Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на поддержку развития семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года N 154
В соответствии с  законами  Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" и от 8 февраля 2003 года "О  семеноводстве " Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1)  Правила  использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на поддержку развития семеноводства;
2)  нормативы  бюджетных субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на 2008 год;
3)  нормативы  бюджетных субсидий на 1 тонну реализованных элитных семян сельскохозяйственных растений на 2008 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2008 года N 154
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2008 года областными бюджетами на поддержку развития
семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2008 года областными бюджетами на поддержку развития семеноводства (далее - Правила) определяют порядок использования средств производителями оригинальных семян (далее - оригинаторы) и элитно-семеноводческими хозяйствами (далее - элитсемхозы) на развитие семеноводства сельскохозяйственных растений (далее - бюджетные субсидии) с учетом приоритетных направлений развития растениеводства за счет и в пределах средств, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) в виде трансфертов областным бюджетам по подпрограмме 100 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку развития семеноводства" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".

Облыстық бюджеттердің 2008 жылы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 154 Қаулысы
Қазақстан Республикасының " 2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы " 2007 жылғы 6 желтоқсандағы және " Тұқым шаруашылығы туралы " 2003 жылғы 8 ақпандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) Облыстық бюджеттердің 2008 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі;
2) көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға 2008 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері;
3) сатылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымының 1 тоннасына 2008 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 ақпандағы
N 154 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің 2008 жылғы республикалық
бюджеттен тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған
ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану
ережесі
1. Жалпы ережелер
1.   Осы Облыстық бюджеттердің 2008 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Ауылшармині) "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Заңында 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының 100 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттерге трансферттер түрінде көзделген қаражат есебінен және шегінде бірегей тұқым өндірушілердің (бұдан әрі - оригинаторлар) және элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі - элиттұқымшарлар) өсімдік шаруашылығын дамытудың басым бағыттарын ескере отырып, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығын дамытуға арналған қаражатты (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) пайдалану тәртібін айқындайды.

2. Минсельхоз производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам в соответствии с планами финансирования бюджетной программы (подпрограммы) по обязательствам и платежам (далее - план финансирования по обязательствам и платежам).
3. Бюджетные субсидии предназначаются для:
1) частичного возмещения затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
2) полного возмещения затрат на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
3) частичного удешевления стоимости элитных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур и винограда (далее - элитные семена и саженцы), реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям.
4. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
5. Бюджетное субсидирование на частичное возмещение затрат производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений осуществляется в рамках установленных Минсельхозом квот для каждого оригинатора на каждый вид семян по годам размножения в соответствии с научно-обоснованными нормами их производства для получения элитных семян и саженцев.
6. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически выполненные мероприятия по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
7. Площадь закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживания незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда для каждого оригинатора устанавливается Минсельхозом с учетом заявок местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган области), в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в подвоях на площадь многолетних насаждений.
8. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян и саженцев сортов, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в пределах установленных Минсельхозом квот по каждому виду семян и саженцев для каждой области.
Для контроля за ходом выполнения установленных объемов квот и своевременностью освоения бюджетных средств местный исполнительный орган области представляет в Минсельхоз по итогам первого полугодия в срок не позднее 5 июля соответствующего года информацию о реализации бюджетной программы.
В случаях невыполнения установленных объемов квот производства оригинальных и реализации элитных семян и саженцев аттестованными производителями семян, перераспределение квот внутри области осуществляется Минсельхозом в соответствии с Правилами установления ежегодных квот производства оригинальных и реализации элитных семян, подлежащих субсидированию, для аттестованных субъектов семеноводства, утверждаемыми приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
В случаях, если невыполнение установленных объемов квот производства оригинальных и реализации элитных семян и саженцев аттестованными производителями семян влечет перераспределение бюджетных субсидий по областям, Минсельхоз в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год.
Квота для каждого элитсемхоза по каждому виду элитных семян и саженцев устанавливается постоянно действующей комиссией, создаваемой приказом местного исполнительного органа области, и утверждается приказом местного исполнительного органа области.
Распределение квот производится на основе научно-обоснованных норм потребности в них на посевную площадь с учетом приоритетности культуры.

2. Ауылшармині облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына (бұдан әрі - міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспары) сәйкес жүргізеді.
3. Бюджеттік субсидиялар:
1) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге;
2) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толық өтеуге;
3) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымының және жеміс дақылдары мен жүзімнің көшеттерінің (бұдан әрі - элиталық тұқым мен көшеттер) құнын ішінара арзандатуға арналады.
4. Осы Ереженің 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған оригинаторларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген және (немесе) перспективалық деп танылған ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының бірегей тұқымының нақты өндірілген көлемі үшін төленеді.
5. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіру шығындарын ішінара өтеуді бюджеттік субсидиялау Ауылшармині элиталық тұқымдар мен көшеттер алу үшін оларды өндірудің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес көбейту жылдары бойынша тұқымның әрбір түріне әрбір оригинатор үшін белгілеген квоталар шегінде жүзеге асырылады.
6. Осы Ереженің 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған оригинаторларға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі нақты орындалған іс-шаралар үшін төленеді.
7. Әрбір оригинатор үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету алаңын облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - облыстың жергілікті атқарушы органы) өтінімдерін ескере отырып, Ауылшармині көп жылдық екпелер алаңына келетін телітушілерге қажеттіліктің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес белгілейді.
8. Осы Ереженің 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған элиттұқымшарларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген сорттардың элиталық тұқымы мен көшеттерінің арзандатылған құны бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге Ауылшармині тұқымның және көшеттердің әрбір түрі бойынша әрбір облыс үшін белгілеген квоталар шегінде нақты сатылған көлемі үшін төленеді.
Белгіленген квоталар көлемдерін орындау барысын және бюджет қаражатын игерудің уақтылығын бақылау үшін облыстың жергілікті атқарушы органы Ауылшарминіне тиісті жылдың 5 шілдесінен кешіктірмей бірінші жарты жылдықтың қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы ақпарат береді.
Аттестатталған тұқым өндірушілер бірегей тұқым өндіру және элиталық тұқым мен көшеттер сату квоталарының белгіленген көлемдерін орындамаған жағдайда облыс ішінде квоталарды қайта бөлуді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітілетін Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері үшін субсидиялауға жататын бірегей тұқымдарды өндірудің және элиталық тұқымдарды сатудың жыл сайынғы квоталарын белгілеу ережесіне сәйкес Ауылшармині жүзеге асырады.
Аттестатталған тұқым өндірушілердің бірегей тұқым өндіру және элиталық тұқым мен көшеттер сату квоталарының белгіленген көлемдерін орындамауы бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлуге әкеп соққан жағдайда Ауылшармині Қазақстан Республикасының Үкіметіне заңнамада белгіленген тәртіппен 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
Әрбір элиттұқымшар үшін элиталық тұқым мен көшеттердің әрбір түрі бойынша квотаны облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен құрылатын тұрақты жұмыс істейтін комиссия белгілейді және ол облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен бекітіледі.
Квоталарды бөлу дақылдың басымдылығын ескере отырып, олардың ғылыми негізделген қажеттілік нормаларына сәйкес егістік алаңына жүргізіледі.

9. Элитсемхозы реализуют элитные семена и саженцы отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных приказом Минсельхоза.
2. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное возмещение
затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных
растений и на полное возмещение затрат на закладку маточников
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и
обслуживание незавершенного производства заложенных маточников
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
10. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений:
1) оригинаторы в срок до 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган области следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты апробации посевов оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку лаборатории, правомочной осуществлять деятельность по экспертизе качества семян (далее - лаборатория по экспертизе качества семян), о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов;
2) местный исполнительный орган области проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и в срок до 1 декабря соответствующего года на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате оригинаторам.
11. Формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян сельскохозяйственных растений по республике, акта оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений, справки лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных семян устанавливаются Минсельхозом.
12. Местный исполнительный орган области на основании подтверждающих документов, представленных оригинаторами, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий за произведенные оригинальные семена по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

9. Элиттұқымшарлар элиталық тұқым мен көшеттерді отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге Ауылшарминінің бұйрығымен белгіленген шекті бағадан аспайтын баға бойынша сатады.
2. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын
өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге және
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері
аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған
өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толығымен
өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
10. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) оригинаторлар тиісті жылдың 10 қарашасына дейінгі мерзімде облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының оригинатор нақты өндірген көлемдері жөніндегі тізілімді;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актілерін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының егістігін сынақтан өткізу актілерін;
егістіктерді сынақтан өткізу туралы екі данадағы есепті;
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға құқылы зертхананың (бұдан әрі - тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана) тексерілген тұқымның саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы анықтамасын ұсынады;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексереді, оригинатор нақты өндірген бірегей тұқымдардың көлемдері жөніндегі тізілімді бекітеді, облыс бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің нақты өндірілген бірегей тұқымдарының көлемдері жөнінде жиынтық тізілім жасайды және тиісті жылдың 1 желтоқсанына дейінгі мерзімде белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтерінің негізінде оригинаторларға төленуі тиіс қаражаттың көлемін айқындайды.
11. Оригинатор нақты өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі тізілімнің, облыс бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің, республика бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актісінің, тексерілген тұқымдардың саны мен сапасы туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана анықтамасының нысандарын Ауылшармині белгілейді.
12. Облыстың жергілікті атқарушы органы оригинаторлар ұсынған растаушы құжаттар негізінде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілген бірегей тұқым үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості жасайды.

13. Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм местный исполнительный орган области в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам указанной бюджетной программы (подпрограммы) представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
14. Для полного возмещения затрат на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:
1) оригинаторы представляют в местный исполнительный орган области один экземпляр договоров на приобретение посадочного материала, удобрений, средств защиты растений, услуг на поставку поливной воды, а также документов, подтверждающих затраты по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
2) местный исполнительный орган области в течение десяти рабочих дней проверяет достоверность заключенных договоров и документов, подтверждающих затраты по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников многолетних насаждений плодовых культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам указанной бюджетной программы (подпрограммы) местный исполнительный орган области представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
По результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда оригинатор представляет в течение последующего месяца в местный исполнительный орган области копии всех документов, подтверждающих факт оплаты по понесенным затратам, а также актов оприходования.
3. Порядок использования бюджетных субсидий
на частичное удешевление стоимости элитных семян и саженцев,
реализованных отечественным сельскохозяйственным
товаропроизводителям

13. Міндеттемелер мен төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиесілі сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
14. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толық өтеу үшін:
1) оригинаторлар облыстың жергілікті атқарушы органына отырғызу материалын, тыңайтқыштарды, өсімдіктерді қорғау құралдарын, суармалы суды жеткізуге қызметтерді сатып алуға арналған шарттардың, сондай-ақ жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі шығындарды растайтын құжаттардың бір данасын ұсынады;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы он жұмыс күні ішінде жасалған шарттардың және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі шығындарды растайтын құжаттардың шынайылығын тексереді және осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості жасайды.
Міндеттемелер мен төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиесілі сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөнінде келтірілген шығындар нәтижелері бойынша оригинатор келесі ай ішінде облыстың жергілікті атқарушы органына келтірілген шығындар бойынша төлем фактісін растайтын барлық құжаттардың, сондай-ақ кіріске алу актілерінің көшірмелерін ұсынады.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған
элиталық тұқым мен көшеттердің құнын ішінара арзандатуға
арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі

15. Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена и саженцы по удешевленной стоимости:
1) элитсемхозы ежемесячно к 1 числу представляют в местный исполнительный орган района (города областного значения) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган района) информацию о количестве и качестве реализованных элитных семян и саженцев;
2) элитсемхозы для подтверждения факта реализации элитных семян и саженцев в сроки: по яровым культурам и саженцам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган района:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев;
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян (акты апробации и отчет об апробации посевов питомников размножения, суперэлиты и элиты, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена);
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов (за исключением саженцев);
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена и саженцы, а также накладных на отгрузку семян и саженцев и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян и саженцев.
Договор купли-продажи элитных семян и саженцев составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для местного исполнительного органа района, четвертый - для местного исполнительного органа области;
3) местный исполнительный орган района сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи сдаются на хранение в местном исполнительном органе района;
4) местный исполнительный орган района представляет в местный исполнительный орган области в сроки: по яровым культурам и саженцам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года следующие документы:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом и покупателем о количестве реализуемых и приобретаемых элитных семян и саженцев;
акт о целевом использовании элитных семян и саженцев;
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов (за исключением саженцев);

15. Арзандатылған құн бойынша сатылған элиталық тұқым мен көшеттерге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) элиттұқымшарлар ай сайын 1-күнге қарай ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі - ауданның жергілікті атқарушы органы) сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің саны мен сапасы туралы ақпарат береді;
2) элиттұқымшарлар элиталық тұқымдар мен көшеттерді сату фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар мен көшеттер бойынша - тиісті жылдың 20 маусымына дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылдың 10 қарашасына дейін ауданның жергілікті атқарушы органына:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиталық тұқымдарды өндіруге арналған бастапқы материалдың шығу тегін растайтын құжаттарды (көбейту питомниктері, суперэлита және элита егістерін сынақтан өткізу актілері мен сынақтан өткізу туралы есепті, ал көбейту питомниктерінің тұқымы мен суперэлитаны сатып алған жағдайда - тұқымға арналған аттестаттың көшірмесін);
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы заңнамада белгіленген тұқымдардың саны мен сапасы туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын;
сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды және көшеттерді тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның және көшеттердің саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушының арасындағы элиталық тұқымды және көшеттерді сатып алу-сату шартын ұсынады.
Элиталық тұқымды және көшеттерді сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: біріншісі - элиттұқымшар үшін, екіншісі - сатып алушы үшін, үшіншісі - ауданның жергілікті атқарушы органы үшін, төртіншісі - облыстың жергілікті атқарушы органы үшін;
3) ауданның жергілікті атқарушы органы ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады және өзінің мөрімен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелері, элиталық тұқымның және көшеттердің нақты сатылған көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің бір данасы және сатып алу-сату шартының бір данасы ауданның жергілікті атқарушы органында сақтауға тапсырылады;
4) ауданның жергілікті атқарушы органы мынадай мерзімде: жаздық дақылдар және көшеттер бойынша - тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылдың 20 қарашасына дейін облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым және көшеттер көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімді;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның және көшеттердің саны туралы элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
элиталық тұқымды және көшеттерді мақсатты пайдалану туралы актіні;
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы заңнамада белгіленген тұқымдардың саны мен сапасы туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын;

5) местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов бюджетных субсидий на элитные семена и саженцы, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого элитсемхоза квот, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление стоимости элитных семян и саженцев, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
6) формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян и саженцев, акта целевого использования элитных семян и саженцев, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев, сводного акта по объемам реализованных элитных семян и саженцев по области утверждаются Минсельхозом.
16. Местный исполнительный орган области для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам указанной бюджетной программы (подпрограммы) представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
17. Оригинаторы и элитсемхозы представляют в местный исполнительный орган области отчет о целевом использовании полученных бюджетных субсидий за отчетный период по форме, утвержденной Минсельхозом.
18. Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Минсельхоз копии ведомостей и сводных ведомостей для выплаты бюджетных субсидий на развитие семеноводства, отчет о реализации указанной бюджетной подпрограммы.
4. Государственный контроль в области семеноводства
19. Государственные инспекторы по семеноводству Минсельхоза осуществляют государственный контроль в области семеноводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Местный исполнительный орган области несет ответственность за достоверность документов, предоставленных для выплаты бюджетных субсидий.
21. Минсельхоз и местный исполнительный орган области несут ответственность установленную законами Республики Казахстан за целевое и эффективное использование бюджетных средств.
Приложение 1 к Правилам
Утверждаю
Начальник департамента (управления) сельского хозяйства
________________________________ области
_______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"  "         200 год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий за произведенные оригинальные семена
за период с "___"_______ по "___"__________ 200__ года
Наиме-
нова-
ние
района
Наи-
мено-
вание
про-
изво-
дите-
ля
ори-
ги-
наль-
ных
семян
Куль-
тура
Ре-
про-
дук-
ция
Годо-
вая
квота
произ-
вод-
ства
ориги-
наль-
ных
семян
Факти-
чески
пред-
ставлено
докумен-
тов на
бюджет-
ное
субсиди-
рование
произве-
денных
ориги-
нальных
семян
Норма-
тив
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий
на
1
тонну
произ-
веден-
ных
ориги-
наль-
ных
семян,
тенге
При-
чи-
таю-
щаяся
сумма
бюд-
жет-
ных
суб-
сидий
с на-
чала
года,
тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,
тенге
Оста-
ток
при-
чи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий, тенге
Под-
лежит
к
опла-
те в
пре-
делах
квоты
на
"__"
____
200_г.,
тенге
тонн
сумма,
тенге
с
на-
ча-
ла
го-
да
за
пе-
риод
с
"__"
по
"__"
200_г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
департамента (управления) сельского хозяйства_________области
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 2 к Правилам
Утверждаю
Начальник департамента (управления) сельского хозяйства
________________________________области
_______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"  "         200 год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников многолетних
насаждений плодовых культур и винограда и обслуживание
незавершенного производства заложенных маточников многолетних
насаждений плодово-ягодных культур и винограда
за период с "___"_______ по "___"__________ 200__ года
Наиме-
нова-
ние
района
Наи-
мено-
вание
про-
изво-
дите-
ля
ори-
ги-
наль-
ных
семян
Куль-
тура
Наи-
мено-
вание
меро-
прия-
тия
(за-
клад-
ка
и/или
об-
слу-
жива-
ние)
Годо-
вая
квота
за-
клад-
ки
и/или
об-
слу-
жива-
ния
Факти-
чески
пред-
став-
лено
доку-
ментов
на за-
кладку
и/или
обслу-
живание
Нор-
матив
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий
на 1
гек-
тар
за-
клад-
ка
и/или
об-
слу-
жива-
ние,
тенге
При-
чи-
таю-
щаяся
сумма
бюд-
жет-
ных
суб-
сидий
с на-
чала
года,
тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,
тенге
Оста-
ток
при-
чи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий, тенге
Под-
лежит
к
опла-
те в
пре-
делах
квоты
на
"__"
____
200_г.,
тенге
га
сумма,
тенге
с
на-
ча-
ла
го-
да
за
пе-
риод
с
"__"
по
"__"
200_г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
департамента (управления) сельского хозяйства _________ области
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 3 к Правилам
Утверждаю
Начальник департамента (управления) сельского хозяйства
________________________________области
_______________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"  "         200 год
Сводная ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление стоимости
элитных семян и саженцев, реализованных отечественным
сельскохозяйственным товаропроизводителям
за период с "___"_______ по "___"__________ 200__ года
Наиме-
нова-
ние
района
Наи-
мено-
вание
элит-
сем-
хоза
Куль-
тура
Дата
реа-
ли-
за-
ции
Годо-
вая
квота
реа-
лиза-
ции
элит-
ных
семян
Факти-
чески
пред-
став-
лено
доку-
ментов
на бюд-
жетное
субси-
диро-
вание
элитных
семян в
преде-
лах
квоты,
тонн
Нор-
матив
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий
на 1
тонну
реа-
лизо-
ван-
ных
элит-
ных
семян,
тенге
При-
чи-
таю-
щаяся
сумма
бюд-
жет-
ных
суб-
сидий
с на-
чала
года,
тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,
тенге
Оста-
ток
при-
чи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жет-
ных
суб-
си-
дий, тенге
Под-
лежит
к
опла-
те в
пре-
делах
квоты
на
"__"
____
200_г.,
тенге
тонн
сумма
(тенге)
с
на-
ча-
ла
го-
да
за
пе-
риод
с
"__"
по
"__"
200_г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
департамента (управления) сельского хозяйства_________области
(Ф.И.О., подпись)
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2008 года N 154
Нормативы
бюджетных субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйственных
растений по годам размножения и закладку маточников многолетних
насаждений плодово-ягодных культур и винограда на 2008 год
N
п/п
Вид продукции,
мероприятия
Процент
возмещения
затрат на
производство
1 тонны (штуки)
оригинальных
семян, закладку
маточников, (до)
Норматив
бюджетных
субсидий на
1 тонну
(штуку,
гектар),
тенге
1
2
3
4
Питомники размножения и родительские формы
1
Зерновые и зернобобовые,
кроме кукурузы и риса
40

5) облыстың жергілікті атқарушы органы:
он бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элиталық тұқымның және көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық актіні жасайды және бекітеді;
облыс бойынша элиталық тұқым мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген элиталық тұқым мен көшеттердің көлемі мен белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтері негізінде тиесілі бюджет қаражатының көлемін анықтайды;
әрбір элиттұқымшарға белгіленген квоталар шегінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің ішінара арзандатылған құны үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості жасайды;
6) ұсынылып отырған элиталық тұқымдарды және көшеттерді сатып алу-сату шартының, элиталық тұқымдарды және көшеттерді мақсатты пайдалану актісінің, элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымның және көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымдардың және көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын Ауылшармині бекітеді.
16. Облыстың жергілікті атқарушы органы міндеттемелер мен төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру жоспарларына сәйкес бюджеттік субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
17. Оригинаторлар және элиталық тұқым шаруашылықтары облыстың жергілікті атқарушы органына Ауылшармині бекіткен нысан бойынша есепті кезеңде алынған бюджеттік субсидияларды мақсатты пайдалану туралы есеп береді.
18. Ай сайын 25-күнге қарай, бірақ тиісті жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей облыстың жергілікті атқарушы органы Ауылшарминіне тұқым шаруашылығын дамытуға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомостердің және жиынтық ведомостердің көшірмелерін, көрсетілген бюджеттік кіші бағдарламаны іске асыру туралы есепті ұсынады.
4. Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау
19. Ауылшарминінің тұқым шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұқым шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
20. Облыстың жергілікті атқарушы органы бюджеттік субсидиялар төлеу үшін тапсырылған құжаттардың шынайылығы үшін жауапты болады.
21. Ауылшармині және облыстың жергілікті атқарушы органы бюджет қаражатының мақсатты және тиімді пайдаланылуы үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жауапкершілік алады.
Ережеге 1-қосымша
Бекітемін
__________________________облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
(басқармасының) бастығы
_______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 жылғы " "
200    жылғы "_"             - "                 кезеңінде
өндірілген бірегей тұқымдар үшін бюджеттік субсидиялар
төлеуге арналған
ВЕДОМОСТЬ
Аудан-
ның
атауы
Бірегей
тұқым
өндіру-
шінің
атауы
Дақыл
Өсім-
паздық
Бірегей тұқым
өндірудің
жылдық
квотасы
Өндірілген бірегей
тұқымдарды бюджет-
тік субсидиялауға
нақты берілген
құжаттар
тонна
сома-
сы,
(теңге)
жыл
басынан
200_ ж.
"   "
"   "
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Өндірілген
бірегей тұ-
қымдардың 1
тоннасына
арналған
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Жыл
басынан
тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
200_ж.
"      "
квота
шегінде
төлеуге
жататыны,
теңге
9
10
11
12
13
________________________________облысының
ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                      (Т.А.Ә., қолы)
Ережеге 2-қосымша
Бекітемін
__________________________облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
(басқармасының) бастығы
_______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 жылғы " "
200    жылғы "             - "             кезеңінде
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері
аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының
аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік
субсидиялар төлеуге арналған
ВЕДОМОСТЬ
Аудан-
ның
атауы
Бірегей
тұқым
өндіру-
шінің
атауы
Дақыл
Іс-шара атауы
(салу
және/
немесе
қызмет
көрсе-
ту)
Салудың және/
немесе қызмет
көрсетудің
жылдық квотасы
Салуға
және/немесе
қызмет көрсетуге
нақты берілген
құжаттар
га
сомасы,
(теңге)
жыл
басынан
200_ ж.
"   "
"   "
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Салудың
және/немесе
қызмет
көрсетудің 1
гектарына
арналған
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Жыл
басынан
тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
201_ж.
"      "
квота
шегінде
төлеуге
жататыны,
теңге
9
10
11
12
13
________________________________облысының
ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                      (Т.А.Ә., қолы)
Ережеге 3-қосымша
Бекітемін
__________________________облысы
ауыл шаруашылығы департаментінің
(басқармасының) бастығы
_______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 жылғы " "
200    жылғы "             - "             кезеңінде
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге
сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің ішінара
арзандатылған құны үшін бюджеттік субсидиялар
төлеуге арналған жиынтық ведомосі
Аудан-
ның
атауы
Элитұ-
қымшар
атауы
Дақыл
Сатыл-
ған күні
Элиталық тұқымды
сатудың жылдық
квотасы
Квота шегінде
элиталық тұқым-
дарды бюджеттік
субсидиялауға
нақты берілген
құжаттар, тонна
тонна
сомасы,
(теңге)
жыл
басынан
200_ ж.
"   "
"   "
кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
кестенің жалғасы
Сатылған
элиталық
тұқымдардың
1 тоннасына
арналған
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
Жыл
басынан
тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасы,
теңге
Жыл
басынан
төлен-
гені,
теңге
Тиесілі
бюджеттік
субсидия
сомасының
қалдығы,
теңге
200_ж.
"      "
квота
шегінде
төлеуге
жататыны,
теңге
9
10
11
12
13
_________________________________облысының
ауыл шаруашылығы департаменті (басқармасы)
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                      (Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 19 ақпандағы
N 154 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Субсидиялар нормативтеріне өзгерту енгізілді -
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.13  N 446  Қаулысымен.
Көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға
2008 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с N
Өнімнің түрі,
іс-шаралар
Бірегей тұқымның 1 тоннасын
(данасын)
өндіруге,
аналықтар
салуға
жіберілген шығындарды өтеу пайызы,
(дейін)
Бір тоннаға
(данаға,
гектарға)
арналған
бюджеттік
субсидиялар
нормативі,
теңге
1
2
3
4
Көбейту питомниктері мен аналық нысандар
1
Жүгері мен күріштен басқа, дәнді және дәнді бұршақты дақылдар
40