Об автоматическом лицензировании (наблюдении) импорта отдельных видов труб стальных
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 июня 2019 года № 90
В соответствии со статьей 46 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 4 и 31 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Ввести автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта отдельных видов труб стальных по перечню согласно приложению № 1 (далее – трубы стальные), установив срок его действия по 31 декабря 2020 г. включительно.

Болат құбырлардың жекелеген түрлерінің импортын автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 4 маусымдағы № 90 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 46-бабына және Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4 және 31-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қолданылу мерзімін қоса алғанда 2020 жылғы 31 желтоқсан деп белгілей отырып №1 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша болат құбырлардың (бұдан әрі – болат құбырлар) жекелеген түрлерінің импортын автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) енгізілсін.

2. Включить трубы стальные в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и публикуемый на официальном сайте Евразийского экономического союза, на срок действия автоматического лицензирования (наблюдения) импорта.

2. Болат құбырлар импортты автоматты түрде лицензиялаудың (қадағалаудың) қолданылу мерзіміне Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген және Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жариялауға жататын үшінші елдермен жасалатын саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын бірыңғай тауарлар тізбесіне енгізілсін.

3. Установить, что:
помещение труб стальных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления осуществляется при представлении таможенному органу государства – члена Евразийского экономического союза разрешения на импорт труб стальных, оформленного в соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199;

3. Мынадай:
болат құбырларды ішкі тұтыну үшін шығару кедендік рәсіміне орналастыру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына берілетін рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес ресімделген болат құбырлардың импортына рұқсат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органына ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады;

в графе 16 разрешения на импорт труб стальных указываются сведения о трубах стальных, включая кодовое обозначение товара в соответствии с классификатором кодовых обозначений отдельных видов труб стальных, в отношении которых применяется автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта, согласно приложению № 2.
4. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, ежеквартально (не позднее 30-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, а за IV квартал – не позднее 31 января следующего года) представлять в Евразийскую экономическую комиссию информацию по форме согласно приложению № 3.

болат құбырлардың импортына берілетін рұқсаттың 16-бағанында №2 қосымшаға сәйкес импортын автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) қолданылатын болат құбырлардың жекелеген түрлерінің кодтық белгіленімдері сыныптауышына сәйкес тауардың кодтық белгіленімін қоса алғанда, болат құбырлар туралы мәліметтер көрсетіледі деп белгіленсін.
4. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары тоқсан сайын (есепті тоқсаннан кейінгі айдың 30-ы күнінен, ал IV тоқсан үшін – келесі жылдың 31 қаңтарынан кешіктірмей) Еуразиялық экономикалық комиссияға № 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат ұсынсын.

5. Департаменту таможенно-тарифного и нетарифного регулирования Евразийской экономической комиссии осуществлять мониторинг динамики импорта труб стальных и направлять информацию о его результатах в органы государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченные на взаимодействие с Евразийской экономической комиссией.
6. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 60 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 января 2020 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 4 июня 2019 г. № 90
ПЕРЕЧЕНЬ
отдельных видов труб стальных, в отношении которых введено автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта
Наименование товара
Код ТН ВЭД ЕАЭС

5. Еуразиялық экономикалық комиссияның Кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу департаменті болат құбырлар импорты серпініне мониторингті жүзеге асырсын және оның нәтижелері туралы ақпаратты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің Еуразиялық экономикалық комиссиямен өзара іс-қимылға уәкілетті мемлекеттік билік органдарына жіберсін.
6. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 60 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2020 жылғы 1 қаңтардан кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 4 маусымдағы
№ 90 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Импортына автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) енгізілген болат құбырлардың жекелеген түрлерінің ТІЗБЕСІ
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды

1. При определении кодового обозначения труб бурильных, в отношении которых введено автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта, применяются показатели, приведенные в таблице № 1:
наружный диаметр: 60,32; 73,02; 88,90; 101,60; 114,30; 127,00; 139,70; 168,28;
тип высадки: IU (внутренняя высадка), EU (наружная высадка), IEU (комбинированная высадка);
группа прочности: D, E, X, G, S;
тип резьбового упорного соединения: NC26, NC31, NC38, NC40, NC46, NC50, 5 1/2FH, 6 5/8FH;
тип покрытия: ЕР (эпоксидное покрытие), ВР (без покрытия), ZZ (с иным покрытием).
Таблица № 1
Наружный диаметр
Тип высадки
Группа прочности
Тип резьбового упорного соединения
Тип покрытия
Кодовое обозначение товара

1. Импортына автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) енгізілген болат құбырлардың кодтық белгіленімін айқындау кезінде № 1 кестеде келтірілген көрсеткіштер қолданылады:
сыртқы диаметрі: 60,32; 73,02; 88,90; 101,60; 114,30; 127,00; 139,70; 168,28;
түсіру типі: IU (ішкі түсіру), EU (сыртқы түсіру), IEU (аралас түсіру);
беріктік тобы: D, E, X, G, S;
бұрандалы тірек қосылысының типі: NC26, NC31, NC38, NC40, NC46, NC50, 5 1/2FH, 6 5/8FH;
жабу типі: ЕР (эпоксидтік жабу), ВР (жабусыз), ZZ (өзге жабынмен).
№ 1 кесте
Сыртқы диаметр
Түсіру типі
Беріктік тобы
Бұрандалы тірек қосылысының типі
Жабу типі
Тауардың кодтық белгіленуі

168,28
IEU
G
6 5/8FH
EP
0172
BP
0173
ZZ
0174
168,28
IEU
S
6 5/8FH
EP
0175
BP
0176
ZZ
0177
0999*
II. Трубы обсадные сварные или бесшовные
2. При определении кодового обозначения труб обсадных сварных или бесшовных, в отношении которых введено автоматическое лицензирование (наблюдение) импорта, применяются показатели приведенные в таблице № 2:
наружный диаметр: 101,60; 114,30; 127,00; 139,70; 146,05; 168,28; 177,80; 193,68; 196,85; 219,08; 244,48; 250,83; 273,05; 298,45; 323,85; 339,72; 350,52; 376,76; 406,40; 425,45; 473,08; 508,00;
группа прочности: H40, J55, K55, M65, L80, R95, N80, C90, T95, C110, P110, Q125, Q135;
тип резьбового соединения: SC (с короткой закругленной треугольной резьбой), LC (с удлиненной закругленной треугольной резьбой), ВС (упорное с трапецеидальной резьбой), ОТТМ (с трапецеидальной резьбой), ОТТГ (с трапецеидальной резьбой и узлом уплотнения "металл-металл"), P (без резьбы);
тип покрытия: ЕР (эпоксидное покрытие), ВР (без покрытия), ZZ (с иным покрытием).
Таблица № 2
Наружный диаметр
Группа прочности
Тип резьбового соединения
Тип покрытия
Кодовое обозначение товара

168,28
IEU
G
6 5/8FH
EP
0172
BP
0173
ZZ
0174
168,28
IEU
S
6 5/8FH
EP
0175
BP
0176
ZZ
0177
0999*
II. Дәнекерленген немесе жіксіз шегендеу құбырлары
2. Импортына автоматты түрде лицензиялау (қадағалау) енгізілген дәнекерленген немесе жіксіз шегендеу құбырларының кодтық белгіленімін айқындау кезінде № 2 кестеде келтірілген көрсеткіштер қолданылады:
сыртқы диаметрі: 101,60; 114,30; 127,00; 139,70; 146,05; 168,28; 177,80; 193,68; 196,85; 219,08; 244,48; 250,83; 273,05; 298,45; 323,85; 339,72; 350,52; 376,76; 406,40; 425,45; 473,08; 508,00;
беріктік тобы: H40, J55, K55, M65, L80, R95, N80, C90, T95, C110, P110, Q125, Q135;
бұрандалы қосылыс типі: SC (дөңгелектелген үшбұрышты қысқа бұрандалы), LC (дөңгелектелген үшбұрышты ұзартылған бұрандалы), ВС (трапециялы тірек бұрандалы), ОТТМ (трапециялы бұрандалы), ОТТГ (трапециялы бұрандалы және "металл-металл" тығыздағыш торапты), P (бұрандасыз);
жабу типі: ЕР (эпоксидтік жабу), ВР (жабусыз), ZZ (өзге жабынмен).
№ 2 кесте
Сыртқы диаметр
Беріктік тобы
Бұрандалы қосылыс типі
Жабу типі
Тауардың кодтық белгіленуі

группа прочности: H40, J55, K55, К72, L80, R95, N80, C90, T95, P110, Q135;
тип соединения: NU (c закругленной треугольной резьбой),
EU (с высаженными наружу концами с закругленной треугольной резьбой), НКТН (c закругленной треугольной резьбой), НКТВ
(с высаженными наружу концами с закругленной треугольной резьбой), НКМ (с трапецеидальной резьбой и узлом уплотнения "металл-металл"), P (без резьбы);
тип покрытия: ЕР (эпоксидное покрытие), ВР (без покрытия),
ZZ (с иным покрытием).
Таблица № 3
Наружный диаметр
Группа прочности
Тип резьбового соединения
Тип покрытия
Кодовое
обозначение товара

беріктік тобы: H40, J55, K55, К72, L80, R95, N80, C90, T95, P110, Q135;
қосылыс типі: NU (дөңгелектелген үшбұрышты бұрандалы),EU (ұштары сыртқа шығарылған дөңгелектелген үшбұрышты бұрандалы), НКТН (дөңгелектелген үшбұрышты бұрандалы), НКТВ (ұштары сыртқа шығарылған дөңгелектелген үшбұрышты бұрандалы), НКМ (трапециялы бұрандалы және "металл-металл" тығыздау торапты), P (бұрандасыз)
жабу типі: ЕР (эпоксидтік жабу), ВР (жабусыз), ZZ (өзге жабынмен).
№ 3 кесте
Сыртқы диаметр
Беріктік тобы
Бұрандалы қосылыс типі
Жабу типі
Тауардың кодтық белгіленуі