О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2004 года N 890. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 960.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2020 № 960.
В целях обеспечения защиты гражданской авиации Республики Казахстан от актов незаконного вмешательства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 32-33, ст. 399) следующие дополнения:
в Правилах оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
абзац первый пункта 3 после цифр "10-1" дополнить цифрами "10-2";
абзац первый пункта 22 после цифр "10" дополнить цифрами "10-2";
дополнить приложением 10-2 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 августа 2004 года N 890
Приложение 10-2
к Правилам оборота оружия
и патронов к нему
в Республике Казахстан
Виды, типы, модели, количество оружия и патронов к нему,
установленные для вооружения работников службы
авиационной безопасности аэропортов Республики Казахстан
1. Нормы вооружения работников
службы авиационной безопасности аэропорта:
___________________________________________________________________
Работники службы авиационной ! Вид оружия
безопасности аэропорта !----------------------------------
! пистолет ! длинноствольное
! (револьвер) ! гладкоствольное
! ! ружье
-------------------------------------------------------------------
Начальник службы авиационной
безопасности (его заместитель) 1 -
Начальник подразделения
безопасности службы
авиационной безопасности 1 -
Начальник смены подразделения
безопасности службы авиационной
безопасности (его заместители) 1 -
Старший инспектор подразделения
безопасности службы авиационной
безопасности 1 -
Инспектор (младший инспектор)
подразделения безопасности
службы авиационной безопасности
на контрольно-пропускном пункте 1 на пост -
Инспектор (младший инспектор)
смены подразделения безопасности 1 на пост
службы авиационной безопасности - (патруль)
Инспектор (младший инспектор)
подразделения безопасности
службы авиационной безопасности -
вожатый служебных собак,
проводник патрульно-розыскной
собаки. 1
____________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2004 жылғы 24 тамыздағы N 890 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 960 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2020 № 960 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясын заңсыз араласу әрекетінен қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 32-33, 399-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасындағы қару мен оның патрондары айналымының ережесінде:
3-тармақтың бiрiншi абзацы "10-1" деген сандардан кейiн "10-2" деген сандармен толықтырылсын;
22-тармақтың бiрінші абзацы "10" деген сандардан кейiн "10-2" деген сандармен толықтырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 10-2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 24 тамыздағы
N 890 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасындағы
қару мен оның патрондары
айналымының ережесiне
10-2-қосымша
Қазақстан Республикасының әуежайлары авиациялық қауіпсіздік қызметінің қызметкерлерін қаруландыру үшін белгіленген қару мен оның патрондарының түрлері, үлгілері, модельдері, саны
1. Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметi
қызметкерлерiн қаруландыру нормасы:
__________________________________________________________________
Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік | Қару түрі
қызметінің қызметкерлері |----------------------
| Пистолет|Ұзын ұңғылы
|(тапанша)|тегiс ұңғылы
| | мылтық
__________________________________________________________________
Авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң бастығы
(оның орынбасары) 1 -
Авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң
қауіпсіздік бөлiмшесiнiң бастығы 1 -
Авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң
қауiпсiздiк бөлiмшесі ауысымының
бастығы (оның орынбасарлары) 1 -
Авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң
қауіпсіздік бөлiмшесiнiң аға инспекторы 1 -
Бақылау-өткiзу пунктіндегі
авиациялық қауiпсiздiк қызметi
қауiпсiздiк бөлiмшесiнiң инспекторы постқа -
(кiшi инспекторы) 1
Авиациялық қауiпсiздiк қызметінің - постқа 1
қауiпсiздiк бөлiмшесi ауысымының (патруль)
инспекторы (кiшi инспекторы)
Авиациялық қауiпсiздiк қызметi
қауiпсiздiк бөлiмшесiнiң инспекторы
(кiшi инспекторы) - қызметтiк иттер
жетекшiсi, патрульдiк-iз кесушi
иттiң бастаушысы. 1
__________________________________________________________________

2. Нормы боеприпасов устанавливаются из расчета:
____________________________________________________________________
N ! Наименование ! Количество патронов (штук)
п/п! оружия !-----------------------------------------------
! !сотрудник, !неснижаемый! расход в год для:
! !снаряженный!запас на !-----------------------
! !на смену !единицу !практических! проверки
! !(пост, !оружия !стрельб на ! боя на
! !патруль) ! !одного ! единицу
! ! ! !сотрудника ! оружия
-------------------------------------------------------------------
1. Длинноствольное
гладкоствольное
ружье 15 патронов 60 10 8
2. Пистолет 16 патронов
(в 2
магазинах) 32 12 8
3. Револьвер 14 патронов
(в пачках) 28 12 8
--------------------------------------------------------------------
Примечание:
1. Патроны, предусмотренные на проверку боя оружия, расходовать для других целей запрещается.
2. Необходимость проведения проверки боя оружия два раза в год устанавливается заместителем руководителя аэропорта или начальником службы авиационной безопасности аэропорта.
3. Патроны для гладкоствольных ружей заряжаются дробью N 7, 8.
4. Общее количество оружия не должно превышать общей численности работников смены подразделения безопасности службы авиационной безопасности аэропорта по утвержденному штатному расписанию, при этом на 10 единиц разрешается иметь один ствол резервный.
5. Дополнительно разрешается наличие двух гладкоствольных ружей для орнитологического обеспечения полетов в аэропорту.

2. Қару-жарақтар нормасы мынадай есептен белгiленедi:
__________________________________________________________________
N | Қару атауы | патрондар саны (дана)
p/c| |-----------------------------------------
| | Ауысымға |Қару бiр. |Бiр жылғы шығын
| |қаруланған| лiгiне |-------------------
| | қызметкер|азайтыл. |бiр қыз.|бiрлiк
| | (пост, |майтын қор|меткерге|қаруға
| | патруль)| |практи. |келетiн
| | | |калық |атысты
| | | |атуларға|тексеруге
__________________________________________________________________
1. ұзын ұңғылы тегiс
ұңғылы мылтық 15 патрон 60 10 8
2. Пистолет 16 патрон 32 12 8
(2 магазинде)
3. Тапанша 14 патрон 28 12 8
(қораптарда)
__________________________________________________________________
Ескертпе:
1. Қарудың атысын тексеруге арналған патрондарды басқа мақсаттарда шығындауға тыйым салынады.
2. Қарудың атысын тексеру қажеттілiгiн әуежай басшысының орынбасары немесе әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің бастығы жылына екi рет белгiлейдi.
3. Тегiс ұңғылы мылтыққа арналған патрондар N 7, 8 бытырамен оқталады.
4. Қарудың жалпы саны әуежайдың авиациялық қауiпсiздiк қызметiнің қауiпсiздiк бөлiмшесi ауысымы қызметкерлерінің бекiтiлген штат кестесi бойынша жалпы санынан аспауы керек, бұл ретте 10 бiрлiкке бір резервтегi қару ұстауға болады.
5. Әуежайда ұшуды орнитологиялық қамтамасыз ету үшiн қосымша екi тегiс ұңғылы қару ұстауға рұқсат етіледі.