О национальной переписи населения Республики Казахстан в 2009 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2007 года N 1138
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести национальную перепись населения Республики Казахстан в период с 25 февраля по 6 марта 2009 года.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий проведения национальной переписи населения Республики Казахстан.
3. Рекомендовать местным исполнительным органам в период с 1 июля 2008 года по 1 апреля 2009 года не вносить предложений об образовании, упразднении и преобразовании административно-территориальных единиц и переименовании улиц.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2007 года N 1138
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.12.2008 N 1227; от 20.03.2009 N 362; от 15.12.2009 N 2132; от 25.05.2010 № 464.
План
мероприятий проведения национальной переписи населения
Республики Казахстан
N п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
2007 год
1.
Разработка и
утверждение
организационно- методологичес-
ких положений,
инструктивных
материалов и
инструментария
Приказ АС
АС и
другие
заинтере-
сованные
государ-
ственные
органы
Декабрь
2007
года
Не тре-
буются
2.
Создание комис-сий содействия
проведению
национальной
переписи насе-
ления Республи-
ки Казахстан в
2009 году
(далее -
перепись насе-
ления) на рес-
публиканском,
областном
уровнях
ПостановлениеПравительства
Республики
Казахстан,
акиматов
областей
(городов
Алматы,
Астаны)
АС и
местные
исполни-
тельные
органы
Декабрь
2007
года
Не тре-
буются
2008 год
3.
Разработка и
утверждение
календарного и
организацион-
ного планов
проведения переписи населения
Приказ АС
АС
Декабрь
2008
года
Не тре-
буются
4.
Разработка,
апробирование
инструмента-
рия,
программных
продуктов для
обработки дан-
ных переписи
населения
Программные
продукты
АС
2008-
2010
годы
2008 -
7419,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
5.
Проведение
мероприятий,
обеспечивающих
полноту охвата
населения пере-
писью и качест-ва получаемых
итогов:
уточнение пе-
речня и границ
администра-
тивно-
территориаль-
ных единиц;
упорядочение
названия улиц,
нумерации квар-
талов, домов и
квартир;
проведение про-верок правиль-
ности регистра-ции и полноты
учета
населения;
составление
регистраторами
списков домов
в населенных
пунктах
Информация в
АС
МЮ и
местные
исполни-
тельные
органы
IV квартал
2008
года
Не тре-
буются
6.
Изготовление
картографичес-
ких материалов
(схематических
планов город-
ских и сельских
поселений, карт
административ-
ных районов)
Схематические
карты
администра-
тивных
объектов
АС, АУЗР
III квартал
2008
года
2008 -
22680,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
7.
Изготовление,
тиражирование и рассылка
переписной
документации
Акт
выполненных
работ
АС
2008-
2009
годы
2008 -
1144666,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
8.
Приобретение
оборудования,
оргтехники,
программных
продуктов, авто-
транспортных средств и
прочих товаров
Акт приема-
передачи
товаров
АС
2008
год
2008 - 958379,0; 2009 - 513165,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
9.
Проведение
массово- разъяснительной
работы
Акт
выполненных
работ
АС, МКИ
и местные
исполни-
тельные
органы
2008-
2009
годы
2008 -
9387,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
10.
Обучение и
обеспечение
помещениями
переписного
персонала
Информация в
АС
АС и
местные
исполни-
тельные
органы
2008-
2011
годы
2008 - 53939,0; 2009 - 78345,0;
2010 -
1200,0;
2011 -
5300,0*
Респуб-
ликан-
ский
бюджет

2009 жылғы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 қарашадағы N 1138 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылғы 25 ақпан - 6 наурыз кезеңінде Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағы өткізілсін.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізудің іс-шаралар жоспары бекітілсін.
3. Жергілікті атқарушы органдарға 2008 жылғы 1 шілде - 2009 жылғы 1 сәуір кезеңінде әкімшілік-аумақтық бірліктерді құру, тарату мен қайта құру және көшелерді қайта атау туралы ұсыныстарды енгізбеу ұсынылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 қарашадағы
N 1138 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.23 N 1227, 2009.03.20 N 362, 2009.12.15 N 2132, 2010.05.25 № 464 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын өткізудің іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындалуына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
Болжамды
шығыстар
Қаржыландыру
көздері
1
2
3
4
5
6
7
2007 жыл
1.
Ұйымдастыру-әдіснамалық ережелерді, нұсқаулық материалдар мен құралдарды әзірлеу және бекіту
СА-нің
бұйрығы
СА және басқа да мүдделі мемлекеттік органдар
2007 жылғы
желтоқсан
Талап етілмейді
2.
2009 жылы Қазақстан Республикасы халқының ұлттық санағын (бұдан әрі - халық санағы) өткізуге жәрдемдесетін комиссияларды республикалық, облыстық деңгейде құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыстар, (Астана, Алматы қалалары) әкімдіктерінің қаулысы
СА және жергілікті атқарушы органдар
2007 жылғы
желтоқсан
Талап етілмейді
2008 жыл
3.
Халық санағын өткізудің күнтізбелік және ұйымдастыру жоспарларын әзірлеу және бекіту
СА-нің бұйрығы
СА
2008 жылғы
желтоқсан
Талап етілмейді
4.
Халық санағы деректерін өңдеуге арналған құралдарды, бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, байқаудан өткізу
Бағдарламалық өнімдер
СА
2008 - 2010 жылдар
2008 - 7419,0
Республикалық бюджет
5.
Халықты санақпен қамтудың толықтығын және алынатын қорытындылардың сапасын қамтамасыз ететін мынадай іс-шараларды өткізу:
әкімшілік-аумақтық бірліктердің тізбесін және шекарасын нақтылау;
көшелердің атауын, орамдарды, үйлерді және пәтерлерді нөмірлеуді реттеу;
халықты тіркеудің дұрыстығына және есепке алудың толықтығына тексеру жүргізу;
тіркеушілермен елді мекендердегі үйлердің тізімдерін жасау
СА-ға ақпарат
Әділетмині және жергілікті атқарушы органдар
2008 жылғы
IV тоқсан
Талап етілмейді
6.
Картографиялық материалдарды (қалалық және ауылдық елді мекендердің схемалық жоспарлары, әкімшілік аудандардың карталары) дайындау
Әкімшілік объектілерінің схемалық карталары
СА, ЖРА
2008 жылғы
IІІ тоқсан
2008 - 22680,0
Республикалық бюджет
7.
Санақ құжаттамасын дайындау, көбейту және тарату
Орындалған жұмыстардың актісі
СА
2008 - 2009 жылдар
2008 - 1144666,0
Республикалық бюджет
8.
Жабдықтарды, ұйымдастыру техникасын, бағдарламалық өнімдерді, автокөлік құралдарын және өзге де тауарларды сатып алу
Тауарларды қабылдау-беру актісі
СА
2008 жыл
2008 - 958379,0;
2009 - 513165,0
Республикалық бюджет
9.
Бұқаралық түсіндіру жұмыстарын жүргізу
Орындалған жұмыстардың актісі
СА, МАМ және жергілікті атқарушы органдар
2008 - 2009 жылдар
2008 - 9387,0
Республикалық бюджет
10.
Санақ персоналын
оқыту және үй-жайлармен қамтамасыз ету
СА-ға
ақпарат
СА және
жергілі-
кті ат-
қарушы органдар
2008 - 2011 жылдар
2008 - 53939,0;
2009 - 78345,0;
2010 - 1200,0;
2011 - 5300,0*
Республикалық бюджет

10-1
Приобретение
прочих услуг в
рамках программы
проведения
национальной
переписи
населения
Услуги
АС
2008 год
2008 - 236149,0;
2009 -
21930,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2009 год
11.
Проведение
переписи
населения:предварительный
обход счетчика-ми всех
строений и
помещений;
проведение
опроса
населения;
проведение
контрольных
обходов жилых
помещений счет-ного участка с
целью проверки
полноты и
правильности
учета населения
Базы данных
АС, МВД
и местные
исполни-
тельные
органы
I квартал
2009
года
2008 - 201570,0; 2009 - 2492014,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
12.
Проведение пе-
реписи населе-
ния на железно-
дорожных вокза-
лах, аэропор-
тах, автовокза-
лах, речных и
морских
вокзалах
Базы данных
АС, МТК
и местные
исполни-
тельные
органы
Фев-
раль-
март
2009
года
Не тре-
буются
13.
