О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения национальной безопасности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2005 года N 167
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения национальной безопасности".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении дополнений и изменений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам обеспечения национальной безопасности
Статья 1. Внести дополнения и изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; 2001 г., N 8, ст. 52; N 15-16, ст. 239; N 21-22, ст. 281; N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 10, ст. 49; N 14, ст. 109; N 15, ст. 138; 2004 г., N 5, ст. 25; N 17, ст. 97; Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2004 г. "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности третейских судов и арбитражей", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 7 января 2005 г.):
в абзаце первом части первой статьи 273:
после слова "выборов," дополнить словами "а также в течение месяца со дня голосования";
слова "и в день голосования - немедленно" заменить словами ", в день голосования и до объявления итогов выборов - немедленно".
2. В Уголовный кодекс Республики Казахстан от 16 июля 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53, 54; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 10, ст. 106; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 15, ст. 137; N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; N 17, ст. 97; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный, Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан и Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам упрощения процедур расследования уголовных дел, декриминализации некоторых составов преступлений и совершенствования законодательства об административных правонарушениях", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 28 декабря 2004 г. и "Казахстанская правда" 15 декабря 2004 г.):

"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 ақпандағы N 167 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне ұлттық қауiпсiздiкті қамтамасыз ету мәселелерi бойынша толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық
актiлерiне ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету
мәселелерi бойынша толықтырулар мен
өзгерiстер енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзілсiн:
1. 1999 жылғы 13 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Азаматтық iс жүргiзу  кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 10, 49-құжат; N 14, 109-құжат; N 15, 138-құжат; 2004 ж., N 5, 25-құжат; N 17, 97-құжат; 2005 жылғы 7 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне аралық соттар және төрелiк қызметiнiң мәселелерi бойынша толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 желтоқсандағы  Заңы ):
273-баптың бiрiншi бөлігінiң бiрiншi абзацында:
"кезеңiнде," деген сөзден кейiн "сондай-ақ дауыс беру күнiнен бастап бiр ай iшiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
"және дауыс беру күнi түскен арыз дереу" деген сөздер ", дауыс беру күнi және сайлау қорытындылары жарияланғанға дейiн дереу" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1997 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Қылмыстық  кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат; N 18, 142-құжaт; 2004 ж., N 5, 22-құжат; N 17, 97-құжат; 2004 жылғы 28 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2004 жылғы 15 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық iс жүргiзу, Қылмыстық-атқару кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне қылмыстық iстердi тергеу рәсiмдерiн жеңілдету, қылмыстардың кейбiр құрамдарын қылмыстық сипатта арылту және әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнаманы жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  Заңы ):

1) пункт б) части второй статьи 233 изложить в следующей редакции:
"б) с применением оружия либо предметов, используемых в качестве оружия, взрывчатых веществ или взрывных устройств, которые могут создать реальную угрозу для жизни и здоровья граждан, -";
2) дополнить статьей 233-3 следующего содержания:
"Статья 233-3. Финансирование экстремистской и
террористической деятельности
1. Финансирование экстремистской или террористической деятельности, -
наказываются лишением свободы на срок до пяти лет.
2. То же деяние, совершенное неоднократно, -
наказывается лишением свободы на срок от трех до восьми лет.";
3) в статье 250:
в части второй:
дополнить пунктом г) следующего содержания:
"г) группой лиц по предварительному сговору, -";
в абзаце втором слова "от двух до восьми" заменить словами "от семи до двенадцати";
в части третьей:
абзац первый дополнить словами "или преступным сообществом (преступной организацией)";
в абзаце втором слово "семи" заменить словом "десяти";
4) статью 328 дополнить частью второй следующего содержания:
"2. Самовольное присвоение звания должностного лица, занимающего установленную Конституцией Республики Казахстан должность, -
наказывается ограничением свободы на срок до пяти лет или лишением свободы на тот же срок.";
5) в статье 337:
заголовок после слова "общественных" дополнить словами "и других";
в части первой слова "иностранными государствами, или иностранными гражданами, или иностранными либо международными организациями" заменить словами "из запрещенных законами Республики Казахстан источников";
6) дополнить статьей 337-1 следующего содержания:
"Статья 337-1. Организация деятельности общественного или
религиозного объединения либо иной организации
после решения суда о запрете их деятельности
или ликвидации
1. Организация деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации, в отношении которых имеется вступившее в законную силу решение суда о ликвидации или запрете деятельности в связи с осуществлением экстремистской деятельности, -
наказывается штрафом в размере до трехсот месячных расчетных показателей или в размере заработной платы или иного дохода осужденного за период от одного года до двух лет, либо арестом на срок до шести месяцев, либо лишением свободы на срок до трех лет.
2. Участие в деятельности общественного или религиозного объединения или иной организации, в отношении которых имеется вступившее в законную силу решение суда о ликвидации или запрете деятельности в связи с осуществлением экстремистской деятельности, -
наказывается штрафом в размере до двухсот месячных расчетных показателей или в размере заработной платы или иного дохода осужденного за период до восемнадцати месяцев, либо арестом на срок до четырех месяцев, либо лишением свободы на срок до двух лет.
Примечание. Лицо, добровольно прекратившее участие в деятельности общественного или религиозного объединения либо иной организации, в отношении которого имеется вступившее в законную силу решение суда о ликвидации или запрете деятельности в связи с осуществлением экстремистской деятельности, освобождается от уголовной ответственности, если в его действиях не содержится иного состава преступления.".

