Об утверждении Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2002 года N 1367. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 декабря 2003 г. N 1304
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Министерство индустрии и торговли
Республики Казахстан
Комитет по стандартизации, метрологии и
сертификации
Государственный кадастр гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
Введение
Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - Кадастр) подготовлен и издается в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" и Инструкцией по разработке, изданию и ведению Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - Инструкция), утвержденной постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176.
Согласно статье 8  Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" Кадастр является официальным сборником, содержащим систематизированные сведения о гражданском и служебном оружии и патронах к нему, разрешенных к обороту на территории Республики Казахстан.
Включение в Кадастр сведений о гражданском и служебном оружии и патронах к нему производится на основании результатов их обязательной сертификации.
Обязательной сертификации подлежат все производимые на территории Республики Казахстан, ввозимые на территорию Республики Казахстан и вывозимые из Республики Казахстан модели гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
На основании результатов сертификационных испытаний, проверки представленных сведений, документов и образцов оружия или патронов к нему орган по сертификации принимает решение об отнесении изделий к оружию или патронам и выдает заявителю сертификат соответствия по форме, определяемой Комитетом по стандартизации, сертификации и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Госстандарт).
Сертификат соответствия является основанием для оборота оружия, патронов на территории Республики Казахстан.
Госстандарт на основании информации, предоставленной органами по сертификации об оружии и патронах, прошедших процедуру сертификации формирует Перечень моделей гражданского и служебного оружия и патронов к нему, сведения о которых вносятся в Кадастр.
В случаях отказа включения модели оружия (типа патронов) в Перечень и при необходимости приостановления действия сертификата соответствия Госстандарт обязан в десятидневный срок после принятия решения сообщить об этом Министерству внутренних дел Республики Казахстан и органу по сертификации в письменной форме.
Перечень ежеквартально утверждается Госстандартом совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан.
Кадастр разрабатывается и издается Госстандартом на бумажных и магнитных носителях на основании Перечня. Изменения, внесенные в Кадастр, публикуются в установленном порядке Госстандартом.
Кадастр состоит из следующих разделов:

Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған оқтардың мемлекеттiк кадастрын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 25 желтоқсан N 1367. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.12.23. N 1304 қаулысымен.
"Жекелеген қару түрлерiнiң айналымын мемлекеттік бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Заңына  сәйкес Қаэақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған оқтардың мемлекеттiк кадастры бекітілсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрлігі
Стандарттау, метрология және сертификаттау
жөніндегі комитет
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның оқтарының
мемлекеттік кадастры
Ресми бөлімі
Астана
2002 ж.
Кiрiспе
Азаматтық және қызметте қару мен оның оқтарының мемлекеттiк кадастры (бұдан әрi Кадастр) "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы 339-1 Заңына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысымен  бекiтiлген Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарына мемлекеттiк кадастрды әзiрлеу, шығару және жүргiзу жөнiндегi нұсқаулыққа сәйкес әзiрлендi және жарыққа шығарылады.
"Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы 339-1 Заңының 8-бабына сәйкес кадастр Қазақстан Республикасы аумағында айналымы рұқсат етiлген азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондары туралы жүйеге түсiрiлген мәлiметтерi бар ресми жинақ болып табылады.
Кадастрға азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондары туралы мәлiметтердi енгiзу оларды мiндеттi сертификаттау нәтижесiнiң негiзiнде iске асырылады.
Мiндеттi түрде сертификаттауға Қазақстан Республикасы аумағында жасалатын, Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн және Қазақстан Республикасынан әкетiлетiн азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының барлық моделi жатады.
Сертификаттау нәтижелерiнiң негiзiнде сертификаттау жөнiндегi орган бұйымдарды қаруға немесе оқтарға жатқызу туралы шешiм қабылдайды және өтiнiш иесiне Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетi (бұдан әрi - Мемстандарт) белгiлеген нысан бойынша сәйкестiк сертификатын бередi.
Сәйкестiк сертификаты қару мен оның патрондарының Қазақстан Республикасының аумағындағы айналымы үшiн негiз болып табылады.
Мемстандарт сертификатталған қарулар мен оқтар туралы сертификаттау жөнiндегi органмен ұсынылған ақпарат негiзiнде азаматтық және қызметтiк қару мен оның оқтарының үлгiлерiнiң тiзбесiн жасайды.
Қарудың моделiн (патронның үлгiсiн) тiзбеге енгізуден бас тарту жағдайында және сәйкестiк сертификатының қолданылуын тоқтатудың қажеттiлiгi кезiнде Мемстандарт ол туралы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне және сертификаттау жөнiндегi органға, шешiм қабылданғаннан кейiн, он күндiк мерзiмде жазбаша нысанда хабарлауға мiндеттi.
Тiзбенi Мемстандарт тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен бiрлесiп бекiтедi.
Кадастрды Мемстандарт тiзбенiң негiзiнде қағаз және электронды жеткiзушiде әзiрлейдi және жарыққа шығарады. Кадастрға енгiзiлетiн өзгерiстердi Мемстандарт бекiтiлген тәртiппен жариялайды.
Кадастр мынадай бөлiмдерден тұрады:

1) гражданское оружие отечественного производства и патроны к нему;
2) гражданское оружие иностранного производства и патроны к нему;
3) служебное оружие и патроны к нему;
4) патроны испытательные, образцовые и другие для использования в технологических целях при производстве оружия.
В данном издании отсутствует раздел "Оружие и патроны к нему, производимые только для экспорта", предусмотренный в п. 3 Инструкции, так как в Республике Казахстан не производится данный вид гражданского и служебного оружия (типы патронов).
В Кадастр вносятся следующие сведения об оружии и патронах:
1) отечественного производства:
наименование и обозначение модели оружия (типа патронов) и используемых патронов; основные технические показатели оружия и патронов; наименование разработчика и изготовителя; обозначение и наименование нормативного документа, по которому изготавливается (испытывается) оружие (патроны); организация (лаборатория), проводившая испытания; цветная фотография образца;
2) иностранного производства:
наименование и обозначение модели оружия (типа патронов) и используемых патронов; основные технические показатели оружия и патронов; наименование страны и фирмы изготовителя оружия и патронов; цветная фотография образца; орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания (в случае проведения их в Республике Казахстан).
В качестве дополнительных сведений об оружии иностранного производства могут быть включены варианты исполнения, маркировка, фирма-продавец, техническое описание и другие.
Данное издание содержит информацию о моделях гражданского и служебного оружия и патронов к нему, прошедших сертификацию до 31 августа 2002 года. Кадастр переиздается ежегодно.
Подлинник и контрольные экземпляры Кадастра, изменения и дополнения к нему, а также документы о включении моделей оружия (типов патронов) в Кадастр хранятся в Госстандарте в соответствии с правилами хранения дел государственных стандартов.
1. Гражданское оружие отечественного производства
и патроны к нему
1.1. Охотничье оружие
1.1.1. Охотничье огнестрельное гладкоствольное оружие
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.1.1./001
Ружье одноствольное самозарядное охотничье
МЦ 22-02
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Вместимость магазина, шт: 4
Габаритные размеры, мм: 1230х110х45
Масса, кг: 3,6
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра 12/70мм.
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ОАО "Уральский завод "Металлист"
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливается (испытывается) оружие

1) отандық өндiрiстiң азаматтық қаруы мен оның патрондары;
2) шетелдiк өндiрiстiң азаматтық қаруы мен оның патрондары;
3) қызметтiк қару мен оның патрондары;
4) қаруды өндiру кезiнде технологиялық мақсаттарда пайдалануға арналған сынақтық, үлгiлiк және басқа да патрондар.
Осы басылымда нұсқаулықтың 3 тармағында қарастырылған "Тек экспорттау үшiн ғана жасалатын қару мен оның патрондары" бөлiмi жоқ, себебi Қазақстан Республикасында азаматтық және қызметтiк қарудың (патрон түрлерiнiң) берiлген түрi өндiрiлмейдi.
Кадастрға қару мен патрондар туралы мынадай мәлiметтер енгiзiледi:
1) отандық өндiрiс шығарған:
қару мен пайдаланатын патрондар моделiнiң (патрондар үлгiсiнiң) атауы мен белгiленуi; қару мен патрондардың негiзгi техникалық көрсеткiштерi; әзiрлеушi мен жасап шығарушының атауы; ол бойынша қарулар (патрондар) жасалатын (сыналатын) нормативтiк құжаттың белгiленуi мен атауы; сынақ жүргiзген ұйым (зертхана); үлгiсiнiң түрлi-түстi фотосуретi;
2) шетелдiк өндiрiс шығарған:
қару мен пайдаланатын патрондар моделiнiң (патрондар үлгiсiнiң) атауы мен белгiленуi; қару мен патрондардың негiзгi техникалық көрсеткiштерi; қару мен патрондарды жасап шығарушы елдiң және фирманың атауы; түрлi-түстi фотосуретi; сертификаттық сынақ жүргiзген орган (зертхана) (eгep ол Қазақстан Республикасында жүргiзiлген болса);
Шетелдік өндiрiстен шыққан қару мен патрондар туралы қосымша мәлiметтер ретiнде қарудың жасалу нұсқалары, таңбалануы, сатушы-фирма, техникалық сипаттамасы және басқалар енгiзiлуi мүмкiн.
Берiлген басылым 2002 жылдың 31 тамызына дейiн сертификаттаудан өткен азаматтық және қызметтiк қарудың үлгiлерi мен оқтардың түрлерi туралы ақпараттан тұрады. Кадастр жыл сайын қайтадан басылып тұрады.
Кадастрдың түпнұсқасы және бақылау даналары, оған енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулар, сондай-ақ қарудың модельдерiн (патрондардың үлгiлерiн) кадастрға енгiзу туралы құжаттар мемлекеттiк стандарт iстерiн сақтаудың ережелерiне сәйкес Мемстандартта сақталады.
1. Отандық өндірістің азаматтық қаруы мен оның патрондары
1.1 Аңшылық қару
1.1.1 Аңшылық тегіс ұңғылы атыс қаруы
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 1.1.1/001
МЦ 22 - 02
Аңшылық өзі оқталатын бір ұңғылы мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 4
Габариттік көлемдер, мм: 1230х110х4,5
Салмағы, кг: 3,6
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм. калибрлі патрондар қолданылады.
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
"Орал" Металлист" зауыты" ЖШС
Ол бойынша қарулар жасалатын (сыналатын)
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы

Ту 7186-11807515948-94
Орган (лаборатория), проводивший испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.1.1./002
Ружье одноствольное самозарядное охотничье
МЦ 22-03
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Вместимость магазина, шт:  4
Габаритные размеры, мм: 1230х110х45
Масса, кг: 3,6
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра 12/70мм.
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ОАО "Уральский завод "Металлист"
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливается (испытывается) оружие
Ту 7186-11807515948-94
Орган (лаборатория), проводивший испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
--------------------------------------------------------------------
1.2.1. Патроны к огнестрельному гладкоствольному оружию
--------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./001
Патрон дробовой охотничий
АННА 12/76
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г : 44-48
Масса, пули (дроби, картечи), г: 36
Длина патрона, мм: 76
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливается (испытываются) патроны
ГОСТ 23569-79
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./002
Патрон охотничий, снаряженный картечью
MAGNUM АННА 12/76
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 57-60
Масса, пули (дроби, картечи), г: 30-36
Длина патрона, мм: 76
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны
ГОСТ 23569-79
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./003
Патрон охотничий, снаряженный картечью
АННА 12/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 39-43
Масса, пули (дроби, картечи), г: 30-36
Длина патрона, мм: 70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны

ТУ 7186-11807515948-94
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ
Батыс Қазақстан облыстық филиалы
Тіркелу нөмірі: 1.1.1/002
МЦ 22 - 03
Аңшылық өзі оқталатын бір ұңғылы мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 4
Габариттік көлемдер, мм: 1230х110х4,5
Салмағы, кг: 3,6
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм. калибрлі патрондар қолданылады.
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
"Орал" Металлист" зауыты" ЖШС
Ол бойынша қарулар жасалатын (сыналатын)
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ТУ 7186-11807515948-94
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттауорталығы" ААҚ
Батыс Қазақстан облыстық филиалы
1.2 Патрондар
1.2.1 Тегіс ұңғылы атыс қаруларына арналған патрондар
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/001
АННА 12/76
Аңшылық бытыралы патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 44 - 48
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 36
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ГОСТ 23569-79
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/002
АННА 12/76
Аңшылық бытырамен оқталған патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 57 - 60
Оқтын (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 30 - 36
Патронның ұзындығы, мм: 76
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ГОСТ 23569-79
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/003
АННА 12/70
Аңшылық оқты патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 39 - 43
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 30 - 36
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы

ТУ 640 РК-30698423-ТОО-02-98
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./013
Патрон охотничий, снаряженный пластмассовой дробью
АННА 20/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 20
Масса патрона, г: 10-13
Масса, пули (дроби, картечи), г: 4-5
Длина патрона, мм: 70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны
ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
2. Гражданское оружие иностранного производства
и патроны к нему
2.1. Газовое оружие
2.1.1. Пистолеты и револьверы
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/001
Пистолет газовый
ИЖ-77-8
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 8
Вместимость магазина, шт: 6
Габаритные размеры, мм: 195х130х38
Масса, кг: 0,75
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые пистолетные патроны калибра 8х20 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/002
Пистолет газовый
ИЖ-79-8
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 8
Вместимость магазина, шт: 8
Габаритные размеры, мм: 161х127х30
Масса, кг: 0,76
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые пистолетные патроны калибра 8х20 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/003
Револьвер газовый
МЕ 38 COMPACT
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Вместимость магазина, шт: 5
Габаритные размеры, мм: 180х120х40
Масса, кг: 0,6
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые револьверные патроны калибра 9х22 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
CUNO MELCHER
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Револьвер предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------

ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/013
АННА 20/70
Аңшылық пластмасса бытырамен оқталған патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 20
Патронның салмағы, г 10 - 13
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 4 - 5
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
2. Шетелдік өндірістің азаматтық қаруы мен оның патрондары
2.1 Өзін өзі қорғауға арналған газды қару
2.1.1 Пистолеттер мен револьверлер
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/001
ИЖ-77-8
Газды пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 8
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 6
Габариттік көлемдер, мм: 195х130х38
Салмағы, кг: 0,75
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 8х20 мм калибрлі газды және
бос тапанша патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған пистолет.
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/002
ИЖ-79-8
Газды пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 8
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 8
Габариттік көлемдер, мм: 161х127х30
Салмағы, кг: 0,76
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 8х20 мм калибрлі газды және
бос тапанша патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған пистолет.
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/003
МЕ 38 СОМРАСТ
Газды револьвер
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 5
Габариттік көлемдер, мм: 180х120х40
Салмағы, кг: 0,6
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х22 мм калибрлі газды және
бос револьвер патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
CUNO MELCHER
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған револьвер.

Регистрационный номер: 2.2.1/001
Пистолет спортивно-тренировочный
БАГИРА МР444
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Вместимость магазина, шт: 15
Габаритные размеры, мм: 186х126х35
Масса, кг: 0,735
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 9х19 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/002
Пистолет спортивно-тренировочный
МР 446 ВИКИНГ
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Вместимость магазина, шт: 17
Габаритные размеры, мм: 195х142х38
Масса, кг: 0,83
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 9х19 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы. Двусторонний предохранитель и переустанавливаемая на две стороны защелка магазина позволяет вести стрельбу как с правой, так и с левой руки.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/003
Пистолет стандартный малокалиберный
МЦМ (.22Lr)
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 5,6
Вместимость магазина, шт: 5
Габаритные размеры, мм: 250х150х50
Масса, кг: 1,1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются спортивные патроны калибра
5,6х16 мм (.22Lr).
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы на дистанции 25 метров. Пистолет имеет ударно-спусковой механизм куркового типа, регулируемый прицел.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/004
Пистолет спортивный стандартный самозарядный
ИЖ 35 М
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 5,6
Вместимость магазина, шт: 5
Габаритные размеры, мм: 300х150х50
Масса, кг: 1,25
Используемые патроны
Для стрельбы применяются спортивные патроны кольцевого воспламенения калибра
5,6х16 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы на дистанции 25 метров. Пистолет имеет ударно-спусковой механизм куркового типа, регулировками спуска и спускового крючка.
--------------------------------------------------------------------
2.2.2. Спортивное пневматическое оружие
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.2.1/001
БАГИРА МР444
Спорттық-дайындық пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 15
Габариттік көлемдер, мм: 186х126х35
Салмағы, кг: 0,735
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х19 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған пистолет.
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/002
МР 446 ВИКИНГ
Спорттық-дайындық пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 17
Габариттік көлемдер, мм: 195х142х38
Салмағы, кг: 0,83
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х19 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған пистолет. Екі жақты
тежегіш және екі жаққа бірдей қойыла алатын оқжатар ілмек
атысты оң қолмен де сол қолмен де жүргізуге септігін тигізеді.
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/003
МЦМ (.22 Lr)
Шағын калибрлі стандартты пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 5,6
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 5
Габариттік көлемдер, мм: 250х150х50
Салмағы, кг: 1,1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 5,6х16 мм (.22 Lr) калибрлі
спорттық патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
25 метр қашықтыққа спорттық-дайындық атыстар
үшін арналған пистолет. Тапанша шүріппе типті
соғу-түсіру тетігіне, реттелетін көздеуге ие.
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/004
ИЖ 35 М
Спорттық өзі оқталатын стандартты пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 5,6
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 5
Габариттік көлемдер, мм: 300х150х50
Салмағы, кг: 1,25
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 5,6х16 мм (.22 Lr) калибрлі
айнала от шашатын спорттық патрондар
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
25 метр қашықтыққа спорттық-дайындық атыстар
үшін арналған пистолет. Пистолет жіберуді және жіберу
ілмегін реттегіші бар шүріппе типтес соққы-жіберу
механизміне, реттелетін көздеуге ие.
2.2.2 Спорттық пневматикалық қару
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры

Регистрационный номер: 2.2.2/001
Винтовка пневматическая
DIANA 52 LUXSUS
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на дистанции до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/002
Винтовка пневматическая
DIANA 48 В
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на дистанции до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/003
Винтовка пневматическая
DIANA 38
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на дистанции до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер:  2.2.2/004
Винтовка пневматическая
DIANA 34
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на дистанции до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.2.2/001
DIANA 52 LUXSUS
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м. дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/002
DIANA 48 В
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м. дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/003
DIANA 38
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м. дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/004
DIANA 34
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м. дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.

Регистрационный номер: 2.2.2/017
Пистолет газобалонный многозарядный
МР 654 В
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: 13
Габаритные размеры, мм: 165х145х35
Масса, кг: 0,73
Используемые патроны
Для стрельбы используются стальные сферические пули
калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для обучения приемам стрельбы и обращения с пистолетом Макарова
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/018
Пистолет газобалонный
МР 654 К
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: 13
Габаритные размеры, мм: 165х145х35
Масса, кг: 0,73
Используемые патроны
Для стрельбы используются стальные сферические пули
калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для обучения приемам стрельбы и обращения с пистолетом Макарова
--------------------------------------------------------------------
2.3. Охотничье оружие
2.3.1. Охотничье огнестрельное нарезное оружие
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.1/001
Карабин самозарядный охотничий
ВЕПРЬ 308
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Вместимость магазина, шт: 7
Габаритные размеры, мм: 1150х200х75
Масса, кг: 4,3
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра
7,62/51 мм (.308).
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Вятско-Полянский машиностроительный завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Карабин используется для промысловой и любительской охоты. Карабин разработан на базе ручного пулемета Калашникова. Предусмотрена установка оптического прицела.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.1/002
Карабин самозарядный охотничий
САЙГА (7,62х39)
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Вместимость магазина, шт: 5
Габаритные размеры, мм: 1070х220х70
Масса, кг: 3,6
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра
7,62/39 мм
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Ижевский машиностроительный завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Карабин используется для промысловой и любительской охоты. Предусмотрена установка оптического прицела.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.2.2/017
МР 654 В
Газбаллонды көп оқталатын пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 13
Габариттік көлемдер, мм: 165х145х35
Салмағы, кг: 0,73
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі болат
ауқымды оқтар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Атыс тәсілдеріне және Макаров тапаншасын ұстауға
үйрену үшін арналған пистолет.
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/018
МР 654 К
Газбаллонды көп оқталатын пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 13
Габариттік көлемдер, мм: 165х145х35
Салмағы, кг: 0,73
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі болат
ауқымды оқтар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Атыс тәсілдеріне және Макаров тапаншасын ұстауға
үйрену үшін арналған пистолет.
2.3 Аңшылық қару
2.3.1 Аңшылық ойық ұңғылы атыс қаруы
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.3.1/001
ВЕПРЬ 308
Аңшылық өзі оқталатын карабин
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 7
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х75
Салмағы, кг: 4,3
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 7,62/51 мм (.308) калибрлі
аңшылық патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Вятско-Полянский машина құрылысы заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын карабин. Карабин Калашников қол пулеметі негізінде әзірленген.
Оптикалық көздеуді орналастыру қарастырылған.
Тіркелу нөмірі: 2.3.1/002
САЙГА (7,62х39)
Аңшылық өзі оқталатын карабин
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 5
Габариттік көлемдер, мм: 1070х220х70
Салмағы, кг: 3,6
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 7,62/39 мм калибрлі
аңшылық патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск машина құрылысы заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын карабин.
Оптикалық көздеуді орналастыру қарастырылған.

Габаритные размеры, мм: 1180х210x55
Масса, кг: 3,4
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 12/70 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружье используется для промысловой и любительской охоты.
Ружье имеет выбрасывающий механизм, автоматический предохранитель и перехватыватели курков.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.2/051
Ружья двуствольные охотничьи
ИЖ 27М, ИЖ-27ЕМ
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12 (20)
Вместимость магазина, шт: 2
Габаритные размеры, мм: 1180х210x55
Масса, кг: 3,4
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 12/70 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружья используются для промысловой и любительской охоты. Ружья имеют выбрасывающий механизм, автоматический предохранитель и перехватыватели курков.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.2/052
Ружья двуствольные охотничьи
ИЖ-27М-1С, ИЖ-27-ЕМ-1С
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12 и 12
Вместимость магазина, шт: 2
Габаритные размеры, мм: 1180х210x55
Масса, кг: 3,4
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 12/70 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружья используются для промысловой и любительской охоты. Ружья имеют один спусковой крючок, автоматический предохранитель и перехватыватели курков.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.2/053
Ружья двуствольные охотничьи
ИЖ-43, ИЖ-43E, ИЖ-43-1С
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12 и 12
Вместимость магазина, шт: 2
Габаритные размеры, мм: 1150х210x60
Масса, кг: 3,3
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра 12/70 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружья используются для промысловой и любительской охоты.  Автоматический предохранитель обеспечивает возможность безударного спуска курков с боевых взводов. 1С - ружье с одним спусковым крючком, Е - наличие выбрасывающего механизма.
--------------------------------------------------------------------

Габариттік көлемдер, мм: 1180х210х55
Салмағы, кг: 3,4
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтық.
Мылтық кері лақтыру тетігіне, автоматты тежегішке және
шүріппені тосып алушыға ие.
Тіркелу нөмірі: 2.3.2/051
ИЖ 27М, ИЖ-27ЕМ
Аңшылық қосұңғылы мылтықтар
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12 (20)
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 2
Габариттік көлемдер, мм: 1180х210х55
Салмағы, кг: 3,4
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтықтар.
Мылтықтар кері лақтыру тетігіне, автоматты тежегішке және
шүріппені тосып алушыға ие.
Тіркелу нөмірі: 2.3.2/052
ИЖ-27М-1С, ИЖ-27-ЕМ-1С
Қосұңғылы мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12 х 12
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 2
Габариттік көлемдер, мм: 1180х210х55
Салмағы, кг: 3,4
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтықтар.
Мылтықтар кері лақтыру тетігіне, автоматты тежегішке және
шүріппені тосып алушыға ие.
Тіркелу нөмірі: 2.3.2/053
ИЖ-43, ИЖ-43Е, ИЖ-43-1С
Аңшылық қосұңғылы мылтықтар
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12 х 12
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 2
Габариттік көлемдер, мм: 1150х210х60
Салмағы, кг: 3,3
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтықтар.
Автоматты тежегіш ату қайыруларына соқпай шүріппені түсіру
мүмкіндігін қамтамасыз етеді. 1С-бір түсіру ілмекті қару,
Е-шығару тетігінің болуы.

Регистрационный номер: 2.3.3/002
Ружье комбинированое охотничье
ИЖ-94
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12 и 7,62 (12 и 12)
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1050х200x55
Масса, кг: 3,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра
12/70, 7,62х39 и 7,62х54R
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружье используются для промысловой и любительской охоты. Предусмотрена установка оптического прицела. Ружье может иметь следующие комбинации стволов:
12/70 и 7,62х39, 12/70 и 7,62х54R, 12/70 и 12/70.
--------------------------------------------------------------------
2.3.4. Оружие пневматическое охотничье
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.4/001
Винтовка пневматическая
МР-512
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1050х213x40
Масса, кг: 2,4
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра  4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка используется для промысловой и любительской охоты. Винтовка однозарядная
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.4/002
Винтовка пневматическая
МР-513 М
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: -
Габаритные размеры, мм: 1030х210x70
Масса, кг: 3,3
Используемые патроны
Для стрельбы используются пули калибра 4/5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка используется для промысловой и любительской охоты. Спусковой механизм куркового типа. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.4/003
Винтовка малокалиберная пневматическая
МР-514 К
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Вместимость магазина, шт: 8-10
Габаритные размеры, мм: 650х220x55
Масса, кг: 2,8
Используемые патроны
Для стрельбы используются пули калибра 4/5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка используется для промысловой и любительской охоты.
Модель снабжена автоматическим предохранителем спускового механизма, исключающим случайный выстрел.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.3.3/002
ИЖ-94
Аңшылық аралас мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12 х 7,62 (12 х 12)
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1050х200х55
Салмағы, кг: 3,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін түрлеріне қарай 12/70;
7,62х39 және 7,62х54 R калибрлі аңшылық патрондар
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтық.
Оптикалық көздеумен жабдықтау қарастырылған. Қару ұңғылары төмендегідей жинақтала алады: 12/70 және 7,62х39,
12/70 және 7,62х54R, 12/70 және 12/70.
2.3.4 Аңшылық пневматикалық қару
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.3.4/001
МР 512
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1050х213х40
Салмағы, кг: 2,4
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Винтовка бір рет оқталады. Кәсіпшілік және әуесқойлық
аңшылық үшін арналған винтовка.
Тіркелу нөмірі: 2.3.4/002
МР 513 М
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: -
Габариттік көлемдер, мм: 1130х210х70
Салмағы, кг: 3,3
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін арналған винтовка.
Түсіру тетігі шүріппе типті. Винтовка бір рет оқталады.
Тіркелу нөмірі: 2.3.4/003
МР 514 К
Шағын калибрлі пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 8 - 10
Габариттік көлемдер, мм: 650х220х55
Салмағы, кг: 2,8
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Үлгі кездейсоқ атылып кетуден сақтайтын түсіру тетігінің
автоматты тежегішімен жабдықталған.

