О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07 ноября 2017 года № 136
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 136
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189
1. В подпункте 1.1 слова "документов в области стандартизации" заменить словом "стандартов".
2. В подпункте 1.2 слова "(подтверждения) соответствия мебельной продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
3. Перечень документов в области стандартизации, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 октября 2012 г. № 189
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 136 )
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О
безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012)
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Стандарты общих технических условий и технических требований
1
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
абзац четвертый пункта 2
пункт 3 статьи 5
пункты 2.2.29 и 2.2.30
пункты 2.2.4 – 2.2.7
пункты 2.2.8, 2.3.4 и 2.3.5
пункты 2.3.1 и 2.3.2
ГОСТ 16371-93
Мебель. Общие технические условия

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы № 189 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 7 қарашадағы № 136 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТР 025/2012) қолданысқа енгізу тәртібі туралы" 2012 жылғы 18 қазандағы № 189 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№136 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы № 189 шешіміне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1.1-тармақшадағы "стандарттау саласындағы құжаттардың" деген сөздер "стандарттардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. 1.2-тармақшадағы "жиһаз өнімінің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 025/2012) талаптарын сақтау оларды қолдану нәтижесінде ерікті түрде қамтамасыз етілетін стандарттау саласындағы құжаттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 18 қазандағы
№189 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№136 шешімінің
редакциясында)
Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО
ТР 025/2012) талаптарын сақтау оларды қолдану нәтижесінде ерікті түрде қамтамасыз
етілетін стандарттардың
ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың таңбалануы
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
І. Жалпы техникалық шарттар мен техникалық талаптардың стандарттары
1
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2-тармағының төртінші абзацы
3-тармағы
2.2.29 және 2.2.30-тармақтар
2.2.4 – 2.2.7-тармақтар
2.2.8, 2.3.4 және 2.3.5-тармақтар
2.3.1 және 2.3.2-тармақтар
МЕМСТ 16371-93
Жиһаз. Жалпы техникалық шарттар

Применяется до 01.01.2018
2
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
абзац четвертый пункта 2
пункт 3
пункты 7.1 – 7.3
пункт 7.4
статьи 5
пункты 5.2.30 и 5.2.31
пункты 5.2.4 – 5.2.7
пункты 5.2.8, 5.3.4 и 5.3.5
пункты 5.3.1 – 5.3.3
пункты 5.4.1 – 5.4.5
пункт 5.4.6
ГОСТ 16371-2014
Мебель. Общие технические условия
3
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
пункт 3
пункты 7.1 – 7.3
статьи 5
пункты 1.5.1 – 1.5.6 и 1.5.23
пункты 1.5.8 и 1.5.9
подраздел 1.3
подраздел 1.6
ГОСТ 16854-91
Кресла для зрительных залов. Общие технические условия
4
абзац второй пункта 2
абзац пятый пункта 2
абзац третий пункта 2
пункт 3
пункты 7.1 – 7.3
статьи 5
подпункты 2.2.5.1, 2.2.5.2.1, 2.2.5.3, 2.2.6.1
и пункты 2.2.15 и 2.2.16
пункты 2.2.17 – 2.2.19
пункты 2.2.8 – 2.2.10
подраздел 2.3
подраздел 2.4
ГОСТ 19917-93
Мебель для сидения и лежания. Общие технические условия
Применяется до 01.01.2018
5
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
абзацы пятый и шестой пункта 2
пункт 3
пункт 5.1
пункты 7.1 – 7.3
статьи 5
подпункты 5.2.5.1 – 5.2.5.3 и пункт 5.2.16
подпункт 5.2.6.1,
пункты 5.2.7 – 5.2.9
подпункты 5.2.15.1 – 5.2.15.4
пункты 5.2.18, 5.2.19, 5.3.2 и 5.3.3
пункт 5.3.4
подраздел 5.4
ГОСТ 19917-2014
Мебель для сидения и лежания. Общие технические условия
6
статья 3
ГОСТ 20400-2013
(кроме терминов 30 и 56)
Продукция мебельного производства. Термины и определения
7
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
статьи 5
пункты 5.2.11 и 5.2.14
пункты 5.2.8 – 5.2.10 и 5.2.12
ГОСТ 22046-2002
Мебель для учебных заведений. Общие технические условия
8
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
статьи 5
пункты 2.19, 2.22 и 2.24
пункты 2.25 – 2.27 и 2.29
ГОСТ 23190-78
Мебель книготорговая. Общие технические условия
9
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
статьи 5
пункты 2.15 и 2.17
пункт 2.20
ГОСТ 23508-79
Мебель книготорговая для складских помещений. Общие технические условия
10
абзац второй пункта 2
абзац третий пункта 2
абзац четвертый пункта 2
пункт 3 статьи 5
пункты 1.24, 1.36 – 1.39 и 1.41
пункты 1.30 и 1.32
пункт 1.33
пункт 1.4
ГОСТ 26756-85
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия
11
абзацы второй – четвертый пункта 2 и пункт 3 статьи 5
пункты 4 и 5 ГОСТ 26756-2016
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия
применяется с 01.01.2019
12
абзац четвертый пункта 2 статьи 5
подпункты 5.1.13.1 и 5.1.13.2 ГОСТ 6799-2005
Стеклоизделия для мебели. Технические условия
13
абзацы первый и второй пункта 3 статьи 5

