Об утверждении категорий должностных лиц таможенных органов, осуществляющих функции правоохранительных органов в соответствии с законодательными актами, наделенных правом ношения, хранения и пользования огнестрельным оружием, перечней видов огнестрельного оружия и боеприпасов и специальных средств, применяемых должностными лицами таможенных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2004 года № 65. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2010 года № 1014
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.10.2010 № 1014.
В соответствии со статьями 519 , 520 Таможенного кодекса Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) категории должностных лиц таможенных органов, осуществляющих функции правоохранительных органов в соответствии с законодательными актами, наделенных правом ношения, хранения и пользования огнестрельным оружием; см.K100296
2) перечень видов огнестрельного оружия и боеприпасов; см.K100296
3) перечень специальных средств, применяемых должностными лицами таможенных органов. см.K100296
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 1998 года N 333-21с.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2004 года N 65
Категории должностных лиц таможенных органов, осуществляющих
правоохранительные функции в соответствии с подпунктами
5), 6), 13) 14), 15) и 18) пункта 1 статьи 24 Таможенного кодекса
Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года, наделенных правом
ношения, хранения и пользования огнестрельным оружием
1. Председатель, его заместитель, курирующий вопросы правоохранительной деятельности таможенных органов.
2. С-АТК-1 Начальник департамента центрального аппарата.
3. С-АТК-2 Заместитель начальника департамента центрального аппарата. Начальник: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
4. С-АТК-3 Заместитель начальника: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни. Начальник управления центрального аппарата.
5. С-АТК-4 Заместитель начальника управления центрального аппарата. Начальник управления в составе территориального органа области, городов Астаны и Алматы. Начальник таможенного поста.
6. С-АТК-5 Заместитель начальника управления в составе территориального органа области, городов Астаны и Алматы. Заместитель начальника таможенного поста.

Заңнамалық кесiмдерге сәйкес құқық қорғау органдарының функцияларын жүзеге асыратын, атыс қаруын алып жүру, сақтау және пайдалану құқығы берiлген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттарын және кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын атыс қаруы мен оқ-дәрiлер және арнаулы құралдар түрлерiнiң тізбелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы N 65 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 қазандағы № 1014 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1014 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден кодексiнің 519, 520-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) заңнамалық кесiмдерге сәйкес құқық қорғау органдарының функцияларын жүзеге асыратын, атыс қаруын алып жүру, сақтау және пайдалану құқығы берілген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттары; Қараңыз.K100296
2) атыс қаруы мен оқ-дәрілер түрлерiнің тiзбесi; Қараңыз.K100296
3) кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын арнаулы құралдардың тiзбесi бекiтiлсiн. Қараңыз.K100296
2. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 14 сәуiрдегi N 333-21қ қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 қаңтардағы
N 65 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден кодексінің 24-бабының 1-тармағының 5), 6), 13), 14), 15) және 18) тармақшаларына сәйкес құқық қорғау функцияларын жүзеге асыратын, атыс қаруын алып жүру, сақтау және қолдану құқығы берiлген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттары
1. Төраға, оның кеден органдарының құқық қорғаушылық қызметi мәселелеріне жетекшілiк ететiн орынбасары.
2. С-КБА-1 Орталық аппарат департаментiнiң бастығы.
3. С-КБА-2 Орталық аппараттың департаментi бастығының орынбасары. Бастық: облыстың, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнің.
4. С-КБА-3 Бастықтың орынбасары: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнің. Орталық аппарат басқармасының бастығы.
5. С-KБA-4 Орталық аппараттың басқарма бастығының орынбасары. Облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының құрамындағы басқарма бастығы. Кеден бекетiнің бастығы.
6. С-KБA-5 Облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының құрамындағы басқарма бастығының орынбасары. Кеден бекетi бастығының орынбасары.

7. С-АТК-6 Начальник отдела центрального аппарата.
8. С-АТК-7 Начальник отдела: территориального органа области, городов Астаны и Алматы, таможни.
9. С-АТК-8. Главный инспектор центрального аппарата.
10. С-АТК-9 Заместитель начальника отдела: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
11. С-АТК-10 Ведущий инспектор центрального аппарата. Главный инспектор: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
12. С-АТК-11 Старший инспектор: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
13. С-АТК-12 Инспектор: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
14. С-АТК-13 Младший инспектор: территориального органа области, городов Астаны и Алматы; таможни.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2004 года N 65
Перечень видов огнестрельного оружия и боеприпасов
1. Виды огнестрельного оружия:
1) 9 мм пистолеты "Байкал 442", "Пистолет Макарова ПМ-9";
2) 12 калибр ружья гладкоствольные "ИЖ-81, Mosberg";
2-1) 9 мм револьвер РСА ТКБ-0216 изделие Кобальт. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 апреля 2005 г. N 383 .
2. Виды боеприпасов:
1) 9 мм боеприпасы к пистолетам;
2) 12 калибр боеприпасы к ружьям гладкоствольным.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 января 2004 года N 65
Перечень специальных средств, применяемых должностными
лицами таможенных органов
1. Специальные средства:
1) жилеты защитные;
2) наручники "изделие БР-С";
3) палки резиновые специальные;
4) проблесковые маяки синего и желтого цветов;
5) жезлы для регулирования движения и диски с красным световозвращателем для остановки транспортных средств;
6) устройства для вскрытия помещений;
7) устройства для принудительной остановки транспорта типа "ЕЖ, ШИП";
8) средства оперативной радиосвязи;
9) средства спутникового слежения типа GPS; "Магеллан";
10) слезоточивые вещества (газы) типа "Черемуха".

7. С-КБА-6 Орталық аппараттың бөлiм бастығы.
8. С-КБА-7 Бөлiм бастығы: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
9. С-КБА-8 Орталық аппараттың бас инспекторы.
10. С-КБА-9 Бөлiм бастығының орынбасары: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
11. С-KБA-10 Орталық аппараттың жетекшi инспекторы. Бас инспектор: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
12. С-KБA-11 Аға инспектор: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
13. С-KБA-12 Инспектор: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
14. С-КБА-13 Кiшi инспектор: облыс, Астана және Алматы қалалары аумақтық органының; кеденнiң.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 22 қаңтардағы
N 65 қаулысымен
бекiтiлген
Атыс қаруы мен оқ-дәрiлер түрлерiнiң тiзбесi
1. Атыс қаруының түрлерi:
1) "Байкал 442", "Макаров ПМ-9 тапаншасы" 9 мм
тапаншалары;
2) "ИЖ-81, Mosberg" 12 калибрлi тегiс ұңғылы мылтықтар;
2-1) 9 мм РСА TКБ-0216 Кобальт бұйымы револьверi.
2. Оқ-дәрiлердiң тyрлерi:
1) тапаншаларға 9 мм оқ-дәрiлер;
2) тегiс ұңғылы мылтықтарға 12 калибрлi оқ-дәрiлер.
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.22. N 383 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 22 қаңтардағы
N 65 қаулысымен
бекiтілген
Кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын арнаулы құралдардың тiзбесi
1. Арнаулы құралдар:
1) оқ өткiзбейтiн кеудешелер;
2) "БР-С бұйым" қол кiсендерi;
3) арнаулы резеңке таяқтары;
4) көк және сары түстi сәулелi шамшырақтар;
5) қозғалысты реттеуге арналған таяқшалар мен көлiк құралдарын тоқтатуға арналған қызыл жарық шағылыстырғышы бар дискілер;
6) үй-жайларды ашуға арналған қондырғылар;
7) "ЕЖ", "ШИП" үлгiсiндегi көлiктi мәжбүрлеп тоқтатуға арналған қондырғылар;
8) жедел радиобайланыс құралдары;
9) GPS "Магеллан" үлгiсiндегi спутниктiк қадағалау құралдары;
10) "Черемуха" үлгiсiндегi көзден жас ағызатын заттар (газдар).