Регистрационный номер: 2.3.4/004
Пистолет газобаллонный модульный
МР-651 К
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5 (.177 В)
Вместимость магазина, шт: 8
Габаритные размеры, мм: 240х165x35
Масса, кг: 0,7
Используемые патроны
Для стрельбы используются пули калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет используется для промысловой и любительской охоты. Пистолет поставляется со сменными прикладом и цевьем - имитатором ствола, позволяющим владельцу изменять внешний облик.
--------------------------------------------------------------------
2.4. Патроны
2.4.1. Патроны к газовому оружию
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.1/001
Патрон газовый пистолетный
АО НЗНВА 9 мм Р.А.
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 4,32
Масса пули (дроби), г: 4,32
Длина патрона, мм: 21,8
Длина гильзы, мм: -
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Наименование активного вещества - СS и капсаицин, капсаицин содержится в виде порошка горького перца. Патрон предназначен для стрельбы из газового пистолета самообороны
--------------------------------------------------------------------
2.4.2. Патроны к огнестрельному оружию с нарезным стволом
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/001
Патрон охотничий
308 WINCHESTER
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: .308
Масса патрона, г: 2,4
Масса пули (дроби), г: 9,7
Длина патрона, мм: 62
Длина гильзы, мм: 51
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
RWS
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Патрон соответствует калибру 7,62х51. Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего оружия с нарезным стволом.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/002
Патрон охотничий
30-06 SPRING
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: .30
Масса патрона, г: 28,8
Масса пули (дроби), г: 11,7
Длина патрона, мм: 83
Длина гильзы, мм: 63
Наименование страны и фирмы изготовителя
Чехия
Sellier&Bellot
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения

Тіркелу нөмірі: 2.3.4/004
МР 651 К
Модульді газбаллонды пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5 (.177В)
Оқжатардың сиымдылығы, дана: 8
Габариттік көлемдер, мм: 240х165х35
Салмағы, кг: 0,7
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық заводы" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Тапанша иесі сыртқы түрін өзгерте алатындай ауыстырылатын
дүмбімен және құндақпен сатылады.
2.4 Патрондар
2.4.1 Газды қаруға арналған патрондар
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.4.1/001
АО НЗВА 9 мм Р.А.
Газды пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 4,32
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 4,32
Патронның ұзындығы, мм: 21,8
Оқсауыт ұзындығы, мм: -
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
CS және капсаицин белсенді заттардың мазмұны. Капсаицин ащы бұрыштың ұнтағы түрінде болады. Өзін-өзі қорғау үшін газды пистолеттен атыс жүргізуге арналған патрон.
2.4.2 Ойық ұңғылы атыс қару патроны
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/001
308 WINCHESTER
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .308
Патронның салмағы, г: 2,4
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 9,7
Патронның ұзындығы, мм: 62
Оқсауыт ұзындығы, мм: 51
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Германия
RWS
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Патрон 7,62х51 калибріне сәйкес келеді.
Аңшылық ойық ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/002
30 - 06 SPRING
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .30
Патронның салмағы, г: 28,8
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 11,7
Патронның ұзындығы, мм: 83
Оқсауыт ұзындығы, мм: 63
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Чехия
Sellier&Bellot
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, латунь. Оқ түрі - жартылай жабық,

Материал пули - свинец, латунь. Тип пули - полуоболоченная, экспансивная. Патрон соответствует калибру - 7,62 х 63. Патрон имеет биметаллическую гильзу. Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего оружия с нарезным стволом. --------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/003
Патрон охотничий
222 REMINGTON
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 222
Масса патрона, г: 12
Масса пули (дроби), г: 4
Длина патрона, мм: 53
Длина гильзы, мм: 43
Наименование страны и фирмы изготовителя
Чехия
Sellier&Bellot
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - свинец, биметалл. Тип пули - полуоболоченная, экспансивная. Патрон соответствует калибру - 5,7 х 43. Патрон предназначен для стрельбы из оружия с нарезным стволом. --------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/004
Патрон охотничий повышенной кучности
7,62 х 54 R
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Масса патрона, г: 13,2
Масса пули (дроби), г: 13,2
Длина патрона, мм: 75,6
Длина гильзы, мм: 53,5
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - биметалл, свинец. Тип пули - оболоченная. Гильза - биметаллическая. Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего оружия с нарезным стволом. --------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/005
Патрон охотничий
CRTRIDGES 7,62/54R
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Масса патрона, г: 24,6
Масса пули (дроби), г: 9
Длина патрона, мм: 68
Длина гильзы, мм: 51
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - биметалл, свинец. Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего оружия с нарезным стволом.
--------------------------------------------------------------------
2.4.3. Патроны к огнестрельному гладкоствольному оружию
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.3/001
Патрон охотничий
GERMANICA 12/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 43
Масса пули (дроби), г: 30-32
Длина патрона, мм: 70
Длина гильзы, мм: -
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
Germanica
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал дроби - свинец.
Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего
гладкоствольного оружия. --------------------------------------------------------------------

экспансивті. Патрон 7,62х63 калибріне сәйкес.
Патронның оқсауыты-биметал. Аңшылық ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/003
222 REMINGTON
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .222
Патронның салмағы, г: 12
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 4
Патронның ұзындығы, мм: 53
Оқсауыт ұзындығы, мм: 43
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Чехия
Sellier&Bellot
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық,
экспансивті. Патрон 5,7 х 43 калибріне сәйкес. Аңшылық
ойық ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/004
Аңшылық жинақтылығы жоғары патрон
7,62х54R
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Патронның салмағы, г: 13,2
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 13,2
Патронның ұзындығы, мм: 75,6
Оқсауыт ұзындығы, мм: 53,5
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық.
Оқсауыт биметалдан жасалған. Аңшылық ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/005
CRTRIDGES 7,62/54R
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Патронның салмағы, г: 24,6
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 9
Патронның ұзындығы, мм: 68
Оқсауыт ұзындығы, мм: 51
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - биметалл, қорғасын.
Аңшылық ойық ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.
2.4.3 Тегіс ұңғылы атыс қару патроны
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.4.3/001
GERMANICA 12/76
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г: 43
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 30 - 32
Патронның ұзындығы, мм: 70
Оқсауыт ұзындығы, мм: -
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Германия
Germanica
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Бытыра материалы - қорғасын.
Аңшылық тегіс ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.

Регистрационный номер: 3.2/001
Патрон пистолетный
MAKAROV 9x18
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 10,54
Масса пули (дроби), г: 6,6
Длина патрона, мм: 25
Длина гильзы, мм: 18
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтовой аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - биметалл, свинец. Тип пули - оболочечная.
Патрон предназначен для стрельбы из служебного оружия с нарезным стволом. --------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 3.2/002
Патрон пистолетный
KURZ 9x17
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 9,4
Масса пули (дроби), г: 6
Длина патрона, мм: 24,9
Длина гильзы, мм: 17
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтовой аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал дроби - биметалл, свинец. Тип пули - оболочечная. Гильза - биметаллическая. Патрон предназначен для стрельбы из служебного  оружия с нарезным стволом. --------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 3.2/003
Патрон пистолетный
LUGER 9x19
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 10
Масса пули (дроби), г: 8
Длина патрона, мм: 29
Длина гильзы, мм: 19
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтовой аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - биметалл, свинец. Тип пули - оболочечная. Гильза - биметаллическая. Патрон предназначен для стрельбы из служебного  оружия с нарезным стволом.
--------------------------------------------------------------------
4. Патроны испытательные, образцовые и другие для использования в технологических целях при производстве оружия.
4.1. Патроны испытательные, образцовые и другие для использования в технологических целях при производстве охотничьего огнестрельного гладкоствольного оружия.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 4.1/001
Патрон испытательный с пластмассовой гильзой
АННА 12/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 53
Масса пули (дроби), г: 41
Длина патрона, мм: 70
Длина гильзы, мм: -
Наименование страны и фирмы изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Предназначен для использования в технологических целях при производстве гладкоствольного оружия с длиной патронника не более 70 мм. Среднее значение максимального давления
90 МПА.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 3.2/001
MAKAROV 9 х 18
Пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 10,54
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 6,6
Патронның ұзындығы, мм: 25
Оқсауыт ұзындығы, мм: 18
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық,
экспансивті. Қызметтік ойық ұңғылы қарудан атыс
жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 3.2/002
KURZ 9 х 17
Пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 9,4
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 6
Патронның ұзындығы, мм: 24,9
Оқсауыт ұзындығы, мм: 17
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық. Оқсауыт биметалдан жасалған. Қызметтік ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
Тіркелу нөмірі: 3.2/003
LUGER 9 х 19
Пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 10
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 8
Патронның ұзындығы, мм: 29
Оқсауыт ұзындығы, мм: 19
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура заводы" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық. Оқсауыт биметалдан жасалған. Қызметтік ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
4. Қару өндіру кезінде технологиялық мақсаттарда пайдалануға арналған сынақтық, үлгілік және басқа да патрондар
4.1 Тегіс ұңғылы қару өндіру кезінде технологиялық мақсаттарда пайдалануға арналған сынақтық патрондар
Азаматтық және қызметтік қару және оның
оқтарының үлгілерінің мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 4.1/001
АННА 12/70
Пластмассалық гильзамен сыналатын патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г: 53
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 41
Патронның ұзындығы, мм: 70
Оқсауыт ұзындығы, мм: -
Әзірлеушы мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Патронниктің ұзындығы 70 мм кем емес тегісұңғылы қаруды өндіру
кезінде технологиялық мақсатта қолдану үшін арналған.
Ең жоғарғы қысымның орташа мәні 90 МПА.