О внесении изменений в перечень секторов (подсекторов) услуг, в которых функционирует единый рынок услуг в рамках Евразийского экономического союза
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 9 декабря 2022 года № 20.
В соответствии с пунктом 40 Протокола о торговле услугами, учреждении, деятельности и осуществлении инвестиций (приложение № 16 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в перечень секторов (подсекторов) услуг, в которых функционирует единый рынок услуг в рамках Евразийского экономического союза, утвержденный Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 110, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской
Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 9 декабря 2022 г. № 20
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень секторов (подсекторов) услуг, в которых функционирует единый рынок услуг в рамках Евразийского экономического союза
1. Дополнить пунктами 138-151 следующего содержания:
"138. Услуги по прогнозу погоды и метеорологии (из CPC 83550)18.
139. Услуги по мытью окон (из СРС 85320).
140. Специализированные услуги по уборке (из СРС 85340).
141. Услуги по размножению документов (из СРС 85940).
142. Услуги по составлению списков адресатов и рассылке материалов по ним (из СРС 85950).
143. Прочие вспомогательные услуги, не включенные в другие категории (из СРС 85990), в части чтения корректуры.
144. Услуги по ремонту мебели (из СРС 87240).
145. Услуги по производству кино- и видеофильмов, телевизионных передач и радиопрограмм (из СРС 96149) в части:
1) услуг бытового фургона на съемочной площадке;
2) услуг технического персонала сцены (например, бутафора).
146. Услуги платных стиральных автоматов (из СРС 9711) в части услуг по чистке текстильных изделий платными автоматами самообслуживания.
147. Услуги по чистке текстильных изделий (из СРС 9713) в части:

Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде көрсетілетін қызметтердің бірыңғай нарығы жұмыс істейтін көрсетілетін қызметтер секторының (кіші секторының) тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 20 шешімі.
Көрсетілетін қызметтер саудасы, инвестициялар құру, қызметі және инвестицияларды жүзеге асыру туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 16 қосымшасы) 40-тармағына сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 110 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде көрсетілетін қызметтердің бірыңғай нарығы жұмыс істейтін көрсетілетін қызметтер секторының (кіші секторының) тізбесіне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2022 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 20 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде көрсетілетін қызметтердің бірыңғай нарығы жұмыс істейтін көрсетілетін қызметтер секторының (кіші секторының) тізбесіне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мынадай мазмұндағы 138 – 151-тармақтармен толықтырылсын:
"138. Ауа райы болжамы және метеорология бойынша көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 83550)18.
139. Терезелерді жуу бойынша көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 85320).
140. Жинап-тазалау бойынша көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 85340).
141. Құжаттарды көбейту бойынша көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 85940).
142. Адресаттардың тізімін жасау және ол бойынша материалдарды жіберу жөніндегі көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 85950).
143. Корректураны оқу бөлігінде басқа санаттарға енгізілмеген өзге де қосалқы көрсетілетін қызметтер (СРС-тан 85990).
144. Жиһазды жөндеу бойынша көрсетілетін қызметтер (CPC-тан 87240).
145. Кино- және бейнефильмдер, телевизиялық бағдарламалар және радиобағдарламалар шығару бойынша көрсетілетін қызметтер (CPC-тан 96149) мына бөліктерде:
1) түсірілім алаңында тұрмыстық фургон көрсететін қызметтер;
2) сахнаның техникалық персоналы көрсететін қызметтер (мысалы бутафордың).
146. Ақылы өзіне-өзі қызмет көрсету автоматтарымен тоқыма бұйымдарын тазалау бойынша көрсетілетін қызметтер бөлігінде ақылы кір жуу автоматтары көрсететін қызметтер (CPC-тан 9711)
147. Тоқыма бұйымдарын тазалау бойынша көрсетілетін қызметтер (CPC-тан 9713) мына бөліктерде:

1) стирки, чистки и утюжки текстильного белья и одежды для коллективов и предприятий;
2) стирки, чистки и утюжки для складов белья;
3) стирки, чистки и утюжки для домашних хозяйств;
4) чистки текстильных изделий, мебели и ковров у клиента на дому;
5) чистки ковров, драпировки, штор и т.д.
148. Услуги по глажению (из СРС 9714) в части услуг по машинному глажению одежды и других текстильных изделий.
149. Услуги по окраске (из СРС 9715) в части услуг по окраске одежды и других текстильных изделий, не связанные с производством таких предметов.
150. Услуги чистки обуви (из СРС 97990).
151. Услуги платных автоматов, такие как измерение кровяного давления, веса тела, камеры хранения, чистка обуви, фотографирование и т.д. (из СРС 97990).".
2. Дополнить сноской 18 следующего содержания:
"18Для Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации действует с 1 января 2023 г., для Республики Казахстан - с 1 января 2025 г.".

1) ұжымдар мен кәсіпорындар үшін тоқыма іш киімдері мен киімдерін жуу, тазалау және үтіктеу;
2) кір қоймалары үшін жуу, тазалау және үтіктеу;
3) үй шаруашылықтары үшін жуу, тазалау және үтіктеу;
4) клиенттің үйінде тоқыма бұйымдарын, жиһазды және кілемдерді тазалау;
5) кілемдерді, қатарылған перделерді, перделерді тазалау және т. б.
148. Киім мен басқа да тоқыма бұйымдарын машинамен үтіктеу жөніндегі қызметтер бөлігінде үтіктеу бойынша көрсетілетін қызметтер
(CPC-тан 9714).
149. Осындай заттарды өндірумен байланысты емес, киім мен басқа да тоқыма бұйымдарын бояу бойынша қызметтер бөлігінде бояу бойынша көрсетілетін қызметтер (CPC-тан 9715).
150. Аяқ киімді тазалау бойынша көрсетілетін қызметтер (CPC-тан 97990).
151. Қан қысымын өлшеу, дене салмағын өлшеу, сақтау камерасы, аяқ киімді тазалау, суретке түсіру және т. б. сияқты ақылы автомат көрсететін қызметтер (CPC-тан 97990).".
2. Мынадай мазмұндағы 18-сілтемемен толықтырылсын:
"18 Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы үшін – 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап, Қазақстан Республикасы үшін 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады.".