Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 867
В целях реализации пункта 2 Указа Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - План мероприятий).
2. Заинтересованным министерствам, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) один раз в полугодие, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, представлять в Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства аналитическую информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.08.2010 № 796.
3. Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства представлять в Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, сводную информацию о выполнении Плана мероприятий.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.08.2010 № 796.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 04.08.2010 № 796.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2007 года N 867
План мероприятий
по реализации Государственной программы жилищного
строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.07.2008 N 722; от 15.05.2009 N 731; от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.08.2010 № 796; от 31.12.2010 № 1496.
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Сроки
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7

Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 867 Қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығының 2-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мүдделі министрліктер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Іс-шаралар жоспарының тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы талдамалы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.04 N 796 Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.04 N 796 Қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне жүктелсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.08.04 N 796 Қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 1 қазандағы
N 867 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.30
N 722, 2009.05.15 N 731, 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2010.08.04 N 796, 2010.12.31 N 1496 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын
дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау
нысаны
Жауапты
орын-
даушылар
Орындалу
мерзімі
Болжамды
шығыстар
Қаржы-
ландыру
көзі
1
2
3
4
5
6
7

1. Организационные мероприятия
1.1
Подготовить
региональные
программы
жилищного
строительства
Постановления
местных
исполнитель-
ных органов
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
IV
квартал
2007
года
Расходы не
предпола-
гаются
1.2
Разработать
и направить в
местные
исполнительные
органы
рекомендации
по развитию
арендного
сектора жилья
Рекомендации
по развитию
арендного
сектора жилья
МИТ
IV
квартал
2007
года
Расходы не
предпола-
гаются
1.2-1
Утверждение
методики
расчета арендной платы, взимаемой в
государственных арендных домах
Приказ МИТ
МИТ
III
квартал
2008
года
Расходы не
предпола-
гаются
1.3
Провести
разъяснительную
работу и ока-
зать содействие
гражданам в
создании
жилищно-
строительных
кооперативов
Информация
в АДС и ЖКХ
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
Еже-
годно,
не
позднее
10
июля
и 10
января
Расходы не
предпола-
гаются
1.4
Застройка
территорий
населенных
пунктов на
принципах
государствен-
но-частного
партнерства с
коммерческими
застройщиками
Информация
в АДС и ЖКХ
Акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы,
частные
застрой-
щики
Еже-
годно,
не
позднее
10
июля
и 10
января
2008-
2011
годов
Часть
целевых
трансфертов,
предусмо-
тренных
местным
исполни-
тельным
органам
областей,
городов
Алматы и
Астаны на
проектиро-
вание,
развитие и
обустройст-
во инженер-
но-коммуни-
кационной
инфраструк-
туры в
районах
жилищной
застройки
Рес-
пуб-
ликан-
ский
бюджет
1.5
Подготовить
проект Указа
Президента
Республики
Казахстан о
создании
Государственной
комиссии по
осуществлению
контроля за
реализацией
Государственной
программы
жилищного
строительства
на 2008-2010
годы
Проект Указа
Президента
Республики
Казахстан
МИТ,
МЭБП,
МФ
Ноябрь
2007
года
Расходы не
предпола-
гаются
1.6
Определить
условия
предоставления
бюджетных
кредитов
местным
исполнительным
органам за
счет респуб-
ликанского
бюджета:
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ,
МЭРТ, МФ
Рес-
пуб-
ликан-
ский
бюджет
бюджетное
кредитование
местного ис-
полнительного
органа города
Астаны по
нулевой ставке
вознаграждения
(интересы) на
проектирование,
строительство и
(или)
приобретение у
частных
застройщиков
жилья для
работников
бюджетной
сферы;
2008-
2010
годы
25 млрд.
тенге,
в том
числе:
2008 год -
7,9 млрд.
тенге;
2009 год -
7,8 млрд.
тенге;
2010 год -
9,3 млрд.
тенге
бюджетное
кредитование
местных
исполнительных
органов
областей,
города Алматы
по нулевой
ставке возна-
граждения
(интересы) на
проектирование,
строительство и
(или)
приобретение у
частных
застройщиков
жилья для
работников
строящихся 100
школ и 100
больниц
2008-
2010
годы
24,8 млрд.
тенге, в
том числе:
2008 год -
8,3 млрд.
тенге;
2009 год -
8,3 млрд.
тенге;
2010 год -
8,2 млрд.
тенге
1.7
Предусмотреть
в бюджетной
заявке целевые
трансферты
местным
исполнительным
органам
областей,
городов Алматы
и Астаны на
проектирование,
строительство и
(или)
приобретение у
частных
застройщиков
государственных
арендных домов
для граждан,
состоящих в
очереди в
акиматах
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ, МФ,
МЭРТ
2008-
2010
годы
29,101 млрд.
тенге, в
том числе:
2008 год -
8,734 млрд.
тенге;
2009 год -
9,6 млрд.
тенге;
2010 год -
10,767 млрд.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.8
Предусмотреть
в бюджетной
заявке целевые
трансферты
местным испол-
нительным
органам
областей,
городов Алматы
и Астаны на
проектирование,
развитие,
обустройство и
(или)
приобретение у
частных
застройщиков
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
в районах
жилищной
застройки
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ, МФ,
МЭРТ
2008-
2010
годы
90,487 млрд.
тенге, в том
числе:
2008 год -
29,905 млрд.
тенге;
2009 год -
30,108 млрд.
тенге;
2010 год -
30,474 млрд.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.9
Предусмотреть
в бюджетной
заявке целевые
трансферты
местным
исполнительным
органам
областей,
городов Алматы
и Астаны на
проектирование,
реконструкцию
и ремонт
инженерно-ком-
муникационной
инфраструктуры
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ, МФ,
МЭРТ
2008-
2010
годы
9,960 млрд.
тенге, в том
числе: 2008
год - 5,0
млрд. тенге;
2009 год -
4,960 млрд.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

1. Ұйымдастыру іс-шаралары
1.1.
Тұрғын үй
құрылысының
өңірлік
бағдарламаларын
дайындау
Жер-
гілік-
ті
атқа-
рушы
орган-
дардың
қаулы-
лары
Облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
әкім-
дері
2007
жылғы
IV
тоқсан
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.2.
Тұрғын үйдің
жалға берілетін
секторын дамыту
жөнінде ұсынымдар
әзірлеу және
жергілікті атқарушы
органдарға жіберу
Тұрғын
үйдің
жалға
бері-
летін
сек-
торын
дамыту
жөнін-
дегі
ұсы-
нымдар
ИСМ
2007
жылғы
IV
тоқсан
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.2-1
Мемлекеттік жалға
берілетін тұрғын
үйлерден алынатын
жалдау ақысын
есептеу әдістемесін
бекіту
ИСМ-нің
бұйрығы
ИСМ
2008 жылғы III тоқсан
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.3.
Тұрғын үй-құрылыс
кооперативтерін
құруда түсіндіру
жұмысын жүргізу
және азаматтарға
жәрдем көрсету
ҚТКШІА-ға
ақпарат
Облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
әкім-
дері
Жыл
сайын
10
шіл-
деден
және
10
қан-
тар-
дан
кешік-
тір-
мей
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.4.
Коммерциялық
құрылыс
салушылармен
мемлекеттік-жеке
меншік әріптестік
қағидаттарында
елді мекендердің
аумақтарын салу
ҚТКШІА-ға
ақпа-
рат
Облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
әкім-
дері,
жеке
құры-
лыс
салу-
шылар
2008-
2011
жыл-
дар
жыл
сайын
10
шілде-
ден
және
10
қаң-
тардан
кешік-
тірмей
Тұрғын
үй
құры-
лысы
салы-
натын
аудан-
дардың
инже-
нер-
лік-
ком-
муни-
кация-
лық
инфра-
құры-
лымын
жоба-
лауға,
дамы-
туға
және
жай-
ласты-
руға
арнал-
ған
облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дарына
көз-
делген
ныса-
налы
транс-
ферт-
тердің
бөлігі
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.5.
Тұрғын үй
құрылысының
2008-2010 жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасының
іске асырылуына
бақылауды жүзеге
асыру жөнінде
мемлекеттік
комиссия құру
туралы Қазақстан
Республикасының
Президенті
Жарлығының
жобасын дайындау
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Прези-
денті
Жарлы-
ғының
жобасы
ИСМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині
2007
жылғы
қараша
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.6.
Республикалық
бюджет есебінен
жергілікті
атқарушы органдарға
бюджеттік кредиттер
беру шарттарын
айқындау:
Астана қаласының жергілікті атқарушы органына сыйақының
(мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша бюджет саласының қызметкерлері үшін
тұрғын үйді
жобалауға, салуға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға бюджеттік
кредит беру
облыстардың,
Алматы қаласының
жергілікті атқарушы
органдарына
сыйақының (мүдденің)
нөлдік ставкасы бойынша салынатын 100 мектеп пен 100
аурухана қызметкерлері үшін тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға бюджеттік
кредит беру
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіметі
қаулы-
сының
жобасы
ҚТКШІА, ЭДСМ,
Қаржы-
мині
2008-
2010
жылдар
2008-
2010
жылдар
25
млрд.
теңге,
оның
ішінде:
2008
жыл -
7,9
млрд.
теңге;
2009
жыл -
7,8
млрд.
теңге;
2010
жыл -
9,3
млрд.
теңге
24,8
млрд.
теңге,
оның
ішінде:
2008
жыл -
8,3
млрд.
теңге;
2009
жыл -
8,3
млрд.
теңге;
2010
жыл -
8,2
млрд.
теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.7.
Бюджеттік өтінімде
облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының
жергілікті атқарушы
органдарына
әкімдіктерде
кезекте тұрған
азаматтар үшін
мемлекеттік
жалға берілетін үйлерді жобалауға, салуға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға нысаналы
трансферттер
көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЭДСМ
2008-
2010
жылдар
29,101 млрд. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 8,734 млрд. теңге; 2009 жылы - 9,6 млрд. теңге; 2010 жылы - 10,767 млрд. теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.8.
Бюджеттік өтінімде
облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының
жергілікті атқарушы
органдарына тұрғын
үй құрылысы
салынатын
аудандардың
инженерлік-
коммуникациялық
инфрақұрылымын
жобалауға,
дамытуға, жайластыруға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға нысаналы
трансферттер
көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЭДСМ
2008-
2010
жылдар
90,487 млрд. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 29,905
млрд.
теңге;
2009
жылы -
30,108
млрд.
теңге;
2010
жылы -
30,474
млрд.
теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.9.
Бюджеттік
өтінімде Астана
және Алматы
қалаларының,
облыстардың
жергілікті
атқарушы
органдарына
инженерлік-
коммуникациялық
инфрақұрылымды
жобалауға, қайта жаңартуға және жөндеуге арналған
нысаналы трансферттер
көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЭДСМ
2008-
2010
жылдар
9,960 млрд. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 5,0 млрд, теңге; 2009 жылы - 4,960 млрд, теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет

1.10
Предусмотреть
в бюджетной
заявке целевые
трансферты на
проведение в
Алматинской
области пред-
варительных
работ по
развитию 4-х
городов-
спутников
города Алматы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ, МФ,
МЭРТ
2008-
2010
годы
6 млрд.
818 млн.
тенге, в
том числе:
2008 год -
1 млрд. 026
млн. тенге;
2009 год -
2 млрд. 312
млн. тенге;
2010 год -
3 млрд. 480
млн. тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.11
Предусмотреть
в бюджетной
заявке
целевые
трансферты
на проведение
в Акмолинской
области
предваритель-
ных работ по
развитию
села Кощи,
как города-
спутника
города Астаны
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и
ЖКХ, МФ,
МЭРТ
2008-
2010
годы
8 млрд. 872
млн. тенге, в
том числе:
2008 год -
633 млн.
тенге;
2009 год -
3 млрд. 560
млн. тенге;
2010 год -
4 млрд. 679
млн. тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
1.12
Разработать
Правила
реализации
местными
исполнитель-
ными органами
жилья,
построенного за
счет кредитных
средств с
учетом бальной
системы
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МФ, МЭБП,
МИТ, КИК
(по сог-
ласованию)
III
квартал
2008
года
Расходы не
предпола-
гаются
1.12-1
Внести
изменения и
дополнения в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 19
июля 2008 года
N 711 "Об
утверждении
Правил
реализации
местными
исполнительными
органами жилья,
построенного в
рамках
Государственной
программы
жилищного
строительства в
Республике
Казахстан на
2008-2010 годы"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ, МИТ,
МЭБП, МЮ
Март
2009
года
1.13
Размещать на
интернет-
ресурсах
местных
исполнитель-
ных органов и
опубликовы-
вать в
периодической
печати,
материалы о
реализации
жилья,
построенного
в рамках
Государствен-
ной программы
жилищного
строительства
на 2008-2010
годы
Информация
в АДС и ЖКХ
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Ежегод-
но, не
позднее
10
июля и
10
января
Расходы не
предпола-
гаются
2. Совершенствование системы ипотечного кредитования
2.1
(Исключена - постановлением Правительства РК от 30.07.2008 N 722)
2.2
(Исключена - постановлением Правительства РК от 30.07.2008 N 722)
2.3
(Исключена - постановлением Правительства РК от 30.07.2008 N 722)
2.4
Предусмотреть
в бюджетной
заявке
средства на
увеличение
уставного
капитала СПК
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ
МЭБП,
МФ
2008
год
15 млрд.
тенге в 2008
году
3. Развитие системы жилищных строительных сбережений
3.1
Увеличение
уставного
капитала
ЖССБК
Оплата
эмиссии
акции
МЭРТ, МФ,
АО ФНБ
"Самрук-
Қазына"
(по
согласова-
нию),
ЖССБК (по
согласова-
нию)
2008-
2010
годы
10 млрд. 300
млн. тенге, в
том числе:
2008 год - 6
млрд. 600 млн.
тенге;
2009 год - 1
млрд. 900 млн.
тенге;
2010 год - 1
млрд. 800 млн.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
3.2
Определить
условия
предоставления
бюджетного
кредита за счет
республикан-
ского бюджета
Проект
поста-
новления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казахс-
тан
МЭРТ, МФ,
АО "ФНБ
"Самрук-
Қазына" (по
согласова-
нию),
ЖССБК (по
согласова-
нию)
2008-
2010
годы
57 млрд. тенге, в том числе:
2008 год - 23
млрд. 560 млн.
тенге;
2009 год - 18
млрд. 277 млн.
тенге;
2010 год - 15
млрд. 163 млн.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
3.3
Рассмотреть
возможность
передачи го-
сударственных
пакетов акций
АО "ЖССБК" и
АО "КИК" в
оплату
уставного
капитала АО
"ФУР "Қазына"
Внесение
предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
МЭБП,
МИТ, МЮ, НБ (по
согласо-
ванию),
АФН (по
согласо-ванию),
АО "ФУР
"Қазына"
(по
согла-
сованию)
II
полу-
годие
2008
года
Расходы не
предпола-
гаются

1.10
Бюджеттік өтінімде Алматы облысында Алматы қаласының 4 серіктес қаласын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар
жүргізуге нысаналы
трансферттер
көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЭДСМ
2008-
2010
жылдар
6 млрд.  818 млн. теңге, оның ішінде: 2008 жылы -   1 млрд.  026 млн. теңге;
2009 жылы - 2 млрд.  312 млн. теңге;
2010 жылы -   3 млрд. 480
млн.
теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.11
Бюджеттік
өтінімде Ақмола
облысында Астана қаласының серіктес қаласы ретінде Қосшы селосын дамыту жөнінде алдын ала жұмыстар жүргізуге нысаналы
трансферттер
көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЭДСМ
2008-
2010
жылдар
8 млрд.  872 млн. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 633 млн. теңге; 2009 жылы - 3 млрд. 560 млн. теңге; 2010 жылы - 4 млрд.  679 млн. теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
1.12
Жергілікті
атқарушы
органдардың
баллдық жүйені
ескере отырып,
кредиттік қаражат есебінен салынған тұрғын үйді сату
ережесін әзірлеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіметі
қаулы-
сының
жобасы
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
ИСМ,
ҚИК
(келі-
сім
бойын-
ша)
2008 жылғы IІІ тоқсан
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
1.12-1
"Жергілікті атқарушы Қазақстан органдардың Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде салынған тұрғын үйлерді сату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі N 711 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Үкіметі-
нің
қаулысы
Қаржы-
мині,
ИСМ,
ЭБЖМ,
Әділет-
мині
2009
жылғы
наурыз
1.13
Тұрғын үй
құрылысының
2008-2010 жылдарға
арналған мемлекеттік
бағдарламасы
шеңберінде
салынған тұрғын
үйді сату туралы
материалдарды
жергілікті
атқарушы
органдардың
интернет-ресурсында орналастыру және
мерзімді басылымда
жариялау
ҚТКШІА-ға
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
Жыл
сайын
10
шілде-
ден
және
10
қаңтар-
дан
кешік-
тірмей
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
2. Ипотекалық кредит беру жүйесін жетілдіру
2.1.
(Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.07.30. N 722 Қаулысымен)
2.2.
(Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.07.30. N 722 Қаулысымен)
2.3.
(Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.07.30. N 722 Қаулысымен)
Ипотекалық кредит
беру кезінде
бастапқы жарнаны
төлеу үшін
азаматтардың зейнетақы жарналарының
бөлігін пайдалану
мүмкіндігін қарастыру
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
енгізу
Еңбек-
мині,
Қаржы-
мині,
ЭБЖМ,
ҚҚА
(келі-
сім
бойын-
ша)
2008
жылғы
IV
тоқсан
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
2.4.
Бюджеттік өтінімде
ӘКК жарғылық капиталын ұлғайтуға қаражат көздеу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ИСМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині
2008
жыл
2008
жылы
15
млрд.
теңге
3. Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесін дамыту
3.1.
ҚТҚЖБ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
Акциялардың эмиссиясын төлеу
ЭДСМ, Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚТҚЖБ (келісім бойынша)
2008-2010 жылдар
10 млрд. 300 млн. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 6 млрд. 600 млн. теңге; 2009 жылы - 1 млрд. 900 млн. теңге; 2010 жылы - 1 млрд. 800 млн. теңге
Республикалық бюджет
3.2.
Республикалық бюджет есебінен бюджеттік кредит беру шарттарын айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ЭДСМ, Қаржымині, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚТҚЖБ (келісім бойынша)
2008-2010 жылдар
57 млрд. теңге, оның ішінде: 2008 жылы - 23 млрд. 560 млн. теңге; 2009 жылы - 18 млрд. 277 млн. теңге; 2010 жылы - 15 млрд. 163 млн. теңге
Республикалық бюджет
3.3.
"ТҚЖБ" АҚ және "ҚИК" АҚ акцияла-
рының мемлекеттік
пакеттерін "Қазына"
ОДҚ" АҚ-ның жарғылық капиталын
төлеуге беру мүмкіндігін қарау
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс
енгізу
Қаржымині
(жинақтау),
ЭБЖМ,
ИСМ,
Әділетмині, ҰБ
(келісім
бойынша),
ҚҚА
(келісім
бойынша),
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл-
дың ІІ
жарты-
жылдығы
Шығыстар
болжан-
байды

4. Информационно-разъяснительное обеспечение
Государственной программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
4.1
Публикация
статей в
периодической
печати,
выступления
на телевиде-
нии и радио с
разъяснением
основных
положений
Государствен-
ной программы
жилищного
строительства
Информация в
АДС и ЖКХ
АДС и
ЖКХ, МФ,
АЗР, КИК
(по сог-
ласованию),
ЖССБ
(по
согласо-
ванию)
Ежегодно,
не
позднее
10
июля и
10
января
Расходы не
предпола-
гаются
4.2
Проведение
"круглых
столов",
семинаров,
конференций
и разъяснений
в СМИ по
Правилам
реализации
населению
жилья,
построенного
за счет
кредитных
средств из
республикан-
ского бюджета
Информация в
АДС и ЖКХ
МФ,
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
областей
Ежегодно,
не
позднее
10
июля
и 10
января
Расходы не
предпола-
гаются
4.3
Ежемесячно
размещать на
интернет-
ресурсе МИТ
материалы
о ходе
реализации
Государствен-
ной программы
жилищного
строительства
на 2008-2010
годы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДС и ЖКХ
Ежегодно,
не
позднее
25
июля и
25
января
Расходы не
предпола-
гаются
Итого: объем
бюджетных
средств на
обеспечение
Государствен-
ной программы
жилищного
строительства
на 2008-2010
годы
2008-
2010
годы
277,338 млрд.
тенге, в
том числе:
2008 год -
106,658 млрд.
тенге;
2009 год -
86,817 млрд.
тенге;
2010 год -
83,863 млрд.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИТ     - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МФ      - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭБП    - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан;
МТСЗН   - Министерство труда и социальной защиты населения;
АФН     - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций;
АЗР     - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
ресурсами;
КИК     - акционерное общество "Казахстанская ипотечная компания";
ЖССБ    - акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный
банк Казахстана";
КФГИК   - акционерное общество "Казахстанский фонд гарантирования
ипотечных кредитов";
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства;
МЭРТ    - Министерство экономического развития и торговли Республики
Казахстан;
АО "ФНБ "Самрук-Қазына" - акционерное общество "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Қазына".

4. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының
2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік
бағдарламасын ақпараттық-түсіндіруді қамтамасыз ету
4.1.
Тұрғын үй
құрылысының
мемлекеттік
бағдарламасының
негізгі ережелерін
түсіндірумен
мерзімді баспада
мақалалар жариялау,
теледидар мен
радиода сөз сөйлеу
ҚТКШІА-ға
ақпарат
ҚТКШІА,
Қаржы-
мині,
ЖРА,
ҚИК
(келі-
сім
бойын-
ша),
ТҚЖБ
(келі-
сім
бойын-
ша)
Жыл
сайын
10
шілде-
ден
және
10
қаңтар-
дан
кешік-
тірмей
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
4.2.
Республикалық
бюджеттің кредиттік
қаражаты есебінен
салынған тұрғын
үйді халыққа сату
ережесі бойынша
БАҚ-та "дөңгелек
үстелдер",
семинарлар,
конференциялар және
түсіндірулер
өткізу
ҚТКШІА-ға
ақпарат
Қаржы-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
ларының
әкім-
дері
Жыл
сайын
10
шілде-
ден
және
10
қаңтар-
дан
кешік-
тірмей
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
4.3.
ИСМ-нің
интернет-ресурсында ай
сайын Тұрғын үй
құрылысының
2008-2010 жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасының
іске асырылу
барысы туралы
материалдар
орналастыру
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
ҚТКШІА
Жыл
сайын
25
шілде-
ден
және
25
қаңтар-
дан
кешік-
тірмей
Шығыс-
тар
бол-
жан-
байды
Жиыны: Тұрғын
үй құрылысын
дамытудың 2008-2010
жылдарға арналған
мемлекеттік
бағдарламасын
қамтамасыз етуге
арналған бюджет
қаражатының көлемі
2008-
2010
жылдар
277,338
млрд.
теңге,
оның ішінде:
2008
жылы - 106,658
млрд.
теңге;
2009
жылы 86,817
млрд.
теңге;
2010
жылы -
83,863
млрд.
теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
ҚИК - "Қазақстандық ипотекалық компания" акционерлік қоғамы
ТҚЖБ - "Қазақстанның тұрғын үй құрылысы жинақ банкі" акционерлік қоғамы
ҚИККБҚ - "Қазақстандық ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы
ҚТКШІА - Қазақстан Республикасы құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы