О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 2021
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2003 года № 1046. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2016 года № 612
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.10.2016 № 612 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 2021 "Об утверждении Перечня должностей работников, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 58, ст. 576) следующие дополнения:
1) в заголовке и пункте 1 после слова "работников" дополнить словом ", лиц";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предоставить право государственным органам, содержащимся за счет средств Национального Банка, к наименованиям должностей, указанным в Перечне должностей работников, лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими, применять специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику их деятельности, а также наименования - главный, ведущий, старший.";
2) в Перечне должностей работников, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке после слова "работников" дополнить словом ", лиц";
строку "Начальник смены, станции, узла, участка, части, экспедиции" дополнить словами ", хранилища ценностей";
строку "Заведующий архивом, библиотекой, бюро (справочным, копировально-
множительным, машинописным, информационным), группой, кабинетом, лабораторией, мастерской, приемной, пунктом, складом, хозяйством" дополнить словами ", музеем, кассой, хранилищем (ценностей), производством";
строку "Инспектор" дополнить словами "(по делопроизводству, бюро пропусков, пропускного режима, по кассовой работе, отдела инкассации)";
в строке "Механик (по обслуживанию оборудования звуковой, трансляционной техники, телевизионного оборудования)" после слов "телевизионного оборудования" дополнить словами ", дизельной, по обслуживанию кассового оборудования";
в строке "Оператор (видеозаписи, звукозаписи, копировально-множительных машин, телетайпа, телефакса, телекса, радио. Электронно-вычислительных машин, компьютерной техники (программ), по обслуживанию компьютерных устройств)" после слова "устройств" дополнить словами ", систем связи, службы безопасности";
в строке "Секретарь (-машинистка, -стенографистка, суда)" после слова "суда" дополнить словом ", руководителя";
дополнить строками следующего содержания:
"Руководитель и служащие подразделения, осуществляющего систематизацию нормативных правовых актов*
Руководители и служащие, осуществляющие дилинговые операции, монетарную деятельность, обеспечивающие техническое обслуживание подразделения монетарных операций*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих вспомогательный бухгалтерский учет*
Служащие, осуществляющие информационно-организационное обеспечение деятельности органов и руководства Национального Банка*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих проектирование, стандартизацию, сопровождение, администрирование, внедрение и функционирование в целом информационных систем, систем телекоммуникаций и связи*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих финансовые расчеты и обеспечивающих мотивацию персонала*
Руководители и служащие хозяйственного подразделения*
Руководители и служащие подразделений, обеспечивающих документооборот, перевод документов на государственный или другие языки*
Руководители и служащие подразделений (служб), осуществляющих эмиссионно-кассовые операции, экспертизу денежной наличности и обеспечивающих маркетинг и реализацию решений по дизайну банкнот и монет*
Служащие подразделения, обеспечивающего организацию визитов, протокольных мероприятий для взаимодействия с международными и иностранными организациями*
Руководители и служащие подразделений, обеспечивающих функционирование корреспондентских отношений и платежей*
Служащие подразделения, обеспечивающего планирование бюджета*
Руководители и служащие подразделений (служб), осуществляющих мобилизационную работу, мероприятия по гражданской обороне и чрезвычайным ситуациям, а также обеспечивающих внутреннюю безопасность на режимных объектах*
Служащие, обеспечивающие информационную, пожарную безопасность и техническую защиту*
Руководители и служащие подразделений, обеспечивающих обслуживание и сохранность драгоценных металлов, проведение химических анализов и экспертизы*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих перевозку и обеспечивающих сохранность банковских ценностей и грузов*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих техническое, административно-хозяйственное, медицинское обслуживание, материально-техническое обеспечение, теплоснабжение и энергоснабжение*
Служащие, обеспечивающие работу музея*
Руководители и служащие подразделений общественного питания*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих экономическое планирование производственной деятельности*
Руководители и служащие производственного подразделения*
Руководители и служащие подразделения, осуществляющего техническую подготовку производства*
Руководители и служащие подразделений, осуществляющих техническое обслуживание и эксплуатацию производственного, энергетического, вентиляционного, теплотехнического оборудования*
Руководители и служащие цехов*
Руководители и служащие подразделений, обеспечивающих лабораторный контроль качества сырья, материалов, полуфабрикатов, готовой продукции*";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: *данные наименования лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими, предусмотрены для государственных органов, содержащихся за счет средств Национального Банка Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 2021 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 13 қазандағы N 1046 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 қазандағы № 612 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.10.2016 № 612 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн және мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлер лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 2021 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 58, 576-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) тақырыбындағы және 1-тармақтағы "қызметкерлер" деген сөзден кейін ", тұлғалар" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Ұлттық Банктiң қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдарға Техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн және мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлер, тұлғалар лауазымдарының тiзбесiнде көрсетiлген лауазымдардың атауларына олардың қызметiнiң ерекшелiгiн сипаттайтын арнайы қосымша атауларды, сондай-ақ бас, жетекшi, аға деген атауларды қолдануға құқық берiлсiн.";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн және мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлер лауазымдарының тiзбесiнде:
тақырыбындағы "қызметкерлер" деген сөзден кейiн ", тұлғалар" деген сөзбен толықтырылсын;
"Ауысымдардың, станциялардың, тораптардың, учаскелердiң, бөлiмшелердiң, экспедициялардың бастығы" деген жол "экспедициялардың" деген сөзден кейiн ", құндылықтар сақтау қоймасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"Мұрағаттардың, кiтапханалардың, бюро (анықтама, көшiру-көбейту машинкамен басу, ақпараттық), топ, кабинет, лаборатория, шеберхана, қабылдау, пункт, қойма, шаруашылық меңгерушiсi" деген жол "шаруашылық" деген сөзден кейiн "мұражай, касса, сақтау қоймасы (құндылықтарды), өндiрiс" деген сөздермен толықтырылсын;
"Инспектор" деген жол "(ic қағаздарын жүргiзу жөнiндегi, рұқсаттама бюросы, өткiзу режимi, касса жұмысы жөнiндегi, инкассация бөлiмi)" деген сөздермен толықтырылсын;
"Механик (дыбыстық жабдықтарға, тарату техникаларына, теледидар жабдықтарына қызмет көрсету жөнiндегi)" деген жолдағы "қызмет көрсету" деген сөздерден кейiн "дизельдiк, касса жабдықтарына қызмет көрсету" деген сөздермен толықтырылсын;
"Оператор (бейне жазудың, дыбыс жазудың, көшiру-көбейту машиналарының, телетайптың, телефакстың, телекстiң, радионың. Электрондық-есептегiш машиналарының, компьютерлiк техникалардың (бағдарламалардың), компьютерлiк қондырғыларға қызмет көрсету жөнiндегi)" деген жолдағы "қондырғыларға" деген сөзден кейiн ", байланыс, қауiпсiздiк қызметi жүйелерiне" деген сөздермен толықтырылсын;
"Хатшы (-машинистка, -стенографистка, соттың)" деген жолдағы "соттың" деген сөзден кейiн ", басшының" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Нормативтiк құқықтық кесiмдердi жүйелеуді жүзеге асыратын бөлiмшенiң басшысы мен қызметшiлері*
Дилинг операцияларын, монетарлық қызметтi жүзеге асыратын, монетарлық операциялар бөлiмшесiне техникалық қызмет көрсетудi қамтамасыз ететiн басшылар мен қызметшiлер*
Көмекшi бухгалтерлiк есептi жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Ұлттық Банк органдарының қызметi мен басшылығын ақпараттық-ұйымдық қамтамасыз етудi жүзеге асыратын қызметшiлер*
Тұтастай алғанда ақпараттық жүйелердi, телекоммуникация мен байланыс жүйелерiн жобалауды, стандарттауды, сүйемелдеудi, әкiмшiлендiрудi, енгiзудi және олардың жұмыс iстеуiн жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Қаржылық есеп айырысуларды жүзеге асыратын және қызметкерлердi уәждеудi қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Шаруашылық бөлiмшесiнiң басшылары мен қызметшiлері*
Құжат айналымын, құжаттарды мемлекеттiк немесе басқа тiлдерге аударуды қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Эмиссиялық-кассалық операцияларды, қолма-қол ақшаны сараптауды жүзеге асыратын және банкноттар мен монеталардың дизайны бойынша маркетингтi және шешiмдердi iске асыруды қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң (қызметтердiң) басшылары мен қызметшiлерi*
Халықаралық және шетелдiк ұйымдармен өзара iс-қимылдар үшiн сапарлар, хаттамалық iс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз ететiн бөлiмшенiң қызметшiлерi*
Корреспонденттiк қатынастар мен төлемдердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Бюджеттi жоспарлауды қамтамасыз ететiн бөлiмшенiң қызметшiлерi*
Жұмылдыру жұмысын, азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар жөнiндегi iс-шараларды жүзеге асыратын, сондай-ақ режимдiк объектiлерде iшкi қауiпсiздiктi қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң (қызметтердiң) басшылары мен қызметшiлерi*
Ақпараттық, өрт қауiпсiздiгiн және техникалық қорғауды қамтамасыз ететiн қызметшiлер*
Қымбат металдарға қызмет көрсетудi және оларды сақтауды, химиялық талдаулар мен сараптау жүргiзудi қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Банктiк құндылықтар мен жүктердi тасымалдауды жүзеге асыратын және сақтауды қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Техникалық, әкiмшiлiк-шаруашылық, медициналық қызмет көрсетудi, материалдық-техникалық қамтамасыз етудi, жылумен жабдықтауды және энергиямен жабдықтауды жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Мұражай жұмысын қамтамасыз ететiн қызметшiлерi*
Қоғамдық тамақтану бөлiмшелерiнiң басшылары мен қызметшiлерi*
Өндiрiстiк қызметтi экономикалық жоспарлауды жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Өндiрiстiк бөлiмшенiң басшылары мен қызметшiлерi*
Өндiрiстiң техникалық дайындығын жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Өндiрiстiк, энергетикалық, желдеткiш, жылу-техникалық жабдықтарға техникалық қызмет көрсетудi және пайдалануды жүзеге асыратын бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*
Цехтардың басшылары мен қызметшiлерi*
Шикiзат, материалдар, жартылай фабрикаттар, дайын өнiм сапасын лабораториялық бақылауды қамтамасыз ететiн бөлiмшелердiң басшылары мен қызметшiлерi*";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту: *осы техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыратын және мемлекеттiк органдардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ететiн және мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын тұлғалардың атауы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар үшiн көзделген".

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі