Об утверждении Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему на 2005 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 1429. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28 декабря 2006 года N 1305
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 1429 утратило силу постановлением Правительства РК от 28 декабря 2006 года N  1305 .
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему на 2005 год.
2. Признать утратившим силу  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 1304 "Об утверждении Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему на 2004 год".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 1429
Государственный кадастр гражданского и служебного
оружия и патронов к нему на 2005 год
Введение
Государственный кадастр гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - Кадастр) подготовлен и издается в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года N 339-I "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (далее - Закон) и Инструкцией по разработке, изданию и ведению Государственного кадастра гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - Инструкция), утвержденной  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1176.
Согласно статье 8  Закона  Кадастр является официальным сборником, содержащим систематизированные сведения о гражданском и служебном оружии и патронах к нему, разрешенных к обороту на территории Республики Казахстан.
Включение в Кадастр сведений о гражданском и служебном оружии и патронах к нему производится на основании результатов их обязательной сертификации.
Обязательной сертификации подлежат все производимые на территории Республики Казахстан, ввозимые на территорию Республики Казахстан и вывозимые из Республики Казахстан модели гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
На основании результатов сертификационных испытаний, проверки представленных сведений, документов и образцов оружия или патронов к нему орган по сертификации принимает решение об отнесении изделий к оружию или патронам и выдает заявителю сертификат соответствия по форме, определяемой Комитетом по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (далее - Госстандарт).
Госстандарт на основании информации, предоставленной органами по сертификации об оружии и патронах, прошедших процедуру сертификации, формирует Перечень моделей гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - Перечень), сведения о которых вносятся в Кадастр.
В случаях отказа включения модели оружия (типа патронов) в Перечень и при необходимости приостановления действия сертификата соответствия Госстандарт обязан в десятидневный срок после принятия решения сообщить об этом Министерству внутренних дел Республики Казахстан и органу по сертификации в письменной форме.
Перечень ежеквартально утверждается Госстандартом совместно с Министерством внутренних дел Республики Казахстан.
Кадастр разрабатывается и издается Госстандартом на бумажных и магнитных носителях на основании Перечня. Изменения, внесенные в Кадастр, публикуются в установленном порядке Госстандартом.
Кадастр состоит из следующих разделов:

Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының 2005 жылға арналған мемлекеттік кадастарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 желтоқсандаңы N 1429 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.12.28. N 1305 қаулысымен.
"Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының 2005 жылға арналған мемлекеттiк кадастры бекітілсiн.
2. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оның патрондарының 2004 жылға арналған мемлекеттік кадастрын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 1304  қаулысының  күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 1429 қаулысымен бекітілген
АЗАМАТТЫҚ ЖӘНЕ ҚЫЗМЕТТІК ҚАРУ МЕН ОНЫҢ ПАТРОНДАРЫНЫҢ
2005 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН МЕМЛЕКЕТТІК КАДАСТРЫ
Кiрiспе
Азаматтық және қызметтік қару мен оның оқтарының мемлекеттiк кадастры (бұдан әрi - Кадастр) "Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы 339-I  Заңына  және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1176  қаулысымен  бекiтiлген Азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарына мемлекеттiк кадастрды әзiрлеу, шығару және жүргiзу жөнiндегi нұсқаулыққа сәйкес әзiрлендi және жарыққа шығарылады.
Заңның  8-бабына  сәйкес Кадастр Қазақстан Республикасы аумағында айналымы рұқсат етiлген азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондары туралы жүйеге түсiрілген мәлiметтерi бар ресми жинақ болып табылады.
Кадастрға азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондары туралы мәлiметтердi енгізу оларды мiндетті сертификаттау нәтижесiнiң негiзiнде iске асырылады.
Мiндетті түрде сертификаттауға Қазақстан Республикасы аумағында жасалатын, Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетін және Қазақстан Республикасынан әкетілетiн азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының барлық моделi жатады.
Сертификаттық сынақ, ұсынылған мәлiметтер, құжаттар және қару немесе оның патрондарының үлгілерiн тексеру нәтижелерiнiң негiзiнде сертификаттау жөнiндегi орган бұйымдарды қаруға немесе оқтарға жатқызу туралы шешiм қабылдайды және өтiнiш иесiне Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитетi (бұдан әрi - Мемстандарт) белгiлеген нысан бойынша сәйкестiк сертификатын бередi.
Мемстандарт сертификаттау процедураларынан өткен қарулар мен оқтар туралы сертификаттау жөніндегi орган ұсынған ақпарат негiзiнде азаматтық және қызметтiк қару мен оның оқтарының үлгілерiнiң тiзбесiн (бұдан әрi - тiзбе) жасайды, олар туралы мәліметтер Кадастрға енгiзіледi.
Қарудың моделiн (патронның үлгiсiн) тiзбеге енгiзуден бас тарту жағдайында және сәйкестiк сертификатының қолданылуын тоқтатудың қажеттілігі кезiнде Мемстандарт ол туралы Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне және сертификаттау жөнiндегi органға, шешiм қабылданғаннан кейiн, он күндiк мерзiмде жазбаша нысанда хабарлауға міндетті.
Тiзбенi Мемстандарт тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiмен бiрлесiп бекiтедi.
Кадастрды Мемстандарт тiзбенiң негiзiнде қағаз және электронды жеткiзушiде әзiрлейдi және жарыққа шығарады. Кадастрға енгiзілетін өзгерiстердi Мемстандарт бекiтiлген тәртiппен жариялайды. Кадастр мынадай бөлiмдерден тұрады:

1) гражданское оружие отечественного производства и патроны к нему;
2) гражданское оружие иностранного производства и патроны к нему;
3) служебное оружие и патроны к нему;
4) патроны испытательные, образцовые и другие для использования в технологических целях при производстве оружия.
В данном издании отсутствует раздел "Оружие и патроны к нему, производимые только для экспорта", предусмотренный пунктом 3 Инструкции, так как в Республике Казахстан не производится данный вид гражданского и служебного оружия (типы патронов).
В Кадастр вносятся следующие сведения об оружии и патронах:
1) отечественного производства:
наименование и обозначение модели оружия (типа патронов) и используемых патронов; основные технические показатели оружия и патронов; наименование разработчика и изготовителя; обозначение и наименование нормативного документа, по которому изготавливается (испытывается) оружие (патроны); организация (лаборатория), проводившая испытания; цветная фотография образца;
2) иностранного производства:
наименование и обозначение модели оружия (типа патронов) и используемых патронов; основные технические показатели оружия и патронов; наименование страны и фирмы изготовителя оружия и патронов; цветная фотография образца; орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания (в случае проведения их в Республике Казахстан).
В качестве дополнительных сведений об оружии иностранного производства могут быть включены варианты исполнения, маркировка, фирма-продавец, техническое описание и другие.
Данное издание содержит информацию о моделях гражданского и служебного оружия и патронов к нему, прошедших сертификацию до 1 октября 2004 года. Кадастр переиздается ежегодно.
Подлинник и контрольные экземпляры Кадастра, изменения и дополнения к нему, а также документы о включении моделей оружия (типов патронов) в Кадастр хранятся в Госстандарте в соответствии с правилами хранения дел государственных стандартов.
1. Гражданское оружие отечественного производства
и патроны к нему
1.1. Охотничье оружие
1.1.1. Охотничье огнестрельное гладкоствольное оружие
Государственный кадастр гражданского и служебного
оружия и патронов к нему
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.1.1./001
Ружье одноствольное самозарядное охотничье
МЦ 22-02
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр    : 12
Габаритные размеры, мм: 1230х110х45
Масса, кг: 3,6
Вместимость магазина, шт: 4
Зарядность, шт: 4+1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра 12/70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ОАО "Уральский завод "Металлист"
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливается (испытывается) оружие