01.01.2018 дейін қолданылады
2
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2-тармағының төртінші абзацы
3-тармағы
7.1 – 7.3-тармақтары
7,4-тармағы
5.2.30 және 5.2.31-тармақтар
5.2.4 – 5.2.7-тармақтар
5.2.8, 5.3.4 және 5.3.5-тармақтар
5.3.1 – 5.3.3-тармақтар
5.4.1 – 5.4.5-тармақтар
5.4.6-тармақ
МЕМСТ 16371-2014
Жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
3
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
3-тармағы
7.1 – 7.3-тармақтары
1.5.1 – 1.5.6 және 1.5.23-тармақтар
1.5.8 және 1.5.9-тармақтар
1.3-кіші бөлім
1.6-кіші бөлім
МЕМСТ 16854-91
Көрермендер залдарына арналған креслолар. Жалпы техникалық шарттар
4
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының бесінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
3-тармағы
7.1 – 7.3-тармақтары
2.2.5.1, 2.2.5.2.1, 2.2.5.3, 2.2.6.1-тармақшалар және 2.2.15 және 2.2.16-тармақтар
2.2.17 – 2.2.19-тармақтар2.2.8 – 2.2.10-тармақтар
2.3-кіші бөлім
2.4-кіші бөлім
МЕМСТ 19917-93
Отыруға және жатуға арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2018 дейін қолданылады
5
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2-тармағының бесінші және алтыншы абзацтары
3-тармағы
5.1-тармағы
7.1 – 7.3-тармақтары
5.2.5.1 – 5.2.5.3-тармақшалар және 5.2.16-тармақ
5.2.6.1-тармақша,
5.2.7 – 5.2.9-тармақтар
5.2.15.1 – 5.2.15.4-тармақшалар
5.2.18, 5.2.19, 5.3.2 және 5.3.3-тармақтар
5.3.4-тармақ
5.4-кіші бөлім
МЕМСТ 19917-2014
Отыруға және жатуға арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
6
3-бап
МЕМСТ 20400-2013
30 және 56 терминдерден басқа
Жиһаз өндірісінің өнімдері. Терминдер мен анықтамалар
7
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
5.2.11 және 5.2.14-тармақтар
5.2.8 – 5.2.10 және 5.2.12-тармақтар
МЕМСТ22046-2002
Оқу орындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
8
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2.19, 2,22 және 2.24-тармақтар
2.25 – 2.27 және 2.29-тармақтар
МЕМСТ 23190-78
Кітап саудасы жиһазы. Жалпы техникалық шарттар
9
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2.15 және 2.17-тармақтар
2.20-тармақ
МЕМСТ 23508-79
Қойма үй-жайларына арналған кітап саудасы жиһазы. Жалпы техникалық шарттар
10
5-баптың
2-тармағының екінші абзацы
2-тармағының үшінші абзацы
2-тармағының төртінші абзацы
3-тармағы
1.24, 1.36 – 1.39 және 1.41-тармақтар
1.30 және 1.32-тармақтар
1.33-тармақ
1.4-тармақ
МЕМСТ 26756-85
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
11
5-баптың
2-тармағының екінші – төртінші абзацтары және
3-тармағы
4 және 5-тармақтар
МЕМСТ 26756-2016
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2019 бастап қолданылады
12
5-баптың
2-тармағының төртінші абзацы
5.1.13.1 және 5.1.13.2-тармақшалар
МЕМСТ 6799-2005
Жиһазға арналған шыны бұйымдары. Техникалық шарттар
13
5-баптың
3-тармағының бірінші және екінші абзацтары

