Об иных случаях использования декларации на товары в качестве документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2018 года № 180
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 164 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (далее – Кодекс) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что декларация на товары (далее – ДТ) помимо случая, указанного в подпункте 1 пункта 1 статьи 164 Кодекса, используется в качестве документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – Союз) в следующих случаях:
а) операции по переработке на таможенной территории Союза будут совершаться непосредственно декларантом иностранных товаров, помещаемых под таможенную процедуру переработки на таможенной территории и указанных в ДТ, при соблюдении следующих условий:
в ДТ указаны сведения обо всех иностранных товарах, которые будут использоваться для получения продуктов их переработки;
величина общей таможенной стоимости товаров, указанной в ДТ, не превышает сумму, эквивалентную 10 000 евро, если иная величина общей таможенной стоимости не определена законодательством государства – члена Союза (далее – государство-член), таможенному органу которого подана ДТ;
в качестве способа идентификации иностранных товаров в продуктах их переработки используется один из способов идентификации, установленных абзацами вторым – пятым статьи 167 Кодекса;
в ДТ указаны сведения о заключении уполномоченного органа (организации) либо независимой экспертной организации государства-члена о нормах выхода продуктов переработки в количественном и (или) процентном выражении, если выдача такого заключения предусмотрена законодательством государства-члена, таможенному органу которого подана ДТ;
б) уполномоченным органом государства-члена, на территории которого иностранные товары, сведения о которых указаны в ДТ, помещаются под таможенную процедуру переработки
на таможенной территории, установлены в соответствии с пунктом 2 статьи 169 Кодекса стандартные нормы выхода продуктов их переработки, при соблюдении следующих условий:
в ДТ указаны сведения о документе, устанавливающем такие стандартные нормы;
в качестве способа идентификации иностранных товаров в продуктах их переработки используется один из способов идентификации, установленных абзацами вторым – пятым статьи 167 Кодекса.
2. Положения пункта 1 настоящего Решения не применяются для товаров, включенных в разделы 2.9 и 2.10 перечня товаров, в отношении которых установлен разрешительный порядок ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза и (или) вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30).

Тауарларға арналған декларацияны Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдаланудың өзге жағдайлары туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 12 қарашадағы № 180 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 164-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Тауарларға арналған декларация (бұдан әрі – ТД) Кодекстің 164-бабы 1-тармағының 1-тармақшасында көрсетілген жағдайдан басқа мына:
а) Одақтың кедендік аумағында қайта өңдеу жөніндегі операцияларды кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік рәсіміне орналастырылатын және ТД-да көрсетілген шетелдік тауарлардың декларанты тікелей жүзеге асырған, бұл ретте мына шарттар сақталған:
ТД-да қайта өңделген өнімдерді алу үшін пайдаланылатын барлық шетелдік тауарлар туралы мәліметтер көрсетілген;
егер кеден органына ТД тапсырылған Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) заңнамасында жалпы кедендік құнның өзге шамасы айқындалмаған болса, ТД-да көрсетілген тауарлардың жалпы кедендік құнының шамасы 10 000 евроға балама сомадан аспайтын;
қайта өңделген өнімдердегі шетелдік тауарларды сәйкестендіру тәсілі ретінде Кодекстің 167-бабының екінші – бесінші абзацтарында белгіленген сәйкестендіру тәсілдерінің бірі пайдаланылған;
егер мұндай қорытынды беру кеден органына ТД тапсырылған мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса, ТД-да мүше мемлекеттің уәкілетті органының (ұйымының) не тәуелсіз сараптамалық ұйымының сандық және (немесе) пайыздық мәнде қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормалары туралы қорытындысы туралы мәліметтер көрсетілген;
б) олар туралы мәліметтер ТД-да көрсетілген шетелдік тауарлар аумағында кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік рәсіміне орналастырылатын мүше мемлекеттің уәкілетті органы Кодекстің 169-бабының 2-тармағына сәйкес қайта өңдеу өнімдерінің стандартты шығу нормаларын белгілеген, бұл ретте мына шарттар сақталған:
ТД-да осындай стандартты нормаларды белгілейтін құжат туралы мәліметтер көрсетілген;
қайта өңделген өнімдердегі шетелдік тауарларды сәйкестендіру тәсілі ретінде Кодекстің 167-бабының екінші – бесінші абзацтарында белгіленген тәсілдердің бірі пайдаланылған жағдайларда Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат ретінде пайдаланылады деп белгіленсін.
2. Осы Шешімнің 1-тармағының ережелері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкетуге рұқсат беру тәртібі белгіленген тауарлар тізбесінің (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 2 қосымша) 2.9 және 2.10-бөлімдеріне енгізілген тауарлар үшін қолданылмайды.

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян