О внесении изменений в план научно-исследовательских работ Евразийской экономической комиссии на 2016 - 2017 годы
Распоряжение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 июля 2016 года № 94
В соответствии с подпунктом 13 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 130 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, и пунктом 11 Порядка организации в Евразийской экономической комиссии деятельности, связанной с научными исследованиями, утвержденного приказом Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2012 г. № 231:
1. Внести в план научно-исследовательских работ Евразийской экономической комиссии на 2016 – 2017 годы, утвержденный распоряжением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 г. № 77, изменения согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет».
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 5 июля 2016 г. № 94
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в план научно-исследовательских работ Евразийской
экономической комиссии на 2016 – 2017 годы
1. В разделе II:
а) после подраздела «Департамент статистики» дополнить подразделами следующего содержания:
«Департамент промышленной политики
1. НИР «Анализ в целях выявления синергетического эффекта от взаимодействия государств – членов Евразийского экономического союза в промышленности»
2016 – 2017 годы
2. НИР «Разработка концепции создания сети промышленной кооперации и субконтрактации, включающей порядок ее формирования и финансирования»
2016 год
3. НИР «Разработка концепции создания евразийской сети трансфера технологий, включающей порядок ее формирования и финансирования»
2016 – 2017 годы
4. НИР «Решение задач импортозамещения за счет развития промышленного сотрудничества государств – членов Евразийского экономического союза (ЕАЭС) на основе анализа промышленных комплексов и общего рынка ЕАЭС»
2016 – 2017 годы
5. НИР «Разработка предложений по устранению барьеров для развития кооперационного сотрудничества предприятий на пути движения промышленных товаров на общем рынке Евразийского экономического союза (ЕАЭС) и на рынки третьих стран на основе анализа системообразующих промышленных предприятий ЕАЭС»

Еуразиялық экономикалық комиссияның 2016 – 2017 жылдарға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жоспарына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 5 шілдедегі № 94 өкімі.
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа №1 қосымша) 43-тармағының 13-тармақшасына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №1 қосымшаның 130-тармағына және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Төрағасының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 231 бұйрығымен бекітілген Ғылыми зерттеулермен байланысты Еуразиялық экономикалық комиссияның қызметін ұйымдастыру тәртібінің 11-тармағына сәйкес:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы №77 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның 2016 - 2017 жылдарға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жоспарына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 5 шілдедегі
№ 94 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2016 – 2017 жылдарға арналған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жоспарына енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. ІІ-бөлімде:
а) "Статистика департаменті" кіші бөлімінен кейін мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Өнеркәсіп саясаты департаменті
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өнеркәсіптегі өзара іс-қимылынан болған синергетикалық әсерді анықтау мақсатында талдау" ҒЗЖ
2016-2017 жылдары
2. "Өнеркәсіп кооперациясы мен субконтрактациясын қалыптастыру және қаржыландыру тәртібін қамтитын оның желісін құру тұжырымдамасын әзірлеу" ҒЗЖ
2016 жылы
3. "Технологиялар трансферінің Еуразиялық желісін қалыптастыру және қаржыландыру тәртібін қамтитын оның желісін құру тұжырымдамасын әзірлеу" ҒЗЖ
2016-2017 жылдары
4. "Еуразиялық экономикалық одақтың (ЕАЭО) өнеркәсіп кешендері мен жалпы нарығын талдаудың негізінде ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің өнеркәсіптік ынтымақтастығын дамытудың есебінен импортты алмастыру міндетін шешу" ҒЗЖ
2016-2017 жылдары
5. "Еуразиялық экономикалық одақтың (ЕАЭО) жүйе құрайтын өнеркәсіптік кәсіпорындарын талдаудың негізінде ЕАЭО-ның жалпы нарығында және үшінші елдердің нарығына өнеркәсіптік тауарларды ілгерілету жолында кәсіпорындардың кооперациялық ынтымақтастығын дамыту үшін кедергілерді жою жөнінде ұсыныстар әзірлеу" ҒЗЖ

2016 – 2017 годы
Всего по Департаменту промышленной политики (5 НИР)
Департамент агропромышленной политики
1. НИР «Разработка перспективных направлений и механизмов развития согласованной агропромышленной политики государств – членов Евразийского экономического союза, в том числе в области межгосударственной кооперации и импортозамещения»
2016 – 2017 годы
2. НИР «Разработка методологии оценки эффективности мер государственного регулирования агропродовольственного рынка и поддержки агропромышленного комплекса в государствах – членах Евразийского экономического союза с целью выработки предложений по повышению их эффективности»
2016 год
3. НИР «Разработка методики ценового мониторинга и анализа конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции и продукции пищевой промышленности, производимой в государствах – членах Евразийского экономического союза»
2016 год
4. НИР «Оценка влияния конъюнктуры мирового агропродовольственного рынка на агропромышленный комплекс государств – членов Евразийского экономического союза»
2016 – 2017 год
Всего по Департаменту агропромышленной политики (4 НИР)»
б) в подразделе «Департамент защиты внутреннего рынка»:
пункт 3 исключить;
слова «Всего по Департаменту защиты внутреннего рынка (3 НИР)» заменить словами «Всего по Департаменту защиты внутреннего рынка (2 НИР);
в) в подразделе «Департамент таможенного законодательства и правоприменительной практики» в графе «Срок выполнения» слова «2016 год» заменить словами «2016 – 2017 годы»;
2. Позицию «Всего по вновь начинаемым работам (28 НИР)» изложить в следующей редакции:
«Всего по вновь начинаемым работам (36 НИР)».
3. Позицию «ИТОГО по Евразийской экономической комиссии (39 НИР)» изложить в следующей редакции:
«ИТОГО по Евразийской экономической комиссии (47 НИР)».

2016-2017 жылдары
Өнеркәсіптік саясат департаменті бойынша барлығы (5 ҒЗЖ)
Агроөнеркәсіптік саясат департаменті
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа одаққа мүше мемлекеттердің келісілген агроөнеркәсіптік саясатын, соның ішінде мемлекетаралық кооперация мен импортты алмастыру саласындағы келешегі бар бағыттары мен механизмдерін әзірлеу" ҒЗЖ
2016-2017 жылдары
2. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердегі агро азық-түлік нарығын мемлекеттік реттеудің және агроөнеркәсіптік кешенді қолдау шараларының тиімділігін олардың тиімділігін арттыру жөнінде ұсыныстар дайындау мақсатында бағалаудың әдістемесін әзірлеу" ҒЗЖ
2016 жылы
3. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде өндірілетін ауыл шаруашылығы өнімдерінің және тамақ өнеркәсібі өнімдерінің баға мониторингін және бәсекеге қабілеттілігін талдаудың әдістемесін әзірлеу" ҒЗЖ
2016 жылы
4. "Әлемдік агро азық-түлік нарығы конъюнктурасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешеніне ықпалын бағалау" ҒЗЖ
2016-2017 жылдары
Агроөнеркәсіптік саясат департаменті бойынша барлығы (4 ҒЗЖ)
б) "Ішкі нарықты қорғау департаменті" кіші бөлімінде:
3-тармақ алып тасталсын;
"Ішкі нарықты қорғау департаменті бойынша барлығы (3 ҒЗЖ)" деген сөздер "Ішкі нарықты қорғау департаменті бойынша барлығы (2 ҒЗЖ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) "Кеден заңнамасы және құқық қолдану практикасы департаменті" кіші бөліміндегі "Орындау мерзімі" деген графадағы "2016 жылы" деген сөздер "2016-2017 жылдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. "Жаңадан басталған жұмыстар бойынша барлығы (28 ҒЗЖ)" позициясы мынадай редакцияда жазылсын: "Жаңадан басталған жұмыстар бойынша барлығы (36 ҒЗЖ)".
3. "Еуразиялық экономикалық комиссия бойынша БАРЛЫҒЫ (39 ҒЗЖ)" позициясы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия бойынша БАРЛЫҒЫ (47 ҒЗЖ)".