1) отандық өндiрiстiң азаматтық қаруы мен оның патрондары;
2) шетелдiк өндiрiстің азаматтық қаруы мен оның патрондары;
3) қызметтiк қару мен оның патрондары;
4) қаруды өндiру кезiнде технологиялық мақсаттарда пайдалануға арналған сынақтық, үлгілік және басқа да патрондар.
Осы басылымда нұсқаулықтың 3 тармағында қарастырылған "Тек экспорттау үшiн ғана жасалатын қару мен оның патрондары" бөлiмi жоқ, себебi Қазақстан Республикасында азаматтық және қызметтiк қарудың (патрон түрлерiнiң) берілген түрi өндiрілмейдi.
Кадастрға қару мен патрондар туралы мынадай мәлiметтер енгізіледi:
1) отандық өндiрiс шығарған:
қару мен пайдаланатын патрондар моделiнiң (патрондар үлгiсiнiң) атауы мен белгіленуi; қару мен патрондардың негізгi техникалық көрсеткiштерi; әзiрлеушi мен жасап шығарушының атауы; ол бойынша қарулар (патрондар) жасалатын (сыналатын) нормативтiк құжаттың белгіленуi мен атауы; сынақ жүргiзген ұйым (зертхана); үлгiсiнiң түрлi-түстi фотосуретi;
2) шетелдiк өндiрiс шығарған:
қару мен пайдаланатын патрондар моделiнiң (патрондар үлгісiнiң) атауы мен белгіленуi; қару мен патрондардың негізгі техникалық көрсеткiштерi; қару мен патрондарды жасап шығарушы елдiң және фирманың атауы; түрлi-түстi фотосуретi; сертификаттық сынақ жүргiзген орган (зертхана) (eгep ол Қазақстан Республикасында жүргiзілген болса);
Шетелдiк өндiрiстен шыққан қару мен патрондар туралы қосымша мәліметтер ретiнде қарудың жасалу нұсқалары, таңбалануы, сатушы-фирма, техникалық сипаттамасы және басқалар енгiзiлуi мүмкiн.
Берілген басылым 2004 жылдың 1 қазанға дейiн сертификаттаудан өткен азаматтық және қызметтік қарудың үлгілерi мен оқтардың түрлерi туралы ақпараттан тұрады. Кадастр жыл сайын қайтадан басылып тұрады.
Кадастрдың түпнұсқасы және бақылау даналары, оған енгізілген өзгерiстер мен толықтырулар, сондай-ақ қарудың модельдерiн (патрондардың үлгілерiн) кадастрға енгiзу туралы құжаттар мемлекеттiк стандарт iстерiн сақтаудың ережелерiне сәйкес Мемстандартта сақталады.
1. Отандық өндірістің азаматтық қаруы мен оның патрондары
1.1 Аңшылық қару
1.1.1 Аңшылық тегіс ұңғылы атыс қаруы
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 1.1.1/001
МЦ 22 - 02
Аңшылық өзі оқталатын бір ұңғылы мылтық
(Суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 12
Габариттік көлемдер, мм: 1230х110х4,5
Салмағы, кг: 3,6
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 4
Оқтаулы, дана: 4+1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 калибрлі патрондар қолданылады.
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
"Орал" Металлист" зауыты" ЖШС
Ол бойынша қарулар жасалатын (сыналатын)
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы

Ту 7186-11807515948-94
Орган (лаборатория), проводивший испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.1.1./002
Ружье одноствольное самозарядное охотничье
МЦ 22-03
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр    : 12
Габаритные размеры, мм: 1230х110х45
Масса, кг: 3,6
Вместимость магазина, шт:  4
Зарядность, шт: 4+1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра 12/70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ОАО "Уральский завод "Металлист"
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливается (испытывается) оружие
Ту 7186-11807515948-94
Орган (лаборатория), проводивший испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
--------------------------------------------------------------------
1.2 Патроны
1.2.1. Патроны к огнестрельному гладкоствольному оружию
--------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./001
Патрон дробовой охотничий
АННА 12/76
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г : 44-48
Масса пули (дроби, картечи), г: 36
Длина патрона, мм: 76
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны
ГОСТ 23569-79
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./002
Патрон охотничий, снаряженный картечью
MAGNUM АННА 12/76
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 57-60
Масса пули (дроби, картечи), г: 42,5-53
Длина патрона, мм: 76
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны
ГОСТ 23569-79
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./003
Патрон пулевой охотничий
АННА 12/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 12
Масса патрона, г: 39-43
Масса пули (дроби, картечи), г: 30-36
Длина патрона, мм: 70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны

ТУ 7186-11807515948-94
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ
Батыс Қазақстан облыстық филиалы
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 1.1.1/002
МЦ 22 - 03
Аңшылық өзі оқталатын бір ұңғылы мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 12
Габариттік көлемдер, мм: 1230х110х4,5
Салмағы, кг: 3,6
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 4
Оқтаулы, дана: 4+1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 калибрлі патрондар қолданылады.
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
"Орал" Металлист" зауыты" ЖШС
Ол бойынша қарулар жасалатын (сыналатын)
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ТУ 7186-11807515948-94
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы" ААҚ
Батыс Қазақстан облыстық филиалы
1.2 Патрондар
1.2.1 Тегіс ұңғылы атыс қару патрондары
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/001
АННА 12/76
Аңшылық бытыралы патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 44 - 48
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 36
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ГОСТ 23569-79
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/002
АННА 12/76
Аңшылық бытырамен оқталған патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 57 - 60
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 30 - 36
Патронның ұзындығы, мм: 76
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ГОСТ 23569-79
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/003
АННА 12/70
Аңшылық оқты патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 12
Патронның салмағы, г 39 - 43
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 30 - 36
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы

ТУ 640 РК-30698423-ТОО-02-98
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 1.2.1./013
Патрон охотничий, снаряженный пластмассовой дробью
АННА 20/70
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 20
Масса патрона, г: 10-13
Масса пули (дроби, картечи), г: 4-5
Длина патрона, мм: 70
Наименование разработчика и изготовителя
Республика Казахстан
ТОО АННА, г. Алматы
Обозначение и наименование нормативного документа,
по которому изготавливаются (испытываются) патроны
ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Орган (лаборатория), проводивший испытания
ТОО "Машсертика"
--------------------------------------------------------------------
2. Гражданское оружие иностранного производства
и патроны к нему
2.1. Газовое оружие самообороны
2.1.1. Пистолеты и револьверы
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/001
Пистолет газовый
ИЖ-77-8
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 8
Габаритные размеры, мм: 195х130х38
Масса, кг: 0,75
Вместимость магазина, шт: 6
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые пистолетные
патроны калибра 8х20 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/002
Пистолет газовый
ИЖ-79-8
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 8
Габаритные размеры, мм: 161х127х30
Масса, кг: 0,76
Вместимость магазина, шт: 8
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые пистолетные
патроны калибра 8х20 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.1.1/003
Револьвер газовый
МЕ 38 COMPACT
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Габаритные размеры, мм: 180х120х40
Масса, кг: 0,6
Вместимость барабана, шт: 5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются газовые и холостые револьверные
патроны калибра 9х20 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
CUNO MELCHER
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Револьвер предназначен для использования в целях самообороны.
--------------------------------------------------------------------

ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 1.2.1/013
АННА 20/70
Аңшылық пластмасса бытырамен оқталған патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 20
Патронның салмағы, г 10 - 13
Оқтың (бытыраның, картечтің) салмағы, г: 4 - 5
Патронның ұзындығы, мм: 70
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Қазақстан Республикасы
АННА ЖШС, Алматы қаласы
Ол бойынша патрондар жасалатын
нормативтік құжаттың белгіленуі мен атауы
ТУ 640 РК 30698423-ТОО-02-98
Сынақ жүргізген ұйым (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
2. Шетелдік өндірістің азаматтық қаруы мен оның патрондары
2.1 Өзін өзі қорғауға арналған газды қару
2.1.1 Пистолеттер мен револьверлер
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/001
ИЖ-77-8
Газды пистолет
(Суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 8
Габариттік көлемдер, мм: 195х130х38
Салмағы, кг: 0,75
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 6
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 8х20 мм калибрлі газды және
бос тапанша патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған пистолет.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/002
ИЖ-79-8
Газды пистолет
(Суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 8
Габариттік көлемдер, мм: 161х127х30
Салмағы, кг: 0,76
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 8
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 8х20 мм калибрлі газды және
бос тапанша патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған пистолет.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.1.1/003
МЕ 38 СОМРАСТ
Газды револьвер
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Габариттік көлемдер, мм: 180х120х40
Салмағы, кг: 0,60
Барабан сыйымдылығы, дана: 5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х20 мм калибрлі газды және
бос револьвер патрондары қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
CUNO MELCHER
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Өзін-өзі қорғау мақсатында пайдалану үшін арналған револьвер.
___________________________________________________________________

Регистрационный номер: 2.2.1/001
Пистолет спортивно-тренировочный
БАГИРА МР 444
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Габаритные размеры, мм: 186х126х35
Масса, кг: 0,735
Вместимость магазина, шт: 15
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 9х19 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/002
Пистолет спортивно-тренировочный
МР 446 ВИКИНГ
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Габаритные размеры, мм: 195х142х38
Масса, кг: 0,83
Вместимость магазина, шт: 17
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 9х19 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы.
Двусторонний предохранитель и переустанавливаемая на две стороны
защелка магазина позволяет вести стрельбу как с правой,
так и с левой руки.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/003
Пистолет стандартный малокалиберный
МЦМ 22Lr
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 5,6
Габаритные размеры, мм: 250х150х50
Масса, кг: 1,1
Вместимость магазина, шт: 5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются спортивные патроны калибра
5,6х16 мм (.22Lr).
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы
на дистанции 25 метров. Пистолет имеет ударно-спусковой механизм
куркового типа, регулируемый прицел.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/004
Пистолет спортивный стандартный самозарядный
ИЖ 35 М
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 5,6
Габаритные размеры, мм: 300х150х50
Масса, кг: 1,25
Вместимость магазина, шт: 5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются спортивные патроны кольцевого воспламенения калибра
5,6х16 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы на дистанции 25 метров.
Пистолет имеет ударно-спусковой механизм куркового типа с регулировками спуска и спускового крючка.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.2.1/001
БАГИРА МР444
Спорттық-дайындық пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Габариттік көлемдер, мм: 186х126х35
Салмағы, кг: 0,735
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 15
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х19 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған пистолет.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/002
МР 446 ВИКИНГ
Спорттық-дайындық пистолет
(Cуретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Габариттік көлемдер, мм: 195х142х38
Салмағы, кг: 0,83
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 17
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 9х19 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған пистолет. Екі жақты
тежегіш және екі жаққа бірдей қойыла алатын оқжатар ілмек
атысты оң қолмен де сол қолмен де жүргізуге септігін тигізеді.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/003
МЦМ 22 Lr
Шағын калибрлі стандартты пистолет
(Cуретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 5,6
Габариттік көлемдер, мм: 250х150х50
Салмағы, кг: 1,1
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 5,6х16 мм (.22 Lr) калибрлі
спорттық патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
25 метр қашықтыққа спорттық-дайындық атыстар үшін
арналған пистолет. Тапанша шүріппе типті соғу-түсіру
тетігіне, реттелетін көздеуге ие.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/004
ИЖ 35 М
Спорттық өзі оқталатын стандартты пистолет
(Cуретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 5,6
Габариттік көлемдер, мм: 300х150х50
Салмағы, кг: 1,25
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 5,6х16 мм (.22 Lr) калибрлі
айнала от шашатын спорттық патрондар
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
25 метр қашықтыққа спорттық-дайындық атыстар
үшін арналған пистолет. Пистолет жіберуді және жіберу
ілмегін реттегіші бар шүріппе типтес соққы-жіберу
механизміне, реттелетін көздеуге ие.
___________________________________________________________________

Регистрационный номер: 2.2.1/005
Карабин спортивный самозарядный
ANSCHUTZ Match 54.18 MS R 1808
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 5,6 (22 LR)
Габаритные размеры, мм: 1030х185х85
Масса, кг: 3,75
Вместимость магазина, шт: 5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 5,6х16 мм (22 LR)
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
J.G.A. ANSCHUTZ ULM GERMANY
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
Дополнительные сведения
Карабин предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.1/006
Карабин спортивный самозарядный
BLASER R93 LRS2
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62 (300 Win Mag)
Габаритные размеры, мм: 1150х180х94
Масса, кг: 4,7
Вместимость магазина, шт: 4
Зарядность,  шт: 4+1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра 7,62х66 мм (300 Win Mag)
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
BLASER
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
Западно-Казахстанский филиал ОАО "НаЦЭкС"
Дополнительные сведения
Карабин предназначен для спортивно-тренировочной стрельбы.
--------------------------------------------------------------------
2.2.2. Спортивное пневматическое оружие
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/001
Винтовка пневматическая
DIANA 52 LUXSUS
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на дистанции
до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/002
Винтовка пневматическая
DIANA 48 В
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 1150х200х50
Масса, кг: 2,5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра
4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
DIANA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для начального обучения стрельбе на
дистанции до 10 метров. Винтовка однозарядная.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.2.1/005
ANSCHUTZ Match 54.18 MS R 1808
Спорттық өзі оқталатын карабин
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 5,6(22LR)
Габариттік көлемдер, мм: 1030х185х85
Салмағы, кг: 3,75
Оқтауы, дана: 5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 5,6х16мм(22LR) калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
J.G.A. ANSCHUTZ ULM GERMANY
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы"
ААҚ Батыс Қазақстан облыстық филиалы
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған карабин.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.1/006
BLASER R93 LRS2
Спорттық өзі оқталатын карабин
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 7,62(300Win Mag)
Габариттік көлемдер, мм: 1150х180х94
Салмағы, кг: 4,7
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 4
Оқтаулы, дана: 4+1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 7,62х66мм(300Win Mag) калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
BLASER
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Ұлттық сараптау және сертификаттау орталығы"
ААҚ Батыс Қазақстан облыстық филиалы
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық атыстар үшін арналған карабин.
2.2.2 Спорттық пневматикалық қару
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/001
DIANA 52 LUXSUS
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/002
DIANA 48 В
Пневматикалық винтовка
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х50
Салмағы, кг: 2,5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Германия
DIANA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
10 м дейінгі қашықтыққа бастапқы атып үйрену үшін
арналған винтовка. Винтовка бір рет оқталады.
___________________________________________________________________

Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 815х200х60
Масса, кг: 2,7
Вместимость магазина, шт: 5
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Винтовка предназначена для спортивно-тренировочной
стрельбы на дистанции 25 метров.
Подача пули в канал ствола производится досылателем.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/016
Пистолет пневматический
ИЖ-46-04
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 420х200х50
Масса, кг: 1,3
Используемые патроны
Для стрельбы применяются пули для пневматического оружия калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет компрессионного типа для стрельбы по правилам Международного
стрелкового союза. Спусковой механизм с регулировкой положения спускового
крючка, хода и усилия спуска. Микрометрический прицел с регулировкой
целика по горизонтали и вертикали.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/017
Пистолет газобалонный многозарядный
МР 654 В
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 165х145х35
Масса, кг: 0,73
Вместимость магазина, шт: 13
Используемые патроны
Для стрельбы используются стальные сферические пули
калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для обучения приемам стрельбы
и обращения с пистолетом Макарова
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.2/018
Пистолет газобалонный
МР 654 К
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5
Габаритные размеры, мм: 165х145х35
Масса, кг: 0,73
Вместимость магазина, шт: 13
Используемые патроны
Для стрельбы используются стальные сферические пули
калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет предназначен для обучения приемам стрельбы и
обращения с пистолетом Макарова
--------------------------------------------------------------------

Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 815х200х60
Салмағы, кг: 2,7
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 5
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
25 метр қашықтыққа спорттық-дайындық атыстар үшін арналған
винтовка. Ұңғы арнасына оқты жеткізу айдауышпен іске асырылады.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/016
ИЖ-46-34
Пневматикалық пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 420х200х50
Салмағы, кг: 1,3
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін пневматикалық қаруға арналған
4,5 мм калибрлі оқ қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Халықаралық атыс Одағының ережелері бойынша атыс жүргізу үшін
компрессор типті тапанша. Түсіру тетігі түсіру ілмегінің
орналасуы, түсірудің жүрісі және күші реттеледі. Микрометрлік
көздеу көздеуішті көлденең және тік реттеумен.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/017
МР 654 В
Газбаллонды көп оқталатын пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 165х145х35
Салмағы, кг: 0,73
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 13
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі болат
ауқымды оқтар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Атыс тәсілдеріне және Макаров тапаншасын ұстауға
үйрену үшін арналған пистолет.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.2/018
МР 654 К
Газбаллонды көп оқталатын пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5
Габариттік көлемдер, мм: 165х145х35
Салмағы, кг: 0,73
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 13
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі болат
ауқымды оқтар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Атыс тәсілдеріне және Макаров тапаншасын ұстауға
үйрену үшін арналған пистолет.

2.2.3 Спортивное огнестрельное гладкоствольное оружие
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.3/001
Ружье полуавтоматическое спортивное
AL 391 URIKA GOLD-SPORTING-WHITE RECEIVER
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, : 12
Габаритные размеры, мм: 1300х225х50
Масса, кг: 3,2-3,3
Вместимость магазина, шт: 3
Зарядность, шт: 3+1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра
12/70, 12/76
Наименование страны и фирмы изготовителя
Италия
BERETTA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружье используется для занятий спортом и охотой
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.3/002
Ружье полуавтоматическое спортивное
AL 391 URIKA GOLD-SPORTING-BLACK RECEIVER
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, : 12
Габаритные размеры, мм: 1300х225х50
Масса, кг: 3,2-3,3
Вместимость магазина, шт: 3
Зарядность, шт: 3+1
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра
12/70, 12/76
Наименование страны и фирмы изготовителя
Италия
BERETTA
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружье используется для занятий спортом и охотой
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.2.3/003
Ружье двуствольное спортивное
ИЖ 27 СПОРТИНГ
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, : 12
Габаритные размеры, мм: 1180х210х55
Масса, кг: 3,4
Зарядность, шт: 2
Используемые патроны
Для стрельбы применяются патроны калибра
12/70
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Ружье используется для спортивной стрельбы и любительской охоты.
Ружье имеет выбрасывающий механизм, автоматический предохранитель
и перехватыватели курков
--------------------------------------------------------------------
2.3. Охотничье оружие
2.3.1. Охотничье огнестрельное оружие с нарезным стволом
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.3.1/001
Карабин самозарядный охотничий
ВЕПРЬ 308
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Габаритные размеры, мм: 1150х200х75
Масса, кг: 4,3
Вместимость магазина, шт: 7
Используемые патроны
Для стрельбы применяются охотничьи патроны калибра
7,62x51 мм (.308).
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Вятско-Полянский машиностроительный завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Карабин используется для промысловой и любительской охоты.
Карабин разработан на базе ручного пулемета Калашникова.
Предусмотрена установка оптического прицела.
--------------------------------------------------------------------

2.2.3  Тегіс ұнғылы атыс спорттық қару
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.2.3/001
AL 391 URIKA GOLD-SPORTING-WHITE RECEIVER
Жартылай автоматты аңшылық мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 12
Габариттік көлемдер, мм: 1300х225х50
Салмағы, кг: 3,2-3,3
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 3
Оқтаулы, дана: 3+1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70, 12/76 калибрлі
патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Италия
BERETTA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
ТОО "Машсертика"
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық және әуесқойлық аңшылық үшін арналған мылтық.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.3/002
AL 391 URIKA GOLD-SPORTING-BLACK RECEIVER
Жартылай автоматты аңшылық мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 12
Габариттік көлемдер, мм: 1300х225х50
Салмағы, кг: 3,2-3,3
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 3
Оқтаулы, дана: 3+1
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70, 12/76 калибрлі
патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Италия
BERETTA
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
ТОО "Машсертика"
Қосымша мәліметтер
Спорттық-дайындық және әуесқойлық аңшылық үшін арналған мылтық.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.2.3/002
ИЖ 27 СПОРТИНГ
Спорттық қосұңғылы мылтық
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр: 12
Габариттік көлемдер, мм: 1180х210х55
Салмағы, кг: 3,4
Оқтаулы, дана: 2
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 12/70 калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
ТОО "Машсертика"
Қосымша мәліметтер
Спорттық және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын мылтық.
Мылтық кері лақтыру тетігіне, автоматты тежегішке және
шүріппені тосып алушыға ие.
2.3 Аңшылық қару
2.3.1. Ойық атыс аңшылық қару
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.3.1/001
ВЕПРЬ 308
Аңшылық өзі оқталатын карабин
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Габариттік көлемдер, мм: 1150х200х75
Салмағы, кг: 4,3
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 7
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 7,62х51 мм(.308) калибрлі
аңшылық патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Вятско-Полянский машина құрылысы зауыты" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Кәсіпшілік және әуесқойлық аңшылық үшін қолданылатын карабин. Карабин Калашников қол пулеметі негізінде әзірленген. Оптикалық көздеуді орналастыру қарастырылған.
___________________________________________________________________

Регистрационный номер: 2.3.4/004
Пистолет газобаллонный модульный
МР-651 К
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 4,5 (.177 В)
Габаритные размеры, мм: 240х165x35
Масса, кг: 0,7
Вместимость магазина, шт: 8
Используемые патроны
Для стрельбы используются пули калибра 4,5 мм.
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ГП "Ижевский механический завод"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Пистолет используется для спортивной стрельбы и любительской охоты.
Пистолет поставляется со сменными прикладом и цевьем - имитатором ствола,
позволяющим владельцу изменять внешний облик.
-------------------------------------------------------------------
2.4. Патроны
2.4.1. Патроны к газовому оружию
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.1/001
Патрон газовый пистолетный
АО НЗНВА 9 мм Р.А.
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 4,32
Масса пули (дроби), г: 4,32
Длина патрона, мм: 21,8
Длина гильзы, мм: -
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Наименование активного вещества - СS и капсаицин.
капсаицин содержится в виде порошка горького перца.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.1/002
Патрон газовый револьвьерный
АО НЗНВА 9 мм
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 2,73
Масса пули (дроби), г:
Длина патрона, мм: 17,7
Длина гильзы, мм:
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Наименование активного вещества - СS и капсаицин.
капсаицин содержится в виде порошка горького перца.
--------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.1/003
Патрон холостой револьвьерный
АО НЗНВА 9 мм Р.А.
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 9
Масса патрона, г: 2,3
Масса пули (дроби), г:
Длина патрона, мм: 17,7
Длина гильзы, мм:
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Для стрельбы из газового оружия самообороны или
сигнальных устройств.
--------------------------------------------------------------------
2.4.2. Патроны к огнестрельному оружию с нарезным стволом
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.3.4/004
МР 651 К
Модульді газбаллонды пистолет
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 4,5 (.177В)
Габариттік көлемдер, мм: 240х165х35
Салмағы, кг: 0,7
Оқжатардың сыйымдылығы, дана: 8
Пайдаланылатын патрондар
Атыс жүргізу үшін 4,5 мм калибрлі патрондар қолданылады.
Қару жасап шығарушы елдің және фирманың атауы
Ресей
"Ижевск механикалық зауыты" МК
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Тапанша иесі сыртқы түрін өзгерте алатындай ауыстырылатын
дүмбімен және құндақпен сатылады.
2.4 Патрондар
2.4.1 Өзін өзі қорғауға арналған газды қару патрондар
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры
Тіркелу нөмірі: 2.4.1/001
АО НЗВА 9 мм Р.А.
Газды пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 4,32
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 4,32
Патронның ұзындығы, мм: 21,8
Оқсауыт ұзындығы, мм: -
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура зауыты" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
CS және капсаицин белсенді заттардың мазмұны. Капсаицин ащы бұрыштың ұнтағы түрінде болады. Өзін-өзі қорғау үшін газды пистолеттен атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.4.1/002
АО НЗВА 9 мм
Револьвер патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 2,73
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: -
Патронның ұзындығы, мм: -
Оқсауыт ұзындығы, мм: 17,7
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура зауыты" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
CS және капсаицин белсенді заттардың мазмұны. Капсаицин ащы бұрыштың ұнтағы түрінде болады. Өзін-өзі қорғау үшін газды пистолеттен атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.4.1/003
АО НЗВА 9 мм Р.А.
Бос пистолет патроны
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 9
Патронның салмағы, г: 2,3
Оқтың (бытыраның) салмағы, г:
Патронның ұзындығы, мм:
Оқсауыт ұзындығы, мм: 17,7
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура зауыты" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Газ пистолеттен атыс жүргізуге арналған патрон.
2.4.2 Ойық атыс аңшылық қару патрондар
Азаматтық және қызметтік қарудың және
оған оқтардың мемлекеттік кадастры

Регистрационный номер: 2.4.2/001
Патрон охотничий
308 WINCHESTER
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: .308
Масса патрона, г: 2,4
Масса пули (дроби), г: 9,7
Длина патрона, мм: 62
Длина гильзы, мм: 51
Наименование страны и фирмы изготовителя
Германия
RWS
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Патрон соответствует калибру 7,62х51.
Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего
оружия с нарезным стволом.
-------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/002
Патрон охотничий
30-06 SPRING
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: .30
Масса патрона, г: 28,8
Масса пули (дроби), г: 11,7
Длина патрона, мм: 83
Длина гильзы, мм: 63
Наименование страны и фирмы изготовителя
Чехия
Sellier&Bellot
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - свинец, латунь. Тип пули - полуоболочечная, экспансивная.
Патрон соответствует калибру - 7,62 х 63. Патрон имеет биметаллическую гильзу.
Патрон предназначен для стрельбы из охотничьего оружия с нарезным стволом.
-------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/003
Патрон охотничий
222 REMINGTON
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: .222
Масса патрона, г: 12
Масса пули (дроби), г: 4
Длина патрона, мм: 53
Длина гильзы, мм: 43
Наименование страны и фирмы изготовителя
Чехия
Sellier&Bellot
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - свинец, биметалл.
Тип пули - полуоболочечная, экспансивная.
Патрон соответствует калибру - 5,7 х 43.
Патрон предназначен для стрельбы из оружия с нарезным стволом.
-------------------------------------------------------------------
Регистрационный номер: 2.4.2/004
Патрон охотничий повышенной кучности
7,62 х 54 R
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Основные технические показатели
Калибр, мм: 7,62
Масса патрона, г: 13,2
Масса пули (дроби), г: 13,2
Длина патрона, мм: 75,6
Длина гильзы, мм: 53,5
Наименование страны и фирмы изготовителя
Россия
ОАО "Новосибирский завод низковольтной аппаратуры"
Орган (лаборатория), проводивший сертификационные испытания
ТОО "Машсертика"
Дополнительные сведения
Материал пули - биметалл, свинец. Тип пули - оболочечная.
Гильза - биметаллическая. Патрон предназначен для стрельбы из
охотничьего оружия с нарезным стволом.
--------------------------------------------------------------------

Тіркелу нөмірі: 2.4.2/001
308 WINCHESTER
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .308
Патронның салмағы, г: 2,4
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 9,7
Патронның ұзындығы, мм: 62
Оқсауыт ұзындығы, мм: 51
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Германия
RWS
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Патрон 7,62х51 калибріне сәйкес келеді.
Аңшылық ойық ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/002
30 - 06 SPRING
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .30
Патронның салмағы, г: 28,8
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 11,7
Патронның ұзындығы, мм: 83
Оқсауыт ұзындығы, мм: 63
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Чехия
Sellier&Bellot
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, латунь. Оқ түрі - жартылай жабық,
экспансивті. Патрон 7,62х63 калибріне сәйкес.
Патронның оқсауыты - биметалл. Аңшылық ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/003
222 REMINGTON
Аңшылық патрон
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: .222
Патронның салмағы, г: 12
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 4
Патронның ұзындығы, мм: 53
Оқсауыт ұзындығы, мм: 43
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Чехия
Sellier&Bellot
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық,
экспансивті. Патрон 5,7 х 43 калибріне сәйкес. Аңшылық
ойық ұңғылы қарудан атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________
Тіркелу нөмірі: 2.4.2/004
Аңшылық жинақтылығы жоғары патрон
7,62х54R
(суретті қағаз мәтіннен қараңыз)
Негізгі техникалық көрсеткіштер
Калибр, мм: 7,62
Патронның салмағы, г: 13,2
Оқтың (бытыраның) салмағы, г: 13,2
Патронның ұзындығы, мм: 75,6
Оқсауыт ұзындығы, мм: 53,5
Әзірлеуші мен жасап шығарушының атауы
Ресей
"Новосибирскі төмен вольтты аппаратура зауыты" ААҚ
Сертификаттық сынақ жүргізген орган (зертхана)
"Машсертика" ЖШС
Қосымша мәліметтер
Оқ материалы - қорғасын, биметалл. Оқ түрі - жартылай жабық.
Оқсауыт биметалдан жасалған. Аңшылық ойық ұңғылы қарудан
атыс жүргізуге арналған патрон.
___________________________________________________________________