Об утверждении Правил реализации местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2004 года N 923. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
2. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы:
1) производить реализацию жилья гражданам Республики Казахстан в соответствии с настоящими Правилами;
2) ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять информацию о реализации жилья Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан и Министерству финансов Республики Казахстан.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан организовать работу по регистрации прав собственности на недвижимое имущество.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2004 года N 923
Правила
реализации местными исполнительными органами областей,
городов Астаны и Алматы гражданам Республики Казахстан
жилья, построенного в рамках реализации Государственной
программы развития жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
1. Настоящие Правила определяют порядок реализации гражданам Республики Казахстан жилья, построенного в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388, за счет средств, выделяемых из республиканского бюджета на возвратной основе местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы.

Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергiлiктi атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде салынған тұрғын үйдi Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 1 қыркүйектегі N 923 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығымен бекiтілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берілiп отырған Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергілiктi атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде салынған тұрғын үйдi Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесi бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары:
1) осы Ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үйдi сатуды жүргiзсiн;
2) тоқсан сайын, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешiктiрмей тұрғын үйдi сату туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жылжымайтын мүлiкке меншiк құқықтарын тiркеу жөнiндегi жұмысты ұйымдастырсын.
4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшінe енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 1 қыркүйектегі
N 923 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергiлiктi
атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде салынған тұрғын үйдi Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесi
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекiтілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру шеңберiнде республикалық бюджеттен қайтарымды негiзде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілiктi атқарушы органдарына бөлiнетiн қаражат есебiнен салынған тұрғын үйдi Қазақстан Республикасының азаматтарына сату тәртiбiн анықтайды.

2. Уполномоченные местные государственные органы по жилищно-коммунальным вопросам (далее - Уполномоченный орган) за четыре месяца до ввода жилья в эксплуатацию распространяют информацию о реализации жилья путем опубликования в средствах массовой информации, в том числе месте приема документов, дате завершения приема документов, и в течение двух месяцев с даты опубликования осуществляют прием документов.  <*>
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 .
3. После опубликования граждане Республики Казахстан представляют в Уполномоченный орган письменные заявления по форме согласно приложению к настоящим Правилам, копии документов, удостоверяющих личность членов семьи, справку о составе семьи, справку с места работы с указанием стажа, в том числе стажа государственной службы, копию свидетельства о браке (в случае наличия такового), справку о наличии или отсутствии недвижимого имущества.  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 .
4. Уполномоченный орган за два месяца до ввода жилья в эксплуатацию предоставляет соответствующему банку второго уровня, либо организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, (далее - заимодатель) фамилии граждан Республики Казахстан, подавших заявления и информацию о жилье, на которое претендуют данные граждане.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 .
5. Заимодатель за месяц до сдачи жилья в эксплуатацию определяет платежеспособность граждан Республики Казахстан и  представляет в Уполномоченный орган фамилии граждан, которым заимодателем планируется предоставить заем.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 .
6. Уполномоченный орган после получения от заимодателей информации о гражданах, платежеспособность которых подтверждена, формирует единый список граждан с отражением данных, указанных в документах, предусмотренных в пункте 3 настоящих Правил, и принимает решение о реализации жилья на основании решения комиссии, созданной местным исполнительным органом под руководством акимов областей (городов, районов), в состав которой входят представители общественных организаций, средств массовой информации.
Приоритетное право на приобретение жилья предоставляется:
1) молодым семьям, имеющим детей;
2) работникам государственных органов и учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
3) работникам государственных предприятий социальной сферы.

2. Тұрғын үй-коммуналдық мәселелер жөніндегі уәкілетті жергілікті мемлекеттік органдар (бұдан әрі - Уәкілетті орган) тұрғын үйді пайдалануға бергенге дейін төрт ай бұрын бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жолымен тұрғын үйді сату, оның ішінде құжаттарды қабылдау орны, құжаттарды қабылдаудың аяқталу күні туралы ақпаратты таратады және жарияланған күнінен бастап екі айдың ішінде құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 қ аулысымен .
3. Жарияланғаннан кейiн Қазақстан Республикасының азаматтары Уәкілеттi органға осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтiнiштер, отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерін, отбасы құрамы туралы анықтаманы, өтілін, оның ішінде мемлекеттік қызмет өтілін көрсете отырып, жұмыс орнынан анықтаманы, неке туралы куәліктің көшірмесін (ондай болған жағдайда), жылжымайтын мүліктің болуы немесе болмауы туралы анықтаманы береді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 қ аулысымен .
4. Уәкілеттi орган тұрғын үйді пайдалануға бергенге дейін екі ай бұрын тиiстi екiншi деңгейдегi банкке не банктiк операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға (бұдан әрi - қарыз берушi) өтiнiштер берген Қазақстан Республикасы азаматтарының аты-жөнiн және осы азаматтар үмiткер тұрғын үй туралы ақпаратты ұсынады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 қ аулысымен .
5. Қарыз берушi тұрғын үйді пайдалануға бергенге дейін бір ай бұрын Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілiгiн анықтайды және Уәкiлеттi органға қарыз берушi қарыз берудi жоспарлап отырған азаматтардың аты-жөнiн бередi.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 қ аулысымен .
6. Төлем қабілеттілігі расталған азаматтар туралы ақпаратты қарыз берушілерден алғаннан кейін уәкілетті орган осы Ереженің 3-тармағында көзделген құжаттарда көрсетілген деректерді көрсете отырып, азаматтардың бірыңғай тізімін жасайды және құрамына қоғамдық ұйымдар, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері кіретін, облыс әкімдерінің (қалалардың, аудандардың) басшылығымен жергілікті атқарушы орган құрған комиссия шешімінің негізінде тұрғын үй сату туралы шешім қабылдайды.
Тұрғын үй сатып алуға басым құқық мыналарға:
1) балалары бар жас отбасыларға;
2) мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар мен мекемелердiң қызметкерлерiне;
3) әлеуметтiк сала мемлекеттік кәсiпорындарының қызметкерлерiне беріледi.

При реализации жилья, построенного в рамках  Государственной программы  развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, к работникам государственных предприятий социальной сферы относятся работники, государственные предприятия которых осуществляют следующие виды деятельности:
оказание медицинских услуг, за исключением косметологических;
оказание услуг в сфере дошкольного воспитания и обучения; начального, основного, среднего, дополнительного общего образования; начального, среднего, высшего и послевузовского профессионального образования; переподготовки и повышения квалификации, осуществляемых по соответствующим лицензиям на право ведения данных видов деятельности;
деятельность в сфере науки, спорта (кроме спортивно-зрелищных мероприятий коммерческого характера), культуры (за исключением шоу-бизнеса), оказания услуг по сохранению исторического и культурного наследия, архивных ценностей, а также в области социальной защиты и социального обеспечения детей, престарелых и инвалидов;
библиотечное обслуживание.
К работникам государственных предприятий социальной сферы также относятся работники, государственные предприятия которых соответствуют следующим условиям:
численность инвалидов составляет не менее 51 процента от общего числа работников;
расходы по оплате труда инвалидов составляют не менее 51 процента (в специализированных организациях, в которых работают инвалиды по потере слуха, речи, а также зрения - не менее 35 процентов) от общих расходов по оплате труда.
Для подтверждения вышеуказанных условий работники государственных предприятий социальной сферы представляют в уполномоченный орган соответствующую справку о численности инвалидов и (или) о размере расходов по оплате труда инвалидов от общих расходов по оплате труда.
Вышеуказанные положения не применяются в отношении государственных предприятий, получающих доходы от деятельности по производству и реализации подакцизных товаров и от подакцизных видов деятельности.
При прочих равных условиях при вынесении заключения о реализации жилья молодым семьям предпочтение оказывается заявителям, имеющим наибольшее количество детей.
При прочих равных условиях при вынесении заключения о реализации жилья работникам государственных органов и учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам государственных предприятий социальной сферы и прочим заявителям предпочтение оказывается заявителям, имеющим наибольший стаж работы.
При прочих равных условиях при вынесении заключения о реализации жилья работникам государственных органов и учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам государственных предприятий социальной сферы предпочтение оказывается заявителям, супруг (супруга) которых также является работником названных организаций.

Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде салынған тұрғын үйдi сату кезiнде әлеуметтік сала мемлекеттiк кәсiпорындарының қызметкерлерiне мынадай қызмет түрлерiн жүзеге асыратын мемлекеттiк кәсiпорындардың қызметкерлерi жатқызылады:
косметологиялықты қоспағанда, медициналық қызметтер көрсету;
осы қызмет түрлерiн жүргiзу құқығына арналған тиiстi лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын мектепке дейiнгi тәрбие беру және оқыту; бастауыш, негiзгi, орта, қосымша жалпы бiлiм беру; бастауыш, орта, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру; қайта даярлау және бiлiктiлiктi арттыру саласында қызметтер көрсету;
ғылым, спорт (коммерциялық сипаттағы спорттық ойын-сауық iс-шараларынан басқа), мәдениет (шоу-бизнестi қоспағанда), тарихи және мәдени мұраны, мұрағат құндылықтарын сақтау жөнiнде қызметтер көрсету саласындағы, сондай-ақ балаларды, қарттар мен мүгедектердi әлеуметтiк қорғау мен әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы қызмет;
кiтапханалық қызмет көрсету.
Әлеуметтiк сала мемлекеттiк кәсiпорындарының қызметкерлерiне сондай-ақ мынадай шарттарға сәйкес келетiн мемлекеттiк кәсiпорындардың қызметкерлерi жатады:
мүгедектердiң саны қызметкерлердiң жалпы санының кемiнде 51 пайызын құрайды;
мүгедектерге еңбекақы төлеу жөнiндегi шығыстар еңбекақы төлеу жөнiндегi жалпы шығыстардың кемiнде 51 пайызын (есту, сөйлеу, сондай-ақ көру қабiлетiнен айырылған мүгедектер жұмыс iстейтiн мамандандырылған ұйымдарда - кемiнде 35 пайыз) құрайды.
Жоғарыда көрсетiлген шарттарды растау үшiн әлеуметтiк сала мемлекеттiк кәсiпорындарының қызметкерлерi уәкiлеттi органға мүгедектердiң саны және (немесе) мүгедектерге еңбекақы төлеу жөнiндегi шығыстардың еңбекақы төлеу жөнiндегi жалпы шығыстардағы мөлшерi туралы тиiстi анықтаманы ұсынады.
Жоғарыда көрсетiлген ережелер акцизделетiн тауарларды өндiру мен сату жөнiндегi қызметтен және акцизделетiн қызмет түрлерiнен кiрiстер алатын мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты қолданылмайды.
Басқа да тең жағдайлар болғанда жас отбасыларына тұрғын үйді сату туралы қорытындыны шығару кезінде ең көп бала саны бар өтініш берушілерге артықшылық көрсетіледі.
Басқа да тең жағдайлар болғанда мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік органдар мен мекемелердің қызметкерлеріне, әлеуметтік сала мемлекеттік кәсіпорындарының қызметкерлеріне және басқа да өтініш берушілерге тұрғын үйді сату туралы қорытындыны шығару кезінде ең көп жұмыс өтілі бар өтініш берушілерге артықшылық көрсетіледі.
Басқа да тең жағдайлар болғанда мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік органдар мен мекемелердің қызметкерлеріне, әлеуметтік сала мемлекеттік кәсіпорындарының қызметкерлеріне тұрғын үйді сату туралы қорытындыны шығару кезінде зайыбы (жұбайы) да аталған ұйымдардың қызметкері болып табылатын өтініш берушілерге артықшылық көрсетіледі.

При вынесении заключения о реализации жилья также принимается во внимание текущая жилищная ситуация заявителя, а именно отсутствие жилья, необходимость улучшения жилищных условий в случае, если размер полезной занимаемой площади составляет менее 15 (пятнадцати) квадратных метров на одного человека и факты отчуждения жилья с 2004 года.
При этом заявления граждан, платежеспособность которых подтверждена заимодателем и рассмотрение которых было отложено при предыдущей реализации жилья в связи с ее завершением, рассматриваются в первоочередном порядке при условии повторного подтверждения платежеспособности.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 ; от 9 июня 2006 года N  534 .
7. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации права собственности на жилье в установленном законодательством порядке заключает с гражданином Республики Казахстан  договор купли-продажи  жилья, цена которого определяется по официальному курсу тенге к доллару США, установленному Национальным банком Республики Казахстан на момент заключения договора.
При этом договор купли-продажи жилья должен содержать условие об отсутствии у гражданина Республики Казахстан права реализации жилья в течение трех лет.
После представления гражданином Республики Казахстан документа, подтверждающего уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним, Уполномоченный орган осуществляет государственную регистрацию права собственности на жилье за гражданином в установленном законодательством порядке, а гражданин вносит сумму первоначального взноса по реквизитам, указанным Уполномоченным органом.
После регистрации права собственности на жилье Уполномоченный орган передает оригиналы правоустанавливающих документов заимодателю.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 ; внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 июня 2006 года N  534 .
8. Заимодатель и собственник жилья заключают договоры банковского займа и ипотеки. Собственник жилья предоставляет заимодателю в залог приобретенное жилье в качестве обеспечения исполнения обязательства по договору.
В течение трех рабочих дней со дня получения свидетельства о государственной регистрации залога заимодатель перечисляет сумму займа на счет, указанный Уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правительства РК от 29 июня 2005 г.  N 649 ; внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 июня 2006 года N  534 .

Тұрғын үйді сату туралы қорытындыны шығарған кезде, сондай-ақ өтініш берушінің ағымдағы тұрғын үй жағдайы, атап айтқанда тұрғын үйінің жоқтығы, егер алып отырған пайдалы алаңның мөлшері бір адамға шаққанда кемінде 15 (он бес) шаршы метрден аз болған жағдайда тұрғын үй жағдайын жақсарту қажеттігі және 2004 жылдан бастап тұрғын үйді иеліктен шығару фактілері назарға алынады.
Бұл ретте төлем қабілеттілігін қарыз беруші растаған және олардың қаралуы бұрынғы тұрғын үйді сатуды аяқтаумен байланысты кейінге қалдырылған азаматтардың өтініштері төлем қабілеттілігін екінші рет растаған жағдайда бірінші кезектегі тәртіппен қаралады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 , 2006.06.09. N  534 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қ аулыларымен .
7. Уәкілетті орган тұрғын үйге меншік құқығын мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының азаматымен шартты жасасу сәтіне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі белгілеген АҚШ долларына шаққандағы теңгенің ресми бағамы бойынша бағасы анықталатын тұрғын үйді сатып алу-сату шартын жасасады.
Бұл ретте тұрғын үйдi сатып алу-сату шартында Қазақстан Республикасының азаматында үш жылдың iшiнде тұрғын үйдi сатуға құқығының жоқ екендiгi туралы ереже қамтылуға тиiс.
Қазақстан Республикасының азаматы бюджетке жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым сомасын төлегенін растайтын құжатты ұсынғаннан кейін Уәкілетті орган заңнамада белгіленген тәртіппен азаматқа тұрғын үйге меншік құқығын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады, ал азамат Уәкілетті орган көрсеткен деректемелер бойынша бастапқы жарнаның сомасын енгізеді.
Тұрғын үйге меншік құқығын тіркегеннен кейін Уәкілетті орган қарыз берушіге құқығын белгілейтін құжаттардың түпнұсқаларын береді.
(РҚАО-ның ескертуі. Сатып алу-сату шарты ҚР Азаматтық кодекстің (ерекше б.) ( 25-тарау ) қараңыз.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 , өзгерту енгізілді - 2006.06.09. N  534 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қ аулыларымен .
8. Қарыз беруші және тұрғын үй иесі банктік қарыз бен ипотека шарттарын жасасады. Тұрғын үй иесі шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде сатып алынған тұрғын үйді Қарыз берушіге кепілге береді.
Кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті алған күннен бастап үш жұмыс күнінің ішінде қарыз беруші Уәкілетті орган көрсеткен шотқа қарыз сомасын аударады.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.06.29. N  649 , 2006.06.09. N  534 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.

9. Источником финансирования могут выступать:
1) ипотечные займы со следующими параметрами:
ставка вознаграждения до 10 (десяти) процентов годовых на весь срок займа;
срок займа до 20 (двадцати) лет;
первоначальный взнос не менее 10 (десяти) процентов;
2) жилищные займы системы жилищных строительных сбережений;
3) собственные средства граждан Республики Казахстан, за исключением случаев приобретения жилья, построенного в городах Астане, Алматы и Атырау.  <*>
Сноска. В статью 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 июля 2005 г.  N 792  .
Приложение
к Правилам
__________________
__________________
Заявление
В соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы прошу мне __________ (Ф.И.О. с указанием даты рождения) реализовать жилье площадью __ кв.м. ____________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________(информация с указанием характеристик жилья (количество комнат, этаж и прочее), а также краткая информация о месте работы, занимаемой должности и др.)
Семья состоит из __ человек:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Стаж работы __ лет (заполняется только работниками государственных органов и учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, государственных предприятий социальной сферы)
Предполагаемый заимодатель (-и):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___"_________200_года                      ______________
(подпись)
Заявление принял:
________________ (Ф.И.О., должность)
________________ (подпись)

9. Мыналар қаржыландыру көзi бола алады:
1) мынадай параметрлерi бар ипотекалық қарыздар:
сыйақы ставкасы қарыздың бүкiл мерзiмiне жылдық 10 (он) пайызға дейiн;
қарыз мерзiмi 20 (жиырма) жылға дейiн;
бастапқы жарнасы кемiнде 10 (он) пайыз;
2) тұрғын үй құрылысы жинақтары жүйесiнiң тұрғын үй қарыздары;
3) Астана, Алматы және Атырау қалаларында салынған тұрғын үйлердi сатып алу жағдайларын қоспағанда, Қазақстан Республикасы азаматтарының жеке қаражаты.
Ескерту. 9-тармақ 3) тармақшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 29 шілдедегі N 792  қаулысымен .
Ережеге қосымша
______________
______________
Өтiнiш
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес маған_____________________ (туған жылын көрсете отырып, Т.А.Ә.) алаңы_____________________ ш.м. тұрғын үй сатуыңызды сұраймын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тұрғын үйдiң сипаттамасы (бөлмелердiң саны, қабаты және өзгелер)
көрсетілген ақпарат), сондай-ақ жұмыс орны, атқаратын қызметi
және т.б. туралы қысқаша ақпарат)
Отбасы ___ адамнан тұрады:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жұмыс стажы ___ жыл (мемлекеттік бюджеттiң қаражаты есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар мен мекемелердiң, әлеуметтiк сала мемлекеттік кәсiпорындарының қызметкерлерi ғана толтырады)
Болжамды қарыз беруші (лер): _______________________________
__________________________________________________________________
200____ жылғы                 "___" _______________
____________
(қолы)
Өтініштi қабылдаған:
_____________________ (Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________ (қолы)