О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 января 2022 года № 9
В соответствии с пунктом 5 статьи 105, пунктом 3 статьи 313 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Абзац двадцатый (после таблицы) подпункта 42 пункта 15 Порядка заполнения декларации на товары, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, после слов "идентичных товаров" дополнить словами "и через знак разделителя "/" порядковый номер идентичного товара, указанный в первом подразделе графы 32 этой декларации на товары,".
2. В подпункте "д" пункта 6 Положения об особенностях проведения таможенного контроля таможенной стоимости товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 марта 2018 г. № 42:
а) слово "заявлен" заменить словом "заявлены";
б) дополнить словами ", и через знак разделителя "/" порядковый номер идентичного товара, указанный в первом подразделе графы 32 этой декларации на товары;".
3.  Настоящее Решение вступает в силу с 1 октября 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № 9 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына және 313-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарға арналған декларацияны толтыру тәртібінің 15-тармағының 42-тармақшасындағы жиырмасыншы (кестеден кейінгі) абзац "сәйкестендірілген тауарлар" деген сөздерден кейін "және осы тауарға арналған декларацияның 32-графасының бірінші кіші бөлімінде көрсетілген сәйкестендірілген тауардың реттік нөмірі "/" айырым белгісі арқылы," деген сөздермен толықтырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссиясының Алқасының 2018 жылғы 27 наурыздағы № 42 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың кедендік құнына кедендік бақылау жүргізу ерекшеліктері туралы ереженің 6-тармағының "д" тармақшасында:
а) қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
б) ", және осы тауарға арналған декларацияның 32-графасының бірінші кіші бөлімінде көрсетілген сәйкестендірілген тауардың реттік нөмірі "/" айырым белгісі арқылы;".
3. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қазаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович