Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, а также о внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 апреля 2022 года № 46.
В соответствии со статьями 42, 43 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 16 и 18 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза от 16 октября 2015 года и пунктами 4, 7, 16 и 132 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 12 и обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 г. № 80, в отношении отдельных видов товаров согласно приложению № 1.
2. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению № 2.
3. В отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления с применением тарифных льгот, предусмотренных подпунктами 7.1.397.1.42, 7.1.44 и 7.1.46 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130, и включенных в приложение № 1 к настоящему Решению и приложение к решению Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, ограничения по пользованию и (или) распоряжению действуют до даты вступления в силу настоящего пункта в соответствии с абзацем вторым пункта 4 настоящего Решения.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза, и распространяется на правоотношения, возникшие с 28 марта 2022 г., за исключением пункта 3 настоящего Решения, пунктов 1 и 3 изменений, предусмотренных приложением № 2 к настоящему Решению.

Тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы, сондай-ақ Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 46 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42, 43 және 45-баптарына, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16 және 18-тармақтарына, 2015 жылғы 16 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 4, 7, 16 және 132-тармақтарына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 12 өкімін іске асыру және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1.  № 1 қосымшаға сәйкес тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары белгіленсін.
2. № 2 қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
3. Кеден одағы Комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.39-7.1.42, 7.1.44 және 7.1.46-тармақшаларында көзделген тарифтік жеңілдіктерді қолдана отырып, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылған және осы Шешімге № 1 қосымшаға және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешіміне қосымшаға енгізілген тауарларға қатысты пайдалану және (немесе) билік ету жөніндегі шектеулер осы Шешімнің 4-тармағының екінші абзацына сәйкес осы тармақ күшіне енген күнге дейін қолданылады.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді және осы Шешімнің 3-тармағын, осы Шешімге № 2 қосымшада көзделген өзгерістердің 1 және 3-тармақтарын қоспағанда, 2022 жылғы 28 наурыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.

Пункт 3 настоящего Решения и пункты 1 и 3 изменений, предусмотренных приложением № 2 к настоящему Решению, вступают в силу по истечении 10 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении отдельных видов товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях обеспечения устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко Б. Султанов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 5 апреля 2022 г. № 46
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины
(в процентах от таможенной стоимости либо в евро,
либо в долларах США)

Осы Шешімнің 3-тармағы және осы Шешімге № 2 қосымшада көзделген өзгерістердің 1 және 3-тармақтары осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу туралы шешімі күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Қырғыз Республикасы
Ресей Федерациясы
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Сұлтанов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 5 сәуірдегі
№ 46 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік
тарифінің кедендік әкелу баждарының
СТАВКАЛАРЫ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Кедендік әкелу бажының ставкасы (кедендік құннан пайызбен не евромен не АҚШ долларымен)

6,563С)
3002 90 800 0
– – прочие
6,563С)
3004 10 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: ампициллина тригидрат или ампициллина
натриевую соль, или бензилпенициллина соли и соединения, или карбенициллин, или оксациллин, или сулациллин
(сультамициллин), или феноксиметилпенициллин
463С)
3004 10 000 4
– – – – расфасованные или представленные в виде дозированных лекарственных форм, но не упакованные для розничной
продажи
363С)

6,563С)
3002 90 800 0
– – өзгелер
6,563С)
3004 10 000 1
– – – құрамында негізгі әсер етуші зат ретінде тек: ампициллин тригидраты немесе ампициллин натрий тұзы немесе бензилпенициллин тұздары мен қосылыстары немесе карбенициллин немесе оксациллин немесе сулациллин (сультамициллин) немесе феноксиметилпенициллин бар
463С)
3004 10 000 4
– – – – өлшеніп салынған немесе мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде ұсынылған, бірақ бөлшек саудада сату үшін қапталмаған
363С)

3004 10 000 5
– – – – прочие
463С)
3004 10 000 6
– – – – содержащие в качестве основного действующего вещества только стрептомицина сульфат
6,563С)
3004 10 000 7
– – – – прочие
563С)
3004 10 000 8
– – – прочие
6,563С)
3004 20 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: амикацин или гентамицин, или гризеофульвин,
или доксициклин, или доксорубицин, или канамицин, или кислоту фузидиевую и ее натриевую соль, или левомицетин
(хлорамфеникол) и его соли, или линкомицин, или метациклин, или нистатин, или рифампицин, или цефазолин, или
цефалексин, или цефалотин, или эритромицина основание
463С)