ГОСТ EN 527-2-2016
Мебель офисная. Столы рабочие и письменные. Часть 2. Требования безопасности
Применяется с 01.01.2019
14
пункт 4.1.2 ГОСТ 33095-2014
Покрытия защитно-декоративные на мебели из древесины и древесных материалов. Классификация и обозначения
15
абзацы второй и третий пункта 2 статьи 5
раздел 5 ГОСТ EN 581-1-2012
Мебель, используемая на открытом воздухе. Мебель для сидения и столы для жилых, общественных зон и кемпингов. Часть 1. Общие требования безопасности
16
ГОСТ EN 581-2-2012
Мебель, используемая на открытом воздухе. Мебель для сидения и столы для жилых, общественных зон и кемпингов. Часть 2. Требования механической безопасности и методы испытания мебели для сидения
17
ГОСТ EN 581-3-2012
Мебель, используемая на открытом воздухе. Мебель для сидения и столы для жилых, общественных зон и кемпингов. Часть 3. Требования механической безопасности и методы испытания столов
18
пункт 2 статьи 5
ГОСТ EN 1023-2-2016
Мебель офисная. Перегородки. Часть 2. Требования механической безопасности

МЕМСТ EN 527-2-2016
Офис жиһазы. Жұмыс және жазу үстелдері. 2-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
01.01.2019 бастап қолданылады
14
4.1.2-тармақ
МЕМСТ 33095-2014
Жиһаздың ағаш және ағаш материалдарынан жасалған қорғаныштық-сәндік жабындары.
Сыныпталуы және белгіленуі
15
5-баптың
3-тармағының екінші және үшінші абзацтары
5-бөлім
МЕМСТ EN 581-1-2012
Ашық ауада пайдаланылатын жиһаз.
Отыруға арналған жиһаз және тұрғын үй-жайларға, қоғамдық аймақтар мен кемпингтерге арналған үстелдер. 1-бөлік. Жалпы қауіпсіздік талаптары
16
МЕМСТ EN 581-2-2012
Ашық ауада пайдаланылатын жиһаз.
Отыруға арналған жиһаз және тұрғын үй-жайларға, қоғамдық аймақтар мен кемпингтерге арналған үстелдер. 2-бөлік. Механикалық қауіпсіздік талаптары және отыруға арналған жиһазды сынау әдістері
17
МЕМСТ EN 581-3-2012
Ашық ауада пайдаланылатын жиһаз.
Отыруға арналған жиһаз және тұрғын үй-жайларға, қоғамдық аймақтар мен кемпингтерге арналған үстелдер. 3-бөлік. Механикалық қауіпсіздік талаптары және үстелдерді сынау әдістері
18
5-баптың 2-тармағы
МЕМСТ EN 1023-2-2016
Офис жиһазы. Аралықтар. 2-бөлік. Механикалық қауіпсіздік талаптары

Применяется с 01.01.2019
19
абзацы второй, третий и пятый пункта 2 статьи 5
пункты 4.2 – 4.6 и 4.8, приложение А СТБ 1268-2006
Мебель складная и трансформируемая. Столы. Общие технические требования и методы испытаний
II. Стандарты функциональных размеров
20
абзац шестой пункта 2 статьи 5
ГОСТ 5994-93 (ИСО 5970-79)
Парты. Типы и функциональные размеры
21
ГОСТ 11015-93 (ИСО 5970-79)
Столы ученические. Типы и функциональные размеры
22
ГОСТ 11016-93 (ИСО 5970-79)
Стулья ученические. Типы и функциональные размеры
23
ГОСТ 18313-93 (ИСО 5970-79)
Столы для учителя. Типы и функциональные размеры
24
ГОСТ 18314-93 (ИСО 5970-79)
Столы ученические лабораторные. Функциональные размеры
25
ГОСТ 18607-93
Столы демонстрационные. Функциональные размеры
26
ГОСТ 18666-95
Шкафы для учебных пособий. Функциональные размеры
27
ГОСТ 19301.1-2016
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры столов
28
ГОСТ 19301.2-2016
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры стульев
29

01.01.2019 бастап қолданылады
19
5-баптың 2-тармағының екінші, үшінші және бесінші абзацтары
4.2 – 4.6 және 4.8-тармақтар,
А қосымша
СТБ 1268-2006
Жиналмалы және өзгермелі жиһаз. Үстелдер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері
ІІ. Функционалдық мөлшерлердің стандарттары
20
5-баптың 2-тармағының алтыншы абзацы
МЕМСТ 5994-93
(ИСО 5970-79)
Парталар. Типтері және функционалдық мөлшерлері
21
МЕМСТ 11015-93
(ИСО 5970-79)
Оқушы үстелдері. Типтері және функционалдық мөлшерлері
22
МЕМСТ 11016-93
(ИСО 5970-79)
Оқушы орындықтары. Типтері және функционалдық мөлшерлері
23
МЕМСТ 18313-93
(ИСО 5970-79)
Мұғалімге арналған үстелдер. Типтері және функционалдық мөлшерлері
24
МЕМСТ 18314-93
(ИСО 5970-79)
Зертханалық оқушы үстелдері.
Функционалдық мөлшерлері
25
МЕМСТ 18607-93
Демонстрациялық үстелдер.
Функционалдық мөлшерлері
26
МЕМСТ 18666-95
Оқу құралдарына арналған шкафтар.
Функционалдық мөлшерлері
27
МЕМСТ 19301.1-2016
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Үстелдердің функционалдық мөлшерлері
28
МЕМСТ 19301.2-2016
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Орындықтардың функционалдық мөлшерлері
29

ГОСТ 19301.3-94
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры кроватей
применяется до 01.01.2019
30
ГОСТ 19301.3-2016
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры кроватей
31
ГОСТ 19549-93 (ИСО 5970-79)
Столы ученические для черчения и рисования. Типы и функциональные размеры
32
ГОСТ 19550-93 (ИСО 5970-79)
Столы ученические для кабинетов иностранного языка. Типы и функциональные размеры
33
ГОСТ 20902-95
Столы обеденные школьные. Функциональные размеры
34
ГОСТ 22359-93 (ИСО 5970-79)
Стулья для актовых залов. Типы и функциональные размеры
35

МЕМСТ 19301.3-94
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Керуерттердің функционалдық мөлшерлері
01.01.2019 дейін қолданылады
30
МЕМСТ 19301.3-2016
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Керуерттердің функционалдық мөлшерлері
31
МЕМСТ 19549-93
(ИСО 5970-79)
Сызуға және сурет салуға арналған оқушы үстелдері. Типтері және функционалдық мөлшерлері
32
МЕМСТ 19550-93
(ИСО 5970-79)
Шет тілі кабинеттеріне арналған оқушы үстелдері. Типтері және функционалдық мөлшерлері
33
МЕМСТ 20902-95
Оқушылардың тамақтану үстелдері. Функционалдық мөлшерлері
34
МЕМСТ 22359-93
(ИСО 5970-79)
Акт залдарына арналған орындықтар. Типтері және функционалдық мөлшерлері
35

ГОСТ 22360-95
Шкафы демонстрационные и лабораторные вытяжные. Типы и функциональные размеры
36
ГОСТ 22361-95
Подставки для технических средств обучения. Типы и функциональные размеры
37
ГОСТ 26682-2016
Мебель для дошкольных учреждений. Функциональные размеры
".
4. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия мебельной продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 октября 2012 г. № 189
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 7 ноября 2017 г. № 136)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и

МЕМСТ 22360-95
Демонстрациялық және зертханалық сорғыш шкафтар. Типтері және функционалдық мөлшерлері
36
МЕМСТ 22361-95
Техникалық оқыту құралдарына арналған тұғырықтар. Типтері және функционалдық мөлшерлері
37
МЕМСТ 26682-2016
Мектепке дейінгі мекемелерге арналған жиһаз. Функционалдық мөлшерлері
".
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер жүргізу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 025/2012) талаптарын қолдану және орындау және жиһаз өнімінің сәйкестігін бағалау (растау) үшін қажетті үлгілер іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 18 қазандағы
№189 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 7 қарашадағы
№136 шешімінің
редакциясында)
Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер жүргізу қағидалары мен әдістерін,
соның ішінде Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық

исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012)
и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
I. Правила отбора образцов мебели для испытаний
1
абзацы второй – четвертый пункта 2 статьи 5
пункт 3.4.2 ГОСТ 16371-93
Мебель. Общие технические условия
применяется до 01.01.2018
2
пункт 6.4.2 ГОСТ 16371-2014
Мебель. Общие технические условия
3
абзац третий пункта 3.2.2 ГОСТ 26756-85
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия
4
пункты 4 и 5 ГОСТ 26756-2016
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия

регламентінің (КО ТР 025/2012) талаптарын қолдану және орындау және техникалық
реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілер іріктеу
қағидаларын қамтитын стандарттардың
ТІЗБЕСІ
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың таңбалануы
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
І. Жиһаз үлгілерін сынақтар үшін іріктеу қағидалары
1
5-баптың
2-тармағының екінші – төртінші абзацтары
3.4.2-тармақ
МЕМСТ 16371-93
Жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2018 дейін қолданылады
2
6.4.2-тармақ
МЕМСТ 16371-2014
Жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
3
3.2.2-тармақтың үшінші абзацы
МЕМСТ 26756-85
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
4
4 және 5-тармақтар
МЕМСТ 26756-2016
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ 12.1.044-89
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
22
таблица 1 Приложения 2
ГОСТ EN 527-3-2016
Мебель офисная. Столы рабочие и письменные. Часть 3. Методы испытаний для определения устойчивости и механической прочности конструкции
Применяется с 01.01.2019
23
ГОСТ EN 1730-2013
Мебель бытовая. Столы. Методы испытаний на прочность, долговечность и устойчивость
24
ГОСТ 12029-93 (ИСО 7173-89)
Мебель. Стулья и табуреты. Определение прочности и долговечности
25

МЕМСТ 12.1.044-89
Еңбек қауіпсіздігінің стандарттар жүйесі. Заттар мен материалдардың өртену және жарылу қаупі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды айқындау әдістері
22
2-қосымшаның 1-кестесі
МЕМСТ EN 527-3-2016
Офис жиһазы. Жұмыс және жазу үстелдері. 3-бөлік. Конструкциясының орнықтылығы мен механикалық беріктігін айқындау үшін сынау әдістері
01.01.2019 бастап қолданылады
23
МЕМСТ EN 1730-2013
Тұрмыстық жиһаз. Үстелдер. Беріктікке, төзімділікке және орнықтылыққа сынау әдістері
24
МЕМСТ 12029-93
(ИСО 7173-89)
Жиһаз. Орындықтар мен отырғыштар. Беріктігі мен төзімділігін айқындау
25

таблица 4 Приложения 2
ГОСТ 21640-91
Мебель для сидения и лежания. Мягкие элементы. Метод определения мягкости
49
таблица 5 Приложения 2
ГОСТ 19918.3-79
Мебель для сидения и лежания. Метод определения остаточной деформации беспружинных мягких элементов
50
таблица 6 Приложения 2
ГОСТ 26003-83
Кресла для зрительных залов. Методы испытаний на устойчивость и прочность
51
ГОСТ 26003-2016
Кресла для зрительных залов. Методы испытаний на устойчивость и прочность
Применяется с 01.01.2019
52
таблица 7 Приложения 2
пункты 4.10 и 4.14 – 4.17 ГОСТ 26756-85
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия
53
пункты 7.10, 7.11 и 7.14 – 7.16 ГОСТ 26756-2016
Мебель для предприятий торговли. Общие технические условия
Применяется с 01.01.2019
54
таблица 8 Приложения 2
пункты 4.7 – 4.9 ГОСТ 23190-78
Мебель книготорговая. Общие технические условия
55
пункт 4.4 ГОСТ 23508-79
Мебель книготорговая для складских помещений. Общие технические условия
56
Приложение 3
ГОСТ 30255-2014
Мебель. Древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения формальдегида и других вредных летучих химических веществ в климатических камерах
57
ГОСТ 34039-2016
Мебель, древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения фосфорного ангидрида в климатических камерах

2-қосымшаның 4-кестесі
МЕМСТ 21640-91
Отыруға және жатуға арналған жиһаз. Жұмсақ элементтері. Жұмсақтығын айқындау әдісі
49
2-қосымшаның 5-кестесі
МЕМСТ 19918-79
Отыруға және жатуға арналған жиһаз. Серіппесіз жұмсақ элементтердің қалдық деформациясын айқындау әдісі
50
2-қосымшаның 6-кестесі
МЕМСТ 26003-83
Көрермендер залдарына арналған креслолар. Орнықтылығына және төзімділігіне сынау әдістері
51
МЕМСТ 26003-2016
Көрермендер залдарына арналған креслолар. Орнықтылығына және төзімділігіне сынау әдістері
01.01.2019 бастап қолданылады
52
2-қосымшаның 7-кестесі
4.10 және 4.14 – 4.17 тармақтар
МЕМСТ 26756-85
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
53
7.10, 7.11 және 7.14 – 7.16-тармақтар
МЕМСТ 26756-2016
Сауда кәсіпорындарына арналған жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
01.01.2019 бастап қолданылады
54
2-қосымшаның 8-кестесі
4.7 – 4.9-тармақтар
МЕМСТ 23190-78
Кітап саудасы жиһазы. Жалпы техникалық шарттар
55
4.4-тармақ
МЕМСТ 23508-79
Қойма үй-жайларына арналған кітап саудасы жиһазы. Жалпы техникалық шарттар
56
3-қосымша
МЕМСТ 30255-2014
Жиһаз. Ағаш және полимер материалдар. Климаттық камераларда формальдегид пен басқа да зиянды химиялық ұшпа заттардың бөлінуін айқындау әдісі
57
МЕМСТ 34039-2016
Жиһаз, ағаш және полимер материалдар. Климаттық камераларда фосфорлық ангидридтің бөлінуін айқындау әдісі

