма ауданы әкімінің 2024 жылғы 16 ақпандағы № 5 шешімі. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданы әкімінің 2024 жылғы 6 наурыздағы № 7 шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Жарма ауданы әкімінің 06.03.2024 № 7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін –өзі басқару туралы" Заңының 33-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48 бабына және 50 бабының 2-тармағының 2)-тармақшасына, Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар министрінің 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына, ауа райының қолайсыздығына байланысты, Жарма ауданы бойынша қардың көп мөлшерде түсуі және қатты аяз салдарынан, Жарма аудандық төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссия отырысының 2024 жылғы 16 ақпандағы № 2 хаттамасы негізінде ШЕШТІМ:
1. Абай облысы Жарма ауданы аумағында жергілікті ауқымдағы табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Төтенше жағдайларды жою басшысы болып аудан әкімінің орынбасары Б. Е. Самежанов тағайындалсын.
3. Осы шешімнің күші 2024 жылғы 16 ақпаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылауды аудан әкімінің орынбасары Б. Е. Самежановқа жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарма ауданының әкімі Ж. Байсабыров