О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года № 71
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2008 года № 918. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 37
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.01.2010 N 37.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года № 71 "Об утверждении Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006 - 2008 годы" следующие изменения и дополнения:
в Программе совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006 - 2008 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1. "Паспорт Программы":
в подразделе "Объемы и источники финансирования" слова "2008 год - 52, 4 млн. тенге" заменить словами "2008 год - 211,2 млн. тенге";
в подразделе "Ожидаемые результаты от реализации Программы":
в абзаце седьмом цифру "6" заменить цифрой "5";
в абзаце восьмом слово "три" заменить словом "два";
в разделе 5. "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в абзаце шестом слово "трех" заменить словом "двух";
в параграфе 4. "Создание единой статистической информационной системы "Государственная статистика", отвечающей требованиям международных стандартов по сбору, обработке, хранению и распространению данных":
в абзаце четвертом цифру "6" заменить цифрой "5";
в параграфе 5. "Переход от получения технической помощи к активному международному сотрудничеству в соответствии с Основополагающими принципами официальной статистики ООН":
в абзаце третьем слово "трех" заменить словом "двух";
слова "и статистики туризма" исключить;
в разделе 6. "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
в абзаце втором слова "в 2008 году - 52,4 млн. тенге" заменить словами "в 2008 году - 211,2 млн. тенге";
в разделе 7. "Ожидаемые результаты от реализации Программы":
в абзаце девятом цифру "6" заменить цифрой "5";
в абзаце десятом слово "трех" заменить словом "двух";
в разделе 8. "План мероприятий по реализации Программы совершенствования государственной статистики Республики Казахстан на 2006-2008 годы", утвержденный указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 2 слова "3 квартал 2008 года" заменить словами "4 квартал 2008 года";
в строке, порядковый номер 4:
графу 2 изложить в следующей редакции:
"Пересмотреть национальные классификации КПВЭД в связи с утверждением в 2007 году новых версий международных классификаций СРА";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 қазандағы N 918 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 37 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.01.29 № 37 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік статистикасын жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 71  қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік статистикасын жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде:
"Қаржыландыру көлемі мен көздері" деген кіші бөлімдегі "2008 жыл - 52,4 млн. теңге" деген сөздер "2008 жыл - 211,2 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер" деген кіші бөлімде:
жетінші абзацтағы "6" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы "үш" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудың негізгі бағыттары мен тетігі" деген 5-бөлімде:
алтыншы абзацтағы "үш" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Деректерді жинау, өңдеу, сақтау және тарату жөніндегі халықаралық" стандарттардың талаптарына жауап беретін "Мемлекеттік статистика" бірыңғай статистикалық ақпараттық жүйе құру" деген 4-параграфта:
төртінші абзацтағы "6" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"БҰҰ-ның ресми статистикасының негіз қалаушы қағидаттарына сәйкес техникалық көмек алудан белсенді халықаралық ынтымақтастыққа көшу" деген 5-параграфта:
үшінші абзацтағы "үш" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"және туризм статистикасы" деген сөздер алып тасталсын;
"Қажетті ресурстар және оларды қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде:
екінші абзацтағы "2008 жылы - 52,4 млн. теңге" деген сөздер "2008 жылы - 211,2 млн. теңге" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер" деген 7-бөлімде:
тоғызыншы абзацтағы "6" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
оныншы абзацтағы "үш" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазақстан Республикасының мемлекеттік статистикасын жетілдірудің 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімде:
реттік нөмірі 2-жолдың 5-бағанындағы "2008 жылғы 3-тоқсан" деген сөздер "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолда:
2-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"2007 жылы СРА халықаралық сыныптамаларының жаңа нұсқаларының бекітілуіне байланысты ЭҚТӨС ұлттық сыныптамаларын қайта қарау";

в графе 5 слова "1 квартал" заменить словами "4 квартал";
в строке, порядковый номер 6:
в графе 5 слова "4 квартал 2008 года" исключить;
в графе 6 цифры "2,8" исключить;
в строке, порядковый номер 7:
в графе 5 слова "4 квартал 2008 года" исключить;
в графе 6 цифры "2,7" исключить;
в строке, порядковый номер 9:
в графе 5 слова "4 квартал 2008 года" исключить;
в графе 6 цифры "2,7" исключить;
в графе 6 строки, порядковый номер 10 цифры "2,7" заменить цифрами "2,3";
в строке, порядковый номер 11:
в графе 5 слова "4 квартал 2008 года" исключить;
в графе 6 цифры "2,7" исключить;
в строке, порядковый номер 16:
в графе 5 слова "4 квартал 2008 года" исключить;
в графе 6 цифры "2,7" исключить;

5-бағандағы "1-тоқсан" деген сөздер "4-тоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолда:
5-бағандағы "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "2,8" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 7-жолда:
5-бағандағы "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "2,7" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 9-жолда:
5-бағандағы "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "2,7" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 10-жолдың 6-бағанында "2,7" деген сандар "2,3"
деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолда:
5-бағандағы "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "2,7" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 16-жолда:
5-бағандағы "2008 жылғы 4-тоқсан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "2,7" деген сандар алып тасталсын;

21-2
Разработать
научные подходы
к определению
переменных
затрат на содер-
жание рабочей
силы
Научный
отчет
на сайте
АС
АС
4 квартал
2008 года
2,3
Республи-
канский
бюджет
21-3
Разработать
системы метадан-
ных для единой
информационной
статистической
системы
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
3,5
Республи-
канский
бюджет
21-4
Осуществить
научно-исследо-
вательские
работы в сфере
макроэкономичес-
кой статистики
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
4,7
Республи-
канский
бюджет
21-5
Разработать
научные основы
обследования цен
экспортно-
импортных поста-
вок по фактам
совершаемых
сделок в соот-
ветствии с миро-
вой практикой
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал 2008 года
2,0
Республи-
канский
бюджет
21-6
Провести иссле-
дование в облас-
ти оценки пара-
метров инфляции:
импортная
составляющая
инфляционных
процессов, по-
строение моделей
для ее оценки и
формирование
научных методов
определения ее
вклада (влияния)
на инфляцию
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
2,0
Республи-
канский
бюджет
21-7
Подготовить
научно-методи-
ческие подходы к
измерению неза-
конной деятель-
ности в
Казахстане
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал 2008 года
2,0
Республи-
канский
бюджет
21-8
Разработать
научно-методо-
логические под-
ходы и создать
индикатор для
оценки текущего
развития
экономики
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
2,4
Республи-
канский
бюджет
21-9
Разработать
подходы к моде-
лированию данных
о домашних
хозяйствах.
Построение карт
бедности населе-
ния на регио-
нальном (район-
ном) уровне
Научный
отчет
на сайте
АС
АС
4 квартал
2008 года
3,7
Республи-
канский
бюджет
21-10
Провести научные
исследования в
области микро-
экономической
статистики,
разработка на-
учной базы для
учета и анализа
деятельности
предприятий
различных отра-
слей в рамках
программ разви-
тия отечествен-
ных компаний
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
3,8
Республи-
канский бюджет
21-11
Разработать
научную базу для
развития инфор-
мационных ресур-
сов по малому
предприниматель-
ству
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
2,0
Республи-
канский
бюджет
21-12
Разработать
научно-обосно-
ванные подходы
к построению
индекса стои-
мости жизни
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
3,5
Республи-
канский
бюджет
21-13
Формировать
научные основы
статистики
информационного
общества
Научный отчет на сайте АС
АС
4 квартал 2008 года
3,1
Республи-
канский
бюджет
21-14
Разработать
научно-обосно-
ванные подходы
к оценке стои-
мости матери-
альных и нема-
териальных
непроизведенных
активов
Научный
отчет на
сайте АС
АС
4 квартал
2008 года
3,9
Республи-
канский
бюджет
строку, порядковый номер 25, исключить;
в строке, порядковый номер 27:
в графе 5 слова "20 февраля 2009 года" исключить;
в графе 6 цифры "3,0" исключить;
в строке, порядковый номер 31:
в графе 5 слова "20 февраля 2009 года" исключить;
в графе 6 цифры "3,0" исключить;

21-2
Жұмыс күшін ұстауға жұмсалған ауыспалы шығындарды анықтауға ғылыми тәсілдер әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2007 жылғы
4-тоқсан
2,3
Республикалық
бюджет
21-3
Бірыңғай ақпараттық статистикалық жүйеге арналған метадеректер жүйесін әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,5
Республикалық
бюджет
21-4
Макроэкономи-
калық статистика саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыру
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
4,7
Республикалық
бюджет
21-5
Әлемдік практикаға сәйкес жасалатын мәмілелер фактілері бойынша экспорттық-импорттық жеткізілімдер бағасын зерттеудің ғылыми негіздерін әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
2,0
Республикалық
бюджет
21-6
Инфляция параметрлерін бағалау саласында ғылыми зерттеу жүргізу: инфляциялық процестердің импорттық құрамдас бөлігі, оны бағалау үшін модельдер құру және оның инфляцияға салымын (әсерін) анықтаудың ғылыми әдістерін қалыптастыру
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
2,0
Республикалық
бюджет
21-7
Қазақстандағы заңсыз қызметті өлшеуге ғылыми-әдістемелік тәсілдер дайындау
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
2,0
Республикалық
бюджет
21-8
Экономиканың ағымдағы дамуын бағалау үшін ғылыми-әдіснамалық тәсілдер әзірлеу және индикатор құру
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
2,4
Республикалық
бюджет
21-9
Үй шаруашылықтары туралы деректерді модельдеу тәсілдерін әзірлеу. Өңірлік (аудандық) деңгейде халықтың кедейлігінің картасын құрастыру
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,7
Республикалық
бюджет
21-10
Микроэкономикалық статистика саласында ғылыми зерттеулер жүргізу, отандық компанияларды дамыту бағдарламалары шеңберінде түрлі сала
кәсіпорындарының қызметін есепке алу және талдау үшін ғылыми база әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,8
Республикалық
бюджет
21-11
Шағын кәсіпкерлік бойынша ақпараттық ресурстарды дамыту үшін ғылыми база әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
2,0
Республикалық
бюджет
21-12
Өмір сүру құнының индексін құруға ғылыми негізделген тәсілдер әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,5
Республикалық
бюджет
21-13
Ақпараттық қоғам статистикасының ғылыми негіздерін қалыптастыру
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,1
Республикалық
бюджет
21-14
Материалдық және материалдық емес өндірілмеген активтер құнын бағалауға ғылыми негізделген тәсілдер әзірлеу
СА сайтындағы ғылыми есеп
СА
2008 жылғы
4-тоқсан
3,9
Республикалық
бюджет
реттік нөмірі 25-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 27-жолда:
5-бағандағы "2009 жылғы 20 ақпан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "3,0" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 31-жолда:
5-бағандағы "2009 жылғы 20 ақпан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "3,0" деген сандар алып тасталсын;

28,6
Республи-
канский
бюджет
35
Разработать и
внедрить информа-
ционную подсисте-
му «Классификации
и стандарты»
Приказ
АС
АС,
АИС
4 квартал
2008 года
20,0
Республи-
канский
бюджет
36
Разработать и
внедрить информа-
ционную подсисте-
му «Хранилище
первичной статис-
тической информа-
ции»
Приказ
АС
АС,
АИС
4 квартал
2008 года
45,5
Республи-
канский
бюджет
38
Разработать и
внедрить информа-
ционную подсисте-
му «Регистр для
социальной стати-
стики»
Приказ
АС
АС,
АИС
4 квартал
2008 года
17,5
Республи-
канский
бюджет
39
Разработать и
внедрить информа-
ционную подсис-
тему распростра-
нения статисти-
ческой и аналити-
ческой информации
АС и его террито-
риальных подраз-
делений через
единый Интернет-
портал
Приказ
АС
АС,
АИС
4 квартал
2008 года
36,1
Республи-
канский
бюджет
";
строку, порядковый номер 41, исключить;
в графе 6 строки, порядковый номер 42 цифры "0,2" заменить цифрами "2,1";
в графе 6 строки, порядковый номер 42.1 цифры "0,2" заменить цифрами "1,05";
в графе 6 строки, порядковый номер 42.2 цифры "0,15" заменить цифрами "1,05";
строку, порядковый номер 42.3 исключить;
в строке, порядковый номер 43:
в графе 5 слова "20 февраля 2009 года" исключить;
в графе 6 цифры "3,8" исключить;
в строке, порядковый номер 43.1:
в графе 5 слова "20 февраля 2009 года" исключить;
в графе 6 цифры "3,6" исключить;
в строке, порядковый номер 43.2:
в графе 5 слова "20 февраля 2009 года" исключить;
в графе 6 цифры "0,2" исключить;
в строке "Всего:" цифры "157,2; 119,5" заменить цифрами "316,0; 71,7";
в строке "2008":
цифры "52,4" заменить цифрами "211,2";
слова "47,8 (300,0 тыс. ЕВРО)" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

28,6
Республикалық
бюджет
35
"Сыныптамалар мен стандарттар" ақпараттық кіші жүйесін әзірлеу және енгізу
СА бұйрығы
СА, АБА
2008 жылғы 4-тоқсан
20,0
Республикалық
бюджет
36
"Бастапқы статистикалық ақпарат қоймасы" ақпараттық кіші жүйесін әзірлеу және енгізу
СА бұйрығы
СА, АБА
2008 жылғы 4-тоқсан
45,5
Республикалық
бюджет
38
"Әлеуметтік статистикаға арналған тіркелім" ақпараттық кіші жүйесін әзірлеу және енгізу
СА бұйрығы
СА, АБА
2008 жылғы 4-тоқсан
17,5
Республикалық
бюджет
39
СА-ның және оның аумақтық бөлімшелерінің статистикалық және талдау ақпаратын бірыңғай Интернет-портал арқылы таратудың ақпараттық кіші жүйесін әзірлеу және енгізу
СА бұйрығы
СА, АБА
2008 жылғы 4-тоқсан
36,1
Республикалық
бюджет
реттік нөмірі 41-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 42-жолдың 6-бағанындағы "0,2" деген сандар "2,1" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 42.1-жолдың 6-бағанындағы "0,2" деген сандар "1,05" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 42.2-жолдың 6-бағанындағы "0,15" деген сандар "1,05" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 42.3-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 43-жолда:
5-бағандағы "2009 жылғы 20 ақпан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "3,8" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 43.1-жолда:
5-бағандағы "2009 жылғы 20 ақпан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "3,6" деген сандар алып тасталсын;
реттік нөмірі 43.2-жолда:
5-бағандағы "2009 жылғы 20 ақпан" деген сөздер алып тасталсын;
6-бағандағы "0,2" деген сандар алып тасталсын;
"Жиыны:" деген жолда "157,2; 119,5" деген сандар "316,0; 71,7"
деген сандармен ауыстырылсын;
"2008" деген жолда:
"52,4" деген сандар "211,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"47,8 (300,0 мың ЕУРО)" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов