О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2008 года N 221. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года "О присоединении Республики Казахстан к Международной конвенции о Гармонизированной системе описания и кодирования товаров и Протоколу о внесении поправки в Международную конвенцию о Гармонизированной системе описания и кодирования товаров" и в связи с переходом с 1 января 2008 года Республики Казахстан на Гармонизированную систему описания и кодирования товаров версии 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 269 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования":
Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
2) Утратил силу - постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1313 (вводится в действие с 01.01.2009).
3) Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.01.2012  № 133(вводится в действие с 01.01.2012).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 31.12.2008 N 1313 (вводится в действие с 01.01.2009); от 19.01.2012 № 133 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 221
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2003 года N 269
Перечень
импортируемых товаров, по которым налог на добавленную
стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 наурыздағы N 221 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының Тауарларды сипаттау мен оларға код белгілеудің үйлестірілген жүйесі туралы халықаралық конвенцияға және Тауарларды сипаттау мен оларға код белгілеудің үйлестірілген жүйесі туралы халықаралық конвенцияға түзетулер енгізу туралы хаттамаға қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 3 ақпандағы Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап Тауарларды сипаттау мен оларға код белгілеудің 2007 жылғы нұсқасының үйлестірілген жүйесіне көшуіне байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 269 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Қосылған күн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1313 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 133 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.31 N 1313 (2009.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.01.19 № 133 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 221 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 19 наурыздағы
N 269 қаулысымен
бекітілген
Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан

Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
(Налоговый кодекс)
N
п/п
Наименование
Код товара по
ТН ВЭД ЕврАзЭС
1
2
3
1.
Инсектициды, родентициды, фунгициды,
гербициды, противовсходовые средства и
регуляторы роста растений, средства
дезинфицирующие и аналогичные им,
расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи или представленные в
виде готовых препаратов или изделий
(кроме лент, обработанных серой, фитилей
и свечей, и бумаги липкой от мух)*
из 3808
2.
Профили фасонные, нарезанные по размеру,
для гражданской авиации*
из 4008 29 000 0
3.
Ленты конвейерные или ремни приводные,
или бельтинг, из вулканизованной резины
4010
4.
Резинотехнические изделия, манжеты
резиноармированные для гражданской
авиации*
из 4016 93 000 9
5.
Кожух, амортизаторы, наконечники,
подушки*
из 4016 93 000 9
6.
Изделия из вулканизованной резины,
кроме твердой резины для моторных
транспортных средств товарных позиций
8701-8705*
из 4016 99 990 9
7.
Бандаж*
из 4017 00 900 0
8.
Жернова, камни точильные, круги
шлифовальные и аналогичные изделия без
опорной конструкции, предназначенные для
шлифовки, заточки, полировки, подгонки
или резания, из агломерированных
природных или искусственных абразивов
или из керамики, в сборе с деталями из
других материалов или без этих деталей
(кроме камней для ручной заточки или
полировки и их частей из природного
камня; изделий без обрамления,
предназначенных для заточки из
керамических или силикатных материалов
(скарификаторов), используемых в
фармацевтической промышленности)
6804
9.
Трубы холоднодеформированные,
холоднотянутые шарикоподшипниковые Шx15*
из 7304 31 800 0
10.
Пружины горячей навивки, рессоры
из 7320 10 110 0,
из 7320 10 190 0,
из 7320 20 200 9
11.
Пружины холодной навивки винтовые,
работающие на растяжение*
из 7320 20 850 9
12.
Оболочки пружинные*
из 7320 90 900 0
13.
Горячие штамповки*
из 7326 90 930 0
14.
Твердосплавные пластины для режущих
инструментов титано-кобальтовые и
вольфрамокобальтовые*
из 8209 00 800 0
15.
Котлы паровые или другие
паропроизводящие котлы (кроме водяных
котлов центрального отопления, способных
также производить пар низкого давления);
водяные котлы с паронагревателем (кроме
8402 90 000)
8402
16.
Вспомогательное оборудование для
использования с котлами товарной позиции
8402 или 8403 (например, экономайзеры,
пароперегреватели, сажеудалители,
газовые рекуператоры), конденсаторы для
пароводяных или других паровых силовых
установок

Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде
(Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке
алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесі
Р/с N Атауы ЕурАзЭҚ СЭҚ
ТН бойынша
тауардың коды
1 2 3
1.
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер,
гербицидтер, өсімдіктердің көктеуіне:
қарсы құралдар мен өсуін реттеуіштер,
бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе
орауыштарға бөлшектеп оралған немесе дайын
препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсы-
нылған дезинфекциялайтын және соған ұқсас
заттар (күкіртпен өңделген ленталардан,
білтелер мен шырақтардан және шыбын жабыс-
тырғыш қағаздан басқа)*
3808-ден
2.
Азаматтық авиация үшін мөлшері бойынша
кесілген пішінді кескіндер*
4008 29 000 0
-ден
3.
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған
конвейер ленталары немесе қозғалтқыш
белдіктер немесе бельтинг
4010
4.
Азаматтық авиацияға арналған резинатехни-
калық бұйымдар, резеңкемен қапталған
манжеттер*
4016 93 000 9
-дан
5.
Қаптама амортизаторлар, ұштықтар,
тұғырықтар*
4016 93 000 9
-дан
6.
8701 - 8705 тауар позицияларының моторлы
көлік құралдарына арналған қатты
резеңкеден басқа, вулканизацияланған
резеңкеден жасалған бұйымдар*
4016 99 990 9
-дан
7.
Табан темір*
4017 00 900 0
-ден
8.
Агломерацияланған табиғи немесе жасанды
жемірден немесе керамикадан жасалған
тегістеуге, қайрауға, жылтыратуға, қию-
ластыруға немесе кесуге арналған басқа
материалдардан жасалған бөлшектермен
жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз
диірмен, қайрақ тастар, тегістеу шеңбер-
лері және соған ұқсас тіреусіз конструкция
бұйымдары (қолмен қайрауға немесе жылтыра-
туға арналған тастардан және олардың
табиғи тастан жасалған бөліктерінен басқа;
фармацевтика өнеркәсібінде пайдаланылатын
қыш немесе силикаты материалдардан
(скарификаторлардан) жасалған қайрауға
арналған жиектеусіз бұйымдар)
6804
9.
Суықтай деформацияланған, суықтай
тартылған 111x15 шарикті-подшипникті
құбырлар*
7304 31 800 0
-ден
10.
Ыстықтай орамдалған серіппелер, рессорлар
7320 10 110 0
-ден,
7320 10 190 0
-ден,
7320 20 200 9
-дан
11.
Созылатын бұрандалы суықтай орамдалған
серіппелер*
7320 20 850 9
-дан
12.
Серіппелі қабықтар*
7320 90 900 0
-ден
13.
Ыстық қалыптамалар*
7326 90 930 0
-ден
14.
Титан-кобальтті және вольфрамды-кобальтты
кесу құралдарына арналған қатты қорытпалы
пластиналар*
8209 00 800 0
-ден
15.
Бу қазандықтары немесе басқа да бу өндіре-
тін қазандықтар (төмен қысымдағы буды да
өндіруге қабілетті орталықтан жылытылатын
су қазандықтарынан басқа); буды қатты
қыздырғышы бар су қазандықтары
(8402 900 0-ден басқа)
8402
16.
8402 немесе 8403 тауар позициясының қазан-
дықтарымен пайдалануға арналған қосалқы
жабдық (мысалы, экономайзерлер, буды қатты
қыздырғыштар, күйе кетіргіштер, газ реку-
ператорлары), булы суға немесе басқа да
күшті бу қондырғыларына арналған конденса-
торлар

производительностью не более 120 м 3 /час
8414 80 510
52.
Компрессоры объемные роторные
одновальные
8414 80 730 0
53.
Прочие компрессоры объемные роторные
многовальные винтовые
8414 80 750
54.
Части многоступенчатого турбокомпрессора
ЦТК-275/9*
из 8414 90 000 0
55.
Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем
и приборами для изменения температуры и
влажности воздуха, включая кондиционеры,
в которых влажность не может
регулироваться отдельно, прочие, со
встроенной холодильной установкой и
клапаном для переключения цикла
охлаждение/нагрев (реверсивные тепловые
насосы), для гражданской авиации
из 8415 81 009 0
56.
Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем
и приборами для изменения температуры
и влажности воздуха, включая
кондиционеры, в которых влажность не
может регулироваться отдельно, прочие,
со встроенной холодильной установкой,
для гражданской авиации
8415 82 000 1
57.
Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем
и приборами для изменения температуры
и влажности воздуха, включая
кондиционеры, в которых влажность не
может регулироваться отдельно, прочие,
без встроенной холодильной установки,
для гражданской авиации
8415 83 000 1
58.
Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем
и приборами для изменения температуры
и влажности воздуха, включая
кондиционеры, в которых влажность не
регулируется отдельно, кроме подлежащих
установке в кабинетах, автомобилях;
части*
из 8415 81 001 0,
из 8415 82 000 9,

өнімділігі 120 м 3 /сағаттан аспайтын
көлемді қайта келу қарыштау компрессорлары
8414 80 510
52.
Роторлы көлемді бір білікті компрессорлар
8414 80 730 0
53.
Көлемді роторлы көп білікті винттік өзге
де компрессорлар
8414 80 750
54.
ЦТК-275/9 көп сатылы турбокомпрессордың
бөлшектері*
8414 90 000 0
-ден
55.
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы
жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса
алғанда, ауаның температурасы мен ылғал-
дылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен
приборлары бар желдеткішпен жабдықталған,
ауаны баптауға арналған қондырғылар, тоңа-
зыту қондырғысы мен тоңазыту/жылыту циклын
қосуға арналған клапан орнатылған (ревер-
сивтік жылу сорғылары) өзгелері
8415 81 009 0
-ден
56.
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы
жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса
алғанда, ауаның температурасы мен ылғал-
дылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен
приборлары бар желдеткішпен жабдықталған,
ауаны баптауға арналған қондырғылар,
тоңазыту қондырғысы орнатылған өзгелері
8415 82 000 1
57.
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы
жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса
алғанда, ауаның температурасы мен ылғал-
дылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен
приборлары бар желдеткішпен жабдықталған,
ауаны баптауға арналған қондырғылар, тоңа-
зыту қондырғысы орнатылмаған өзгелері
8415 83 000 1
58.
Кабинеттерде, автомобильдерде орнатуға
жататындардан басқа ылғалдылығы жеке
реттелмейтін кондиционерлерді қоса
алғанда, ауаның температурасы мен ылғал-
дылығын өзгертуге арналған двигателі мен
аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған,
ауаны тазалауға арналған қондырғылар;
бөлшектері*
8415 81 001 0
-ден,
8415 82 000 9
-дан,

8425 39 900 1
80.
Домкраты и подъемники гидравлические
прочие для гражданской авиации
из 8425 42 000 0
81.
Домкраты, прочие для гражданской авиации
из 8425 49 000 0
82.
Судовые деррик краны; краны подъемные,
включая кабель краны; фермы подъемные
подвижные, погрузчики портальные и
тележки, оснащенные подъемным краном,
кроме кранов мостовых электрических с
грузоподъемностью от 5 до 20 тонн,
кранов козловых электрических с
грузоподъемностью от 5 до 20 тонн,
кранов автомобильных с грузоподъемностью
от 10 до 25 тонн
из 8426
83.
Автопогрузчики с вилочным захватом;
прочие погрузчики, оснащенные подъемным
или погрузочно-разгрузочным
оборудованием
8427
84.
Машины и устройства для подъема,
перемещения, погрузки или разгрузки
(например, лифты, эскалаторы, конвейеры,
канатные дороги), прочие
8428
85.
Бульдозеры самоходные с неповоротным и
поворотным отвалом, грейдеры,
планировщики, скреперы, механические
лопаты, одноковшовые погрузчики,
трамбовочные машины, дорожные катки*
из 8429
86.
Машины и механизмы прочие для
перемещения, планировки, профилирования,
разработки, трамбования, уплотнения,
выемки или бурения грунта, полезных
ископаемых или руд; оборудование для
забивки и извлечения свай;
снегоочистители плужные и роторные
из 8430
87.
Части, предназначенные исключительно или
в основном для оборудования прокатных

8425 39 900 1
80.
Азаматтық авиацияға арналған гидравликалық
домкраттар мен көтергіштер өзгелері
8425 42 000 0
-ден
81.
Азаматтық авиацияға арналған домкраттар
өзгелері
8425 49 000 0
-ден
82.
Кеменің деррик-крандары; кабель-крандарды
қоса алғанда, көтергіш крандар; көтергіш
кранмен жарақталған көтергіш жылжымалы
фермалар, портальды жүк тиегіштер мен
тіркемелер, жүк көтерімділігі 0,5 тоннадан
60 тоннаға дейін электрлі көпірлі крандар-
ды, жүк көтерімділігі 5 тоннадан 32
тоннаға дейін электрлі төрт тағанды
крандарды, жол автокөлік құралдарында
монтаж үшін арналған, жүк көтерімділігі 10
тоннадан 25 тоннаға дейін крандардан басқа
гидравликалық крандар
8426-дан
83.
Ашалы қармауышы бар автотиегіштер;
көтергіш немесе тиеу-түсіру жабдығымен
жарақтандырылған өзге де тиегіштер
8427
84.
Көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе
түсіруге арналған өзге де машиналар мен
құрылғылар (мысалы, лифтілер, эскалатор-
лар, конвейерлер, аспалы жолдар)
8428
85.
Бұрылмайтын және бұрылатын қайырмасы бар
өздігінен жүретін бульдозерлер, грейдер-
лер, тегістегіштер, скреперлер, механика-
лық күректер, бір шөмішті тиеуіштер,
тегістейтін машиналар, жол тегістейтін
тығыздағыштар*
8429-дан
86.
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді
тасымалдауға, жоспарлауға, бейіндеуге,
әзірлеуге, таптауға, нығыздауға, ойып
алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар
мен өзге де тетіктер; қазықтар қағуға және
оларды суырып алуға арналған жабдық;
соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8430-дан
87.

станов в подсубпозиции 8428 90 300 0
8431 39 100 0
88.
Ковши, захваты и черпаки
из 8431 41 000 0
89.
Отвалы бульдозеров поворотные
из 8431 42 000 0
90.
Машины сельскохозяйственные, садовые
или лесохозяйственные для подготовки и
обработки почвы; катки для газонов или
спортплощадок
8432
91.
Машины или механизмы для уборки
сельскохозяйственных культур, включая
пресс-подборщики, прессы для упаковки в
кипы соломы или сена; сенокосилки и
газонокосилки; машины для очистки,
сортировки или калибровки яиц, плодов
или других сельскохозяйственных продук-
тов, кроме машин товарной позиции 8437
из 8433
92.
Установки и аппараты доильные,
оборудование для обработки и переработки
молока
8434
93.
Прессы, дробилки и аналогичное
оборудование для виноделия, производства
сидра, фруктовых соков или аналогичных
напитков
8435
94.
Оборудование для сельского хозяйства,
садоводства, лесного хозяйства,
птицеводства или пчеловодства, включая
оборудование для проращивания семян с
механическими или нагревательными
устройствами, прочее; инкубаторы для
птицеводства и брудеры

8428 90 300 0 ішкі субпозициясындағы
прокатталған станның жабдығы үшін ерекше
немесе негізінен арналған бөліктер
8431 39 100
88.
Шөміштер, қармауыштар және қарпығыштар
8431 41 000 0
-ден
89.
Бульдозерлердің бұрылу қайырмалары
8431 42 000 0
-ден
90.
Топырақты дайындауға және өңдеуге арналған
ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман
шаруашылығы машиналары; көгалдарға немесе спорт алаңдарына арналған аунақтар
8432
91.
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл
шаруашылығы дақылдарын жинауға арналған
машиналар мен тетіктер, сабанды немесе
пішенді дестелерге буып-түюге арналған
престер; пішен шалғылары және көгал
шалғылары; 8437 тауар позициясының
машиналарынан басқа, жұмыртқаларды,
жемістерді немесе басқа да ауыл
шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға
немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433-тен
92.
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт
өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
8434
93.
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын
немесе оларға ұқсас сусындар өндіруге
арналған престер, ұсатқыштар және оларға
ұқсас жабдық
8435
94.
Механикалық немесе қыздырғыш құрылғылары
бар тұқым өсіруге арналған жабдықты қоса
алғанда, ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға,
орман шаруашылығына, құс шаруашылығына
немесе омарташылыққа арналған жабдық; құс
шаруашылығына арналған инкубаторлар мен
брудерлер

8436
95.
Машины для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна и сухих бобовых
культур; оборудование для мукомольной
промышленности или для обработки
зерновых или сухих бобовых культур,
кроме оборудования, используемого на
сельскохозяйственных фермах
8437
96.
Оборудование для промышленного
приготовления или производства пищевых
продуктов или напитков, в другом месте
данной группы не поименованное или не
включенное, кроме оборудования для
экстрагирования или приготовления
животных или нелетучих растительных
жиров и масел

8436
95.
Тұқымдарды, астықты және құрғақ бұршақ
дақылдарын тазартуға, сорттауға: немесе
іріктеуге арналған машиналар; ауыл
шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын
жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне
арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ
дақылдарын өңдеуге арналған жабдық
8437
96.
Мал немесе ұшпайтын өсімдік тоң майларын
немесе майларын айырып алуға немесе
дайындауға арналған жабдықтан басқа,
азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды
өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге
арналған, осы топтың басқа жерінде
аталмаған немесе енгізілмеген жабдық

8454
113.
Станки для обработки любых материалов
путем удаления материала с помощью
лазерного или другого светового или
фонтанного луча, ультразвуковых,
электроразрядных, электрохимических,
электроннолучевых, ионнолучевых или
плазменнодуговых процессов
8456
114.
Центры обрабатывающие, станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные, для
обработки металла
8457
115.
Станки металлорежущие (включая
агрегатные станки линейного построения)
для сверления, растачивания,
фрезерования, нарезания наружной или
внутренней резьбы путем удаления
металла, кроме токарных станков (включая
станки токарные многоцелевые) товарной
позиции 8458
8459
116.
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные,
шлифовальные, хонинговальные,
притирочные, полировальные и для
выполнения других операций чистовой
обработки металлов или металлокерамики
при помощи шлифовальных камней,
абразивов или полирующих средств, кроме
зуборезных, зубошлифовальных или
зубоотделочных станков товарной позиции
8461
8460
117.
Станки продольнострогальные, поперечно-
строгальные, долбежные, протяжные,
зуборезные, зубошлифовальные или
зубоотделочные, пильные, отрезные и
другие станки для обработки металлов
или металлокерамики посредством удаления
материала, в других местах не
поименованные или не включенные

8454
113.
Лазерлі немесе басқа да жарық немесе
фотонды сәуленің, ультрадыбысты, электр
разрядты, электр-химиялық, электронды
сәулелік, ионды сәулелік немесе
плазмалық-доғалық процестердің көмегімен
материалды кетіру жолымен кез келген
материалдарды өңдеуге арналған станоктар
8456
114.
Өңдеу орталықтары, металл өңдеуге арналған
бір тұғырлы және көп тұғырлы агрегат станоктары
8457
115.
8458 тауар позициясының токарь станоктары-
нан басқа (көп мақсатты токарлық станок-
тарды қоса алғанда), металды кетіру
жолымен бұрғылауға, қашап өңдеуге,
жоңғылауға, сыртқы немесе ішкі оймалар
тесуге арналған металл кесетін станоктар
(желілік құрылысты агрегат станоктарын
қоса алғанда)
8459
116.
Сыдыра-тегістеу, қайрау, тегістеу,
хонингтеу, ысқылау, жылтырату және 8461
тауар позициясының тісті кесу, тісті
тегістеу немесе тісті өңдеу станоктарынан
басқа, металдар мен қыш металдарды
тегістеуші тастардың, қажақтардың және
жылтыратушы құралдардың көмегімен басқа да
тазалап өңдеу операцияларын орындауға арналған станоктар
8460
117.
Бойлап сүргілеу, көлденең сүргілеу, уату,
созу, тісті кесу, тісті тегістеу немесе
тісті өңдеу, аралау, кесу станоктары және
материалды кетіру арқылы металдарды немесе
қышметалды өңдеуге арналған басқа жерде
аталмаған немесе енгізілмеген басқа да
станоктар

121.
Станки (включая машины для сборки с
помощью гвоздей, скоб, клея или другими
способами) для обработки дерева, пробки,
кости, эбонита, твердых пластмасс или
аналогичных твердых материалов
8465
122.
Оборудование и аппараты для
низкотемпературной пайки,
высокотемпературной пайки или сварки,
пригодные или не пригодные для резки,
кроме машин и аппаратов товарной позиции
8515; машины и аппараты для
поверхностной термообработки, работающие
на газе
8468
123.
Вычислительные машины и их блоки;
магнитные или оптические считывающие
устройства, машины для переноса данных
на носители информации в кодированной
форме и машины для обработки подобной
информации, в другом месте не
поименованные или не включенные
8471 (кроме
8471 30 000 0)
124.
Микрокомпьютеры, используемые для
осуществления платежей с использованием
платежных карточек с устройствами
считывания карточек (карт-ридерами)*
из 8471 30 000 0
125.
Импринтеры (imprinter); устройства для
персонализации платежных карточек;
эмброссеры (embossing machine,
embosser); электронные депозитарные
машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
из 8472 90 900 0
126.
Машины для сортировки или складывания,
или укладки в конверты, или
перевязывания почтовой корреспонденции,
машины для вскрытия, закрывания или
запечатывания почтовой корреспонденции
и машины для наклеивания или гашения
почтовых марок
8472 30 000 0
127.
Банкоматы (Automatik teller (Telling)
Machine)*
8472 90 300 0
128.
Части и принадлежности машин товарной
позиции 8471
8473 30
129.
Оборудование для сортировки,
грохочения, сепарации, промывки,
измельчения, размалывания, смешивания
или перемешивания грунта, камня, руд или
других минеральных ископаемых в твердом
(в том числе порошкообразном или
пастообразном) состоянии; оборудование
для агломерации, формовки или отливки
твердого минерального топлива,
керамических составов, незатвердевшего
цемента, гипсовых материалов или других
минеральных продуктов в порошкообразном
или пастообразном состоянии; машины
формовочные для изготовления литейных
форм из песка

121.
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластма-
ссалар немесе соған ұқсас қатты материал-
дар өңдеуге арналған станоктар (шегенің,
қапсырманың, желімнің көмегімен немесе
басқа да тәсілдермен жинауға арналған
машинаны қоса алғанда)
8465
122.
8515 тауар позициясының машиналары мен
аппараттарынан басқа кесуге жарамды немесе
жарамсыз, төменгі температурада
дәнекерлеуге, жоғарғы температурада
дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған
жабдық пен аппараттар; газбен жұмыс
істейтін беткі жағын термоөңдеуге арналған
машиналар мен аппараттар
8468
123.
Есептеу машиналары және олардың блоктары;
магнитті немесе оптикалық санағыш
құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы
ақпарат тасымалдағыштарға тасымалдауға
арналған машиналар және осыған ұқсас
ақпаратты өңдеуге арналған, басқа жерде
аталмаған немесе енгізілмеген машиналар
8471
(8471 30 000 0
-ден басқа)
124.
Карточкаларды оқитын құрылғылары (карт
-ридерлері) бар төлем карточкаларын
пайдалана отырып, төлемдерді жүзеге асыру
үшін пайдаланылатын микрокомпьютерлер*
8471 30 000 0
-ден
125.
Импринтерлер (imprinter); төлем
карточкаларын дербестендіруге арналған
құрылғылар; эмброссерлер (embossing
machine, embosser); электронды
депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер
(Cash Dispenser)*
8472 90 900 0
-ден
126.
Почта хат-хабарларын сорттауға немесе
қаттап салуға немесе конверттерге салуға,
немесе байлауға арналған машиналар, почта
хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе сүргіш
салуға арналған машиналар және почта
маркаларын желімдеуге немесе тоқтатуға
арналған машиналар
8472 30 000 0
127.
Банкоматтар (Automatik teller (Telling) Machine)*
8472 90 300 0
128.
8471 тауар позициясы машиналарының
бөлшектері мен керек-жарақтары
8473 30
129.
Топырақты, тасты, кенді немесе қатты
қалыптағы басқа да минералды қазбаларды
(оның ішінде ұнтақ түріндегі және паста
түріндегі) сорттауға, електен өткізуге,
сепаратордан өткізуге; жууға, ұсақтауға,
тартуға, қосуға немесе араластыруға
арналған жабдық; қатты минералды отынды,
қыш құрамды, қатайып кетпеген цементті,
гипс материалдарын немесе басқа да
минералды заттарды ұнтақ күйіндегі немесе
паста күйіндегі жағдайда агломерациялауға,
қалыптауға немесе құюға арналған жабдық;
құмнан құю пішіндерін жасауға арналған
қалыптау машиналары

196.
Железнодорожные локомотивы с питанием
от внешнего источника электроэнергии
8601 10 000 0
197.
Железнодорожные локомотивы
дизель-электрические
8602 10 000 0
198.
Моторные железнодорожные вагоны
пассажирские, товарные или багажные,
открытые платформы, кроме входящих
в товарную позицию 8604 с питанием
от внешнего источника электроэнергии
из 8603 10 000 0
199.
Транспортные средства самоходные или
несамоходные, предназначенные для
ремонта или технического обслуживания
железнодорожных или трамвайных путей
(например, вагоны-мастерские, краны,
шпалоподбивочные машины, путерихтовочные
машины, контрольно-измерительные вагоны
и транспортные средства для осмотра
пути)
8604 00 000 0
200.
Вагоны железнодорожные,  пассажирские
несамоходные вагоны багажные, почтовые
и прочие специальные железнодорожные,
несамоходные (кроме входящих в
товарную позицию 8604)*
из 8605 00 000 0
201.
Вагоны-цистерны всех типов
8606 10 000 0
202.
Вагоны термоизолированные,
рефрижераторные, кроме входящих в
субпозицию 8606 10; вагоны
железнодорожные, грузовые несамоходные
крытые и закрывающиеся*
из 8606 91
203.
Фитинговые платформы, контрейлерные
платформы*
из 8606 99 000 0
204.
Вагоны железнодорожные, грузовые
несамоходные открытые, с несъемными
бортами высотой более 60 см*
из 8606 92 000 0
205.
Части железнодорожных локомотивов
или подвижного состава*
из 8607
206.
Тракторы (кроме тракторов товарной
позиции 8709), за исключением
управляемых рядом идущим водителем,
мощностью не более 4 кВт, а также
тракторов гусеничных
из 8701
207.
Моторные транспортные средства для
перевозки грузов прочие с поршневым
двигателем внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия (дизелем или
полудизелем) с полной массой
транспортного средства более 20 т, новые
8704 23 910
208.
Моторные транспортные средства для
перевозки грузов прочие с поршневым
двигателем внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия (дизелем или
полудизелем) с полной массой
автомобиля более 20 т, бывшие в
эксплуатации
8704 23 990
209.
Моторные транспортные средства
специального назначения, кроме
используемых для перевозки пассажиров
или грузов (например, автомобили
грузовые аварийные, автокраны, пожарные
транспортные средства, автобетономешалки,
автомобили для уборки дорог,
поливомоечные автомашины,
автомастерские, автомобили с
рентгеновскими установками)

196.
Электр қуатының сыртқы көзінен
қоректенетін темір жол локомотивтері
8601 10 000 0
197.
Дизель-темір жол электрлі локомотивтер
8602 10 000 0
198.
Электр энергиясының сыртқы көзінен
қоректенетін 8604 тауар позициясына
кіретіндерден басқа, моторлы темір жол
жолаушылар, тауар немесе жүк вагондары,
ашық платформалар
8603 10 000 0-
ден
199.
Темір жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге
немесе оларға техникалық қызмет көрсетуге
арналған өздігінен жүретін немесе
өздігінен жүрмейтін көлік құралдары
(мысалы, шеберхана вагондар, крандар, шпал
қағатын машиналар, жол тегістеу машиналары,
бақылау-өлшеу вагондары және жолды қарауға
арналған көлік құралдары)
8604 00 000 0
200.
Өздігінен жүрмейтін темір жол, жолаушылар
вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, почта
және өзге де арнайы темір жол вагондары
(8604 тауар позициясына кіретіндерден
басқа)*
8605 00 000 0-
ден
201.
Барлық типті вагон-цистерналар
8606 10 000 0
202.
Термооқшауланған, рефрижераторлық вагондар,
8606 10 қосалқы позицияға кіретіндерден
басқа; өздігінен жүрмейтін темір жол,
жабық және жабылатын жүк вагондары*
8606 91-ден
203.
Фитингті платформалар, контрейлерлік
платформалар*
8606 99 000 0-
ден
204.
Өздігінен жүрмейтін темір жол, ашық,
биіктігі 60 см-ден асатын алынбайтын ернеулері бар жүк вагондары*
8606 92 000 0-
ден
205.
Темір жол локомотивтерінің немесе
жылжымалы құрамның бөлшектері*
8607-ден
206.
Қуаты 4 кВт-дан аспайтын, жанында жүретін
жүргізуші басқаратындарды, сондай-ақ
шынжыр табанды тракторларды қоспағанда
тракторлар (8709 тауар позициясының
тракторларынан басқа)
8701-ден
207.
Көлік құралының 20 тоннадан асатын толық
массасы мен қысымнан оталатын поршеньді
іштен жану двигателі (дизельді немесе
жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға
арналған өзге де моторлы көлік құралдары,
жаңалары
8704 23 910
208.
Автомобильдің 20 тоннадан асатын толық
массасы мен қысымнан оталатын поршеньді
іштен жану двигателі (дизельді немесе
жартылай дизельді) бар жүк тасымалдауға
арналған өзге де моторлы көлік құралдары,
бұрын қолданыста болғандары
8704 23 990
209.
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдауға
пайдаланылатындардан басқа, арнайы
мақсаттағы моторлы көлік құралдары
(мысалы, авариялық жүк автомобильдері,
автокрандар, өрт сөндіргіш көлік құралдары,
автобетонараластырғыштар, жолдарды
тазалауға арналған автомобильдер, су
құю-жуу автомашиналары, автошеберханалар,
рентген қондырғылары бар автомобильдер)

242.
Прочая аппаратура, основанная на
использовании рентгеновского излучения,
не предназначенная для медицинского,
хирургического, стоматологического или
ветеринарного использования, включая
аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую
из 9022 19 000 0
243.
Прочая аппаратура, основанная на
использовании альфа-, бета- или гамма-
излучений, не предназначенная для
медицинского, хирургического,
стоматологического или ветеринарного
использования*
из 9022 29 000 0
244.
Прочая аппаратура, кроме предназначенной
для медицинского, хирургического,
стоматологического или ветеринарного
использования, включая части и
принадлежности к аппаратуре,
используемой в указанных целях*
из 9022 90
245.
Машины и устройства для испытания на
твердость, прочность, сжатие, упругость
или другие механические свойства
материалов (например, металлов,
древесины, текстильных материалов,
бумаги, пластмасс)
9024
246.
Ареометры и аналогичные приборы,
действующие при погружении в жидкость,
термометры (кроме больничных или
ветеринарных), пирометры, барометры,
гигрометры и психрометры, с записывающим
устройством или без записывающего
устройства и любые комбинации этих
приборов*
из 9025
247.
Приборы и аппаратура для измерения или
контроля расхода, уровня, давления или
других переменных характеристик
жидкостей или газов (например,
расходометры, указатели уровня,
манометры, тепломеры), кроме приборов
и аппаратуры товарной позиции 9014,
9015, 9028 или 9032
9026
248.
Приборы и аппаратура для физического или
химического анализа (например,
поляриметры, рефрактометры,
спектрометры, газо- или
дымоанализаторы), не предназначенные
для использования в медицине; приборы
и аппаратура для измерения или контроля
вязкости, пористости, расширения,
поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для
измерения или контроля количества тепла,
звука или света (включая экспонометры);
микротомы*
из 9027
249.
Осциллоскопы, анализаторы спектра,
прочие приборы и аппаратура для
измерения или контроля электрических
величин, кроме измерительных приборов
товарной позиции 9028; приборы и
аппаратура для обнаружения или измерения
альфа-, бета- гамма-, рентгеновского,
космического или прочих ионизирующих
излучений

242.
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтік
аппаратураны қоса алғанда, рентген
сәулесін пайдалануға негізделген өзге
аппаратура, медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе ветеринарлық
пайдалануға арналмаған
9022 19 000 0-
ден
243.
Алфа-, бета- немесе гамма сәулелерінің
әсеріне негізделген медициналық,
хирургиялық, стоматологиялық немесе
ветеринарлық пайдалануға арналмаған өзге
де аппаратура*
9022 29 000 0-
ден
244.
Көрсетілген мақсаттарға пайдаланылатын
аппаратура бөлшектері мен керек-жарақтарын
қоса алғанда, медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе ветеринарлық
мақсатта пайдалануға арналғандардан басқа,
өзге де аппаратура*
9022 90-нан
245.
Материалдың (мысалы, металдардың,
сүректердің, тоқыма материалдарының,
қағаздың, пластмассаның) қаттылығын,
төзімділігін, тығыздығын, серпімділік
немесе басқа да механикалық қасиеттерін
сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
9024
246.
Жазатын құрылғысы бар немесе жазатын
құрылғысыз ареометрлер мен сұйыққа батырған
кезде жұмыс істейтін соған ұқсас аспаптар,
термометрлер (ауруханалық немесе
ветеринарлықтан басқа), пирометрлер,
барометрлер, гигрометрлер және
психрометрлер және осы құралдардың кез
келген комбинациялары*
9025-тен
247.
9014, 9015, 9028 және 9032 тауар
позицияларының құралдары мен
аппаратурасынан басқа, сұйықтардың немесе
газдардың шығысын, деңгейін, қысымын
немесе басқа да құбылмалы сипаттамаларын
өлшеуге немесе бақылауға арналған құралдар
мен аппаратура (мысалы, шығын өлшегіштер,
деңгей көрсеткіштері, манометрлер, жылу
өлшегіштер)
9026
248.
Физикалық немесе химиялық талдауға құралдар
мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер,
рефрактометрлер, спектрометрлер, газ немесе
түтін талдауыштар) арналған медицинада
пайдалануға арналмаған; тұтқырлығын,
кеуектілігін, кеңеюін, беткі жағының
созылғыштығын және соған ұқсас өлшеуге
немесе бақылауға арналған құралдар мен
аппаратура; жылу, дыбыс немесе жарық
мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған
құралдар мен аппаратура (экспонометрді қоса
алғанда); микротомдар*
9027-ден
249.
Осциллоскоптар, спектр талдаушылар, 9028
тауар позициясының өлшеу құралдарынан
басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе
бақылауға арналған өзге де құралдар мен
аппаратура; альфа, бета, гамма, рентген,
ғарыш немесе өзге де иондаушы сәулелерді
табуға немесе өлшеуге арналған құралдар
мен аппаратура