Применяется с 01.01.2019
58
ГОСТ 34040-2016
Мебель, древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения цианистого водорода в климатических камерах
Применяется с 01.01.2019
59
ГОСТ 34041-2016
Мебель, древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения водорода хлористого в климатических камерах
Применяется с 01.01.2019
60
ГОСТ 34042-2016
Мебель, древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения диоксида серы в климатических камерах

01.01.2019 бастап қолданылады
58
МЕМСТ 34040-2016
Жиһаз, ағаш және полимер материалдар. Климаттық камераларда цианисті сутегінің бөлінуін айқындау әдісі
01.01.2019 бастап қолданылады
59
МЕМСТ 34041-2016
Жиһаз, ағаш және полимер материалдар. Климаттық камераларда хлорлы сутегінің бөлінуін айқындау әдісі
01.01.2019 бастап қолданылады
60
МЕМСТ 34042-2016
Жиһаз, ағаш және полимер материалдар. Климаттық камераларда күкірт диоксидінің бөлінуін айқындау әдісі

Применяется с 01.01.2019
61
КМС 752:2013
Мебель, древесные и полимерные материалы. Метод определения выделения формальдегида и других вредных летучих химических веществ из мебели, древесных и полимерных материалов в воздух закрытых камер. Общие требования
62
ГОСТ ISO 16000-6-2016
Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Теnax TA с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД
63

01.01.2019 бастап қолданылады
61
КМС 752:2013
Жиһаз, ағаш және полимер материалдар. Жиһаздан, ағаш және полимер материалдардан жабық камералардың ауасына формальдегид пен басқа да зиянды химиялық ұшпа заттардың бөлінуін айқындау әдісі. Жалпы талаптар
62
МЕМСТ ISO 16000-6-2016
Тұйық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. МСД/ПИД пайдалана отырып кейіннен десорбциялаумен және газохроматографиялық талдаумен сынамаларды Tenax ТА сорбентіне белсенді іріктеу жолымен тұйық үй-жайлар мен сынау камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды айқындау
63

ГОСТ Р ИСО 16000-9-2009
Воздух замкнутых помещений. Часть 9. Определение выделения летучих органических соединений строительными и отделочными материалами. Метод с использованием испытательной камеры
64
ГОСТ Р ИСО 16000-10-2009
Воздух замкнутых помещений. Часть 10. Определение выделения летучих органических соединений строительными и отделочными материалами. Метод с использованием испытательной ячейки
65
ГОСТ Р ИСО 16017-1-2007
Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 1. Отбор проб методом прокачки
66

МЕМСТ ИСО 16000-9-2009
Тұйық үй-жайлардың ауасы. 9-бөлік. Құрылыс және әрлеу материалдарымен ұшпа органикалық қосылыстардың бөлінуін айқындау. Сынау камерасы пайдаланылатын әдіс
64
МЕМСТ ИСО 16000-10-2009
Тұйық үй-жайлардың ауасы. 10-бөлік. Құрылыс және әрлеу материалдарымен ұшпа органикалық қосылыстардың бөлінуін айқындау. Сынау ұяшығы пайдаланылатын әдіс
65
МЕМСТ Р ИСО 16017-1-2007
Атмосфералық, жұмыс аймағының және тұйық үй-жайлардың ауасы. Кейіннен капиллярлық колонкаларға термодесорбциялаумен және газохроматографиялық талдаумен сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын іріктеу. 1-бөлік. Сынамаларды айдау әдісімен іріктеу
66
Әдістемелік нұсқаулар

Методические указания МУК 4.1.3167-14
Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола, н-пропилбензола, стирола, a-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
Применяется до 01.01.2020
67
Методические указания МУК 4.1.3168-14
Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
Применяется до 01.01.2020
68
Методические указания МУК 4.1.3170-14
Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола, н-пропилацетата, н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений
Применяется до 01.01.2020
69
МВИ. МН 1615-2001
Методика количественного газохроматографического определения концентраций паров органических растворителей в воздухе при их совместном присутствии
применяется до 01.01.2020
70
МВИ. МН 2056-2004
Методика количественного газохроматографического определения концентраций метанола в воздухе климатической камеры
применяется до 01.01.2020
71
МВИ. МН 2057-2004
Методика количественного газохроматографического определения концентрации фталевого ангидрида, дибутилфталата и диоктилфталата в климатической камере

МУК 4.1.3167-14
Атмосфералық ауадағы, сынау камерасы мен тұйық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды,толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау
01.01.2020 дейін қолданылады
67
Әдістемелік нұсқаулар
МУК 4.1.3168-14
Атмосфералық ауадағы, сынау камерасы мен тұйық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау
01.01.2020 дейін қолданылады
68
Әдістемелік нұсқаулар
МУК 4.1.3170-14
Атмосфералық ауадағы, сынау камерасы мен тұйық үй-жайлардың ауасындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау
01.01.2020 дейін қолданылады
69
МВИ. МН 1615-2001
Ауадағы органикалық еріткіштер буының концентрацияларын олар бірлесіп қатысқан кезде сандық газохроматографиялық айқындау әдістемесі
01.01.2020 дейін қолданылады
70
МВИ. МН 2056-2004
Климаттық камераның ауасындағы метанол концентрацияларын сандық газохроматографиялық айқындау әдістемесі
01.01.2020 дейін қолданылады
71
МВИ. МН 2057-2004
Климаттық камерадағы фтальді ангидридтің, дибутилфталат пен диоктилфталаттың концентрациясын сандық газохроматографиялық айқындау әдістемесі

применяется до 01.01.2020
72
МВИ. МН 2101-2004
Методика количественного газохроматографического определения концентрации винилацетата в воздухе климатической камеры
применяется до 01.01.2020
73
МВИ. МН 3121-2009
Методика количественного определения гексаметилендиамина в климатической камере методом высокоэффективной жидкостной хроматографии
применяется до 01.01.2020
74
МВИ. МН 3123-2009
Методика количественного определения 2,4-толуилендиизоционата в климатической камере методом высокоэффективной жидкостной хроматографии

01.01.2020 дейін қолданылады
72
МВИ. МН 2101-2004
Климаттық камераның ауасындағы винилацетаттың концентрациясын сандық газохроматографиялық айқындау әдістемесі
01.01.2020 дейін қолданылады
73
МВИ. МН 3121-2009
Климаттық камерадағы гексаметилендиаминді тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен сандық айқындау әдістемесі
01.01.2020 дейін қолданылады
74
МВИ. МН 3123-2009
Климаттық камерадағы 2,4-толуилендиизоционатты тиімділігі жоғары сұйық хроматография әдісімен сандық айқындау әдістемесі

применяется до 01.01.2020
75
абзац второй пункта 3 статьи 5
ГОСТ ISO 4211-2012
Мебель. Оценка устойчивости поверхности к воздействию холодных жидкостей
76
ГОСТ ISO 4211-2-2012
Мебель. Испытание поверхности. Часть 2. Оценка устойчивости к воздействию влажного тепла
77
ГОСТ ISO 4211-3-2012
Мебель. Испытание поверхностей. Часть 3. Оценка устойчивости к воздействию сухого тепла
78
ГОСТ 16143-81
Детали и изделия из древесины и древесных материалов. Методы определения блеска прозрачных лаковых покрытий
79

01.01.2020 дейін қолданылады
75
5-баптың 3-тармағының екінші абзацы
МЕМСТ ISO 4211-2012
Жиһаз. Бетінің суық сұйықтықтардың әсеріне шыдамдылығын бағалау
76
МЕМСТ ISO 4211-2-2012
Жиһаз. Бетті сынау. 2-бөлік. Ылғалды жылудың әсеріне шыдамдылығын бағалау
77
МЕМСТ ISO 4211-3-2012
Жиһаз. Бетті сынау. 3-бөлік. Құрғақ жылудың әсеріне шыдамдылығын бағалау
78
МЕМСТ 16143-81
Ағаштан және ағаш метериалдарынан жасалған бөлшектер мен бұйымдар. Мөлдір лакты жабындарының жылтырлығын айқындау әдістері
79

ГОСТ 27627-88
Детали и изделия из древесины и древесных материалов. Метод определения стойкости защитно-декоративных покрытий к пятнообразованию
80
абзац четвертый пункта 3 статьи 5
пункт 5.3 ГОСТ 30877-2003
Материалы текстильные. Покрытия и изделия ковровые машинного способа производства. Показатели безопасности и методы их определения
81
абзац пятый пункта 3 статьи 5
ГОСТ 33795-2016
Древесное сырье, лесоматериалы, полуфабрикаты и изделия из древесины и древесных материалов. Допустимая удельная активность радионуклидов, отбор проб и методы измерения удельной активности радионуклидов
82
абзац шестой пункта 3 статьи 5
ГОСТ 30108-94
Материалы и изделия строительные. Определение удельной эффективной активности естественных радионуклидов
83
пункт 5 статьи 5
ГОСТ EN 1021-1-2016
Мебель. Оценка воспламеняемости мягкой мебели. Часть I. Источник возгорания тлеющая сигарета
84
ГОСТ EN 1021-2-2016
Мебель. Оценка воспламеняемости мягкой мебели. Часть 2. Источник возгорания, эквивалентный пламени спички
85
СТ РК EN 1021-1-2015
Мебель. Оценка воспламеняемости мягкой мебели. Часть 1. Источник возгорания тлеющая сигарета
86
СТ РК EN 1021-2-2015
Мебель. Оценка воспламеняемости мягкой мебели. Часть 2. Источник возгорания эквивалент пламени спички
87
ГОСТ Р 50810-95
Пожарная безопасность текстильных материалов. Ткани декоративные. Метод испытания на воспламеняемость и классификация
88
ГОСТ Р 53294-2009
Материалы текстильные. Постельные принадлежности. Мягкие элементы мебели. Шторы. Занавеси. Методы испытаний на воспламеняемость
89
пункт 2 статьи 5
ГОСТ ЕН 1023-3-2016
Мебель офисная. Перегородки. Часть 3. Методы испытаний
Применяется с 01.01.2019
".

МЕМСТ 27627-88
Ағаштан және ағаш метериалдарынан жасалған бөлшектер мен бұйымдар. Қорғаныштық-сәндік жабындарының дақ пайда болуына беріктігін айқындау әдісі
80
5-баптың 3-тармағының төртінші абзацы
5.3-тармақ
МЕМСТ 30877-2003
Текстиль материалдар. Машиналық өндіріс тәсілімен жасалған жабындар мен кілем бұйымдары. Қауіпсіздік көрсеткіштері және оларды айқындау әдістері
81
5-баптың 3-тармағының бесінші абзацы
МЕМСТ 33795-2016
Ағаш шикізаты, ағаш материалдары, жартылай фабрикаттар және ағаштан және ағаш материалдарынан жасалған бұйымдар. Радионуклидтердің жол берілетін үлестік белсенділігі, сынамаларды іріктеу және радионуклидтердің үлестік белсенділігін өлшеу әдістері
82
5-баптың 3-тармағының алтыншы абзацы
МЕМСТ 30108-94
Құрылыс материалдары мен бұйымдары. Табиғи радионуклидтердің үлестік тиімді белсенділігін айқындау
83
5-баптың 5-тармағы
МЕМСТ EN 1021-1-2016
Жиһаз. Жұмсақ жиһаздың тұтанғыштығын бағалау. 1-бөлік. Тұтану көзі сөнбеген сигарет
84
МЕМСТ EN 1021-2-2016
Жиһаз. Жұмсақ жиһаздың тұтанғыштығын бағалау. 2-бөлік. Тұтану көзі шырпының баламалы жалыны
85
ҚР СТ EN 1021-1-2015
Жиһаз. Жұмсақ жиһаздың тұтанғыштығын бағалау. 1-бөлік. Тұтану көзі сөнбеген сигарет
86
ҚР СТ EN 1021-2-2015
Жиһаз. Жұмсақ жиһаздың тұтанғыштығын бағалау. 2-бөлік. Тұтану көзі шырпының баламалы жалыны
87
МЕМСТ Р 50810-95
Текстиль материалдарының өрт қауіпсіздігі. Сәндік маталар. Тұтанғыштығына сынау әдісі және сыныптау
88
МЕМСТ Р 53294-2009
Текстиль материалдар. Төсек керек-жарақтары. Жиһаздың жұмсақ элементтері. Перделер. Шымылдықтар. Тұтанғыштығына сынау әдістері
89
5-баптың 2-тармағы
МЕМСТ ЕН 1023-3-2016
Офис жиһазы. Аралықтар. 3-бөлік. Сынау әдістері
01.01.2019 бастап қолданылады