Об утверждении натуральных норм продовольствия, оборудования и столово-кухонной посуды органов внутренних дел, учебных заведений, лечебных учреждений, служебных животных Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2007 года N 677. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2016 года № 53
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.02.2016 № 53 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 01.10.2015 г. № 800.
В соответствии со статьей 71 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы продовольствия, оборудования и столово-кухонной посуды органов внутренних дел, учебных заведений, лечебных учреждений, служебных животных Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Установить, что закуп продовольствия, оборудования и столово-кухонной посуды осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 августа 2007 года N 677
Натуральные нормы
продовольствия, оборудования и столово-кухонной посуды
органов внутренних дел, учебных заведений, лечебных
учреждений, служебных животных Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Натуральная норма 1
продовольственного пайка курсантов и слушателей учебных
заведений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
N
п/п
Наименование продуктов
Грамм на 1
чел. в сутки
1
2
3
1
Мука пшеничная первого сорта
(обогащенная)

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ішкі істер органдары, оқу орындары, емдеу мекемелері, қызметтік жануарлар азық-түлігінің, жабдықтарының және асханалық-ас үй ыдыс-аяғының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 тамыздағы N 677 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 ақпандағы № 53 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.02.2016 № 53 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 71-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ішкі істер органдары, оқу орындары, емдеу мекемелері, қызметтік жануарлары азық-түлігінің, жабдықтарының және асханалық-ас үй ыдыс-аяғының заттай нормалары бекітілсін.
2. Азық-түлікті, жабдықтарды және асханалық-ас үй ыдыс-аяғын сатып алу тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 6 тамыздағы
N 677 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ішкі істер органдары, оқу орындары, емдеу мекемелері, қызметтік жануарлар азық-түлігінің, жабдықтарының және асханалық-ас үй ыдыс-аяғының заттай нормалары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларының азық-түлік үлесінің
1-заттай нормасы
Р/с Өнімдердің атауы 1 адамға күніне грамм
1
2
3
1
Бірінші сұрыпты бидай ұны (құнарландырылған)

0,6/1
* единица измерения яиц куриных в штуках, выдается 5 штук в
неделю
Примечание .
По данной норме обеспечиваются:
1) курсанты и слушатели учебных заведений Министерства внутренних дел, получающие стипендию;
2) лица рядового и младшего начальствующего состава органов внутренних дел, находящиеся на казарменном положении в период прохождения первоначальной подготовки в училище Министерства внутренних дел.
Натуральная норма 2
продовольственного пайка больных, находящихся
на излечении или обследовании в медицинских учреждениях
органов внутренних дел, учебных заведений
Министерства внутренних дел Республики Казахстан
N
п/п
Наименование продуктов
Количество на
1 чел. в сутки,
в граммах
1
2
3
1
Мука пшеничная первого сорта

0,6/1
* тауық жұмыртқасының өлшем бірлігі данамен, аптасына 5 дана беріледі
Ескертпе .
Осы норма бойынша мыналар қамтамасыз етіледі:
1) Ішкі істер министрлігі оқу орындарының стипендия алатын курсанттары мен тыңдаушылары;
2) Ішкі істер министрлігінің училищесінде алғашқы даярлықтан өту кезеңінде казармалық жағдайда жүрген ішкі істер органдарының қатардағы және кіші басшы құрамдағы адамдары.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі істер органдарының, оқу орындарының медициналық мекемелерінде емдеуде немесе тексеруде жүрген аурулардың азық-түлік
үлесінің 2-заттай нормасы
N Р/с Өнімдердің атауы 1 адамға тәулігіне грамм мөлшері
1
2
3
1
Бірінші сұрыпты бидай ұны

1. Ежесуточно на подстилку для лошадей и жеребят выдавать 1,6 кг соломы.
2. Вместо указанного в данных нормах фуража выдавать для кормления на одну лошадь в сутки:
1) при содержании на пунктах приема лошадей, полученных от поставщиков и при перевозках их наземным и водным транспортом: сена - 13 кг, соломы - 1,5 кг, а в период с 1 октября по 1 апреля при перевозках на расстояние свыше 1000 км - сена 15 кг, соломы - 1,5 кг;
2) для штатных лошадей конно-спортивных команд: сена - 6 кг, овса - 5 кг, отрубей пшеничных - 1 кг, кукурузы дробленой - 1 кг, муки травяной - 1 кг, мелассы-патоки - 0,5 кг, льняного семени - 0,05 кг, подкормки витаминно-минеральной - 0,5 кг, соли - 0,05 кг.
3. Дополнительно к данным нормам выдавать на одну лошадь в сутки:
1) для штатных лошадей конно-спортивных команд в период подготовки и проведения соревнований - 0,5 кг витаминно-минеральной подкормки;
2) для лошадей, поступивших от поставщиков в подразделения ОВД на восполнение некомплекта, в течение первых трех месяцев пребывания - 1 кг сена;
3) для больных лошадей в период подготовки пребывания в лечебно-ветеринарных учреждениях - 3 кг корнеплодов и 1 кг отрубей;

1. Күн сайын төсенішке аттар мен құлындар үшін - 1,6 кг сабан берілсін.
2. Осы нормада аталған жем-шөптің орнына бір жылқыға тәулігіне:
1) қабылдау пункттерінде жеткізушілерден алынған жылқыларды ұстау кезінде және оларды жер үсті және су көлігімен тасымалдаған кезде: шөп - 13 кг, сабан - 1,5 кг, 1 қазаннан 1 сәуірге дейінгі кезеңде 1000 км аса тасымалдау кезінде - шөп 15 кг, сабан - 1,5 кг.
2) ат спорты командаларының штаттық жылқылары үшін: шөп - 6 кг, сұлы - 5 кг, бидай кебегі - 1 кг, ұсақталған жүгері - 1 кг, шөп ұны - 1 кг, меласса-патока - 5 кг, зығыр дәні - 0,05 кг, витамин-минералды қосымша жем -0,5 кг, тұз - 0,05 кг.
3. Осы нормаларға қосымша бір жылқыға тәулігіне мыналарды беру:
1) дайындық және жарыстарды өткізу кезеңінде атты спорттық командалардың штаттық жылқылары үшін - 0,5 кг витамин-минералды қосымша азықтандыру;
2) IIO жиынтығын толтыру үшін жеткізушілерден келіп түскен жылқылар үшін келген алдыңғы үш айында - 1 кг шөп;
3) емдеу-мал-дәрігерлік мекемелерінде болған кезеңінде ауру жылқылар үшін - 3 кг тамыр жемістер және 1 кг кебек;

300
100
6
Соль
15
10
Примечание .
1. Для племенных собак в питомниках дополнительно к данной норме 50 гр. мяса второй категории или 125 гр. мясных субпродуктов второй категории на одну собаку в сутки.
2. Для больных собак по заключениям специалистов ветеринарной службы разрешается выдавать вместо 200 гр. крупы овсяной или пшена такое же количество риса.
3. По заключениям специалистов ветеринарной службы разрешается дополнительно к данной форме выдавать на одну собаку в сутки:

300
100
6
Тұз
15
10
Ескертпе .
1. Питомниктердегі асыл тұқымды иттер үшін бір итке осы нормаға қосымша 50 г екінші санатты ет немесе 125 г екінші санатты қосалқы ет азық-түлігі беріледі.
2. Ауру иттер үшін мал-дәрігерлік қызметі мамандарының қорытындылары бойынша 200 г сұлы жармасының немесе тарының орнына осындай мөлшерде күріш беруге рұқсат етіледі.
3. Осы нормаға қосымша мал-дәрігерлік қызметі мамандарының қорытындылары бойынша бір итке тәулігіне мыналарды беру:

1) для больных собак - 500 гр. молока;
2) для щенных сук - 100 гр. мяса второй категории или 250 гр. мясных субпродуктов второй категорий;
3) для кормящих сук (до отъема щенков) в питомниках - 100 гр. мяса второй категории или 250 гр. мясным субпродуктов второй категории, а также 500 гр. молока;
4) для собак, охраняющих вредные для их здоровья объекты - 500 гр. молока;
5) комплексные поливитаминные и минеральные препараты - взрослым собакам - 15 гр., щенкам и растущим собакам - 5-10 гр.
4. В условиях транспортировки при нахождении в пути более двенадцати часов разрешается вместо продуктов, предусмотренных данной нормой, выдавать по две банки мясорастительных консервов расфасовкой по 350 гр. или сухой корм типа "Pedigree", "Royal Canin", "Eucanuba" пo 700 гр. на одну собаку в сутки.
5. Щенкам до четырехмесячного возраста с ежедневным равномерным увеличением выдавать:
1) крупу овсяную, пшено - с трехнедельного возраста, начиная с 40 гр.;
2) мясо 2-ой категории или конину - с месячного возраста, начиная с 20 гр., а мясные субпродукты второй категории - с 40 гр.
6. На подстилку выдавать для взрослой собаки 800 гр. и для щенков 400 гр. соломы в сутки.
7. В пределах установленной суточной нормы кормления разрешается выдавать сухие корма типа "Pedigree", "Royal Canin", "Eucanuba" для служебных собак из расчета:
Категория собак
Ед.
изм.
Количество корма в зависимости от
веса собаки и возраста щенка
до
40 кг
40 кг-
50 кг
щенки
до 1
месяца
щенки
с 1-2
месяцев
щенки
с 2-4 месяцев
Взрослые собаки
грамм
510
640
- - -
Племенные собаки
грамм
510
640
- - -
Щенки
грамм
- -

1) ауру иттер үшін - 500 г сүт;
2) күшіктеген қаншықтар үшін - 100 г екінші санатты ет немесе 250 г қосымша ет өнімдері;
3) күшіктерін емізетін қаншықтар үшін (күшіктерін бөліп алғанша) питомниктерде - екінші санатты 100 г ет немесе екінші санатты 250 г қосымша ет өнімдері, сондай-ақ 500 г сүт;
4) денсаулықтарына зиянды объектілерді күзететін иттер үшін - 500 г сүт;
5) ересек иттерге - 15 г, күшіктерге және өсетін иттерге - 5-10 г комплексті поливитаминдер және минералды препараттар беріледі.
4. Он екі сағаттан асатын жолда тасымалдау кезінде осы нормада көзделген азық-түлік орнына бір итке тәулігіне қара бидай ұны мен бірінші сұрыпты бидай ұнының қосындысынан пісірілген 700 г нан және әрқайсысы 350 г болатын "Pedigree", "Royal Canin", "Eucanuba" типті құрғақ азық үш банкадан ет-өсімдікті консервілері берілсін.
5. Күшіктерге 4-айлық жасқа дейін күн сайынғы арттырумен:
1) сұлы жармасы, тары - үш апталық жасынан 40 г бастап;
2) екінші санатты ет немесе жылқы еті - бір айлық жасынан 20 г бастап, ал екінші санатты азық-түлік - 40 г бастап берілсін.
6. Төсенішке тәулігіне ересек итке 800 г және күшік үшін 400 г сабан берілсін.
7. Белгіленген тәуліктік нормалар шегінде қызметтік иттер үшін "Pedigree", "Royal Canin", "Eucanuba" типті құрғақ азық есебінен:
Иттердің санаты Өлшем бірлі- гі Иттің салмағы мен жасына байланысты азық мөлшері
40 кг- ға  дейін 40-50 кг 1 айлық  күшік- тер 1-2
айлық
күшіктер
2-4
айлық
күшіктер
Ересек иттер
грамм
510
640
-
-
-
Асыл тұқымды  иттер
грамм
510
640
-
-
-
Күшіктер
грамм
-
-

200
150
Примечание .
Овес и сено могут быть заменены комбикормом, ячменем, кукурузой, отрубями, жмыхами, зеленой массой и др., согласно нормам замены основных видов фуража. Сено в летнее время заменяется свежескошенной зеленой травой и клевером из расчета 20-50 кг на одну голову. К заменяющим кормам лошадей надо приучать постепенно. Корма, заменяющие овес, как правило, следует начинать давать с 500 г., ежедневно увеличивая норму на 500 г. Порядок перевода лошадей с одного корма на другой устанавливается ветеринарной службой. Ячмень следует скармливать лошадям в дробленом или плющенном виде или предварительно замоченным в воде в течение 6-12 часов. Замена овса ячменем может производиться в объеме всей суточной дачи овса. Кукурузу перед дачей в корм рекомендуется дробить, плющить или размалывать в крупу мелкого помола (но не в муку). Такая подготовка кормов облегчает их усвоение. Замена овса кукурузой может производиться в размере не более половины суточной дачи.
Отруби рекомендуется давать слегка смоченными или перемешанными с увлажненной резкой из сена (сухие отруби, засыпанные в чистом виде, попадают в ноздри лошади при дыхании и раздражают верхние дыхательные пути). Смешивать отруби с овсом не следует, так как в этом случае лошадь плохо пережевывает или заглатывает их целиком.

200
150
Ескертпе.
Сұлы мен пішен жем-шөптің негізгі түрлерін ауыстыру нормаларына сәйкес құрама жеммен, арпамен, жүгерімен, кебекпен, күнжарамен, жасыл массамен және басқалармен ауыстырылуы мүмкін. Пішен жазғы уақытта бір басына 20-50 кг есебінен жаңадан орылған жасыл шөппен және жоңышқамен ауыстырылады. Аттарды ауыстырылатын жемдерге біртіндеп үйрету керек. Сұлыны ауыстыратын жемді, әдетте, 500 г бастап күнделікті норманы 500 г көбейте отырып, беру керек. Аттарды бір жемнен басқа жемге ауыстыру тәртібін бөлімнің ветеринарлық қызметі белгілейді. Аттарға арпаны ұнтақталған немесе жаншылған түрінде немесе алдын ала 6-12 сағат бойынша суға салынып дымқылданған күйінде беру керек. Сұлыны арпамен ауыстыру сұлыны берудің бүкіл тәуліктік көлемінде берілуі мүмкін. Жүгеріні берер алдында ұнтақтап, жаншып немесе майдалап жарма етіп тарту (ұн болмау керек) ұсынылады. Жемдерді осындай дайындау олардың қорытылуын жеңілдетеді. Сұлыны жүгерімен ауыстыру тәуліктік берілетін норманың жартысынан аспайтын мөлшерде жүргізіледі.
Кебектерді аздап дымқылданған немесе суланған кесінді пішенмен (таза түрінде себілген құрғақ кебек тыныс алған кезде аттың танауына түсіп, жоғары тыныс алу жолдарын тітіркендіреді) араластырып беру ұсынылады. Кебекті сұлымен араластырудың қажеті жоқ, өйткені ат мұндай жағдайда дұрыс шайнамайды немесе оларды түйдегімен жұтады.

алюминиевые емкостью 7,0
литра
шт.
2
3
5
77
Мешки тканевые для
продовольственных складов
шт.
50
150
250
Примечание .
1. На каждое лечебное отделение больницы госпиталя, при приеме пищи больными непосредственно в этих отделениях выдаются:
весы настольные п/н 2-10 кг - 1 шт.
печь - 1 шт.
кипятильники непрерывного действия - 1 шт.
диспенсер - 1 шт.
плиты кухонные 1-2 комфорочные - 1 шт.
электромармитные прилавки 3-комфорочные - 1 шт.
электромармитные прилавки
стационарные - 1 шт.
холодильники бытовые - 1 шт.
ванные моечные 3-секционные - 2 шт.
вазы стеклянные для цветов - 1 шт.
вазы для фруктов - 1 шт.
ведра оцинкованные - 2 шт.
ведра эмалированные - 3 шт.
кастрюли глубокие из нержавеющей стали емкостью
до 10 литров - 3 шт.
котлы наплитные из нержавеющей стали емкостью
20-50 литров - 2 шт.
ложки разливательные из нержавеющей стали:
емкостью 0,2 литра - 3 шт.
емкостью 0,5-0,75 литра - 5 шт.
ножи - 1 шт.
ножи консервные - 1 шт.
ножи хлеборезные - 1 шт.
подносы для подачи пищи - 1 шт.
приборы для воды - 1 к-т
противни стальные - 1 шт.
сковороды - 1 шт.
столы обеденные 4 местные с комплектами стульев - по числу
посадочных
мест
столы производственные - 3 шт.
тазы оцинкованные круглые - 2 шт.
чайники фарфоровые для заварки чая - 2 шт.
чайники алюминиевые штампованные полированные
емкостью 3,0 литра - 2 шт.
2. На каждую палату больных выдаются:
вазы стеклянные для фруктов - 1 шт.
вазы стеклянные для цветов - 1 шт.
универсальный распределитель воды диспенсер - 1 шт.
приборы стеклянные для воды (кувшин-графин,
поднос, стакан по числу койко-мест) - 1 к-т
стаканы стеклянные прессованные - 1 шт.
емкостью 250 куб. см (для туалетных надобностей) по числу
койко-мест
Натуральная норма 11
имущества и оборудования продовольственной службы органов
внутренних дел Республики Казахстан и сроки его эксплуатации
N
п/п
Наименование имущества
Ед.
изм.
Сроки
эксплуатации
1
2
3
4
1. Весоизмерительные приборы
1
Весы
шт.
10 лет
2. Кипятильники
2
Кипятильники газовые
шт.
2 года
3
Кипятильники наливные
шт.
1 год 6 мес.
4
Кипятильники электрические
шт.
4 года
5
Диспенсер
шт.
3 года
3. Котлы пищеварочные
6
Котлы газовые
шт.
5 лет
7
Котлы паровые
шт.
6 лет
8
Котлы электрические
шт.
8 лет
9
Котлы чугунные
шт.
10 лет
4. Механическое оборудование
10
Картофелечистки
шт.
3 года
11
Маслоделители ручные
шт.
5 лет
12
Машины взбивательные
шт.
8 лет
13
Машины для приготовления
картофельного пюре
шт.
6 лет
14
Машины для раскатки теста
шт.
6 лет
15
Машины для резки вареных овощей
шт.
6 лет
16
Машины для резки монолита масла
шт.
6 лет
17
Машины для формовки и панировки котлет
шт.
8 лет
18
Машины посудомоечные
шт.
5 лет
19
Мясорубки
шт.
5 лет
20
Мясорубки ручные
шт.
4 года
21
Ножи рычажные для резки хлеба
шт.
2 года
22
Овощерезки-корнерезки
шт.
6 лет
23
Приводы универсальные с
комплектами машин для мясорыбных
цехов
к-т
6 лет
24
Приводы универсальные с
комплектами машин для овощных
цехов
к-т
6 лет
25
Приводы универсальные с комплекта-
ми машин общего назначения
к-т
5 лет
26
Приспособления для очистки рыбы
к-т
8 лет
27
Хлеборезки
к-т
6 лет

Сыйымдылығы 7,0 литр
алюминий сүзгілер
(кепсерлер)
дана
2
3
5
77
Азық-түлік қоймаларына
арналған мата қаптар
дана
50
150
250
Ескертпе.
1. Ауруханалардың, госпитальдердің әрбір жеке бөлімшелеріне, аурулардың тамақ ішетін кезде тікелей осы бөлімшелерге мыналар жатады:
2-10 кг ж/к үстелге қоятын таразылар
1 дана
микротолқынды пеш
1 дана
үзіліссіз жұмыс істейтін қайнатқыштар
1 дана
диспенсер
1 дана
1-2 комфоркалы ас үй плиталары
1 дана
екінші тағамдарға арналған 3 комфоркалы электромармитті орындар
1 дана
стационарлық электромармитті орындар
1 дана
тұрмыстық электр мұздатқыштар
1 дана
үш секциялы жуатын ванналар
1 дана
гүлдерге арналған шыны вазалар
1 дана
мырыш шелектер
2 дана
эмальданған шелектер
3 дана
сыйымдылығы 10 литрге дейінгі тот баспайтын болат шұңғыл кастрюльдер
3 дана
сыйымдылығы 20-50 литр тот баспайтын болат
плитаға қоятын қазандар
2 дана
тот баспайтын болаттан құятын қасықтар:
сыйымдылығы 0,2 литр
3 дана
сыйымдылығы 0,5-0,75 литр
5 дана
пышақтар
1 дана
консервілік пышақтар
1 дана
нан кесетін пышақтар
1 дана
тамақ бергенде астына қоятын ыдыстар
1 дана
суға арналған шыны приборлар
1 дана
болат қаңылтыр табалар
1 дана
табалар
4 кісі тамақтанатын орынға үстелдер,
орындықтар жиынтығымен
отыратын
орындар
есебінен
өндірістік үстелдер
3 дана
дөңгелек мырыш шылапшындар
2 дана
шай шығаратын фарфор шайнектер
2 дана
сыйымдылығы 3 литр жалтыратылған штампталған
шайнек
2 дана
2. Аурулардың әрбір палатасына беріледі:
жемістерге арналған шыны вазалар
1 дана
гүлдерге арналған шыны вазалар
1 дана
әмбебап су үлестіретін диспенсер
1 дана
суға арналған шыны приборлар
(кувшин-графин, астына қоятын ыдыс, жататын
орынның саны бойынша стақандар)
1 ж-қ
сыйымдылығы 250 куб.см престелген шыны
стақандар
1 дана
(дәретхана қажетіне арналған)
жататын
орындар саны
бойынша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азық-түлік
қызметінің мүлкі мен жабдықтарының және оларды пайдалану
мерзімдерінің 11-заттай нормасы
N
р/с
Мүліктердің атауы Өлшем
бірлі-
гі
Пайдалану мерзімі
1
2
3
4
1. Салмақ өлшейтін приборлар
1
Таразылар
дана
10 жыл
2. Қайнатқыштар
2
Газдық қайнатқыштар
дана
2 жыл
3
Құятын қайнатқыштар
дана
1 жыл 6 ай
4
Электр қайнатқыштар
дана
4 жыл
5
Диспенсер
дана
3 жыл
3. Ас пісіретін қазандар
6
Газ қазандары
дана
5 жыл
7
Бу қазандары
дана
6 жыл
8
Электр қазандары
дана
8 жыл
9
Шойын қазандар
дана
10 жыл
4. Механикалық жабдықтар
10
Картоп тазалағыштар
дана
3 жыл
11
Қол май бөлгіштер
дана
5 жыл
12
Араластырғыш машиналар
дана
8 жыл
13
Картоп жаншуға арналған машиналар
дана
6 жыл
14
Қамыр жаюға арналған машиналар
дана
6 жыл
15
Пісірілген көкөністерді кесуге
арналған машиналар
дана
6 жыл
16
Тұтас май кесегін кесуге
арналған машиналар
дана
6 жыл
17
Котлеттерді формаға келтіретін
машиналар
дана
8 жыл
18
Ыдыс жуатын машиналар
дана
5 жыл
19
Ет турағыштар
дана
5 жыл
20
Механикалық ет турағыштар
дана
4 жыл
21
Нан кесуге арналған рычагты
пышақтар
дана
2   жыл
22
Механикалық көкөніс
кескіштер-тамыр кескіштер
дана
6 жыл
23
Ет-балық цехтарына арналған
машина жиынтығы бар әмбебап
жеткізулер
ж-қ
6 жыл
24
Көкөніс цехтарына арналған
машина жиынтығы бар әмбебап
жеткізулер
ж-қ
6 жыл
25
Жалпы мақсаттағы машина жиынтығы
бар әмбебап жеткізулер
ж-қ
5 жыл
26
Балық тазалауға арналған прибор
ж-қ
8 жыл
27
Нан кескіштер
ж-қ
6 жыл

5. Плиты кухонные
28
Плиты газовые
шт.
5 лет
29
Плиты электрические
шт.
6 лет
30
Плиты (прилавки) электрические
мармитные
шт.
8 лет
6. Прочее тепловое оборудование
и электробытовые приборы
31
Сковороды, жаровни и
фритюрницы электрические
шт.
4 года
32
Шкафы жарочно-кондитерские и
пекарские
шт.
8 лет
33
Электронагреватели
шт.
5 лет
34
Электроплитки настольные бытовые
шт.
5 лет
35
Электрополотенца
шт.
6 лет
36
Электрический чайник
шт
2 года
7 . Хлебопекарное оборудование
37
Дежи емкостью 140 и 330 литров
шт.
10 лет
38
Машины тестомесильные
шт.
10 лет
39
Тестоделители
шт.
10 лет
8. Холодильное оборудование
40
Холодильные установки аммиачные
к-т
8 лет
41
Холодильные установки фреоновые
к-т
8 лет
42
Камеры холодильные сборно-ручные
в комплекте с холодильными
машинами
шт.
8 лет
43
Шкафы холодильные в комплекте с
холодильными машинами
шт.
8 лет
44
Прилавки-витрины холодильные
шт.
8 лет
45
Холодильники бытовые
шт.
8 лет
9. Оборудование для
плодоовощных баз
46
Машины шинковальные
шт.
10 лет
10. Оборудование грузоподъемное
и для перемещения грузов
47
Лифты для подъема продуктов
шт.
10 лет
48
Подъемники наклонные
шт.
10 лет
49
Тележки грузовые и специальные
шт.
10 лет
50
Тележки для сбора посуды
шт.
5 лет
51
Транспортеры ленточные
малогабаритные
шт.
10 лет
11. Ножевые изделия
52
Ножи гастрономические
шт.
2 года
53
Ножи кухонные
шт.
2 года
54
Ножи мясные
шт.
2 года
55
Ножи овощные (коренчатые)
шт.
1 год
56
Ножи
к-т
2 года
57
Ножи-рубаки
шт.
6 лет
58
Ножи-секачи
шт.
6 лет
59
Ножи хлеборезные
шт.
2 года
12. Посуда алюминиевая литая
60
Кормушки-пойлушки
шт.
5 лет
61
Ложки разливательные емкостью
0,2 литра
шт.
2 года
62
Рукомойники однососковые
шт.
3 года
63
Чайники емкостью 5,0 литра
шт.
4 года
64
Черпаки поварские емкостью
2,0 литра
шт.
2 года
13. Посуда алюминиевая
штамповая
65
Баки для воды с кранами емкостью
22 и 36 литров
шт.
5 лет
66
Кастрюли (сотейники) емкостью
10-15 литров с длинными ручками
шт.
3 года
67
Котлы наплитные емкостью 20-50
литров
шт.
3 года
68
Котелки армейские
шт.
10 лет
69
Кружки питьевые емкостью 0,5 литра
шт.
3 года
70
Миски диаметром 200 мм:
толщиной 3 мм
шт.
4 года
толщиной 2,0 - 2,5 мм
шт.
3 года
толщиной 1,2 - 1,5 мм
шт.
2 года
71
Тарелки мелкие диаметром 200 мм:
толщиной 3 мм
шт.
3 года
толщиной 2,0 - 2,5 мм
шт.
2 года
толщиной 1,2 - 1,5 мм
шт.
1 год
72
Тарелки мелкие диаметром 175 мм
шт.
3 года
73
Фляги армейские
шт.
10 лет
74
Фляги для молока емкостью 36-38
литров
шт.
3 года
75
Цедилки (дуршлаги) емкостью 7
литров
шт.
3 года
76
Чайники полированные емкостью
3 литра
шт.
3 года
14. Посуда из нержавеющей стали
77
Блюда овальные порционные
шт.
5 лет
78
Кастрюли глубокие емкостью

5. Ас үй плиталары
28
Газ плиталар
дана
5 жыл
29
Электр плиталар
дана
6 жыл
30
Электр мармитті (зат қоятын) плиталар
дана
8 жыл
6. Тұрмыстық электр құралдары және т.б. жылу жабдықтары
31
Электр табалар, қуырғыштар және фритюрницалар
дана
4 жыл
32
Кондитерлік-қуырғыш және пісіргіш шкафтар
дана
8 жыл
33
Электр қыздырғыштар (жылытқыштар)
дана
5 жыл
34
Үстелге қоятын тұрмыстық электр
плиткалар
дана
5 жыл
35
Электр сүзгілер
дана
6 жыл
36
Электр шәйнек
дана
2 жыл
7. Нан пісіретін жабдықтар
37
Сыйымдылығы 140 және 330 литрлік
нан ашытқыштар
дана
10 жыл
38
Нан илегіш машиналар
дана
10 жыл
39
Қамыр бөлгіштер
дана
10 жыл
8. Мұздатқыш жабдықтар
40
Аммиакты мұздатқыш қондырғылар
ж-қ
8 жыл
41
Фреонды мұздатқыш қондырғылар
ж-қ
8 жыл
42
Мұздатқыш машиналар қол-жинақ жиынтығы бар мұздатқыш камералар
дана
8 жыл
43
Мұздатқыш машиналар жиынтығы бар мұздатқыш шкафтар
дана
8 жыл
44
Мұздатқыш көрсеткіш-орындар
дана
8 жыл
45
Тұрмыстық мұздатқыштар
дана
8 жыл
9 . Жеміс-көкөніс базарларына арналған жабдық
46
Майдалағыш машиналар
дана
10 жыл
10. Жүктерді көшіруге арналған
және жүк көтергіш жабдық
47
Азық-түліктерді көтеруге
арналған лифтілер
дана
10 жыл
48
Еңкейтіп көтергіштер
дана
10 жыл
49
Арнайы және жүк көтергіш арбалар
дана
10 жыл
50
Ыдыс жинауға арналған арбалар
дана
5 жыл
51
Аз габариттік ленталық
транспортерлер
дана
10 жыл
11. Пышақ бұйымдары
52
Гастрономиялық пышақтар
дана
2 жыл
53
Ас үйлік пышақтар
дана
2 жыл
54
Ет пышақтары
дана
2 жыл
55
Көкөністік пышақтар (тамырланған)
дана
1 жыл
56
Пышақтар
ж-қ
2 жыл
57
Шапқыштар-пышақтар
дана
6 жыл
58
Қысқыштар-пышақтар
дана
6 жыл
59
Нан кесетін пышақтар
дана
2 жыл
12. Құйылған алюминий ыдыстар
60
Быламық шыланған жем салатын астаулар
дана
5 жыл
61
Сыйымдылығы 0,2 литр құятын қасықтар
дана
2 жыл
62
Бір сорғыш қол жуғыштар
дана
3 жыл
63
Сыйымдылығы 5,0 литр шайнектер
дана
4 жыл
64
Сыйымдылығы 2,0 литр аспаздық ожаулар
дана
2 жыл
13. Штампты алюминий ыдыстар
65
Сыйымдылығы 22 және 36 литр
суға арналған краны бар бактер
дана
5 жыл
66
Сыйымдылығы 10-15 литр ұзын
тұтқалы (табалар) кастрюльдер
дана
3 жыл
67
Сыйымдылығы 20-50 литр плитаға
қоятын қазандар
дана
3 жыл
68
Жауынгерлік бақыраштар
дана
10 жыл
69
Сыйымдылығы 0,5 литр су ішетін
кружкалар
дана
3 жыл
70
Диаметрі 200 мм табақтар:
қалыңдығы 3 мм
дана
4 жыл
қалыңдығы 2,0-2,5 мм
дана
3 жыл
қалыңдығы 1,2-1,5 мм
дана
2 жыл
71
Диаметрі 200 мм шағын тәрелкелер:
қалыңдығы 3 мм
дана
3 жыл
қалыңдығы 2,0-2,5 мм
дана
2 жыл
қалыңдығы 1,2-1,5 мм
дана
1 жыл
72
Диаметрі 175 мм шағын тәрелкелер
дана
3 жыл
73
Жауынгерлік құтылар
дана
10 жыл
74
Сыйымдылығы 36-38 литр сүтке
арналған флягтер
дана
3 жыл
75
Сыйымдылығы 7 литр (сүзгілер)
кепсерлер
дана
3 жыл
76
Сыйымдылығы 3 литр эмальданған шайнектер
дана
3 жыл
14. Тот баспайтын болат ыдыс
77
Порциялық сопақ табақтар
дана
5 жыл
78

2-10 литров
шт.
5 лет
79
Кастрюли (сотейники) емкостью
8-15 литров с длинными ручками
шт.
5 лет
80
Котлы наплитные емкостью 20-50
литров
шт.
5 лет
81
Черпаки поварские емкостью 2 литра
шт.
2 года
15. Посуда стальная луженая
82
Фляги для молока емкостью 36-38
литров
шт.
4 года
16. Посуда стальная
оцинкованная
83
Баки для воды с кранами на
подставках
шт.
4 года
84
Ведра
шт.
2 года
85
Тазы круглые
шт.
2 года
86
Тазы овольные
шт.
2 года
17. Посуда стальная
эмалированная
87
Ведра на поддоне с крышками
шт.
2 года
88
Кастрюли глубокие емкостью
1,5-9,0 литра
шт.
3 года
89
Кружки питьевые емкостью 0,4 литра
шт.
2 года
90
Миски
шт.
2 года
91
Тарелки мелкие
шт.
2 года
92
Чайники емкостью 3,5-7,0 литра
шт.
2 года
18. Посуда стеклянная
93
Вазы для фруктов
шт.
2 года
94
Вазы для цветов
шт.
2 года
95
Графины-кувшины
шт.
2 года
96
Приборы для воды
к-т
2 года
97
Стаканы
шт.
5 мес.
98
Стаканы утолщенные емкостью 250-300 куб. см.
шт.
5 мес.
19. Посуда стеклянная
хрустальная
99
Бокалы
шт.
5 лет
100
Вазы для конфет
шт.
5 лет
101
Вазы для фруктов
шт.
5 лет
102
Вазы для цветов
шт.
5 лет
103
Приборы для воды
к-т
5 лет
104
Салатники
шт.
2 года
105
Стаканы
шт.
4 года
20. Посуда фарфорово-фаянсовая
106
Блюдца чайные
шт.
2 года
107
Кружки пластмассовые
шт.
1 год
108
Полоскательницы
шт.
2 года
109
Розетки (блюдца) для варенья
шт.
2 года
110
Салатники
шт.
2 года
111
Сахарницы
шт.
3 года
112
Селедочницы
шт.
3 года
113
Соусники
шт.
3 года
114
Стаканы (вазы) для салфеток
шт.
3 года
115
Тарелки глубокие
шт.
1 год 6 мес.
116
Тарелки мелкие
шт.
1 год 6 мес.
117
Чашки бульонные с блюдцами
пара
1 год 6 мес.
118
Чашки чайные с блюдцами
пара
1 год 6 мес.
119
Чайники для заварки чая
шт.
3 года
120
Сервисы столовые
шт.
5 лет
121
Сервисы чайные
шт.
5 лет
21. Приборы столовые
122
Вилки столовые алюминиевые
шт.
2 года
123
Вилки столовые из нержавеющей
стали и мельхиоровые
шт.
6 лет
124
Ложки разливательные емкостью
0,2-0,25 м литра:
алюминиевые
шт.
1 год
из нержавеющей стали
шт.
6 лет
125
Ложки разливательные из
нержавеющей стали емкостью
0,5-0,75 литра
шт.
6 лет
126
Ложки столовые алюминиевые для
общего пользования в столовых
шт.
2 года
127
Ложки чайные из нержавеющей стали
шт.
2 года
128
Ложки десертные из нержавеющей
стали
шт.
6 лет
129
Ложки столовые из нержавеющей
стали
шт.
6 лет
130
Ложки чайные из нержавеющей стали
и мельхиоровые
шт.
6 лет
131
Ножи столовые из нержавеющей
стали и мельхиоровые
шт.
7 лет
132
Судки для специй:
алюминиевые
шт.
3 года
из нержавеющей стали
шт.
7 лет
22. Тканевые изделия

Сыйымдылығы 2-10 литр
шұңғыл кастрюльдер
дана
5 жыл
79
Сыйымдылығы 8-15 литр ұзын
тұтқалы (табалар) кастрюльдер
дана
5 жыл
80
Сыйымдылығы 20-50 литр плитаға
қоятын қазандар
дана
5 жыл
81
Сыйымдылығы 2 литр аспаздық
ожаулар
дана
2 жыл
15. Тот баспайтын болат ыдыс
82
Сыйымдылығы 36-38 литр сүтке
арналған флягтер
дана
4 жыл
16. Мырыш ыдыс
83
Крандағы суға арналған сәкідегі
бактер
дана
4 жыл
84
Шелектер
дана
2 жыл
85
Дөңгелек шлапшындар
дана
2 жыл
86
Сопақ шлапшындар
дана
2 жыл
17. Эмаль жағылған болат
87
Қақпағы бар поддондағы шелектер
дана
2 жыл
88
Сыйымдылығы 1,5-9,0 литр шұңғыл
кастрюльдер
дана
3 жыл
89
Сыйымдылығы 0,4 литр су ішетін
кружкалар
дана
2 жыл
90
Табақтар
дана
2 жыл
91
Шағын тәрелкелер
дана
2 жыл
92
Сыйымдылығы 3,5-7,0 литр шайнектер
дана
2 жыл
18. Шыны ыдыс
93
Жемістерге арналған вазалар
дана
2 жыл
94
Гүлдерге арналған вазалар
дана
2 жыл
95
Графиндер-кувшиндер
дана
2 жыл
96
Суға арналған құралдар
ж-қ
2 жыл
97
Стақандар
дана
5 ай
98
Сыйымдылығы 250-300 куб.см
қалыңдалған стақандар
дана
5 ай
19. Хрусталь шыны ыдыс
99
Бокалдар
дана
5 жыл
100
Кәмпитке арналған вазалар
дана
5 жыл
101
Жемістерге арналған вазалар
дана
5 жыл
102
Гүлдерге арналған вазалар
дана
5 жыл
103
Суға арналған құралдар
ж-қ
5 жыл
104
Салат салғыштар
дана
2 жыл
105
Стақандар
дана
4 жыл
20. Фарфорлы-фаянс ыдыс
106
Шай тарелкелер
дана
2 жыл
107
Пластмасса кружкалар
дана
1 жыл
108
Шайқағыш ыдыстар
дана
2 жыл
109
Тосапқа арналған (табақшалар) тәрелкелер
дана
2 жыл
110
Салат салғыштар
дана
2 жыл
111
Қант салғыштар
дана
3 жыл
112
Селедка салғыштар
дана
3 жыл
113
Соус құйғыш ыдыстар
дана
3 жыл
114
Салфеткаға арналған (вазалар)
стақандар
дана
3 жыл
115
Шұңғыл тәрелкелер
дана
1 жыл 6 ай
116
Шағын тәрелкелер
дана
1 жыл 6 ай
117
Сорпаға арналған шыны аяқтар
тәрелкелерімен
пара
1 жыл 6 ай
118
Шайға арналған шыны аяқтар
тәрелкелерімен
пара
1 жыл 6 ай
119
Шай шығаруға арналған шайнектер
дана
3 жыл
120
Асханалық сервистер
дана
5 жыл
121
Шайға арналған сервистер
дана
5 жыл
21. Асханалық приборлар
122
Асханалық алюминий шанышқылар
дана
2 жыл
123
Асханалық мельхиор және тот баспайтын болат шанышқылар
дана
6 жыл
124
Сыйымдылығы 0,2-0,25 литр құятын қасықтар:
алюминий
дана
1 жыл
тот баспайтын болат
дана
6 жыл
125
Сыйымдылығы 0,52-0,75 литр тот баспайтын болат құятын қасықтар
дана
6 жыл
126
Асханаларда жалпы қолдануға арналған алюминий асханалық қасықтар
дана
2 жыл
127
Тот баспайтын болат шай қасықтар
дана
2 жыл
128
Тот баспайтын болат десерт
қасықтар
дана
6 жыл
129
Тот баспайтын болат асханалық
қасықтар
дана
6 жыл
130
Мельхиор және тот баспайтын
болат шай қасықтар
дана
6 жыл
131
Мельхиор және тот баспайтын болат
асханалық пышақтар
дана
7 жыл
132
Дәмдеуіштерге арналған сауыттар:
алюминий
дана
3 жыл
тот баспайтын болат
дана
7 жыл
22. Маталық бұйымдар

133
Брезенты бунтовые
к-т
8 лет
134
Брезенты продовольственные 10*12
метров
шт.
8 лет
135
Клеенка столовая
м.
1 год
136
Мешки для сахара
шт.
2 года
137
Мешки льняные
шт.
2 года
138
Салфетки бумажные
шт.
одноразовые
139
Салфетки полотняные
шт.
3 года
140
Скатерти полотняные (клеенка)
шт.
3 года
141
Чехлы к флягам армейским
шт.
3 года
23. Прочее имущество
142
Бочки стальные емкостью 200
литров для масла растительного
шт.
6 лет
143
Гигрометры
шт.
4 года
144
Психрометры
шт.
2 года
145
Сетка металлическая
кв.м.
5 лет
146
Термосы бытовые
шт.
1 год
147
Термометры складские
шт.
2 года
148
Формы для выпечки хлеба
шт.
1 год
24. Немеханическое оборудование
149
Ванны для холодной обработки
продуктов
шт.
6 лет
150
Ванны моечные:
алюминиевые или оцинкованные
шт.
2 года
из нержавеющей стали
шт.
5 лет
151
Лари для продуктов
шт.
бессрочно
152
Лари для картофеля и овощей
шт.
бессрочно
153
Стеллажи металлические разные
шт.
бессрочно
154
Столы производственные
шт.
6 лет
155
Столы разделочные:
алюминиевые
шт.
4 года
из нержавеющей стали
шт.
7 лет
156
Стойки для подвески мясных туш
шт.
6 лет
157
Стулья (колоды) для разрубки мяса
шт.
2 года
158
Табуретки-подставки металлические
под котлы наплитные
шт.
6 лет
159
Шкафы металлические сушильные
шт.
7 лет
160
Ящики металлические для продуктов
шт.
3 года
25. Инвентарь
161
Ареометры
шт.
3 года
162
Бачки металлические с крышками
для пищевых отходов
шт.
2 года
163
Бидоны (канистры) металлические
шт.
4 года
164
Бруски для точки ножей
шт.
бессрочно
165
Вазы пластмассовые
шт.
4 года
166
Венчики для взбивания
шт.
бессрочно
167
Веселки деревянные
шт.
бессрочно
168
Вилки капустные
шт.
5 лет
169
Вилки поварские котловые
шт.
5 лет
170
Вилки транжирные
шт.
5 лет
171
Воронки металлические
шт.
бессрочно
172
Дежи деревянные
шт.
бессрочно
173
Доски разделочные
шт.
бессрочно
174
Замки висячие
шт.
бессрочно
175
Ключи для бочек стальных
шт.
10 лет
176
Ковши металлические
шт.
2 года
177
Кольца для салфеток
шт.
5 лет
178
Коробки-котлы из нержавеющей
стали для приготовления
диетических блюд
шт.
7 лет
179
Котелки специальные из
нержавеющей стали
шт.
4 года
180
Котлы наплитные из нержавеющей
стали для варки рыбы
шт.
4 года
181
Котломеры металлические
шт.
10 лет
182
Крюки для подвеса мяса
шт.
10 лет
183
Листы кондитерские
шт.
2 года
184
Ложки разливательные алюминиевые
емкостью 0,5-0,75 литра
шт.
2 года
185
Ложки гарнирные
шт.
3 года
186
Ложки соусные
шт.
3 года
187
Лопатки поварские разные
шт.
3 года
188
Лопатки роликовые для зачистки
бочек
шт.
3 года
189
Лопаты роликовые для картофеля
шт.
3 года

133
Бунтты брезенттер
ж-қ
8 жыл
134
10-12 метр азық-түліктік
брезенттер
дана
8 жыл
135
Асханалық клеенкалар
м.
1 жыл
136
Қантқа арналған қаптар
дана
2 жыл
137
Кенеп қаптар
дана
2 жыл
138
Қағаз салфеткалар
дана
Бір рет
қолданылатын
139
Маталық салфеткалар
дана
3 жыл
140
Маталық дастарқандар (клеенка)
дана
3 жыл
141
Жауынгерлік құтыларға қапшықтар
дана
3 жыл
23. Тағы басқа мүліктер
142
Сыйымдылығы 200 литр өсімдік
майларына арналған болат бөшкелер
дана
6 жыл
143
Гигрометрлер
дана
4 жыл
144
Психрометрлер
дана
2 жыл
145
Металл тор
кв.м.
5 жыл
146
Тұрмыстық термостар
дана
1 жыл
147
Қоймалық термометрлер
дана
2 жыл
148
Нан пісіруге арналған нормалар
дана
1 жыл
24. Механикалық емес жабдықтар
149
Азық-түліктерді өңдеп мұздатуға арналған ванналар
дана
6 жыл
150
Жуатын ванналар:
алюминий немесе мырыш
дана
2 жыл
тот баспайтын болат
дана
5 жыл
151
Азық-түліктерге арналған жәшіктер
дана
мерзімсіз
152
Картоп және көкөністерге
арналған жәшіктер
дана
мерзімсіз
153
Әр түрлі металл сөрелер
дана
мерзімсіз
154
Өндірістік үстелдер
дана
6 жыл
155
Бөлетін үстелдер:
алюминий
дана
4 жыл
тот баспайтын болат
дана
7 жыл
156
Тұтас еттерді ілуге арналған тіреулер
дана
6 жыл
157
Еттерді шабуға арналған
(жаңғырықтар) орындықтар
дана
2 жыл
158
Плитаға қоятын қазандардың
астында тұратын металл
орындықтар - сәкілер
дана
6 жыл
159
Кептіретін металл шкафтар
дана
7 жыл
160
Азық-түліктерге арналған металл
жәшіктер
дана
3 жыл
25. Мүкәммал
161
Ареометрлер
дана
3 жыл
162
Қалдық тамақтарға арналған қақпағы бар металл бөшкелер
дана
2 жыл
163
Металл (канистрлер) бидондар
дана
4 жыл
164
Пышақтарды қайрауға
арналған кайрақтар
дана
мерзімсіз
165
Пластмасса вазалар
дана
4 жыл
166
Шайқағыштар
дана
мерзімсіз
167
Ағаш қалақтар
дана
мерзімсіз
168
Қырыққабат шанышқылары
дана
5 жыл
169
Аспаздық қазандарға арналған
шанышқы
дана
5 жыл
170
Транжирлік шанышқылар
дана
5 жыл
171
Металл май құйғыштар
дана
мерзімсіз
172
Нан илейтін ағаш шелектер
дана
мерзімсіз
173
Бөлгіш тақтайлар
дана
мерзімсіз
174
Ілетін құлыптар
дана
мерзімсіз
175
Болат бөшкелерге арналған кілттер
дана
10 жыл
176
Металл ожаулар
дана
2 жыл
177
Салфеткаларға арналған дөңгелектер
дана
5 жыл
178
Диета тағамдарын дайындауға
арналған тот баспайтын болат
плитаға қоятын қазан-коробкалар
дана
7 жыл
179
Тот баспайтын болат арнайы
құтылар
дана
4 жыл
180
Балық пісіруге арналған тот
баспайтын плитаға қоятын қазандар
дана
4 жыл
181
Металл қазандық өлшемдер
дана
10 жыл
182
Еттерді ілуге арналған ілгектер
дана
10 жыл
183
Кондитерлік табақтар (беттер)
дана
2 жыл
184
Құятын сыйымдылығы 0,5-0,75 литр алюминий қасықтар
дана
2 жыл
185
Гарнирлік қасықтар
дана
3 жыл
186
Соустық қасықтар
дана
3 жыл
187
Әр түрлі аспаздық күректер
дана
3 жыл
188
Бөшкелерді тазалауға арналған роликті күректер
дана
3 жыл
189
Картоптарға арналған роликті күректер
дана
3 жыл

190
Лотки кондитерские
шт.
3 года
191
Мармиты наплитные
шт.
5 лет
192
Мешочки тканевые для продуктов
шт.
1 год
193
Мусаты для точки ножей
шт.
3 года
194
Ножи желобковые для чистки
картофеля
шт.
1 год
195
Ножи консервные
шт.
2 года
196
Ножи консервные дорожные
шт.
4 года
197
Насосы ручные для масла
растительного
шт.
4 года
198
Подносы для подачи пищи
шт.
3 года
199
Подставки под бачки, кастрюли и
чайники
шт.
4 года
200
Подставки для столовых приборов
шт.
7 лет
201
Покрывала тканевые 1,2-1,5 метра
шт.
1 год
202
Приспособления для вскрытия
консервных банок
шт.
2 года
203
Приспособления для опаливания
птицы
шт.
5 лет
204
Пробковскрыватели
шт.
2 года
205
Приборы комбинированные
шт.
5 лет
206
Противни стальные
шт.
2 года
207
Сита разные
шт.
2 года
208
Скалки деревянные
шт.
2 года
209
Скатерти полиэтиленовые
шт.
1 год
210
Скребки металлические для очистки
рыбы
шт.
1 год
211
Сковороды
шт.
5 лет
212
Сковородники
шт.
5 лет
213
Совки металлические
шт.
3 года
214
Солонки пластмассовые
шт.
3 года
215
Стаканы пластмассовые для салфеток
шт.
3 года
216
Терки металлические
шт.
1 год
217
Толкушки деревянные
шт.
1 год
218
Топоры для разруба мяса
шт.
6 лет
219
Тяпки для отбивания мяса
шт.
5 лет
220
Формы кондитерские
шт.
1 год
221
Хлебницы металлические
шт.
3 года
222
Черпаки поварские емкостью 5,0
литра
шт.
3 года
223
Черпаки для солений
шт.
3 года
224
Шумовки:
алюминиевые
шт.
1 год
из нержавеющей стали
шт.
7 лет
225
Щетки-душ для обмывки мяса
шт.
3 года
226
Щетки для мытья рук
шт.
6 мес
227
Щетки для мытья котлов
шт.
6 мес
228
Щетки-сметки
шт.
1 год
229
Щетки столомойки
шт.
6 мес
230
Щипцы кондитерские
шт.
3 года
231
Щипцы для сахара
шт.
5 лет
232
Щупы для сыпучих продуктов
шт.
3 года
233
Щупы для масла и сахара
шт.
3 года
Примечание .
1. Сроки эксплуатации имущества распространяются на все нормы снабжения и исчисляются с момента выдачи его в непосредственное пользование кухонь-столовых, хлебопекарен, продовольственных складов и для других нужд службы продовольственного снабжения.
Имущество, эксплуатируемое "бессрочно", используется до полного износа.

190
Кондитерлік тартпалар
дана
3 жыл
191
Плитаға қоятын мармиттер
дана
5 жыл
192
Азық-түліктерге арналған
маталық қаптар
дана
1 жыл
193
Пышақтарды қайрауға арналған
қайрақтар
дана
3 жыл
194
Картоп тазалауға арналған
желобкалы пышақтар
дана
1 жыл
195
Консервілік пышақтар
дана
2 жыл
196
Жолаушылық консервілік пышақтар
дана
4 жыл
197
Өсімдік майларына арналған
қол насостар
дана
4 жыл
198
Тамақ бергенде астына қоятын
ыдыстар
дана
3 жыл
199
Кастрюльдердің, шайнектердің
және бөшкелердің астына қоятын
ыдыстар
дана
4 жыл
200
Асханалық құралдарға арналған
астына қоятын ыдыстар
дана
7 жыл
201
1,2-1,5 метрлік маталық жапқыштар
дана
1 жыл
202
Консерві банкілерін ашуға
арналған құрал
дана
2 жыл
203
Құстарды үйітуге арналған құрал
дана
5 жыл
204
Тығын ашқыштар
дана
2 жыл
205
Құрастырылған құралдар
дана
5 жыл
206
Болат қаңылтыр табалар
дана
2 жыл
207
Әр түрлі елеуіштер
дана
2 жыл
208
Ағаш оқтаулар
дана
2 жыл
209
Полиэтилендік дастарқандар
дана
1 жыл
210
Балық тазалауға арналған металл
қырғыштар
дана
1 жыл
211
Табалар
дана
5 жыл
212
Тұтқыштар (таба тістеуігі)
дана
5 жыл
213
Металл қалақтар
дана
3 жыл
214
Пластмасса сауыттар
дана
3 жыл
215
Салфеткаларға арналған
пластмасса стақандар
дана
3 жыл
216
Металл үккіштер
дана
1 жыл
217
Ағаш тоқпақтар
дана
1 жыл
218
Ет шабуға арналған балталар
дана
6 жыл
219
Ет шабуға арналған қасапшылық
шапқыш
дана
5 жыл
220
Кондитерлік формалар
дана
1 жыл
221
Металл нан салғыштар
дана
3 жыл
222
Сыйымдылығы 5,0 литр аспаздық
ожаулар
дана
3 жыл
223
Тұздыққа арналған ожаулар
дана
3 жыл
224
Кепсерлер:
қалайы
дана
1 жыл
тот баспайтын болат
дана
7 жыл
225
Ет жууға арналған душ-щеткалар
дана
3 жыл
226
Қол жууға арналған щеткалар
дана
6 ай
227
Қазандарды жууға арналған щеткалар
дана
6 ай
228
Щеткалар-сыпырғыштар
дана
1 жыл
229
Үстел жуғыш щеткалар
дана
6 ай
230
Кондитерлік қысқаштар
дана
3 жыл
231
Қантқа арналған қысқаштар
дана
5 жыл
232
Сусымалы азықтарға арналған сүңгіштер
дана
3 жыл
233
Майға және қантқа арналған
сүңгіштер
дана
3 жыл
Ескертпе.
1.   Мүліктердің пайдалану мерзімдері барлық жабдықтау нормаларына тиісті және ас үй, асханаларға, нан пісіретін орындарға, азық-түлік қоймаларына және азық-түлікпен қамтамасыз ету қызметінің басқа да қажеттіліктеріне тікелей пайдалануға берген уақыттан бастап есепке алынады.
"Мерзімі шектеусіз" мүліктер толығымен тозғанша пайдаланылады.