О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года N 558
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2000 года N 406. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 19 марта 2003 г. N 269
В соответствии с пунктом 2 статьи 71-1 Закона Республики Казахстан от 24 апреля 1995 года Z952235_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1997 года N 558 P970558_  "Об утверждении перечня импортируемых товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве, а также импортируемых оборудования, сырья, материалов, запасных частей, медикаментов, за исключением освобожденных в соответствии с Законом Республики Казахстан Z952235_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 16, ст. 131) следующие дополнения и изменения:
Перечень импортируемых товаров, используемых в сельскохозяйственном производстве, импортируемых оборудования, сырья, материалов, запасных частей, медикаментов, за исключением освобожденных в соответствии с Законом Республики Казахстан Z952235_  "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Министерством государственных доходов по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 67-1, следующего содержания:
"67-1. Магистральные, канальные и кабельные желоба
для электрических цепей                          3925 90 200";
дополнить строкой, порядковый номер 75-1, следующего содержания:
"75-1. Трубы асбоцементные*                         из 6811 30 000";
дополнить строками, порядковые номера 96-1, 96-2, следующего содержания:
"96-1. Антенные мачты*                              из 7308 20 000
96-2. Провода воздушные для сети телекоммуникаций* из 7614";
в строке, порядковый номер 118, графу 3 дополнить цифрами "из 8415 82 800, 8415 90 100, 8415 90 900";
строку, порядковый номер 181, изложить в следующей редакции:
"181    Вычислительные машины и их блоки; магнитные или
оптические считывающие устройства, машины для
переноса данных на носители информации в кодированной
форме и машины для обработки подобной информации,     8471 (кроме

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 14 сәуірдегі N 558 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 16 наурыз N 406 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.03.19. N 269 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 24 сәуірдегі Заңының  71-1-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қосылған құнға салынатын салығы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіппен төленетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес босатылғандарды қоспағанда, ауыл шаруашылығы өндірісінде пайдаланылатын импортталған тауарлардың, сондай-ақ импортталған жабдықтардың, шикізаттардың, материалдардың, қосалқы бөлшектердің, дәрі-дәрмектердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 14 сәуірдегі N 558 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 16, 131-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қосылған құнға салынатын салығы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілеген тәртіппен төленетін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес босатылғандарды қоспағанда, ауыл шаруашылығы өндірісінде пайдаланылатын импортталған тауарлардың, сондай-ақ импортталған жабдықтардың, шикізаттардың, материалдардың, қосалқы бөлшектердің, дәрі-дәрмектердің тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 67-1-жолмен толықтырылсын:
"67-1. Электр тізбектеріне арналған магистральдік, 3925 90 200";
арналық және кабельдік науалар
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 75-1-жолмен толықтырылсын:
75-1. Асбесцементтік құбырлар*        6811 30 000-ден";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 96-1, 96-2-жолдармен толықтырылсын:
"96-1. Антенналық діңгектер*                          7308 20 000-ден
96-2. Телекоммуникациялар желілеріне арналған
әуе сымдары*                                    7614-тен";
реттік нөмірі 118-жолдағы 3-баған "8415 82 800, 8415 90 100, 8415 90 900-ден" деген сандармен толықтырылсын;
реттік нөмірі 181-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"181. Есептеу машиналары мен олардың блоктары;
магниттік немесе оптикалық санағыш
құрылғылар, деректерді кодталған нысанда
ақпаратты таратқыштарға көшіруге арналған          8471

в другом месте не поименованные                      8471 30 000)";
строки, порядковые номера 182, 183, 184, 185, 185-1, исключить;
строку, порядковый номер 212, изложить в следующей редакции:
"212 Измерительные трансформаторы; выпрямители;        8504 10 910,
инверторы; катушки индуктивности и дроссели*      8504 32 300,
8504 40 940-
8504 50";
дополнить строками, порядковые номера 212-2, 212-3, следующего содержания:
"212-2. Аккумуляторы свинцовые: силовые, работающие с жидким
электролитом, прочие; стационарные             8507 20 310,
8507 20 390,
из 8507 20 890
212-3.  Аккумуляторы кадмий-никелевые: герметичные;
силовые; прочие                                8507 30 910,
8507 30 930,
8507 30 980";
в строке, порядковый номер 217, графу 2 дополнить словами "шкафы,
ящики, короба телефонные, распределительные шкафы, стойки*";
дополнить строками, порядковые номера 217-1, 217-2, 217-3, следующего содержания:
"217-1. Диски магнитные                                    8523 20
217-2.  Пластинки, ленты и другие носители для записи
звука или аналогичных записей, записанные*         из 8524
217-3.  Аппаратура передающая, включающая в себя
приемное устройство                                8525 20";
дополнить строкой, порядковый номер 218-1, следующего содержания:
"218-1. Аппаратура приемная для радиотелефонной,
радиотелеграфной связи или радиовещания,           8527 19 000,
совмещенная или не совмещенная в одном корпусе     8527 21,
со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей      8527 90 100,
аппаратурой; прочая                                8527 90 990";
строку, порядковый номер 219, изложить в следующей редакции:
"219    Антенны и антенные отражатели всех типов;
части, используемые вместе с этими изделиями 8529 10";
дополнить строками, порядковые номера 219-1, 219-2, 219-3, 219-4, следующего содержания:
"219-1. Устройства электрические сигнализационные для
обеспечения пожарной безопасности или защиты от взлома,
используемые в зданиях*                             8531 10 300
219-2.  Аппаратура электрическая для коммутации или защиты
электрических цепей или для подсоединений к
электрическим цепям или в электрических цепях (например,
выключатели, переключатели, прерыватели, предохранители,
молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков
напряжения, соединительные коробки,                 8535 (кроме

машиналар мен басқа жерде аты аталмаған            (8471 30 000-
осындай ақпаратты өңдеуге арналған машиналар      ден басқа)";
реттік нөмірі 182, 183, 184, 185, 185-1-жолдар алынып тасталынсын;
реттік нөмірі 212-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"212. Өлшеу трансформаторлары; түзеткіштер;              8504 10 910,
инвенторлар;                                       8504 32 300,
индуктивтілік катушкалары мен                      8504 40 940-
дросселдер*                                        8504 50";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 212-2, 212-3-жолдармен толықтырылсын:
"212-2. Қорғасын аккумуляторлар:
күштік, сұйық электролитпен жұмыс                 8507 20 310,
істейтін, басқалары; стационарлық                8507 20 390,
8507 20 980
-ден
212-3. Кадмий-никельді аккумуляторлар:                  8507 30 910,
герметикалық;                                    8507 30 930,
күштік; басқалары                                8507 30 980";
реттік нөмірі 217-жолдағы 2-баған "шкафтар, жәшіктер, телефон қораптары, таратқыш шкафтар, тіреулер*"; деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 217-1, 217-2, 217-3-жолдармен толықтырылсын:
"217-1. Магнитті дискілер                                8523 20
217-2   Күйтабақтар, таспалар және дыбыс                 8524-тен
жазуға немесе осыған ұқсас
жазбаларға арналған басқа да
таратқыштар, жазылғандар*
217-3   Өзіне қабылдау құрылғысын қамтитын               8525 20";
беруші аппаратура
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 218-1-жолмен толықтырылсын:
"218-1. Радиотелефондық, радиотелеграфтық
байланысқа немесе радиохабарларына
арналған, дыбысты жазатын немесе                 8527 19 000,
дыбысты шығаратын аппаратурамен бір              8527 21,
корпуста бірге немесе бөлек                      8527 90 100,
орналастырылған қабылдау аппаратурасы            8527 90 990";
реттік нөмірі 219-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"219.   Антенналар және барлық үлгілердегі
антенналық бейнелегіштер; осы бұйымдармен
бірге пайдаланылатын бөліктер                    8529 10";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 219-1, 219-2, 219-3, 219-4-жолдармен толықтырылсын:
"219-1. Ғимараттарда пайдаланылатын, өрт
қауіпсіздігін қамтамасыз етуге немесе
сындырудан қорғауға арналған электрлі
дабылқаққыш құрылғылары*                         8531 10 300
219-2.  Коммутацияға немесе электр тізбектерін
қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне
немесе 1000 В-тен артық кернеудегі электр
тізбегіне қосуға арналған электр аппаратурасы
(мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар,
бөлгіштер, сақтандырғыштар, жай тартқыштар,
кернеуді шектегіштер, кернеудің                  8535

токоприемники, токосъемники) на напряжение          8535 29 000)
более 1000 В
219-3.  Аппаратура электрическая для коммутации или защиты
электрических цепей или для присоединения к
электрическим цепям или в электрических цепях;
устройства прочие                                       8536 90
219-4.  Пульты, панели, консоли, столы, распределительные
щиты и основания для электрической аппаратуры прочие,
оборудованные двумя или более устройствами товарной
позиции 8535 или 8536 для управления или распределения
электрического тока, в том числе включающие в себя
приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты
управления, кроме коммутационных устройств товарной
позиции 8517 на напряжение не более 1000 В              8537 10";
строку, порядковый номер 220, изложить в следующей редакции:
"220    Пульты, панели, консоли, столы, распределительные
щиты и основания прочие для изделий товарной позиции
8537, но не укомплектованные соответствующей
аппаратурой                                          8538 10 000";
дополнить строками, порядковые номера 220-3, 220-4, 220-5, следующего содержания:
"220-3. Лампы и трубки электронные с термокатодом, холодным
катодом или фотокатодом (например, вакуумные или паро-
или газонаполненные лампы и трубки, лампы и трубки для
ртутных выпрямителей и электроннолучевые трубки,
телевизионные трубки передающие)                             8540
220-4.  Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые
приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы,
включая фотогальванические элементы, собранные или не
собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные
в панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические
кристаллы в сборе                                            8541
220-5.  Схемы электронные интегральные и микросборки                 8542";
дополнить строкой, порядковый номер 222-1, следующего содержания:
"222-1. Проводники электрические на напряжение не более 80 В
прочие, оснащенные соединительными деталями           8544 41 100,
и прочие, используемые в телекоммуникации             8544 49 200";
дополнить строкой, порядковый номер 236-1, следующего содержания:
"236-1. Проекторы изображений, кроме кинематографических   из 9008 10 000-
9008 30 000";
дополнить строкой, порядковый номер 259-1, следующего содержания:
"259-1. Счетчики электроэнергии электронные, микропроцессорные
с порогом чувствительности не более 0,05% от номинального

секірмелілігін тежегіштер, байланыстырғыш        (8535 29 000
қораптар, ток қабылдаушылар, ток алушылар)       -ден басқа)
219-3.  Коммутацияға немесе электр тізбектерін
қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне
немесе электр тізбегіне қосуға арналған
электр аппаратурасы;
басқа да құрылғылар                              8536 90
219-4.  Пульттер, панельдер, консолдар, столдар,
таратқыш қалақандар және электр
аппаратуралары үшін негіздер, 1000 В-тан
аспайтын кернеудегі 8517 тауар позициясының
коммутациялық құрылғысынан басқа, оның ішінде
өзіне аспаптарды немесе 90 топтағы құрылғыларды
және сандық басқару аппаратын қосқан, электр
тогын басқару немесе таратуға арналған 8535
немесе 8536 тауар позициясымен екі немесе одан
көп құрылғымен жабдықталған басқалары            8537 10";
реттік нөмірі 220-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"220.   Пульттер, панельдер, консолдар, столдар,
таратқыш қалқандар және 8537 тауар позициясының
бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен
жинақталмаған басқа негіздер                     8538 10 000";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 220-3, 220-4, 220-5-жолдармен толықтырылсын:
"220-3. Термокатодты, суық катодты немесе
фотокатодты шамдар мен электронды түтіктер
(мысалы, вакуумдық немесе бумен не газбен
толтырылған шамдар мен түтіктер және сынаптық
түзеткіштерге арналған шамдар мен түтіктер,
электронды сәулелі түтіктер, беруші теледидарлық
түтіктер)                                        8540
220-4   Диодтар, транзисторлар және осындай жартылай
өткізгішті аспаптар; модульге жинақталған немесе
жинақталмаған, панелге енгізілген немесе енгізілмеген
фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда,
фотосезімтал жартылай өткізгішті аспаптар; жарықты
сәулелендіруші диодтар; жиналған пьезоэлектрлік
кристалдар                                       8541
220-5   Электронды интегральдық сызбалар мен
микроқұрастырулар                                8542";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-1-жолмен толықтырылсын:
"222-1. 80-В-тан аспайтын кернеуге арналған электр
өткізгіштер, басқа жалғастырғыш тетіктермен
жарақтандырылған және телекоммуникацияларда      8544 41 100
қолданылатын басқалары                           8544 49 200";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 236-1-жолмен толықтырылсын:
"236-1. Кинематографиялықтан басқа, бейнелеу             9008 10 000
проекторлары                                     9008 30 000
-ден";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 259-1-жолмен толықтырылсын:
"259-1. Сезімталдық шегі номинальдық токтың 0,05%-нен
аспайтын электрондық, микропроцессорлық электр
энергиясын есептегіштер, электр энергиясының

тока, части и                                       из 9028 30-
принадлежности для счетчиков электроэнергии*        9028 90".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

есептегіштеріне арналған бөлшектер мен          9028 30-
керек-жарақтар*                                 9028 90-нан".
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі