Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2002 года N 143
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года  "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-46.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2002 г. N 143a.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием" на 2002 год
1. Стоимость 54519 тысяч тенге (пятьдесят четыре миллиона пятьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II   "О республиканском бюджете на 2002 год"; статьи 4, 8, 24, 35, 43 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I   "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153   "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715   "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства от 25 мая 2000 года N 790   "О концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием в целях сохранения и укрепления здоровья граждан республики, оказания высококвалифицированной медицинской помощи населению, пропаганда формирования здорового образа жизни, обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами со средним медицинским и фармацевтическим образованием.
5. 3адачи бюджетной программы: подготовка специалистов со средним медицинским и фармацевтическим образованием в соответствии с Государственным стандартом образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 31 қаңтар N 143
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-46-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 143a қаулысымен .
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған
007 "Орта кәсiптiк бiлiмдi мамандарды республикалық
деңгейде даярлау"
Республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 54519 мың теңге (елу төрт миллион бес жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-ІІ "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-1 "Бiлiм туралы" Заңының 4, 8, 24, 35, 43-баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы N 4153 "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында 2000-2005 жылдары денсаулық сақтауды одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика азаматтарының денсаулығын сақтау мен нығайту, халыққа жоғары бiлiктi медициналық көмек көрсету, салауатты өмiр салтын насихаттау мақсатында денсаулық сақтау саласын орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмi бар бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: орта медициналық және фармацевтикалық бiлiмді мамандарды бiлiм берудің Мемлекеттiк стандартына сәйкес даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7 --!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   007       Подготовка   Проведение учебного       В течение Министерство
специалистов процесса в соответствии     2002    здравоохра-               со средним   с Государственными          года    нения
профессио-   стандартами образования.            Республики
нальным      Обучение среднегодового             Казахстан
образова-    контингента учащихся
нием на      составит 600 человек.
республи-
канском
уровне
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы. Запланированный выпуск конкурентоспособных на рынке труда специалистов со средним медицинским образованием для первичной медико-санитарной помощи, санитарно-эпидемиологических и лабораторных служб, лечебных организаций по детству и родовспоможению, специалистов для противочумных станций, противотуберкулезных и психоневрологических диспансеров, для геронтологических организаций, хосписов, аллерго-иммунологических центров, центров СПИД.
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
010 "Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2002 год
1. Стоимость 132022 тысячи тенге (сто тридцать два миллиона двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I   "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года N 453-I    "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357   "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075   "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153   "Государственная программа "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790   "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан на 2000-2005 годы"; Соглашение о займе N 4457 "Проект в области здравоохранения" между Республикой Казахстан и Международным банком реконструкции и развития от 20 мая 1999 года.

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !    7
---------------------------------------------------------------------------
1   007       Орта кәсіптік Білім берудің           2002 жыл  Қазақстан
білімді       Мемлекеттiк стандарт.             Республика.
мамандарды    тарына сәйкес оқу                 сының
республикалық процесiн жүргiзу                  Денсаулық
деңгейде      Оқушылардың жылдық                сақтау
даярлау       орташа контингентi 600            министрлігі
адамды құрайды.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: алғашқы медициналық көмек көрсету, санитарлық-эпидемиологиялық және зертханалық қызмет, балалар мен босандыру ұйымдары үшiн орта медициналық бiлiмдi мамандарды, обаға қарсы станциялар, туберкулезге қарсы және жүйке неврологиялық диспансерлерi үшiн, геронотологиялық ұйымдар, хоспистер,
аллергиялық-иммунологиялық орталықтар, ЖҚТБ орталықтары үшiн еңбек нарығында бәсекеге қабiлеттi мамандар даярлап шығару.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
2 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн көтеру
және қайта даярлау" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 132022 (жүз отыз екi миллион жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" N 389-1 Заңы, 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы" N 453-1 Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 10 наурыздағы "Мемлекеттiк қызметтi атқарудың тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" N 357 Жарлығы , 1998 жылғы 18 мамырдағы "Мемлекеттiк қызметкерлердi даярлауды, қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн көтерудi жетiлдiру жөнiндегi бұдан әрi шаралар туралы" N 4075 Жарлығы , 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстанды 2030 жылға дейiн дамыту стратегиясын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы" N 4153 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды одан әрi дамытудың 2000-2005 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы" 25 мамырдағы N 790 қаулысы ; Қазақстан Республикасы мен Халықаралық қайта құру және даму банкi арасындағы 1999 жылғы 20 мамырдағы Заем туралы N 4457 келiсiм.

3. Источник финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих, работников государственных организаций здравоохранения в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями.
5. Задача бюджетной программы: осуществить повышение квалификации и переподготовку кадров в соответствии с потребностями отрасли. Осуществление образовательных функций по повышению квалификации и переподготовке государственных служащих, работников организаций здравоохранения, пропаганда и распространение передового опыта и достижений отечественной и зарубежной медицины, повышение квалификации государственных служащих и медицинских кадров по лечебному, педиатрическому, стоматологическому, фармацевтическому, медико- биологическому, медико-профилактическому, сестринскому профилю, восточной медицине.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
!Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
010       "Повышение
квалификации и
переподготовка
кадров"
005  Повышение      Повышение квалификации  2002 год  Министерство
квалификации   160 работников                    здравоохра-
государс-      Министерства здраво-              нения
твенных        охранения Республики              Республики
служащих       Казахстан, Комитета               Казахстан
фармации, фармацев-
тической и медицинской
промышленности, Комитета
государственного
санитарно-эпидемиоло-
гического надзора,
территориальных
подразделений согласно
утвержденному плану
повышения квалификации
030  "Повышение     Повышение квалификации  2002 год  Министерство
квалификации   и переподготовка кадров           здравоохра-
и переподго-   государственных                   нения
товка кадров   организаций здраво-               Республики
государ-       охранения (срок от                Казахстан

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметкерлердiң, мемлекеттiк денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерiнiң кәсiби бiлiмi мен дағдыларын жаңарту және тереңдету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: саланың қажеттiлiгiне сәйкес кадрлардың бiлiктiлiгiн көтеру мен қайта даярлауды жүзеге асыру. Мемлекеттiк қызметкерлердiң, денсаулық сақтау ұйымдары қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн көтеру мен қайта даярлау жөнiндегi бiлiм беру функцияларын жүзеге асыру, алдыңғы қатарлы тәжiрибенi насихаттау мен тарату және отандық және шетелдiк медицинаға қол жеткiзу, мемлекеттiк қызметкерлер мен медициналық кадрлардың емдеу, педиатрия, стоматология, фармацевтика, медициналық-биологиялық, медициналық-алдын алу, медбикелiк бейiн, шығыс медицинасы бойынша бiлiктiлiгiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
010       "Кадрлардың
бiлiктiлiгiн
көтеру және
қайта даярлау"
005  Мемлекеттiк   Біліктілікті арттырудың  2002 жыл  Қазақстан
қызметкерлер. бекітілген жоспарына               Республикасы
дің бiлiктi.  сәйкес Қазақстан                   Денсаулық
лiгiн көтеру  Республикасы Денсаулық             сақтау
сақтау министрлігінің,             министрлігі
Фармация, фармацевтикалық
және медициналық өнеркәсіп
комитетінің, Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетінің,
аумақтық бөлімшелердің
160                қызметкерінің білік.
тілігін көтеру.
030  "Мемлекеттiк  Жоспарға сәйкес емдеу,  2002 жыл  Қазақстан
денсаулық     педиатрия, стоматология,          Республикасы.
сақтау        фармацевтика, медициналық-        ның Денсаулық
ұйымдары      биологиялық, медициналық-         сақтау
кадрларының   алдын алу, медбикелiк             министрлігі
бiлiктiлiгiн  бейiн, шығыс медицинасы
көтеру және   бойынша мемлекеттiк
қайта         денсаулық сақтау
даярлау"      ұйымдарының 9500
кадрларының бiлiктiлiктерiн
көтеру мен қайта даярлау

венных         2-х нед. до 5 мес.)
организаций    по лечебному,
здравоохра-    педиатрическому,
нения"         стоматологическому,
фармацевтическому,
медико-биологическому,
медико-профилактическому,
сестринскому профилю,
восточной медицины в
количестве 9500,
согласно плану.
Создание 7
клинических модельных
центров обучения
врачей общей практики
при медицинских
академиях и институте
усовершенствования
врачей.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 октября 2002 г. N 143в.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Углубление профессиональных знаний и навыков, соответствующих требованиям практического здравоохранения, приобретение новых профессий и специальностей. Эффективное и целевое использование бюджетных средств на программу повышения квалификации и переподготовку кадров.
Приложение 3 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
009 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях"
на 2002 год
1. Стоимость: 594299 тысяч тенге (пятьсот девяносто четыре миллиона двести девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 P000790_ "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан на 2000-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: качественная подготовка специалистов с высшим медицинским образованием, поступивших в медицинские вузы до 1999 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

(мерзiмi 2 аптадан 5 айға
дейiн).
Медицина академиясы мен
дәрiгерлердiң бiлiмiн
жетiлдiру институтының
маңында жалпы практика
дәрiгерлерiн оқытудың 7
клиникалық үлгiлiк
орталықтарын құру.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.21. N 143v қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: практикалық денсаулық сақтаудың талаптарына сәйкес келетiн кәсiби бiлiм мен дағдыларды тереңдету, жаңа кәсiп пен мамандықтарға иелiк ету. Бiлiктiлiк өткеру мен қайта даярлаудың бюджеттiк қаражатын тиiмдi әрi мақсатты пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
3 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 009 "Жоғары оқу орындарында кадрларды даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 594299 мың теңге (бес жүз тоқсан төрт миллион екi жүз тоқсан тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 18 мамырдағы "ҚР азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасын бекiту туралы" N 4153 Жарлығы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында 2000-2005 жылдары денсаулық сақтауды одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмi бар бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1999 жылға дейiн медициналық жоғары оқу орындарына түскен жоғары медициналық бiлiмi бар мамандарды сапалы даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
009       "Подготовка
кадров в
высших учебных
заведениях"
091 "Подготовка   Проведение учебного     в течение Министерство
кадров в      процесса в              2002 года здравоо-
высших        соответствии с                    хранения
учебных       государственными                  Республики
заведениях    стандартами образования;          Казахстан
внутри        осуществление
страны"       образовательной
деятельности, включающей
учебную, методическую
работу; создание
условий для организации
учебного процесса;
обучение среднегодового
контингента в количестве -
5208 студентов, ожидаемый
выпуск - 1974 квалифи-
цированных специалистов.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта, конкурентоспособных на рынке труда.
Приложение 4 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
050 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях по
государственным образовательным грантам" на 2002 год
1. Стоимость: 363861 тысяча тенге (триста шестьдесят три миллиона восемьсот шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 P991781_ "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 P990464_ "О новой модели формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 P990698_ "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 P000731_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2001 года N 738 P010738_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2001/2002 учебный год".

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    009      "Жоғары оқу
орындарында
кадрларды
даярлау"
091  "Ел iшiндегi  Оқу процесiн бiлiм       2002 жыл  Қазақстан
жоғары оқу    берудiң мемлекеттік       ішінде   Республика.
орындарында   стандарттары талаптарына           сының
кадрларды     сәйкес жүргiзу;                    Денсаулық
даярлау"      Оқу, әдiстемелiк                   сақтау
жұмыстар, енетiн бiлiм             министрлігі
беру қызметiн жетiлдiру;
Оқу процесiн ұйымдастыру
үшiн жағдай жасау;
Оқытудың орташа жылдық
контингентi 5208 студент.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетін нәтижелер: Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандарттарының талаптарына сәйкес жоғары кәсiби бiлiмдi, еңбек нарығында бәсекеге қабiлеттi мамандарды уақытылы әрi тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
4 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 050 "Жоғары оқу орындарында мемлекеттiк бiлiм
беру гранты бойынша" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 363861 мың теңге (үш жүз алпыс үш миллион сегiз жүз алпыс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-I Заңы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" қаулысы ; "Мемлекеттiк бiлiм беру гранттары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 25 қарашадағы N 1781 қаулысы ; 1999 жылғы 24 сәуiрдегi "Мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы негiзiнде студенттер контингентiн қалыптастырудың жаңа үлгiсi туралы" N 464  қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға 1999-2000 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 1999 жылғы 2 маусымдағы N 698 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2000-2001 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 731 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел ішінде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2001-2002 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2001 жылғы 30 мамырдағы N 738 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием на безвозмездной основе; совершенствование образовательных программ, внедрение новых информационных технологий обучения, повышение уровня доступности профессионального образования.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
050       "Подготовка
кадров в
высших
учебных
заведениях по
государст-
венным
образова-
тельным
грантам"
034  "Подготовка  Прием студентов в         сентябрь- Министерство
кадров в     соответствии с госу-      декабрь   здраво-
в вузах      дарственным образо-       2002 года охранения
страны       вательным заказом                   Республики
в рамках     на подготовку                       Казахстан
нового       специалистов с высшим
приема"      профессиональным и
послевузовским
профессиональным
образованием,
утверждаемым ежегодно
постановлением
Правительства
Республики Казахстан.
Проведение учебного
процесса в соответствии
с государственными
стандартами образования,
осуществление образо-
вательной деятельности,
включающей учебную,
методическую работу;
создание условий для
организации учебного
процесса, совершенство-
вание образовательных
программ.
Обучение среднегодового
контингента в
количестве 367 студентов.
091  "Подготовка  Проведение учебного      в течение  Министерство
кадров в     процесса в соответ-      2002 года  здраво-
высших       ствии с государс-                   охранения
учебных      твенным образовательным             Республики
заведениях   заказом на подготовку               Казахстан
внутри       специалистов с высшим
страны"      профессиональным и
послевузовским профес-
сиональным, утверждаемым
ежегодно постановлением
Правительства Республики
Казахстан. Проведение
учебного процесса в
соответствии с государс-
твенными стандартами
образования, осуществление
образовательной деятельности,
включающей учебную,
методическую работу;
создание условий для
организации учебного
процесса, совершенствование
образовательных программ.
Обучение среднегодового
контингента в количестве
3110 студентов

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмдi бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Жоғары медициналық бiлiмдi кадрларды өтеусiз негiзде сапалы даярлауды қамтамасыз ету; бiлiм беру бағдарламаларын жетiлдiру, оқытудың жаңа ақпараттық технологиясын енгiзу, кәсіптiк бiлiм берудің деңгейiн көтеру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
1    050      "Жоғары оқу   Кәсіптiк жоғары білiмдi 2002 жылғы Қазақстан
орындарында   және жоғары оқу орнынан  қыркүйек, Республика.
мемлекеттiк   кейiн ел ішiнде кәсiптiк желтоқсан сының
бiлiм беру    бiлiм алған мамандарды             Денсаулық
гранты        даярлауға жыл сайын                сақтау
бойынша       Қазақстан Республикасы             министрлігі
кадрларды     Үкiметi қаулысымен
даярлау"      бекiтiлетiн мемлекеттiк
білім беру тапсырысына
034      Елдiң жоғары  сәйкес студенттердi
оқу орындары. қабылдау. Оқу процесiн
на қабылдау.  бiлiм берудің мемлекеттiк
дың жаңа түрі стандарттарына сәйкес
шеңберiнде    жүргiзу, оқу, әдiстемелiк
кадрларды     жұмыстар, енетiн бiлiм
даярлау"      беру қызметiн жүзеге
асыру оқу процесiн
ұйымдастыру; үшiн жағдай
жасау, бiлiм бағдарлама.
ларын жетiлдiру.
Оқытудың орташа жылдық
контингентi 367 студент.
091                Кәсiптiк жоғары бiлiмдi
және жоғары оқу орнынан
кейiн ел iшiнде кәсiптiк
білім алған мамандарды
даярлауға жыл сайын
Қазақстан Республикасы
Үкiметi қаулысымен
бекiтiлетiн мемлекеттiк
білім беру тапсырысына
сәйкес оқу процесiн
жүргiзу. Оқу процесiн
бiлiм берудің мемлекеттiк
стандарттарына сәйкес
жүргiзу, оқу әдiстемелiк
жұмыстар, енетiн білiм
беру қызметiн жүзеге
асыру, оқу процесiн
ұйымдастыру үшiн жағдай
жасау, бiлiм бағдарламаларын
жетiлдiру.
Оқытудың орташа жылдық
контингентi 3110 студент.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня доступности профессионального образования путем предоставления государственных образовательных грантов для получения высшего профессионального образования; повышение интеллектуального, культурного и нравственного уровня развития общества.
Приложение 5 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
057 "Стипендиальное обучение научных кадров"
на 2002 год
1. Стоимость: 34776 тысяч тенге (тридцать четыре миллиона семьсот семьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 P991781_ "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства РК от 10 декабря 1999 года N 1903 P991903_ "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальное обеспечение научных кадров, обучающихся по государственным образовательным заказам, на период подготовки кандидатских, докторских диссертаций и обучения в клинической ординатуре.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение расходов на питание, проживание и приобретение учебно-методической литературы научным кадрам, обучающимся по государственным заказам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
№ !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
057       "Стипенди-   Выплата государственных    в течение Министерство
альное       стипендий 273 обучающимся  2002 года здраво-
обучение     в аспирантуре, докторантуре          охранения
научных      и клинической ординатуре             Республики
кадров"      в соответствии с Инструкцией         Казахстан
о порядке назначения и
выплаты стипендии отдельным
категориям обучающихся.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Кәсiптiк жоғары бiлiм алу үшiн мемлекеттiк бiлiм беру несиелерiн беру жолымен кәсiптiк бiлiм берудің деңгейiн көтеру; қоғам дамуындағы интеллектуалдық, мәдени және рухани деңгейдi жоғарылату.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
5 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 057 "Ғылыми кадрларды стипендиямен
қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 34776 мың теңге (отыз төрт миллион жетi жүз жетпiс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты туралы" N 1781 қаулысы; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң 2000 жылғы 6 желтоқсандағы N 1134 бұйрығымен бекiтiлген және 2001 жылғы 10 қаңтардан бастап Әдiлет министрлiгiнде тiркелген "Жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiби бiлiм беру туралы ереже".
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк тапсырыс бойынша кандидаттық, докторлық және клиникалық ординатураға дайындық кезеңiнде оқитын ғылыми кадрларды әлеуметтiк қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын ғылыми кадрларға тамақ, тұрмыс, оқу-әдiстемелiк әдебиеттер алу шығындарын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   057       "Ғылыми       Аспирантурада,          2002 жыл   Қазақстан
кадрларды     докторантурада,          iшiнде    Республика.
стипендиямен  клиникалық ординатурада            сының
қамтамасыз    оқитындарға оқитындардың           Денсаулық
ету"          жеңiлдiк санаттарына               сақтау
стипендия тағайындау               министрлігі
және төлеу тәртiбi
жөнiндегi Нұсқаулыққа
сәйкес мемлекеттiк 273
стипендия төлеу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное и целевое использования средств, направленных на стипендиальное обеспечение аспирантов, докторантов и клинических ординаторов.
Приложение 6 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
058 "Подготовка научных кадров" на 2002 год
1. Стоимость: 20063 тысячи тенге (двадцать миллионов шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года N 225-II Z010225_ "О науке"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 г. P000790_ N 790 "Об утверждении Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан на 2000-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 P990698_ "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 P000731_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2001 года N 738 P010738_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2001/2002 учебный год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с послевузовским профессиональным образованием.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка научных и научно-педагогических кадров высшей квалификации с учетом современных требований к кадрам высшей квалификации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: аспиранттарды, докторанттарды, клиникалық ординаторларды стипендиямен қамтамасыз етуге бағытталған қаражатты уақытылы әрi мақсатты пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
6 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 058 "Ғылыми кадрларды даярлау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20063 мың теңге (жиырма миллион алпыс үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-ІІ Заңы ; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы", 2001 жылғы 9 шiлдедегi "Ғылым туралы" Заңдары , Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "ҚР азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Жоғары білiмдi мамандарды даярлауға 1999-2000 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 1999 жылғы 2 маусымдағы N 698 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2000-2001 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 731 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2001-2002 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2001 жылғы 30 мамырдағы N 738 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында 2000-2005 жылдары денсаулық сақтауды одан әрi дамыту тұжырымдамасы туралы" N 790 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары оқу орнынан кейін алған кәсіптік білімі бар білікті мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: қазіргі кездегі жоғары білікті мамандарға қойылатын талаптарды ескере отырып, жоғары білікті ғылыми және ғылыми педагогикалық кадрларды даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
058       "Подготовка  Разработка собственных     в течение Министерство
научных      научных исследований       2002 года здраво-
кадров"      по актуальной тематике               охранения
в виде докторских и                  Республики
кандидатских диссертаций в           Казахстан
высших учебных заведениях
и научных организациях;
Среднегодовое количество
докторантов, аспирантов и
клинических ординаторов - 273.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с послевузовским профессиональным образованием - докторов и кандидатов наук, клинических ординаторов, конкурентоспособных на рынке труда.
Приложение 7 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
102 "Стипендиальное обеспечение студентов
высших учебных заведений" на 2002 год
1. Стоимость: 88998 тысяч тенге (восемьдесят восемь миллионов девятьсот девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 P991903_ "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, обучающихся по государственному заказу в высших учебных заведениях.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание, проживание и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса студентов, поступивших в медицинские вузы до 1999 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   058       "Ғылыми       Жоғары оқу орындарында  Жыл бойы  Қазақстан
кадрларды     және ғылыми ұйымдарда             Республика.
даярлау"      докторлық және                    сының
кандидаттық диссерта.             Денсаулық
циялар түрiнде өзектi             сақтау
тақырыптар бойынша                министрлігі
жеке ғылыми зерттеулер
әзiрлеу;
Докторанттардың,
аспиранттар мен
клиникалық
ординаторлардың жылдық
орташа саны - 273
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жоғары оқу орнынан кейiн алған кәсiби бiлiмдi, еңбек нарығында бәсекеге қабiлеттi мамандарды - ғылым докторлары мен кандидаттарды, клиникалық ординаторларды мамандарды уақытылы әрi тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
7 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 102 "Жоғары оқу орындарының студенттерiн
стипендиямен қамтамасыз ету" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 88998 мың теңге (сексен сегiз миллион тоғыз жүз тоқсан сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы; "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттiк стипендия тағайындау мен төлеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 "Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарында оқитындардың жеңілдiк санаттарына мемлекеттiк стипендия тағайындау және төлеу тәртiбi жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жоғары оқу орындарында мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын студенттердi әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1999 жылға дейiн медициналық жоғары оқу орындарына түскен студенттердi оқу процесiмен қамтамасыз ету үшiн тамақ, тұрмыс және оқу-әдiстемелiк құралдар алу шығындарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
102       "Стипенди-
альное
обеспечение
студентов
высших
учебных
заведений"
092  "Стипенди-   Выплата государственных   в течение Министерство
альное       стипендий согласно        2002 года здраво-
обеспечение  Инструкции о порядке                охранения
студентов,   назначения и выплаты                Республики
обучающихся  стипендии отдельным                 Казахстан
в высших     категориям обучающихся
учебных      в государственных
заведениях   организациях образования.
внутри       Среднегодовое количество
страны"      стипендиатов - 3906
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное, целевое и эффективное использование средств, направленных на стипендиальное обеспечение студентов, поступивших до 1999 года и обучающихся по государственному заказу.
Приложение 8 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
Республиканской бюджетной программы
103 "Стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся
по государственным образовательным грантам" на 2002 год
1. Стоимость: 65509 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов пятьсот девять тысяч тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1999 года N 1781 P991781_ "О государственном образовательном гранте"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 P991903_ "Об утверждении Инструкции о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в государственных организациях образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 P990698_ "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 P000731_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2001 года N 738 P010738_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2001/2002 учебный год".

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   102       "Жоғары оқу
орындарының
студенттерiн
стипендиямен
қамтамасыз ету"
092  "Ел iшiндегi  Мемлекеттiк бiлiм беру  2002 жыл  Қазақстан
жоғары оқу    ұйымдарында оқитындардың ішінде   Республикасы.
орындарында   жеңiлдiк санаттарына              ның Денсаулық
оқитын        мемлекеттiк стипендия             сақтау
студенттердi  тағайындау және төлеу             министрлiгi
стипендиямен  тәртiбi жөнiндегi
қамтамасыз    Нұсқаулыққа сәйкес
ету"          мемлекеттiк стипендия
төлеу. Стипендия
алушылардың жылдық
орташа саны - 3906.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 1999 жылға дейiн түскен және мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын студенттердi стипендиямен қамтамасыз етуге бағытталған қаражатты уақытылы, мақсатты әрi тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
8 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға 103 "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты бойынша оқитын
студенттердi стипендиямен қамтамасыз ету" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 65509 мың теңге (алпыс бес миллион бес жүз тоғыз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II Заңы ; "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 қарашадағы "Мемлекеттiк бiлiм беру гранты туралы" N 1781 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға 1999-2000 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 1999 жылғы 2 маусымдағы N 698 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2000-2001 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 731 қаулысы; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2001-2002 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекіту туралы" 2001 жылғы 30 мамырдағы N 738 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка студентов, обучающихся по государственным образовательным грантам.
5. Задачи бюджетной программы: частичное погашение расходов на питание, проживание студентов и приобретение учебно-методической литературы для обеспечения учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !рамм !            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
103      "Стипендиальное
обеспечение
студентов,
обучающихся по
государственным
образовательным
грантам"
035 "Стипенди-     Выплата государственных  сентябрь- Министерство
альное         стипендий студентам в    декабрь   здраво-
обеспечение    соответствии с Инструк-  2002 года охранения
студентов,     цией о порядке назначения          Республики
обучающихся    и выплаты стипендии                Казахстан
по государс-   отдельным категориям
твенным        обучающихся в государст-
образова-      венных организациях
тельным        образования
грантам в      среднегодовой контингент
рамках нового  стипендиатов в рамках
приема"        нового приема - 367.
092 "Стипенди-     Выплата государственных  в течение Министерство
альное         стипендий студентам в    2002 года здраво-
обеспечение    соответствии с Инструкцией         охранения
студентов,     о порядке назначения и             Республики
обучающихся    выплаты стипендии                  Казахстан
в высших       отдельным категориям
учебных        обучающихся в государст-
заведениях     венных организациях
внутри         образования -
страны"        среднегодовой контингент
стипендиатов - 2348.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременное, целевое и эффективное использование средств, направленных на стипендиальное обеспечение студентов, обучающихся по государственному гранту.
Приложение 9 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы

3. Бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк тапсырыс бойынша оқитын студенттердi әлеуметтiк қолдау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: студенттердi оқу процесiмен қамтамасыз ету үшiн тамақ, тұрмыс және оқу-әдiстемелiк құралдар алу шығындарын өтеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   103       "Мемлекеттiк
білiм беру
гранты
бойынша
оқитын
студенттердi
стипендиямен
қамтамасыз
ету"
035  "Қабылдаудың  Мемлекеттік бiлiм беру   2002 жыл  Қазақстан
жаңа түрi     ұйымдарында оқитындардың қыркүйек- Республика.
шеңберiнде    жеңiлдiк санаттарына     желтоқсан сының
мемлекеттiк   мемлекеттiк стипендия              Денсаулық
білiм беру    тағайындау және төлеу              сақтау
гранты        тәртiбi жөнiндегi                  министрлігі
бойынша       Нұсқаулыққа сәйкес
оқитын        мемлекеттiк стипендия
студенттердi  төлеу. "Қабылдаудың
стипендиямен  жаңа түрi шеңберiнде
қамтамасыз    стипендия алушылардың
ету"          жылдық орташа саны - 367.
092  "Елдiң ішінде Мемлекеттiк бiлiм беру    2002 жыл Қазақстан
жоғары оқу    ұйымдарында оқитындардың   ішінде  Республика.
орындарында   жеңiлдiк санаттарына               сының
оқитын        мемлекеттiк стипендия              Денсаулық
студенттердi  тағайындау және төлеу              сақтау
стипендиямен  тәртiбi жөнiндегi                  министрлігі
қамтамасыз    Нұсқаулыққа сәйкес
ету"          мемлекеттiк стипендия
төлеу. Стипендия
алушылардың жылдық
орташа саны - 2348.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк грант бойынша оқитын студенттердi стипендиямен қамтамасыз етуге бағытталған қаражатты уақытылы, мақсатты және тиiмдi пайдалану.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
9 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі

049 "Методологическая работа" на 2002 год
1. Стоимость: 1571 тысяча тенге (один миллион пятьсот семьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 21 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса, обобщение и распространение передового опыта работы учебных заведений по совершенствованию качества подготовки специалистов, повышение методического уровня педагогов в системе среднего медицинского образования.
5. Задачи бюджетной программы: методическое обеспечение образовательного процесса, включающего подготовку учебно-методических комплексов; разработка документов, обеспечивающих реализацию государственного стандарта образования и контроль за исполнением подготовки учебников и методик для организации учебного процесса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   049       Методоло-   Разработка 10 методических в течение Министерство
гическая    рекомендаций объемом -     2002 года здраво-
работа      20 стр.                              охранения
Разработка 2-х учебников             Республики
объемом - 300-350 стр.               Казахстан
Разработка ежеквартального
журнала по среднему
медицинскому образованию
объемом - 40 стр.
Разработка сборника тестов
по государственным экзаменам
объемом - 50 стр.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы. Совершенствование профессионального образования, методическое обеспечение учебно-воспитательного процесса. Разработка и внедрение учебно-методических пособий в образовательную практику современных методов преподавания улучшит качественный уровень обучения в медицинских колледжах.
Приложение 10 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
091 "Государственное образовательное кредитование
подготовки кадров в высших учебных заведениях страны"
на 2002 год

2002 жылға арналған 049 "Методологиялық жұмыс"
Республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1571 мың теңге (бiр миллион бес жүз жетпiс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы; Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы "Бiлiм туралы" Заңының 21-бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: кәсiптiк бiлiм берудi жетiлдiру оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету, оқу орындарының мамандарды даярлау сапасын жетілдiру жөнiндегi алдыңғы қатарлы тәжiрибелерiн жинақтау және тарату, орта медициналық бiлiм жүйесiндегi педагогтардың әдiстемелiк деңгейiн көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: оқу-әдiстемелiк кешендердi даярлауға енетiн бiлiм беру процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету; бiлiм берудің мемлекеттiк стандарттарын iске асыруды қамтамасыз ететiн құжаттарды әзiрлеу және оқу процесiн ұйымдастыруға арналған оқу құралдары мен әдiстемелердi дайындаудың орындалуын бақылау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   049      Методологиялық  20 бет көлемiнде 10    2002 жыл  Қазақстан
жұмыс           әдiстемелiк ұсынымдар   ішінде   Республикасы.
әзiрлеу.                         ның Денсаулық
300-350 бет көлемінде            сақтау
2 оқулық әзiрлеу.                министрлігі
Орта медициналық бiлiм
бойынша 40 бет
көлемiнде тоқсан сайын
шығатын журнал әзiрлеу.
Мемлекеттiк емтихан
бойынша 50 бет
көлемiнде тест жинағын
әзiрлеу.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: кәсiптiк бiлiм берудi жетілдiру, оқу-тәрбие процесiн әдiстемелiк қамтамасыз ету. Оқу-әдiстемелiк құралдарын әзiрлеу және оқытудың жаңа әдiстерiн бiлiм беру практикасына енгiзу медициналық колледждерде оқыту деңгейiнiң сапасын жақсартады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
10 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 091 "Елдiң жоғары оқу орындарында кадрларды
даярлауға мемлекеттiк бiлiм беру несиесiн беру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость 75058 тысяч тенге (семьдесят пять миллионов пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года N 389-I Z990389_ "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 1999 года N 1018 P991018_ "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 1999 года N 698 P990698_ "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 1999/2000 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 P000731_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2001 года N 738 P010738_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2001/2002 учебный год", приказ Министерства образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 42 V011438_ "Об утверждении Инструкции о порядке предоставления государственного студенческого кредита".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение отрасли здравоохранения квалифицированными специалистами с высшим медицинским образованием.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение качественной подготовки кадров с высшим медицинским образованием в рамках государственного образовательного кредитования; предоставление целевого беспроцентного кредита гражданам Республики Казахстан, не получающим стипендию, на частичное погашение расходов на питание и приобретение учебно-методической литературы в период обучения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1. Құны: 75058 мың теңге (жетпiс бес миллион елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-ІІ Заңы ; "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы N 389-1  Заңы ; Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "Қазақстан Республикасының "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын iске асыру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 20 шiлдедегi N 1018 "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында мамандарды даярлаудың мемлекеттiк бiлiм беру несиесiн беру туралы" қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi мамандарды даярлауға 1999-2000 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 1999 жылғы 2 маусымдағы N 698 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2000-2001 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 731 қаулысы ; "Жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiн ел iшiнде бiлiм алған мамандарды даярлауға 2001-2002 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын бекiту туралы" 2001 жылғы 30 мамырдағы N 738 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң 2001 жылғы 29 қаңтардағы "Мемлекеттiк студенттiк несиенi берудiң тәртiбi жөнiндегi Нұсқаулықты бекiту туралы" бұйрығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық сақтау саласын жоғары медициналық бiлiмi бар бiлiктi мамандармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жоғары медициналық білiмi бар мамандарды мемлекеттiк бiлiм беру несиелерi шегiнде сапалы даярлауды қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасының стипендия алмайтын азаматтарына оқу кезiнде тамақтану шығынын өтеуге және оқу-әдiстемелiк әдебиеттер алуға мақсатты пайызсыз несие беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
091       "Государственное                                Министерство
образовательное                                 здраво-
кредитование                                    охранения
подготовки                                      Республики
кадров в вузах                                  Казахстан
страны"
034  "Подготовка    Прием студентов в      сентябрь- Министерство
кадров по      соответствии с госу-   декабрь   здраво-
государст-     дарственным образова-  2002 года охранения
венным         тельным заказом на               Республики
образова-      подготовку специалистов          Казахстан
тельным        с высшим профессиональ-
кредитам, в    ным и послевузовским
рамках нового  профессиональным
приема"        образованием,
утверждаемым ежегодно
постановлением
Правительства Республики
Казахстан. Осуществление
образовательной
деятельности, включающей
учебную, методическую
работу;
Улучшение материально-
технического обеспечения
системы образования;
обучение среднегодового
контингента в количестве
82 студентов.
035  "Предостав-    Выделение кредитных     в течение Министерство
ление госу-    средств на возвратной   2002 года здраво-
дарственных    основе в соответствии             охранения
студенческих   с порядком предостав-             Республики
кредитов       ления и выплаты                   Казахстан
в рамках       государственных
нового         студенческих кредитов.
приема"
090  "Подготовка    Проведение учебного     в течение Министерство
кадров по      процесса в              2002 года здраво-
государст-     соответствии с                    охранения
венным         требованиями государс-            Республики
образова-      твенных стандартов                Казахстан
тельным        образования;
кредитам"      Осуществление образо-
вательной деятельности,
включающей учебную,
методическую работу;
Улучшение материально-
технического обеспечения
системы образования;
обучение среднегодового
контингента в количестве
572 студентов.
098  "Предостав-    Выделение кредитных     в течение Министерство
ление госу-    средств на возвратной   2002 года здраво-
дарственных    основе в соответствии             охранения
студенческих   с порядком предостав-             Республики
кредитов"      ления и выплаты                   Казахстан
государственных
студенческих кредитов.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная и эффективная подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием по образовательному кредитованию в соответствии с требованиями Государственного общеобязательного стандарта.
Приложение 11 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
040 "Централизованный закуп вакцин для проведения
иммунопрофилактики" на 2002 год

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
1   091       "Елдің жоғары Кәсiптiк жоғары білiмдi 2002 жыл  Қазақстан
оқу           және жоғары оқу орнынан  iшiнде  Республикасы.
орындарында   кейiн ел iшінде кәсіптiк         ның Денсаулық
кадрларды     бiлiм алған мамандарды           сақтау
даярлауға     даярлауға жыл сайын              министрлігі
мемлекеттiк   Қазақстан Республикасы
бiлiм беру    Үкiметi қаулысымен
несиесiн      бекiтiлетiн мемлекеттiк
беру"         білім беру тапсырысына
сәйкес студенттердi
034  "Елдiң жоғары қабылдау. Оқу процесiн
оқу           бiлiм берудiң
орындарына    мемлекеттiк стандарттарына
қабылдаудың   сәйкес жүргiзу, оқу,
жаңа түрi     әдiстемелiк жұмыстар,
шеңберiнде    енетiн бiлiм беру қызметiн
кадрларды     жүзеге асыру; оқу
даярлау"      процесiн ұйымдастыру үшін
жағдай жасау, бiлiм
035  "Қабылдаудың  бағдарламаларын жетiлдiру.
жаңа түрi     Оқытудың орташа жылдық
шеңберiнде    контингентi 82 студент.
мемлекеттiк   Мемлекеттiк студенттiк
студенттiк    несиелердi беру және төлеу
несиелердi    тәртiбіне сәйкес қайтару
беру"         негiзiнде несие қаражаттарын
бөлу.
090  "Мемлекеттiк  Оқу процесiн бiлiм берудің        Қазақстан
білiм беру    мемлекеттiк стандарттары          Республикасы.
несиесi       талаптарына сәйкес жүргiзу;       ның Денсаулық
бойынша       Оқу, әдiстемелік жұмыстар,        сақтау
кадрларды     енетiн бiлiм беру қызметiн        министрлігі
даярлау"      жетiлдiру;
Бiлiм беру жүйесiн
098  "Мемлекеттiк  материалдық-техникалық   2002 жыл Қазақстан
студенттiк    қамтамасыз ету;           ішінде  Республикасы.
несиелердi    Оқытудың орташа жылдық            ның Денсаулық
беру"         контингентi 572 студент.          сақтау
Мемлекеттiк студенттік            министрлігі
несиелердi беру және
төлеу тәртiбiне сәйкес
қайтару негiзiнде несие
қаражаттарын бөлу.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандарттарының талаптарына сәйкес бiлiм беру несиесi бойынша жоғары кәсiби бiлiмдi мамандарды уақытылы әрi тиiмдi даярлау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
11 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
-----------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 040 "Иммунды алдын алуды жүргiзу үшiн вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 296847 тыс. тенге (двести девяносто шесть миллионов восемьсот сорок семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 34 Закона Республики Казахстан от 8 июля 1994 года N 110 Z942000_ "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: вакцинация населения согласно календарного плана прививок: против кори, полиомиелита, коклюша, столбняка, дифтерии, туберкулеза, эпидемического паротита, чумы, сибирской язвы, бешенства, брюшного тифа, туляремии, клещевого энцефалита, иммуноглобулинов, бактериофагов.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2002 г. N 143a.
5. Задачи бюджетной программы: централизованный закуп вакцин и доставка их в регионы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
040       Централи-     Своевременный закуп       2002 год Министерство
зованный      вакцин для проведения              здраво-
закуп вакцин  вакцинации среди детей,            охранения
для           подростков и лиц,                  Республики
проведения    относящихся к группе               Казахстан
иммунопро-    риска, согласно
филактики     календарного плана
прививок.
Среднегодовая
численность
вакцинируемых лиц -
1793000 человек.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение заболеваемости вакциноуправляемыми инфекциями, в том числе прогнозируемый показатель заболеваемости на 100 тыс. населения в 2002 году: дифтерия - 0,12; коклюш - 0,32; столбняк - 0,05; корь - 5,0; эпидемический паротит - 8,0; полиомиелит - 0.
Приложение 12 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
042 "Пропаганда здорового образа жизни населения"
на 2002 год
1. Стоимость: 20114 тыс. тенге (двадцать миллионов сто четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 39 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1999 года N 905 P990905_ "О комплексной программе "Здоровый образ жизни".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни (гигиена быта, правильное питание, антинаркотическая, антиникотиновая и антиалкогольная пропаганда); проведение профилактической, рекламной деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: организация и проведение национальных акций, массовых мероприятий, республиканских конференций, проведение теле- и радиопередач по вопросам здорового образа жизни населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
042       Пропаганда  Оплата услуг по проведению  2002 год Министерство
здорового   мероприятий по пропаганде            здраво-
образа      здорового образа жизни,              охранения
жизни       в том числе:                         Республики
населения   национальных акций                   Казахстан
"Всемирный день
борьбы с туберкулезом",
"Международный день борьбы
с наркоманией и незаконным
оборотом наркотиков";
массовых мероприятий:
международного анти-
табачного конкурса
"Брось курить и победи!",
республиканского фестиваля
"Здоровье", акции
"Денсаулык Жолы";
республиканских конференций:
"Опыт внедрения и
перспективы развития
проекта Всемирной
Организации Здравоохранения
"Здоровые Университеты в
Казахстане", "Проблемы
профилактики инфекционных
заболеваний в популяции
Казахстана";
пропаганда аспектов
здорового образа жизни;
проведение выборочного
анкетирования учащихся

1. Құны: 296847 мың теңге (екi жүз тоқсан алты миллион сегiз жүз қырық жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 8 шiлдедегi N 110 "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық игiлiгi туралы" Заңының 34-бабы; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Мемлекеттiк Халық денсаулығы" бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Күнтiзбелiк жоспарға сәйкес халықты вакциндiк: қызылшаға, полиомелитке, коклюшке, қырылдауыққа,  туберкулезге, iндеттi паротитке, обаға, сiбiр жарасына, құтыруға, туляреминге, клещтiк энцефалитке, иммунды глобулиндерге, бактериогафтарға қарсы егулер жүргiзу.
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 143a қаулысымен
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Вакциналарды бiр орталықтан сатып алу және оларды аймақтарға жеткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
040       Иммунды алдын Балалар, жасөспiрiмдер  2002 жыл  Қазақстан
алуды жүргiзу және қатерлi топтарға             Республикасы
үшiн вакцина. жататын адамдар                   Денсаулық
ларды орта.   арасында егудің                   сақтау
лықтандырыл.  күнтiзбелiк жоспарына             министрлігі
ған сатып     сәйкес вакциналауды
алу           жүргізу үшін вакцина.
ларды мезгiлiмен сатып
алу; Вакциналанатын
адамдардың жылдық
орташа саны - 1793000
адам.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтетiн нәтижелер: вакциндi басқарылатын жұқпалы ауруларын азайту, оның iшiнде 2002 жылы халықтың 100 мың адамға шаққандағы аурулығының болжалды көрсеткiшi: қырылдауық - 0,12; коклюш - 0,32; столбняк - 0,05; корь - 5,0; індеттiк паротит - 8,0; полиомиелит - 0.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
12 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 042 "Халықтың салауатты өмiр салтын насихаттау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 20114 (жиырма миллион жүз он төрт мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-I Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы ; 1998 жылғы 18 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" N 3956 Жарлығы ; "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 3 маусымдағы N 905 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: салауатты өмiр салтын насихаттау (тұрмыс гигиенасы, дұрыс тамақтану, есiрткiге, никотин мен алкогольге қарсы насихаттау); алдын алу, жарнама қызметтерiн жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ұлттық акцияларды бұқаралық iс-шараларды, республикалық конференцияларды ұйымдастыру мен жүргiзу, халықтың салауатты өмiр сүру мәселелерi жөнiнде теле және радио хабарламалар өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шараларды жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1     042    Салауатты өмiр Салауатты өмiр          2002 жыл  Қазақстан
салтын         салтын насихаттау,                Республикасы.
насихаттау     оның iшiнде:                      ның Денсаулық
"Дүниежүзiлiк                     сақтау
туберкулезге қарсы                министрлігі
күрес күні", "Халық.
аралық нашақорлыққа
және есiрткiнiң заңсыз
айналымына қарсы күрес
күні" ұлттық акциялар
жөнiндегi iс-шараларды;
"Шылым шегудi тастада
жеңiске жет" халықаралық
темекiге қарсы конкурсы,
"Денсаулық" республикалық
фестивалі, "Денсаулық
жолы" акциясы атты
бұқаралық iс-шараларды;
"Дүниежүзiлiк Денсаулық
сақтау Ұйымының "Қазақ.
стандағы Денсаулық
университеттерi" жобасын
енгiзу мен дамыту
перспективаларының
тәжiрибесi", "Қазақстанда
жұқпалы аурулардың
таралуының алдын алу
проблемалары" атты
республикалық конферен.
цияларды жүргiзу жөнiндегi
iс-шаралар бойынша
қызмет көрсетуге ақы төлеу;
салауатты өмiр салты
аспектiн насихаттау;

8-11 классов по определению
уровня знаний в вопросах
профилактики
туберкулеза и вирусного
гепатита, репродуктивного
поведения физической
активности и здорового
питания;
проведение мероприятий в
средствах массовой
информации теле- и радио
передач и другие.
Мероприятия "Всемирный день
борьбы со СПИДом"
"Всемирный
день борьбы с табакокурением
и употреблением алкоголя",
"Всемирный день здоровья",
"День физической активности
и здоровья".
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение роста заболеваемости среди населения, в том числе связанных с употреблением алкоголя, наркотических средств, табакокурением и токсикоманией, ВИЧ/СПИД.
Приложение 13 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
043 "Борьба с эпидемиями" на 2002 год
1. Стоимость: 15622 тыс. тенге (пятнадцать миллионов шестьсот двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 35 Закона Республики Казахстан от 8 июля 1994 года N 110 Z942000_ "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан N 707 от 16 августа 1993 года P930707_ "Об оплате командировок медицинских и других работников, направляемых на борьбу с эпидемиями, и порядке расходования бюджетных ассигнований на мероприятия по борьбе с эпидемиями", постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 1995 года N 547 P950547_ "Об утверждении Положения о государственной санитарно-эпидемиологической службе Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: своевременная локализация и ликвидация эпидемий и случаев особо опасных и других инфекционных заболеваний среди населения; снижение смертности.
5. Задачи бюджетной программы: организация санитарно- противоэпидемических мероприятий в очагах инфекционных заболеваний.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

8-11 сынып оқушыларының
туберкулез бен вирустық
гепатиттің алдын алу, дене
бiтiмiнің ұрпақ жаңғырту
белсендiлiгi мен дұрыс
тамақтану мәселелерiндегi
бiлiмдерiнің деңгейiн
анықтау бойынша iшiнара
сауал-сұрақ жүргiзу;
бұқаралық ақпарат
құралдарында iс-шаралар
мен теле- және радиохабар.
ламалар және басқаларды
өткiзу.
"Дүниежүзiлiк ЖҚТБ-ға қарсы
күрес күнi", "Дүниежүзiлiк
темекi шегу мен алкогольдi
пайдалануға қарсы күрес
күнi", "Дүниежүзiлiк
денсаулық күнi", "Дене
белсендiлiгi мен денсаулық
күнi" iс-шаралары.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықтың арасында науқастану өсiмiн, оның iшiнде алкогольдi, есiрткi құралдарын пайдалануға, темекi шегу мен уытқұмарлылыққа, АҚТҚ/ЖҚТБ-не байланысты науқастану өсiмiн төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
13 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 043 "Iндетке қарсы күрес"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15 622 (он бес миллион алты жүз жиырма екi мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" N 111-1 Заңының 42-бабы; 1994 жылғы 8 шiлдедегi "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" N 110 Заңының 35-бабы; Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1993 жылғы 16 тамыздағы "Iндетке қарсы күреске жiберiлген медициналық және басқа да қызметкерлердің iссапарларына ақы төлеу және iндетке қарсы күрес жөніндегi iс-шараларға бөлiнген бюджеттiк қаржыны жұмсаудың тәртiбi туралы" N 707 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 25 сәуiрдегi "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қызметi туралы ережесiн бекiту туралы" N 547 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халық арасындағы iндеттi және аса қауiптi және басқа да жұқпалы аурулар жағдайын уақытылы оқшауландыру және жою; қайтыс болуды азайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұқпалы аурулар ошағында санитарлық-iндетке қарсы iс-шараларды ұйымдастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
043       Борьба с    Выезды в очаги особо опасных  2002  Министерство
эпидемиями  и других инфекционных         год   здраво-
заболеваний в зависимости           охранения
от состояния эпидемио-              Республики
логической обстановки.              Казахстан
Среднегодовое количество
выездов - 31.
Оплата командировочных
расходов, медицинским и
другим работникам,
направляемым на борьбу
с эпидемиями.
Своевременный закуп и
доставка в очаги особо
опасных и других
инфекционных заболеваний
дезинфекционных средств
(дельтаметрина и фосфида
цинка) для локализации и
ликвидации.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: своевременная локализация и ликвидация эпидемии и случаев особо опасных и других инфекционных заболеваний среди населения. Локализация вспышек в течение одного инкубационного периода. Установления источника и факторов инфекции.
Приложение 14 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
047 "Производство крови (заменителей) на
республиканском уровне" на 2002 год
1. Стоимость: 156922 тысяч тенге (сто пятьдесят шесть миллионов девятьсот двадцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан Республики Казахстан"; статья 12 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года N 106-II Z000106_ "О государственном материальном резерве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение республиканских лечебно-профилактических организаций, научно-исследовательских институтов и научных центров препаратами крови (заменителей) и ее компонентами. Планирование и учет донорских кадров. Проведение специальных мероприятий по обновлению и пополнению резерва крови в соответствии с мобилизационным заданием.
5. Задачи бюджетной программы: производство, заготовка и хранение крови (заменителей) и ее компонентов в соответствии со стандартами. Создание банка долгосрочного хранения редких групп крови и ее компонентов в целях обеспечения республиканских организаций здравоохранения. Проведение контроля качества консервированной крови, ее компонентов, препаратов, диагностических стандартов, кровезаменителей.

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
043       Iндетке       Эпидемиологиялық        2002 жыл  Қазақстан
қарсы күрес   жағдайдың жай-күйiне              Республикасы.
қарасты аса қауiптi               ның Денсаулық
және өзге де жұқпалы              сақтау
аурулардың ошағына                министрлігі
бару.
Барулардың орташа
есеппен алғандағы саны
- 31.
Iндетке қарсы күреске
жiберiлген мамандардың
iссапарлық шығыстарына
ақы төлеу.
Аса қауiптi және өзге
де жұқпалы аурулар
ошағына оқшаулау және
жою үшiн дезинфекциялық
құралдарды (дельтаметрин
мен мырыш фосфидiн)
сатып алу және жеткiзу.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: халықтың арасында індеттi және аса қауiптi және басқа да жұқпалы аурулар жағдайын уақытылы оқшауландыру және жою. Бұрқ етулердi бiр инкубациялық кезең iшiнде оқшаулау. Жұқпалардың көздерi мен факторларын анықтау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
14 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 047 "Республикалық деңгейде қан
(алмастырғыш) өндiрiсi" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 156922 мың теңге (Бiр жүз елу алты миллион тоғыз жүз жиырма екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1 "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау туралы" Заңы; Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы 106-ІІ "Мемлекеттiк материалдық резерв туралы" Заңының 12-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық емдiк-алдын алу ұйымдарын, ғылыми зерттеу институттары мен ғылыми орталықтарын қан (алмастырғыш) препараттарымен және оның компоненттерiмен қамтамасыз ету. Көшiру тапсырмаларына сәйкес қан резервiн жаңарту және толықтыру бойынша арнайы шаралар өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қан (алмастырғыш) препараттарын және оның компоненттерiн стандарттарға сәйкес өндiру, дайындау және сақтау. Донорлық кадрларды жоспарлау және есебiн жүргiзу. Денсаулық сақтаудың республикалық ұйымдарын қамтамасыз ету мақсатында сирек кездесетiн қан топтары мен олардың компоненттерiн ұзақ мерзiмдi сақтау банкiн құру. Консервiленген қандардың, олардың компоненттерiнің, препараттардың, диагностикалық стандарттардың, қан алмастырғыштардың сапасына бақылау жүргiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
047       Производство  Оплата услуг, связанных  2002 год Министерство
крови         с производством,                  здраво-
(заменителей) заготовкой и хранением            охранения
на республи-  крови и ее компонентов.           Республики
канском       Среднегодовое количество          Казахстан
уровне        заготавливаемой и
перерабатываемой крови
18000 литров.
Создание банка долго-
срочного хранения
редких групп крови и ее
компонентов.
Проведение работ по
обновлению и пополнению
резерва крови.
Учет донорских кадров.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: бесперебойное обеспечение кровью и ее компонентами республиканских организаций здравоохранения.
Приложение 15 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
048 "Хранение специального медицинского резерва"
на 2002 год
1. Стоимость: 6334 тыс. тенге (шесть миллионов триста тридцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 28 Закона Республики Казахстан от 7 мая 1997 года N 100 Z970100_ "О гражданской обороне"; статья 15 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года N 127 Z970127_ "О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: планирование мобилизационной подготовки системы здравоохранения Республики Казахстан. Обеспечение практического и организационно-методического руководства органами и учреждениями системы здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющими мобилизационную подготовку специальных формирований для Министерства обороны Республики Казахстан, учреждений и формирований медицинской службы гражданской обороны Республики Казахстан. Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения Республики Казахстан.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
047       Республикалық Қанды және оның         2002 жыл  Қазақстан
деңгейде қан  компоненттерiн                    Республикасы.
(алмастырғыш) өндiрумен, дайындаумен            ның Денсаулық
өндiрiсi      және сақтаумен                    сақтау
байланысты қызметтердi            министрлігі
төлеу.
Дайындалған және
өңделген қанның жылдық
орташа саны 18000 литр.
Сирек кездесетiн қан
топтары мен олардың
компоненттерiн ұзақ
мерзiмдi сақтау банкiн
құру. Қан резервiн
жаңарту және толықтыру
жөнiнде жұмыстар жүргiзу.
Донорлық кадрлардың
есебiн жүргiзу.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтетiн нәтижелер: денсаулық сақтаудың республикалық ұйымдарын қанмен және оның компоненттерiмен үздiксiз қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
15 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
048 "Арнаулы медициналық қорды сақтаудың"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ 2002 жылға
1. Құны: 6334 мың теңге (алты миллион үш жүз отыз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1997 жылғы 7 мамырдағы N 100-шi "Азаматтық қорғаныс туралы" Заңы 28 бабы; Қазақстан Республикасының Yкiметiнiң 1997 жылғы 16-шы маусымдағы N 127-шi "Жұмылдыруға дайындық және Қазақстан Республикасында жұмылдыру туралы" Заңының 15-шi бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жүйесiндегi ұйымдар мен мекемелерде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі үшiн арнаулы құрылымдардың жұмылдыру дайындығын және Қазақстан Республикасының Азаматтық қорғанысының медициналық қызметiн қалыптастыру үшiн тәжiрибелiк жетекшілiкпен қамтамасыз ету жоспарланған. Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау жұмылдыру қорындағы мүлiктердi жинау, сақтау, жаңарту және ауыстыру.

5. Задачи бюджетной программы: осуществление в масштабах республики контроля за обеспечением мобилизационной готовности органов управления, учреждений и формирований системы здравоохранения, создаваемых в соответствии с мобилизационным заданием Правительства Республики Казахстан, накоплением в постоянной готовности имущества мобилизационного резерва, организаций учета и бронирования военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Срок  !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
048       Хранение                               2002 год Республи-
специального                                    канский центр
медицинского                                    специального
резерва                                         медицинского
обеспечения
Министерства
030  Республи-   Содержание Республиканского         здраво-
канский     центра специального                 охранения
центр       медицинского обеспечения с          Республики
специаль-   утвержденной штатной                Казахстан
ного меди-  численностью 36 единиц
цинского    для выполнения возложенных
обеспечения на данное учреждение
функций.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение мобилизационной готовности органов и учреждений здравоохранения Республики Казахстан. Улучшение условий хранения, степени сохранности имущества. Увеличение процента оснащенности имуществом мобилизационного резерва учреждений и формирований здравоохранения, создаваемых в особый период и укомплектованности их медицинскими кадрами из числа забронированных на военное время.
Приложение 16 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
051 "Профилактика и борьба с опасными инфекциями"
на 2002 год

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеті: Қазақстан Республикасы Yкiметінің құрылған мiндеттерiне сәйкес келетiн жұмылдыру қорының мүлiктерінің тұрақты дайындығының жинақталуын, құрылып жатқан және қалыптасқан мекемелерге броньдалған әскери мiндеттiлердi жинақтау, есепке алуды ұйымдастыру, басқару органдарының, мекемелердің жұмылдыру дайындығымен қамтамасыз етуiн және денсаулық сақтау жүйелерiнің қалыптасуын республика аумағында бақылауды iске асыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
048       Арнаулы                               2002 жыл  Қазақстан
медициналық                                     Республикасы
қорды сақтау                                    Денсаулық
сақтау
030 Республикалық Бекітілген штаттық 36             министрлігі
арнаулы       бiрлiк санымен жүктелген          Республикалық
медициналық   қызметтi атқару үшiн              арнаулы
қамтамасыз.   Республикалық арнаулы             медициналық
дандыру       медициналық қамтамасыз            қамтамасыз.
орталығы      ету орталығын ұстау.              дандыру
орталығы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Органдардың жұмылдыру және ҚР денсаулық сақтау мекемелерінің дайындығын арттыру. Сақтау жағдайын, мүлiктердің сақталу дәрежесiн жақсарту. Мекемелердi мен ерекше кезеңде әскери уақытта броньдалғандардың санынан құрылған медициналық мамандармен жинақталған денсаулық сақтауды қалыптастыруды жұмылдыру қорларының мүлiктерiмен жабдықтау пайызын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
16 қосымша
ЕСКЕРТУ. 16 қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 7 маусымдағы N 611 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 051 "Аса қауiптi жұқпалардың алдын алу
және оларға қарсы күрес" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 610529 тыс. тенге (шестьсот десять миллионов пятьсот двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 10, 12, 33, 35, 36 Закона Республики Казахстан от 8 июля 1994 года N 110 Z942000_ "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение санитарно- эпидемиологического благополучия населения.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика и борьба с карантинными и другими особо опасными инфекциями (чума, холера, сибирская язва, бруцеллез и др.); обеспечение санитарно- эпидемиологической экспертизы объектов внешней среды, в том числе на транспорте; обеспечение диагностики инфекционных заболеваний; обеспечение лабораторных исследований при осуществлении контрольно-надзорной деятельности, в том числе на транспорте.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
051       Профилактика
и борьба с
опасными
инфекциями
030  Противочум-  Содержание противочумных  2002 год Противочумные
ные станции  станций с утвержденной             станции:
Атырауская,  штатной численностью               Атырауская,
Арало-       для выполнения возложенных         Араломорская,
морская,     на данные учреждения               Актюбинская,
Актюбинская, функций: Атырауской - 295          Уральская,
Уральская,   единиц, Араломорской - 172         Талдыкор-
Талдыкор-    единицы, Актюбинской - 58          ганская,
ганская,     единиц, Кызылординской - 175       Кызылор-
Кызылор-     единиц, Мангистауской - 94         динская,
динская,     единицы, Талдыкорганской -        Мангистауская,
Мангис-      243 единицы, Шымкентской -         Шымкентская,
тауская,     99 единиц, Уральской - 296       Кызылординская,
Шымкентская, единиц, Жамбылской - 51            Жамбылская,
Кызылор-     единица, Шалкарской - 48           Шалкарская
динская,     единиц                            Министерства
Жамбылская,                                  здравоохранения
Шалкарская                                      Республики
Казахстан

1. Құны: 610 529 мың теңге (алты жүз он миллион бес жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 8 шiлдедегi N 110 Заңының 10, 12, 33, 35, 36-баптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: карантиндi және басқа да аса қауiптi жұқпалардың (оба, тырысқақ, күйдiргi, бруцеллез және басқалар) алдын алу және оларға қарсы күрес; қоршаған орта объектiлерiнің санитарлық-эпидемиологиялық сараптамасын, оның iшiнде көлiктегi санитарлық-эпидемиологиялық сараптаманы қамтамасыз ету; жұқпалы аурулар диагностикасын қамтамасыз ету; бақылау-қадағалау, оның iшiнде көлiктегi бақылау-қадағалау қызметiн жүзеге асыру кезiнде зертханалық зерттеулердi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!Бағдарламаны(кіші бағ.!Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !дарламаны) іске асыру !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !жөніндегі іс-шаралар  !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
051       Аса қауiптi
жұқпаларға
қарсы күрес
030  Обаға қарсы   Осы мекемеге жүктелген    2002 жыл Қазақстан
күрес         функцияларды орындау               Республикасы
станциялары:  үшiн бекiтiлген штат               Денсаулық
Атырау, Арал  саны бар мына обаға                сақтау мини.
теңiзi,       қарсы станцияларды                 стрлігінің
Ақтөбе, Орал, ұстау:                             Атырау, Арал
Талдықорған,  Атырау - 295 бiрлiк,               теңізі, Ақ.
Қызылорда,    Арал теңiзi - 172 бiрлiк,          төбе, Орал,
Жамбыл, Шалқар Ақтөбе - 58 бiрлік,                Талдықорған,
Маңғыстау,     Орал - 296 бiрлiк,                 Қызылорда,
Шымкент        Жамбыл - 51 бiрлiк,                Жамбыл,Шалқар
Шалқар - 48 бiрлік                 Маңғыстау,
Талдықорған - 243 бiрлiк,          Шымкент
Қызылорда - 175 бiрлiк,            обаға қарсы
Маңғыстау - 94 бiрлiк,             күрес
Шымкент - 99 бiрлiк.               станциялары

031  Казахская    Содержание Республиканской  2002   Казахская
республи-    санитарно-эпидемиологи-     год    республи-
канская      ческой станции с утверж-           канская
санитарно-   денной штатной                     санитарно-
эпидемиоло-  численностью 250 единиц           эпидемиоло-
гическая     для выполнения возложенных         гическая
станция      на данное учреждение               станция
функций.                           Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
032  Юго-Восточный  Содержание Юго-Восточ- 2002 год  Юго-Восточный
региональный   ного регионального               региональный
центр          центра санитарно-                центр сани-
санитарно-     эпидемиологической               тарно-эпиде-
эпидемиоло-    экспертизы на воздуш-            миологичес-
гической       ном транспорте с                 кой экспер-
экспертизы     утвержденной штатной             тизы на
на воздушном   численностью 26                  воздушном
транспорте     единиц на выполнение             транспорте
возложенных на данное            Комитета
учреждение функций               государст-
венного
санитарно-
эпидемио-
логического
надзора Ми-
нистерства
здравоохра-
нения Рес-
публики
Казахстан
033  Алматинский  Содержание Алматинского  2002 год  Алматинский
региональный регионального центра               региональный
центр        санитарно-эпидемиологи-            центр
санитарно-   ческой экспертизы на               санитарно-
эпидемиоло-  транспорте с утвержденной          эпидемиоло-
гической     штатной численностью               гической
экспертизы   131 единица для выполнения         экспертизы
на       возложенных на данное              на транспорте
транспорте   учреждение функций.                Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
034  Акмолинский  Содержание Акмолинского  2002 год  Акмолинский
региональный регионального центра               региональный
центр        санитарно-эпидемиологи-            центр
санитарно-   ческой экспертизы на               санитарно-
эпидемиоло-  транспорте с утвержденной          эпидемиоло-
гической     штатной численностью               гической
экспертизы   121 единица для выполнения         экспертизы
на       возложенных на данное              на транспорте
транспорте   учреждение функций.                Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
035  Западный     Содержание Западно-Казахс-  2002   Западный
региональный танского регионального      год    региональный
центр        центра санитарно-                  центр
санитарно-   эпидемиологической                 санитарно-
эпидемиоло-  экспертизы на транспорте           эпидемиоло-
гической     с утвержденной штатной             гической
экспертизы   численностью 90 единиц для         экспертизы
выполнения возложенных на          на транспорте
данное учреждение функций.         Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
000  Северо-        Содержание Северо-     2002 год  Северо-
Западный       Западного региональ-             Западный ре-
региональный   ного центра санитар-             гиональный
центр          но-эпидемиологической            центр сани-
санитарно-     экспертизы на воздуш-            тарно-эпиде-
эпидемиоло-    ном транспорте с                 миологичес-
гической       утвержденной штатной             кой экспер-
экспертизы     численностью 11 еди-             тизы на
на воздушном   ниц на выполнение                воздушном
транспорте     возложенных на данное            транспорте
учреждение функций               Комитета
государст-
венного
санитарно-
эпидемио-
логического
надзора Ми-
нистерства
здравоохра-
нения Рес-
публики
Казахстан
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 июня 2002 г. N 143 ; от 9 декабря 2002 г. N 1293

031  Қазақ         Осы мекемеге жүктелген    2002 жыл Қазақстан
республикалық функцияларды орындау үшiн          Республикасы
санитарлық-   бекiтiлген штат санының            Денсаулық
эпидемиоло.   250 бiрлiгi бар                    сақтау мини.
гиялық        республикалық санитарлық-          стрлігінің
станциясы     эпидемиологиялық станциясын        Қазақ респу.
ұстау;                             бликалық
санитарлық-
эпидемио.
логиялық
станциясы
032 Оңтүстiк-         Осы мекемеге           2002     Қазақстан
Шығыс             жүктелген               жыл     Республикасының
аймақтық          функцияларды                    Денсаулық сақтау
әуе көлiгiндегi   орындауға                       министрлігі
санитарлық-       бекітілген штат                 Мемлекеттiк
эпидемиологиялық  санының                         санитарлық-
сараптама         26 бiрлiгiмен                   эпидемиологиялық
орталығы          Оңтүстiк-                       қадағалау комите.
Шығыс                           тінің Оңтүстік-
аймақтық әуе                    Шығыс аймақтық
көлiгiндегi                     әуе көлiгiндегi
санитарлық-                     санитарлық-
эпидемиология.                  эпидемиологиялық
лық сараптама                   сараптама
орталығын ұстау                 орталығы.
000   Солтүстiк-        Осы мекемеге            2002    Қазақстан
Батыс             жүктелген                жыл    Республикасының
аймақтық          функцияларды                    Денсаулық сақтау
әуе               орындауға                       министрлiгi
көлiгiндегi       бекітілген штат                 Мемлекеттiк
санитарлық-       санының                         санитарлық-
эпидемиологиялық  11 бiрлiгiмен                   эпидемиологиялық
сараптама         Солтүстiк-Батыс                 қадағалау кoмите.
орталығы          аймақтық әуе                    тiнiң Солтүстiк-
көлiгiндегi                     Батыс аймақтық
санитарлық-                     әуе көлiгiндегi
эпидемиология.                  санитарлық-
лық сараптама                   эпидемиологиялық
орталығын ұстау                 сараптама
орталығы. <*>
033  Алматы        Осы мекемеге жүктелген    2002 жыл Қазақстан
аймақтық      функцияларды орындау үшін          Республикасы
көліктегі     бекiтiлген штат санының            Денсаулық
санитарлық-   131 бірлігі бар Алматы             сақтау мини.
эпидемио.     аймақтық көліктегі сани.           стрлігінің
логиялық      тарлық-эпидемиологиялық            Алматы
сараптама     сараптама орталығын ұстау;         аймақтық
орталығы                                         көліктегі
санитарлық-
эпидемио.
логиялық
сараптама
орталығы
034  Ақмола        Осы мекемеге жүктелген    2002 жыл Қазақстан
аймақтық      функцияларды орындау үшін          Республикасы
көліктегі     бекiтiлген штат санының            Денсаулық
санитарлық-   121 бірлігі бар Ақмола             сақтау мини.
эпидемио.     аймақтық көліктегі сани.           стрлігінің
логиялық      тарлық-эпидемиологиялық            Ақмола
сараптама     сараптама орталығын ұстау;         аймақтық
орталығы                                         көліктегі
санитарлық-
эпидемио.
логиялық
сараптама
орталығы
035  Батыс         Осы мекемеге жүктелген    2002 жыл Қазақстан
Қазақстан     функцияларды орындау үшін          Республикасы
аймақтық      бекiтiлген штат санының            Денсаулық
көліктегі     90 бірлігі бар Батыс               сақтау мини.
санитарлық-   Қазақстан аймақтық                 стрлігінің
эпидемио.     көліктегі санитарлық-              Батыс
логиялық      эпидемиологиялық сараптама         Қазақстан
сараптама     орталығын ұстау;                   аймақтық
орталығы                                         көліктегі
санитарлық-
эпидемио.
логиялық
сараптама
орталығы
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.09. N 1293 қаулысымен

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение санитарно-эпидемиологической обстановки в стране; профилактика и снижение инфекционной заболеваемости, в том числе карантинных и других особо опасных инфекций; улучшение качества объектов внешней среды на транспорте.
Приложение 17 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
033 "Централизованный закуп вакцин против вирусного
гепатита "В" на 2002 год
1. Стоимость: 231146 тыс. тенге (двести тридцать один миллион сто сорок шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 34 Закона Республики Казахстан от 8 июля 1994 года N 110 Z942000_ "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: вакцинация населения против вирусного гепатита "В".
5. Задачи бюджетной программы: централизованный закуп вакцин против гепатита "В" и доставка их в регионы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
033       Централизо-  Своевременный закуп       2002 год Министерства
ванный       вакцины против вирусного           здраво-
закуп вакцин гепатита "В" для                   охранения
против       проведения вакцинации              Республики
вирусного    новорожденных, медицинских         Казахстан
гепатита "В" работников, и больных,
подвергшихся переливанию
крови и ее компонентов по
показанию врачей. Средне-
годовое количество
вакцинируемого контингента
577 тыс. человек, в том
числе новорожденных -
230 тыс. человек, дети 5
лет и ранее непривитые по
медицинским отводам - 273
тыс. человек,
медицинских работников -
42 тыс. человек и больных,
подвергшихся переливанию
крови - 32 тыс.человек.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: елдегi санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды жақсарту; жұқпалы аурулармен науқастанудың, оның iшiнде карантиндi және басқа да аса қауiптi жұқпалардың алдын алу және оларды азайту; көлiктегi қоршаған орта объектiлерінің сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
17 қосымша
ЕСКЕРТУ. 17 қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 033 "В" гепатитiне қарсы вакциналарды
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 231 146 000 (екі жүз отыз бiр миллион жүз қырық алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 8 шілдедегi N 110 Заңының 34-бабы; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 16 мамырдағы N 3956 Жарлығы ; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халыққа "В" гепатитi вирусына қарсы вакцинация жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "В" гепатитiне қарсы вакциналарды орталықтандырылған сатып алу және оларды аймақтарға жеткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
033      "В" гепатитiне Дәрiгерлердің           2002 жыл  Қазақстан
қарсы          көрсеткіштерi бойынша             Республикасы.
вакциналарды   жаңа туған нәрестелерге,          ның Денсаулық
орталықтанды.  медициналық қызметкер.            сақтау
рылған сатып   лерге және қан мен оның           министрлігі
алу            компоненттерiн құюға
ұшыраған науқастарға
вакцинация жасау үшiн
"В" гепатитiне қарсы
вакциналарды уақытылы
сатып алу. Вакцинация
жасалатын контингент.
тердің орташа есеппен
алғандағы саны 577 мың
адам, оның ішінде 230
мың адам - жаңа туған
нәрестелер, 273 мың
адам - 5 жастағы және
медициналық айғақтар
бойынша бұрын егілмеген
балалар,42 мың адам
- медициналық қызмет.
керлер, 32 мың адам -
қан құюға ұшыраған
науқастар

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение заболеваемости вирусным гепатитом "В" среди лиц, подвергшихся вакцинации.
Приложение 18 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
035 "Лечение больных за рубежом"
на 2002 год
1. Стоимость: 30000 тыс. тенге (тридцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 326 P000326_ "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: предоставление возможности гражданам Республики Казахстан, ранее прошедшим лечение в медицинских организациях республики и не получившим положительного эффекта от проводимой терапии, прохождение лечения в зарубежных медицинских организациях с применением дополнительных или новых методов лечения, не применяемых в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение казахстанских граждан, в отношении которых исчерпаны все методы лечения в Республике Казахстан, своевременной высококвалифицированной медицинской помощью в зарубежных клиниках.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
035       Лечение      Оплата лечения и проезда  2002 год Министерство
больных      больных и сопровождающих           здраво-
за рубежом   лиц, направляемых на               охранения
основании заключения               Республики
комиссии по направлению            Казахстан
граждан Республики
Казахстан для лечения в
зарубежных медицинских
организациях.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2002 г. N 143a.

7. Бюджеттiк бағдарламаны iске асырудан күтiлетiн нәтижелер: вакцинация жасауға ұшыраған адамдардың арасында вирустық "В" гепатитiнен науқастануды азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
18 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 035 "Науқастарды шетелде емдеу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 30 000 000 (отыз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 44-бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" N 1715 қаулысы ; 2000 жылғы 29 ақпандағы "Қазақстан Республикасының азаматтарын шет елге емделуге жiберу ережесiн бекiту туралы" N 326 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бұрын республиканың медициналық ұйымдарында емделген және жасалған терапиядан жағымды әсер алмаған Қазақстан Республикасының азаматтарына шетелдiк медициналық ұйымдарда Қазақстан Республикасында қолданылмайтын емдеудiң қосымша немесе жаңа әдiстерiнің қолданылуымен емдеуден өтуге мүмкiндiк беру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасында оларға қатысты емдеудiң барлық әдiстерi түбегейлi қолданылған қазақстандық азаматтарды шетелдiк клиникаларда жоғары бiлiктi медициналық көмекпен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   035       Науқастарды   14 науқасты шетелде     2002 жыл   Қазақстан
шетелде емдеу емдеуге жiберу.                    Республика.
Шетелге жiберiлген                 сының
науқастарды және бірге             Денсаулық
жүретін адамдарды                  сақтау
емдеуге және олардың                министрлігі
барып қайтуына ақы
төлеу. Қаржыландыруды
және бөлiнген бюджеттiк
қаражаттың ұтымды
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру.
Шетелде науқастарға
медициналық көмек
көрсетудiң тиiмдiлiгiн
талдауды жүргiзу
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 143a қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение своевременной госпитализацией больного, снижение смертности и инвалидности больных, направляемых на лечение за рубеж.
Приложение 19 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Сноска. Приложение 19 с изменением - постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2002 года N 795.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
036 "Оказание специализированной медицинской помощи"
на 2002 год
1. Стоимость: 709008 тыс. тенге (семьсот девять миллионов восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 17, 41, 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 21 Закона Республики Казахстан от 5 июля 1996 года N 19-I Z960019_ "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; статья 17 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года N 96 Z970096_ "О психиатрической помощи и гарантиях прав граждан при ее оказании"; статья 11 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона от 28 апреля 1995 года N 2247 U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 1994 года N 1068 P941068_ "О создании службы экстренной медицинской помощи Республики Казахстан в чрезвычайных ситуациях"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1382 P981382_ "О неотложных мерах по совершенствованию организации медико-санитарной помощи населению Республики Казахстан по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение высококвалифицированной медицинской помощи участникам, инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам и реабилитация приписного контингента; снижение заболеваемости населения психическими расстройствами, предупреждение совершения психически больными общественно-опасных деяний; обеспечение специализированной стационарной помощи больным лепрой; медицинская помощь пострадавшим при чрезвычайных ситуациях.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: 14 науқасты шетелде емдеуге жiберу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
19 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
036 "Мамандандырылған медициналық көмек көрсету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
2002 жылға
1. Құны: 709 008 мың теңге (жетi жүз тоғыз миллион сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1 "Қазақстан Республикасының азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" ҚР Заңы (17, 41, 42, 44 бап); Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi N 19-1-шi "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Заңы (21 бап); Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрiндегi " Психиатриялық көмек және оны көрсету кезiндегi азаматтардың құқықтық кепiлдемесi туралы" (17 бап); Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы 28 сәуiрiндегi заң күшiндегi "Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектерді және соларға тең тұлғаларға әлеуметтiк қорғау және жеңілдiктер көрсету туралы" Жарлығы (11 бап); Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135-шi "Тегiн медициналық көмек көрсетудің кепiлi бар көлемiн бекiту туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 1994 жылғы 27 қыркүйектегi N 1068-шi "Қазақстан Республикасының төтенше жағдайдағы шұғыл медициналық көмек көрсету қызметiн құру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1382-шi "Қазақстан Республикасының халықтарына медициналық-санитарлық көмек ұйымдарын жетілдiру бойынша кейiнге қалдырылмайтын шаралар мен төтенше жағдайды ескерту және тарату туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ұлы Отан соғысына қатысқандарды, мүгедектердi және соларға тең тұлғаларды жоғарғы бiлiктi медициналық көмекпен қамтамасыз ету, оларды медициналық сауықтыру, халықтың психикалық бұзылушылық ауруын төмендету, психикалық науқастардың қоғамдық-қауiптi iс-әрекет жасауын ескерту, алапес науқастарын мамандандырылған стационарлық көмекпен қамтамасыз ету, төтенше жағдайға ұшырағандарға медициналық көмек көрсету.

5. Задачи бюджетной программы: оказание высокоспециализированной медицинской помощи участникам, инвалидам Отечественной войны и приравненным к ним лицам, оказание высокоспециализированной психиатрической помощи населению и больным психическими расстройствами, совершившими общественно опасные деяния, обеспечение специализированной стационарной помощи больным лепрой, оказание своевременной и эффективной медицинской помощи населению при чрезвычайных ситуациях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
036       Оказание спе-
циализированной
медицинской
помощи
030  Республи-    Содержание республикан-   2002 год  Республи-
канский      ского клинического                  канский
клинический  госпиталя инвалидов                 клинический
госпиталь    Отечественной войны с               госпиталь
инвалидов    утвержденной штатной                    для
численностью 576 единиц             инвалидов
для выполнения                      Отечест-
возложенных на данное               венной
учреждение функций.                 войны
Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан.
032  Республи-    Содержание республикан-   2002 год  Республи-
канская      ской клинической                    канская
клиническая  психиатрической                     клиническая
психиатри-   больницы с                          психиатри-
ческая       утвержденной штатной                ческая
больница     численностью 513 единиц             больница
для выполнения                      Министерства
возложенных на данное               здраво-
учреждение функций.                 охранения
Республики
Казахстан.
033  Казахский    Содержание Казахского     2002 год  Казахский
Республи-    Республиканского лепро-             Республи-
канский      зория с утвержденной                канский
лепрозорий   штатной численностью                лепрозорий
227 единиц для выполнения           Министерства
возложенных на данное               здраво-
учреждение функций.                 охранения
Республики
Казахстан.
035  Центр        Содержание Центра медицины   2002   Центр
медицины     катастроф с утвержденной     год    медицины
катастроф    штатной численностью 137            катастроф
единиц для выполнения               Министерства
возложенных на данное               здраво-
учреждение функций.                 охранения
Республики
Казахстан
036  Республи-    Содержание республикан-   2002 год  Республи-
канская      ской психиатрической                канская
психиатри-   больницы специализированного        психиатри-
ческая       типа с интенсивным набюдением       ческая
больница     с утвержденной штатной              больница
строгого     численностью 750 единиц             строгого
наблюдения   для выполнения                      наблюдения
возложенных на данное               Министерства
учреждение функций.                 здраво-
охранения
Республики
Казахстан.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ұлы Отан соғысына қатысқандарға, мүгедектерге және соларға тең тұлғаларға жоғарғы бiлiктi медициналық көмек көрсету; халыққа жоғарғы бiлiктi психиатриялық көмек көрсету; қоғамдық-қауiптi iс-әрекет жасаған психикалық науқастарға жоғарғы бiлiктi медициналық көмек көрсету; ескерту, алапес науқастарын мамандандырылған стационарлық көмекпен қамтамасыз ету; төтенше жағдайда халыққа уақытты және тиiмдi медициналық көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаның iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
036       Маманданды.
рылған
медициналық
көмек
030  Мүгедектерге   Бекiтiлген 576 штаттық  2002 жыл Қазақстан
арналған       бiрлiктiң осы мекемеге           Республика.
Республикалық  жүктелген қызметтерiн            сының
клиникалық     атқару үшiн Ұлы Отан             Денсаулық
госпиталь      соғысы мүгедектерiне             сақтау мини.
арналған Республикалық           стрлігінің
клиникалық госпитальдi           Ұлы Отан
ұстау.                           соғысы
мүгедектерiне
арналған
Республикалық
клиникалық
госпиталi
032  Республикалық  Бекiтiлген 513 штаттық  2002 жыл Қазақстан
клиникалық     бiрлiктiң осы мекемеге           Республика.
психиатриалық  жүктелген қызметтерiн            сының
аурухана       атқару үшiн республи.            Денсаулық
калық клиникалық                 сақтау мини.
психиатриялық аурухананы         стрлігінің
ұстау                            республикалық
клиникалық
психиатриялық
аурухана
033  Қазақ          Бекiтiлген 227 штаттық  2002 жыл Қазақстан
республикалық  бiрлiктiң осы мекемеге           Республика.
лепрозорийі    жүктелген қызметтерiн            сының
атқару үшiн Қазақ                Денсаулық
Республикалық                    сақтау мини.
лепрозорийін ұстау               стрлігінің
Қазақ
Республикалық
лепрозориі
035  Апаттар        Бекiтiлген 137 штаттық  2002 жыл Қазақстан
медициналық    бiрлiктiң осы мекемеге           Республика.
Орталығы       жүктелген қызметтерiн            сының
атқару үшiн апаттар              Денсаулық
медициналық Орталығын            сақтау мини.
ұстау                            стрлігінің
апаттар
медициналық
Орталығы
036  Республикалық  Бекiтiлген 750 штаттық  2002 жыл Қазақстан
жіті бақылана. бiрлiктiң осы мекемеге           Республика.
тын мамандан.  жүктелген қызметтерiн            сының
дырылған үлгі. атқару үшiн республика.          Денсаулық
дегі психиат.  лық жіті бақыланатын             сақтау мини.
риалық ауру.   мамандандырылған үлгідегі        стрлігінің
хана           психиатриалық аурухананы         Республика.
ұстау                            лық жіті
бақыланатын
маманданды.
рылған үлгі.
дегі психиа.
триалық ау.
рухана
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.07.17. N 795 қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение средней продолжительности жизни, снижение инвалидизации участников и инвалидов ВОВ и приравненных к ним лиц, повышение уровня психического здоровья населения; предупреждение совершения психически больными новых общественно-опасных деяний; снижения уровня заболеваемости лепрой среди населения, увеличение продолжительности жизни больных лепрой; своевременная и эффективная медицинская помощь населению при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера.
Приложение 20 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
038 "Программа "Туберкулез", выполняемая на
республиканском уровне" на 2002 год
1. Стоимость: 1619314 тыс. тенге (один миллиард шестьсот девятнадцать миллионов триста четырнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 18, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 1998 года N 839 P980839_ "О неотложных мерах защиты населения от туберкулеза в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: стабилизация показателей, уменьшение смертности, инвалидности по туберкулезу, реабилитация и оздоровление больных туберкулезом детей и взрослых. Обеспечение основными противотуберкулезными препаратами больных туберкулезом, в том числе мультирезистентной формой туберкулеза.
5. Задачи бюджетной программы: оказание специализированной высококвалифицированной лечебно-диагностической помощи больным туберкулезом. Проведение лечебно-оздоровительных мероприятий больным туберкулезом, способствующих восстановлению нарушенных функций организма. Закуп противотуберкулезных препаратов для лечения больных туберкулезом и доставка до конечных потребителей.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Халықтың орташа жасының  ұзақтығын арттыру, ҰОС мүгедектерi мен қатысқандардың және соларға тең тұлғалардың мүгедектiктерiн төмендету, халықтың психикалық саулығының деңгейiн көтеру, психикасы бұзылған науқастардың жаңадан қоғамдық-қауіптi iс-әрекеттер жасауын ескерту, халық арасында алапеспен ауыратындардың деңгейiн төмендету, Аналар мен балалар өлiмiнiң, науқастану мен мүгедектiктiң көрсеткiшiн төмендету, алапеспен ауыратындардың өмiр сүру деңгейiн арттыру, халыққа табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiндегi уақтылы және тиiмдi медициналық көмек көрсету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
20 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсі
2002 жылға арналған 038 "Республикалық деңгейде орындалатын
"Туберкулез" бағдарламасы" Республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 1619314 мың теңге (бiр миллиард алты жүз он тоғыз миллион үш жүз он төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1 "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы туралы" Заңының 18, 44-баптары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулық жағдайын жақсарту жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Мемлекеттiк "Халық денсаулығы" бағдарламасы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 4 қыркүйектегi N 839 "Қазақстан Республикасында халықты туберкулезден қорғаудың кезек күттiрмейтiн шаралары туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 27 қаңтардағы N 135 "Халыққа кепілдендiрiлген тегiн медициналық көмектi бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көрсеткiштердi тұрақтандыру туберкулез бойынша өлiмдi, мүгедектiктi азайту туберкулезбен ауыратын балалар мен ересектердi оңалту және сауықтыру. Туберкулезбен, оның iшiнде туберкулездің мультирезистенттi түрiмен ауыратындарды туберкулезге қарсы негiзгi препараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Туберкулез ауыратындарға мамандандырылған жоғары бiлiктi емдiк-диагностикалық көмек көрсету. Ағзаның бұзылған қызметiн қалпына келтiруге қабiлеттi туберкулез ауруларына емдiк-сауықтыру шараларын жүргiзу. Туберкулез ауруларын емдеу үшiн туберкулезге қарсы препараттар сатып алу және соңғы тұтынушыларға дейiн жеткiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
038       Программа
"Туберкулез",
выполняемая
на республи-
канском уровне
038  030  Национальный  Содержание Национального 2002 год Национальный
центр проблем центра проблем                    центр проблем
туберкулеза   туберкулеза Республики            туберкулеза
Республики    Казахстан, с утвержденной         Республики
Казахстан     штатной численностью 690          Казахстан
единиц, для выполнения            Министерства
возложенных на данное             здраво-
учреждение функций.               охранения
Республики
Казахстан
038  031  Республи-     Содержание Республи-     2002 год Республи-
канский       канского туберкулезного           канский
туберку-      детского санатория                туберку-
лезный        "Боровое", с утвержденной         лезный
детский       штатной численностью 135          детский
санаторий     единиц, для выполнения            санаторий
"Боровое"     возложенных на данное             "Боровое"
учреждение функций.               Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
038  032  Республи-     Содержание Республи-     2002 год Республи-
канский       канского туберкулезного           канский
туберку-      взрослого санатория               туберку-
лезный        "Боровое", с утвержденной         лезный
взрослый      штатной численностью 210          взрослый
санаторий     единиц, для выполнения            санаторий
"Боровое"     возложенных на данное             "Боровое"
учреждение функций.               Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
038  033  Централизо-   Своевременный закуп     2002 год  Министерство
ванный закуп  противотуберкулезных              здраво-
противо-      препаратов для больных            охранения
туберкулезных туберкулезом, в том               Республики
препаратов    числе мультирезистентной          Казахстан
формой туберкулеза.
Среднегодовое количество
больных туберкулезом,
подлежащих лечению
противотуберкулезными
препаратами: детей -
96000 человек,
взрослых - 46500, в том
числе мультирезистентной
формой - 1300 человек.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
038       Республикалық
деңгейде
орындалатын
"Туберкулез"
бағдарламасы
038   031 Қазақстан      Аталған мекемеге        2002 жыл Қазақстан
Республикасы   жүктелген қызметтердi            Республикасы
туберкулез     орындау үшiн штаттық             Денсаулық
проблемалары   саны 160 бiрлiк болып            сақтау мини.
Ұлттық         бекiтiлген Қазақстан             стрлігінің
орталығы       Республикасы туберкулез          туберкулез
проблемалары Ұлттық              проблемалары
орталығын ұстау                  Ұлттық
орталығы
038   031 Республикалық  Аталған мекемеге        2002 жыл Қазақстан
"Бурабай"      жүктелген қызметтердi            Республикасы
туберкулездiк  орындау үшiн штаттық             Денсаулық
балалар        саны 135 бiрлiк болып            сақтау мини.
санаторийi     бекiтiлген республикалық         стрлігінің
"Бурабай" туберкулездiк          республикалық
балалар санаторийiн              "Бурабай"
ұстау                            туберкулездік
балалар
санаторийi
038   032 Республикалық  Аталған мекемеге        2002 жыл Қазақстан
"Бурабай"      жүктелген қызметтердi            Республикасы
туберкулездiк  орындау үшiн штаттық             Денсаулық
ересектер      саны 210 бiрлiк болып            сақтау мини.
санаторийi     бекiтiлген республикалық         стрлігінің
"Бурабай" туберкулездiк          республикалық
ересектер санаторийiн            "Бурабай"
ұстау                            туберкулездік
ересектер
санаторийi
038   033 Туберкулезге   Туберкулезбен, оның     2002 жыл Қазақстан
қарсы          iшiнде туберкулездiң             Республикасы
препараттарды  мультирезистенттенген            Денсаулық
бiр орталықтан түрiмен ауыратындар              министрлігі
сатып алу.     үшiн туберкулезге
қарсы препараттар
сатып алу.
Туберкулезге қарсы
препараттармен
емдеуге жататын
аурулардың жылдық
орташа саны: балалар
- 96000, ересектер -
46500, оның iшiнде,
мультирезистенттенген
түрімен ауыратындар
- 1300 адам.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: стабилизация эпидемиологической ситуации, снижение показателей заболеваемости, инвалидности и смертности, рост процента излечиваемости вновь выявленных больных с заразной формой туберкулеза, своевременное лечение больных с лекарственной устойчивостью к основным противотуберкулезным препаратам, уменьшение риска передачи устойчивых штаммов микобактерийтуберкулеза другим лицам.
Приложение 21 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 039
"Централизованный закуп противодиабетических
препаратов" на 2002 год
1. Стоимость: 958925 тыс. тенге (девятьсот пятьдесят восемь миллионов девятьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 978 P000978_ "Об утверждении Целевой комплексной программы "Диабет".
3. Источник финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель программы: обеспечение больных, страдающих различными формами сахарного диабета противодиабетическими препаратами и средствами доставки (одноразовые шприцы, иглы, шприц-ручки) с целью улучшения качества и длительности жизни больных диабетом.
5. Задачи бюджетной программы: своевременный закуп и доставка до конечных потребителей противодиабетических препаратов и средств доставки (одноразовые шприцы, иглы, шприц-ручки).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
039       Централизо-  Своевременный закуп противо-  2002  Министерство
ванный закуп диабетических препаратов,     год   здраво-
противодиа-  средств доставки и                  охранения
бетических   обеспечение ими больных             Республики
препаратов   диабетом.                           Казахстан
Среднегодовое количество
больных - 25000.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтетiн нәтижелер: эпидемиологиялық ахуалды тұрақтандыру, аурулықты, мүгедектiк пен өлiмдi азайту, туберкулездің жұқпалы түрiмен қайта анықталған ауруларының жазылу пайызын өсiру, негiзгi туберкулезге қарсы препараттарға дәрiлiк орнықтылығы бар ауруларды мезгiлiмен емдеу, басқа адамдарға туберкулез микробактерияларының орнықты штаммаларының берiлу қатерлiлiгiн төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
21 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
2002 жылға 039 "Диабетке қарсы дәрi-дәрмектердi орталықтандырылған
сатып алудың республикалық бюджеттiк бағдарламасының"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 958925 мың теңге (тоғыз жүз елу сегiз миллион тоғыз жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнің 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-шi "Қазақстан Республикасының азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңы (18 бабы) Қазақстан Республикасының Yкiметiнiң 2000 жылғы 30-шы маусымдағы N 978-шi "Мақсатты топтастырылған "Диабет" бағдарламасын бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: әртүрлi формамен ауыратын қант диабетi науқастарының өмiрiн ұзарту мен сапасын арттыру мақсатында жеткiлiктi мөлшерде диабетке қарсы инсулин дәрi-дәрмегiмен және жеткiзiлу тәсiлдерiмен (бiр рет пайдаланатын шприцтер, инелер, шприц-қаламдар) қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Монокомпоненттi адам және шошқа инсулиндердi уақытында сатып алу жеткiзілу. Инсулин дәрi-дәрмектерiн жеткiзу және соңғы тұтынушыға дейiн оларды жеткiзу жолдары.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
039       Диабетке      Дәрi-дәрмектердi        2000 жыл  Қазақстан
қарсы         уақытында сатып алу               Республикасы
дәрi-         және жеткiзу жолдарымен           Денсаулық
дәрмектердi   диабетпен ауратын                 сақтау
орталықтан.   науқастарды қамтамасыз            министрлігі
дырылған      ету. Науқастардың
сатып алу.    жылдық орташа саны -
25000.

7. Ожидаемые результаты выполнения программы: увеличение продолжительности жизни больных сахарным диабетом, снижение инвалидизирующих осложнений и смертности, улучшение качества жизни, увеличение продолжительности активной жизни больных сахарным диабетом.
Приложение 22 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
044 "Централизованный закуп диализаторов с расходными
материалами и лекарственных средств для больных,
перенесших операцию по пересадке почек" на 2002 год
1. Стоимость: 160000 тыс. тенге (сто шестьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 34 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение больных, перенесших операции по трансплантации почки, диализаторами с расходными материалами и дорогостоящими иммуносупрессивными препаратами для предотвращения отторжения пересаженной почки и продления жизни больных, перенесших операцию трансплантации.
5. Задачи бюджетной программы: закуп диализаторов с расходными материалами, комплектующих и иммуносупрессивных препаратов для больных, перенесших операции по трансплантации почки, и больным с острой хронической почечной недостаточностью.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
044       Централизо-  Своевременный закуп       2002 год Министерство
ванный закуп диализаторов с расходными          здраво-
диализаторов материалами, комплектующих         охранения
с расходными и иммуносупрессивных               Республики
материалами  препаратов. Среднегодовое          Казахстан
и лекарст-   количество больных,
венных       перенесших операцию по
средств для  пересадке почки - 81
больных,     человек и больных с
перенесших   острой хронической
операцию по  почечной недостаточностью -
пересадке    500 человек.
почек.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 апреля 2002 г. N 143a.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қант диабетiмен ауратындардың өмiрiн ұзарту, асқынған мүгедектiктi және өлiмдi азайту, қант ауруымен ауыратын аурулардың белсендi өмiр сүруiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
22 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 044 "Бүйректi ауыстыру бойынша операция жасалған
аурулар үшiн шығын материалдарымен деализаторларды және дәрілiк
заттарды бiр орталықтан сатып алу"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 16000 мың теңге (он алты миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-I "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 34-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Бүйректi ауыстыру бойынша операция жасалған ауруларды шығын материалдарымен деализаторлармен және ауыстырылған бүйректің қызметi мен бүйректi ауыстыру операциясы жасалған аурулардың өмiрiн ұзартуға арналған қымбат иммунды супрессивтi препараттармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Бүйректi ауыстыру бойынша операция жасалған аурулар мен созылмалы бүйрек ауруымен ауыратындар үшiн шығын материалдарымен деализаторларды және иммунды супрессивтi препараттарды сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
044      Бүйректi        Шығын материалдарымен  2002 жыл  Қазақстан
ауыстыру        деализаторларды және             Республикасы
бойынша         иммунды супрессивтi              Денсаулық
операция        препараттарды сатып              сақтау
жасалған        алу. Бүйректi ауыстыру           министрлігі
аурулар         бойынша операция
үшiн шығын      жасалған аурулардың
материалдарымен жылдық орташа саны -
деализаторларды 81 адам және созылмалы
және дәрiлiк    ауыратындар саны - 500
заттарды бiр    адам.
орталықтан
сатып алу
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 143a қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение профилактики и снижение риска отторжения пересаженной почки; улучшение качества диагностики и лечения больных с острой и хронической почечной недостаточностью; создание условий для сокращения сроков реабилитации и снижения смертности; обеспечение диализаторами, расходными материалами и комплектующими на 30% больных; улучшение обеспеченности больных иммуносупрессивными препаратами; возможность проводить трансплантацию почки без выезда граждан на дорогостоящую операцию за рубеж.
Приложение 23 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
052 "Охрана материнства и детства" на 2002 год
1. Стоимость: 629463 тыс. тенге (шестьсот двадцать девять миллионов четыреста шестьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 54, 55 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2001 года N 630 P010630_ "Об утверждении программы "Охрана здоровья матери и ребенка в Республике Казахстан на 2001-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: снижение материнской и детской заболеваемости и смертности.
5. Задачи бюджетной программы: оказание высококвалифицированной, консультативно-диагностической и организационно-методической помощи женщинам, детям и подросткам, в том числе с выездом специалистов в регионы республики; оказание санаторной, реабилитационной, оздоровительной помощи детям; оказание реабилитационной помощи детям с поражением центральной нервной системы, в том числе с ДЦП; централизованный закуп лекарственных препаратов для лечения детей, больных лейкемией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: Ауыстырылған бүйректің ауру қатерлiлiгiнің алдын алу және төмендету, созылмалы бүйрек ауруымен ауыратындарды диагностикалау және емдеу; сауықтыру мерзiмдерiн қысқарту мен өлiмдi азайтуға арналған жағдайлар жасау; ауруларды иммунды супрессивтi препараттармен қамтамасыз етудi жақсарту; азаматтарды бүйрек ауыстыру үшiн шет елдердегi қымбат операцияларға бармай жүргiзу мүмкiндiктерi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
23 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 052 "Аналық пен балалықты қорғау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 629463 (алты жүз жиырма тоғыз миллион төрт жүз алпыс үш мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" N 111-1 Заңының 54, 55-баптары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 14 мамырдағы "Қазақстан Республикасында 2001-2005 жылдарға арналған ана мен баланың денсаулығын қорғаудың" бағдарламасын бекiту туралы" N 630 қаулысы , 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Тегiн медициналық көмек көрсетудің кепілдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" N 135 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландырудың көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: аналар мен балалардың науқастануы мен қайтыс болуын төмендету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әйелдерге, балалар мен жасөспiрiмдерге жоғары бiлiктi консультациялық-диагностикалық және ұйымдастырушылық-әдiстемелiк, оның ішінде республика аймақтарына мамандардың баруымен көмек көрсету; балаларға санаториялық, оңалту, сауықтыру көмегiн көрсету; орталық нерв жүйесi зақымданған, оның iшiнде БОП-пен ауыратын балаларға оңалту көмегiн көрсету; лейкемиямен ауыратын балаларды емдеу үшiн дәрiлiк препараттарды орталықтандырылған сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
052       Охрана
материнства и
детства
030  Оказание     Оплата услуг по оказанию  2002 год  Министерство
специализи-  высококвалифицированной             здраво-
рованной     помощи девочкам,                    охранения
медицинской  подросткам, беременным,             Республики
помощи Рес-  роженицам, родильницам,             Казахстан
публиканским новорожденным и гинеколо-
научно-      гическим больным в
исследова-   Республиканском научно-
тельским     исследовательском
центром      центре охраны здоровья
охраны       матери и ребенка.
здоровья     Планируется лечение
матери и     2400 больных
ребенка
031  Оказание     Оплата услуг по оказанию  2002 год  Министерство
специализи-  детям высокоспециализиро-           здраво-
рованной     ванной,лечебно-профилакти-          охранения
медицинской  ческой помощи по педиатрии и        Республики
помощи       детской хирургии в                  Казахстан
Научным      Научном центре педиатрии
центром      и детской хирургии.
педиатрии    Планируется лечение
и детской    3000 больных
хирургии
032  Реабилитация Оплата услуг по оказанию   2002 год Министерство
детей        высококвалифицированной,            здраво-
консультативно-диагности-           охранения
ческой и реабилитационной           Республики
медицинской помощи детям в          Казахстан
Республиканской детской
клинической больнице "Аксай";
оказание санаторной,
реабилитационной и
оздоровительной помощи
детям в Республиканском
детском клиническом
санатории "Алатау".
Планируется лечение
6293 больных
033  Республи-    Содержание Республи-      2002 год  Республи-
канский      канского детского                   канский
детский      реабилитационного центра            детский
реабилита-   "Балбулак", с утвержденной          реабилита-
ционный      штатной численностью                ционный
центр        128 единиц для выполнения           центр
"Балбулак"   возложенных на данное               "Балбулак"
учреждение функций.                 Министерства
здраво-
охранения
Республики
Казахстан
034  "Централи-   Своевременный закуп       2002 год  Министерство
зованный     лекарственных препаратов            здраво-
закуп        для оказания высокоэф-              охранения
лекарст-     фективного лечения детям,           Республики
венных       страдающим лейкемией.               Казахстан
препаратов   Среднегодовое количество
для лечения  больных 150 человек.
детей,
больных
лейкемией"

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   052       Аналық пен
балалықты
қорғау
030  Республикалық Республикалық Ана мен      2002    Қазақстан
Ана мен бала  бала денсаулығын қорғау     жыл    Республика.
денсаулығын   ғылыми-зерттеу орталы.             сының
қорғау        ғында қыз балаларға,               Денсаулық
ғылыми-       жасөспірiмдерге, жүктi             сақтау
зерттеу       әйелдерге, босанатындарға,         министрлігі
орталығының   босанғандарға және
маманданды.   гинекологиялық науқастарға
рылған        жоғары бiлiктi көмек
көмек         көрсету бойынша қызмет
көрсетуi      көрсетуге ақы төлеу.
2400 науқасты емдеу
жоспарланып отыр.
031  Педиатрия     Педиатрия мен балалар     2002 жыл Қазақстан
мен балалар   хирургиясы ғылыми                  Республика.
хирургиясы    орталығында балаларға              сының
ғылыми        педиатрия және балалар             Денсаулық
орталығының   хирургиясы бойынша жоғары          сақтау
маманданды.   мамандандырылған, емдеу-           министрлігі
рылған көмек  алдын алу көмегiн көрсету
көрсетуі      бойынша қызмет көрсетуге
ақы төлеу. 3000 науқасты
емдеу жоспарланып отыр.
032  Балаларды     "Ақсай" республикалық     2002 жыл Қазақстан
оңалту        балалар клиникалық                 Республика.
ауруханасында балаларға            сының
жоғары бiлiктi,                    Денсаулық
консультациялық-                   сақтау
диагностикалық және                министрлігі
медициналық оңалту
көмегiн көрсету бойынша
қызмет көрсетуге ақы
төлеу; "Алатау"
республикалық балалар
клиникалық санаториясында
балаларға санаториялық,
оңалту және сауықтыру
көмегiн көрсету бойынша
қызмет көрсетуге ақы
төлеу. 6293 науқасты
емдеу жоспарланып отыр.
033 "Балбұлақ"    Осы мекемеге жүктелген     2002 жыл Қазақстан
республикалық функцияны орындау үшiн              Республика.
балаларды     бекiтiлген штат санының             сының
оңалту        128 бiрлiгi бар "Балбұлақ"          Денсаулық
орталығы      республикалық балаларды             сақтау
оңалту орталығын ұстау.             министрлігі
034 Лейкемиямен   Лейкемиямен ауыратын      2002 жыл  Қазақстан
ауыратын      балаларды емдеу үшiн                Республика.
балаларды     дәрiлiк препараттарды               сының
емдеу үшін    орталықтандырылған сатып            Денсаулық
дәрілік       алу                                 сақтау
препараттарды                                     министрлігі
орталықтанды.
рылған сатып
алу

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: снижение показателей материнской и детской смертности, заболеваемости и инвалидности.
Приложение 24
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
054 "Централизованный закуп лабораторного
оборудования и расходных материалов"
на 2002 год
1. Стоимость: 244784 тыс. тенге (двести сорок четыре миллиона семьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение районных, городских больниц и туберкулезных диспансеров современным лабораторным оборудованием и расходными материалами для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания медицинской помощи.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение лабораторным оборудованием и расходными материалами районных, городских больниц и туберкулезных диспансеров.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
054        Централизо-  Своевременный закуп        2002    Министерство
ванный закуп следующего лабора-         год     здравоохра-
лаборатор-   торного оборудования:              нения
ного         Наркозно-дыхательная               Республики
оборудования аппаратура - 24 единиц,            Казахстан
и расходных  хирургический отсасыва-
материалов   тель - 56 единиц,
электрокардиограф -
14 единиц, монитор
реанимационный -
24 единиц, дефибрилля-
тор с кардиоскопом - 14
единиц, анализа-
торы КЩС - 3 единицы единиц,
гематологический анализа-
тор - 1 единица, фрак-
ционатор крови - 2 единицы,
центрифуга медицинская с
рефрижератором - 3 еди-
ницы, высокочастотный
дыхательный аппарат - 7
единиц, мешок "Амбу" - 18
единиц, реанимационные
койки - 19 единиц, ультра-
звуковой ингалятор - 4
единицы, рентген аппарат -
3 единицы, фибробронхос-
коп - 1, фиброгастроскоп

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Аналар мен балалардың қайтыс болуының, науқастануы мен мүгедектігінің көрсеткіштерін төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
24 қосымша
ЕСКЕРТУ. 24 қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
054 "Лабораториялық жабдықтар мен шығын материалдарын
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
2002 жылға
(бюджеттiк бағдарламаның атауы)
1. Құны: 244784 мың теңге (екi жүз қырық миллион жетi жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" ҚР Президентiнiң Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Аудандық, қалалық ауруханалар мен туберкулез диспансерлерiн жоғарғы тиiмдi диагностика жасау, аурудың алдын-алу, емдеу және медициналық көмек көрсету үшiн қазiргi кездегi жабдықтар және шығын материалдарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Аудандық, қалалық ауруханалар мен туберкулез диспансерлерiн қазiргi кездегi жабдықтар және шығын материалдарымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
054      Лабораториялық  Келесi лабораториялық  2002 жыл  Қазақстан
жабдықтар мен   жабдықтарды уақытында            Республикасы
шығын           орталықтандырылған               Денсаулық
материалдарын   сатып алу: Наркоздық-            сақтау
орталықтанды.   дем алу аппараты - 24            министрлігі
рылған сатып    бiрлiк, хирургиялық
алу             сорғыш - 56 бiрлiк,
электрокардиограф - 14
бiрлiк, реанимациялық
монитор - 24 бiрлiк,
кардиоскопты
дефибриллятор - 14
бiрлiк, КСЩ анализаторы
- 3 бiрлiк,
гемотологиялық
анализатор - 1 бiрлiк,
қан фракционаторы - 2
бiрлiк, рефрижераторлы
медициналық центрифуга
- 3 бiрлiк, жоғарғы
жиiлiктi дем алу
аппараты - 7 бiрлiк,
Амбу қабы - 18 бiрлiк,
реанимациялық төсектер -
19 бiрлiк, ультрадыбысты
ингалятор - 4 бiрлiк,
рентген аппараты - 3
бiрлiк, фиброгастроскоп

2 канальный 1 единица,
операционный набор - 2
единицы единиц, стол
операционный - 2 единицы,
наркозный аппарат - 2 еди-
ницы, УЗИ - 1 единица,
стационарный пленочный
флюорограф - 2 единицы,
УЗИ портативный - 3
единицы, реограф -
1 единица, настольный
спирограф с персональным
компьютером - 2 единицы,
медицинский шкаф - 11
единиц а также 15
наименований расходных
материалов.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б ; от 2 ноября 2002 г. N 143г .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний туберкулезом путем оснащения современным лабораторным оборудованием и расходными материалами районных, городских больниц и туберкулезных диспансеров, что позволит повысить их обеспеченность до 75% и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности от туберкулеза.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.
Приложение 25
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
055 "Противодействие эпидемии СПИДа"
на 2002 год
1. Стоимость: 29654 тыс. тенге (двадцать девять миллионов шестьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 октября 1994 года N 176-XIII Z946000_ "О профилактике заболевания СПИД"; статьи 17, 19 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N Z970111_ 111-I "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2000 года N 1808 P001808_ "О Концепции государственной политики по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан"; постановления Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2001 года N 1207 P011207_ "Об утверждении программы противодействия эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы", от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: профилактика, снижение темпов распространения инфекции, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), стабилизация заболеваемости синдромом приобретенного иммунодефицита человека (СПИДом).
5. Задачи бюджетной программы: диагностика случаев ВИЧ-инфекции; лечение ВИЧ инфицированных; профилактика заражения ВИЧ; развертывание массовой просветительной и образовательной работы среди населения.

- 1, 2 арналы
фиброгастроп - 1 бiрлiк,
операциялық жиынтық - 2
бiрлiк, УЗИ - 1 бiрлiк,
стационарлық пленкалы
флюорограф - 2 бірлік,
портативті УЗИ - 3 бірлік,
реограф - 1 бірлік, дербес
компьютері бар үстел
спирографы - 2 бірлік,
медициналық шкаф - 11 бірлік
наркоз аппараты - 2
бiрлiк, сондай-ақ шығыс
материалдарының 15 атауы <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143g қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Аудандық, қалалық ауруханалар мен туберкулез диспансерлерiн 75%-ке дейiн қамтамасыздығын арттыратын қазiргi кездегi лабораториялық жабдықтармен және шығын материалдарымен жабдықтау жолдарымен диагностиканың деңгейiн арттыру, туберкулез ауруын емдеу және осы негiзде ауруды, мүгедектiктi және өлiмді төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
25 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
2002 жылға арналған 055 "ЖҚТБ індетiне қарсы iс-қимыл"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 29654 мың теңге (жиырма тоғыз миллион алты жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 қазандағы "ЖҚТБ ауруларының алдын алу туралы" N 176-ХIII Заңы ; 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 17, 19-бабтары; Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2000 жылғы 5 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасындағы ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл жөнiндегi мемлекеттiк саясаттың тұжырымдамасы туралы" N 1808 қаулысы ; 2001 жылғы 14 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасында ЖҚТБ iндетiне қарсы iс-қимыл жөніндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекiту туралы" N 1207 қаулысы ; 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Халыққа тегiн медициналық көмек көрсетудiң кепiлдiк берiлген көлемiн бекiту туралы" N 135 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: адамның қорғаныш тапшылығы қоздырғышынан (АҚТҚ) туындаған жұқпалардың алдын алу, таралу қарқынын төмендету, адамның жұқтырылған қоздырғыш тапшылығының белгiсiнен (ЖҚТБ) науқастануды тұрақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: АҚТҚ жұқпасы жағдайының диагностикасы; АҚТҚ-ын жұқтырғандарды емдеу; АҚТҚ-ын жұқтырудың алдын алу; халықтың арасында бұқаралық ағарту және бiлiм беру жұмыстарын жүргiзу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
055        Противо-
действие
эпидемии
СПИДа
030  Республи-    Содержание  Республикан-   2002    Республикан-
канский      ского центра по профи-     год     ский центр
центр по     лактике и борьбе со                по профи-
профилактике СПИДом, с утвержденной             лактике
и борьбе со  штатной численностью 49            и борьбе со
СПИДом       единиц, для выполнения             СПИДом
возложенных на данное              Министерства
учреждение функций.                здравоохра-
нения
Республики
Казахстан
031  Мероприятия  Расходы на издание         2002    Министерство
по предуп-   санитарно-просветительной  год     здравоохра-
реждению     литературы по профилак-            ния
заражений    тике СПИД                          Республики
ВИЧ          Среднегодовое количество           Казахстан
издаваемой литературы:
буклетов - 58637, памяток -
50000, плакатов - 11500.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2002 г. N 143г .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: охват 20% групп рискованного поведения профилактическими программами, повышение уровня информированности населения о ВИЧ/СПИД и снижение темпов распространения ВИЧ-инфекции.
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
065 "Специализированная медицинская помощь
населению на республиканском уровне"
на 2002 год
1. Стоимость: 1092625 тыс. тенге (один миллиард девяносто два миллиона шестьсот двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 41, 42, 44 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2000 года N 135 P000135_ "Об утверждении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
055       ЖҚТБ iндетiне
қарсы iс-
қимыл
030  ЖҚТБ iндетiнің Осы мекемеге жүктелген  2002 жыл Қазақстан
алдын алу      функцияларды орындау             Республикасы
және оған      үшiн бекiтiлген штат             Денсаулық
қарсы күрес    санының 49 бiрлiгi бар           сақтау мини.
жөнiндегi      ЖҚТБ iндетiнің алдын             стрлігінің
республикалық  алу және оған қарсы              ЖҚТБ індеті.
орталық        күрес жөнiндегi                  нің алдын алу
республикалық орталықты          және оған
ұстау.                           қарсы күрес
жөнiндегi
республикалық
орталық
031  АҚТҚ-ын        ЖҚТБ-ның алдын алу      2002 жыл Қазақстан
жұқтырудың     жөнiндегi санитарлық-            Республикасы.
алдын алу      ағарту әдебиет басылымы.         ның Денсаулық
жөніндегі      ның шығыстары. Жылына            сақтау
іс-шаралар     басылып шығарылатын              министрлігі
әдебиеттердiң орташа
есеппен алғандағы
мөлшерi: 58637 -
буклеттер, 50000 -
жадынамалар, 11500 -
плакаттар. <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143g қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламадан күтiлетiн нәтижелер: мінез-құлықтары қауiптi тобының 20%-iн алдын алу бағдарламаларымен қамту; халықтың АҚТҚ/ЖҚТБ туралы хабардар болуының деңгейiн көтеру және АҚТҚ-жұқпасы таралуының қарқынын төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
26 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
065 "Халыққа республика деңгейiнде мамандандырылған
медициналық көмек" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
2002 жылға
1. Құны: 1092625 мың теңге (бiр миллиард тоқсан екi миллион алты жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 1997 жылғы 19 мамырындағы N 111-1-ші "Азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 27 қаңтардағы "Тегiн медициналық көмектің кепiлдемелiк көлемiн бекiту туралы" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: оказание высококвалифицированной и специализированной стационарной, консультативной, лечебно-диагностической, реабилитационной и профилактической помощи больным со сложной патологией в соответствии с установленными квотами на лечение больных, утвержденными уполномоченным органом.
5. Задачи бюджетной программы: проведение консультаций, госпитализации и высококвалифицированной и специализированной
медицинской помощи больным со сложной патологией.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
065        Специализи-
рованная
медицинская
помощь
населению
на респуб-
ликанском
уровне
031  Оказание     Оплата услуг по оказанию   2002   Министерство
специализи-  высококвалифицированной и  год    здравоохране-
рованной     специализированной                ния
медицинской  медицинской помощи насе-          Республики
помощи       лению.                            Казахстан
населению    Среднегодовое количество
на респуб-   пролеченных больных 26796
ликанском    и консультативных
уровне       посещений  117000.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение показателей здоровья населения; уменьшение хронизации заболеваний путем оказания качественной, своевременной и эффективной высококвалифицированной и специализированной медицинской помощи населению.
Приложение 27
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
001 "Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 291632 тысячи тенге (двести девяносто один миллион шестьсот тридцать две тысячи тенге). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 декабря 2002 г. N 143ж .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан Z990453_ "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года U010575_ "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39 P020039_ "Об утверждении лимитов штатной численности"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 октября 2001 года U010705_ "О совершенствовании государственного управления в области охраны здоровья граждан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года P011465_ "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2002 года N 775 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 39". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 декабря 2002 г. N 143ж .

3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Өкiлеттiк органдардың бекiтуiмен
белгiленген үлеске сәйкес жоғарғы бiлiктi және мамандандырылған стационарлық, кеңестiк, емдiк-диагностикалық, оңалту және алдын-алу көмектерiн көрсету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Күрделi патологиялық науқастарға кеңестер өткiзу, госпитальға жатқызу және жоғарғы бiлiктi және мамандандырылған медициналық көмек.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
065       Республика    Халыққа бiлiктi және    2002 жыл
деңгейiнде    мамандандырылған
халыққа       медициналық көмек
маманданды.   көрсету қызметiне ақы
рылған        төлеу. Орташа жылдық
медициналық   науқастардың саны 26796            Қазақстан
көмек         және кеңес алуға                   Республикасы
келгендер саны 117000.             Денсаулық
031 Республика                                       сақтау
деңгейiнде                                       министрлігі
халыққа
маманданды.
рылған
медициналық
көмек
көрсету.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындауда күтілетін нәтижелер: Халық денсаулығының көрсеткішін жақсарту, сапалы, уақытылы және тиімді жоғарғы білікті және мамандандырылған медициналық көмек көрсету жолымен аурудың хроникасын азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
27 қосымша
Ескерту. 27-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.21. N 143ж қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 001 "Әкiмшiлiк шығыны"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 291632 мың теңге (екi жүз тоқсан бiр миллион алты жүз отыз екi мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызметi туралы" Заңы , Қазақстан Республикасының Президентiнің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 100-шi "Мемлекеттiк бюджет есебiндегi Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлерiне бiрыңғай жүйеде еңбек ақы төлеу туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 "Штат саны лимиттерiн бекiту туралы" қаулысы , Қазақстан Республикасының Президентінің 2001 жылғы 17 қазанындағы "Азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды жетiлдiру туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2001 жылғы 16-шi қарашадағы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің мәселелерi"; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 шiлдедегі N 775 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппаратов Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
001        Администра-                                    Министерство
тивные                                         здравоохране-
затраты                                        ния
Республики
001  Аппарат      Содержание центрального     2002  Казахстан
центрального аппарата в пределах         год
органа       утвержденного лимита
штатной численности в
количестве 158 единиц.
002  Аппараты     Содержание территориаль-
террито-     ных подразделений в пре-
риальных     делах утвержденного
органов      лимита штатной числен-
ности в количестве 513
единиц.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 декабря 2002 г. N 143ж .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство здравоохранения Республики Казахстан функций.
Приложение 28
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
030 "Прикладные научные исследования в области
здравоохранения" на 2002 год
1. Стоимость: 251658 тысяч (Двести пятьдесят один миллион шестьсот пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; статья 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года N 225-II Z010225_ "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 P000790_ "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігiнің орталық аппаратының және жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi орындалуына жету үшiн оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметтерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Денсаулық сақтау министрлiгiнің аппаратын және оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
001       Әкiмшiлiк
шығыны
001  Орталық       Бекiтiлген лимиттің        2002    Қазақстан
органдардың   шегiндегi Штаттық саны      жыл    Республикасы
аппараты      158 бiрлiк болатын                 Денсаулық
орталық аппаратты ұстау.           сақтау
министрлігі
002  Аумақтық      Бекiтiлген лимиттің
органдардың   шегiндегi Штаттық саны
аппаратты     513 бiрлiк болатын
ұстау.        аумақтық бөлiмшелердi
ұстау.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне жүктелген мiндеттердi сапалы және уақытында орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
28 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 030 "Медицина және денсаулық сақтау саласында
қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 251658 мың теңге (Екi жүз елу бiр миллион алты жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-ІІ "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шiлдедегi N 226-II "Бiлiм туралы" Заңының 26-бабы; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау жөнiндегi бiрiншi кезектi шаралар туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 41-53 "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 "Қазақстан Республикасында 2000-2005 жылдарда денсаулық сақтауды одан әрi дамыту Тұжырымдамасы туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: получение и применение новых знаний для достижений практических целей и решения конкретных задач в сфере здравоохранения, а также развитие медицинской науки по приоритетным направлениям.
5. Задачи бюджетной программы: выполнение прикладных научных программ по следующим приоритетным направлениям: профилактика и борьба с туберкулезом, другими инфекционными заболеваниями, охрана здоровья матери и ребенка, сердечно-сосудистые заболевания, болезни, передающиеся половым путем, здоровый образ жизни, окружающая среда и здоровье населения, научное обоснование и внедрение системы новых организационно-правовых и экономических подходов в развитии общественного здоровья и здравоохранения, совершенствование системы функционального лечения больных с травматологической патологией, совершенствование ранней диагностики и лечения онкологической патологии, совершенствование офтальмологической помощи населению, разработка и совершенствование новых медико-организационных, диагностических и лечебных технологий, разработка научных подходов к повышению эффективности профилактики, лечения и реабилитации в сфере наркотической зависимости.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
030        Прикладные   Выполнение двадцати двух   2002   Министерство
научные      прикладных научных         год    здравоохра-
исследования исследований по приори-           нения
в области    тетным направлениям:              Республики
здравоохра-  разработка и внедрение            Казахстан
нения        новых передовых техноло-
гий в профилактике ранней
диагностики, лечении и
реабилитации наиболее
распространенных заболе-
ваний, поиск оптимальных
и эффективных методов
реализации политики здо-
рового образа жизни,
повышение эффективности
профилактики, лечения и
реабилитации в сфере
наркотической зависимости,
научное обоснование меди-
цинской практики, внедре-
ние новых технологий и
соответствие медицинской
практики международным
стандартам. Проведение 4
научных конференций по
формированию здорового
образа жизни населения.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: практикалық мақсаттарға қол жеткiзу үшiн жаңаша бiлiм алу әрi қолдану және денсаулық сақтау саласындағы нақты мiндеттердi шешу, сондай-ақ басымдық бағыттар бойынша медициналық ғылымды дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: қолданбалы ғылыми бағдарламаларды мына басымдық бағыттар бойынша орындау: туберкулездiң, басқа да жұқпалы аурулардың алдын алу және олармен күрес, ана мен баланың денсаулығын сақтау, жүрек-қан тамырлары аурулары, жыныстық қатынас аурулары, салауатты өмiр салты, қоршаған орта мен халық денсаулығы, қоғамдық денсаулық пен денсаулық сақтауды дамытудағы жаңа ұйымдастырушылық-құқықтық және экономикалық қадамдар жүйесiнiң ғылыми негiздемелерi және оны енгiзу, травматологиялық патология ауруларын функционалдық емдеу жүйесiн жетiлдiру, онкологиялық патологияны алдын ала диагностикалау мен емдеудi жетiлдiру, халыққа офтальмологиялық көмектi жетiлдiру, жаңа медициналық-ұйымдастырушылық, диагностикалық және емдеу технологияларын әзiрлеу және жетiлдiру, есiрткiге тәуелдiлiк саласында алдын алудың, емдеудің және сауықтырудың тиiмдiлiгiн арттыруға ғылыми қадамдар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
030       Денсаулық     Басым бағыттар бойынша  2002 жыл  Қазақстан
сақтау        жиырма екi қолданбалы             Республика.
саласындағы   ғылыми зерттеулердi               сының
қолданбалы    орындау:                          Денсаулық
ғылыми        Ең көп таралған                   сақтау
зерттеулер    ауруларды алдын ала               министрлігі
диагностикалау, емдеу
және сауықтыруда жаңа
алдыңғы қатарлы
технологиялар әзiрлеу
және енгiзу, салауатты
өмiр салты саясатын
iске асырудың оңтайлы
әрi тиiмдi әдiстерiн
iздестiру, есiрткiге
тәуелдiлiк саласында
алдын алудың, емдеу мен
сауықтырудың тиiмдiлiгiн
арттыру, медициналық
практиканы ғылыми негiздеу,
жаңа технологиялар енгiзу
және медициналық
практиканы халықаралық
стандартқа сәйкестендiру.
Халықтың салауатты өмiр
салтын қалыптастыру
жөнiнде 4 ғылыми
конференция өткiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание системы медико-экономической стандартизации диагностики и лечения заболеваний, улучшение качества дифференциальной диагностики и лечения заболеваний, осуществление мероприятий, направленных на медицинскую и социальную реабилитацию больных, разработка и внедрение в клиническую практику высокоэффективных методов лечения с использованием современных технологий, усовершенствование и разработка новых диагностических технологий, позволяющих проводить своевременное распознавание заболевания, формирование здорового образа жизни среди населения республики и улучшение профилактической направленности работы учреждений первичной медико-санитарной помощи.
Приложение 29
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
032 "Анализ и оценка качества
предоставляемых медицинских услуг"
на 2002 год
1. Стоимость: 127824 тыс. тенге (сто двадцать семь миллионов восемьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановления Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 1364 P991364_ "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Денсаулык" Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан" и от 24 февраля 2000 года N 286 P000286_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: организация анализа и оценки качества медицинской помощи в лечебно-профилактических организациях, внесение предложений в территориальные органы управления здравоохранения для принятия ими управленческих решений по совершенствованию организации и повышению качества медицинской помощи, а также изучение удовлетворенности пациентов оказанной медицинской помощью.
5. Задачи бюджетной программы: улучшение качества оказываемой
населению медицинской помощи и индекса здоровья населения, а также уровня и эффективности деятельности лечебно-профилактических организаций любой формы собственности, оказывающих медицинскую помощь.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтетiн нәтижелер: ауруды диагностикалау мен емдеудi медициналық-экономикалық стандарттаудың жүйесiн жасау, ауруды дифференциалдық диагностикалау мен емдеудiң сапасын жақсарту, науқастарды медициналық және әлеуметтiк сауықтыруға бағытталған шараларды жүзеге асыру, жаңа технологияны пайдалана отырып, емдеудiң тиiмдiлiгi жоғары әдiстерiн әзiрлеу және клиникалық практикаға енгiзу, ауруды дер кезiнде анықтайтын жаңа диагностикалық технологияларды жетілдiру және әзiрлеу, республика халқы арасында салауатты өмiр салтын қалыптастыру және алғашқы медициналық көмек көрсету мекемелерiнiң профилактикалық бағыттағы жұмыстарын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
29 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 032 "Көрсетiлетiн медициналық қызметтің
сапасын талдау және бағалау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 127824 мың теңге (жүз жиырма жетi миллион сегiз жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 16 қыркүйектегi "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлігiнiң "Денсаулық" Республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" N 1364 қаулысы , және 2000 жылғы 24 ақпандағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 286 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: емдеу-алдын алу ұйымдарында медициналық көмектің сапасын талдау мен бағалауды ұйымдастыру, денсаулық сақтау басқармасының аумақтық органдарына, олар медициналық көмек көрсетудi ұйымдастыру мен сапасын арттыруды жетiлдiру жөнiндегi басқарушылық шешiмдердi қабылдау үшiн, ұсыныстар енгiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: халыққа көрсетiлген медициналық көмек пен халық денсаулығы индексiнiң сапасын, сондай-ақ кез-келген меншiк нысанындағы медициналық көмек көрсететiн емдеу-алдын алу ұйымдары қызметiнiң деңгейi мен тиiмдiлiгiн жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
032        Анализ и     Проверка и анализ истории  2002   Министерство
оценка       болезней и амбулаторных    год    здравоохра-
качества     карт на основе, утвержден-        нения
предостав-   ных уполномоченным                Республики
ляемых       органом индикаторов               Казахстан
медицинских  качества медицинской
услуг        помощи: уровень качества
лечения (УКЛ), уровень
качества наблюдения за
детьми первого года жизни
(УКНД), уровень качества
наблюдения за беременными
(УКНБ), уровень качества
медицинской помощи (УКМП).
Оплата услуг по проведению
анализа и оценки качества
предоставляемой медицин-
ской помощи населению в
рамках гарантированного
объема медицинской помощи.
Прогнозное количество
экспертиз 567 тысяч
условных единиц.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение качества медицинской помощи населению, повышение экономической эффективности с использованием бюджетных денег, выделяемых медицинским организациям на выполнение объема бесплатной медицинской помощи. Обеспечение реализации прав граждан на охрану здоровья в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 30
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
037 "Судебно-медицинская экспертиза"
на 2002 год
1. Стоимость: 382006 тыс. тенге (триста восемьдесят два миллиона шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 188-I Z970188_ "О судебной экспертизе"; статья 72 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками административного или гражданского процесса в случае проведения повторных экспертиз, при наличии оснований предусмотренных гражданским процессуальным законодательством мотивированным определением суда.
5. Задачи бюджетной программы: проведение судебно-медицинских экспертиз с применением специальных методов диагностики и использования сложных медицинских технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
037        Судебно-                                2002   Центр
медицинская                             год    судебной
экспертиза                                     медицины
Министерства
030  Центр        Содержание центра судебной        здравоохра-
судебной     медицины, с утвержденной          нения
медицины     штатной численностью 1708         Республики
и его        единиц для выполнения             Казахстан
террито-     возложенных на данное
риальные     учреждение функций.
подразделе-
ния

1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
032       Берiлетiн    Уәкiлеттi орган бекiткен  2002 жыл  Қазақстан
медициналық  мынадай медициналық                 Республика.
қызмет       көмек сапасының                     сының
көрсетудің   индикаторлары негiзiнде             Денсаулық
сапасын      науқастану тарихы мен               сақтау
талдау мен   амбулаториялық                      министрлігі
бағалау      карталарды тексеру және
талдау: емдеу сапасының
деңгейi (ЕСД), бiр жасқа
толмаған нәрестелердiң
өмiрiн қадағалау сапасының
деңгейi (НҚСД), жүктi
әйелдердi қадағалау
сапасының деңгейi (ЖҚСД),
медициналық көмек көрсету
сапасының деңгейi (МКСД).
Медициналық көмектiң
кепiлдік берілген көлемi
шеңберiнде көрсетiлетiн
медициналық көмек
көрсетудің сапасын талдау
мен бағалауды жүргiзу
бойынша ақы төлеу.
Сараптаманың 567 мың
шартты бiрлiктегi болжамды
мөлшерi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: медициналық ұйымдарға тегін медициналық көмек көрсетудің көлемін орындауға бөлінетін бюджеттік ақшаларды пайдалана отырып, халыққа медициналық көмек көрсетудің сапасын жақсарту, экономикалық тиімділікті арттыру. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес азаматтардың денсаулығын сақтау құқығын іске асыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
30 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 037 "Сот-медициналық сараптама"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 382006 (үш жүз сексен екi миллион алты мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы "Сот медицинасы туралы" N 188-I Заңы ; 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" N 111-1 Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қайта сараптамалар жүргiзiлген жағдайда соттың дәлелденген анықтамаларына азаматтық процессуалдық заңнамада көзделген негiздемелер болған кезде әкімшiлiк немесе азаматтық процестің қатысушысы болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: диагностика мен медицина технологиясын пайдаланудың арнаулы әдiстерiн қолдана отырып, сот-медициналық сараптаманы жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
1   037       Сот медицинасы
орталығы
030  Сот медицинасы Осы мекеменің          2002 жыл  Қазақстан
орталығы       функцияларын орындау             Республикасы
мен оның       үшiн бекiтілген штат             Денсаулық
аумақтық       санының 1708 бiрлiгi             сақтау мини.
бөлiмшелерi    бар сот медицинасы               стрлігінің
орталығын ұстау.                 Сот
медицинасы
орталығы

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение качественных результатов лабораторных исследований с высокой степенью достоверности.
Определение вреда нанесенного здоровью человека и установление причин смерти.
Приложение 31
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
041 "Субсидирование организаций по хранению
ценностей в области медицины и здравоохранения"
на 2002 год
1. Стоимость: 4804 тысячи тенге (Четыре миллиона восемьсот четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; статьи 24, 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-I Z960056_ "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: культурно-просветительная работа, поддержание хранения ценностей исторического наследия в области здравоохранения в надлежащем виде.
5. Задачи бюджетной программы: помощь в изучении истории развития медицины в Казахстане населению республики; поддержка музея для хранения историко-культурных ценностей в области охраны здоровья народа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
041        Субсидиро-   Сохранение и реставрация   2002   Министерство
вание орга-  уникальных экспонатов,     год    здравоохра-
низаций по   архивных документов,              нения
хранению     художественного фонда             Республики
ценностей    (32 тысячи единиц).               Казахстан
в области    Участие в образовательном
медицины и   процессе студентов и
здравоохра-  учащихся высших и средних
нения        специальных медицинских
учебных заведений.
Документирование на основе
музейного собрания.
Осуществление учебно-
методической, информационно-
библиографической и
консультативной помощи.
Исследовательская деятель-
ность.
Выставочная деятельность.
Доведение количества
экспонатов до 50 тысяч
единиц.
Посещение музея в среднем
130 тысяч в год.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жоғары деңгейдегi растығы бар зертханалық зерттеулердiң сапалы нәтижелерiн алу. Адам денсаулығына келтiрiлген зияндарды айқындау және қайтыс болудың себептерiн анықтау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
31 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 041 "Медицина және денсаулық сақтау саласындағы
құндылықтарды сақтау бойынша ұйымдарға жәрдемақы беру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4804,0 мың теңге (Төрт миллион сегiз жүз төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-ІІ "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсанындағы N 56-1 "Мәдениет туралы" Заңының 24, 33-баптары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Мәдени-ағарту жұмыстары, денсаулық сақтау саласындағы тарихи құндылықтарды сақтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстандағы медицинаның даму тарихын оқып-үйренуге көмек; халықтың денсаулық сақтау саласындағы тарихи-мәдени қазынасын сақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
041       Медицина және  Бiрегей жәдiгерлердi,  2002 жыл   Қазақстан
денсаулық      мұрағаттық құжаттарды,            Республика.
сақтау         көркемсурет қорын                 сының
саласындағы    (32 мың дана) сақтау              Денсаулық
құндылықтарды  және реставрациялау.              сақтау
сақтау бойынша Медициналық жоғары                министрлігі
ұйымдарға      және арнаулы орта
жәрдемақы      оқу орындарының
беру           студенттерi мен
оқушыларының бiлiм
беру процесiне қатысу.
Мұражайлық жинақ
негiзiнде құжаттамалау.
Оқу-әдiстемелiк,
ақпараттық-библиогра.
фиялық және
консультативтiк
көмектi жүзеге асыру.
Зерттеу жұмысы. Көрме
жұмысы. Жәдiгерлер
санын 50 000 данаға
дейiн жеткiзу. Мұражайға
келудi жылына орташа
есеппен 130 мыңға
жеткiзу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Сохранение историко-культурных ценностей в надлежащем виде. Выполнение важной роли культурного наследия в области медицины в патриотическом и профессиональном воспитании специалистов отрасли и всех казахстанцев.
Приложение 32
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
056 "Совершенствование управления медицинским
обслуживанием населения" на 2002 год
1. Стоимость: 71786 тыс. тенге (семьдесят один миллион семьсот восемьдесят шесть тысяч тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 790 P000790_ "О Концепции дальнейшего развития здравоохранения Республики Казахстан в 2000-2005 годах".
3. Источники финансирования бюджетной программы: республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование управления медицинским обслуживанием населения, направленного на удовлетворение спроса населения в объеме и качестве медицинских услуг.
5. Задачи бюджетной программы: разработка стандартов диагностики и лечения больных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   056        "Совершен-   Оплата услуг по разра-     2002   Министерство
ствование    ботке стандартов           год    здравоохра-
управления   диагностики и лечения             нения
медицинским  больных по 257 наиболее           Республики
обслужива-   часто встречающимся               Казахстан
нием         нозологиям заболеваний
населения"   в разрезе уровней
оказания медицинской
помощи.

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау. Медицина саласында сала мамандары мен барлық қазақстандықтарды патриоттық және кәсіптік тәрбиелеудің мәдени ғұрыптарының маңызды рөлін орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
32 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 056 "Халыққа медициналық қызмет көрсетудi
басқаруды жетілдiру" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71786 мың теңге (жетпiс бiр миллион жетi жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 25 мамырдағы N 790 "2000-2005 жылдары Қазақстан Республикасында денсаулық сақтауды одан әрі дамыту Тұжырымдамасы туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Көлемдi және сапалы медициналық қызмет көрсетудің халықтың сұранысын қанағаттандыруға бағытталған халыққа медициналық көмек көрсетудi басқаруды жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауруларды диагностикалау мен емдеудің стандарттарын әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
---------------------------------------------------------------------------
056       "Халыққа      Медициналық көмек       2002 жыл   Қазақстан
медициналық   көрсету бөлiгi                     Республикасы
көмек         деңгейiнде аурулардың              Денсаулық
көрсетудi     жиi кездесетiн 257                 сақтау
басқаруды     нозологиясы бойынша                министрлігі
жетiлдiру"    ауруларды диагностикалау
мен емдеудің
стандарттарын әзiрлеу
жөнiндегi қызметтердi
төлеу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение нормативной базы здравоохранения, совершенствование системы медицинским обслуживанием населения и системы финансирования отрасли здравоохранения.
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
079 "Выполнение функции лицензиаров"
на 2002 год
1. Стоимость: 15000 тысяч тенге (пятнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года Z952200_ "О лицензировании"; статья 12 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 10 июля 1998 года Z980279_ "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 P951894_ "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года N 2201"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2001 года N 767 P010767_ "Об утверждении Правил лицензирования медицинской и врачебной деятельности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2000 года N 1624 P001624_ "Об утверждении правил лицензирования деятельности, связанной с изготовлением и реализацией лечебных препаратов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2000 года N 1693 P001693_ "Об утверждении правил осуществления государственного контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование многоукладной системы здравоохранения, улучшение качества оказываемой медицинской помощи и фармацевтических услуг, развитие конкурентной среды, снятие финансовой нагрузки с бюджета отрасли, демонополизация государственной медицины.
5. Задачи бюджетной программы: проведение лицензирования медицинской, врачебной, фармацевтической, санитарно-гигиенической, противоэпидемической деятельности, услуг дезинфекции, деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, контроль за соответствием лицензиата, предъявляемым квалификационным требованиям, контроль за соответствием установленным законодательством качеством оказываемой медицинской помощи.

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: денсаулық сақтаудың нормативтiк базасын жақсарту, халыққа медициналық қызмет көрсету жүйесiн және денсаулық сақтау саласын қаржыландыру жүйесiн жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
33 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 079 "Лицензиарлар функциясын орындау"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 15000 мың теңге (он бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi "Лицензиялау туралы" Заңы ; 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Заңының 12-бабы; 1998 жылғы 10 шiлдедегi "Есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымына және оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет шаралары туралы" Заңының 7-бабы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы Президентiнің 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2201 қаулысын iске асыру туралы" N 1894 қаулысы ; 2001 жылғы 7 маусымдағы "Медициналық және дәрiгерлiк қызметтi лицензиялау ережесiн бекiту туралы" N 767 қаулысы ; 2000 жылғы 28 қазандағы "Емдiк препараттарды дайындау мен сатуға байланысты қызметтi лицензиялау ережесiн бекiту туралы" N 1624 қаулысы ; 2000 жылғы 10 қарашадағы "Қазақстан Республикасында есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" N 1693  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: көп укладты денсаулық сақтау жүйесiн қалыптастыру, көрсетiлетiн медициналық көмек пен фармацевтiк қызметтің сапасын жақсарту, бәсекелестiк ортаны дамыту, саланың бюджетiнен қаржылық жүктеменi алып тастау, мемлекеттiк медицинаны монополиясыздандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: медициналық, дәрiгерлiк, фармацевтiк, санитарлық-гигиеналық, iндетке қарсы қызметтi, дезинфекциялау қызметiн көрсетудi, есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметті лицензиялауды жүргiзу; лицензиаттардың қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн бақылау; көрсетiлген медициналық көмектің белгiленген заңнамаға сәйкестігiн бақылау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
079        Выполнение   Проведение лицензирования   2002  Министерство
функций      объектов здравоохранения,   год   здравоохра-
лицензиаров  занимающихся медицинской,         нения
фармацевтической, сани-           Республики
тарно-гигиенической               Казахстан
деятельностью (планируется
выдача 4000 лицензий).
Проведение предлицензион-   2002  Министерство
ной экспертизы (4000        год   здравоохране-
лицензий) за соответст-           ния
вием лицензиатов                  Республики
предъявляемым квалифика-          Казахстан
ционным требованиям
Проведение постлицензион-   2002  Министерство
ного контроля за деятель-   год   здравоохране-
ностью лицензиатов с              ния
выездом в регионы                 Республики
Республики Казахстан (15          Казахстан
выездов в регионы,
количество выезжающих
3-5 человек)
Направление готовых         2002  Министерство
Государственных лицензий в  год   здравоохране-
регионы Республики                ния
Казахстан специальной             Республики
связью (1 раз в месяц)            Казахстан
Заказ типографской          2002  Министерство
продукции по мере           год   здравоохране-
необходимости                     ния
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: увеличение доли негосударственного сектора здравоохранения, формирование многоукладной медицины, развитие фармацевтического производства, улучшение качества оказываемой медицинской помощи и фармацевтических услуг, снятие финансовой нагрузки с бюджета отрасли, развитие цивилизованного рынка медицинских и фармацевтических услуг.
Приложение 34
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
201 "Материально-техническое оснащение республиканских
государственных учреждений здравоохранения"на 2002 год

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
079       Лицензиарлар Медициналық, фармацевтiк, 2002 жыл  Қазақстан
функциясын   санитарлық-гигиеналық               Республика.
орындау      қызметпен айналысатын               сының
денсаулық сақтау                    Денсаулық
объектiлерiн лицензия.              сақтау
лауды жүргiзу (4000                 министрлігі
лицензия беру жоспарланып
отыр).
Қойылған бiлiктiлiк       2002 жыл  Қазақстан
талаптарына лицензиат.              Республика.
тардың (4000 лицензияны)            сының
сәйкестiгiне лицензиялау            Денсаулық
алдындағы сараптаманы               сақтау
жүргiзу.                            министрлігі
Қазақстан Республикасының  2002 жыл Қазақстан
аймақтарына бара отырып             Республика.
(15 рет аймақтарға бару,            сының
барушылардың саны 3-5               Денсаулық
адам), лицензиаттардың              сақтау
қызметiне лицензияланған.           министрлігі
нан кейiн бақылауды
жүргiзу
Қазақстан Республикасының  2002 жыл Қазақстан
аймақтарына дайын                   Республика.
Мемлекеттiк лицензияларды           сының
арнайы байланыс арқылы              Денсаулық
жiберу (айына 1 рет)                сақтау
министрлігі
Қажеттiлiгi бойынша        2002 жыл Қазақстан
типографиялық өнімдер               Республика.
тапсырысы                           сының
Денсаулық
сақтау
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: денсаулық сақтауды мемлекеттiк емес секторының үлесiн арттыру, көп укладты медицинаны қалыптастыру, фармацевтикалық өндiрiстi дамыту, көрсетiлетiн медициналық көмек пен фармацевтiк қызметтің сапасын жақсарту, саланың бюджетiнен қаржылық жүктеменi алып тастау; өркениеттi медициналық және фармацевтiк қызмет көрсету рыногын дамыту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
34 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 201 "Республикалық мемлекеттiк денсаулық
сақтау мекемелерiн материалдық-техникалық жабдықтаудың"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 113642 тысяч тенге (сто тринадцать миллионов шестьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оснащение республиканских государственных учреждений здравоохранения низко средней стоимостью медицинским и немедицинским оборудованием.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение медицинского и немедицинского оборудования низко средней стоимостью республиканскими государственными учреждениями здравоохранения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
201        Материально- Приобретение медицинского   2002  Министерство
техническое  и немедицинского обору-     год   здравоохране-
оснащение    дования следующими учреж-         ния
республи-    дениями: Национальным             Республики
канских      центром проблем туберку-          Казахстан
государст-   леза РК - 32 единицы,
венных       Республиканским туберку-
учреждений   лезным детским санаторием
здравоохра-  "Боровое" - 18 единицы,
нения        Республиканским туберку-
лезным взрослым санаторием
"Боровое" 70 единиц, Рес-
публиканским детским
реабилитационным центром
"Балбулак" - 7 единиц,
Республиканской клинической
психиатрической больницей -
9 единиц, Казахским респуб-
ликанским лепрозорием - 20
единиц, Центром медицины
катастроф - 35 единиц, Рес-
публиканской психиатрической
больницей строгого наблюде-
ния - 52 единицы, Центром
судебной медицины - 150 еди-
ниц, Республиканским цент-
ром специального медицинс-
кого обеспечения - 5 еди-
ниц, Актюбинской противочум-
ной станцией - 43 единицы,
Атырауской противочумной
станцией - 22 единицы,
Мангистауской противочумной
станцией - 10 единиц, Талды-
Корганской противочумной
станцией - 24 единицы,
Кызылординской противочум-
ной станцией - 12 единиц,
Уральской противочумной
станцией -16 единиц, Арало-
морской противочумной
станцией - 14 единиц, Казах-
ской республиканской
санитарно-эпидемиологической
станцией - 1 единица, Центром
санитарно-эпидемиологической
экспертизы на воздушном
транспорте - 4 единиц,
Алматинским региональным
центром санитарно-эпидемиоло-
гической экспертизы на
транспорте - 30 единиц,
Акмолинским региональным
центром санитарно-эпидемиоло-
гической экспертизы на транс-
порте - 37 единиц, Западным
региональным центром
санитарно-эпидемиологической
экспертизы на транспорте -
12 единиц.
Республиканским центром по
профилактике и борьбе со
СПИД - 14 единиц.

1. Құны: 113 642 мың теңге (жүз он үш миллион алты жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырындағы N 111-1-шi "Қазақстан Республикасының азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153-шi "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы (2.6 тармағы).
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республикалық мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерiн ортадан төмен құндылықпен медициналық және медициналық емес жабдықтармен жабдықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Республикалық мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерiн медициналық және медициналық емес ортадан төмен құндылық жабдықтармен жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
201       Республикалық Медициналық және        2002 жыл  Қазақстан
мемлекеттік   медициналық емес                  Республикасы
денсаулық     жабдықтарды келесi                Денсаулық
сақтау        мекемелер иеленуi                 сақтау
мекемелерін   керек: ҚР туберкулез              министрлігі
материалдық-  мәселесi Ұлттық орталығы
техникалық    - 32 бiрлiк,
жабдықтау     Республикалық "Бурабай"
балалар туберкулезi
санаторийi - 18 бiрлiк,
Республикалық "Бурабай"
үлкендер туберкулезi
санаторийi - 70 бiрлiк,
Республикалық "Балбұлақ"
сауықтыру орталығы - 7
бiрлiк, Республикалық
клиникалық психиатриялық
ауруханасы - 9 бiрлiк,
Қазақ республикалық
лепрозорийi - 20 бiрлiк,
Апаттар медициналық
орталығы - 35 бiрлiк,
Республикалық
қатаң бақылаудағы
психиатриялық ауруханасы
- 52 бiрлiк, медициналық
сот Орталығы - 150 бiрлiк,
Әлеуметтiк арнаулы
медициналық қамтамасыз ету
Орталығы - 5 бiрлiк,
Ақтөбе iндетке қарсы
станциясы - 43 бiрлiк,
Атырау iндетке қарсы
станциясы - 22 бiрлiк,
Маңғыстау iндетке қарсы
станциясы - 10 бiрлiк,
Талдықорған iндетке қарсы
станциясы - 24 бiрлiк,
Қызылорда iндетке қарсы
станциясы - 12 бiрлiк,
Орал iндетке қарсы
станциясы - 16 бiрлiк,
Арал теңiзі iндетке қарсы
станциясы - 14 бiрлiк,
Қазақ республикалық әуедегi
санитарлық-індеттiк
станциясы - 1 бiрлiк, Әуе
көлiктерiне санитарлық-
iндеттiк сараптамасы
Орталығы - 4 бiрлiк, Алматы
аймақтық көлiктерiне
санитарлық-iндеттiк
сараптамасы Орталығы - 30
бiрлiк, Ақмола аймақтық
көлiктерiне санитарлық-
iндеттiк сараптамасы
Орталығы - 37 бiрлiк,
Батыс аймақтық көлiктерiне
санитарлық-iндеттiк
сараптамасы Орталығы - 12
бiрлiк.
СПИД-пен күресу және
алдын-алу бойынша
республикалық орталығы - 14
бiрлiк.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским и немедицинским оборудованием, создание необходимой материально-технической базы республиканских государственных учреждений здравоохранения.
Приложение 35
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
203 "Укрепление материально-технической базы
аппарата центрального органа"
на 2002 год
1. Стоимость: 6809 тысяч тенге (шесть миллионов восемьсот девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 17 октября 2001 года U010705_ "О совершенствовании государственного управления в области охраны здоровья граждан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 P011465_ "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: полное материально-техническое обеспечение центрального аппарата.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение офисной мебелью сотрудников центрального аппарата.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !  2  !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
203        Укрепление   Закуп офисной мебели        2002  Министерство
материально- (закуп рабочих кресел       год   здравоохра-
технической  - 15, комплектов офисной          нения
базы         мебели - 5, столов - 78,          Республики
аппарата     стульев - 165, стол-              Казахстан
центрального приставок - 82, шкафов
органа       книжных - 71, шкафов для
одежды - 34, сейфов - 17,
зеркал - 24)
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 ноября 2002 г. N 143д ~P02143d .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Диагностиканың сапасын, деңгейiн арттыру, республиканың денсаулық сақтау ұйымдарын халықаралық үлгi деңгейiнде осы кездегi медициналық жабдықтармен жабдықтау жолымен ауруларды емдеу және республиканың денсаулық сақтау мекемелерiнiң қажеттi материалдық-техникалық базасын құру және осы негiзде ауруды, кемтарлықты, өлiмдi төмендету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
35 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
203 "Орталық аппараттың материалдық-техникалық базасын нығайту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ 2002 жылға
1. Құны: 6809 мың теңге (алты миллион сегiз жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнің 2001 жылғы 17 қазанындағы "Азаматтардың денсаулығын қорғау саласындағы мемлекеттiк бағдарламаларды жетiлдiру туралы" Жарлығы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 16-шы қарашадағы N 1465 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Орталық аппаратты толық материалдық-техникалық қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Орталық аппараттың қызметкерлерiн кеңселiк жиhаздармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
203       Орталық       Кеңселiк жиhаздар       2002 жыл  Қазақстан
аппаратты     сатып алу (креслолар              Республикасы
толық         - 15, кеңселiк жиhаз              Денсаулық
материалдық-  жинағы - 5, үстелдер -            сақтау
техникалық    78, орындықтар - 165,             министрлігі
базасын       тiркеме үстелдер - 82,
нығайту.      кiтап шкафы - 71,
киiмге арналған шкаф
- 34, сейф - 17,
айналар - 24). <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143d қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение условий труда сотрудников центрального аппарата.
Приложение 36 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
206 "Подготовка проекта строительства завода по
производству препаратов крови в
г. Астане" на 2002 год
1. Стоимость: 16640 тысяч тенге (шестнадцать миллионов шестьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 20 августа 1997 года N 3621 U973621_ "О государственной программе развития фармацевтической и медицинской промышленности Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение потребности населения республики в препаратах крови, совершенствование работы службы крови, расширение номенклатуры, выпускаемых препаратов крови.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта строительства завода по производству препаратов крови в г. Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
206         Подготовка   Разработка технико -      2002 год Министерство
проекта      экономического обоснова-           здравоохра-
строительст- ния строительства завода           нения
ва завода    по производству препаратов         Республики
по           крови в г. Астане.                 Казахстан
производству Проведение государственной
препаратов   экспертизы.
крови в
г. Астане
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 ноября 2002 г. N 143е .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономическое обоснование строительства завода по производству препаратов крови в г. Астане, прошедшее государственную вневедомственную экспертизу. <*>
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правительства РК от 28 ноября 2002 г. N 143е .
Приложение 37 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
300 "Капитальный ремонт административного здания
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан" на 2002 год

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Орталық аппарат қызметкерлерiнiң еңбек жағдайын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
36 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
206 "Астана қаласындағы қан дәрi-дәрмектерiн шығару зауытын
салудың жобасын дайындау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ 2002 жылға
1. Құны: 16640 мың теңге (он алты миллион алты жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 20 тамыздағы N 3621 "Қазақстан Республикасының фармацевтикалық және медициналық өндiрiсiн дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" ҚР Президентiнiң Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республика халықтарының қан дәрi-дәрмегiне деген сұранысын қамтамасыз ету, қан қызметiнiң жұмысын жетiлдiру, шығарылатын дәрi-дәрмектердiң тiзiлiмдердi кеңейту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласындағы қан дәрi-дәрмектерiн шығару зауытын салу жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
206       Астана        Астана қаласындағы      2002 жыл  Қазақстан
қаласындағы   дәрi-дәрмек зауытын               Республикасы
қан дәрi-     салудың техникалық-               Денсаулық
дәрмектерiн   экономикалық негіз.               сақтау
шығару        демесін әзірлеу. <*>              министрлігі
зауытын салу
жобасын
дайындау.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.28. N 143e қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік ведомстводан тыс сараптаудан өткен Астана қаласындағы қан препараттарын шығару жөніндегі зауыт салудың техникалық-экономикалық негіздемесі. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.28. N 143e қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
37 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
300 "Денсаулық сақтау министрлiгiнiң әкiмшiлiк ғимаратына
күрделi жөндеудiң" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ 2002 жылға

1. Стоимость: 1272 тысячи тенге (один миллион двести семьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года Z970111_ "Об охране здоровья граждан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально- технической базы в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и стандартов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение капитальных ремонтных работ административного здания Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы                !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
300        Капитальный  Капитальный ремонт        2002 год Министерство
ремонт       административного здания          здравоохране-
администра-  Министерства здравоохране-        ния
тивного      ния Республики Казахстан          Республики
здания       (замена рубероида 240 кв.м,       Казахстан
Министерст-  цементная стяжка 12 куб.,
ва           замена обрешетки 972 м,
здравоохра-  замена сливов 0,5 тт,
нения        замена парапетного кирпича
Республики   2000 штук; ремонт системы
Казахстан    электроснабжения; ремонт
системы связи и мини-
Автоматизированной
телефонной станции; ремонт
системы отопления и
водоснабжения, в том числе
замена труб отопления ДУ 40-
20 м, ДУ 20-26 м, ДУ 25-15 м,
замена радиаторов чугунных
5 шт., врезка спутников 16 шт.,
установка кранов 20 шт.,
замена вентилей 55 шт.).
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: капитальный ремонт административного здания Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приложение 38 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
500 "Сопровождение информационных систем
здравоохранения" на 2002 год

1. Құны: 1272 мың теңге (бiр миллион екi жүз жетпiс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырындағы N 100-шi "Азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" Заңының 5 бабы; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16-шы қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Санитарлық-гигиеналық проблемалар мен стандарттарды сақтау мақсатында материалдық-техникалық базаны нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң әкiмшiлiк ғимараттарына күрделi жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
300       Қазақстан     Қазақстан Республикасы  2002 жыл  Қазақстан
Республикасы  Денсаулық сақтау                  Республикасы
Денсаулық     министрлiгiнің                    Денсаулық
сақтау ми.    ғимаратына күрделi                сақтау
нистрлігінің  жөндеу (руберойтты                министрлігі
әкiмшiлiк     ауыстыру - 240 кв.м,
ғимаратына    цементтiк төсеу 12 куб.,
күрделi       тор шарбақтарды ауыстыру
жөндеу        972 м, су аққыштарды
жұмыстарын    ауыстыру 0,5 тт,
жүргiзу       парапеттi кiрпiштердi
ауыстыру 2000 дана,
қуат пен жабдықтау
жүйесiн жөндеу, байланыс
және миниавтоматтанды.
рылған телефон станциясын
жөндеу, жылу және сумен
қамтамасыз ету жүйесiн
жөндеу, оның iшiнде жылу
құбырын ДУ40 - 20 м, ДУ20
- 26 м, ДУ25 - 15 м,
шойын радиаторлар - 5
дана, спутник кесiндiсi
16 дана, крандарды
орнықтыру - 20 дана,
вентильдердi ауыстыру -
55 дана).
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң әкiмшiлiк ғимаратына күрделi жөндеу жүргiзу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
38 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 500 "Ақпараттық денсаулық сақтау
жүйелерiнің iлеспесi" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 11999 тыс. тенге (одиннадцать миллионов девятьсот девяносто девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; U984153_ Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 г. N 4153 "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования информационных подсистем в целях улучшения качества принятия оперативных и стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение функционирующих
информационных подсистем "Автоматизированные системы управления - Здравоохранение", баз данных медицинского аспекта, комплексов задач, системное и техническое обслуживание вычислительной техники, локальных вычислительных сетей системы здравоохранения, информационная связь и сопровождение новых разработанных программ.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
500        Сопровождение Оплата услуг по          2002 год Министерство
информацион-  сопровождению следующих           здравоохра-
ных систем    программ:                         нения
здравоохране- программа "Медицинская            Республики
ния           статистика" - ввод годовых        Казахстан
статистических отчетов
(48 отчетных форм);
ежеквартальные базы данных
по 300 индикаторам здоровья
населения для передачи
Европейским региональным
бюро Всемирной организации
здравоохранения;
комплекс задач "Материнство
и детство" - ежедекадные и
ежемесячные задачи с выдачей
10 выходных форм;
технико-экономические
показатели медицинских
организаций сельского
здравоохранения - 5 выходных
форм;
врачебные кадры практического
здравоохранения и научного
профиля - сбор, обработка,
хранение, ввод, корректировка
и выдача выходных форм информации,
необходимой для учета и анализа
врачебных и научных кадров в
разрезе районов, областей и
республики;
система "АСКИД" - ввод данных
по входящей информации;
финансирование-формирование планов
финансирования и разрешений;
бухгалтерский учет - комплекс
программ "Заработная плата" и
"Баланс";
техническое обслуживание
персональных компьютеров (170 шт.),
локальной вычислительной сети,
сервера с базами данных по
подсистемам;
прием-передача оперативных
данных по модемной спутниковой
связи с областными департаментами
здравоохранения, поддержка
IP - адреса в INTERNET для обмена
базой Данных с Европейским
региональным бюро Всемирной
организации здравоохранения;
аренда спутникового канала.

1. Құны: 11 999 мың теңге (он бiр миллион тоғыз жүз тоқсан тоғыз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 573 Жарлығы ; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: денсаулық саласындағы басқарушылық құрылымның жедел және стратегиялық шешiмдерiн қабылдау сапасын жақсарту мақсатында ақпараттық шағын жүйелердің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттерi: жұмыс iстейтiн "Денсаулық сақтау - автоматтандырылған басқару жүйелерi" ақпараттық шағын жүйелерiнiң, медицина аспектiнiң, мiндеттер кешенiнiң деректер базасының iлеспесi, денсаулық сақтау жүйесiнiң есептеу техникасына, жергiлiктi есептеу желiлерiне жүйелi әрi техникалық қызмет көрсету, ақпараттық байланыс және жаңа әзiрленген бағдарламалардың iлеспесi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
500       Ақпараттық    Мына бағдарламалар      2002 жыл  Қазақстан
денсаулық     iлеспесi бойынша қызмет           Республика.
сақтаудың     көрсетуге ақы төлеу:              сының
жүйелерiнің   "Медициналық статистика"          Денсаулық
iлеспесi      бағдарламасы - жылдық             сақтау
статистикалық есеп                министрлігі
берудi (48 есеп беру
нысаны) енгiзу;
Дүниежүзiлiк Денсаулық
сақтау Ұйымының
Еуропалық Аймақтық
Бюросына беру үшiн
халық денсаулығының 300
индикаторы жөнiнде тоқсан
сайынғы деректер базалары;
"Аналық пен балалық"
міндеттер кешенi - 10
шығару нысандарын берумен
қоса онкүндік және ай
сайынғы мiндеттер;
селолық денсаулық
сақтаудың медициналық
ұйымдарының техникалық-
экономикалық көрсеткiштерi
- 5 шығару нысаны;
практикалық денсаулық
сақтау мен ғылым бейiндегi
дәрiгер кадрлар - аудандар,
облыстар мен республика
тұрғысындағы дәрiгер және
ғылыми кадрларды есепке
алу мен талдау үшiн қажеттi
ақпаратты жинау, өңдеу,
сақтау, енгiзу, түзету және
шығару нысандарын беру;
"АСКИД" жүйесi - кiрiстегi
ақпарат жөнiндегi
деректерді енгiзу;
қаржыландыру - қаржыландыру
мен рұқсаттардың жоспарын
жасау;
бухгалтерлiк есеп - "Жалақы"
мен "Теңгерiм"
бағдарламаларының кешенi;
дербес компьютерлерге
(170 дана), жергiлiктi
есептеу желiсiне, шағын
жүйелер жөнiндегi деректер
базасы бар серверге
техникалық қызмет көрсету;
облыс департаменттерiмен
үлгiлi спутник байланысы
бойынша жедел деректердi
қабылдау-беру, Дүниежүзiлiк
Денсаулық сақтау Ұйымының
Еуропалық Аймақтық Бюросымен
деректер базаларын алмасу
үшiн INТЕRNЕТ-тегi IР-мекен
-жайын қолдау;
спутник арнасын жалға алу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сокращение среднего времени сбора данных и обработки оперативных задач - до 2 дней; уменьшение периода принятия статистических отчетов из областей по медицинской статистике (годовой отчет - до 30 дней; квартальный - до 3 дней); сокращение сроков выдачи аналитических информационных справок - до 2 дней.
Приложение 39 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
600 "Создание информационных систем здравоохранения"
на 2002 год
1. Стоимость: 13001 тыс. тенге (тринадцать миллионов одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение информационной поддержки уполномоченного органа путем создания новых программных продуктов.
5. Задачи бюджетной программы: создание информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан, различных баз
данных медицинского направления, создание регистров и реестров заболеваемости, медицинских статистических форм, учетных форм по лекарственным средствам и больным (квота), комплексов задач по лицензированию медицинской и фармацевтической деятельности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
600        Создание      Оплата услуг по          2002 год Министерство
информацион-  формированию и ведению            здравоохра-
ных систем    базы данных по:                   нения
здравоохране- среднему медицинскому             Республики
ния           персоналу;                        Казахстан
лицензированию медицинских
организаций;
Национальному регистру
"Сахарный диабет";
создание новых показателей
здоровья населения по
системе "Мединфо" и
"Медицинская статистика"
(с выдачей сборника);
Национального реестра
онкологических больных;
своду учета больных в
разрезе медицинских
республиканских организаций
и областных отделов
здравоохранения и передаче
программного обеспечения в
республиканские клиники;
учету наркотических
лекарственных средств.
Создание и передача
программного обеспечения
по государственным закупкам
для дальнейшего свода по
государственным организациям
здравоохранения.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жедел мiндеттер деректерiн жинау мен өңдеудiң орташа есеппен алғандағы уақытын 2 күнге дейiн қысқарту; облыстардан медициналық статистика жөнiнде статистикалық есептердi қабылдау кезеңiн қысқарту (жылдық есеп беру - 30 күнге дейiн; тоқсандық - 3 күнге дейiн); ақпараттық талдамалық анықтама беру мерзiмдерiн 2 күнге дейiн қысқарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
39 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Республикалық бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 600 "Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйесiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13 001 мың теңге (он үш миллион бiр мың бiр) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 573 Жарлығы; 1998 жылғы 16 қарашадағы "Халық денсаулығы" Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" N 4153 Жарлығы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жаңа программалық өнiмдердi құру жолымен уәкiлеттi органды ақпараттық қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн, медициналық бағыттағы деректер базаларын, науқастанудың тiркелiмдерi мен тiзiлiмдерiн, медициналық статистиканың нысандарын, дәрi-дәрмек құралдары мен науқастар (квота) жөнiнде есепке алу нысандарын, медициналық және фармацевтикалық қызметтi лицензиялау жөнiндегi мiндеттер кешендерiн құру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------
600       Денсаулық     Орта медициналық құрам; 2002 жыл  Қазақстан
сақтаудың     медициналық ұйымдарды             Республика.
ақпараттық    лицензиялау;                      сының
жүйесiн       "Қант диабетi" Ұлттық             Денсаулық
құру          тiркелiмi;                        сақтау
"Мединфо" мен                     министрлігі
"Медициналық статистика"
жүйесi бойынша халық
денсаулығының жаңа
көрсеткiштерiн (жинақпен
қоса); онкологиялық
науқастардың ұлттық
тiркелiмiн құру;
денсаулық сақтаудың
медициналық республикалық
ұйымдары мен облыс
бөлiмшелерi тұрғысында
науқастарды есепке алу
жинағы және
бағдарламалармен
қамтамасыз етудi
республикалық клиникаларға
беру; дәрi-дәрмектiк
есiрткi құралдарын есепке
алу жөнiнде деректер
базасын қалыптастыру және
жүргiзу бойынша қызмет
көрсетуге ақы төлеу;
мемлекеттiк денсаулық
сақтау ұйымдары жөнiнде
бұдан әрi жинақ жасау
үшiн мемлекеттiк сатып
алулар жөнiндегi
бағдарламалармен
қамтамасыз етудi құру
және беру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: количество разрабатываемых комплексов - 8; сокращение средней продолжительности разработки информационных подсистем, комплексов задач - до 3-6 месяцев; уменьшение времени выполнения запроса на изменение программного обеспечения - до 3-15 дней (в зависимости от запроса); улучшение качества принятия оперативных и стратегических решений управленческих структур в области здравоохранения.
Приложение 40 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
601 "Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства здравоохранения
Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 14884 тысячи тенге (четырнадцать миллионов восемьсот восемьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 P011465_ "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение Министерства здравоохранения Республики Казахстан современной вычислительной и организационной техникой для проведения качественной обработки информации по заболеваемости и диагностике лечения с целью принятия оперативных мер по улучшению состояния здоровья населения.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан современной вычислительной и организационной техникой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: әзiрленiп отырған кешендер саны - 8; шағын ақпараттық жүйенi әзiрлеудiң орташа ұзақтығын 3-6 айға дейiн қысқарту; программалық қамтамасыз етудi өзгертуге сұранысты орындаудың уақытын 3-15 күнге дейiн қысқарту (сұранысқа қарасты); денсаулық сақтау саласында басқарушылық құрылымдардың жедел және стратегиялық шешiмдерiн қабылдаудың сапасын жақсарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
40 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгері)
2002 жылға арналған 601 "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
министрлiгін есептеуiш және ұйымдық техникалармен қамтамасыз етудiң"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 14 884 мың теңге (он төрт миллион сегiз жүз сексен төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурызындағы N 573 "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымының дамуы мен қалыптасуының мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің мәселелерi" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігін аурушаңдық бойынша сапалы ақпараттарды өңдеу мен халықтың денсаулық жағдайын жақсарту бойынша жедел шаралар қабылдау мақсатында емдеу диагностикасын жүргiзу үшiн осы кездегi есептеуіш және ұйымдық техникалармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеті: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнің орталық аппаратын осы кездегi есептеуiш және ұйымдық техникалармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
-------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
-------------------------------------------------------------------------

601        Обеспечение   Закуп вычислительной     2002 год Министерство
вычислитель-  и организационной                 здравоохра-
ной и органи- техники (персональных             нения
зационной     компьютеров - 90,                 Республики
техникой      принтеров - 40,                   Казахстан
Министерства  серверов - 2 и 2
здравоохране- копировальных аппаратов)
ния
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение оперативности принятия мер по улучшению уровня, качества диагностики и лечения заболеваний путем оснащения современной вычислительной и организационной техникой уровня мировых стандартов центрального исполнительного органа в сфере охраны здоровья граждан Республики Казахстан и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности. С учетом списания компьютерной техники оснащенность составит 75%.
Приложение 41 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетных программ
Паспорт
республиканской бюджетной программы
024 "Обеспечение общедоступности информации"
на 2002 год
1. Стоимость: 2401 тысяча тенге (два миллиона четыреста одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 273-II Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; статьи 23, 33 Закона Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года N 56-I Z960056_ "О культуре"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2000 года N 229 P000229_ "Об утверждении лимитов штатной численности государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение интеллектуальной деятельности, повышение качества работы и повышение уровня образования специалистов в области медицины.
5. Задачи бюджетной программы: библиотечное и информационно- библиографическое обслуживание специалистов в области медицинской науки и практического здравоохранения в соответствии с современным уровнем развития отрасли. Пополнение библиотечного фонда медицинскими книгами, учебниками, периодической печатью, проведение выставок и выступлений.

601      Қазақстан      Есептеуiш және ұйымдық  2002 жыл  Қазақстан
Республикасы   техникаларды сатып алу            Республика.
Денсаулық      (дербес компьютерлер              сының
сақтау мини.   - 90, принтерлер - 40,            Денсаулық
стрлiгiнiң     серверлер - 2 және                сақтау
орталық        көшiргiш аппараттар               министрлігі
аппаратын      - 2).
осы кездегi
есептеуiш
және ұйымдық
техникалар
мен қамтамасыз
ету.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудағы күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының азаматтарының денсаулығын қорғау саласындағы диагностиканың сапасын, деңгейiн жақсарту мен орталық атқару ұйымдарының халықаралық үлгi деңгейiнде осы кезгi есептеуiш және ұйымдық техникамен жабдықтау жолымен емдеу және осы негiзде ауруды, мүгедектiктi, өлiмдi төмендету. Компьютерлiк техниканы есептен шығаруды есептегенде жабдықтау 75%-ын құрайды.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
41 қосымша
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
------------------------------------------------------
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісі
2002 жылға арналған 024 "Ақпараттың толымдылығын қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2401 мың теңге (Екi миллион төрт жүз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы N 273-II "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 24 желтоқсанындағы N 56-1 "Мәдениет туралы" Заңының 24, 33-баптары; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715 "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 12 ақпандағы N 229 "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының ведомствоға бағынысты мемлекеттiк мекемелерінің штаттық саны лимиттерiн бекiту туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет қаражаттары.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: интеллектуалдық қызметтi дамыту, медицина саласындағы мамандардың жұмыс сапасын арттыру және бiлiм деңгейiн көтеру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: медицина ғылымы мен практикалық денсаулық сақтау саласындағы мамандарға салалық дамудың жаңа заманғы деңгейiне сәйкес кiтапханалық және ақпараттық-библиографиялық қызмет көрсету. Кiтапхана қорын медициналық кiтаптармен, оқулықтармен, мерзiмдiк басылымдармен толықтыру, көрмелер ұйымдастыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
024         Обеспечение
общедоступ-
ности
информации
036   Республи-   Содержание республиканской 2002 год Республи-
канская     научно-медицинской                  канская
научно-ме-  библиотеки (9 штатных               научно-
дицинская   единиц).                            медицин-
библиотека  Комплектование библиотечного        ская
фонда (до 339 тысяч единиц          библиотека
экземпляров).                       Министерство
Функционирование справочно-         здравоохра-
информационного фонда.              нения
Подготовка тематических             Республики
выставок сотрудниками               Казахстан
библиотеки (55 выставок).
Увеличение выдачи книг до
161387 экземпляров.
Достижение уровня посещений
до 29,5 на 1 человека в год.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
своевременное обеспечение научно-исследовательских организаций и организаций здравоохранения, ученых и специалистов отрасли в республике современной информацией по проблемам охраны здоровья народа. Пополнение библиотечного фонда ценными научными трудами в области медицины, наиболее эффективное использование и внедрение научных достижений в практику здравоохранения.
Приложение 42 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
053 "Капитальный ремонт республиканских
организаций здравоохранения" на 2002 год
1. Стоимость: 276140 тысяч тенге (двести семьдесят шесть миллионов сто сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
N  !Бағ.!Ша. !Бағдарламаның!   Бағдарламаны іске  !Iске асыру!  Жауапты
!дар.!ғын !(шағын бағ.  !    асыру жөніндегі   !  мерзiм. !орындаушылар
!лама!бағ.!дарламаның)  !       іс-шаралар     !   дері   !
!коды!дар.!   атауы     !                      !          !
!    !лама!             !                      !          !
!    !коды!             !                      !          !
--------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3 !       4     !           5          !     6    !     7
--------------------------------------------------------------------------
024      Ақпараттың    Республикалық ғылыми    2002 жыл  Қазақстан
толымдылығын  медициналық кiтапхана             Республикасы
қамтамасыз    жасақтау (9 штаттық               Денсаулық
ету           бiрлiк). Кiтапхана                сақтау мини.
қорын толықтыру (339              стрлігінің
Республикалық мың данаға дейiн).                Республикалық
ғылыми        Анықтамалық-ақпараттық            ғылыми
медициналық   қордың қызметi.                   медициналық
кiтапхана     Кiтапхана қызметкер.              кітапханасы
лерiнiң тақырыптық
көрмеге дайындығы (55
көрме). Кiтаптар берудi
161387 данаға дейiн
көбейту. Келу деңгейiн
жылына 1 адамға
шаққанда 29,5-ке дейiн
қол жеткiзу.
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетiн нәтижелер: ғылыми-зерттеу ұйымдары мен денсаулық сақтау ұйымдарын, ғалымдар мен салалық мамандарды республикада халықтың денсаулығын сақтау проблемалары жөніндегі жаңа ақпараттармен мезгілімен қамтамасыз ету. Кітапхана қорын медицина саласындағы бағалы ғылыми еңбектермен толықтыру, денсаулық сақтау практикасындағы ғылыми жетістіктерді барынша тиімді пайдалану және енгізу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
42-қосымша
Ескерту. 42-46-қосымшалармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002.04.12. N 143a қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 42 қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.08.19. N 143b қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
053 "Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделi жөндеу
жасау" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 276140 мың теңге (Екi жүз жетпiс алты миллион жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" N 111-1 Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление материально-технической базы республиканских организаций здравоохранения в целях соблюдения санитарно-гигиенических норм и правил, и снижения внутрибольничной инфекции.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка предпроектной документации, проведение общестроительных санитарно-технических, электромонтажных и ремонтных работ зданий и сооружений республиканских организаций здравоохранения.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по организа- ! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !ции программы            !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
053        Капитальный  Оплата услуг по разработке 2002   Министерство
ремонт рес-  предпроектной документации, год   здравоохране-
публиканских капитальному ремонту и            ния
организаций  реконструкции зданий и            Республики
здравоохра-  сооружений организаций            Казахстан
нения        здравоохранения.
Среднегодовое количество
объектов, подлежащих
капитальному ремонту - 18
Национальный центр (далее -
НЦ) проблем туберкулеза;
Республиканский взрослый
туберкулезный санаторий
"Боровое"; Республиканский
детский туберкулезный
санаторий "Боровое";
Детский клинический
санаторий "Алатау"; НИИ
онкологии и радиологии;
НЦ педиатрии и детской
хирургии; Республиканская
детская больница "Аксай";
Казахский республиканский
лепрозорий; НИИ
радиационной медицины и
экологии; НЦ проблем
формирования здорового
образа жизни;
Карагандинский центр
судебной медицины; НЦ
охраны здоровья матери и
ребенка; Республиканский
детский реабилитационный
центр "Балбулак";
Республиканский клинический
госпиталь, НИИ травматологии
и ортопедии, Республиканская
психиатрическая больница
строгого наблюдения;
Республиканская клиническая
психиатрическая больница;
Алматинский государственный
институт усовершенствования
врачей.
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б ; от 21 октября 2002 г. N 143в .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: капитальный ремонт и реконструкция в целях соответствия зданий и сооружений санитарным и гигиеническим нормам.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 августа 2002 г. N 143б.
Приложение 43 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
060 "Централизованный закуп химиопрепаратов для
лечения онкологических больных" на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының санитарлық-гигиеналық норма мен тәртiбiн сақтау және iшкi-ауруханалық инфекциясын төмендету мақсатында материалдық-техникалық базасын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: жобалау алдындағы құжаттаманы дайындау, Республиканың денсаулық сақтау ұйымдарының құрылыстары мен ғимараттарының жалпы құрылыстық санитарлық-техникалық, қуатмонтаждық, жөндеу жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7     ---------------------------------------------------------------------------
053        Респуб.   Жобалау алдындағы құжаттаманы    2002   Қазақстан
ликалық   әзірлеу, Денсаулық сақтау        жыл    Республи.
денсаулық ұйымдарының ғимараттары мен             касы
сақтау    құрылыстарына көрсеткен күрделi         Денсаулық
ұйымдар.  жұмыс жүргiзу қызметi бойынша           сақтау
ына       төлемақы төлеу. Күрделi жөндеуден       министр.
күрделi   және қайта жаңартудан өтетiн            лігі
жөндеу    объектiлердiң орташа жылдық саны
жасау.    - 18. Туберкулез проблемалары
ұлттық орталығы (ҰО); "Бурабай"
республикалық ересектер туберкулез
санаторийi; "Бурабай" республикалық
балалар туберкулез санаторийi;
"Алатау" балалар клиникалық
санаторийi; Онкологиялық және
радиологиялық ҒЗИ; "Ақсай"
республикалық балалар ауруханасы;
Қазақ республикалық лепрозорийi;
Радиациялық медицина және
экология ҒЗИ; Салауатты өмiр
салтын қалыптастыру проблемалары
ҰО; Қарағанды сот медицинасы
орталығы; Ана мен бала денсаулығын
сақтау республикалық ҰО;
"Балбұлақ" республикалық балаларды
оңалту орталығы; Республикалық
клиникалық госпиталь; Травматология
және ортопедия ҒЗИ, Республикалық
қатаң бақылаудағы психиатриялық
аурухана. Республикалық клиникалық
психиатриялық аурухана; Алматы
мемлекеттік дәрігерлердің білімін
жетілдіру институты.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.21. N 143v
қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтілетiн нәтижелер: Ғимарат пен құрылыстарды санитарлық және гигиеналық нормаларға сәйкес келтiру мақсатында күрделi жөндеу және қайта жаңарту жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
43-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
060 "Онкологиялық науқастарды емдеу үшiн химиялық дәрi-дәрмектердi
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 800000 тысяч тенге (восемьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 16 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I  Z970111_   "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизованное обеспечение химиопрепаратами онкологических больных, в целях улучшения и
стабилизации онкологической ситуации в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: закуп химиопрепаратов для лечения онкологических больных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
060        Централизо-   Своевременный закуп       2002   Министерство
ванный закуп  химиопрепаратов для       год    здравоохране-
химиопрепа-   лечения онкологических           ния
тов для       больных. Среднегодовое           Республики
лечения       количество больных,              Казахстан
онкологичес-  нуждающихся в лечении
ких больных   химиопрепаратами - 5000
человек.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате применения современных схем высокоэффективных химиопрепаратов ожидается повышение годичной выживаемости больных: со злокачественными новообразованиями желудочно-кишечного тракта на 8-10 %, со злокачественными новообразованиями молочной железы на 10-12 %, со злокачественными новообразованиями женской половой сферы 10-15 %, со злокачественными новообразованиями мочеполовой сферы - на 8-10 %, со злокачественными новообразованиями мягких тканей и опорнодвигательного аппарата на 5-7 %, со злокачественными новообразованиями головы и шеи на 8-10 %; увеличение продолжительности и улучшение качества жизни, снижение показателей роста онкопатологий, степени инвалидизации и смертности.
Приложение 44 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
031 "Централизованный закуп медицинского
оборудования и санитарного транспорта"
на 2002 год

1. Құны: 800 000 мың теңге (Сегiз жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111 "Қазақстан Республикасындағы азаматтардың денсаулығын қорғау туралы" заңы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында онкологиялық жағдайды жақсарту және тұрақтандыру мақсатында, онкологиялық науқастарды химиялық дәрi-дәрмектермен орталықтандырылған қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Онкологиялық ауруларды емдеу үшiн химиялық дәрi-дәрмектердi сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------1  ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
060       Онкология.  Онкологиялық ауруларды емдеу    2002  Қазақстан
лық нау.    үшiн уақытында химиялық дәрi-   жыл   Республика.
қастарды    дәрмектердi сатып алу.                сы Денсау.
емдеу үшiн  Химиялық дәрi-дәрмектермен            лық сақтау
химиялық    емдеудi қажет ететiн                  министрлігі
дәрi-дәр.   науқастардың жылдық орташа
мектердi    саны - 5000 адам.
орталық.
тандырыл.
ған сатып
алу.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: Қазiргі кездегi жоғарғы тиiмдi химиялық дәрi-дәрмектердiң үлгiсiн қолдану нәтижесiнде науқастардың жылдық өмiр сүруi: қауiптi асқазан-iшек жолы iсiгi 8-10%-ке, сүт бездерi қауiптi iсiгi 10-12%-ке, әйелдердiң жыныс жолдары қауiптi iсiгi 10-15%-ке, дәрет жынысы аумағындағы қауiптi iсiк 8-10%-ке, жұмсақ тканьдер мен тiрек-қозғалыс аппараты қауiптi iсiгi 5-7%-ке, бас және мойын қауiптi iсiгi 8-10%-ке артатындығы, өмiр сүру ұзақтығының өсуi және сапасының артуы, онкологиялық аурудың өсу көрсеткiшiнiң, мүгедектiк дәрежесiнiң және өлiмнiң төмендеуi күтiледi.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
44-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
031 "Медициналық жабдықтарды және санитарлық көлiктердi
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттік
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 982101 тысяча тенге (девятьсот восемьдесят два миллиона сто одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 18 мая 1998 года N 3956 U983956_ "О первоочередных мерах по улучшению состояния здоровья граждан Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О Государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение организаций здравоохранения республики необходимым современным медицинским оборудованием, изделиями медицинского назначения и санитарным транспортом для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания неотложной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение медицинским оборудованием и санитарным транспортом организаций здравоохранения республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
031        Централизо-  Закуп медицинского         2002   Министерство
ванный закуп оборудования и санитарно-  год    здравоохране-
медицинского го транспорта:                    ния
оборудования Национальный центр (далее -       Республики
и санитарно- НЦ) проблем туберкулеза -         Казахстан
го транспор- гематологический
та           анализатор крови 1,
лапароскоп (базовый набор)
1; НЦ урологии им
Б.У. Джарбусынова -
лапароскоп (базовый набор)
1; НЦ гигиены труда и
профессиональных
заболеваний -
рентгенодиагностический
комплекс на 3 рабочих
места 1; Казахская
республиканская
СЭС - санитарный транспорт
(легковой полноприводный)
- 5; Центр медицины
катастроф - комплекс
медицины катастроф на
автомобиле с фургоном 1,
санитарный транспорт 5;
Научно-исследовательский
кожно-венерологический
институт - аппарат УЗИ 1;
Научно-исследовательский
институт (далее - НИИ)
кардиологии -
рентгенодиагностический
комплекс на 3 рабочих
места 1,
аллергодиагностический
комплекс с
иммунофлуорисцентной
системой 1; НИИ онкологии
и радиологии - компьютерный
томограф 1, операционный
стол с электроприводом 2,
система мониторного
наблюдения 1, наркозно-
дыхательный аппарат 3,
анализатор газов крови 1,
микроскоп лабораторный
бинокулярный с процессором
2, микротом санный 2,
аппарат УЗИ, универсальный
цифровой 1, анализатор
гематологический
автоматический 1;
Республиканский НИЦ охраны
здоровья матери и ребенка
- биохимический анализатор
1, наркозно-дыхательный
аппарат 1, инкубатор для
новорожденных 3; НЦ
хирургии им. Сызганова -
микроскоп для
микрохирургических
операций 1; Республиканский
детский клинический
санаторий "Алатау" -
стоматологическая
установка 1, санитарный
транспорт 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; НЦ педиатрии
и детской хирургии -
лаборатория цитохимии и
цитогенетики 1, наркозно-
дыхательный аппарат 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Республиканский
детский реабилитационный
центр "Балбулак" -
санитарный
транспорт 1, аппарат УЗИ 1,
электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Республиканская
психиатрическая больница
строгого наблюдения - рентгено-
диагностический комплекс на 3
рабочих места 1; НИИ
травматологии и ортопедии -
аппарат УЗИ, универсальный
цифровой 1, наркозно-
дыхательный аппарат 1, набор
деталей аппарата Иллизарова 1,
гематологический анализатор
крови 1, биохимический
анализатор 1, электромиограф
1; Центр судебной медицины
(в разрезе регионов) -
санитарный транспорт 19
(полноприводный на базе УАЗ),
санитарный транспорт
(легковой полноприводный) 25,
набор антропометрических
инструментов 1, мини-
фотолаборатория 1, микротом 1;
Республиканская детская
больница "Аксай" -
гематологический анализатор
крови 1; НИИ глазных
болезней - универсальный
комплекс факоэмульсификатор с
витриотом 1; Республиканский
клинический госпиталь для
инвалидов ВОВ - фибробронхоскоп
1, электрокардиограф 6-ти
канальный 1; Казахский
республиканский лепрозорий
- санитарный транспорт 1,
гематологический анализатор
крови 1, электрокардиограф
6-ти канальный 1;
Противочумные станции -
санитарный транспорт 28
(полноприводный на базе УАЗ),
грузовой санитарный транспорт -
36; Областные управления
СЭС - холодильные установки
для перевозки вакцин 75;
Областные управления
здравоохранения - цифровой
флюорографический передвижной
рентген аппарат 26;
Противотуберкулезные
диспансеры - санитарный
транспорт 40; Организации
здравоохранения первичной
медико-санитарной помощи
Алматинской и Восточно-
Казахстанской областей -
санитарный транспорт 80,
емкость для пред-
стерилизационной обработки
медицинских инструментов

1. Құны: 982101 мың теңге (Тоғыз жүз сексен екi миллион жүз бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 18 мамырдағы N 3956 "Қазақстан Республикасы азаматтардың денсаулық жағдайын жақсарту бойынша бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республика денсаулық сақтау ұйымдарын қажеттi ауруды жоғарғы тиiмдi диагностикалауды, алдын алуды, емдеудi жүргiзу және шұғыл медициналық көмек көрсету үшiн осы заманғы медициналық жабдықтармен, медицинаға арналған бұйымдармен және санитарлық көлiктермен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: республика денсаулық сақтау ұйымдарын медициналық жабдықтармен және санитарлық көлiктермен жабдықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------
031        Медицина.  Медициналық жабдықтарды және    2002   Қазақстан
лық жаб.   санитарлық көліктердi сатып     жыл    Республи.
дықтарды   алу: Туберкулез проблемалары           касы
және са.   ұлттық орталығы - қан                  Денсаулық
нитарлық   гематологиялық анализаторы 1,          сақтау
көлiктердi лапароскоп (базалық жинақ) 1;          министр.
орталық.   Б.О. Жарбосынов атындағы               лігі
тандырыл.  урология ҒО-лапароскоп (базалық
ған сатып  жинақ) 1; Еңбек гигиенасы және
алу        кәсiби аурулар ҒО - 3 жұмыс
орындық рентгенодиагностикалық
кешенi 1; Қазақ республикалық
СЭС - санитарлық көлiк (жеңiл
өткiзгіштi) - 5; Апаттар
медицинасы орталығы - фургонды
автомобильдегі медициналық
апаттар кешенi 1, санитарлық
көлік 5; Терi-венерология
ғылыми-зерттеу институты-УДЗ
аппараты 1; кардиология ғылыми-
зерттеу институты (одан әрi -
ҒЗИ) - 3 жұмыс орындық
рентгенодиагностикалық кешенi 1,
иммунофлуорисценттi жүйелi
аллергодиагностикалық кешенi 1;
Онкология және радиология ҒЗИ -
компьютерлiк томограф 1, электр
өткiзгiштi операциялық стол - 2,
мониторлық байқау жүйесi 1,
наркозды-демалдыру аппараты 3,
қан газы анализаторы 1,
зертханалық процессорлы
бинокулярлық микроскоп 2, шана
микротомы 2, универсалды сандық
УДЗ 1, автоматты гематомологиялық
анализатор 1; Ана мен бала
денсаулығын қорғау республикалық
ҒЗО - биохимиялық анализатор 1,
наркозды-демалдыру аппараты 1,
жаңа туған нәрестелер инкубаторы 3;
Сызғанов атындағы хирургия ҒЗИ -
микрохирургиялық операцияларға
арналған микроскоп 1; "Алатау"
республикалық балалар клиникалық
санаторийi - стоматологиялық
қондырғы 1, санитарлық көлiк 1,
6 арналық электрокардиограф 1;
Педиатрия және балалар хирургиясы
ҰО-цитохимия және цитогенетика
зертханасы 1, наркозды-демалдыру
аппараты 1, 6 арналық
электрокардиограф 1; "Балбұлақ"
республикалық балаларды оңалту
орталығы - санитарлық көлiк 1, УДЗ
аппараты 1; 6 арналық
электрокардиограф 1; Республикалық
қатаң бақылаудағы психиатриялық
аурухана - 3 жұмыс орындық
рентгенодиагностикалық кешені - 1,
травмотология және ортопедия ҒЗИ -
универсальдi санымен УДЗ аппараты
1, наркозды-демалдыру аппараты 1;
Иллизаров аппараты тетiктерiнiң
жиынтығы 1, қан гематологиялық
анализаторы 1, биохимиялық анализатор
1, электромиограф 1; Сот медицинасы
орталығы (аймақ бөлiгiндегi) -
санитарлық көлiк - (УАЗ базасында
толық өткiзгiштi) 19, санитарлық
көлiк (жеңiл толық өткiзгiштi) 25,
антрометтиялық құралдар 1,
фотозертхана 1, микротом 1; "Ақсай"
республикалық балалар ауруханасы -
қан гематологиялық анализаторы 1;
Көз аурулары ҒЗИ - витриотты
факомэмульсификатор универсальды
кешенi 1, ҰОС мүгедектерiне арналған
республикалық клиникалық госпиталь-
фибробронхоскоп 1, 6 арналы
электрокардиограф 1, Қазақ
республикалық лепрозорийi - санитарлық
көлiк 1, биохимиялық анализатор 1,
қан гематологиялық анализаторы 1, 6
арналы электрокардиограф 1; Обаға
қарсы күрес станциясы - санитарлық
көлік (УАЗ базасында толық өткiзгiштi)
28, жүк таситын санитарлық көлiк 36,
Облыстық СЭС басқармасы - вакцина
тасымалдауға арналған тоңазытқыш
қондырғылар 75, Облыстық денсаулық
сақтау басқармасы - санды жылжымалы
флюорографиялық рентген аппараты 26.
Туберкулезге қарсы күрес диспансерi -
санитарлық көлiк 40; Алматы және
Шығыс Қазақстан облыстарының Бастапқы
медициналық-санитарлық көмек көрсету
ұйымдары - санитарлық көлiк 80,
медициналық құрал-саймандарды
стерильдеу алдында өңдеуге арналған

4 154, прибор для
низкочастотной
магнитотерапии 720,
устройство локального
прогревания ринола-
рингологическое 144,
устройство теплового
лечения заболевания прямой
кишки 36, устройство
термотерапии воспалительных
заболеваний предстательной
железы 24, цифровой
флюорографический
передвижной рентген аппарат
4, холодильные установки
для перевозки вакцин 5.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов и санитарным транспортом организаций здравоохранения, что позволит повысить их обеспеченность до 65 %, и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.
Приложение 45 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
205 "Подготовка проекта реконструкции и оснащения
РГП "Республиканский научно-практический Центр
медико-социальных проблем наркомании"
на 2002 год
1. Стоимость: 5350 тысяч тенге (пять миллионов триста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 16, 21 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года  Z970111_   "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реконструкция и оснащение Республиканского государственного казенного (далее - РГКП) предприятия "Республиканский научно-практический Центр медико- социальных проблем наркомании".
5. Задачи бюджетной программы: подготовка проекта реконструкции и оснащения РГКП "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программ    !программ (подпрограмм)   !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

ыдыс 4 154, жиiлiгi шамалы магниттiк
терапияға арналған аспап 720,
риноларингологиялық қыздыруға
арналған орнықты құрылғы 144, тiк
iшек ауруларын жылумен емдеуге
арналған құрылғы 36, санды
флюорографиялық жылжымалы рентген
аппараты 4, бездердiң қабынуы
ауруларын жылумен емдеуге арналған
құрылғы 24, вакциналарды тасымалдауға
арналған тоңазытатын құрылғылар 5.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: дүниежүзілік стандарт деңгейдегi олардың қамтамасыздығын 65% дейiн көтеретiн және осы негiзде аурушаңдықты, мүгедектiктi және өлiмдi төмендететiн осы заманғы медициналық жабдықтармен және денсаулық сақтау ұйымдарының санитарлық көлiктерiмен қамтамасыз ету жолымен ауруды диагностикалау, емдеу деңгейi мен сапасын көтеру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
45-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
205 "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемалары
республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" РМК қалпына
келтiру мен жабдықтау жобасын дайындау"
бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 5 350 мың теңге (Бес миллион үш жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтi-құқықтық негiзi: 1997 жылғы 19 мамырдағы "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" ҚР Заңы 16, 21-баптары.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қоры.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк проблемалары республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын (одан әрi - РМҚК) қалпына келтiру мен жабдықтау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: РМҚК "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтiк мәселелерi Республикалық ғылыми-практикалық Орталығын" қалпына келтiру мен жабдықтаудың жобасын дайындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаның іс-шараларын іске асырудың жоспары:
N  !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------

205       Подготовка    Разработка проектно-       2002   Министерство
проекта ре-   сметной документации       год    здравоохране-
конструкции   реконструкции и оснаще-           ния Республи-
и оснащения   ния РГКП "Республикан-            ки Казахстан
РГП "Респуб-  ский научно-практический
ликанский     Центр медико-социальных
научно-       проблем наркомании".
практический  Проведение государствен-
Центр медико- ной экспертизы проекта.
социальных
проблем нар-
комании"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка проектно-сметной документации реконструкции и оснащения РГКП "Республиканский научно-практический Центр медико-социальных проблем наркомании" для реабилитации наркозависимых лиц, прошедшая государственную экспертизу.
Приложение 46 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 143
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
-------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
059 "Централизованный закуп медицинского оборудования
для онкологических организаций" на 2002 год
1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 42 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года N 111-I Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 1998 года N 4153 U984153_ "О государственной программе "Здоровье народа".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение онкологических организаций республики необходимым современным медицинским оборудованием для проведения высокоэффективной диагностики, профилактики, лечения заболеваний и оказания неотложной медицинской помощи.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление централизованного закупа медицинского оборудования для онкологических организаций республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы                !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!            !                         !зации  !
!     !раммы!            !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

205        "Нашақор. "Нашақорлықтың медициналық-      2002  Қазақстан
лықтың    әлеуметтiк проблемалары          жыл   Республи.
медицина. республикалық ғылыми-практикалық       касы
лық-әлеу. Орталығы" РМҚК қалпына келтiру         Денсаулық
меттiк    және жабдықтау жобалық-сметалық        сақтау
проблема. құжаттарын жасау.                      министрлігі
лары рес.
публикалық
ғылыми-
практика.
лық Орта.
лығы" РМК
қалпына
келтiру
мен жаб.
дықтау
жобасын
дайындау
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындауда күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптаудан өткен нашақор тәуелдi тұлғаларды оңалту үшiн "Нашақорлықтың медициналық-әлеуметтік проблемалары республикалық ғылыми-практикалық Орталығы" РМҚК қалпына келтiру және жабдықтау жобалық-сметалық құжаттарын дайындау.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 143 қаулысына
46-қосымша
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлiгi
__________________________________
(Бюджеттік бағдарламаның әкiмгерi)
2002 жылға арналған
059 "Онкологиялық ұйымдар үшiн медициналық жабдықтарды
орталықтандырылған сатып алу" республикалық бюджеттiк
бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 400 000 мың теңге (Төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1997 жылғы 19 мамырдағы N 111-1-шi "Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын қорғау туралы" Заңы ; Қазақстан Республикасының Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153 "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаражат көзi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республиканың онкологиялық ұйымдарын жоғарғы тиiмдi диагностикамен, аурудың алдын-алу мен емдеу және медициналық жедел жәрдем көрсету үшiн қазiргi кездегi медициналық жабдықтармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндетi: Республиканың онкологиялық ұйымдар үшiн медициналық жабдықтарды орталықтандырылған сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
N  !Бағ.!Шағын! Бағ.   !Бағдарламаны iске асыру шаралары! Іске  ! Жауапты
!коды!бағ. ! атауы  !            (шағ.бағ.)          ! асыру ! орындау.
!    !коды ! (шағ.  !                                !мерзімі! шылар
!    !     ! бағдар.!                                !       !
!    !     ! лама)  !                                !       !
!    !     !        !                                !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  ! 2  !  3  !    4   !                5               !   6   !    7
---------------------------------------------------------------------------

059        Централизо-  Закуп медицинского обору-  2002   Министер-
ванный закуп дования для онкологичес-   год    ство здра-
медицинского ких организаций респуб-           воохранения
оборудования лики:                             Республики
для онколо-  Анализатор газов крови -          Казахстан
гических     Астанинский городской
организаций  онкодиспансер (далее -
ГОД) 1, Актюбинский об-
ластной онкодиспансер
(далее - ООД) 1, Шымкентс-
кий ООД 1, Семипалатинс-
кий ГОД 1; Операционный
стол с электроприводом -
Астанинский ГОД 1, Актю-
бинский ООД 1, Шымкентс-
кий ООД 2, Семипалатинс-
кий ГОД 2; Аппарат искус-
ственной вентиляции лег-
ких - Астанинский ГОД 2,
Актюбинский ООД 2, Шым-
кентский ООД 3, Семипа-
латинский ГОД 3; Анализа-
тор гематологичекий -
Астанинский ГОД 1, Актю-
бинский ООД 1, Шымкент-
ский ООД 1, Семипалатинс-
кий ГОД 1; Компьютерный
томограф - Павлодарский
ООД 1; НИИ онкологии и
радиологии: Линейный
ускоритель - 1; Микроскоп
исследовательский - 2;
Автомат - лаборант - 1;
Микротом - 1; Криостат - 1;
Аппарат для заточки ножей
вибрационного микротома - 1;
Автостейнер - 1;
Фибродуоденоскоп - 1;
Маммограф - 1;
Эндохирургический комплекс -
1; Операционный стол - 2
Электронный СО2 - эндофлактор
в комплекте - 1, Светильник
хирургический стационарный - 5,
Аутокон - 1, Спирометр - 1,
Урологический стол - 1,
Колонофиброскоп - 1,
Портативный дефибриллятор - 1,
Стерилизатор паровой
горизонтальный - 3, Стерилизатор
сухожаровой - 3
<*> Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 октября 2002 г. N 143в ; от 27 декабря 2002 г. N 143з .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня и качества диагностики, лечения заболеваний путем оснащения современным медицинским оборудованием уровня мировых стандартов организаций здравоохранения онкологической службы республики, что позволит повысить их обеспеченность до 55 %, и на этой основе снижение заболеваемости, инвалидности и смертности.

059       Онкология.   Республиканың онкологиялық     2002   Қазақстан
лық ұйымдар  ұйымдары үшiн медициналық      жыл    Республи.
үшін жаб.    жабдықтарды сатып алу.                касы
дықтарды     Қанның газының анализаторы -          Денсаулық
орталықтан.  Астана қалалық онкологиялық           сақтау
дырылған     диспансерi (бұдан әрi - ҚОД) 1,       министр.
сатып алу.   Ақтөбе облыстық онкодиспансер         лігі
(бұдан әрi - ООД) 1, Шымкент
ООД 1, Семей ҚОД 1; Электрлi
операциялық стол - Астана ҚОД
1, Ақтөбе ООД 1, Шымкент ООД 2,
Семей ҚОД 2; Өкпеге жасанды
дем беретiн қондырғы - Астана
ҚОД 2, Ақтөбе ООД 2, Шымкент
ООД 1, Семей ҚОД 1; Компьютерлiк
томограф - Павлодар ООД 1;
Онкология және радиология ҒЗИ:
Желілік үдеткіш - 1; Зерттеу
микроскопы - 2; Автомат-зертха-
нашы - 1; Микротом - 1; Крио-
стат - 1; Дірілдеткіш микротом
пышақтарын қайрауға арналған
аппарат - 1; Автостейнер - 1;
Фибродуоденоскоп - 1; Маммог-
раф - 1; Эндохирургиялық
кешен - 1; Операция үстелі - 2;
Электронды СО2 - эндофлактор
жиынтығы - 1; Стационарлық
хирургиялық жарықшам - 5;
Аутокон - 1; Спирометр - 1;
Урологиялық үстел - 1;
Колонофиброскоп - 1; Портативті
дефибриллятор - 1; Көлденең
бу стерилизаторы - 3; Құрғақ
қыздырғыш стерилизатор - 3.
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.10.21. N 143v , 2002.12.27. N 143z қаулыларымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республиканың онкологиялық қызметiн денсаулық сақтау ұйымдарында әлемдiк стандарттары деңгейiн жаңа заманғы медициналық жабдықтармен жарақтандыру жолымен ауруларды диагностикалау, емдеудiң деңгейi мен сапасын арттыру, бұл оларды қамтамасыз етудi 55%-ға дейiн жоғарылатады, осының негiзiнде аурулықтың, мүгедектiк пен өлiм-жiтiмнiң азаюына мүмкiндiк бередi.