Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1188. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2015 года № 774
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.09.2015 № 774 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 166.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2004 года N 1188
Правила субсидирования убытков перевозчика,
связанных с осуществлением пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям (далее - Правила), разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" и определяют порядок и условия субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям (далее - субсидирование).
2. Субсидированию подлежат убытки перевозчика, определенного по результатам конкурса по организации пассажирских перевозок (далее - конкурс) по социально значимым сообщениям (далее - сообщения).
3. Организаторами проведения конкурса выступают:
1) уполномоченный орган, осуществляющий в соответствии с законодательством Республики Казахстан реализацию государственной политики в области транспорта, координацию, регулирование и контроль деятельности транспортного комплекса Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), по межобластным сообщениям;
2) исполнительные органы, уполномоченные акиматами соответствующих областей на организацию пассажирских перевозок, финансируемые из областного бюджета (далее - исполнительные органы), по межрайонным (междугородным) сообщениям.

Тасымалдаушының әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 қыркүйектегі № 774 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.09.2015 № 774 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Teмip жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Тасымалдаушының әлеуметтік мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 11 қарашадағы
N 1188 қаулысымен
бекiтiлген
Тасымалдаушының әлеуметтiк мәні бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты
залалдарын субсидиялау ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тасымалдаушының әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесi (бұдан әрi - Ереже) "Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрлендi және әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының залалдарын субсидиялаудың тәртiбi мен шарттарын (бұдан әрi - субсидиялау) айқындайды.
2. Әлеуметтік мәнi бар қатынастар (бұдан әрi - қатынастар) бойынша жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру жөнiндегi конкурстың (бұдан әрi - конкурс) нәтижелерi бойынша анықталған тасымалдаушының залалдары субсидиялауға жатады.
3. Конкурсты өткiзудi ұйымдастырушылар:
1) облысаралық қатынастар бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көлік саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыруды, Қазақстан Республикасы көлік кешенінің қызметін үйлестірудi, реттеудi және бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкiлетті орган);
2) ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша облыстық бюджеттен қаржыландырылатын жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыруға тиiстi облыстардың әкiмдiктерi уәкiлеттiк берген атқарушы органдар (бұдан әрi - атқарушы органдар).

2. Порядок определения размера субсидий
4. Межобластные сообщения определяются Правительством Республики Казахстан по представлению уполномоченного органа, межрайонные (междугородные) и внутренние сообщения - местными представительными и исполнительными органами.
5. Убытки перевозчика, связанные с осуществлением перевозок в межобластных сообщениях, с учетом прицепных и беспересадочных вагонов субсидируются в пределах суммы, предусмотренной республиканским бюджетом на соответствующий год.
Убытки перевозчика, связанные с осуществлением перевозок в межрайонных (междугородных) и внутренних сообщениях, субсидируются в пределах сумм, предусмотренных соответствующими местными бюджетами.
Общая сумма субсидий на организацию пассажирских перевозок по сообщениям предусматривается ежегодно соответствующим бюджетом с учетом перечня социально значимых сообщений и уровня тарифов на услуги магистральной железнодорожной сети на основе производственных показателей, определенных пунктом 6 настоящих Правил.
Уполномоченный орган, осуществляющий контроль и регулирование в сфере естественной монополии, ежегодно в установленном порядке устанавливает временный понижающий коэффициент к тарифам (ценам, ставкам, сборам) на услуги магистральной железнодорожной сети для перевозчиков, осуществляющих пассажирские перевозки по сообщениям, с учетом бюджетных средств, предусмотренных на субсидирование на соответствующий год.
Перечень поездов, количество прицепных и беспересадочных вагонов, периодичность их курсирования в социально значимых сообщениях, составность субсидируемой части этих поездов, прицепных и беспересадочных вагонов определяются на основе анализа пассажирских перевозок в Республике Казахстан, ежегодно проводимого уполномоченным и исполнительными органами.
Перевозчикам, обеспечивающим согласно законодательству курсирование в составе пассажирских поездов, прицепных и беспересадочных вагонов, вагонов-ресторанов и багажных вагонов по социально-значимым сообщениям, уполномоченный орган, осуществляющий контроль и регулирование в сфере естественных монополий, ежегодно в установленном порядке устанавливает на пробег данных вагонов временный понижающий коэффициент к тарифам (ценам, ставкам, сборам) на услуги магистральной железнодорожной сети.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.12.2005 N 1272; от 11.09.2009 N 1350; от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. Расчет размеров субсидий для включения в расходную часть соответствующего бюджета администратором бюджетной программы производится по каждому пассажирскому поезду, с учетом прицепных и беспересадочных вагонов на основе следующих производственных показателей:

2. Субсидиялар мөлшерін анықтау тәртібі
4. Облысаралық қатынастарды уәкiлеттi органның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi, ауданаралық (қалааралық) және iшкi қатынастарды жергілiкті өкiлеттi және атқарушы органдар анықтайды.
5. Тасымалдаушының тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондарды ескере отырып, облысаралық қатынастардағы тасымалды жүзеге асыруға байланысты залалдары тиiстi жылға арналған республикалық бюджетте көзделген сома шегiнде субсидияланады.
Тасымалдаушының ауданаралық (қалааралық) және iшкi қатынастардағы тасымалдауды жүзеге асыруға байланысты залалдары тиiстi жергiлiктi бюджеттерде көзделген сомалар шегiнде субсидияланады.
Жолаушылар тасымалдауды қатынастар бойынша ұйымдастыруға арналған субсидиялардың жалпы сомасы, әлеуметтік мәнi бар қатынастар тiзбесiн және осы Ереженiң 6-тармағында көрсетілген өндiрiстiк көрсеткiштер негiзiнде магистральдық темiр жол желiсiнiң қызмет көрсетулерi тарифтерiнiң деңгейiн есепке ала отырып, жыл сайын тиiстi бюджетте көзделедi.
Табиғи монополия саласында бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлетті орган жыл сайын, белгіленген тәртiппен жолаушылар тасымалдауды қатынастар бойынша жүзеге асыратын тасымалдаушылар үшiн тиiстi жылға субсидиялауға көзделген бюджеттік қаражаттарды есепке ала отырып, магистральдық темiр жол желiсiнiң қызмет көрсетулерiнiң тарифтерiне (бағаларына, ставкаларына, алымдарына) уақытша төмендету коэффициентiн бекiтедi.
Поездардың тізбесі, тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондардың саны, олардың әлеуметтік мәні бар қатынастарда қатынау кезеңділігі, осы поездардың, тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондардың субсидияланатын бөлігінің құрамдылығы уәкілетті және атқарушы органдар жыл сайын өткізетін Қазақстан Республикасындағы жолаушылар тасымалдауды талдаудың негізінде белгіленеді.
Әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар поездарының құрамында тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондардың, вагон-мейрамханалардың және багаждық вагондардың қатынастарын заңнамаға сәйкес қамтамасыз ететін тасымалдаушыларға табиғи монополиялар саласындағы бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган жыл сайын белгіленген тәртіппен осы вагондардың жүрісі үшін магистральдық темір жол желісінің қызметтеріне арналған тарифтерге (бағаларға, ставкаларға, алымдарға) уақытша төмендету коэффициентін белгілейді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.22 N 1272, 2009.09.11 N 1350, 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
6. Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi тиiстi бюджеттің шығыс бөлiгiне енгiзу үшін субсидиялар мөлшерiн есептеу әр жолаушы поезы бойынша тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондарды ескере отырып, мынадай өндiрiстiк көрсеткiштер негiзiнде жүргізiледi:

1) пассажирооборот:
количество перевозимых пассажиров;
средняя дальность поездки;
2) вагонооборот (пробег вагонов):
дальность маршрутов;
составность субсидируемой части поезда, количество прицепных и беспересадочных вагонов и частота курсирования;
3) населенность вагонов;
4) себестоимость одного пассажиро-километра;
5) доходная ставка одного пассажиро-километра;
6) расходы за маршрут:
эксплуатационные расходы перевозчика;
плата за услуги магистральной железнодорожной сети;
плата за услуги локомотивной тяги;
7) доходы за маршрут.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
7. Субсидированию подлежат фактические убытки перевозчика, связанные с осуществлением пассажирских перевозок железнодорожным транспортом по сообщениям, в пределах суммы, предусмотренной соответствующей бюджетной программой, в следующих категориях вагонов, общий, плацкартный, купейный, вагоны дизель- и электропоездов, прицепные и беспересадочные вагоны, а также вагоны, приобретенные за счет негосударственного займа под государственную гарантию.
При формировании фактических расходов, связанных с субсидируемой деятельностью, не учитываются расходы перевозчиков, указанные в приложении 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 03.03.2006 N 147; от 11.09.2009 N 1350; от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
8. Предельный уровень повышения цен на билеты по выставляемым на конкурс сообщениям определяется уполномоченным органом (исполнительным органом).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
9. На основании определенных Правительством Республики Казахстан и местными представительными и исполнительными органами сообщений уполномоченным и исполнительными органами формируются лоты. Конкурсы по данным лотам проводятся в соответствии с актами уполномоченного и исполнительных органов, устанавливающими порядок и сроки их проведения.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
10. Выигравшим признается перевозчик, предлагающий минимальные объемы субсидий и обязующийся обеспечить бесперебойное осуществление перевозок в социально значимых сообщениях с учетом прицепных и беспересадочных вагонов с перечнем обязательных услуг, установленных уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).

1) жолаушы айналымы:
тасымалданатын жолаушылар саны;
жол жүрудiң орташа қашықтығы;
2) вагон айналымы (вагондардың жүрген жолы):
бағыттардың қашықтығы;
поездың субсидияланатын бөлігінiң құрамдылығы тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондар саны және қатынау жиiлiгi;
3) вагондардың сыйымдылығы;
4) бiр жолаушы-километрдiң өзiндiк құны;
5) бiр жолаушы-километрдiң кiрiс ставкасы;
6) бағыт шығыстары;
тасымалдаушының пайдалану шығыстары;
магистральдық темiр жол желiсiнiң қызмет көрсетулерi үшiн төлем;
локомотивтiк тарту қызметiн көрсетулерi үшiн төлем;
7) бағыт кiрiстерi.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. Тиiстi бюджеттiк бағдарламада көзделген соманың шегiнде қатынастар бойынша темiр жол көлiгімен мынадай вагон санаттарында жалпы, плацкарт, купе, дизель және электр поездарының вагондары, тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондар, сондай-ақ мемлекеттiк кепiлдiкпен мемлекеттiк емес қарыз есебiнен сатып алынған вагондарда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының нақты залалдары субсидиялауға жатады.
Субсидияланатын қызметке байланысты нақты шығыстарды қалыптастыру кезінде тасымалдаушылардың осы Ережеге 4-қосымшада көрсетілген шығыстары ескерілмейді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.03 N 147, 2009.09.11 N 1350, 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
8. Конкурсқа қойылатын қатынастар бойынша билеттер бағалары көтерілуінің шектi деңгейiн уәкілеттi орган (атқарушы орган) белгілейдi.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
9. Қазақстан Республикасының Үкіметі және жергілікті өкілді және атқарушы органдар айқындаған қатынастар негізінде уәкілетті және атқарушы органдар лоттарды қалыптастырады. Осы лоттар бойынша конкурстар оларды өткізу тәртібі мен мерзімдерін белгілейтін уәкілетті және атқарушы органдардың актілеріне сәйкес өткізіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Субсидиялардың ең аз көлемiн ұсынатын және уәкiлетті орган белгiлеген мiндетті қызметтердiң тiзбесiмен қоса әлеуметтік мәні бар қатынастарда тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондарды ескере отырып, тасымалдауды үздiксiз жүзеге асыруды қамтамасыз етуге міндеттенетін тасымалдаушы жеңген болып танылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

11. В случае, если конкурс признается конкурсной комиссией несостоявшимся, конкурсная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) о проведении повторного конкурса;
2) в случае, когда к участию в конкурсе допущен только один потенциальный перевозчик, заключить с ним Договор о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям. Цена заключенного Договора не должна превышать сумму, выделенных субсидий.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.12.2008 N 1302; от 11.09.2009 N 1350.
12. Если по результатам конкурса перевозчик не был определен, то уполномоченный орган (исполнительный орган) заключает договор на организацию пассажирских перевозок по сообщениям с Национальным перевозчиком пассажиров на сумму субсидии, рассчитанную в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. Между победителем конкурса и уполномоченным органом (исполнительным органом) заключается договор о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением перевозок по социально значимым сообщениям (далее - договор), составленный по форме, утвержденной уполномоченным органом (исполнительным органом), в котором определяются основные условия, права и обязанности сторон, порядок и сроки выплаты субсидий в размере, определенном по результатам проведенных конкурсов, с учетом прицепных и беспересадочных вагонов.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
13-1. В связи с сезонностью перевозок и изменением графика движения поездов, прицепных и беспересадочных вагонов, а также в зависимости от пассажиропотока по взаимному согласию сторон допускается пересмотр суммы субсидий в соответствии с составностью поездов, количеством прицепных и беспересадочных вагонов и периодичностью их курсирования, путем составления дополнительного соглашения к договору, в пределах средств, предусмотренных соответствующим бюджетом на текущий финансовый год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350; в редакции постановления Правительства РК от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования).
14. Договор заключается сроком на один год с правом пролонгации до трех лет и вступает в силу с 1 января следующего календарного года.

11. Конкурстық комиссия конкурсты өтпеген деп таныған жағдайда конкурстық комиссия:
1) конкурсты қайтадан өткізу туралы шешім қабылдайды;
2) конкурсқа қатысуға тек қана бір әлеуетті өнім беруші жіберілген жағдайда, онымен Әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы шарттар жасасады. Жасалған Шарттың бағасы бөлінген субсидиялардың сомасынан аспауға тиіс.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.31. N 1302, 2009.09.11. N 1350 Қаулыларымен.
12. Егер конкурстың нәтижелері бойынша тасымалдаушы айқындалмаған болса, онда уәкілетті орган (атқарушы орган) осы Ережеге сәйкес есептелген субсидиялар сомасына Жолаушыларды ұлттық тасымалдаушымен қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыруға шарт жасасады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Конкурс жеңiмпазы мен уәкiлетті орган (атқарушы орган) арасында уәкілетті орган (атқарушы орган) бекiткен нысан бойынша жасалған, онда негізгi шарттар, тараптардың құқықтары мен мiндеттерi, өткiзiлген конкурстардың нәтижелері бойынша тіркелмелі және жолда тоқтамайтын вагондарды ескере отырып, белгiленген мөлшерде субсидияларды төлеу тәртібi мен мерзiмдерi белгiленген тасымалдаушының әлеуметтiк мәнi бар қатынастар бойынша тасымалды жүзеге асыруға байланысты залалдарын субсидиялау туралы шарт (бұдан әрi - шарт) жасалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13-1. Ағымдагы қаржы жылына арналған тиісті бюджетте көзделген қаражат шегінде тасымалдаудың маусымдылығына және поездардың, тіркелмелі және тоқтамайтын вагондардың қозғалыс кестесінің өзгеруіне, сондай-ақ жолаушылар ағынына байланысты тараптардың өзара келісуі бойынша шартқа қосымша келісім жасау арқылы поездардың құрамдылығына, тіркелмелі және тоқтамайтын вагондардың санына және қатынау кезеңділігіне сәйкес субсидиялар сомасын қайта қарауға жол беріледі.
Ескерту. 13-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Шарт үш жылға дейін мерзімін ұзарту құқығымен 1 жылдық мерзiмге жасалады және келесi күнтiзбелiк жылдың 1-шi қаңтарынан бастап күшiне енедi.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
14-1. Срок действия Договора продлевается в случае выполнения и обязательного сохранения тендерных условий в объеме, не превышающем объема предусмотренных соответствующим бюджетом субсидий на следующий финансовый год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
3. Порядок и условия выплаты субсидий
по убыткам перевозчика, связанных с
осуществлением пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
15. Выплата субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со стратегическим планом на соответствующий финансовый год и индивидуальным планом финансирования по платежам.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
16. Выплата субсидий из местного бюджета по междугородным и межрайонным сообщениям внутри одной области производится в соответствии с планом финансирования по платежам.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
17. Выплата субсидий производится ежемесячно по перевозкам, фактически осуществленным и подтвержденным отчетом о выполнении пассажирских перевозок с начала года и актом выполненных работ, оформленным в соответствии с приложениями 1-1 и 2 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 17 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2005 года N  1272 .
18. В договоре может быть предусмотрена предоплата в размере до 30 процентов от предложенной победителем конкурса месячной суммы субсидии.
19. Перевозчик ежемесячно, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, представляет в уполномоченный орган (исполнительный орган) заверенные руководителем, главным бухгалтером и печатью организации, следующие документы:
1) ежемесячный отчет о выполнении пассажирских перевозок и отчет о выполнении пассажирских перевозок с начала года по формам согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам;
2) акт выполненных работ по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) документ Национального оператора инфраструктуры, подтверждающий выполненные объемы перевозок по сообщению и содержащий сведения о количестве перевезенных пассажиров, вагонов по типам, пассажирообороте, населенности вагонов с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в данном поезде;
4) акт сверки взаиморасчетов на первое число месяца, следующего за отчетным, между перевозчиком и Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги;

Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
14-1. Шарттың қолданылу мерзімі тиісті бюджетте көзделген субсидиялар көлемінен аспайтын көлемде тендер шарттары орындалған және міндетті сақталған жағдайда келесі қаржы жылына ұзартылады.
Ескерту. 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
3. Тасымалдаушының әлеуметтiк мәні бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдары
бойынша субсидияларды төлеу тәртiбі мен шарттары
15. Республикалық бюджеттен субсидияларды төлеу тиісті қаржы жылына арналған стратегиялық жоспарға және төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
16. Бір облыс ішіндегі қалааралық және ауданаралық қатынастар бойынша жергілікті бюджеттен субсидияларды төлеу төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Субсидияларды төлеу нақты жүзеге асырылған және жыл басынан бастап жолаушылар тасымалдауды орындау туралы есеппен және осы Ережеге 1-1 және 2-қосымшаларға сәйкес ресiмделген, орындалған жұмыстар актісімен расталған тасымалдар бойынша ай сайын жүргізіледі.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.22. N 1272 қаулысымен.
18. Шартта конкурс жеңiмпазы ұсынған субсидияның айлық сомасының 30 пайызына дейiнгі мөлшерде алдын ала төлеу көзделуi мүмкiн.
19. Тасымалдаушы ай сайын, есептіден кейiнгi айдың 25-шi күнiне дейiнгі мерзiмде ұйымның басшысымен, бас бухгалтерiмен және мөрiмен куәландырылған мынадай құжаттарды уәкілетті органға (атқарушы органға) ұсынады:
1) осы Ережеге 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жолаушылар тасымалын орындау туралы ай сайынғы есепті және жыл басынан бастап жолаушылар тасымалын орындау туралы есепті;
2) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындалған жұмыстар актiсi;
3) қатынас бойынша орындалған тасымалдар көлемін растайтын және осы пойызда тасымалданған жолаушылар, үлгілер бойынша вагондар саны, жолаушылар айналымы, тіркелген және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, вагондардың толуы туралы мәліметтерді қамтитын Ұлттық инфрақұрылым операторының құжаты;
4) тасымалдаушы мен Ұлттық инфрақұрылым операторы, локомотивтік тарту операторы арасындағы есептіден кейінгі айдың бірінші күніне өзара есеп айырысуларды салыстыру актісі;

5) ежемесячные отчеты по расходам и доходам при выполнении железнодорожных пассажирских перевозок согласно приложениям 1-21-3 к настоящим Правилам;
6) реестр прямых расходов перевозчика по организации перевозок пассажиров железнодорожным транспортом согласно приложению 1-4 к настоящим Правилам;
7) акт сверки от соответствующей организации по выручке от продажи проездных документов;
8) пояснительную записку к отчету, поясняющую расчет показателей, содержащихся в документах, указанных в подпунктах 1), 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 22.12.2005 N 1272; от 11.09.2009 N 1350; от 19.10.2010 № 1076 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
20. Уполномоченный орган (исполнительный орган) в течение
15 календарных дней со дня представления перевозчиками документов, указанных в пункте 19 настоящих Правил, подписывает акты выполненных работ и представляет в территориальный орган Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестры субсидируемых маршрутов согласно приложению 3 к настоящим Правилам и счета к оплате.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
21. Перевозчики, осуществляющие железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям ведут раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов в разрезе маршрутов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика,
связанных с осуществлением
пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2005 года N  1272 .
Отчет о выполнении пассажирских перевозок
(ежемесячно)
__________________________________________________________________________
1  !  2 ! 3   ! 4  !   5  !  6 !  7  !  8  !  9   !  10   !  11  ! 12
--------------------------------------------------------------------------
Пери-! N  !Сооб-!Рас-!Перио-!Тип !Коли-!Про- !Пасса-!Себе-  !Пере- !Доход
од   !по- !щение!тоя-!дич-  !ва- !чест-!бег  !жиро- !стои-  !везено!за
(ме- !езда!     !ние,!ность !гона!во   !ваго-!оборот!мость  !пасса-!марш-
сяц) !    !     !км. !курси-!    !ваго-!нов  !пасс. !1 пасс-!жиров !рут
!    !     !    !рова- !    !нов в!ваг/ !км    !км     !      !тыс.
!    !     !    !ния   !    !сос- !км   !      !       !      !тг.
!    !     !    !      !    !таве !     !      !       !      !
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
(продолжение таблицы)
________________________________

5) осы Ережеге 1-2, 1-3-қосымшаларға сәйкес темір жол жолаушылар тасымалын орындау кезіндегі шығыстар мен кірістер бойынша ай сайынғы есептер;
6) осы Ережеге 1-4-қосымшаға сәйкес тасымалдаушының темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын ұйымдастыру жөніндегі тікелей шығыстарының тізілімі;
7) тиісті ұйымнан жол жүру құжаттарын сатудан түсетін түсімдер бойынша салыстыру актісі;
8) осы тармақтың 1)4)5)6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарда қамтылған көрсеткіштер есебін түсіндіретін есепке түсіндірме жазба.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.22. N 1272, 2009.09.11. N 1350, 2010.10.19 N 1076 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 N 1202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі). қаулыларымен.
20. Тасымалдаушылар осы Ереженің 19-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған күнінен бастап уәкiлеттi орган (атқарушы орган) күнтізбелік 15 күн ішінде орындалған жұмыстар актiсiне қол қояды және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Аумақтық қазынашылық органына осы Ережеге сәйкес субсидияланатын маршруттардың тiзiлiмдерi мен төлеуге арналған шоттарды ұсынады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушылар бағыттар бөлінісінде кірістердің, шығындардың және іске тартылған активтердің жеке есебін жүргізеді.
Ескерту. 21-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Тасымалдаушының әлеуметтік
мәні бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге
асыруына байланысты залалдарын
субсидиялау ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.12.22. N 1272 қаулысымен.
Жолаушылар тасымалдауды орындау туралы есеп
(ай сайын)
__________________________________________________________________
1   | 2   3 |  4 | 5  | 6 |  7 |  8 |  9   | 10  |  11  |  12
__________________________________________________________________
Ке. |По.|Қа.|Қа. |Қа. |Ва.|Құ. |Ва. |Жолау.|1 жо.|Жолау.|Бағыт
зең |езд|ты.|шық.|ты. |гон|рам.|гон.|шы ай.|лаушы|шылар |бой.
(ай)|N  |нас|тық,|нау |тү.|дағы|дар.|налы. |-км  |тасы. |ынша
|   |   |км  |ке. |рі |ва. |дың |мы,   |өзін.|мал.  |кіріс
|   |   |    |зең.|   |гон.|жүр.|жолау.|дік  |данды |мың тг
|   |   |    |ді. |   |дар.|ген |шы, км|құны |      |
|   |   |    |лігі|   |дың |жолы|      |     |      |
|   |   |    |    |   |саны|ваг/|      |     |      |
|   |   |    |    |   |    |км  |      |     |      |
__________________________________________________________________
таблицаның жалғасы:
____________________________________

13            !   14
--------------------------------
Расходы по перевозкам! Итого
----------------------! расходы
Услуги!Услуги !Расходы! тыс.тг.
МЖС   !локомо-!пере-  !
тыс.тг!тивной !возчика!
!тяги   !тыс.тг.!
!тыс.тг.!       !
!       !       !
________________________________
Перевозчик
Главный бухгалтер
М.П.
Приложение 1-1 к Правилам
субсидирования убытков перевозчика,
связанных с осуществлением
пассажирских перевозок по
социально значимым сообщениям
Сноска. Правила дополнены пиложением 1-1 - постановлением Правительства РК от 22 декабря 2005 года N  1272 .
Отчет о выполнении пассажирских перевозок
за _______________ 20__ года
(с начала года)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
П
е
р
и
о
д
N
п
о
е
з
д
а
С
о
о
б
щ
е
н
и
е
Рас-
стоя-
ние,
км
Перио-
дич-
ность
курси-
рова-
ния
Т
и
п
в
а
г
о
н
а
Среднее
коли-
чество
вагонов
в сос-
таве
Пробег
ваго-
нов,
ваг/км
Пасса-
жиро-
оборот,
пасс-км
Средняя
себе-
стои-
мость 1
пасс-км,
тг.
Пере-
везено
пасса-
жиров
(продолжение таблицы)
12 13 14 15
Дохо-
ды за
марш-
рут,
тыс.
тг.
Расходы по перевозкам
Итого
рас-
ходы,
тыс.
тг.
Расходы, не покрываемые доходами, тыс.тг.
Услу-
ги
МЖС,
тыс.
тг.
Услуги
локомо-
тивной
тяги,
тыс.тг.
Расходы
пере-
возчика,
тыс.тг.
В
с
е
г
о
Выплачено
субсидии
с начала
года
подлежит
субсидиро-
ванию
Перевозчик
Главный бухгалтер
М.П.
Приложение 1-2
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика, связанных с
осуществлением
пассажирских перевозок по
социально значимым сообщениям
Отчет по доходам при выполнении железнодорожных
пассажирских перевозок
за___________20__год
Сноска. Правила дополнены приложением 1-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
Тип
вагонов
К
о
л
и
ч
е
с
т
в
о
Доходы на весь маршрут
В
с
е
г
о
в том числе
от
пере-
воз-
ки
пас-
сажи-
ров
от
реа-
ли-
за-
ции
пос-
тели
от
реа-
ли-
за-
ции
чая
Прочие доходы
с
е
р
в
и
с
н
ы
е
у
с
л
у
г
и
п
р
о
б
е
г
а
р
е
н
д
а
в
а
г
о
н
о
в
агент.
комис.
воз-
наг-
раж-
дения
ис-
поль-
зова-
ние
пере-
во-
зоч-
ных
блан-
ков
м
е
с
т
н
ы
й
д
о
х
о
д
услу-
ги по
обра-
ботке
пер-
вичных
доку-
ментов
Прочие
(телег-
раммы,
рас-
прос-
тране-
ние пе-
чат.
продук-
ции)
Коли-
чество
всего
в т. ч.:
люкс
купе
плацкарт
общие
багажные
вагоны-
ресто-
раны
почтовые
Нацбан-
ковские
Минюста
Прочие
(по
заказу
физ. и
юрид.
лиц)
продолжение таблицы
Доходы по территории Казахстана
В
с
е
г
о
в том числе
от
пере-
возки
пасса-
жиров
от
реа-
лиза-
ции
пос-
тели
от
реа-
лиза-
ции
чая
Прочие доходы
с
е
р
в
и
с
н
ы
е
у
с
л
у
г
и
п
р
о
б
е
г
аренда
ваго-
нов
агент.
комис.
вознаг-
ражде-
ния
ис-
поль-
зова-
ние пе-
рево-
зочных
бланков
м
е
с
т
н
ы
й
д
о
х
о
д
Про-
чие
(теле-
грам-
мы,
рас-
прост-
ране-
ние
печат.
про-
дук-
ции)
Прочие
(телег-
раммы,
рас-
простр.
печат.
про-
дук.)
Примечание:

13           |     14    |
_______________________|___________|
Тасымалдар бойынша     |Шығыстар   |
шығыстар               |жиыны мың  |
_______________________|тг         |
МТЖ қыз.|Локо.|Тасымал.|           |
меттер  |мотив|даушының|           |
көрсе.  |тар. |шығыс.  |           |
туі,    |тымы.|тары    |           |
мың тг  |ның  |мың тг  |           |
|қыз. |        |           |
|меті |        |           |
|мың  |        |           |
|тг   |        |           |
____________________________________
Тасымалдаушы
Бас бухгалтер
М.о.
Тасымалдаушының әлеуметтік
мәні бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге
асыруына байланысты залалдарын
субсидиялау ережесіне
1-1 қосымша
Ескерту. 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.22. N 1272 қаулысымен.
Жолаушылар тасымалын орындау туралы есеп
200__жылдың_________
(жыл басынан бастап)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кезең
Поезд
N
Қаты-
нас
Қа-
шық-
тық,
км
Қаты-
нау кезең-
ділігі
Вагон
түрі
Құрам-
дағы
вагон-
дардың
орташа
саны
Вагон-
дардың
жүрген жолы,
ваг/км
Жолау-
шы
айна-
лымы,
жо-
лаушы,
км
1 жо-
лаушы,
км орташа
өзін-
дік
құны, тг
кестенің жалғасы
11
12
13
14
15
Жолау-
шылар
тасы-
мал-
данды
Жол бағыты
бой-
ынша
кіріс,
мың тг
Тасымалдар
бойынша шығыстар
Шығыс-
тар
жиыны,
мың тг
Кіріспен
жабылмайтын
шығыстар, мың тг
МТЖ
қыз-
мет-
тері,
мың тг
Локо-
мотив
тарты-
мының
қыз-
мет-
тері,
мың тг
Тасы-
мал-
дау-
шының
шығыс-
тары,
мың тг
Бар-
лы-
ғы
жыл
басы-
нан
бас-
тап
тө-
лен-
ген
суб-
сидия
суб-
си-
дия-
лауға
жата-
ды
Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар
қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды
жүзеге асыруына байланысты залалдарын
субсидиялау ережесіне
1-2-қосымша
Ескерту. 1-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Темір жолмен жолаушылар тасымалын орындау кезіндегі
кірістер бойынша
20 __ жылғы ____________________ есеп
Вагондар түрі
Саны
Барлық бағытқа кірістер
Барлығы
соның ішінде
жолаушылар тасымалынан
төсек-орын сатудан
шай сатудан
Өзге де кірістер
сервистік қызметтер
жүрісі
вагондарды жалға алу
агенттік  комиссиялық сыйақы
тасымалдау бланкілерін пайдалану
жергілікті кіріс
бастапқы құжаттарды өңдеу жөніндегі қызметтер
Өзгелері (жедел хаттар, баспа өнімдерін тарату)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Барлығының саны
соның ішінде: люкс
күпе
плацкарт
жалпы
жүк
вагон-мейрамханалар
почта
Ұлттық Банктің
Әділетминінің
Өзгелері (жеке және заңды тұлғалардың тапсырысы бойынша)
кестенің жалғасы
Қазақстан аумағы бойынша кірістер
Барлығы
соның ішінде
жолаушылар тасымалынан
төсек-орын сатудан
шай сатудан
Өзге де кірістер
сервистік қызметтер
жүрісі
вагондарды жалға алу
агенттік комиссиялық сыйақы
тасымалдау бланкілерін пайдалану
жергілікті кіріс
бастапқы құжаттарды өңдеу жөніндегі қызметтер
Өзгелері (жеделхаттар, баспа өнімдерін тарату)
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Ескертпе:

1) Расходы по территории Казахстана по социально-значимым вагонам, всего ____________ тыс. тенге
2) Доходы по социально-значимым (от реализации билетов, постельного белья, чая, за оказание услуг другим перевозчикам) _______ тыс. тенге
3) Доходы по территории Казахстана по социально-значимым вагонам, всего ____________ в тыс. тенге
4) Разница между расходами и доходами (по социально-значимым вагонам)  ________ тыс. тенге
Руководитель _________________    Главный бухгалтер _________________
Ф.И.О. подпись                          Ф.И.О. подпись
Приложение 1-3
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика, связанных с
осуществлением
пассажирских перевозок по
социально значимым сообщениям
Отчет по расходам при выполнении
железнодорожных пассажирских перевозок
за ________ 20__ год
Сноска. Правила дополнены приложением 1-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
(в тыс. тенге)
Тип
вагонов
Коли-
чество
Расходы на весь маршрут
Расходы по территории Казахстана
Все-
го
в том числе
Все-
го
в том числе
локо-
мо-
тив-
ная
тяга
МЖС
рас-
ходы
пере-
воз-
чика
из
них
рас-
ходы
пе-
риода
локо-
мо-
тив-
ная
тяга
МЖС
рас-
ходы
пере-
воз-
чика
из
них
рас-
ходы
пе-
риода
Коли-
чество
всего
в т. ч.:
люкс
купe
плацкарт
общие
багажные
вагоны-
ресто-
раны
почтовые
Нацбан-
ковские
Минюста
Прочие
(по
заказу
физ. и
юрид.
лиц)
Примечание:
1) Расходы по социально-значимым вагонам, всего _________ тыс. тенге
2) Расходы по территории Казахстана по социально-
значимым вагонам, всего                         _________ тыс. тенге
Руководитель ______________         Главный бухгалтер ______________
Ф.И.О. подпись                             Ф.И.О. подпись
Приложение 1-4
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика,
связанных с осуществлением
пассажирских перевозок по
социально значимым
сообщениям
Реестр прямых расходов перевозчика по организации перевозок
пассажиров железнодорожным транспортом
______________________ за _______ месяц _______ года
(наименование перевозчика)
Сноска. Правила дополнены приложением 1-4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
(тыс. тенге)
Период
Наименование
расходов
Расход-
ный
документ
Сумма по
расход-
ному
документу
Общий
пробег
вагонов,
ваг-км
Пробег по
субсиди-
руемым
вагонам,
ваг-км
Сумма
расходов
по суб-
сидируе-
мым
вагонам
Руководитель _______________          Главный бухгалтер______________
Ф.И.О. подпись                           Ф.И.О. подпись
Приложение 2
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика,
связанных с осуществлением
пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
Акт
выполненных работ

1) Қазақстан аумағында әлеуметтік мәні бар вагодар бойынша шығыстар, барлығы ______________________ мың теңге
2) Әлеуметтік мәні бар вагондар бойынша кірістер (билеттер, төсек-орын, шай сатудан, басқа да тасымалдаушыларға қызмет көрсетуден) __________________ мың теңге
3) Қазақстан Республикасы әлеуметтік мәні бар вагондар бойынша кірістер, барлығы ____________ мың теңге
4) Шығыстар мен кірістер арасындағы айырма {әлеуметтік мәні бар вагондар бойынша) ____________ мың теңге
Басшы __________________        Бас бухгалтер ______________
Т.А.Ә. қолы                             Т.А.Ә. қолы
Тасымалдаушының әлеуметтік мәні
бар қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыруына
байланысты залалдарын субсидиялау
ережесіне
1-3-қосымша
Ескерту. 1-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Темір жолмен жолаушылар тасымалын орындау кезіндегі
шығыстар бойынша
20 __ жылғы ______________ есеп
Вагондар түрі
Саны
Барлық бағыттағы шығыстар
Қазақстан аумағы бойынша шығыстар
Барлығы
соның ішінде
Барлығы
соның ішінде
локомотивтік  тартымы
МТЖ
тасымалдаушының шығыстары
соның ішінде кезең шығыстары
локомотивтік тартымы
МТЖ
тасымалдаушының шығыстары
соның ішінде кезең шығыстары
Барлық саны
соның ішінде: люкс
купе
плацкарт
жалпы
жүк
вагон-мейрамханалар
почта
Ұлттық Банктің
Әділетминінің
Өзгелері (жеке және заңды тұлғалардың тапсырысы бойынша)
Ескертпе:
1) Әлеуметтік мәні бар вагондар бойынша шығыстар,
барлығы _____________________ мың теңге
2) Қазақстан аумағындағы әлеуметтік мәні бар вагондар бойынша
шығыстар, барлығы ___________ мың теңге
Басшы _________________              Бас бухгалтер ________________             Т.А.Ә. қолы                                  Т.А.Ә. қолы
Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар
қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыруына
байланысты залалдарын
субсидиялау ережесіне
1-4-қосымша
Ескерту. 1-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Тасымалдаушының темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын
ұйымдастыру жөніндегі тікелей шығыстарының тізілімі
_________________________ жылдың _____________ айына
(тасымалдаушының атауы)
(мың теңге)
Кезең
Шығыстардың атауы
Шығыс құжаты
Шығыс құжаты бойынша сомасы
Вагондардың жалпы жүрісі, ваг-км
Субсидияланатын вагондар бойынша жүріс, ваг-км
Субсидияланатын вагондар бойынша шығыстар сомасы
Басшы __________________          Бас бухгалтер __________________
Т.А.Ә. қолы                               Т.А.Ә. қолы
Тасымалдаушының әлеуметтiк
мәнi бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге
асыруына байланысты залалдарын
субсидиялау ережесiне
2-қосымша

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.09.2009 № 1350; от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
"____"________200 года
Мы,                                           нижеподписавшиеся
(подпись, Ф.И.О. руководителя, ответственного за прием актов)
с одной стороны и ________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя, главного бухгалтера)
с другой стороны, составили настоящий акт выполненных работ за ___ месяц
200__года.
__________________________________________________________________________
N    ! Кол-во !         Вагонооборот                !   Сумма
поезда! рейсов !-------------------------------------! субсидирования
!        !  тип   !  тип   !  тип    !  тип    ! маршрута
!        ! вагона ! вагона ! вагона  ! вагона  ! (тыс.тг)
--------------------------------------------------------------------------
1   !   2    !    3   !   4    !    5    !    6    !        7
--------------------------------------------------------------------------
Сумма субсидирования на _______ месяц 200__года составляет
_________________________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Юридические адреса сторон:
Уполномоченный орган:                          Перевозчик:
БИН                                            БИН
Банковские реквизиты                           Банковские реквизиты
______________________________                ___________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)              (подпись, Ф.И.О. руководителя)
______________________________                ___________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя,              (подпись, Ф.И.О. гл.бухгалтера)
ответственного за прием актов)
М.п.                                         М.п.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика,
связанных с осуществлением
пассажирских перевозок
по социально значимым сообщениям
Реестр
субсидируемых маршрутов
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
"___"________200____года
__________________________________________________________________________
N ! N маршрута ! Станция     !  Станция     !  Сумма
п/п!            ! отправления !  назначения  !  субсидирования маршрута
!            !             !              !  (тыс.тг)
--------------------------------------------------------------------------
1 !      2     !      3      !      4       !          5
--------------------------------------------------------------------------
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Итого сумма субсидирования: ____________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
К настоящему реестру прилагаются:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
Перевозчик:                          Уполномоченный орган:
_______________________________        ______________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя)        (подпись, Ф.И.О. руководителя)
_______________________________        ______________________________
(подпись, Ф.И.О. гл. бухгалтера)       (подпись, Ф.И.О. руководителя,
ответственного за прием актов)
М.п.                                    М.п.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
убытков перевозчика, связанных с
осуществлением пассажирских
перевозок по социально значимым
сообщениям
Перечень
расходов, которые не учитываются при формировании фактических
расходов перевозчиков, связанных с субсидируемой деятельностью

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350; 11.11.2013 N 1202 қаулыларымен.
Орындалған жұмыстар актiсi
200_жылғы "_"______
Бiз, төменде қол қойғандар,
______________________________________________
(актілерді қабылдауға жауапты басшының қолы, Т А.Ә.)
бiр тараптан және_____________________________
(басшының, бас бухгалтердiң қолы, Т.А.Ә.)
екiншi тараптан, 200_жылғы____________ айы iшiнде орындалған
жұмыстардың осы актіні жасадық.
__________________________________________________________________
Поезд|Рейс.|   Вагон айналымы      |Бағытты субсидиялау
N    |тер  |_______________________|сомасы (мың тг)
|саны |вагон|вагон|вагон|вагон|
|     |түрi |түрi |түрi |түрi |
__________________________________________________________________
1    2     3     4     5     6        7
__________________________________________________________________
200_жылғы___________айына арналған субсидиялау сомасы
___________________________________________________құрайды
(теңгедегі сомасы цифрмен және жазбаша)
Тараптардың заңды мекен-жайлары:
Уәкілетті орган:                 Тасымалдаушы:
БСН                              БСН
Банктiк деректемелер             Банктiк деректемелер
____________________________     ______________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)          (басшының қолы, Т.А.Ә.)
____________________________     ______________________
(актілерді қабылдауға жауапты   (бас бухгалтердің қолы,
басшының қолы, Т.А.Ә.)                Т.А.Ә.)
М.о.                          М.о.
Тасымалдаушының әлеуметтiк
мәнi бар қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалдауды жүзеге
асыруына байланысты залалдарын
субсидиялау ережесiне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Субсидияланатын бағыттардың
тізілімі
200_жылғы "_"______
__________________________________________________________________
P/c N|Бағыттың|Жөнелту   |Жеткізу  |Бағытты субсидиялау
| N      |станциясы |станциясы|сомасы (мың тг)
__________________________________________________________________
1      2         3          4          5
__________________________________________________________________
Субсидиялау сомасының жиыны:___________________________
(теңгедегi сомасы цифрмен және жазбаша)
Осы тiзiлiмге мыналар қоса берiледi:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
Тасымалдаушы:                         Уәкiлеттi орган:
______________________            ______________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.            (басшының қолы, Т.А.Ә.)
______________________           ______________________
(актілерді қабылдауға жауапты     (бac бухгалтердiң қолы,
басшының қолы, Т.А.Ә.)                Т.А.Ә.)
М.о.                            М.о.
Тасымалдаушының әлеуметтік мәні
бар қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты
залалдарын субсидиялау ережесіне
4-қосымша

Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.09.2009 N 1350.
При формировании фактических расходов, связанных с субсидируемой деятельностью, не учитываются расходы перевозчиков по:
1) сверхнормативным техническим и коммерческим потерям, порче и недостаче товарно-материальных ценностей и запасов товаров на складах, другие непроизводительные расходы (затраты на производственную деятельность, покрывающие потери различного характера, связанные с качеством организации работы и другими факторами) и потери;
2) платежам за сверхнормативные выбросы (сбросы) загрязняющих веществ;
3) безнадежным долгам (дебиторская задолженность, по которой в соответствии с законодательством Республики Казахстан истек срок исковой давности);
4) штрафам, пеням, неустойкам и другим видам санкций за нарушение условий хозяйственных договоров;
5) штрафам и пеням за сокрытие (занижение) дохода;
6) убыткам от хищений;
7) потерям от брака;
8) содержанию обслуживающих хозяйств и участков (бесплатное предоставление помещений, оплата стоимости коммунальных услуг организациям общественного питания и так далее);
9) содержанию объектов здравоохранения, детских дошкольных организаций, учебных заведений, в том числе профессионально-технических училищ;
10) содержанию оздоровительных лагерей, объектов культуры и спорта, жилого фонда;
11) погашению ссуд (включая беспроцентные), полученных работниками организации на улучшение жилищных условий, приобретение садовых домиков и обзаведение домашним хозяйством;
12) проведению культурно-просветительных, оздоровительных и спортивных мероприятий (вечеров отдыха, концертов и других);
13) оказанию спонсорской и благотворительной помощи;
14) другим видам расходов, непосредственно не относящихся к производству услуг по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом по социально значимым сообщениям.

Ескерту. 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.11. N 1350 Қаулысымен.
Тасымалдаушылардың субсидияланатын қызметке байланысты нақты
шығыстарын қалыптастыру кезінде ескерілмейтін шығыстардың
тізбесі
Субсидияланатын қызметке байланысты нақты шығыстарды қалыптастыру кезінде тасымалдаушылардың мынадай:
1) нормативтен тыс техникалық және коммерциялық ысыраптар, тауарлық-материалдық құндылықтардың бүлінуі мен жетіспеуі және қоймалардағы тауарлар қорлары, басқа да өндірілмейтін шығыстар (жұмысты ұйымдастыру сапасына және басқа да факторларға байланысты әр түрлі сипаттағы ысыраптарды жабатын өндірістік қызметке арналған шығындар) мен ысыраптар;
2) ластағыш заттардың нормативтен тыс шығарындылары (тастандылары) үшін төленетін төлемдер;
3) үмітсіз борыштар (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қою мерзімі аяқталған дебиторлық берешек);
4) шаруашылық шарттардың талаптарын бұзғаны үшін айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбы мен санкциялардың басқа түрлері;
5) кірісті жасырғаны (азайтқаны) үшін төленетін айыппұлдар мен өсімпұлдар;
6) ұрлықтардан келген зияндар;
7) ақаудан болған ысыраптар;
8) қызмет көрсететін шаруашылықтар мен учаскелерді ұстау (үй-жайларды тегін беру, қоғамдық тамақтандыру ұйымдарына коммуналдық қызметтер құнын төлеу және т.б.);
9) денсаулық сақтау объектілерін, мектепке дейінгі балалар ұйымдарын, оқу орындарын, оның ішінде кәсіптік-техникалық училищелерді ұстау;
10) сауықтыру лагерьлерін, мәдениет және спорт объектілерін, тұрғын үй қорын ұстау;
11) ұйым қызметкерлері тұрғын үй жағдайларын жақсартуға, саяжай үйлерін сатып алуға және үй шаруашылығымен айналысуға алған несиелерді (пайызсыздарды қоса алғанда) өтеу;
12) мәдени-ағарту, сауықтыру және спорттық іс-шараларды (демалыс кештерін, концерттерді және басқаларды) өткізу;
13) демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету;
14) жолаушыларды темір жол көлігімен әлеуметтік бар қатынастар бойынша тасымалдау жөніндегі қызметтер көрсетуге тікелей қатысы жоқ шығыстардың басқа да түрлері бойынша шығыстары ескерілмейді.