3004 10 000 5
– – – – өзгелер
463С)
3004 10 000 6
– – – – құрамында негізгі әсер етуші зат ретінде тек стрептомицин сульфаты бар
6,563С)
3004 10 000 7
– – – – өзгелер
563С)
3004 10 000 8
– – – өзгелер
6,563С)
3004 20 000 1
– – – құрамында негізгі әсер етуші зат ретінде тек: амикацин немесе гентамицин, немесе гризеофульвин, немесе доксициклин, немесе доксорубицин, немесе канамицин, немесе фузидий қышқылы және оның натрий тұзы, немесе левомицетин (хлорамфеникол) және оның тұздары, немесе линкомицин, немесе метациклин, немесе нистатин, немесе рифампицин, немесе цефазолин, немесе цефалексин, немесе цефалотин немесе эритромицин негізі бар
463С)

3004 49 000 1
– – – расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи и содержащие в качестве основного действующего
вещества только:
кофеин-бензоат натрия или ксантинола никотинат, или папаверин, или пилокарпин, или теобромин, или теофиллин
563С)
3004 49 000 8
– – – прочие
563С)
3004 50 000 1
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: кислоту аскорбиновую (витамин С) или кислоту
никотиновую, или кокарбоксилазу, или никотинамид, или пиридоксин, или тиамин и его соли (витамин В1), или
цианокобаламин (витамин В12)
463С)

3004 49 000 1
– – – бөлшек саудада сату үшін қалыптарға немесе қаптамаларға өлшеніп салынған және негізгі әрекет етуші зат ретінде құрамында тек: кофеин-натрий бензоаты немесе ксантинол никотинаты немесе папаверин немесе пилокарпин немесе теобромин немесе теофиллин бар
563С)
3004 49 000 8
– – – өзгелер
563С)
3004 50 000 1
– – – құрамында негізгі әрекет етуші зат ретінде тек қана аскорбин қышқылы (С витамині) немесе никотин қышқылы немесе кокарбоксилаза немесе никотинамид немесе пиридоксин немесе тиамин және оның тұздары (В1 витамині) немесе цианокобаламин (В12 витамині) бар
463С)

3004 50 000 2
– – – прочие
463С)
3004 50 000 5
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только альфа-токоферола ацетат (витамин Е)
463С)
3004 50 000 6
– – – содержащие в качестве основного действующего вещества только: кокарбоксилазу или кислоту аскорбиновую
(витамин С), или цианокобаламин (витамин В12)
563С)
3004 50 000 9
– – – прочие
563С)
3004 60 000 0
– прочие, содержащие противомалярийные активные (действующие) вещества, указанные в примечании к субпозициям 2
к данной группе
363С)

3004 50 000 2
– – – өзгелер
463С)
3004 50 000 5
– – – құрамында негізгі әсер етуші зат ретінде тек альфа-токоферол ацетаты (Е витамині) бар
463С)
3004 50 000 6
– – – құрамында негізгі әсер етуші зат ретінде тек кокарбоксилаза немесе аскорбин қышқылы (С витамині) немесе цианокобаламин (В12 витамині) бар
563С)
3004 50 000 9
– – – өзгелер
563С)
3004 60 000 0
– өзгелер, құрамында осы топқа 2-субпозицияларға ескертпеде көрсетілген безгекке қарсы белсенді (әрекет етуші) заттар бар
363С)

3808 59 000 5
– – – – инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, средства дезинфицирующие, содержащие алахлор (ISO) или
алдикарб (ISO), или азинофос метил (ISO), или карбофуран (ISO), или эндосульфан (ISO), или
перфтороктансульфоновую кислоту и ее соли, или перфтороктансульфонамиды, или перфтороктансульфонилфторид,
или трихлорфон (ISO)
563С)
3808 59 000 9
– – – – прочие
363С)
3808 61 000 1
– – – содержащие альфа-циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс
(INN) или лямбда-цигалотрин (ISO)
363С)

3808 59 000 5
– – – – инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, құрамында алахлор (ISO) немесе алдикарб (ISO), немесе азинофос метил (ISO), немесе карбофуран (ISO), немесе эндосульфан (ISO), немесе перфтороктансульфон қышқылы және оның тұздары, немесе перфтороктансульфонамидтер, немесе перфтороктансульфонилфторид, немесе трихлорфон (ISO) бар дезинфекциялық заттар
563С)
3808 59 000 9
– – – – өзгелер
363С)
3808 61 000 1
– – – құрамында альфа-циперметрин (ISO), бифентрин (ISO), цифлутрин (ISO), дельтаметрин (INN, ISO), этофенпрокс (INN) немесе ламбда-цигалотрин (ISO) бар
363С)

– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43
метрического номера)
563С)
5205 13 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52
метрического номера)
563С)
5205 22 000 0
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43
метрического номера)
563С)

– – желілік тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлік нөмірден жоғары ,бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
563С)
5205 13 000 0
– – желілік тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары ,бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
563С)
5205 22 000 0
– – желілік тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 43 метрлік нөмірден жоғары емес)
563С)

5205 23 000 0
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52
метрического номера)
563С)
5205 24 000 0
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80
метрического номера)
563С)
5207 10 000 0
– содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон
563С)
5301 21 000 0
– – мятый или трепаный
1063С)

5205 23 000 0
– – желілік тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден жоғары емес)
563С)
5205 24 000 0
– – желілік тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 80 метрлік нөмірден жоғары емес)
563С)
5207 10 000 0
– құрамында 85 мас.% немесе одан көп мақта талшықтары
563С)
5301 21 000 0
– – мыжылған немесе түтілген
1063С)

5609 00 000 0
Изделия из нитей или пряжи, плоских или аналогичных нитей товарной позиции 5404 или 5405, бечевок, веревок, канатов
или тросов, в другом месте не поименованные или не включенные
563С)
5903 10 100 0
– – пропитанные
563С)
5907 00 000 0
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными
декорациями, задниками для художественных студий, или аналогичные
563С)

5609 00 000 0
Жіптерден немесе иірімжіптерден, 5404 немесе 5405-тауар позициясының жалпақ немесе ұқсас жіптерінен, арқанжіптерден, жіптерден, арқаннан немесе сымарқаннан жасалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген бұйымдар
563С)
5903 10 100 0
– – сіңірілген
563С)
5907 00 000 0
Өзге тәсілмен сіңірілген немесе жабылған тоқыма материалдар; театрлық декорациялар, көркемдік студияларға арналған арқалықтар болып табылатын боялған кенептер немесе осыған ұқсастары
563С)

8408 10 710 0
– – – – для морских судов товарных позиций 8901 – 8906, буксиров подсубпозиции 8904 00 100 0 и военных кораблей
субпозиции 8906 10 000
563С)
8408 10 790 0
– – – – прочие
563С)
8408 10 910 0
– – – – для морских судов товарных позиций 8901 – 8906, буксиров подсубпозиции 8904 00 100 0 и военных кораблей
субпозиции 8906 10 000
563С)
8408 90 410 1
– – – – – для гражданских воздушных судов5)
563С)
8408 90 430 1
– – – – – для гражданских воздушных судов5)
563С)

8408 10 710 0
– – – – 8901 -8906-тауар позицияларының теңіз кемелері, 8904 00 100 0-кіші қосалқы позициясының буксирлері және 8906 10 000-қосалқы позициясының әскери корабльдері үшін
563С)
8408 10 790 0
– – – – өзгелер
563С)
8408 10 910 0
– – – – 8901 -8906-тауар позицияларының теңіз кемелері, 8904 00 100 0-кіші қосалқы позициясының буксирлері және 8906 10 000-қосалқы позициясының әскери корабльдері үшін
563С)
8408 90 410 1
– – – – – азаматтық әуе кемелері үшін5)
563С)
8408 90 430 1
– – – – – азаматтық әуе кемелері үшін5)
563С)

9018 32 900 0
– – – иглы для наложения швов
563С)
9018 50 900 0
– – оптические
563С)
9018 90 200 0
– – эндоскопы
363С)
9018 90 500 1
– – – системы для взятия и переливания крови, кровезаменителей и инфузионных растворов
563С)
9025 19 200 0
– – – электронные
563С)
9025 19 800 9
– – – – прочие
563С)
9025 90 000 8
– – прочие
563С)
9402 90 000 0
– прочая
563С)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 5 апреля 2022 г. № 46
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
1. Подпункт 7.1.41 пункта 7 Решения Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 г. № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Евразийского экономического союза" признать утратившим силу.
2. Внести в перечень товаров, в отношении которых Республикой Казахстан в соответствии с обязательствами, принятыми в качестве условия присоединения к Всемирной торговой организации, применяются ставки ввозных таможенных пошлин, более низкие по сравнению со ставками пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, и размеров таких ставок пошлин, утвержденный Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 г. № 59, следующие изменения:
а) позиции с кодами 0404 10 040 0, 0404 10 060 0, 0404 10 120 9, 0404 10 140 0, 0404 10 160 9, 0404 10 280 0, 0404 10 320 0, 0404 10 340 0, 0404 10 360 0, 0404 10 380 0, 0404 10 480 0, 0404 10 520 0, 0404 10 540 0, 0404 10 560 0, 0404 10 580 0, 0404 10 620 0, 0404 10 720 0, 0404 10 740 0, 0404 10 760 0, 0404 10 780 0, 0404 10 820 0, 0404 10 840 0, 0404 90 210 0, 0404 90 230 0, 0404 90 290 0, 0404 90 810 0, 0404 90 830 0, 0404 90 890 0, 0703 20 000 0, 0709 60 100 2, 0709 60 990 0, 0803 10 100 0, 0805 10 200 0, 0805 10 800 0, 0805 21 000 0, 0805 22 000 0, 0805 29 000 0, 0805 40 000 0, 0805 50 100 0, 0901 21 000 1, 0901 21 000 2, 0901 21 000 8, 0901 22 000 1, 0901 22 000 2, 0901 22 000 8, 0902 10 000 1, 0902 10 000 9, 1108 14 000 0, 1504 10 100 0, 1504 10 990 0, 1504 20 900 0, 1702 90 790 0, 1702 90 950 0, 1901 90 980 0, 2106 90 980 8, 2907 21 000 0, 2936 21 000 0, 2936 22 000 1, 2936 22 000 9, 2936 23 000 0, 2936 24 000 0, 2936 25 000 0, 2936 26 000 0, 2936 27 000 0, 2936 28 000 0, 2936 29 000 1, 2936 29 000 9, 2936 90 000 1, 2936 90 000 2, 2936 90 000 9, 2939 11 000 0, 2939 19 000 0, 2939 20 000 0, 2939 30 000 0, 2939 41 000 0, 2939 42 000 0, 2939 44 000 0, 2939 49 000 0, 2939 51 000 0, 2939 59 000 0, 2939 79 000 0, 3001 20 100 0, 3001 20 900 0, 3001 90 200 0, 3001 90 980 0, 3002 12 000 2, 3002 12 000 3, 3002 12 000 4, 3002 12 000 5, 3002 12 000 9, 3002 13 000 0, 3002 14 000 0, 3002 15 000 0, 3002 41 000 0, 3002 42 000 0, 3002 49 000 1, 3002 49 000 9, 3002 51 000 0, 3002 59 000 0, 3002 90 100 0, 3002 90 300 0, 3002 90 800 0, 3004 10 000 1, 3004 10 000 4, 3004 10 000 5, 3004 10 000 6, 3004 10 000 7, 3004 10 000 8, 3004 20 000 1, 3004 20 000 2, 3004 20 000 4, 3004 20 000 8, 3004 32 000 1, 3004 32 000 8, 3004 39 000 1, 3004 39 000 8, 3004 41 000 0, 3004 42 000 0, 3004 43 000 0, 3004 49 000 1, 3004 49 000 8, 3004 50 000 1, 3004 50 000 2, 3004 50 000 5, 3004 50 000 6, 3004 50 000 9, 3004 60 000 0, 3004 90 000 1, 3004 90 000 2, 3004 90 000 5, 3004 90 000 6, 3004 90 000 8, 3006 10 100 0, 3006 10 900 0, 3006 30 000 0, 3006 40 000 0, 3006 50 000 0, 3006 60 000 1, 3006 60 000 2, 3006 60 000 9, 3504 00 900 0, 3505 10 900 0, 3808 59 000 1, 3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3917 40 000 1, 4015 12 000 9, 4016 99 910 1, 4016 99 970 2, 4016 99 970 3, 4811 10 000 0, 4811 41 900 0, 4811 49 000 0, 4822 10 000 0, 4907 00 101 0, 4908 90 000 0, 4911 99 000 0, 5402 11 000 0, 5603 14 100 1, 5607 29 000 0, 5607 49 110 0, 5607 49 190 0, 5607 49 900 0, 5607 50 110 0, 5607 50 900 0, 5607 90 900 0, 5907 00 000 0, 6117 90 000 0, 6804 10 000 0, 6804 22 120 0, 6804 22 300 0, 6804 22 500 0, 6804 22 900 0, 6804 23 000 0, 6804 30 000 0, 6806 90 000 0, 6813 89 000 9, 6902 10 000 0, 6902 20 990 0, 6902 90 000 0, 6903 20 900 0, 6903 90 900 0, 7015 90 000 0, 7017 10 000 0, 7210 90 800 0, 7312 10 850 8, 7317 00 800 1, 7317 00 800 8, 7326 20 000 1, 7326 20 000 2, 7326 20 000 3, 7326 90 940 9, 7326 90 980 4, 7505 22 000 0, 7606 12 920 1, 7606 12 930 9, 7606 12 990 0, 7606 92 000 0, 7607 11 110 9, 7607 11 190 9, 7607 11 900 0, 7607 19 900 1, 7607 19 900 9, 7607 20 100 0, 7607 20 900 0, 7612 90 800 1, 8101 10 000 0, 8104 19 000 0, 8309 90 100 0, 8309 90 900 0, 8408 90 410 1, 8408 90 430 1, 8408 90 450 1, 8408 90 470 1, 8408 90 610 1, 8408 90 810 1, 8418 50 190 0, 8481 40 100 0, 8481 90 000 0, 8501 10 990 0, 8501 51 000 1, 8501 52 200 1, 8507 20 800 1, 8508 60 000 0, 8536 50 110 9, 8539 49 000 0, 8544 42 900 7, 8544 42 900 9, 8609 00 900 9, 9018 31 900 9, 9018 50 900 0, 9018 90 200 0, 9018 90 500 1, 9021 40 000 0, 9021 50 000 0, 9021 90 100 0, 9025 19 200 0, 9025 19 800 9, 9027 90 800 0, 9030 33 990 0, 9402 90 000 0, 9602 00 000 9, 9603 50 000 9, 9603 90 990 0, 9606 10 000 0, 9606 21 000 0, 9606 22 000 0, 9607 11 000 0, 9607 20 100 0, 9607 20 900 0, 9616 10 100 0 и 9616 10 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС в графе третьей дополнить знаком сноски "15";

9018 32 900 0
– – – тігістер жасауға арналған инелер
563С)
9018 50 900 0
– – оптикалық
563С)
9018 90 200 0
– – эндоскоптар
363С)
9018 90 500 1
– – – қанды, қан алмастырғыштарды және инфузиялық ерітінділерді алуға және құюға арналған жүйелер
563С)
9025 19 200 0
– – – электрондық
563С)
9025 19 800 9
– – – – өзгелер
563С)
9025 90 000 8
– – өзгелер
563С)
9402 90 000 0
– өзге
563С)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 5 сәуірдегі
№ 46 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік-тарифтік реттеуі туралы" 2009 жылғы 27 қарашадағы
№ 130 шешімінің 7-тармағының 7.1.41) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 59 шешімімен бекітілген Дүниежүзілік сауда ұйымына қосылу шарты ретінде қабылданған міндеттемелерге сәйкес Қазақстан Республикасы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі баждарының мөлшерлемелерімен салыстырғанда неғұрлым төмен кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелерін қолданатын тауарлардың және осындай баждар мөлшерлемелері мөлшерінің тізбесіне мынадай өзгертілсін:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары 0404 10 040 0, 0404 10 060 0, 0404 10 120 9, 0404 10 140 0, 0404 10 160 9, 0404 10 280 0, 0404 10 320 0, 0404 10 340 0, 0404 10 360 0, 0404 10 380 0, 0404 10 480 0, 0404 10 520 0, 0404 10 540 0, 0404 10 560 0, 0404 10 580 0, 0404 10 620 0, 0404 10 720 0, 0404 10 740 0, 0404 10 760 0, 0404 10 780 0, 0404 10 820 0, 0404 10 840 0, 0404 90 210 0, 0404 90 230 0, 0404 90 290 0, 0404 90 810 0, 0404 90 830 0, 0404 90 890 0, 0703 20 000 0, 0709 60 100 2, 0709 60 990 0, 0803 10 100 0, 0805 10 200 0, 0805 10 800 0, 0805 21 000 0, 0805 22 000 0, 0805 29 000 0, 0805 40 000 0, 0805 50 100 0, 0901 21 000 1, 0901 21 000 2, 0901 21 000 8, 0901 22 000 1, 0901 22 000 2, 0901 22 000 8, 0902 10 000 1, 0902 10 000 9, 1108 14 000 0, 1504 10 100 0, 1504 10 990 0, 1504 20 900 0, 1702 90 790 0, 1702 90 950 0, 1901 90 980 0, 2106 90 980 8, 2907 21 000 0, 2936 21 000 0, 2936 22 000 1, 2936 22 000 9, 2936 23 000 0, 2936 24 000 0, 2936 25 000 0, 2936 26 000 0, 2936 27 000 0, 2936 28 000 0, 2936 29 000 1, 2936 29 000 9, 2936 90 000 1, 2936 90 000 2, 2936 90 000 9, 2939 11 000 0, 2939 19 000 0, 2939 20 000 0, 2939 30 000 0, 2939 41 000 0, 2939 42 000 0, 2939 44 000 0, 2939 49 000 0, 2939 51 000 0, 2939 59 000 0, 2939 79 000 0, 3001 20 100 0, 3001 20 900 0, 3001 90 200 0, 3001 90 980 0, 3002 12 000 2, 3002 12 000 3, 3002 12 000 4, 3002 12 000 5, 3002 12 000 9, 3002 13 000 0, 3002 14 000 0, 3002 15 000 0, 3002 41 000 0, 3002 42 000 0, 3002 49 000 1, 3002 49 000 9, 3002 51 000 0, 3002 59 000 0, 3002 90 100 0, 3002 90 300 0, 3002 90 800 0, 3004 10 000 1, 3004 10 000 4, 3004 10 000 5, 3004 10 000 6, 3004 10 000 7, 3004 10 000 8, 3004 20 000 1, 3004 20 000 2, 3004 20 000 4, 3004 20 000 8, 3004 32 000 1, 3004 32 000 8, 3004 39 000 1, 3004 39 000 8, 3004 41 000 0, 3004 42 000 0, 3004 43 000 0, 3004 49 000 1, 3004 49 000 8, 3004 50 000 1, 3004 50 000 2, 3004 50 000 5, 3004 50 000 6, 3004 50 000 9, 3004 60 000 0, 3004 90 000 1, 3004 90 000 2, 3004 90 000 5, 3004 90 000 6, 3004 90 000 8, 3006 10 100 0, 3006 10 900 0, 3006 30 000 0, 3006 40 000 0, 3006 50 000 0, 3006 60 000 1, 3006 60 000 2, 3006 60 000 9, 3504 00 900 0, 3505 10 900 0, 3808 59 000 1, 3822 11 000 0, 3822 12 000 1, 3822 13 000 0, 3822 19 000 1, 3917 40 000 1, 4015 12 000 9, 4016 99 910 1, 4016 99 970 2, 4016 99 970 3, 4811 10 000 0, 4811 41 900 0, 4811 49 000 0, 4822 10 000 0, 4907 00 101 0, 4908 90 000 0, 4911 99 000 0, 5402 11 000 0, 5603 14 100 1, 5607 29 000 0, 5607 49 110 0, 5607 49 190 0, 5607 49 900 0, 5607 50 110 0, 5607 50 900 0, 5607 90 900 0, 5907 00 000 0, 6117 90 000 0, 6804 10 000 0, 6804 22 120 0, 6804 22 300 0, 6804 22 500 0, 6804 22 900 0, 6804 23 000 0, 6804 30 000 0, 6806 90 000 0, 6813 89 000 9, 6902 10 000 0, 6902 20 990 0, 6902 90 000 0, 6903 20 900 0, 6903 90 900 0, 7015 90 000 0, 7017 10 000 0, 7210 90 800 0, 7312 10 850 8, 7317 00 800 1, 7317 00 800 8, 7326 20 000 1, 7326 20 000 2, 7326 20 000 3, 7326 90 940 9, 7326 90 980 4, 7505 22 000 0, 7606 12 920 1, 7606 12 930 9, 7606 12 990 0, 7606 92 000 0, 7607 11 110 9, 7607 11 190 9, 7607 11 900 0, 7607 19 900 1, 7607 19 900 9, 7607 20 100 0, 7607 20 900 0, 7612 90 800 1, 8101 10 000 0, 8104 19 000 0, 8309 90 100 0, 8309 90 900 0, 8408 90 410 1, 8408 90 430 1, 8408 90 450 1, 8408 90 470 1, 8408 90 610 1, 8408 90 810 1, 8418 50 190 0, 8481 40 100 0, 8481 90 000 0, 8501 10 990 0, 8501 51 000 1, 8501 52 200 1, 8507 20 800 1, 8508 60 000 0, 8536 50 110 9, 8539 49 000 0, 8544 42 900 7, 8544 42 900 9, 8609 00 900 9, 9018 31 900 9, 9018 50 900 0, 9018 90 200 0, 9018 90 500 1, 9021 40 000 0, 9021 50 000 0, 9021 90 100 0, 9025 19 200 0, 9025 19 800 9, 9027 90 800 0, 9030 33 990 0, 9402 90 000 0, 9602 00 000 9, 9603 50 000 9, 9603 90 990 0, 9606 10 000 0, 9606 21 000 0, 9606 22 000 0, 9607 11 000 0, 9607 20 100 0, 9607 20 900 0, 9616 10 100 0 және 9616 10 900 0 позициялардың үшінші бағаны "15" деген сілтеме белгімен толықтырылсын:

б) в позиции с кодом 7606 12 920 3 ТН ВЭД ЕАЭС в графе третьей знак сноски "10" заменить знаком сноски "16";
в) дополнить сносками 15 и 16 следующего содержания:
"15 Ставка ввозной таможенной пошлины применяется с 1 октября 2022 г.
16 Ставка ввозной таможенной пошлины Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза применяется с 28 марта 2022 г. по 30 сентября 2022 г. включительно, а также с 1 марта 2023 г.".
3. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2022 г. № 37 "О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и об утверждении перечней товаров, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза" следующие изменения:
а) абзац четвертый пункта 3 признать утратившим силу;
б) приложение № 1 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии от 2022 г. № )
ПЕРЕЧЕНЬ
продовольственных товаров и товаров, используемых в их производстве, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции
3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 3505 20 100 0, 3505 20 300 0, 3505 20 500 0, 3505 20 900 0
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы
3824 99 550 0
Эмульгаторы для жиров
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
в) приложение № 2 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 17 марта 2022 г. № 37
(в редакции Решения Совета
Евразийской экономической
комиссии от 2022 г. № )
ПЕРЕЧЕНЬ
товаров, используемых для производства и реализации продовольственной продукции, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в целях реализации мер, направленных на повышение устойчивости экономик государств – членов Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование позиции

б) ЕАЭО СЭҚ ТН коды 7606 12 920 3 позициясының үшінші бағанындағы "10" деген сілтеме белгі "16" деген сілтеме белгімен толықтырылсын;
в) мынадай мазмұндағы 15 және 16-сілтемелермен толықтырылсын:
"15 Кедендік әкелу бажының ставкасы 2022 жылғы 1 қазаннан бастап қолданылады.
16 Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу бажының ставкасы 2022 жылғы 28 наурыздан бастап 2022 жылғы 30 қыркүйекті қоса алғандағы аралықта, сондай-ақ 2023 жылғы 1 наурыздан бастап қолданылады.".
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында Кеден одағы Комиссиясының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың тізбелерін бекіту туралы" 2022 жылғы 17 наурыздағы № 37 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 3-тармақтың төртінші абзацының күші жойылды деп танылсын;
б) көрсетілген Шешімге № 1 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің 2022 жылғы
17 наурыздағы № 37 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы № шешімінің
редакциясында)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды
іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік
аумағына әкелінетін азық-түлік тауарлары мен оларды
өндіруде пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
3505 10 100 0, 3505 10 500 0, 3505 20 100 0, 3505 20 300 0, 3505 20 500 0, 3505 20 900 0
Декстриндер және өзге де түрлендірілген крахмалдар
3824 99 550 0
Майға арналған эмульгаторлар
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.";
в) көрсетілген Шешімге № 2 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 37 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы № шешімінің
редакциясында
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер экономикаларының
орнықтылығын арттыруға бағытталған шараларды іске асыру мақсатында
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін азық-түлік
өнімдерін өндіру және өткізу үшін пайдаланылатын тауарлардың
ТІЗБЕСІ
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Позиция атауы

3808 91 100 0
Инсектициды на основе пиретроидов
3917 10 100 0, 3917 10 900 0
Оболочки искусственные из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов
3920 10 250 0, 3920 10 280 0, 3920 62 190 5, 3920 99 590 0
Пленка из пластмасс
3923 10 000 0
Коробки, ящики, корзины и аналогичные изделия для упаковки товара
4804 59 100 0
Крафт-бумага и крафт-картон
4810 92 300 0
Бумага и картон только с одним беленым наружным слоем

3808 91 100 0
Пиретроидтарға негізделген инсектицидтер
3917 10 100 0, 3917 10 900 0
Қатайған протеиндерден немесе целлюлоза материалдарынан жасалған жасанды қабықшалар
3920 10 250 0, 3920 10 280 0, 3920 62 190 5, 3920 99 590 0
Пластмассадан жасалған үлдір
3923 10 000 0
Тауарды қаптауға арналған қораптар, жәшіктер, себеттер және ұқсас бұйымдар
4804 59 100 0
Крафт-қағаз және крафт-картон
4810 92 300 0
Тек бір ағартылған сыртқы қабаты бар қағаз және картон

6806 10 000 1
Минеральная вата (субстрат для выращивания овощей)
8901 90 100 0
Морские грузовые и грузопассажирские плавучие средства
Примечание. Для целей настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.";
г) в приложении № 4 к указанному Решению позиции с кодами 2814 20 000 0, 3919 10 800 0, 6804 21 000 0, 7419 80 000 0, 7616 99 900 8 и 9603 50 000 9 ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
д) в приложении № 6 к указанному Решению:
позиции с наименованием "Полиизобутилен" и "Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи" исключить;
в позиции с наименованием "Пряжа из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303" коды "5307 10 000 0, 5307 20 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "5307 10 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции с наименованием "Ткани из синтетических комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404" коды "5407 20 190 0,", "5407 42 000 0,", "5407 61 300 0,", "5407 72 000 0, 5407 73 000 0," ТН ВЭД ЕАЭС исключить;
е) в приложении № 8 к указанному Решению позицию с кодом 2918 12 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС исключить.

6806 10 000 1
Минералды мақта (көкөніс өсіруге арналған субстрат)
8901 90 100 0
Теңіз жүк және жүк-жолаушы жүзу құралдары
Ескертпе. Осы тізбенің мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.";
г) көрсетілген Шешімге № 4 қосымшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары 2814 20 000 0, 3919 10 800 0, 6804 21 000 0, 7419 80 000 0, 7616 99 900 8 және 9603 50 000 9 позициялар алып тасталсын;
д) көрсетілген Шешімге № 6 қосымшада:
атауы "Полиизобутилен" және "85 мас.% құрайтын мақта-мата иірімжібі (тігін жіптерінен басқа) немесе бөлшек сауда үшін өлшеп салынбаған немесе одан да көп мақта талшықтары" деген позициялар алып тасталсын;
атауы "Джут талшықтарынан немесе 5303 тауар позициясының басқа да тоқыма қабықты талшықтарынан жасалған иірімжіп" деген позициядағы ЕАЭО СЭҚ ТН "5307 10 000 0, 5307 20 000 0" деген коды ЕАЭО СЭҚ ТН "5307 10 000 0" деген кодымен ауыстырылысын;
атауы "5404 тауар позициясының материалдарынан дайындалатын маталарды қоса алғанда, синтетикалық кешенді жіптерден жасалған маталар" деген позициядағы ЕАЭО СЭҚ ТН "5407 20 190 0,", "5407 42 000 0,", "5407 61 300 0,", "5407 72 000 0, 5407 73 000 0," деген кодтары алып тасталсын;
е) көрсетілген Шешімге № 8 қосымшада ЕАЭО СЭҚ ТН коды 2918 12 000 0 позиция алып тасталсын.