Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Жамбылской области
Постановление акимата Жамбылской области от 26 февраля 2024 года № 43
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О карантине растений" и на основании предложения государственного учреждения "Жамбылская областная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" от 11 декабря 2023 года № 6-3-5/636 акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима в объеме зараженных площадей на территории Жамбылской области согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Жамбылской области" в установленном законодательном порядке:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Жамбылской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области после его официального опубликования.
3. Акимам районов и города Тараз обеспечить принятие мер, вытекающих из настоящего постановления.

Жамбыл облысы аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2024 жылғы 26 ақпандағы № 43 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Өсімдік карантині туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Жамбыл облыстық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесінің 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 6-3-5/636 ұсынысы негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес Жамбыл облысының аумағында залалданған алқаптар көлемінде карантиндік режим енгізіле отырып, карантин аймағы белгіленсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Жамбыл облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін оның Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Аудандар мен Тараз қаласының әкімдері осы қаулыдан туындайтын шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылской области Е. Карашукеев
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области
от ___ февраля 2024 года №___
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Жамбылской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (Acroptilon repens (D.C.)
Наименование районных округов и городов
Принадлежность земельного участка
Площадь повреждения, гектар
1
Байзакский район
Ботамойнак
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
75
Станциясы "Үчбулак"
3
Акционерное общество "Национальная компания"КазАвтоЖол" филиал по Жамбылской области
39
Крестьянское хозяйство "Шарипов"

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысының
әкімі Е. Қарашөкеев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2024 жылғы "___" ақпандағы
№___қаулысына 1-қосымша
Жамбыл облысы аумағында жатаған (қызғылт) у кекіремен (Acroptilon repens D.C.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Аудандық округтердің және қалалардың атауы
Жер учаскесінің тиесілігі
Зақымданған алаң, гектар
1
Байзақ ауданы
Ботамойнақ
"Жамбыл" облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
75
"Үшбұлақ" станциясы
3
"ҚазАвтоЖол" Ұлттық Компаниясы" акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
39
"Шарипов" шаруа қожалығы

66,385
Всего по области
40 886,895
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от ___ февраля 2024 года №___
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Жамбылской области в объемах зараженных площадей повиликой (Guscuta sp.)
Наименование районных округов и городов
Принадлежность земельного участка
Площадь повреждения, гектар
1
Байзакский район
Ботамойнак
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
28
Дихан
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
9
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Байзакского района"
5
Жалгызтубе
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
5
Жанатурмыс
Крестьянское хозяйство "Ниет"
5
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
8
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Байзакского района"
7
Костубе
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
6
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Тараз"
4
Автозаправочная станция "Erk-Oil"
0,3
Филиал "Жамбылское отделение магистральной сети "акционерного общества" Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
7,7
Земля сельского округа
2,05
Сазтерек
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Байзакского района"
11
Туймекент
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
4
Темирбек
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
15
Үлгили
Крестьянское хозяйство "Алтын-бак"
6
Ынтымак
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
1
Всего по району
124,05
2
Жамбылский район
Аса
Крестьянское хозяйство "Дулдул"
3
Крестьянское хозяйство "Нурдаулет"
7
Крестьянское хозяйство "Ерсултан"
9
Акбастау
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
5
Бесагачь
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
1,5
Гродеково
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
0,5
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Жамбыл
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сады востока"

66,385
Облыс бойынша барлығы
40 886,895
Жамбыл облысы әкімдігінің
2024 жылғы "___" ақпандағы
№___қаулысына 2-қосымша
Жамбыл облысы аумағында арам сояумен (Cuscuta sp.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Аудандық округтердің және қалалардың атауы
Жер учаскесінің тиесілігі
Зақымданған алаң, гектар
1
Байзақ ауданы
Ботамойнақ
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
28
Дихан
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
9
"Байзақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5
Жалғызтөбе
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5
Жаңатұрмыс
"Ниет" шаруа қожалығы
5
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
8
"Байзақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
7
Қостөбе
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
6
"Тараз қалаллық әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4
"Erk-Oil" автокөлікке жанармай құю станциясы
0,3
"Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы "Жамбыл магистралдық желі бөлімшесі" филиалы
7,7
Ауылдық округ жері
2,05
Сазтерек
"Байзақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
11
Түймекент
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4
Темірбек
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
15
Үлгілі
"Алтын-бақ" шаруа қожалығы
6
Ынтымақ
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1
Аудан бойынша барлығы
124,05
2
Жамбыл ауданы
Аса
"Дүлдүл" шаруа қожалығы
3
"Нұрдаулет" шаруа қожалығы
7
"Ерсұлтан" шаруа қожалығы
9
Ақбастау
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5
Бесағаш
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1,5
Гродеково
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
0,5
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Жамбыл
"Сады востока" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

0,15
4 производственных отделения станции "Чайкурук"
0,003
Кулькайнар
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
2
"Жилищно-коммунальное хозяйство акимата Жамбылского района, отдел пассажирский транспорт и автомобильные дороги"
6
Каракемер
"Жилищно-коммунальное хозяйство акимата Жамбылского района, отдел пассажирский транспорт и автомобильные дороги"
2
Урнек
"Жилищно-коммунальное хозяйство акимата Жамбылского района, отдел пассажирский транспорт и автомобильные дороги"
5
Крестьянское хозяйство "Ауғанбаев Д."
3,6
Земля сельского округа
2
"Жилищно-коммунальное хозяйство акимата Жамбылского района, отдел пассажирский транспорт и автомобильные дороги"
2
Тогызтарау
"Жилищно-коммунальное хозяйство акимата Жамбылского района, отдел пассажирский транспорт и автомобильные дороги"
3
Всего по району
53,753
3
Жуалинский район
Шакпак ата
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района"
2
Актобе
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
0,4
Биликоль
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Биликольского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
4,3
Боралдай
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
5
Жетитобе
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
4
Нурлыкент
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района"
1,5
Мынбулак
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района"
2
Кызыларык
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
2
Қарасаз
Коммунальное государственное учреждение "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жамбылской области"
2
Всего по области
23,2
3
Кордайский район
Аукатты
Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Кордайского района"
10
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
5
Алга
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
4
Беткайнар
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
6
Жамбыл
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
15
Касык
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
10
Қақпатас
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
11
Қарасу
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
3
Қордай
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
5
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
5
Масанчи
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
3
Сарыбұлақ
Жамбылский областной филиал акционерного общества "Национальная компания "КазАвтоЖол"
8
Степной
Акционерное общество "Национальная компания" КазАвтоЖол" "Кордайский район ДЭУ-34" Жамбылской области
30
Всего по району

0,15
"Шайқорық" станциясының 4 өндірістік бөлімшесі
0,003
Көлқайнар
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
2
Жамбыл ауданы әкімдігінің "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары" бөлімі
6
Қаракемер
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Өрнек
Жамбыл ауданы әкімдігінің "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары" бөлімі
5
"Ауғанбаев Д." шаруа қожалығы
3,6
Ауылдық округ жері
2
Жамбыл ауданы әкімдігінің "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары" бөлімі
2
Тоғызтарау
Жамбыл ауданы әкімдігінің "Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары" бөлімі
3
Аудан бойынша барлығы
53,753
3
Жуалы ауданы
Шақпақ ата
"Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Ақтөбе
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
0,4
Билікөл
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Билікөл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4,3
Боралдай
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5
Жетітөбе
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4
Нұрлыкент
"Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1,5
Мыңбұлақ
"Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Қызыларық
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Қарасаз
"Жамбыл облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2
Аудан бойынша барлығы
23,2
3
Қордай ауданы
Ауқатты
"Қордай ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
10
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
5
Алға
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
4
Бетқайнар
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
6
Жамбыл
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
15
Қасық
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
10
Қақпатас
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
11
Қарасу
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
3
Қордай
Қордай ауылының көше бойлары
5
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
5
Масанчи
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
3
Сарыбұлақ
"Қазавтожол" Ұлттық компаниясы акционерлік қоғамы Жамбыл облыстық филиалы
8
Степной
"ҚазАвтоЖол" Ұлттық Компаниясы" акционерлік қоғамы" Жамбыл облысы Қордай аудандық ДЭУ-34
30
Аудан бойынша барлығы