Проведение пе-
реписи военно-
служащих и
гражданского
населения
(включая членов
семей военно-
служащих),
проживающих на
территориях
воинских частей
и закрытых ад-
министративно-территориальных
единиц; лиц
отбывающих на-
казание в виде
лишения свободы
и содержащихся
в следственных
изоляторах;
граждан Рес-
публики Казах-
стан находящих-
ся за пределами
страны в связи
со служебной
командировкой
или выполнением
служебных обя-
занностей сро-
ком от одного
года и более
(включая членов
их семей); лиц
проживающих и
(или) находя-
щихся в учреж-
дениях социаль-
ной адаптации
или обеспечения
Базы данных
АС, МО,
МВД, МЧС,
КНБ (по
согласо-
ванию),
МЮ, МИД,
МЗ, МОН
и местные
исполни-
тельные
органы
Фев-
раль-
март
2009
года
Не тре-
буются
2010 год
14.
Обработка баз
данных и полу-
чение итогов
переписи
населения
Статистичес-
кие таблицы
АС
2009-
2010
годы
2009 -
148029,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
15.
Публикация ито-гов переписи
населения
Статистичес-
кие сборники
АС
2009 -
2011
годы
2009 -
3467,0;
2010 -
19845,0;
2011 -
28700,0*
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Примечания:
* объемы финансирования на 2009-2011 годы будут уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий год.
Расшифровка аббревиатур:
АС   - Агентство Республики Казахстан по статистике;
АУЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами;
МКИ  - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан;
МТК  - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан;
МО   - Министерство обороны Республики Казахстан;
МВД  - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЧС  - Министерство чрезвычайных ситуаций Республики
Казахстан;
КНБ  - Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан;
МЮ   - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МИД  - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан.

10-1.
Халықтың ұлттық санағын өткізу бағдарламасының шеңберінде өзге де қызметтер сатып алу
Қызметтер
СА
2008 жыл
2008 -236149,0;
2009 - 21930,0
Республикалық
бюджет
2009 жыл
11.
Халық санағын өткізу:
есепшілердің барлық құрылыстар мен үй-жайларды алдын ала аралап шығуы;
халыққа сауал жүргізу;
халықты есепке алудың толықтығы мен дұрыстығын тексеру мақсатында есеп учаскесінің тұрғын үй-жайларын бақылау ретінде аралауды жүргізу
Деректер қоры
СА, ІІМ және жергілікті атқарушы органдар
2009 жылғы
І тоқсан
2008 - 201570,0;
2009 - 2492014,0
Республикалық бюджет
12.
Темір жол вокзалдарында, әуежайларда, сапаржайларда, өзен және теңіз вокзалдарында халық санағын өткізу
Деректер қоры
СА, ККМ және жергілікті атқарушы органдар
2009 жылғы
ақпан - наурыз
Талап етілмейді
13.
Әскери бөлімдер аумақтарында және жабық әкімшілік-аумақтық бірліктерде тұратын әскери қызметшілер мен азаматтық халыққа (әскери қызметшілердің отбасы мүшелерін қоса алғанда);
бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеп жатқан және тергеу изоляторларында отырған адамдарға;
қызметтік іссапарға немесе бір жыл және одан да көп мерзіммен қызметтік міндеттерін орындауға байланысты елден тыс жерлерде жүрген Қазақстан Республикасының азаматтарына (олардың отбасы мүшелерін қоса алғанда);
әлеуметтік бейімдеу немесе қамсыздандыру мекемелерінде тұратын және (немесе) орналасқан адамдарға санақ өткізу
Деректер қоры
СА, Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, ҚК (келісім бойынша), Әділетмині, СІМ, ДСМ, БҒМ және жергілікті атқарушы органдар
2009 жылғы
ақпан - наурыз
Талап етілмейді
2010 жыл
14.
Деректер қорын өңдеу және халық санағының корытындыларын алу
Статистикалық кестелер
СА
2009 - 2010 жылдар
2009 - 148029,0
Республикалық бюджет
15.
Халық санағының қорытындыларын жариялау
Статистикалық жинақтар
СА
2009 - 2011 жылдар
2009 - 3467,0;
2010 - 19845,0;
2011 - 28700,0*
Республикалық бюджет
Ескертпе:
* 2009-2011 жылдарға арналған қаржыландыру көлемі тиісті жылға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СА             - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі;
ЖРА            - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару
агенттігі;
МАМ            - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі;
ККМ            - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі;
Қорғанысмині   - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
ІІМ            - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
ТЖМ            - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі;
ҰҚК            - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті;
Әділетмині     - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
СІМ            - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі;
ДСМ            - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі;
БҒМ            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі.