Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы" от 10 ноября 2004 года N 1471 Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (далее - План мероприятий).
2. Руководителям центральных и местных исполнительных органов, а также государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года к 10 июля и 10 января представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи.
3. Рекомендовать руководителям местных исполнительных органов в месячный срок разработать региональные программы по информатизации и внести на рассмотрение в Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи.
4. Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий один раз в полугодие, не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Контроль за ходом исполнения настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С. М.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2004 года N 1286
План мероприятий по реализации
Государственной программы формирования
"электронного правительства"
в Республике Казахстан на 2005-2007 годы  <*>
Сноска. В План внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 9 февраля 2006 года N 95 ; от 16 февраля 2007 года N  117 .
__________________________________________________________________________
N ! Мероприятия !   Форма   !Ответствен-!  Сроки  !Предполага-!Источники
п/п!             !завершения !ные испол- ! исполне-!емые расхо-!финансиро-
!             !           !нители     !   ния   !ды         !вания
!             !           !           !         !(тыс.тенге)!
--------------------------------------------------------------------------
1 !      2      !     3     !       4   !     5   !     6     !      7
--------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Iс-шаралар жоспары) бекiтілсiн.
2. Орталық және жергіліктi атқарушы органдардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдардың басшылары (келiсiм бойынша):
1) Iс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 10 қаңтарға Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Жергiлiктi атқарушы органдардың басшыларына бiр ай мерзімде ақпараттандыру жөнiндегi өңiрлiк бағдарламаларды әзірлеу және Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiне қарауға енгiзу ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнiнен кешiктiрмей Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулының орындалу барысын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1286 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет"
қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк
бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.02.09.  N 95 , 2007.02.16. N  117 қаулыларымен.
__________________________________________________________________
N  |               | Аяқтау |  Жауапты   |Орындау|Болжанып|Қаржы-
р/с| Іс-шаралар    | нысаны |орындаушылар|мерзімі|отырған |ландыру
|               |        |            |       |шығыстар| көзі
|               |        |            |       | (мың   |
|               |        |            |       | теңге) |
__________________________________________________________________
1         2           3          4          5       6        7
__________________________________________________________________

1. Совершенствование нормативного правового и
методологического обеспечения
-------------------------------------------------------------------
1.  Внести        Проект       АИС        1 квартал   Нет
изменения и   постановле-             2005 года
дополнения в  ния Прави-
положение о   тельства
Комиссии по   Республики
координации   Казахстан
работ по
формированию
и развитию
национальной
информационной
инфраструктуры
Республики
Казахстан
2.  Разработать   Проект       АИС, КНБ    2 квартал   Нет
порядок       ведомствен-  (по согла-  2005 года
распределения ного нор-    сованию)
доменного     мативного
пространства  правового
казахстанс-   акта
кого сегмента
сети Интернет
3.  Разработать   Проект       АИС, КПМ,  3 квартал   Нет
нормативные   постановле-  КНБ (по    2005 года
правовые      ния Прави-   согласова-
акты, регла-  тельства     нию)
ментирующие   Республики
функциониро-  Казахстан
вание единой
транспортной
среды
государствен-
ных органов
4.  Разработать   Информация   МЭБП, АО   4 квартал   Нет
предложения   в АИС        "НИТ" (по  2005 года
по функциони-              согласова-
рованию Госу-              нию)
дарственного
регистра ин-
формационных
ресурсов и
информационных
систем
5.  Разработать   Проект       МОН, АИС    2 квартал   Нет
нормативные   ведомствен-              2006 года
правовые акты ного нор-
в области ин- мативного
форматизации  правового
образования и акта
развитии
системы
дистанционного
обучения
6.  Провести      Информация   АИС, МКИС,  2 квартал 2006 год - Республи-
анализ        в АИС        КПМ, МФ,    2006 года 3000       канский
действующего               МЭБП, МИТ,                       бюджет
законода-                  МЮ, МОН,
тельства                   НБРК (по
Республики                 согласова-
Казахстан,                 нию), КНБ
регулирующего              (по согласо-
различные                  ванию)
аспекты в
сфере инфор-
матизации
7.  Разработать и Проект       АИС, КПМ,   3 квартал 2006 год - Республи-
утвердить     ведомствен-  МКИС, КНБ   2006 года 2500       канский
единые        ного нор-    (по согла-                       бюджет
правила       мативного    сованию),
оформления,   правового    АО "НИТ"(по
обработки,    акта         согласова-
обмена                     нию)
сообщений,
циркулирующих
в информацион-
ных системах
"электронного
Правительства"
8.  Внести        Проект       АИС, МЮ     3 квартал Нет
изменения и   Закона                   2006 года
дополнения в  Республики
Закон          Казахстан
Республики
Казахстан
"Об информа-
тизации"

1. Нормативтік-құқықтық және әдіснамалық қамтамасыз
етуді жетілдіру
__________________________________________________________________
1.  Қазақстан Рес-  Қазақ-     АБА        2005    Жоқ
публикасының    стан                  жылғы
ұлттық инфра-   Респуб-               1-тоқ-
құрылымын       ликасы-               сан
қалыптастыру    ның
және дамыту     Үкiметi
жөніндегі       қаулы-
жұмыстарды      сының
үйлестіру       жобасы
бойынша Ко-
миссия туралы
epeжеге өзге-
рiстер мен
толықтырулар
енгізу
2.  Интернет же-    Ведом-   АБА, ҰҚК     2005    Жоқ
лiсi қазақ-     ствалық  (келісім     жылғы
стандық сег-    норма-   бойынша)     2-тоқ-
ментiнiң до-    тивтiк                сан
мендік кеңiс-   құқықтық
тiгiн бөлу      кесiмнiң
тәртiбiн        жобасы
әзiрлеу
3.  Мемлекеттік     Қазақ-   АБА, ҰҚҚ,    2005    Жоқ
органдардың     стан        ПМК       жылғы
бiрыңғай кө-    Респуб-  (келісім     3-тоқ-
лiктiк орта-    ликасы-  бойынша)     сан
сының жұмыс     ның
iстеуiн         Үкiметi
регламент-      қаулы-
тейтін норма-   сының
тивтік-құқық-   жобасы
тық кесiм-
дердi әзiрлеу
4.  Ақпараттық      АБА-ға   ЭБЖМ, "ҰАТ"  2005    Жоқ
ресурстар мен   ақпарат      АҚ       жылғы
ақпараттық               (келiсiм     4-тоқ-
жүйелердiң               бойынша)     сан
Мемлекеттік
тiркелiмiнiң
жұмыс iстеуi
жөнiнде ұсы-
ныстар
әзiрлеу
5.  Білiм берудi    Ведомс-  БҒМ, АБА     2006    Жоқ
ақпараттан-     твалық                жылғы
дыру және       норма-                2-тоқ-
қашықтықтан     тивтік                сан
оқыту жүйесiн   құқықтық
дамыту сала-    кесiм-
сындағы нор-    нiң
мативтiк құ-    жобасы
қықтық ке-
сiмдердi
әзiрлеу
6.  Ақпараттан-     АБА-ға   АБА, MACM,   2006    2006 жыл Республи-
дыру саласын-   ақпарат    ПМК,       жылғы   - 3000   калық
дағы әр түрлi            Қаржыминi,   2-тоқ-           бюджет
аспекттердi              ЭБЖМ, ИСМ,   сан
реттейтін                  БҒМ,
Қазақстан                Әділетминi,
Республика-                ҚРҰБ
сының қол-               (келiсім
даныстағы                бойынша),
заңнамаларына              ҰҚК
талдау жүр-              (келiсiм
гізу                      бойынша)
7.  "Электрондық    Ведом-   АБА, ПМК,    2006    2006 жыл Республи-
үкiмет" ақпа-   ствалық  МАСМ, ҰҚК    жылғы   - 2500   калық
раттық жүйе-    норма-   (келiсiм     3-тоқ-           бюджет
лерiнде         тивтік   бойынша),    сан
айналатын       құқық-   "ҰАТ" АҚ
хабарларды      тық ке-  (келiсiм
ресiмдеудiң,    сiмнiң   бойынша)
өңдеудiң,       жобасы
олармен алма-
судың бiрың-
ғай ережесiн
әзiрлеу және
бекiту
8.  "Ақпарат-       Қазақ-   АБА, ӘМ      2006    Жоқ
тандыру ту-     стан                  жылғы
ралы" Қазақ-    Респуб-               3-тоқ-
стан Рес-       ликасы                сан
публикасы-      Заңының
ның Заңына      жобасы
өзгерiстер
мен толықты-
рулар енгізу

9.  Разработать   Проект       АИС, КПМ,   4 квартал 2006 год - Республи-
регламент по  нормативного МКИС, АО    2006 года 5000       канский
созданию,     правового    "НИТ" (по                        бюджет
приемке,      акта         согласова-
сопровождению              нию)
и развитию
государствен-
ных электронных
услуг, а также
стандартные
формы их
документиро-
вания
10. Провести      Информация   АИС, КПМ,   4 квартал 2006 год - Республи-
анализ        в АИС        МЮ, МИКС,   2006 года 40000      канский
регламентов                КПМ, МФ,              2007 год - бюджет
оказания го-               МИТ, АГС              40000
сударственных              (по согла-
услуг с целью              сованию),
разработки                 МЭБП, НБРК
механизмов                 (по согла-
проведения                 сованию),
реинжиниринга              КНБ (по
административных           согласова-
процедур и                 нию)
выработка
предложений по
модернизации
системы госу-
дарственного
управления
11. Разработать   Проект       АИС, КПМ,   2 квартал 2006 год - Республи-
национальные  ведомст-     МИТ, АО     2007 года 85600      канский
и/или принять венного      "НИТ" (по             2007 год - бюджет
международные норматив-    согласова-            12300
стандарты,    ного         нию)
обеспечи-     правового
вающие        акта
единый меха-
низм интегра-
ции данных
и электронных
услуг, в том
числе общего-
сударственные
классификаторы
и справочники
12. Внести        Проект       МЮ, АИС,    1-2       Нет
изменения и   Закона       КПМ         квартал
дополнения в  Республики               2007 года
Закон         Казахстан
Республики
Казахстан "Об
администра-
тивных
процедурах"
------------------------------------------------------------------------
2. Обеспечение доступа к услугам "электронного правительства",
организация работы по ликвидации информационного неравенства
и повышению уровня образования в сфере ИКТ
------------------------------------------------------------------------
1.  Разработать   Информация   МОН, АИС,   4 квартал Нет
программы     в АИС        МИТ         2005 года
учебного
курса по
"электронному
правительству"
и ввести его
в образова-
тельные
программы
среднего
общего,
высшего и
среднего
профессио-
нального
образования,
а также ор-
ганизация
обучающих
курсов для
всех заин-
тересованных
государственных
органов
2.  Провести      Информация  АИС, акиматы 4 квартал 2006 год - Республи-
анализ        в АИС       областей,    2006 года 8500       канский
взаимо-                   г.г. Астана,                      бюджет
действия                  Алматы, АО
информацион-              "НИТ" (по
ных систем                согласованию)
местных ис-
полнительных
органов с
ведомствен-
ными инфор-
мационными
системами

9.  Мемлекеттiк     норма-   АБА, ПМК,    2006    2006 жыл Республи-
электрондық     тивтік   МАСМ,        жылғы   - 5000   калық
қызметтердi     құқық-   "ҰАТ" АҚ     4-тоқ-           бюджет
құру, қабыл-    тық ке-  (келiсім     сан
дау, сүйемел-   сімнің   бойынша)
деу және да-    жобасы
мыту жөнiн-
дегi регла-
менттi,
сондай-ақ
оларды құжат-
таудың стан-
дарттық ны-
сандарын әзiр-
леу
10. Әкімшiлiк       АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2006 жыл Республи-
рәсiмдердiң     ақпарат    MACM,      жылғы   - 40000  калық
реинжини-                Әділетминi,  4-тоқ-  2007 жыл бюджет
рингiн жүр-                ПМК,       сан     - 40000
гiзу тетiк-              Қаржыминi,
терiн әзiр-              ЭБЖМ, МҚА
леу мақса-               (келiсім
тында мем-               бойынша),
лекеттік                 ИСМ, ҚРҰБ
қызметтер                (келiсім
көрсетудiң               бойынша),
регламент-                 ҰҚК
терiне талдау            (келiсім
жүргізу және             бойынша)
мемлекеттік
басқару
жүйесiн жаң-
ғырту жөнiнде
ұсыныстар
әзiрлеу
11. Деректер мен    Ведом-   АБА, ПМК,    2007    2006 жыл Республи-
электрондық     ствалық  ИСМ, "ҰАТ"   жылғы   - 85600  калық
қызметтердi     норма-   АҚ (келі-    2-тоқ-  2007 жыл бюджет
бiрiктiрудiң    тивтік   сім бойын-   сан     - 12300
бiрыңғай те-    құқық-   ша)
тігін қамта-    тық ке-
масыз ететiн    сімнің
ұлттық және/    жобасы
немесе халық-
аралық стан-
дарттарды,
оның iшiнде
жалпы мемле-
кеттік жiк-
теуiштер мен
анықтамалық-
тарды әзiрлеу
және қабылдау
12. "Әкiмшілiк      Қазақ-   Әділетмині,  2007    Жоқ
рәсiмдер        стан     АБА,         жылғы
туралы" Қазақ.  Респуб-  ПМК          1-2-тоқ-
стан Республи.  ликасы                сан
касының Заңына  Заңының
өзгерiстер      жобасы
мен толықты.
рулар енгiзу
2. "Электрондық үкiмет" қызметiне қол жеткiзудi
қамтамасыз ету және АТК саласындағы ақпараттық
теңсiздiктi жою мен бiлiм беру деңгейiн арттыру
жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1.  "Электрондық    АБА-ға   БҒМ, АБА,    2005    Жоқ
үкiмет" жөнiн-  ақпарат    ИСМ        жылғы
дегi оқыту                            4-тоқ-
курсының бағ-                         сан
дарламаларын
әзiрлеу және
оны жалпы орта,
жоғары және
орта кәсіптік
білім берудiң
оқыту бағдар-
ламаларына ен-
гiзу, сондай-
ақ барлық мүд-
делi мемлекет-
тiк органдар
үшiн оқыту
курстарын
ұйымдастыру
2.  Жергiлiктi      АБА-ға   АБА, облыс-  2006    2006 жыл Республи-
атқарушы ор-    ақпарат  тардың,      жылғы   - 8500   калық
гандар ақпа-             Астана,      4-тоқ-           бюджет
раттық жүйе-             Алматы қа-   сан
лерiнiң ведом-           лаларының
стволық ақпа-            әкімдіктері,
раттық жүйе-             "ҰАТ" АҚ
лермен өзара             (келісім
iс-қимылына               бойынша)
талдау жүргізу

3.  Создать       Проект      АИС, КПМ,    2 квартал 2006 год - Республи-
Центр ком-    постанов-   МКИС         2006-2007 95000      канский
петенции      ления                    годы      2007 год - бюджет
"электрон-    Правитель-                         90000
ного прави-   ства
тельства"     Республики
Казахстан
4.  Создать       Информация  АИС, МОН,    3 квартал 2006 год - Республи-
Центр дис-    в АИС       МИТ          2007 года 40000      канский
танционного                                      2007 год - бюджет
обучения                                         30000
населения
основам
электронного
взаимодейст-
вия с госу-
дарственными
органами
посредством
портала
"электронного
правительства"
5.  Разработать   Информация  МОН          4 квартал 2006 год - Республи-
электронные   в АИС                    2007 года 155000     канский
учебные                                          2007 год - бюджет
издания и                                        100000
обучающие
программы по
ИКТ-дисциплинам
для системы
непрерывного
образования в
соответствии с
образователь-
ными програм-
мами
6.  Создать обще- Информация  АИС, МОН,    4 квартал 2006 год - Республи-
доступные     в АИС       МИТ          2007 года 60000      канский
пункты                                           2007 год - бюджет
обучения                                         50000
населения
компьютерной
грамотности,
включая кон-
сультационные
центры,
компьютерные
курсы
7.  Выработать    Информация  АИС, МОН, АО 4 квартал  Нет
предложение   в Прави-    "Казахтеле-  2007 года
по созданию   тельство    ком" (по
системы госу- Республики  согласованию),
дарственного  Казахстан   АО "Казпочта"
регулирования,            (по согласо-
гарантирующей             ванию)
доступность
качественных
услуг телеком-
муникаций для
населения, в
том числе
реализация
механизма
телефонизации
8.  Создать сети  Информация  АИС, МИТ,    4 квартал 2006 год - Республи-
пунктов об-   в АИС       АО "НИТ"     2007 года 620000     канский
щественного               (по согласо-           2007 год - бюджет
доступа к                 ванию), АО             560000
электронным               "Казахтелеком"
услугам                   (по согласова-
нию), АО
"Казпочта"
(по согласова-
нию), НБ (по
согласованию),
АО "НПЦ" (по
согласованию)
9.  Выработать    Информация  МИТ, МОН,    4 квартал  Нет
предложение   в АИС       МЭБП         2007 года
по созданию
условий для
обеспечения
роста объемов
производства
и снижения
стоимости
компьютерной
техники и
лизинга

3.  "Электрондық    Қазақ-   АБА, ПМК,    2006-   2006     Республи-
үкiметтiң"     стан       МАСМ       2007    жыл -    калық
құзырет орта-  Респуб-               жылдар  95000    бюджет
лығын құру     ликасы-               2-тоқ-  2007
ның Үкі-              сан     жыл -
меті                          90000
қаулысы-
ның жо-
басы
4.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, БҒМ,    2007    2006     Республи-
үкімет" порта-  ақпарат    ИСМ        жылғы   жыл -    калық
лы арқылы                             3-тоқ-  40000    бюджет
мемлекеттiк                           сан     2007
органдармен                                   жыл -
электрондық                                   30000
өзара iс-қи-
мыл негiзде-
рiне халықты
қашықтықтан
оқыту орталы-
ғын құру
5.  Бiлiм беру      АБА-ға   БҒМ          2007    2006     Республи-
бағдарлама-     ақпарат               жылғы   жыл -    калық
ларына сәйкес                         4-тоқ-  155000   бюджет
үздiксiз бi-                          сан     2007
лiм беру                                      жыл -
жүйесi үшiн                                   100000
АКТ пәндерi
бойынша элек-
трондық оқу
басылымдары
мен оқыту
бағдарлама-
ларын әзiрлеу
6.  Консультация-   АБА-ға   АБА, БҒМ,    2007    2006     Республи-
лық орталық-    ақпарат    ИСМ        жылғы   жыл -    калық
тар мен ком-                          4-тоқ-  60000    бюджет
пьютерлiк                             сан     2007
курстарды                                     жыл -
қоса алғанда,                                 50000
халықты ком-
пьютерлiк
сауаттылыққа
оқытудың жал-
пыға бiрдей
қол жетімдi
оқу пунктте-
рiн құру
7.  Халық үшiн      Қазақ-   АБА, БҒМ,    2007    Жоқ
телекоммуни-    стан     "Қазақте-    жылғы
кациялардың     Респуб-  леком" АҚ    4-тоқ-
сапалы қызмет-  ликасы-  (келісім     сан
терiнiң қол     ның Үкі- бойынша),
жетiмдiлiгiне   метіне   "Қазпочта"
кепiлдiк бере-  ақпарат  АҚ (келісім
тiн, мемлекет-           бойынша)
тiк реттеу
жүйесiн құру
жөнiнде ұсыныс
әзiрлеу, соның
iшiнде телефон
жүргiзу тетi-
гiн iске асыру
8.  Электрондық     АБА-ға   АБА, ИСМ,    2007    2006     Республи-
қызметке қо-    ақпарат  "ҰАТ" АҚ     жылғы   жыл -    калық
ғамдық қол               (келісім     4 тоқ-  620000   бюджет
жеткiзу пункт-           бойынша),    сан     2007
терiнiң желiсiн          "Қазпочта"           жыл -
құру                     АҚ (келісім          560000
бойынша),
ҰБ (келісім
бойынша),
"ҰПО" АҚ
(келісім
бойынша)
9.  Өндiрiс көле-   АБА-ға   ИСМ, БҒМ,    2007    Жоқ
мiнiң өсуiн     ақпарат    ЭБЖМ       жылғы
және компью-                          4-тоқ-
терлiк техника                        сан
мен лизинг
құнын төмен-
детудi қамта-
масыз ету үшiн
жағдайлар жа-
сау жөнiнде
ұсыныс әзiрлеу

10. Создать       Информация  МИТ, АРЕМ,   4 квартал  Нет
условия для   в АИС       АО "Казах-   2007 года
снижения                  телеком" (по
тарифов на                согласованию)
доступ к
сети Интернет
11. Создать       Информация  МОН, АИС и   4 квартал               *
условия для   в АИС       другие за-   2006-2007
повышения                 интересован- годы
компьютерного             ные госу-
оснащения                 дарственные
школ, под-                органы
ключенных к
Интернету,
обеспечить
электронными
учебниками,
а также
подключить
школы к
дистанционному
обучению
12. Разработать   Информация  АГС (по сог- 4 квартал  Нет
предложения   в Прави-    ласованию),  2006-2007
по повышению  тельство    АИС          годы
компьютерной  Республики
грамотности   Казахстан
государст-
венных
служащих в
рамках
создания
"электронного
правительства",
в том числе
по повышению
квалификации
ИТ-специалистов
13. Провести      Информация  МИТ, МОН     4 квартал 2006 год - Республи-
мониторинг    в АИС                    2006-2007 26000      канский
мероприятий                            годы      2007 год - бюджет
по ликвидации                                    26000
информацион-
ного
неравенства
14. Осуществить   Информация  АИС и другие ежегодно  Нет
международное в АИС       заинтересо-
сотрудничество            ванные госу-
по распрост-              дарственные
ранению опыта             органы
в сфере ис-
пользования
информационных
технологий
--------------------------------------------------------------------------
3. Формирование и развитие электронных услуг
государственных органов
--------------------------------------------------------------------------
1.  Формировать   Информация  МФ, АИС      4 квартал  2005 год - Республи-
и развить     в АИС                    ежегодно   1723477    канский
электронные                                       2006 год - бюджет
услуги в                                          1895825
сфере                                             2007 год -
налоговых и                                       2085407
таможенных
обязательств,
в том числе:
Развить       Информация  МФ, АИС                 2005 год - Республи-
таможенную    в АИС                               256000     канский
автоматизи-                                       2006 год - бюджет
рованную ин-                                      281600
формационную                                      2007 год -
систему "ТАИС"                                    309760
Создать ин-   Информация  МФ, АИС                 2005 год - Республи-
формационную  в АИС                               500000     канский
систему                                           2006 год - бюджет
"Электронная                                      550000
таможня"                                          2007 год -

10. Интернет желi-  АБА-ға   ИСМ, ТМА,    2007    Жоқ
сiне қол жет-   ақпарат  "Қазақте-    жылғы
кiзу тарифте-            леком" АҚ    4-тоқ-
рiн төмендету            (келісім     сан
үшiн жағдайлар           бойынша)
жасау
11. Интернетке қо-  АБА-ға   БҒМ, АБА     2006-               *
сылған мектеп-  ақпарат  және басқа   2007
тердiң компью-           да мүдделі   жылдар
термен жарақ-            мемлекеттік  4-тоқ-
тандырылуын              органдар     сан
арттыру үшiн
жағдайлар жасау,
электрондық
оқулықтармен
қамтамасыз ету,
сондай-ақ мек-
тептердi қа-
шықтықтан
оқытуға қосу
12. "Электрондық    Қазақ-   МҚА (келі-   2006-    Жоқ
үкімет" құру    стан     сім бойын-   2007
шеңберiнде      Респуб-  ша), АБА     жылдар
мемлекеттік     ликасы-               4-тоқ-
қызметшiлердiң  ның Үкі-              сан
компьютерлiк    метіне
сауаттылығын    ақпарат
арттыру жө-
нiнде, оның
iшiнде АТ-
мамандарының
бiлiктiлiгiн
арттыру жөнiн-
де ұсыныстар
әзірлеу
13. Ақпараттық      АБА-ға   ИСМ, БҒМ     2006-   2006     Республи-
теңсiздiкті     ақпарат               2007    жыл -    калық
жою жөнiндегi                         жылдар  26000    бюджет
iс-шаралардың                         4-тоқ-  2007
мониторингiн                          сан     жыл -
жүргізу                                       26000
14. Ақпараттық      АБА-ға   АБА және     жыл     Жоқ
технологиялар-  ақпарат  басқа да     сайын
ды пайдалану             мүдделі
саласындағы              мемлекеттік
тәжiрибенi та-           органдар
рату бойынша
халықаралық
ынтымақтас-
тықты жүзеге
асыру
3. Мемлекеттiк органдардың электрондық қызметтерін
қалыптастыру және дамыту
1.  Салық және      АБА-ға   Қаржымині,   жыл     2005     Республи-
кедендiк мiн-   ақпарат  АБА          сайын   жыл -    калық
деттемелер                            4-тоқ-  1723477  бюджет
саласында                             сан     2006
электрондық                                   жыл -
қызметтердi                                   1895825
қалыптастыру                                  2007
мен дамыту,                                   жыл -
оның iшiнде:                                  2085407
"КААЖ" кеден-   АБА-ға   Қаржымині,           2005     Республи-
дiк автомат-    ақпарат  АБА                  жыл -    калық
тандырылған                                   256000   бюджет
ақпараттық                                    2006
жүйенi дамыту                                 жыл -
281600
2007
жыл -
309760
"Электрондық    АБА-ға   Қаржымині,           2005     Республи-
кеден" ақпа-    ақпарат  АБА                  жыл -    калық
раттық жүйесiн                                500000   бюджет
құру                                          2006
жыл -
550000
2007
жыл -

605000
Создать и     Информация  МФ, АИС                 2005 год - Республи-
развить ин-   в АИС                               967477     канский
формационные                                      2006 год - бюджет
системы                                           1064255
Министерства                                      2007 год -
финансов                                          1170647
Республики
Казахстан
(Интегри-
рованная
налоговая
информа-
ционная
система
"ИНИС",
Реестр нало-
гоплатель-
щиков и
объектов на-
логообложе-
ния "РНиОН")
2.  Формировать   Информация  МИТ, МЮ,     4 квартал               **
и развить     в АИС       АИС, МФ,     ежегодно
электронные               акиматы
услуги в                  областей,
сфере пред-               г.г. Астана
принима-                  и Алматы
тельства и
бизнеса
Создать ин-   Информация  МФ, АИС      4 квартал  2005 год - Республи-
формационную  в АИС                    ежегодно   48900      канский
систему по                                        2006 год - бюджет
государст-                                        53790
венным                                            2007 год -
закупкам                                          59169
Развить авто- Информация  МИТ, АИС, АО 4 квартал               **
матизирован-  в АИС       "НИТ" (по    ежегодно
ную информа-              согласова-
ционную                   нию)
систему экс-
портного
контроля
3.  Формировать   Информация  МТСЗН, АИС   4 квартал               **
и развить     в АИС                    ежегодно
электронные
услуги в
сфере
обеспечения
социальной
защиты и
занятости
населения
4.  Формировать   Информация  МОН, МЗ, АИС 4 квартал               **
и развить     в АИС                    ежегодно
электронные
услуги в
сфере
образования,
науки и
здравоохра-
нения
5.  Формировать   Информация  АИС, МВД,   4 квартал               **
и развить     в АИС       МЮ, АБЭКП,  ежегодно
электронные               КНБ (по
услуги в                  согласова-
сфере                     нию), ВС
обеспечения               (по согла-
законности                сованию)
и правопо-
рядка
6.  Формировать   Информация  МИТ,МЭБП, МФ,4 квартал               **
и развить     в АИС       МЭМР, АЗР,   ежегодно
электронные               МООС, МСХ,
услуги в                  АИС, АС
сфере
экономики,
торговли и
туризма
7.  Формировать   Информация  МО, МВД, МЧС, 4 квартал               **
и развить     в АИС       КНБ (по со-   ежегодно
электронные               гласованию),
услуги в                  АИС
сфере
обороны,
национальной
безопасности
и управления
в чрезвычай-
ных ситуациях

605000
Қазақстан Рес-  АБА-ға   Қаржымині,           2005     Республи-
публикасы       ақпарат  АБА                  жыл -    калық
Қаржы министр-                                967477   бюджет
лiгінiң ақпа-                                 2006
раттық жүйе-                                  жыл -
лерiн ("БСАЖ"                                 1064225
Бiрiккен са-                                  2007
лықтық ақпарат-                               жыл -
тық жүйе, "СТ                                 1170647
және СО" Салық
төлеушiлердiң
және салық
салынатын
объектiлердiң
тiзілiмi)
құру және
дамыту
2.  Кәсiпкерлiк     АБА-ға   ИСМ,         жыл              **
пен бизнес      ақпарат  Әділетмині,  сайын
саласында                АБА, Қаржы-  4-тоқ-
электрондық              мині, об-    сан
қызметті                 лыстардың,
қалыптастыру             Астана
мен дамыту               және Алматы
қалаларының
әкімдіктері
Мемлекеттiк     АБА-ға   Қаржымині,           2005     Республи-
сатып алу       ақпарат  АБА                  жыл -    калық
жөнiндегi ақ-                                 48900    бюджет
параттық                                      2006
жүйенi құру                                   жыл -
53790
2007
жыл -
59169
Экспорттық      АБА-ға   ИСМ, АБА,    жыл              **
бақылаудың      ақпарат  "ҰАТ" АҚ     сайын
автоматтан-              (келісім     4-тоқ-
дырылған                 бойынша)     сан
ақпараттық
жүйесiн дамыту
3.  Халықтың        АБА-ға   Еңбекминi,   жыл              **
әлеуметтiк      ақпарат  АБА          сайын
қорғалуы мен                          4-тоқ-
жұмыспен қам-                         сан
тылуын қамта-
масыз ету са-
ласында элек-
трондық қыз-
меттi қалып-
тастыру және
дамыту
4.  Бiлiм, ғылым    АБА-ға   БҒМ, ДСМ,    жыл              **
және денсаулық  ақпарат    АБА        сайын
сақтау сала-                          4-тоқ-
сында элек-                           сан
трондық қыз-
метті қалып-
тастыру мен
дамыту
5.  Заңдылық пен    АБА-ға   АБА, ІІМ,    жыл              **
құқықтық тәр-   ақпарат  Әділетмині,  сайын
тiбiн қамтама-           ЭСЖҚА, ҰҚК   4-тоқ-
сыз ету сала-            (келісім     сан
сында элек-              бойынша)
трондық қыз-
меттi қалып-
тастыру мен
дамыту
6.  Экономика,      АБА-ға   ИСМ, ЭБЖМ,   жыл              **
сауда және      ақпарат  Қаржымині,   сайын
туризм сала-             ЭМРМ, ЖРА,   4-тоқ-
сында электрон-          Қоршаған-    сан
дық қызметтi             ортамині,
қалыптастыру             АШМ, АБА,
мен дамыту               СА
7.  Қорғаныс, ұлт-  АБА-ға   Қорғаныс-    жыл              **
тық қауiпсiз-   ақпарат  мині, ІІМ,   сайын
дiк және тө-             ТЖМ, ҰҚК     4-тоқ-
тенше жағдай-            (келісім     сан
ларды басқаруда          бойынша),
электрондық              АБА
қызметті қалып-
тастыру мен
дамыту

8.  Формировать и  Информация  МООС, АИС   4 квартал               **
развить        в АИС                   ежегодно
электронные
услуги в
сфере охраны
окружающей
среды
9.  Формировать и  Информация  МКИС, АИС   4 квартал               **
развить        в АИС                   ежегодно
электронные
услуги в
сфере
культуры,
спорта и
формирования
информацион-
ного
пространства
10. Формировать и  Информация МИД, МФ, АИС 4 квартал               **
развить        в АИС                   ежегодно
электронные
услуги в
области
дипломатии и
международных
связей
11. Осуществить   Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2006 год - Республи-
процедуры     в Прави-    МКИС, АО     2006-2007 80000      канский
предоставле-  тельство    "НИТ" (по    годы      2007 год - бюджет
ния                       согласова-             100000
электронных               нию)
услуг
посредством
портала
"электронного
правительства"
--------------------------------------------------------------------------
4. Формирование базовых компонентов инфраструктуры
"электронного правительства"
--------------------------------------------------------------------------
1.  Разработать   Проект      АИС, КПМ,    2 квартал 2006 год - Республи-
техническое   техничес-   АО "НИТ"     2006 года 7200       канский
задание на    кого        (по согла-                        бюджет
формирование  задания     сованию)
базовых
компонентов
инфраструктуры
"электронного
правительства"
2.  Создать ин-   Информация  АИС, АО "НИТ" 4 квартал 2005 год - Респуб-
формационную  в Прави-    (по согла-    2007 года 216800     ликанский
инфраструкту- тельство    сованию)                2006 год-  бюджет
ру государ-   Республики                          660585
ственных      Казахстан                           2007 год -
органов, в                                        415217
том числе:
Создать и     Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
развить       в Прави-    МКИС, АО     2007 года 79350      канский
портал и шлюз тельство    "НИТ" (по              2006 год-  бюджет
"электронного Республики  согласова-             494394
правительст-  Казахстан   нию)                   2007 год -
ва"                                              284845
Республики
Казахстан
Создать и     Информация  АИС, КПМ,    4 квартал *2005 год- Республи-
развить удо-  в Прави-    КНБ (по со-  2007 года  101000    канский
стоверяющий   тельство    гласованию)             2006 год- бюджет
центр         Республики                          166191
электронной   Казахстан                           2007 год -
цифровой под-                                     130372
писи для го-
сударственных
органов (в
том числе для
Администрации
Президента
Республики
Казахстан и
Канцелярии
Премьер-
Министра
Республики
Казахстан)
Создать       Проект      АИС, КНБ (по 4 квартал 2005 год - Республи-
центр управ-  постанов-   согласова-   2005 года 32800      канский
ления         ления       нию)                              бюджет
доменом.kz    Правитель-
ства
Республики
Казахстан
Внедрить      Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
информацион-  в Прави-    МКИС         2005 года 3650       канский
ную систему   тельство                                      бюджет
электронных   Республики
архивов госу- Казахстан
дарственных
органов

8.  Қоршаған ортаны АБА-ға   Қоршаған-    жыл              **
қорғау сала-    ақпарат  ортамині,    сайын
сында электрон-          АБА          4-тоқ-
дық қызметтi                          сан
қалыптастыру
мен дамыту
9.  Мәдениет,       АБА-ға   МАСМ, АБА    жыл              **
спорт, ақпа-    ақпарат               сайын
раттық кеңiс-                         4-тоқ-
тікті қалып-                          сан
тастыру сала-
сында элек-
трондық қыз-
метті қалып-
тастыру мен
дамыту
10. Дипломатия      АБА-ға   СІМ, Қаржы-  жыл              **
және халықа-    ақпарат  мині, АБА    сайын
ралық байланыс                        4-тоқ-
саласында                             сан
электрондық
қызметті қа-
лыптастыру мен
дамыту
11. "Электрондық    Қазақ-   АБА, ПМК,    2006-   2006     Республи-
үкiмет" порталы стан     МАСМ, "ҰАТ"  2007    жыл -    калық
арқылы элек-    Респуб-  АҚ (келісім  жылдар  80000    бюджет
трондық қыз-    ликасы-  бойынша)     4-тоқ-  2007
меттер ұсыну    ның Үкі-              сан     жыл -
рәсiмдерiн жү-  метіне                        100000
зеге асыру      ақпарат
4. "Электрондық үкiмет" инфрақұрылымының базалық
құрамдас бөлiктерiн қалыптастыру
1.  "Электрондық    Техни-   АБА, ПМК,    2006    2006     Pecпубли-
үкiмет" инфра-  калық    "ҰАТ" АҚ     жылғы   жыл -    калық
құрылымының     тапсыр-  (келiсiм     2-тоқ-  7200     бюджет
базалық құ-     маның    бойынша)     сан
рамдас бөлiк-   жобасы
терiн қалып-
тастыруға ар-
налған техни-
калық тапсыр-
маны әзiрлеу
2.  Мемлекеттiк     Қазақ-   АБА, "ҰАТ"   2007    2005     Республи-
органдардың     стан     АҚ (келiсiм  жылғы   жыл -    калық
ақпараттық      Респуб-  бойынша)     4-тоқ-  216800   бюджет
инфрақұрылымын  ликасы-               сан     2006
құру, оның      ның Үкi-                      жыл -
iшiнде:         метiне                        660585
ақпарат                       2007
жыл -
415217
Қазақстан       Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2005     Республи-
Республикасы    стан     MACM, "ҰAT"  жылғы   жыл -    калық
"электрондық    Респуб-  АҚ (келiсiм  4-тоқ-  79350    бюджет
үкiметiнiң"     ликасы-  бойынша)     сан     2006
порталы         ның Үкi-                      жыл -
мен шлюзiн      метiне                        494394
құру және       ақпарат                       2007
дамыту                                        жыл -
284845
Мемлекеттік     Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2005     Республи-
органдар        стан     ҰҚК (келiсiм жылғы   жыл -    калық
(оның iшiнде    Респуб-  бойынша)     4-тоқ-  101000   бюджет
Қазақстан       лика-                 сан     2006
Республикасы    сының                         жыл -
Президентінiң   Үкіме-                        166191
Әкiмшілігі      тіне                          2007
мен Қазақстан   ақпарат                       жыл -
Республикасы                                  130372
Премьер-Мини-
стрiнiң Кең-
сесi) үшiн
электрондық
цифрлық қол-
таңбаны куә-
ландыратын
орталық құру
және дамыту
KZ доменiмен    Қазақ-   АБА, ҰҚК     2005    2005     Республи-
басқару орта-   стан     (келiсiм     жылғы   жыл -    калық
лығын құру      Респуб-  бойынша)     4-тоқ-  32800    бюджет
ликасы-               сан
ның Үкi-
метi
қаулысы-
ның жо-
басы
Мемлекеттік     Қазақ-   АБА, ПМК,    2005    2006     Республи-
органдардың     стан      MACM        жылғы   жыл -    калық
электрондық     Респуб-               4-тоқ-  3650     бюджет
мұрағаттарының  ликасы-               сан
ақпараттық      ның Үкі-
жүйесiн енгізу  метiне
ақпарат

3.  Создать       Проект      АИС, КПМ,    4 квартал 2006 год - Республи-
архивный      постанов-   МКИС, КНБ    2006 года 93200      канский
центр         ления       (по согласо-           2007 год - бюджет
"электронного Правитель-  ванию)                 20100
правительства"ства
Республики
Казахстан
4.  Развить       Информация  АИС, АО      2 квартал 2006 год - Республи-
Государст-    в Прави-    "НИТ" (по    2007 года 125000     канский
венный        тельство    согласова-             2007 год - бюджет
регистр ин-   Республики  нию)                   135000
формационных  Казахстан
ресурсов и
информацион-
ных систем
5.  Разработать   Информация  АИС, НБ РК   3 квартал 2006 год - Республи-
единый        в Прави-    (по согласо- 2007 года 255000     канский
"платежный    тельство    ванию), АО             2007 год - бюджет
шлюз" для     Республики  "НИТ" (по              116900
взаимодейст-  Казахстан   согласова-
вия с бан-                нию), АО
ковской                   "НПЦ" (по
системой                  согласова-
нию)
6.  Внедрить      Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
информацион-  в Прави-    МВД, МЮ, МФ, 2007 года 260730     канский
ную систему   тельство    МТСЗН, КНБ             2006 год - бюджет
"Государст-   Республики  (по согласо-           339025
венная база   Казахстан   ванию) и               2007 год -
данных                    другие за-             92941
"Физические               интересован-
лица"                     ные госу-
дарственные
органы
7.  Создать и     Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
внедрить ин-  в Прави-    МЮ, АС, МФ,  2007 года 59743      канский
формационную  тельство    КНБ (по со-            2006 год - бюджет
систему       Республики  гласованию)            56882
"Государст-   Казахстан                          2007 год -
венная база                                      48838
данных
"Юридические
лица"
8.  Создать и     Информация  АИС,КПМ, МЮ, 4 квартал 2005 год - Республи-
развить ин-   в Прави-    АС, МВД, АЗР 2007 года 85100      канский
формационную  тельство                           2006 год - бюджет
систему       Республики                         103789
"Адресный     Казахстан                          2007 год -
регистр"                                         157839
9.  Создать       Информация  АИС,КПМ, МЮ, 4 квартал 2006 год - Республи-
инфраструк-   в Прави-    КНБ (по со-  2007 года 1070000    канский
туру открытых тельство    гласованию)            2007 год - бюджет
ключей нацио- Республики                         1400000
нальной иден- Казахстан
тификационной
системы
Республики
Казахстан

3.  "Электрондық    Қазақ-   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
үкiмет" мұра-   стан     МАСМ, ҰҚК    жылғы   жыл -    калық
ғаттық орталы-  Респуб-  (келiсiм     4-тоқ-  93200    бюджет
ғын құру        ликасы-  бойынша)     сан     2007
ның Үкі-                      жыл -
метi                          20100
қаулысы-
ның жо-
басы
4.  Ақпараттық      Қазақ-   АБА, "ҰАТ"   2000    2006     Республи-
ресурстар мен   стан     АҚ (келiсім  жылғы   жыл -    калық
ақпараттық      Респуб-  бойынша)     2-тоқ-  125000   бюджет
жүйелердiң      ликасы-               сан     2007
Мемлекеттiк     ның Үкі-                      жыл -
тіркелiмін      метіне                        135000
дамыту          ақпарат
5.  Банк жүйесi-    Қазақ-   АБА, ҚРҰБ    2007    2006     Республи-
мен өзара       стан     (келiсiм     жылғы   жыл -    калық
iс-қимыл жа-    Респуб-  бойынша),    3-тоқ-  255000   бюджет
сау үшiн        ликасы-  "ҰАТ" АҚ     сан     2007
бiрыңғай        ның      (келiсiм             жыл -
"төлем шлю-     Үкіме-   бойынша),            116900
зiн" әзiрлеу    тіне     "ҰПО" АҚ
ақпарат  (келiсiм
бойынша)
6.  "Жеке тұлға-    Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2005     Республи-
лар" мемлекет-  стан     ІІМ, Әді-    жылғы   жыл -    калық
тiк дерек қо-   Респуб-  летмині,     4-тоқ-  260730   бюджет
ры" ақпараттық  ликасы-  Қаржымині,   сан     2006
жүйесiн енгізу  сының    Еңбекмині,           жыл -
Үкіме-   ҰҚК (келі-           339025
тіне     сім бойын-           2007
ақпарат  ша), басқа           жыл -
да мүдделі           92941
мемлекеттік
органдар
7.  "Заңды тұлға-   Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2005     Республи-
лар" мемлекет-  стан     Әділетмині,  жылғы   жыл -    калық
тiк дерек қоры" Респуб-  СА, Қаржыми- 4-тоқ-  59743    бюджет
ақпараттық      ликасы-  ні, ҰҚК      сан     2006
жүйесін құру    ның Үкі- (келісім             жыл -
және ендіру     метіне   бойынша)             56882
ақпарат                       2007
жыл -
48838
8.  "Мекен-жай      Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2005     Республи-
тіркелімі"      стан     Әділетмині,  жылғы   жыл -    калық
ақпараттық      Респуб-  СА, ІІМ,     4-тоқ-  85100    бюджет
жүйесін құру    ликасы-  ЖРА          сан     2006
және дамыту     ның Үкі-                      жыл -
метіне                        103789
ақпарат                       2007
жыл -
157839
9.  Қазақстан       Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2006     Республи-
Республикасы    стан     Әдiлетминi,  жылғы   жыл -    калық
Ұлттық сәйкес-  Респуб-  ҰҚК (келiсiм 4-тоқ-  1070000  бюджет
тендiру жүйе-   ликасы-  бойынша)     сан     2007
сiнiң ашық      ның Үкі-                      жыл -
кілттерi        метіне                        1400000
инфрақұрылымын  ақпарат
құру

10. Создать       Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
единую транс- в Прави-    КНБ (по со-  2005 года 1060422    канский
портную среду тельство    гласованию),                      бюджет
государст-    Республики  АО "НИТ" (по
венных        Казахстан   согласова-
органов в                 нию), АО
пилотной                  "Казахтелеком"
зоне                      (по согласо-
г. Астаны                 ванию)
11. Создать       Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2006 год - Республи-
единую транс- в Прави-    КНБ (по со-  2007 года 16279366   канский
портную среду тельство    гласованию),           2007 год - бюджет
государст-    Республики  АО "НИТ" (по           14637891
венных        Казахстан   согласова-
органов                   нию), АО
"Казахтелеком"
(по согласо-
ванию)
12. Провести      Предложения АИС, КПМ,    1 квартал Нет
анализ реа-   в Прави-    КНБ (по со-  2006 года
лизации пи-   тельство    гласованию),
лотного       Республики  АО "НИТ",
проекта по    Казахстан   АО "Казах-
созданию                  телеком"
единой транс-             (по согласо-
портной среды             ванию)
государст-
венных
органов в
г.Астаны и
выработать
предложения
по дальней-
шему строи-
тельству
единой
транспортной
среды госу-
дарственных
органов
13. Технологи-    Информация  АИС, КНБ     4 квартал 2006 год - Республи-
чески         в АИС       (по согла-   2007 года 66255      канский
оснастить                 сованию)               2007 год - бюджет
серверный                                        769650
центр
--------------------------------------------------------------------------
5. Создание и развитие межведомственных и типовых ведомственных
информационных систем
--------------------------------------------------------------------------
1.  Развить       Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2005 год - Республи-
единую        в АИС       МКИС, КНБ    2006 года 401836     канский
систему                   (по согласо-           2006 год - бюджет
электронного              ванию)                 348820
документо-
оборота го-
сударственных
органов
2.  Реализовать   Информация  АИС, КПМ,    3 квартал 2006 год - Республи-
и внедрить    в Прави-    АО "НИТ" (по 2007 года 204491     канский
типовую ин-   тельство    согласова-             2007 год - бюджет
формационную              нию)                   50509
систему авто-
матизации
администра-
тивно-управ-
ленческой
деятельности
государствен-
ных органов
3.  Разработать   Информация  АИС,АО "НИТ" 4 квартал 2006 год - Республи-
и внедрить    в АИС       (по согласо- 2007 года 280000     канский
Интранет-                 ванию)                 2007 год - бюджет
портал госу-                                     120000
дарственных
органов

10. Астана қала-    Қазақ-   АБА, ПМК,    2005    2005     Республи-
сындағы пилот-  стан     ҰҚК (келісім жылғы   жыл -    калық
тық аймақта     Респуб-  бойынша),    4-тоқ-  1060422  бюджет
мемлекеттік     ликасы-  "ҰАТ" АҚ,    сан
органдардың     ның Үкі- (келiсiм
бiрыңғай кө-    метіне   бойынша),
лiктiк ортасын  ақпарат  "Қазақте-
құру                     леком" АҚ
(келiсiм
бойынша)
11. Мемлекеттiк     Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2006     Республи-
органдардың     стан     ҰҚК (келі-   жылғы   жыл -    калық
бiрыңғай көлiк- Респуб-  сiм бой-     4-тоқ-  16279366 бюджет
тiк ортасын     ликасы-  ынша),       сан     2007
құру            ның Үкi- "ҰАТ" АҚ,            жыл -
метiне   "Қазақ-              14637891
ақпарат  телеком"
АҚ (келiсiм
бойынша)
12. Астана қала-    Қазақ-   АБА, ПМК,    2006    Жоқ
сында мемле-    стан     ҰҚК (келі-   жылғы
кеттік орган-   Респуб-  сiм бой-     1-тоқ-
дардың бiрың-   ликасы-  ынша),       сан
ғай көлiктік    ның Үкi- "ҰАТ" АҚ,
ортасын құру    метiне   "Қазақ-
бойынша пилот-  ақпарат  телеком"
тық жобаның              АҚ (келiсiм
іске асырылу-            бойынша)
ына талдау
жүргiзу және
мемлекеттік
органдардың
бірыңғай кө-
лiктік ортасын
одан әрi құру
бойынша ұсыныс-
тар әзірлеу
13. Серверлiк       АБА-ға   АБА, ҰҚК     2007    2006     Республи-
орталықты тех-  ақпарат  (келiсiм     жылғы   жыл -    калық
нологиялық жа-           бойынша)     4-тоқ-  66255    бюджет
рақтандыру                            сан     2007
жыл -
769650
5. Ведомствоаралық және үлгiлiк вeдомстволық ақпараттық
жүйелердi құру және дамыту
1.  Мемлекеттік     АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2005     Республи-
органдардың     ақпарат  MACM, ҰҚК    жылғы   жыл -    калық
электрондық              (келiсiм     4-тоқ-  401836   бюджет
құжат айналы-            бойынша)     сан     2006
мының бiрыңғай                                жыл -
жүйесін дамыту                                348820
2.  Мемлекеттiк     Қазақ-   АБА, ПМК,    2007    2006     Республи-
органдардың     стан     "ҰАТ" АҚ     жылғы   жыл -    калық
әкiмшілік-      Респуб-  (келiсім     3-тоқ-  204491   бюджет
басқару         ликасы-  бойынша)     сан     2007
қызметін        ның Үкi-                      жыл -
автоматтан-     метiне                        50509
дырудың         ақпарат
үлгілік
ақпараттық
жүйесін іске
асыру және
енгiзу
3.  Мемлекеттік     АБА-ға   АБА, "ҰАТ"   2007    2006     Республи-
органдардың     ақпарат  АҚ (келiсім  жылғы   жыл -    калық
Интранет-                бойынша)     4-тоқ-  280000   бюджет
порталын                              сан     2007
әзiрлеу және                                  жыл -
енгiзу                                        120000

4.  Развить и     Информация  МЭБП, АИС    4 квартал 2006 год - Республи-
осуществить   в АИС                    2007 года 50000      канский
администри-                                      2007 год - бюджет
рование                                          50000
Ситуационной
системы госу-
дарственного
управления
5.  Развить ин-   Информация  АЗР, АИС     4 квартал 2005 год - Республи-
формационную  в АИС                    2007 года 600000     канский
систему                                          2006 год - бюджет
"Автомати-                                       1000000
зированная                                       2007 год -
система Го-                                      324000
сударствен-
ного земель-
ного кадастра"
6.  Развить ин-   Информация  АИС, АЗР,    4 квартал 2005 год - Республи-
формационную  в АИС       МЮ           2007 года 57671      канский
систему                                          2006 год - бюджет
"Регистра                                        165977
недвижимости"                                    2007 год -
207471
-------------------------------------------------------------------------
6. Создание информационных ресурсов и систем
местных исполнительных органов
-------------------------------------------------------------------------
1.  Разработать   Информация  Акиматы      4 квартал Нет
программы ин- в АИС       областей,    2005 года
форматизации              г.г. Астана,
в соответст-              Алматы
вии с требо-
ваниями
единой
архитектуры
"электронного
правительства"
2.  Формировать и Информация  Акиматы      4 квартал 2006 год - Местный
развить ин-   в АИС       областей,    ежегодно  80000      бюджет
формационные              г.г. Астана,           2007 год -
ресурсы и ин-             Алматы                 50000
формационные
системы
местных ис-
полнительных
органов
3.  Разработать   Информация  Акиматы      4 квартал 2006 год - Местный
типовые       в АИС       областей,    ежегодно  20000      бюджет
проектные                 г.г. Астана,
решения для               Алматы, АИС,
формирования              АО "НИТ"
информацион-              (по согласо-
ных ресурсов              ванию)
и систем
местных ис-
полнительных
органов
4.  Провести      Информация  АИС, МКИС,   4 квартал 2006 год - Республи-
конкурсы на   в АИС       акиматы      2006-2007 2500       канский
определение               областей,    годы      2007 год - бюджет
лучшего                   г.г. Астана,           2500
региона по                Алматы
реализации
мероприятий
"электронного
правительст-
ва",
повышению
компьютерной
грамотности
населения
региона
--------------------------------------------------------------------------

4.  Мемлекеттiк     АБА-ға   ЭБЖМ, АБА    2007    2006     Республи-
басқарудың      ақпарат               жылғы   жыл -    калық
ахуалдық                              4-тоқ-  50000    бюджет
жүйесiн дамыту                        сан     2007
және оны әкiм-                                жыл -
шiлендiрудi                                   50000
жүзеге асыру
5.  "Мемлекеттiк    АБА-ға   ЖРА, АБА     2007    2005     Республи-
жер кадастрының ақпарат               жылғы   жыл -    калық
автоматтанды-                         4-тоқ-  600000   бюджет
рылған жүйесi"                        сан     2006
ақпараттық жүй-                               жыл -
есiн дамыту                                   1000000
2007
жыл -
324000
6.  "Жылжымайтын    АБА-ға   АБА, ЖРА,    2007    2005     Республи-
мүлiк тiркелi-  ақпарат  Әдiлетминi   жылғы   жыл -    калық
мi" ақпараттық                        4-тоқ-  57671    бюджет
жүйесiн дамыту                        сан     2006
жыл -
165977
2007
жыл -
207471
6. Жергiлiктi атқарушы органдардың ақпараттық ресурстары
мен жүйелерiн құру
1.  "Электрондық    АБА-ға   облыстардың, 2005    Жоқ
үкiметтің"      ақпарат  Астана және  жылғы
бiрыңғай сәу-            Алматы қа-   4-тоқ-
летiнiң талап-           лаларының    сан
тарына сәйкес            әкiмдiктерi
ақпараттандыру
бағдарламаларын
әзiрлеу
2.  Жергiлiктi ат-  АБА-ға   облыстардың, жыл     2006     Жергi-
қарушы орган-   ақпарат  Астана және  сайын   жыл -    лiктi
дардың ақпарат-          Алматы қа-   4-тоқ-  80000    бюджет
тық ресурстары           лаларының    сан     2007
мен ақпараттық           әкiмдiктерi          жыл -
жүйелерiн қа-                                 50000
лыптастыру және
дамыту
3.  Жергілiктi      АБА-ға   облыстардың, жыл     2006     Жергiлiк-
атқарушы орган- ақпарат  Астана және  сайын   жыл -    ті бюджет
дардың ақпарат-          Алматы қа-   4-тоқ-  20000
тық ресурстары           лаларының    сан
мен ақпараттық           әкiмдiктерi,
жүйелерiн                АБА, "ҰАТ"
қалыптастыру             АҚ (келiсiм
үшiн үлгілiк             бойынша)
жобалық шешiм-
дердi әзiрлеу
4.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, МАСМ,   2006-   2006     Республи-
үкiмет" iс-ша-  ақпарат  облыстар-    2007    жыл -    калық
раларын iске             дың, Астана  жылдар  2500     бюджет
асыру, өңiр              және Алматы  4-тоқ-  2007
тұрғындарының            қалаларының  сан     жыл -
компьютерлiк             әкiмдiктерi          2500
сауаттылығын
арттыруда озық
өңiрдi айқын-
дауға арналған
конкурстар
өткiзу

7.  Обеспечение защиты информационной инфраструктуры
"электронного правительства"
--------------------------------------------------------------------------
1.  Разработать   Проект      АИС, КПМ,    1 квартал 2006 год - Республи-
концепцию ин- постановле- КНБ (по со-  2006 года 8000       канский
формационной  ния Пра-    гласованию)                       бюджет
безопасности  вительства
инфраструк-   Республики
туры          Казахстан
"электронного
правительства"
2.  Разработать   Информация  АИС, КПМ,    2 квартал 2006 год - Республи-
национальные  в АИС       КНБ (по сог- 2006 года 40000      канский
и/или принять             ласованию),                       бюджет
международные             МИТ
стандарты в
области защиты
информации в
рамках создания
"электронного
правительства"
3.  Разработать   Информация  АИС, КПМ,    3 квартал 2006 год - Республи-
техническое   в АИС       КНБ (по сог- 2006 года 38000      канский
задание и                 ласованию)                        бюджет
техно-рабочий
проект на
создание
системы
технической
защиты
информации
"электронного
правительства"
4.  Провести      Информация  АИС,КПМ,МИТ, 3 квартал 2006 год - Республи-
сертификацию  в АИС       КНБ (по сог- 2006 года 200000     канский
технических               ласованию)             2007 год - бюджет
средств и                                        70760
программных
продуктов на
соответствие
требованиям
безопасности
5.  Провести ор-  Информация  АИС, КПМ,    4 квартал 2006 год - Республи-
ганизационно- в АИС       КНБ (по сог- 2006 года 280000     канский
технические               ласованию)                        бюджет
мероприятия
по защите ин-
формационных
ресурсов и
систем госу-
дарственных
органов
6.  Провести      Информация  АИС, КПМ,    3 квартал 2006 год - Республи-
мероприятия   в АИС       КНБ (по      2006 года 300000     канский
по созданию               согласова-             2007 год - бюджет
защищенной                нию), МИТ              200000
национальной
операционной
системы на базе
технологии
"open source"
--------------------------------------------------------------------------
8. Обеспечение общественной поддержки выполнения Программы
--------------------------------------------------------------------------
1.  Провести      Информация  АИС, МКИС,   4 квартал 2006 год - Республи-
выставки по   в АИС       МИТ          2006-2007 70000      канский
ИКТ с учас-                            годы      2007 год - бюджет
тием пред-                                       50800
ставителей
государст-
венных
органов
2.  Подготовить и Информация  АИС, МКИС    4 квартал 2006 год - Республи-
распростра-   в АИС                    2006-2007 20000      канский
нить анали-                            годы      2007 год - бюджет
тические                                         20000
обзоры и
рекламные
материалы по
вопросам
реализации
"электронного
правительства"

7. "Электрондық үкiмет" ақпараттық инфрақұрылымын
қорғауды қамтамасыз ету
1.  "Электрондық    Қазақ-   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
үкiмет" инфра-  стан     ҰҚК (келiсiм жылғы   жыл -    калық
құрылымы ақпа-  Респуб-  бойынша)     1-тоқ-  8000     бюджет
раттық қауіп-   ликасы-               сан
сіздігінің      ның Үкі-
тұжырымдамасын  меті
әзірлеу         қаулы-
сының
жобасы
2.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
үкiмет" құру    ақпарат  ҰҚК (келiсiм жылғы   жыл -    калық
шеңберiнде               бойынша),    2-тоқ-  40000    бюджет
ақпаратты қор-           ИСМ          сан
ғау саласында
халықаралық
стандарттарды
және/немесе
ұлттық стан-
дарттарды
әзiрлеу және
қабылдау
3.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
үкімет"         ақпарат  ҰҚК          жылғы   жыл -    калық
ақпаратын тех-           (келiсiм     3-тоқ-  38000    бюджет
никалық қорғау           бойынша)     сан
жүйесiн құруға
арналған тех-
никалық тап-
сырма мен тех-
никалық-жұмыс
жобасын әзiрлеу
4.  Қауiпсiздік     АБА-ға   АБА, ҰҚК     2006    2006     Республи-
талаптарына     ақпарат  (келiсiм     жылғы   жыл -    калық
сәйкес                   бойынша),    3-тоқ   200000   бюджет
техникалық               ПМК, ИСМ     сан     2007
құралдар мен                                  жыл -
бағдарламалық                                 70760
өнiмдерге
сертификаттау
жүргiзу
5.  Мемлекеттiк     АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
opгандардың     ақпарат  ҰҚК          жылғы   жыл -    калық
ақпараттық               (келiсiм     4-тоқ-  280000   бюджет
ресурстары мен           бойынша)     сан
жүйелерін
қорғау бойынша
ұйымдастыру-
техникалық iс-
шараларды жүр-
гiзу
6.  "Open source"   АБА-ға   АБА, ПМК,    2006    2006     Республи-
технологиялары  ақпарат    ҰҚК        жылғы   жыл -    калық
базасында қор-           (келiсiм     3-тоқ-  300000   бюджет
ғалған ұлттық            бойынша),    сан     2007
операциялық                ИСМ                жыл -
жүйенi құру                                   200000
бойынша iс-
шаралар жүргiзу
8. Бағдарламаның орындалуын қоғамдық қолдауды
қамтамасыз ету
1.  Мемлекеттік     АБА-ға   АБА, МАСМ,   2006-   2006     Республи-
органдар        ақпарат    ИСМ        2007    жыл -    калық
өкiлдерiнiң                           жылдар  70000    бюджет
қатысуымен АКТ                        4-тоқ-  2007
бойынша көрме-                        сан     жыл -
лер өткiзу                                    50800
2.  "Электронды     АБА-ға   АБА, MACM    2006-   2006     Республи-
үкiметті" iске  ақпарат               2007    жыл -    калық
асыру мәселе-                         жылдар  20000    бюджет
лерi бойынша                          4-тоқ-  2007
талдаулық                             сан     жыл -
шолулар мен                                   20000
жарнамалық
материалдарды
дайындау және
тарату

3.  Осветить в    Информация  АИС, МКИС    4 квартал Нет
средствах     в АИС                    ежегодно
массовой ин-
формации ме-
роприятия по
реализации
"электронного
правительства"
с целью при-
влечения об-
щественного
внимания к
созданию
"электронного
правительства"
4.  Провести      Информация  АИС, МКИС,   4 квартал 2006 год - Республи-
ежегодные     в АИС       МОН          2006-2007 30000      канский
научно-                                годы      2007 год - бюджет
практические                                     55034
конференции
по вопросам
реализации
"электронного
правительства"
5.  Провести      Информация  АИС, МКИС,  4 квартал 2006 год - Республи-
конкурсы      в АИС       МОН         ежегодно  5000       канский
среди госу-                                     2007 год - бюджет
дарственных                                     5000
органов,
регионов, го-
сударственных
служащих по
определению
"лучших по
предоставле-
нию элек-
тронных услуг"
6.  Провести      Информация  АИС, МКИС    4 квартал 2006 год - Республи-
конкурсы и    в АИС                    ежегодно  9000       канский
викторины                                        2007 год - бюджет
среди                                            8000
различных
социальных
групп
населения по
компьютерной
грамотности и
использованию
услуг
"электронного
правительства"
7.  Провести      Информация  АИС, МОН     4 квартал 2006 год - Республи-
мониторинг    в АИС                    2006-2007 6360       канский
выполнения                             годы      2007 год - бюджет
мероприятий                                      7100
по созданию
"электронного
правительства",
создать и
обеспечить
информационно-
технической
поддержкой
сайта,
освещающего
ход реали-
зации
"электронного
правительства"
--------------------------------------------------------------------------
Итого                                            2005 год - Республи-
4 514679   канский
2006 год - бюджет
25 284665
2007 год -
22 118426
2006 год - Местные
100000     бюджеты
2007 год -
50000
__________________________________________________________________________
* - В рамках Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной  постановлением Правительства от 18 февраля 2003 года N 168, Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459.
** - расходы по данному пункту будут отражаться в республиканских бюджетных программах государственных органов.

3.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, MACM    жыл     Жоқ
үкiметті"       ақпарат               сайын
құруға қоғам-                         4-тоқ-
ның назарын                           сан
аудару мақса-
тында "элек-
трондық үкi-
метті" iске
асыру жөнiн-
дегі iс-шара-
ларды бұқа-
ралық ақпарат
құралдарында
көрсету
4.  Жыл сайын       АБА-ға   АБА, МАСМ,   2006-   2006     Республи-
"электрондық    ақпарат    БҒМ        2007    жыл -    калық
үкiметтi" iске                        жылдар  30000    бюджет
асыру мәселе-                         4-тоқ-  2007
лерi бойынша                          сан     жыл -
ғылыми-практи-                                55034
калық конфе-
ренциялар
өткiзу
5.  Мемлекеттік     АБА-ға   АБА, МАСМ,   жыл     2006     Республи-
органдардың,    ақпарат    БҒМ        сайын   жыл -    калық
өңiрлердiң,                           4-тоқ-  5000     бюджет
мемлекеттік                           сан     2007
қызметшiлердiң                                жыл -
арасында "элек-                               5000
трондық қыз-
меттер ұсыну
бойынша үздiк-
тердi" айқын-
дау жөнiнде
конкурстар
өткiзу
6.  Халықтың әр     АБА-ға   АБА, МАСМ    жыл     2006     Республи-
түрлi әлеу-     ақпарат               сайын   жыл -    калық
меттік топ-                           4-тоқ-  9000     бюджет
тары арасын-                          сан     2007
да компью-                                    жыл -
терлiк сауат-                                 8000
тылық пен
"электрондық
үкiмет" қыз-
меттерiн пай-
далану бойынша
конкурстар мен
викториналар
өткiзу
7.  "Электрондық    АБА-ға   АБА, БҒМ     2006-   2006     Республи-
үкiмет" құру    ақпарат               2007    жыл -    калық
бойынша iс-ша-                        жылдар  6360     бюджет
ралардың орын-                        4-тоқ-  2007
далу монито-                          сан     жыл -
рингін жүргізу,                               7100
"электрондық
үкiметтiң" iске
асырылу барысын
көрсететiн
сайтты құру
және оны ақпа-
раттық техника-
лық қолдауды
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
Жиыны                                         2005 жыл   Республи-
-4514679 калық
2006 жыл бюджет
-25284665
2007 жыл
-22118426
2006 жыл  Жергілік-
-100000   ті бюджет
2007 жыл
- 50000
__________________________________________________________________
* - Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2003 жылғы 18 ақпандағы N 168  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасының, Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында бiлiм беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасының шеңберінде.
** - осы пункт бойынша шығыстар мемлекеттiк органдардың республикалық бюджеттiк бағдарламаларында көрсетілетiн болады

Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет республиканского и местных бюджетов на 2005-2007 годы, будут уточняться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Республиканском бюджете" и решениями маслихатов на соответствующий финансовый год.
Примечание:
Расшифровка буквенных аббревиатур
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
НБРК - Национальный Банк Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МЧС - Министерство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
АГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АО "НИТ" - акционерное общество "Национальные информационные технологии"
АО "НПЦ" - акционерное общество "Национальный процессинговый центр"
ИКТ - информационно-коммуникационные технологии
ИТ - информационные технологии

2005-2007 жылдарға арналған республикалық және жергілiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен қаржыландырылатын iс-шаралар бойынша шығыстардың көлемi республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңына және мәслихаттардың тиiстi қаржы жылына арналған шешiмдерiне сәйкес нақтыланатын болады.
Ескерту: әріп аббревиатураларының мағынасын ашу:
ПМК - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауiпсiздiк Комитетi
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Iшкі істер министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
МАСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт
министрлiгi
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
ҚРҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігi
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
АШМ -Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
CA -  Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
ЭСЖҚА - Қазақстан Республикасы Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
"ҰАТ" АҚ - "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы
"ҰПО" АҚ - "Ұлттық процессингалық орталық" акционерлiк қоғамы
АКТ - Ақпараттық коммуникациялық технологиялар
ИТ - ақпараттық технологиялар