Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 419. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2013 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.02.2013 № 81 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2011 № 1328 (вводится в действие с 30.01.2012).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 11.11.2011 № 1328 (вводится в действие с 30.01.2012);
2) квалификационные требования к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов);
3) квалификационные требования к деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532) следующее дополнение:
в Положении о Комитете регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце третьем подпункта 2) пункта 10 после слова "имущества" дополнить словами "(за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов".
3. Признать утратившими силу:
1) подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1389 "Вопросы лицензирования деятельности по оценке имущества" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 39, ст. 490);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2005 года N 821 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1389" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 32, ст. 438).

Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 мамырдағы N 419 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 ақпандағы № 81 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.02.2013 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.11 N 1328 (2012.01.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылар назарына!
Осы Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.11 N 1328 (2012.01.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары;
3) Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.11.11 N 1328 (2012.01.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері"» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті туралы ережеде:
10-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацындағы»"мүлікті бағалау" деген сөздерден кейін "(зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау" деген сөздермен толықтырылсын.
3. Мыналардың:
1)»"Мүлікті бағалау жөніндегі қызметті лицензиялаудың мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1389 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 39, 490-құжат) 1-тармағы 1) тармақшасының;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 тамыздағы N 821 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 32, 438-құжат) күші жойылды деп танылсын.

4. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2007 года N 419
Правила
лицензирования деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных активов
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 11.11.2011 № 1328 (вводится в действие с 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2007 года N 419
Квалификационные требования
к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов
интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 15.04.2010 № 318 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Лицензия на право занятия деятельностью по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) выдается заявителю, квалификационный уровень которого соответствует настоящим требованиям.
2. Квалификационные требования, предъявляемые к физическим лицам для осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов):
1) наличие высшего образования по специальности "оценка" и (или) высшего экономического или технического образования;
2) для лиц с высшим экономическим и (или) техническим образованием прохождение стажировки по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов);
3) прохождение квалификационного экзамена в Квалификационной комиссии по оценочной деятельности.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).
2-1. Лицензия для осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) не может быть выдана лицу:
1) имеющему не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость;
2) признанному в установленном порядке ограниченно дееспособным или недееспособным;
3) действие лицензии которого прекращено в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Квалификационные требования дополнены пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).

4. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 25 мамырдағы
N 419 қаулысымен
бекітілген
Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Қосымша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.11 N 1328 (2012.01.30 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 25 мамырдағы
N 419 қаулысымен
бекітілген
Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық
емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.04.15 № 318 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
1. Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия біліктілік деңгейі осы талаптарға сәйкес келетін өтініш берушіге беріледі.
2. Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін жеке тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:
1) «бағалау» мамандығы бойынша жоғары білімінің және (немесе) жоғары экономикалық немесе техникалық білімінің болуы;
2) жоғары экономикалық және (немесе) техникалық білімі бар тұлғалар үшін мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бойынша тағылымдамадан өтуі;
3) Бағалау қызметі жөніндегі біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханынан өтуі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.
2-1. Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:
1) заңда белгіленген тәртіппен соттылығы өтелмеген немесе алынбаған;
2) белгіленген тәртіппен әрекет қабілеті шектеулі немесе әрекетке қабілетсіз деп танылған;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лицензиясының қолданылуы тоқтатылған адамға берілмейді.
Ескерту. Біліктілік талаптары 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.

3. Юридическое лицо получает лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) при наличии в его штате не менее двух работников, имеющих лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) включая директора юридического лица.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 2007 года N 419
Квалификационные требования
к деятельности по оценке интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов
Сноска. Квалификационные требования в редакции постановления Правительства РК от 15.04.2010 № 318 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Лицензия на право занятия деятельностью по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов выдается заявителю, квалификационный уровень которого соответствует настоящим требованиям.
2. Квалификационные требования, предъявляемые к физическим лицам для осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов:
1) наличие высшего образования по специальности "оценка" и (или) высшего экономического или технического образования;
2) для лиц с высшим экономическим и (или) техническим образованием прохождение стажировки по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов;
3) прохождение квалификационного экзамена в Квалификационной комиссии по оценочной деятельности.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).
2-1. Лицензия для осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов не может быть выдана лицу:
1) имеющему не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость;
2) признанному в установленном порядке ограниченно дееспособным или недееспособным;
3) действие лицензии которого прекращено в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Квалификационные требования дополнены пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).

3. Заңды тұлғаның штатында мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар не заңды тұлғаның директорын қоса алғанда, не кемінде екі қызметкері болған кезде заңды тұлға мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 25 мамырдағы
N 419 қаулысымен
бекітілген
Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын
бағалау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.04.15 № 318 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
1. Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензия біліктілік деңгейі осы талаптарға сәйкес келетін өтініш берушіге беріледі.
2. Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін жеке тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:
1) «бағалау» мамандығы бойынша жоғары білімінің және (немесе) жоғары экономикалық немесе техникалық білімінің болуы;
2) жоғары экономикалық және (немесе) техникалық білімі бар тұлғалар үшін зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау бойынша тағылымдамадан өтуі;
3) Бағалау қызметі жөніндегі біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханынан өтуі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.
2-1. Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:
1) заңда белгіленген тәртіппен соттылығы өтелмеген немесе алынбаған;
2) белгіленген тәртіппен әрекет қабілеті шектеулі немесе әрекетке қабілетсіз деп танылған;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лицензиясының қолданылуы тоқтатылған адамға берілмейді.
Ескерту. Біліктілік талаптары 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.

3. Юридическое лицо получает лицензию на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов при наличии в его штате не менее двух работников, имеющих лицензию на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов, включая директора юридического лица.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.05.2011 № 552 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).

3. Заңды тұлғаның штатында зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар не заңды тұлғаның директорын қоса алғанда, кемінде екі қызметкері болған кезде заңды тұлға зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.05.20 № 552 (ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) Қаулысымен.