1) 233-баптың екiншi бөлігінiң б) тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"б) қаруды немесе азаматтардың өмiрi мен денсаулығына нақты қауiп төндiретiн қару, жарылғыш заттар немесе жарылғыш құрылғы ретiнде пайдаланылатын заттарды қолдана отырып жасалса,-";
2) мынадай мазмұндағы 233-3-баппен толықтырылсын:
"233-3-бап. Экстремистiк және террористiк қызметтi
қаржыландыру
1. Экстремистiк және террористік қызметтi қаржыландыру,-
бес жылға дейiнгі мерзiмге бас бостандығынан айыруға жазаланады.
2. Бiрнеше рет жасалған дәл сол әрекет -
үш жылдан сегiз жылға дейiнгі мерзiмге бас бостандығынан айыруға жазаланады.";
3) 250-бапта:
екiншi бөлiкте:
мынадай мазмұндағы г) тармағымен толықтырылсын:
"г) адамдар тобы алдын ала сөз байласып жасаса,-";
екiншi абзацта "екi жылдан сегiз жылға дейiнгi" деген сөздер "жетi жылдан он екi жылға дейiнгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi бөлiкте:
бiрiншi абзац "немесе қылмыстық қауымдастық (қылмыстық ұйым)" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзацта "жетi" деген сөз "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 328-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"2. Қазақстан Республикасы Конституциясында белгiленген лауазымды атқаратын лауазымды адамның атағын өз бетiнше иелену,-
үш жылға дейiнгі мерзiмге бас бостандығын шектеуге немесе сол мерзiмге бас бостандығынан айыруға жазаланады.";
5) 337-бапта:
тақырыбы "қоғамдық" деген сөзден кейiн "және басқа да" деген сөздермен толықтырылсын;
бiрiншi бөлiкте "шет мемлекет, немесе шетел азаматтары, немесе шетелдiк не халықаралық ұйымдар" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынған көздер" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) мынадай мазмұндағы 337-1-баппен толықтырылсын:
"337-1-бап. Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң не олардың
қызметiне тыйым салу немесе тарату туралы соттың
шешiмiнен кейiн өзге де ұйымдардың қызметiн
ұйымдастыру
1. Қоғамдық немесе дiни бiрлестіктiң не оларға қатысты тарату немесе экстремистiк қызметтi жүзеге асырумен байланысты қызметiне тыйым салу туралы заңды күшiне енген сот шешiмi бар өзге де ұйымдардың қызметiн ұйымдастыру,-
үш жүз айлық есептiк көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде немесе сотталған адамның бiр жылдан екi жылға дейiнгi кезеңдегi жалақысының немесе өзге табысының мөлшерiнде айыппұл салуға, не алты айға дейiнгi мерзiмге қамауға, не үш жылға дейiнгi мерзiмге бас бостандығынан айыруға жазаланады.
2. Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң немесе оларға қатысты тарату немесе экстремистiк қызметтi жүзеге асырумен байланысты қызметiне тыйым салу туралы сот заңды күшiне енген шешiм қабылдаған өзге де ұйымдардың қызметiне қатысу,-
екi жүз айлық есептік көрсеткiшке дейiнгi мөлшерде немесе сотталған адамның он сегіз айға дейiнгi кезеңдегi жалақысының немесе өзге табысының мөлшерiнде айыппұл салуға, не төрт айға дейiнгi мерзiмге қамауға, не екi жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыруға жазаланады.
Ескерту. Қоғамдық немесе дiни бiрлестiктiң немесе оларға қатысты тарату немесе экстремистiк қызметті жүзеге асырумен байланысты қызметiне тыйым салу туралы заңды күшiне енген сот шешiмі бар өзге де ұйымдардың қызметіне қатысуды өз еркiмен тоқтатқан адам егер оның әрекетiнде қылмыстың өзге құрамы қамтылмаса қылмыстық жауапкершіліктен босатылады.".

3. В Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53; N 15-16, ст. 239; N 17-18, ст. 245; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 18, ст. 142; 2004 г., N 5, ст. 22; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный, Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан и Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам упрощения процедур расследования уголовных дел, декриминализации некоторых составов преступлений и совершенствования законодательства об административных правонарушениях", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 28 декабря 2004 г. и "Казахстанская правда" 15 декабря 2004 г.; Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2004 г. "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности третейских судов и арбитражей", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 7 января 2005 г.; Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам органов юстиции", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 8 января 2005 г. и "Казахстанская правда" 7 января 2005 г.; Закон Республики Казахстан от 31 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный, Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 11 января 2005 г. и "Казахстанская правда" 8 января 2005 г.):
в статье 192:
часть первую после цифр "233-2," дополнить цифрами "233-3,";
часть 4-1 после слов "259 (частями третьей и четвертой)," дополнить цифрами "337-1,".
4. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; Закон Республики Казахстан от 9 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный, Уголовно-исполнительный кодексы Республики Казахстан и Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам упрощения процедур расследования уголовных дел, декриминализации некоторых составов преступлений и совершенствования законодательства об административных правонарушениях", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 28 декабря 2004 г. и "Казахстанская правда" 15 декабря 2004 г.; Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2004 г. "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности третейских судов и арбитражей", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 7 января 2005 г.):

3. 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Қылмыстық-атқару  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 24, 337-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; N 8, 189-құжат; N 18, 339-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 23-24, 192-құжат; 2004 ж., N 5, 22-құжат; 2004 жылғы 28 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2004 жылғы 15 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргізу, Қылмыстық-атқару кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы кодексiне қылмыстық iстердi тергеу рәсімдерін жеңілдету, қылмыстардың кейбiр құрамдарын қылмыстық сипаттан арылту және әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы заңнаманы жетілдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  Заңы ; 2005 жылғы 7 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілеріне аралық соттар және төрелiк қызметiнің мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 желтоқсандағы  Заңы ; 2005 жылғы 8 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 7 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілеріне әділет органдары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 29 желтоқсандағы  Заңы ; 2005 жылғы 11 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 8 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 31 желтоқсандағы  Заңы ):
192-бапта:
бiрiнші бөлiкте "233-2" деген сандардан кейiн "233-3" деген сандармен толықтырылсын;
4-1-бөлік "259 (үшiншi және төртiншi бөліктерiнде)," деген сөздерден кейiн "337-1," деген сандармен толықтырылсын.
4. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат, N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; 2005 жылғы 7 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне аралық соттар және төрелiк қызметiнiң мәселелерi бойынша толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 желтоқсандағы  Заңы ; 2004 жылғы 28 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2004 жылғы 15 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргiзу, Қылмыстық-атқару кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексiне қылмыстық iстердi тергеу рәсiмдерiн жеңiлдету, қылмыстардың кейбiр құрамдарын қылмыстық сипаттан арылту және әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы заңнаманы жетілдiру мәселелері бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 желтоқсандағы  Заңы ):

1) дополнить статьями 102-2, 102-3 следующего содержания:
"Статья 102-2. Нарушение требования о равном
избирательном праве
Нарушение требования о равном избирательном праве путем голосования два или более раза или за другого избирателя, -
влечет штраф в размере от десяти до двадцати пяти месячных расчетных показателей.
Статья 102-3. Осуществление деятельности, способствующей
выдвижению и избранию кандидатов, политических
партий, выдвинувших партийный список,
достижению определенного результата на выборах
Осуществление иностранцами, лицами без гражданства, иностранными юридическими лицами и международными организациями деятельности, способствующей выдвижению и избранию кандидатов, политических партий, выдвинувших партийный список, достижению определенного результата на выборах, -
влечет штраф на физических лиц в размере от двадцати до тридцати с административным выдворением за пределы Республики Казахстан или без такового, на юридических лиц - в размере от тридцати до шестидесяти пяти месячных расчетных показателей.";
2) абзац второй статьи 343 изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на должностных лиц средств массовой информации в размере от ста до четырехсот месячных расчетных показателей либо административный арест на срок до пятнадцати суток с конфискацией печатной продукции.";
3) в статье 344:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
"влекут штраф на граждан в размере от пятидесяти до двухсот, на должностных лиц в размере от ста до четырехсот либо административный арест на срок до пятнадцати суток, на юридических лиц - в размере от пятисот до двух тысяч месячных расчетных показателей с конфискацией продукции средств массовой информации.";
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
"влекут штраф на граждан в размере от пятидесяти до двухсот, на должностных лиц в размере от ста до четырехсот либо административный арест на срок до пятнадцати суток, на юридических лиц - в размере от пятисот до двух тысяч месячных расчетных показателей с конфискацией продукции.";
4) в части первой статьи 373:
абзац первый после слов "или проведению," дополнить словами "а равно участие в незаконных собраниях, митингах, шествиях, демонстрациях либо ином публичном мероприятии,";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"влечет предупреждение или штраф на граждан в размере до двадцати месячных расчетных показателей и на должностных лиц штраф в размере до пятидесяти месячных расчетных показателей.";
5) статью 374 дополнить частями четвертой, пятой, шестой, седьмой и восьмой следующего содержания:

1) мынадай мазмұндағы 102-2, 102-3-баптармен толықтырылсын:
"102-2-бап. Тең дауыс беру құқығы туралы талапты бұзу
Екі немесе одан да көп немесе басқа сайлаушы үшiн дауыс беру арқылы тең дауыс беру құқығын бұзу,-
айлық есептік көрсеткiштiң оннан жиырмаға дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
102-3-бап. Кандидаттарды, партиялық тiзiмiн ұсынған саяси
партияларды ұсыну мен сайлауға, сайлауда белгiлi
бір нәтижеге қол жеткiзуге септігін тигiзетiн
қызметті жүзеге асыру
Шетелдiктердiң, азаматтығы жоқ адамдардың, шетелдiк заңды тұлғалардың кандидаттарды, партиялық тiзiмiн ұсынған саяси партияларды ұсыну мен сайлауға, сайлауда белгiлi бiр нәтижеге қол жеткiзуге септiгiн тигізетiн қызметтi жүзеге асыруы,-
жеке тұлғаларға Қазақстан Республикасының шегінен әкiмшiлiк жолмен кетiре отырып айлық есептік көрсеткiштiң жиырмадан отызға дейiнгi мөлшерiнде немесе онсыз, заңды тұлғаларға отыздан алпысқа дейiнгi мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
2) 343-баптың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бұқаралық ақпарат құралдарының лауазымды адамдарына айлық есептiк көрсеткіштiң жүзден төрт жүзге дейiнгі мөлшерiнде айыппұл салуға не баспа өнімдерінің тәркiленуiмен он бес тәулiкке дейін мерзiмге әкiмшiлiк қамауға әкеп соғады.";
3) 344-бапта:
бiрінші бөліктің екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтарға айлық есептiк көрсеткiштің елуден екі жүзге дейiнгi мөлшерінде, лауазымды адамдарға жүзден төрт жүзге дейiнгі мөлшерінде не он бес тәулiкке дейiн мерзiмге әкiмшiлік қамаумен, заңды тұлғаларға - бұқаралық ақпарат құралдары өнiмдерiнiң тәркiленуiмен бес жүзден екi мыңға дейiнгі мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
екiншi бөлiктiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтарға айлық есептiк көрсеткiштiң елуден екi жүзге дейiнгі мөлшерiнде, лауазымды адамдарға жүзден төрт жүзге дейiнгi мөлшерiнде не он бес тәулiкке дейiн мерзiмге әкiмшілiк қамаумен, заңды тұлғаларға - өнiмдердiң тәркiленуiмен бес жүзден екi мыңға дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
4) 373-баптың бiрiншi бөлiгiнде:
"кедергi жасау," деген сөздерден кейiн "сондай-ақ заңсыз жиналыстарға, митингілерге, шерулерге, демонстрацияларға не өзге де жариялы iс-шараларға қатысу," деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтарға ескерту жасауға немесе айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмаға дейiнгi мөлшерiнде және лауазымды адамдарға айлық есептiк көрсеткiштiң елуге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
5) 374-бап мынадай мазмұндағы төртiншi, бесiншi, алтыншы, жетiншi және сегiзiншi бөлiктермен толықтырылсын:

"4. Финансирование политических партий иностранными юридическими лицами и международными организациями, юридическими лицами с иностранным участием, государственными органами и организациями, религиозными объединениями, благотворительными организациями, -
влечет штраф на должностных лиц в размере четырехсот месячных расчетных показателей с конфискацией незаконных пожертвований, на иностранных юридических лиц - в размере двух тысяч месячных расчетных показателей с конфискацией незаконных пожертвований.
5. Финансирование политических партий иностранцами и лицами без гражданства, -
влечет штраф в размере двухсот месячных расчетных показателей с конфискацией незаконных пожертвований и административным выдворением за пределы Республики Казахстан.
6. Принятие политической партией незаконных пожертвований, -
влечет штраф на руководителя политической партией в размере четырехсот месячных расчетных показателей с конфискацией незаконных пожертвований и административным арестом на срок до пятнадцати суток либо без такового, запрещение деятельности политической партии.
7. Неопубликование годовой отчетности о финансовой деятельности политической партии, -
влечет штраф на руководителя партии в размере от ста до двухсот месячных расчетных показателей, приостановление деятельности политической партии на срок до шести месяцев.
8. Осуществление деятельности политической партией, ее структурными подразделениями (филиалами или представительствами) без перерегистрации в случаях, предусмотренных законодательством, -
влечет штраф на руководителя партии в размере от ста до двухсот месячных расчетных показателей, запрещение деятельности политической партии.";
6) дополнить статьей 374-1 следующего содержания:
"Статья 374-1. Руководство, участие в деятельности
незарегистрированных в установленном
законодательством Республики Казахстан
порядке общественных, религиозных объединений,
а также финансирование их деятельности
1. Руководство деятельностью незарегистрированных в установленном порядке общественных, религиозных объединений, а равно деятельность которых приостановлена или запрещена, -
влечет штраф в размере ста месячных расчетных показателей.
2. Участие в деятельности незарегистрированных в установленном порядке общественных, религиозных объединений, а равно деятельность которых приостановлена или запрещена, -
влечет штраф в размере пятидесяти месячных расчетных показателей.
3. Финансирование деятельности незарегистрированных в установленном порядке общественных, религиозных объединений, а равно деятельность которых приостановлена или запрещена, -
влечет штраф в размере двухсот месячных расчетных показателей.";

4. Шетелдiк заңды тұлғалардың және халықаралық ұйымдардың, шетелдiктердiң қатысуымен заңды тұлғалардың, мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың, дiни бiрлестiктердiң, қайырымдылық ұйымдарының саяси партияларды қаржыландыруы,-
заңсыз қайырмалдықтардың тәркiленуiмен, лауазымды адамдарға төрт жүз айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде, заңсыз қайырмалдықтардың тәркiленуiмен, заңды тұлғаларға екi мың айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
5. Шетелдiктердiң және азаматтығы жоқ адамдардың саяси партияларды қаржыландыруы,-
заңсыз қайырмалдықтардың тәркiленуiмен, Қазақстан Республикасының шегiнен әкiмшiлiк жолмен келтiре отырып екi жүз айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
6. Саяси партиялардың заңсыз қайырмалдықтарды қабылдауы,-
заңсыз қайырмалдықтардың тәркіленуiмен, саяси партияның басшысына төрт жүз айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға және он бес тәулiкке дейiн мерзiмге әкiмшiлiк қамаумен не онсыз саяси партияның қызметiне тыйым салуға әкеп соғады.
7. Саяси партиялардың қаржылық қызметi туралы жылдық есептi жарияламау,-
партияның басшысына айлық есептiк көрсеткiштiң жүзден екi жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға саяси партияның қызметiн алты айға дейiнгі мерзiмге тоқтата тұруға әкеп соғады.
8. Саяси партиялардың, оның құрылымдық бөлiмшелерiнiң (филиалдар немесе өкілдiктердiң) заңда көзделген жағдайларда қайта тiркеусiз қызметтi жүзеге асыруы,-
партияның басшысына айлық есептік көрсеткiштiң жүзден екi жүзге дейiнгі мөлшерiнде айыппұл салуға, саяси партияның қызметiн тоқтатуға әкеп соғады.";
6) 374-1-бап. Қазақстан Республикасының заңдарында
белгiленген тәртiппен тiркелмеген қоғамдық,
дiни бiрлестiктердiң қызметiне басшылық жасау,
қатысу, сондай-ақ олардың қызметiн қаржыландыру
1. Белгіленген тәртiппен тiркелмеген, сол сияқты қызметi тоқтатылған немесе тыйым салынған қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметiне басшылық жасау,-
жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Белгіленген тәртiппен тiркелмеген сол сияқты қызметi тоқтатылған немесе тыйым салынған қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметiне қатысу,-
елу айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Белгіленген тәртiппен тiркелмеген сол сияқты қызметi тоқтатылған немесе тыйым салынған қоғамдық, дiни бiрлестiктердiң қызметiн қаржыландыру,-
екi жүз айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.

7) статью 375 дополнить частью третьей следующего содержания:
"3. Осуществление гражданами, иностранными гражданами и лицами без гражданства миссионерской деятельности, без учетной регистрации, -
влечет штраф на граждан в размере до пятнадцати месячных расчетных показателей, на иностранцев и лиц без гражданства в размере до пятнадцати месячных расчетных показателей с административным выдворением за пределы Республики Казахстан.";
8) в подпункте 1) части первой статьи 636:
в абзаце втором:
после цифр "372-374," дополнить цифрами "374-1,";
абзац двадцать шестой после цифр "355," дополнить словами "374 (частью шестой),";
абзац двадцать седьмой после цифр "361," дополнить словами "374 (частями четвертой, пятой, седьмой, восьмой),".
5. В Закон Республики Казахстан от 15 января 1992 г. "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 84; 1995 г., N 20, ст. 120, 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; Закон Республики Казахстан от 20 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 30 декабря 2004 г. и "Казахстанская правда" 28 декабря 2004 г.):
1) дополнить статьей 1-1 следующего содержания:
"Статья 1-1. Основные термины и понятия, используемые
в настоящем Законе
В настоящем Законе используются следующие термины и понятия:
1) культовое здание (сооружение) - объект, предназначенный для богослужений, молитвенных и религиозных собраний, для религиозного почитания (паломничества);
2) миссионерская деятельность - проповедование и распространение какого-либо вероучения посредством религиозно-просветительской деятельности.";
2) статью 4 дополнить частью шестой следующего содержания:
"Не допускается деятельность незарегистрированных в установленном порядке религиозных объединений.";
3) дополнить статьями 4-1 и 4-2 следующего содержания:
"Статья 4-1. Миссионерская деятельность
Граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства (далее - миссионер), осуществляют миссионерскую деятельность на территории Республики Казахстан после прохождения учетной регистрации в уполномоченном органе.
Осуществление миссионерской деятельности без учетной регистрации влечет ответственность, установленную законами Республики Казахстан.
Статья 4-2. Учетная регистрация лиц, осуществляющих
миссионерскую деятельность
Учетная регистрация лиц, занимающихся миссионерской деятельностью, производится местными исполнительными органами.
Миссионеры на территории Республики Казахстан обязаны пройти перерегистрацию в местных исполнительных органах через один год после начала осуществления миссионерской деятельности.
Для учетной регистрации миссионеры представляют в местный исполнительный орган следующие документы и материалы:

7) 375-бап мынадай мазмұндағы үшiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"3. Азаматтардың, шетел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың есептiк тiркеусiз миссионерлiк қызметті жүзеге асыруы,-
азаматтарға айлық есептік көрсеткiштiң он беске дейiнгi, шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасының шегiнен әкiмшiлiк жолмен кетіре отырып он бес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
8) 636-баптың бiрiншi бөлігiнің 1) тармақшасында:
екiншi абзацта:
"372-374," деген сандардан кейiн "374-1," деген сандармен толықтырылсын;
жиырма алтыншы абзацта "355," деген сандардан кейiн "374 (алтыншы бөлiгі)," деген сандармен толықтырылсын;
жиырма сегізiншi абзацта "361," деген саннан кейiн "374 (төртiншi, бесiнші, жетiншi, сегiзiншi бөлiктермен)," деген сөздермен толықтырылсын.
5. "Дiни сенiм бостандығы және діни бiрлестiктер туралы" 1992 жылғы 15 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 84-құжат; 1995 ж., N 20, 120, 121-құжаттар; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 2004 жылғы 30 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және 2004 жылғы 28 желтоқсанда "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында өкiлеттiктердiң аражiгiн ажырату және бюджеттiк қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 20 желтоқсандағы  Заңы ):
1) мынадай мазмұндағы 1-1-баппен толықтырылсын:
"1-1-бап. Осы Заңда пайдаланылатын негiзгi терминдер мен
ұғымдар
Осы Заңда мынадай терминдер мен ұғымдар пайдаланылады:
1) ғибадат орны (ғимарат) - құдайға құлшылық етуге, уағыздар мен дiни жиналыстарға, тәу етуге арналған объект;
2) миссионерлiк қызмет - дiни-ағартушылық қызмет арқылы қандай да бiр дiни ілiмдi уағыздау және тарату.";
2) 4-бап мынадай мазмұндағы алтыншы бөлiкпен толықтырылсын:
"Белгiленген тәртiппен тiркелмеген дiни бiрлестiктердiң қызметiне жол берілмейдi.";
3) мынадай мазмұндағы 4-1 және 4-2-баптармен толықтырылсын:
"4-1-бап. Миссионерлiк қызмет
Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар (бұдан әрi - миссионер) Қазақстан Республикасының аумағында миссионерлiк қызметті уәкiлеттi органда есептiк тiркеуден өткеннен кейiн жүзеге асырады.
Есептiк тiркеуден өтпей миссионерлiк қызметтi жүзеге асыру Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершiлiкке әкеп соғады.
4-2-бап. Миссионерлiк қызметтi жүзеге асыратын адамдарды
есептiк тiркеу
Миссионерлiк қызметпен айналысатын адамдарды есептiк тiркеудi жергілiктi атқарушы органдар жүргiзедi.
Қазақстан Республикасының аумағындағы миссионерлер миссионерлiк қызметтi жүзеге асыра бастаған соң бiр жылдан кейiн жергілiктi атқарушы органдарда қайта тiркеуден өтуге мiндеттi.
Есептiк тiркеу үшiн миссионерлер жергілiкті атқарушы органға мынадай құжаттар мен материалдарды ұсынады:

1) заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
2) копию доверенности или иного документа, выданного религиозной организацией на право осуществления миссионерской деятельности;
3) копию свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозная организация, которую представляет миссионер, является официально зарегистрированной в соответствии с законодательством своей страны;
4) вызов религиозной организации, зарегистрированной в Республике Казахстан;
5) литературу, аудио-, видео - материалы и (или) иные предметы религиозного назначения, предназначенные для миссионерской деятельности.
Дополнительное использование после учетной регистрации материалов религиозного содержания согласовывается с местными исполнительными органами.
При представлении указанных документов заявитель предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий личность, зарегистрированный в установленном порядке.
Учетная регистрация лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность, производится местным исполнительным органом в срок, не превышающий семи суток со дня подачи документов.";
4) часть вторую статьи 5 дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Религиозное воспитание ребенка не должно наносить ущерб его разностороннему развитию, физическому или нравственному здоровью.";
5) дополнить статьей 10-1 следующего содержания:
"Статья 10-1. Приостановление деятельности
религиозного объединения
1. Деятельность религиозного объединения может быть приостановлена по решению суда на срок от трех до шести месяцев или прокурором до вынесения решения судом. В случае приостановления деятельности религиозного объединения прокурором, он должен в течение трех дней обратиться в суд с заявлением о прекращении деятельности религиозного объединения на срок от трех до шести месяцев.
Деятельность религиозного объединения может быть приостановлена в случаях:
1) нарушения Конституции и законодательства Республики Казахстан;
2) систематического осуществления деятельности, противоречащей уставу (положению) религиозного объединения.
2. В период приостановления деятельности религиозного объединения запрещается выступать от его имени в средствах массовой информации, организовывать и проводить собрания, митинги и иные публичные выступления, а также приостанавливаются расходные операции по банковским счетам религиозного объединения, за исключением расчетов по трудовым договорам, возмещению убытков, причиненных в результате ее деятельности, и уплате штрафов.

1) дiни нанымға тиесілігін, миссионерлiк қызмет аумағы мен мерзiмi көрсетiлген өтiнiш;
2) миссионерлiк қызметтi жүзеге асыру құқығына дiни ұйым берген сенiмхаттың немесе өзге де құжаттың көшiрмесi;
3) тiркеу туралы куәлiктiң немесе миссионер мүддесiн бiлдiретiн дiни ұйым өз елiнiң заңнамасына сәйкес ресми тiркелгендігін куәландыратын өзге де құжаттың көшiрмесi;
4) Қазақстан Республикасында тiркелген дiни ұйымның шақыруы;
5) миссионерлiк қызметке арналған дiни мақсаттағы әдебиеттер, аудио-, бейне- материалдар және (немесе) өзге де заттар. Есептiк тiркелгеннен кейiнгi қосымша пайдаланылатын дiни мазмұндағы материалдар жергiлiктi атқарушы органдармен келiсіледi.
Көрсетілген құжаттарды ұсынған кезде өтiнiш берушi белгiленген тәртiппен тiркелген төлқұжатын немесе жеке басын куәландыратын өзге де құжатты көрсетедi.
Миссионерлiк қызметтi жүзеге асыратын адамдарды есептiк тiркеудi құжат берілген күннен бастап жетi тәулiктен аспайтын мерзiмде жергiлiкті атқарушы орган жүргiзедi.".
4) 5-баптың екiншi бөлiгi мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Баланы дiни тәрбиелеу оның жан-жақты дамуына, дене немесе рухани денсаулығына зиян келтiрмеуге тиiс.";
5) мынадай мазмұндағы 10-1-баппен толықтырылсын:
"10-1-бап. Дiни бiрлестiктiң қызметiн тоқтата тұру
1. Дiни бiрлестiктiң қызметiн соттың шешiмi бойынша үш айдан алты айға дейiнгi мерзiмге немесе сот шешiм шығарғанға дейiн прокурор тоқтата тұруы мүмкiн. Прокурор дiни бiрлестiктiң қызметiн тоқтата тұрған жағдайда, ол үш күн iшiнде дiни бiрлестіктің қызметін үш айдан алты айға дейiнгi мерзiмге тоқтату туралы өтiнiшпен сотқа жүгiнуге тиiс.
Дiни бiрлестiктiң қызметi:
1) Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын бұзған;
2) дiни бiрлестіктiң жарғысына (ережесiне) қайшы келетiн iс-әрекеттердi үнемi жүзеге асырған жағдайларда тоқтатыла тұруы мүмкiн.
2. Дiни бiрлестiктiң қызметi тоқтатылып тұрған кезеңде бұқаралық ақпарат құралдарында оның атынан сөйлеуге, жиналыстар, митингілер және өзге де жария сөз сөйлеудi ұйымдастыруға және өткiзуге тыйым салынады, сондай-ақ еңбек шарттары, оның қызметi салдарынан келтiрілген залалдың орнын толтыру және айыппұлдар төлеу жөнiндегi есеп айырысуларды қоспағанда, дiни бiрлестiктiң банктiк шоттары бойынша шығыс операциялары тоқтатыла тұрады.

3. Если в течение установленного срока приостановления деятельности религиозного объединения нарушения будут устранены, то религиозное объединение возобновляет свою деятельность.
4. Факт устранения религиозным объединением выявленных нарушений устанавливается судом, вынесшим решение о приостановлении деятельности религиозного объединения.";
6) статью 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Реорганизация и ликвидация религиозного
объединения
1. Реорганизация религиозного объединения (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) производится по решению ее высшего органа на территории Республики Казахстан в порядке, предусмотренном законодательными актами Республики Казахстан и уставом (положением) религиозного объединения.
2. Регистрация вновь образованного после реорганизации религиозного объединения осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Религиозное объединение ликвидируется:
1) по решению его органа;
2) по решению суда.
4. Ликвидация религиозного объединения производится ликвидационной комиссией, назначаемой высшим органом религиозного объединения, или судом в порядке, предусмотренном законодательными актами Республики Казахстан.
5. По решению суда религиозное объединение может быть ликвидировано в случаях:
1) невыполнения требований настоящего Закона;
2) неустранения в срок, установленный судом, нарушений, послуживших основанием для приостановления деятельности религиозного объединения;
3) систематического осуществления деятельности, противоречащей уставу (положению) религиозного объединения;
4) осуществления деятельности, запрещенной законодательными актами Республики Казахстан, либо с неоднократным (не менее двух раз) или грубым нарушением законодательства Республики Казахстан;
5) признания недействительной государственной регистрации религиозного объединения при установлении недостоверности сведений, содержащихся в документах, представленных для государственной регистрации, либо отмены государственной регистрации религиозного объединения;
6) в иных случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.".
6. В Закон Республики Казахстан от 15 сентября 1994 г. "Об оперативно-розыскной деятельности" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 13-14, ст. 199; 1995 г., N 24, ст. 167; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 275; 1998 г., N 24, ст. 436; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 8, ст. 53; N 17-18, ст. 245; 2002 г., N 4, ст. 32; N 15, ст. 147; N 17, ст. 155; 2004 г., N 18, ст. 106; Закон Республики Казахстан от 29 декабря 2004 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам органов юстиции", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 8 января 2005 г. и "Казахстанская правда" 7 января 2005 г.):

3. Егер дiни бiрлестіктің қызметiн тоқтата тұрудың белгіленген мерзiмi iшiнде тәртiп бұзушылықтар жойылатын болса, дiни бiрлестiк өз қызметiн қайта бастайды.
4. Дiни бiрлестiктiң орын алған тәртiп бұзушылықты жойғандығы фактiсiн дiни бiрлестiктiң қызметiн тоқтата тұру туралы шешiм шығарған сот анықтайды.";
6) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"11-бап. Дiни бiрлестiктi қайта ұйымдастыру және тарату
1. Дiни бiрлестiктi қайта ұйымдастыру (қосылу, бiрiгу, бөлiну, бөлiнiп шығу, қайта құру) Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде және дiни бiрлестіктiң жарғысында (ережесiнде) көзделген тәртiппен Қазақстан Республикасының аумағында оның жоғары органының шешiмi бойынша жүргiзіледi.
2. Қайта ұйымдастырылғаннан кейiн жаңадан құрылған дiни бiрлестiктi тiркеу Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
3. Дiни бiрлестiк:
1) оның органының шешiмi бойынша;
2) соттың шешiмi бойынша таратылады.
4. Дiни бiрлестiктi таратуды дiни бiрлестiктiң жоғары органы тағайындайтын тарату комиссиясы немесе Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген тәртiппен сот жүргiзедi.
5. Соттың шешiмi бойынша дiни бiрлестік:
1) осы Заңның талаптарын орындамаған;
2) дiни бiрлестіктiң қызметiн тоқтата тұру үшiн негiз болған тәртiп бұзушылықтарды cот белгiлеген мерзiмде жоймаған;
3) діни бiрлестiктiң жарғысына (ережесіне) қайшы келетiн iс-әрекеттердi үнемi жүзеге асырған;
4) Қазақстан Республикасының заң актілерiнде тыйым салынған қызметтi жүзеге асырған не Қазақстан Республикасының заңдарын бiрнеше мәрте (кемiнде екі рет) немесе өрескел бұзған;
5) мемлекеттік тiркеу үшiн табыс етілген құжаттардағы мәлiметтердiң дұрыс еместігі анықталған кезде дiни бiрлестiктi мемлекеттiк тiркеудi жарамсыз деп таныған не дiни бiрлестiктi мемлекеттік тiркеудiң күшi жойылған жағдайларда;
6) Қазақстан Республикасының заң актілерiнде көзделген өзге де жағдайларда таратылуы мүмкiн.".
6. "Жедел-iздестіру қызметi туралы" 1994 жылғы 15 қыркүйектегi Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 13-14, 199-құжат; 1995 ж., N 24, 167-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 14, 275-құжат; 1998 ж., N 24, 436-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 17-18, 245-құжат; 2002 ж., N 4, 32-құжат; N 15, 147-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 жылғы 8 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және 2005 жылғы 7 қаңтарда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актілерiне әдiлет органдары мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 29 желтоқсандағы  Заңы ):

1) в абзаце четвертом пункта 3 статьи 11 слова "по внешним признакам на почтово-телеграфных каналах" заменить словами "на сетях";
2) в статье 12:
в подпункте б) пункта 2 слова "по внешним признакам на почтово-телеграфных каналах" заменить словами "на сетях";
в пункте 4 слова "Оперативно-розыскные мероприятия" заменить словами "Специальные оперативно-розыскные мероприятия".
7. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 35; N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 14, ст. 274; 1997 г., N 12, ст. 183; 1998 г., N 5-6, ст. 50; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 63, 64; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 1; N 8, ст. 52; N 24, ст. 338; 2002 г., N 18, ст. 157; 2003 г., N 4, ст. 25; N 15, ст. 139; 2004 г., N 5, ст. 30):
1) часть девятую статьи 6 после слов "Об общественных объединениях," дополнить словами "О политических партиях,";
2) статью 9 дополнить частью второй следующего содержания:
"Государственная регистрация (перерегистрация) политических партий и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должна быть произведена не позднее одного месяца со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.".
8. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 1996 г. "Об административном надзоре за лицами, освобожденными из мест лишения свободы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 13, ст. 272; 2002 г., N 18, ст. 158):
подпункт а) статьи 2 дополнить словами "а равно за преступления, содержащие признаки экстремизма;".
9. В Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 г. "О средствах массовой информации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 21, ст. 771; 2001 г., N 10, ст. 122; 2003 г., N 24, ст. 175):
1) статью 2 дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Не допускается разглашение сведений, составляющих государственные секреты или иную охраняемую законом тайну, пропаганда и оправдание терроризма и экстремизма, распространение информации, раскрывающей технические приемы, тактику данных операций в ходе проведения антитеррористических операций в Республике Казахстан, пропаганда наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также порнографии.";

1) 11-баптың 3-тармағының төртiншi абзацында "почта, телеграф арналарында сыртқы белгілерi бойынша" деген сөздер "желiлерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 12-бапта:
2-тармақтың б) тармақшасында "почта, телеграф арналарында сыртқы белгілері бойынша" деген сөздер "желілерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта "жедел-iздестiру шаралары" деген сөздер "арнайы жедел-iздестiру шаралары" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. "Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегі Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 35-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 12, 183-құжат; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 63, 64-құжаттар; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 1-құжат; N 8, 52-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 18, 157-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат):
1) 6-баптың тоғызыншы бөлiгі "Қоғамдық бiрлестiктер туралы," деген сөздерден кейiн "Саяси партиялар туралы," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 9-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Саяси партияларды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) және олардың филиалдары мен өкілдiктерiн есептiк тiркеу (қайта тiркеу) қажеттi құжаттар қоса тiркелiп, өтiнiш берілген күннен бастап бiр айдан кешiктiрiлмей жүргізілуге тиіс.".
8. "Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды әкiмшілiк қадағалау туралы" 1996 жылғы 15 шiлдедегі Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 13, 272-құжат; 2002 ж., N 18, 158-құжат):
2-баптың а) тармақшасы "қылмыстар үшiн" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ экстремизм белгілерiн қамтитын қылмыстар үшiн" деген сөздермен толықтырылсын.
9. "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 21, 771-құжат; 2001 ж., N 10, 122-құжaт; 2003 ж., N 24, 175-құжат):
1) 2-бап мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Мемлекеттiк құпияны немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәлiметтердi жария етуге, терроризм мен экстремизмдi насихаттауға және ақтауға, Қазақстан Республикасында террорға қарсы операцияларды жүргiзу барысында осы операциялардың техникалық тәсiлдерiн, тактикасын ашатын ақпараттарды таратуға есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды, сондай-ақ порнографияны насихаттауға жол берiлмейдi.";

2) в статье 13:
в пункте 1:
слова "Приостановление либо" исключить;
дополнить предложениями следующего содержания:
"Выпуск (выход в эфир) средства массовой информации может быть приостановлен собственником, судом или прокурором. В случае приостановления выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации прокурором, он должен в течение трех дней обратиться в суд с заявлением о прекращении выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации.";
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Основаниями для приостановления выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации в установленном законом порядке являются: разглашение сведений, составляющих государственные секреты или иную охраняемую законом тайну, пропаганда или агитация культа жестокости и насилия, социального, расового, национального, религиозного, сословного и родового превосходства, распространение информации, раскрывающей технические приемы и тактику антитеррористических операций, пропаганда наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, распространение теле-, радио-, видеопродукции, продукции порнографического, сексуально-эротического характера, нарушение требований, предусмотренных пунктом 3 статьи 2, статьей 3, пунктом 3-2 статьи 10, а также повторное нарушение в течение года требований пункта 3-1 статьи 14, статьи 15 настоящего Закона.
4. Основаниями для прекращения выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации являются: пропаганда и агитация насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, пропаганда и оправдание терроризма и экстремизма, а также неустранение причин приостановления выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации в установленный срок.
Прекращение выпуска (выхода в эфир) средства массовой информации возможно также по решению собственника в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
10. В Закон Республики Казахстан от 16 января 2001 г. "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 1, ст. 8; N 24, ст. 338; 2003 г., N 11, ст. 56; 2004 г., N 5, ст. 30; N 10, ст. 56):
в статье 41:
пункт 2 дополнить частью второй следующего содержания:
"Некоммерческая организация, осуществляющая деятельность за счет средств, предоставляемых безвозмездно иностранными государствами, международными и иностранными организациями и гражданами, лицами без гражданства, представляют отчет об использовании данных средств налоговым органам в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";

2) 13-бапта:
1-тармақта:
"тоқтатыла тұруы не" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Бұқаралық ақпарат құралын шығаруды (эфирге шығаруды) меншiк иесi, сот немесе прокурор тоқтата тұруы мүмкiн. Прокурор бұқаралық ақпарат құралын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтата тұрған жағдайда, ол үш күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтату туралы өтiнiшпен сотқа жүгінуге тиiс.";
3 және 4-тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттiк құпияны немесе заңмен қорғалатын өзге құпияны құрайтын мәлiметтердi жария ету, қатыгездiк пен зорлыққа бас ұруды, әлеуметтiк, нәсілдiк, ұлттық, дiни, тектiк-топтық және рулық астамшылықты насихаттау немесе үгіттеу, террорға қарсы операциялардың техникалық тәсілдерi мен тактикасын ашатын ақпараттарды тарату, есiрткi құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды насихаттау, теле-, радио-, бейнеөнiмдердi, порнографиялық жыныстық-эротикалық сипаттағы өнiмдердi насихаттау, осы Заңның 2-бабының 3-тармағында, 3-бапта 10-баптың 3-2-тармағында көзделген талаптарды бұзу, 14-баптың 3-1-тармағының, 15-баптың талаптарын бiр жыл iшiнде қайталап бұзу белгiленген тәртiппен бұқаралық ақпарат құралдарын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтата тұруға негіз болып табылады.
4. Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертудi, тұтастығын бұзуды, мемлекет қауiпсiздiгiне нұқсан келтiрудi, соғысты насихаттау және үгіттеу, терроризм мен экстремизмдi насихаттау және ақтау, сондай-ақ белгіленген мерзiмде бұқаралық ақпарат құралын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтата тұру себебiн жоймау бұқаралық ақпарат құралдарын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтатуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес меншiк иесiнiң шешiмi бойынша да бұқаралық ақпарат құралдарын шығаруды (эфирге шығаруды) тоқтатуға болады.".
10. "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 1, 8-құжат; N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 10, 56-құжат):
41-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Шет мемлекеттер, халықаралық және шетелдiк ұйымдар мен азаматтар, азаматтығы жоқ адамдар өтеусіз негiзде беретiн қаражаттың есебінен қызметiн жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйымдар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес салық органдарына осы қаражатты пайдалану туралы есеп ұсынады.";

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Филиалы и представительства (обособленные подразделения) иностранных и международных некоммерческих организаций, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан, ежегодно публикуют в печатных изданиях информацию о своей деятельности, в том числе о своих учредителях, составе имущества, об источниках формирования и направлениях расходования денег.".
11. В Закон Республики Казахстан от 15 июля 2002 г. "О политических партиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 16, ст. 153):
1) в статье 6:
пункт 1 дополнить предложениями следующего содержания:
"Граждане принимают личное участие на учредительном съезде (конференции) политической партии. Представительство граждан по доверенности на учредительном съезде (конференции) политической партии не допускается. Финансирование создания политической партии, в том числе организации проведения учредительного съезда (конференции), осуществляется в соответствии с требованиями статьи 18 настоящего Закона.";
пункт 2 дополнить словами "на электронном и бумажном носителях";
2) подпункт 4) пункта 7 статьи 10 после слова "партии" дополнить словами "на электронном и бумажном носителях";
3) статью 11 изложить в следующей редакции:
"Статья 11. Отказ в государственной регистрации
политической партии
1. Регистрирующий орган отказывает в государственной регистрации политической партии по основаниям, предусмотренным законодательными актами, а также в случае нарушения установленного законом порядка образования партии, несоответствия представленных документов, в том числе ее учредительных документов и списков членов партии, ее структурных подразделений (филиалов и представительств) законодательным актам Республики Казахстан.
Регистрирующий орган отказывает в учетной регистрации структурного подразделения (филиала или представительства) политической партии по основаниям, предусмотренным законодательными актами, а также в случае нарушения установленного законодательством порядка создания структурного подразделения (филиала и представительства), несоответствия представленных на учетную регистрацию документов, в том числе списков членов партии законодательным актам Республики Казахстан.
2. В случае отказа в государственной регистрации политическая партия может представить повторно в регистрирующий орган документы для ее государственной регистрации по истечении трех месяцев.
3. Отказ в государственной регистрации политической партии, учетной регистрации ее структурных подразделений (филиалов и представительств) может быть обжалован в судебном порядке.";

мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының аумағында қызметiн жүзеге асыратын шетелдiк және халықаралық коммерциялық емес ұйымдардың филиалдары мен өкiлдiктерi (оқшауланған бөлiмшелерi) баспасөз басылымдарында өз қызметi туралы, соның iшiнде өз құрылтайшылары, мүлiктiң құрамы туралы, қалыптастыру көздерi мен ақшаны жұмсау бағыттары туралы жыл сайын жариялайды.".
11. "Саяси партиялар туралы" 2002 жылғы 15 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 16, 153-құжат):
1) 6-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Азаматтар саяси партияның құрылтай съезiне (конференциясына) жеке қатысады. Азаматтардың өкiлдігі саяси партияның құрылтай съезiне (конференциясына) сенiмхатпен жiберілмейдi. Саяси партияның құрылуын, соның iшiнде құрылтай съезiнiң (конференция) өткiзiлуiн ұйымдастыруды қаржыландыру осы Заңның 18-бабының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.";
2-тармақ "нысан бойынша" деген сөздерден кейiн "электрондық жеткiзушi арқылы және қағазға түсiрiлген күйінде" деген сөздермен толықтырылсын.
2) 10-баптың 7-тармағының 4) тармақшасы "сай келетiн" деген сөздерден кейiн "электрондық жеткізуші арқылы және қағазға түсiрілген күйiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 11-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"11-бап. Саяси партияны мемлекеттiк тiркеуден бас тарту
1. Тiркеушi орган заң актілерiнде көзделген негiздемелер бойынша, сондай-ақ партия құрудың заңда белгiленген тәртiбiн бұзған, ұсынылған құжаттар, соның ішiнде оның құрылтай құжаттары мен партия мүшелерiнiң, оның құрылымдық бөлiмшелерiнiң (филиалдары мен өкiлдiктерi) тiзiмдерi Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес келмеген жағдайда саяси партияны мемлекеттік тiркеуден бас тартады.
Тiркеушi орган заң актiлерiне көзделген негiздемелер бойынша, сондай-ақ құрылымдық бөлiмшенi (филиалды немесе өкілдiктi) құрудың заңдарда белгiленген тәртiбiн бұзған, есептiк тiркеуге ұсынылған құжаттар, соның iшiнде партия мүшелерiнiң тiзiмдерi Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес келмеген жағдайда саяси партияның құрылымдық бөлiмшесiн (филиалын немесе өкiлдiктi) есептiк тiркеуден бас тартады.
2. Мемлекеттiк тiркеуден бас тартылған жағдайда саяси партия тiркеушi органға үш ай өткен соң оны мемлекеттiк тiркеу үшiн құжаттар ұсына алады.
3. Саяси партияны мемлекеттiк тiркеуден, оның құрылымдық бөлiмшелерiн (филиалдары мен өкiлдiктерiн) есептiк тiркеуден бас тарту сот тәртiбiмен шағымдалуы мүмкiн.";

4) статью 12 дополнить частью второй следующего содержания:
"Проверка достоверности списков инициативной группы граждан по созданию политической партии, членов политической партии на соответствие требованиям пункта 1 статьи 6, статьи 8, пункта 6 статьи 10 настоящего Закона осуществляется соответствующими государственными органами в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.";
5) в пункте 1 статьи 13:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Деятельность политической партии может быть приостановлена по решению суда на срок от трех до шести месяцев или прокурором до вынесения решения судом. В случае приостановления деятельности политической партии прокурором, он должен в течение трех дней обратиться в суд с заявлением о прекращении деятельности политической партии.
Деятельность политической партии может быть приостановлена в случаях:";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) несоответствия численности членов политической партии требованиям пункта 6 статьи 10 настоящего Закона.";
6) в пункте 5 статьи 14:
подпункт 7) дополнить словами ", принятия политической партией пожертвований, запрещенных настоящим Законом";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) осуществления деятельности политической партией, ее структурным подразделениями (филиалами или представительствами) без перерегистрации в случаях, предусмотренных законодательством;";
7) в статье 18:
пункт 2 дополнить частью второй следующего содержания:
"Пожертвования, поступившие от лиц, указанных в настоящем пункте, зачисляются в доход государства по решению суда.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Годовая финансовая отчетность политической партии ежегодно публикуется в республиканских печатных изданиях.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования, за исключением подпунктов 2), 3), 4), 6) пункта 2 и подпунктов 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) пункта 4 статьи 1 настоящего Закона, которые вводятся в действие по истечении десяти дней со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

4) 12-бап мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Азаматтардың саяси партия құру жөнiндегi бастамашыл тобының, саяси партия мүшелерi тiзiмдерiнiң дұрыстығы осы Заңның 6-бабы 1-тармағының, 8-бабының, 10-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келуiн тексерудi Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын тәртiппен тиiстi мемлекеттiк органдар жүзеге асырады.";
5) 13-баптың 1-тармағында:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Саяси партияның қызметiн сот шешiмi бойынша үш айдан алты айға дейiнгi мерзiмге немесе прокурор сот шешiмi шыққанға дейiн тоқтата тұруы мүмкiн. Прокурор саяси партияның қызметiн тоқтата тұрған жағдайда, ол үш күн iшiнде саяси партияның қызметiн тоқтату туралы өтiнiшпен сотқа жүгiнуге тиiс.
Саяси партияның қызметi:".
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) саяси партиялар мүшелерінің саны осы Заңның 10-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келмеген;";
6) 14-баптың 5-тармағында:
7) тармақша мынадай сөздермен толықтырылсын "саяси партия осы Заңда тыйым салынған қайырмалдықтарды қабылдаған";
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) саяси партия, оның құрылымдық бөлiмшелерi (филиалдары немесе өкiлдiктерi) қызметiн заңдарда көзделген жағдайларда қайта тiркеусiз жүзеге асырған;";
7) 18-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Осы тармақта көрсетiлген адамдардан келiп түскен қайырмалдықтар соттың шешiмi бойынша мемлекеттің кiрiсiне аударылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Саяси партияның жылдық қаржылық есебi жыл сайын республикалық баспасөз басылымдарында жарияланады.".
2-бап. Осы Заң оны ресми жариялаған күннен бастап, он күн өткен соң қолданысқа енгiзiлетін осы Заңның 1-бабы 2-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшаларын және 4-тармағының 1)-7) тармақшаларын қоспағанда, ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi