О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2013 г. № 68
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 марта 2016 года № 22
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 16.04.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2013 г. № 68 «О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 15 марта 2016 г. № 22
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 9 апреля 2013 г. № 68
1. В наименовании и пункте 1 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. В Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей» (ТР ТС 023/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденной указанным Решением:
а) в наименовании слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования»;
б) в наименовании графы 7 головки таблицы слова «Таможенного союза» заменить словами «Евразийского экономического союза»;

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 68 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 15 наурыздағы № 22 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақтарында көзделген принциптерді іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолданылуының нәтижесінде Кеден одағының "Жеміс пен көкөністерден алынған шырын өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ Кеден одағының "Жеміс пен көкөністерден алынған шырын өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын қолдану мен орындау үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу жөніндегі бағдарлама туралы" 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 68 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 9 сәуірдегі
№ 68 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 68 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы және 1-тармақтағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектісінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Қолданылуының нәтижесінде Кеден одағының "Жеміс пен көкөністерден алынған шырын өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ Кеден одағының "Жеміс пен көкөністерден алынған шырын өніміне техникалық регламент" техникалық регламентінің (КО ТР 023/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) мен өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу жөніндегі бағдарламада:
а) атауындағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектісінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кестенің басындағы 7-бағанның атауындағы "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын;

в) дополнить позициями 33 – 56 следующего содержания:
«
33
67.080.01
Продукция соковая. Определение катионов (калия, натрия, кальция и магния) методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
34
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей, консервы мясные и мясорастительные. Метод определения рН.
Пересмотр ГОСТ 26188-84
приложение 1
2015 год
2016 год
Российская Федерация
35
67.080.01
Продукция соковая. Идентификация. Общие положения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53137-2008
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
36
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения общих сухих веществ.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ 28561-90 и ГОСТ Р 51437-99
приложения 1 и 2
2015 год
2016 год
Российская Федерация
37
67.080.01
Продукция соковая. Определение D-изолимонной кислоты ферментативным методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51128-98
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
38
67.080.01
Продукция соковая. Определение лимонной кислоты ферментативным методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51129-98
приложение 3
2015 год
2016 год
Российская Федерация
39
67.080.01
Продукция соковая. Спектрофотометрический метод определения содержания фосфора.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51430-99
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
40
67.080.01
Продукция соковая. Определение содержания золы гравиметрическим методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51432-99
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
41
67.080.01
Продукция соковая. Титриметрический метод определения общей щелочности золы.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51436-99
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
42
67.080.01
Продукция соковая. Определение анионов методом ионообменной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55339-2012
пункт 2 статьи 4
2015 год
2016 год
Российская Федерация
43
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения осадка.
Пересмотр ГОСТ 8756.9-78
пункт 46 статьи 5
2015 год
2016 год
Российская Федерация
44
67.080.01
Продукция соковая. Определение 5-гидроксиметилфурфурола методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Внесение изменений в ГОСТ 31644-2012
пункт 6 статьи 5
2015 год
2016 год
Российская Федерация
45
67.080.01
Продукция соковая. Метод определения азота по Кьельдалю.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51438-99
пункт 2 статьи 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
46
67.080.01
Продукция соковая. Определение D-яблочной кислоты ферментативным методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51940-2002
пункт 26 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
47

в) мынадай мазмұндағы 33 – 56-позициялармен толықтырылсын:
"
33
67.080.01
Шырын өнімі. Катиондарды (калий, натрий, кальций және магний) тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау.
МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
34
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері, ет және ет-өсімдік консервілері. рН айқындау әдісі.
МемСТ 26188-84 қайта қарау
1-қосымша
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
35
67.080.01
Шырын өнімі. Идентификациялау. Жалпы ережелер.
МемСТ Р 53137-2008 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
36
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Құрғақ заттарды айқындау әдістері.
МемСТ 28561-90 және МемСТ Р 51437-99 негізінде МемСТ әзірлеу
1 және 2-қосымшалар
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
37
67.080.01
Шырын өнімі. D-изолимон қышқылын ферментативтік әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51128-98 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
38
67.080.01
Шырын өнімі. Лимон қышқылын ферментативтік әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51129-98 негізінде МемСТ әзірлеу
3-қосымша
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
39
67.080.01
Шырын өнімі. Фосфордың құрамын айқындаудың спектрфотометриялық әдісі.
МемСТ Р 51430-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
40
67.080.01
Шырын өнімі. Күлдің құрамын гравиметриялық әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51432-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
41
67.080.01
Шырын өнімі. Күлдің жалпы сілтіленуін айқындаудың титриметриялық әдісі.
МемСТ Р 51436-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
42
67.080.01
Шырын өнімі. Аниондарды ион алмасушы хроматография әдісімен айқындау.
МемСТ Р 55339-2012 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
43
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Шөгіндіні айқындау әдісі.
МемСТ 8756.9-78 қайта қарау
5-баптың
46-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
44
67.080.01
Шырын өнімі. 5-гидроксиметилфурфуролды тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау.
МемСТ 31644-2012 өзгерістер енгізу
5-баптың
6-тармағы
2015 жыл
2016 жыл
Ресей Федерациясы
45
67.080.01
Шырын өнімі. Кьельдаль бойынша азотты айқындау әдісі.
МемСТ Р 51438-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
46
67.080.01
Шырын өнімі. D-алма қышқылын ферментативтік әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51940-2002 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың
25-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
47

67.080.01
Продукция соковая. Гравиметрический метод определения сульфатов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51123-97
пункт 2 статьи 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
48
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения содержания витамина РР.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50479-93
пункт 15 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
49
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Методы определения золы и щелочности общей и водорастворимой золы.
Пересмотр ГОСТ 25555.4-91
пункт 2 статьи 4
2016 год
2017 год
Российская Федерация
50
67.080.01
Продукция соковая. Определение общих каротиноидов и их фракционного состава.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51443-99
пункт 15 статьи 5
2016 год
2017 год
Российская Федерация
51
67.080.01
Продукция соковая. Определение массовой концентрации гесперидина и нарингина методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51427-99
пункт 2 статьи 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
52
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Метод определения содержания сорбиновой и бензойной кислот при их совместном присутствии.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50476-93
пункт 2 статьи 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
53
67.080.01
Продукция соковая. Определение уксусной кислоты ферментативным методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51441-99
пункт 2 статьи 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация
54
67.080.01
Продукты переработки фруктов и овощей. Титриметрический метод определения пектиновых веществ.
Пересмотр ГОСТ 29059-91
приложение 3
2017 год
2018 год
Российская Федерация
55
67.080.01
Продукция соковая. Определение сахарозы ферментативным методом.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51938-2002
пункт 20 статьи 5
2017 год
2018 год
Российская Федерация
56
67.080.01
Продукция соковая. Определение синтетических красителей методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Разработка ГОСТ
пункт 2 статьи 4
2017 год
2018 год
Российская Федерация«
».

67.080.01
Шырын өнімі. Сульфаттарды айқындаудың гравиметриялық әдісі.
МемСТ Р 51123-97 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
48
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. РР витаминінің құрамын айқындау әдісі.
МемСТ Р 50479-93 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың
15-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
49
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Күлді және жалпы және суда еритін күлдің сілтіленуін айқындау әдістері.
МемСТ 25555.4-91 қайта қарау
4-баптың
2-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
50
67.080.01
Шырын өнімі. Жалпы каротиноидтар мен олардың фракциялық құрамын айқындау.
МемСТ Р 51443-99 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың
15-тармағы
2016 жыл
2017 жыл
Ресей Федерациясы
51
67.080.01
Шырын өнімі. Гесперидин мен нарингиннің жаппай концентрациясын тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау.
МемСТ Р 51427-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
52
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Сорбин және бензой қышқылдары бірге болған кезде олардың құрамын айқындау әдісі.
МемСТ Р 50476-93 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
53
67.080.01
Шырын өнімі. Сірке қышқылын ферментативтік әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51441-99 негізінде МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
54
67.080.01
Жеміс пен көкөністерді қайта өңдеу өнімдері. Пектинді заттарды айқындаудың титриметриялық әдісі.
МемСТ 29059-91 қайта қарау
3-қосымша
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
55
67.080.01
Шырын өнімі. Сахарозаны ферментативтік әдіспен айқындау.
МемСТ Р 51938-2002 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың
20-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
56
67.080.01
Шырын өнімі. Синтетикалық бояғыштарды тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен айқындау.
МемСТ әзірлеу
4-баптың
2-тармағы
2017 жыл
2018 жыл
Ресей Федерациясы
".