О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменения в Закон Республики Казахстан "О карантине растений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2003 года N 295
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменения в Закон Республики Казахстан "О карантине растений".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении дополнений и изменения
в Закон Республики Казахстан
"О карантине растений"
Внести в Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 г. "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 2-3, ст. 34; N 23, ст. 931; 2002 г., N 4, ст. 30) следующие дополнения и изменение:
1) статью 7 дополнить подпунктами 4-1), 4-2), 4-3) следующего содержания:
"4-1) организует и проводит государственные закупки пестицидов (ядохимикатов) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов, работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению, а также создает запас пестицидов (ядохимикатов) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4-2) организует проведение мероприятий по выявлению, локализации, ликвидации очагов распространения карантинных объектов и обеззараживанию подкарантинной продукции;
4-3) распределяет пестициды (ядохимикаты) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов, приобретенные за счет средств республиканского бюджета по территории Республики Казахстан;";
2) дополнить статьей 8-1 следующего содержания:
"Статья 8-1. Запас пестицидов (ядохимикатов) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов
1. Запас пестицидов (ядохимикатов) для локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов представляет собой определенный объем регулярно обновляемых пестицидов (ядохимикатов) и является государственной собственностью, находящейся в ведении (распоряжении) уполномоченного органа.
2. Запас пестицидов (ядохимикатов) предназначен для локализации и ликвидации выявленных очагов распространения карантинных объектов.
3. Запас формируется из объема пестицидов (ядохимикатов), закупленных за счет средств республиканского бюджета.";
3) статью 17 изложить в следующей редакции:
"Статья 17. Финансирование уполномоченного органа, его территориальных органов с пограничными пунктами и постами на границе и государственных карантинных учреждений
Уполномоченный орган, его территориальные органы с пограничными пунктами и постами на границе и государственные карантинные учреждения финансируются за счет средств республиканского бюджета.".
Президент
Республики Казахстан

"Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 наурыздағы N 295 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
"Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар мен өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына толықтырулар мен өзгерiс енгiзу туралы
"Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 2-3, 34-құжат; N 23, 931-құжат, 2002 ж., N 4, 30-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiс енгiзiлсiн:
1) 7-бап мынадай мазмұндағы 4-1), 4-2), 4-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"4-1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын оқшаулау мен жою үшiн пестицидтердi (улы химикаттарды), оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөнiндегi жұмыстар мен қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырады және жүргiзедi, сондай-ақ пестицидтердiң (улы химикаттардың) қорын құрады;
4-2) карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын анықтау, оқшаулау, жою және карантинге жатқызылған өнiмдi залалсыздандыру жөнiндегi iс-шаралардың жүргiзiлуiн ұйымдастырады;
4-3) карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын оқшаулау мен жою үшiн республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен сатып алынған пестицидтердi (улы химикаттарды) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша таратады;";
2) мынадай мазмұндағы 8-1-баппен толықтырылсын:
"8-1-бап. Карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын оқшаулау мен жоюға арналған пестицидтердiң (улы химикаттардың) қоры
1. Карантиндiк объектiлердiң таралу ошақтарын оқшаулау мен жоюға арналған пестицидтердiң (улы химикаттардың) қоры дегенiмiз ұдайы жаңартылып отыратын пестицидтердiң (улы химикаттардың) белгiлi бiр көлемi және ол уәкiлеттi органның қарауындағы (билiгiндегi) мемлекеттiк меншiк болып табылады.
2. Пестицидтердiң (улы химикаттардың) қоры карантиндiк объектiлердiң анықталған таралу ошақтарын оқшаулауға және жоюға арналған.
3. Қор республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен сатып алынған пестицидтердiң (улы химикаттардың) көлемiнен қалыптастырылады.";
3) 17-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"17-бап. Уәкiлеттi органды, оның шекаралық пункттерi және шекарадағы бекеттерi бар аумақтық органдарын және мемлекеттiк карантиндiк мекемелердi қаржыландыру
Уәкiлеттi орган, оның шекаралық пункттерi және шекарадағы бекеттерi бар аумақтық органдары және мемлекеттiк карантиндiк мекемелер республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен қаржыландырылады.".
Қазақстан Республикасының
Президентi