О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2009 года № 602
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам государственной
статистики
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 16-17, ст. 642; № 23, ст. 929; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 10, ст. 244; № 22, ст. 408; 2001 г., № 23, ст. 309; № 24, ст. 338; 2002 г., № 10, ст. 102; 2003 г., № 1-2, ст. 7; № 4, ст. 25; № 11, ст. 56; № 14, ст. 103; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 3-4, ст. 16; № 5, ст. 25; № 6, ст. 42; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 21-22, ст. 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24, 25; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 13, ст. 85; 2007 г., № 3, ст. 21; № 4, ст. 28; № 5-6, ст. 37; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 12, ст. 88; Закон Республики Казахстан от 12 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации и деятельности исламских банков и организации исламского финансирования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
в пункте 3 статьи 1017 слова "государственной статистической отчетности" заменить словами "статистической информации".
2. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128):

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 сәуірдегі N 602 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап . Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1999 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне (Ерекше бөлім) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат; N 5, 25-құжат; N 6, 42-құжат;  N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 21-22, 87-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 4, 24, 25-құжаттар; N 8, 45-құжат; N 11, 55-құжат; N 13, 85-құжат; 2007 ж., N 3, 21-құжат; N 4, 28-құжат; N 5-6, 37-құжат; N 8, 52-құжат; N 9, 67-құжат; N 12, 88-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ислам банктерін ұйымдастыру мен олардың қызметі және исламдық қаржыландыруды ұйымдастыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1017-баптың 3-тармағында "мемлекеттік статистикалық есеп беру" деген сөздер "статистикалық ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 13, 99-құжат; N 15, 106-құжат; N 16, 131-құжат; N 17, 136, 139, 140-құжаттар; N 18, 143, 144-құжаттар; N 19, 146, 147-құжаттар; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат; N 12, 48, 51-құжаттар; N 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; N 15-16, 62-құжат; N 20, 88-құжат; N 21, 97-құжат; N 23, 114-құжат; N 24, 126, 128-құжаттар):

1) в абзаце третьем пункта 1 статьи 179 слова "органам государственной статистики" заменить словами "уполномоченному органу в области государственной статистики";
2) в статье 381:
в заголовке слова "статистической отчетности" заменить словами "первичных статистических данных";
в части первой слова "недостоверной государственной статистической отчетности в соответствующие статистические органы" заменить словами "недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы, входящие в систему органов государственной статистики";
в части второй слова "государственной статистической отчетности в соответствующие статистические органы" заменить словами "первичных статистических данных в соответствующие органы, входящие в систему органов государственной статистики";
3) статью 384 изложить в следующей редакции:
"Статья 384. Сбор первичных статистических данных по
неутвержденной или несогласованной статистической
методологии
Сбор первичных статистических данных по неутвержденной или несогласованной в установленном законодательством порядке статистической методологии -
влечет предупреждение или штраф на должностных лиц в размере до десяти месячных расчетных показателей.";
4) в статье 569:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 569. Уполномоченный орган в области
государственной статистики";
в части первой слова "Органы статистики рассматривают" заменить словами "Уполномоченный орган в области государственной статистики рассматривает";
в части второй слова "управлений по статистике" заменить словами "территориальных органов по статистике";
5) в статье 572:
в части первой:
слова "данных государственной статистической отчетности и наблюдений" заменить словами "первичных статистических данных";
слова "и обработка которых входят" заменить словами "которых входит";
6) в части второй статьи 724 слова "извещаются органы государственной статистики" заменить словами "извещается уполномоченный орган в области государственной статистики".
3. В Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 7-8, ст. 40; № 15, ст. 139; 2004 г., № 18, ст. 106; 2005 г., № 11, ст. 43; № 21-22, ст. 86; 2006 г., № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 3; № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 144; № 23, ст. 173; 2008 г., № 13-14, ст.58):
абзац третий подпункта 1) пункта 2 статьи 381 исключить.

1) 179-баптың 1-тармағының үшінші абзацында "мемлекеттік статистика органдарының" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 381-бапта:
тақырыпта "Статистикалық есептілікті" деген сөздер "Бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші бөлікте "Тиісті статистикалық органдарға" деген сөздер "Мемлекеттік статистика органдары жүйесіне кіретін тиісті органдарға" деген сөздермен, "мемлекеттік статистикалық есептілікті" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте "Тиісті статистикалық органдарға мемлекеттік статистикалық есептілікті" деген сөздер "Мемлекеттік статистика органдары жүйесіне кіретін тиісті органдарға бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 384-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"384-бап. Бекітілмеген немесе келісілмеген статистикалық
әдіснама бойынша бастапқы статистикалық деректер
жинау
Заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілмеген немесе келісілмеген статистикалық әдіснама бойынша бастапқы статистикалық деректер жинау, -
ескерту жасауға немесе лауазымды адамдарға айлық есептік көрсеткіштің онға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.";
4) 569-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"569-бап. Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган";
бірінші бөлікте "Статистика органдары" деген сөздер "Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте "статистика жөніндегі басқармаларының" деген сөздер "статистика жөніндегі аумақтық органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 572-бапта:
бірінші бөлікте:
"мемлекеттік статистикалық есеп беру мен бақылаудың" деген сөздер алып тасталып, "деректері" деген сөз "бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мен өңделуі" деген сөздер алып тасталсын;
6) 724-баптың екінші бөлігінде "мемлекеттік статистика органына" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 3-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 18, 144-құжат; N 23, 173-құжат; 2008 ж., N 13-14, 58-құжат):
381-баптың 2-тармағы 1) тармақшасының үшінші абзацы алып тасталсын.

4. В Земельный кодекс Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 13, ст. 99; 2005 г., № 9, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 12, ст. 79, 83; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 14, ст. 105; № 15, ст. 106, 109; № 16, ст. 129; № 17, ст. 139; № 18, ст. 143; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 25, 27; № 15-16, ст. 64; № 94, ст. 66, 139; № 21, ст. 95; № 23, ст. 114):
в подпункте 8) пункта 1 статьи 148:
слова "утвержденную в установленном порядке" исключить;
слово "отчетность" заменить словом "информацию".
5. В Лесной кодекс Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 16, ст. 140; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 16, ст. 97; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; 2008 г., № 23, ст. 114):
1) в подпункте 20) статьи 38 слова "органам государственной статистики" заменить словами "уполномоченному органу в области государственной статистики";
2) в пункте 2 статьи 59 слова "государственным органом по статистике" заменить словами "органом в области государственной статистики".
6. В Экологический кодекс Республики Казахстан от 9 января 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 1, ст. 1; № 20, ст. 152; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114):
1) подпункт 4) пункта 2 статьи 78 исключить;
2) в подпункте 1) пункта 1 статьи 115 слова "материалов государственной и ведомственной статистической отчетности" заменить словами "статистической информации и результатов ведомственных статистических наблюдений";
3) подпункт 1) пункта 2 статьи 151 изложить в следующей редакции:
"1) отчетные материалы, паспорт объекта, утвержденные специально уполномоченными государственными органами, и статистическую информацию;";
4) подпункт 2) статьи 171 изложить в следующей редакции:
"2) уполномоченным органом в области государственной статистики;";
5) подпункт 4) пункта 15 статьи 221 изложить в следующей редакции:
"4) представляют первичные статистические данные об использовании подземных вод в соответствии со статистической методологией, утверждаемой уполномоченным органом в области государственной статистики.";
6) в подпункте 11) статьи 227 слова "органам государственной статистики" заменить словами "уполномоченному органу в области государственной статистики";

4. 2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Жер кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 13, 99-құжат; 2005 ж., N 9, 26-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 79, 83-құжаттар; N 16, 97-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 18-құжат; N 14, 105-құжат; N 15, 106, 109-құжаттар; N 16, 129-құжат; N 17, 139-құжат; N 18, 143-құжат; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 ж., N 6-7, 25, 27-құжаттар; N 15-16, 64-құжат; N 94, 66, 139-құжаттар; N 21, 95-құжат; N 23, 114-құжат):
148-баптың 1-тармағының 8) тармақшасында:
"белгіленген тәртіппен бекітілген" деген сөздер алып тасталсын;
"есепті" деген сөз "ақпаратты" деген сөзбен ауыстырылсын.
5. 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 16, 140-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 16, 97-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; 2008 ж., N 23, 114-құжат):
1) 38-баптың 20) тармақшасында "мемлекеттік статистика органдарына" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 59-баптың 2-тармағында "статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 1, 1-құжат; N 20, 152-құжат; 2008 ж., N 21, 97-құжат; N 23, 114-құжат):
1) 78-баптың 2-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын;
2) 115-баптың 1-тармағының 1) тармақшасында "мемлекеттік және ведомстволық статистикалық есептілік материалдарын" деген сөздер "статистикалық ақпаратты және ведомстволық статистикалық байқау нәтижелерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 151-баптың 2-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) арнайы уәкілетті мемлекеттік органдар бекіткен есептік материалдар, объект паспорты және статистикалық ақпарат;";
4) 171-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен;";
5) 221-баптың 15-тармағының 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекітетін статистикалық әдіснамаға сәйкес жер асты суларын пайдалану туралы бастапқы статистикалық деректерді табыс етеді.";
6) 227-баптың 11) тармақшасында "мемлекеттік статистика органдарына" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын;

7) в пункте 6 статьи 296 слова "Статистические отчеты" заменить словами "Первичные статистические данные";
8) в пункте 2 статьи 315 слова "органами государственной статистики" заменить словами "уполномоченным органом в области государственной статистики".
7. В Трудовой кодекс Республики Казахстан от 15 мая 2007 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 9, ст. 65; № 19, ст. 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 21, ст. 97; № 23, ст. 114):
1) подпункт 13) статьи 306 исключить;
2) пункт 9 статьи 326 изложить в следующей редакции:
"9. Работодатель согласно актам о несчастных случаях обязан ежемесячно представлять в территориальные органы государственной инспекции труда в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики, первичные статистические данные о несчастных случаях, происшедших в организации.".
8. В Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 21, ст. 93):
абзац пятнадцатый подпункта 1) пункта 1 статьи 53 изложить в следующей редакции:
"статистическая деятельность государственных органов, входящих в систему органов государственной статистики;".
9. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 112; Закон Республики Казахстан от 12 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации и деятельности исламских банков и организации исламского финансирования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об Инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
1) в пункте 3 статьи 557:
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) уполномоченному органу в области государственной статистики.";
дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
"Уполномоченный орган в области государственной статистики утверждает перечень должностных лиц, имеющих доступ к сведениям, составляющим налоговую тайну.
Порядок предоставления таких сведений устанавливается уполномоченным органом совместно с уполномоченным государственным органом в области государственной статистики.";

7) 296-баптың 6-тармағында "статистикалық есептер" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 315-баптың 2-тармағында "мемлекеттік статистика органдарымен" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 9, 65-құжат; N 19, 147-құжат; N 20, 152-құжат; N 24, 178-құжат; 2008 ж., N 21, 97-құжат; N 23, 114-құжат):
1) 306-баптың 13) тармақшасы алып тасталсын;
2) 326-баптың 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жұмыс беруші жазатайым оқиғалар туралы актілерге сәйкес ай сайын мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес мемлекеттік еңбек инспекциясының аумақтық органдарына ұйымда болған жазатайым оқиғалар туралы бастапқы статистикалық деректерді ұсынуға міндетті.".
8. 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., N 21, 93-құжат):
53-баптың 1-тармағы 1) тармақшасының он бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік статистика органдары жүйесіне кіретін мемлекеттік органдардың статистикалық қызметі;".
9. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., N 22, 112-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ислам банктерін ұйымдастыру мен олардың қызметі және исламдық қаржыландыруды ұйымдастыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 557-баптың 3-тармағында:
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға береді.";
мынадай мазмұндағы екінші және үшінші бөліктермен толықтырылсын:
"Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган салық құпиясын құрайтын мәліметтерге рұқсаты бар лауазымды адамдар тізбесін бекітеді.
Мұндай мәліметтерді беру тәртібін уәкілетті орган мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен бірлесіп белгілейді.";

2) подпункт 2) статьи 582 изложить в следующей редакции:
"2) в области государственной статистики;".
10. В Закон Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 23; № 12, ст. 88; № 15-16, ст. 100; № 23, ст. 141; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 11-12, ст. 262; № 19, ст. 370; 1997 г., № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 10, ст. 123; 2003 г., № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33):
1) в подпункте л-1) статьи 8 слова "статистической отчетности" заменить словами "первичных статистических данных";
2) в части четвертой статьи 61 слова "статистическую отчетность" заменить словами "первичные статистические данные".
11. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 3-4, ст. 35; № 15-16, ст. 109; № 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст. 180; № 14, ст. 274; 1997 г., № 12, ст. 183; 1998 г., № 5-6, ст. 50; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 3-4, ст. 63, 64; № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 1; № 8, ст. 52; № 24, ст. 338; 2002 г., № 18, ст. 157; 2003 г., № 4, ст. 25; № 15, ст. 139; 2004 г., № 5, ст. 30; 2005 г., № 13, ст. 53; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 10, ст. 52; № 15, ст. 95; № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; 2008 г., № 12, ст. 52; № 13-14, ст. 56; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128):
статью 13 исключить.
12. В Закон Республики Казахстан от 2 мая 1995 года "О хозяйственных товариществах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 7, ст. 49; № 15-16, ст. 109; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 274; № 19, ст. 370; 1997 г., № 12, ст. 183, 184; № 13-14, ст. 205, 210; 1998 г., № 5-6, ст. 50; № 17-18, ст. 224; 2003 г., № 11, ст. 56; № 24, ст. 178; 2007 г., № 4, ст. 28; 2008 г,. № 12, ст. 52; № 13-14, ст. 56): подпункт 5) пункта 2 статьи 8-2 исключить.

2) 582-баптың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік статистика саласындағы;".
10. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 23-құжат; N 12, 88-құжат; N 15-16, 100-құжат; N 23, 141-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 11-12, 262-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 10, 123-құжат; 2003 ж., N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 4, 24-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат):
1) 8-баптың л-1) тармақшасында "статистикалық есеп беру" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 61-баптың төртінші бөлігінде "статистикалық есептілікті" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 35-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 14, 274-құжат; 1997 ж., N 12, 183-құжат; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 63, 64-құжаттар; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 1-құжат; N 8, 52-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 18, 157-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 10, 52-құжат; N 15, 95-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат; 2008 ж., N 12, 52-құжат; N 13-14, 56-құжат; N 23, 114-құжат; N 24, 126, 128-құжаттар):
13-бап алып тасталсын.
12. "Шаруашылық серіктестіктер туралы" 1995 жылғы 2 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 7, 49-құжат; N 15-16, 109-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 14, 274-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 205, 210-құжаттар; 1998 ж., N 5-6, 50-құжат; N 17-18, 224-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 24, 178-құжат; 2007 ж., N 4, 28-құжат; 2008 ж,. N 12, 52-құжат; N 13-14, 56-құжат):
8-2-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы алып тасталсын.

13. В Закон Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 184; № 15, ст. 281; № 19, ст. 370; 1997 г., № 5, ст. 58; № 13-14, ст. 205; № 22, ст. 333; 1998 г., № 11-12, ст. 176; № 17-18, ст. 224; 1999 г., № 20, ст. 727; 2000 г., № 34, ст. 66; № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 9, ст. 86; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 5, ст. 31; № 10, ст. 51; № 11, ст. 56, 67; № 15, ст. 138, 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 15, ст. 86; № 16, ст. 91; № 23, ст. 140; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14; ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 11, ст. 55; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 20, ст. 88; № 23, ст. 114; Закон Республики Казахстан от 12 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации и деятельности исламских банков и организации исламского финансирования", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 27 февраля 2009 года и "Казахстанская правда" 26 февраля 2009 года):
1) в подпункте 4) пункта 2 статьи 26 слова "и статистической карточки" исключить;
2) в пункте 1-1 статьи 54 слова "и статистической" исключить.
14. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184; 1998 г., № 15, ст. 208; 1999 г., № 8, ст. 247; № 21, ст. 774; 2000 г., № 34, ст. 66; № 6, ст. 142; 2001 г., № 20, ст. 257; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г, № 15-16, ст. 63; № 23, ст. 114):
в подпункте 3) пункта 1 статьи 29 слова "статистические данные" заменить словами "статистическую информацию".

13. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 34, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 15, 86-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 11, 55-құжат; N 16, 99-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 4, 28, 33-құжаттар; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат; N 20, 88-құжат; N 23, 114-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ислам банктерін ұйымдастыру мен олардың қызметі және исламдық қаржыландыруды ұйымдастыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 12 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2009 жылғы 27 ақпанда "Егемен Қазақстан" және 2009 жылғы 26 ақпанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 26-баптың 2-тармағының 4) тармақшасында "және статистикалық карточканың" деген сөздер алып тасталсын;
2) 54-баптың 1-1-тармағында "және статистикалық" деген сөздер алып тасталсын.
14. "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 34, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж., N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 20, 152-құжат; 2008 ж., N 15-16, 63-құжат; N 23, 114-құжат):
29-баптың 1-тармағының 3) тармақшасында "статистикалық деректерді" деген сөздер "статистикалық ақпаратты" деген сөздермен ауыстырылсын.

15. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 18, ст. 368; 1998 г., № 23, ст. 416; 1999 г., № 20, ст. 728; № 23, ст. 931; 2000 г., № 6, ст. 142; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 14, ст. 112; № 24, ст. 177; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г, № 6 - 7, ст. 27):
в части первой статьи 21 слова "Республики Казахстан по статистике" заменить словами "в области государственной статистики".
16. В Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 1-2, ст. 7; № 13-14, ст. 205; 1998 г., № 14, ст. 198; № 17-18, ст. 225; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 8, ст. 52; № 17-18, ст. 240; № 24, ст. 338; 2002 г., № 17, ст. 155; 2003 г., № 4, ст. 26; № 11, ст. 67; 2004 г., № 6, ст. 42; № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 57; 2006 г., № 1, ст. 4; № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 13, ст. 86; № 15, ст. 95; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 14, 18; № 9, ст. 67; 2008 г., № 13-14, ст. 58; № 23, ст. 114; № 24, ст. 129; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
1) в подпункте 1-3) статьи 70 слова "территориальному подразделению уполномоченного государственного органа по статистике" заменить словами "территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики";
2) в части третьей пункта 2 статьи 87 слова "территориальному подразделению уполномоченного государственного органа по статистике" заменить словами "территориальному органу уполномоченного органа в области государственной статистики";
3) в пункте 4 статьи 94 слова "территориальное подразделение уполномоченного государственного органа по статистике" заменить словами "территориальный орган уполномоченного органа в области государственной статистики".
17. В Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 437; 1999 г., № 8, ст. 237; № 23, ст. 925; 2001 г., № 17-18, ст. 245; № 20, ст. 257; 2002 г., № 1, ст. 1; № 23-24, ст. 198; 2003 г., № 1-2, ст. 9; № 11, ст. 56; № 15, ст. 139; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 23, ст. 140, 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 11, ст. 39; № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 8, ст. 45; № 12, ст. 69; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 28, 30; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 24, ст. 178; 2008 г., № 17-18, ст. 72; 2008 г., № 20, ст. 88):

15. "Өрт қауіпсіздігі туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 14, 112-құжат; N 24, 177-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 20, 152-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат):
21-баптың бірінші бөлігінде "Қазақстан Республикасының статистика жөніндегі уәкілетті органымен" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. "Банкроттық туралы" 1997 жылғы 21 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 1-2, 7-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 14, 198-құжат; N 17-18, 225-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 4, 26-құжат; N 11, 67-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 57-құжат; 2006 ж., N 1, 4-құжат; N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 13, 86-құжат; N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 9, 67-құжат; 2008 ж., N 13-14, 58-құжат; N 23, 114-құжат; N 24, 129-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 70-баптың 1-3) тармақшасында "статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 87-баптың 2-тармағының үшінші бөлігінде "статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 94-баптың 4-тармағында "статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органына" деген сөздермен ауыстырылсын.
17. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; N 11, 39-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 8, 45-құжат; N 12, 69-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 4, 28, 30-құжаттар; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 24, 178-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат; 2008 ж., N 20, 88-құжат):

1) в подпункте 20) статьи 1 слова "уполномоченным органом государственной статистики Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченным органом в области государственной статистики";
2) в подпункте 12) пункта 2 статьи 6 слова "и статистической" исключить;
3) в пункте 1 статьи 49 слова "и статистическую отчетность" заменить словами "отчетность и первичные статистические данные".
18. В Закон Республики Казахстан от 25 декабря 1997 года "Об энергосбережении" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 24, ст. 343; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5):
статью 10 изложить в следующей редакции:
"Статья 10. Статистическая информация о производстве,
потреблении и эффективности использования
топливно-энергетических ресурсов
Уполномоченный орган проводит ведомственные статистические наблюдения и обеспечивает формирование статистической информации об объеме и номенклатуре производства и потребления топливно-энергетических ресурсов и показателей эффективности их использования для предприятий и организаций, независимо от их форм собственности, в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики.".
19. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 16, ст. 220; 2001 г., № 23, ст. 318; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, от, 22; 2008 г., № 15-16, ст. 60):
подпункт 4) статьи 10 изложить в следующей редакции:
"4) проводит ведомственные статистические наблюдения и обеспечивает формирование статистической информации в области племенного животноводства в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики;".
20. В Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 22, ст. 309; 2000 г., № 22, ст. 408; 2001 г., № 1, ст. 5; № 8, ст. 52; 2002 г., № 23-24, ст. 193; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 86; № 15, ст. 139; 2004 г., № 23, ст. 138; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 8, ст. 45; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; Закон Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 27 февраля 2009 года и "Казахстанская правда" 26 февраля 2009 года):
подпункт 5) пункта 2 статьи 3 изложить в следующей редакции:

1) 1-баптың 20) тармақшасында "Қазақстан Республикасы мемлекеттік статистикасының уәкілетті органы" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-баптың 2-тармағының 12) тармақшасында "және статистикалық" деген сөздер алып тасталсын;
3) 49-баптың 1-тармағында "және статистикалық есеп" деген сөздер "есеп және бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын.
18. "Энергия үнемдеу туралы" 1997 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 24, 343-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
10-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"10-бап. Отын-энергетика ресурстарын өндіру, тұтыну және
пайдалану тиімділігі туралы статистикалық ақпарат
Уәкілетті орган ведомстволық статистикалық байқауды жүргізеді және мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес олардың меншік нысанына қарамастан, кәсіпорындар мен ұйымдар үшін отын-энергетика ресурстарын өндіру және тұтыну көлемі мен номенклатурасы және оларды пайдалану тиімділігінің көрсеткіштері туралы статистикалық ақпарат қалыптастыруды қамтамасыз етеді.".
19. "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы 1998 ж., N 16, 220-құжат; 2001 ж., N 23, 318-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; 2008 ж., N 15-16, 60-құжат):
10-баптың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізеді және мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында статистикалық ақпарат қалыптастыруды қамтамасыз етеді;".
20. "Аудиторлық қызмет туралы" 1998 жылғы 20 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 22, 309-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 5-құжат; N 8, 52-құжат; 2002 ж., N 23-24, 193-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 85-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 138-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат; 2006 ж., N 8, 45-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 4, 28-құжат; 2009 жылғы 27 ақпанда "Егемен Қазақстан" және 2009 жылғы 26 ақпанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
3-баптың 2-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"5) формирование первичных статистических данных;".
21. В Закон Республики Казахстан от 28 декабря 1998 года "О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст. 446; 1999 г., № 21, ст. 763; 2005 г., № 11, ст. 40; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95):
в подпункте 6) статьи 1, подпункте 1) статьи 8 слова "имеются статистические данные" заменить словами "имеется статистическая информация".
22. В Закон Республики Казахстан от 16 ноября 1999 года "О прожиточном минимуме" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 23, ст. 98; 2005 г., № 23, ст. 98):
в пункте 2 статьи 1, пункте 3 статьи 2, статье 6 слова "по статистике" заменить словами "в области государственной статистики".
23. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст. 129; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 86; 2007 г., № 2, ст. 18; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152):
1) подпункт 3) статьи 23 изложить в следующей редакции:
"3) проводит ведомственные статистические наблюдения, получает первичные статистические данные от спортивных организаций;";
2) в подпункте 12) пункта 1, подпункте 10) пункта 2 статьи 23-1 слова ", в том числе статистические данные," исключить.
24. В Закон Республики Казахстан от 30 ноября 2000 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 381; 2001 г., № 24, ст. 338; 2003 г., № 3, ст. 19; № 10, ст. 54; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 2, ст. 18):
в части второй пункта 3 статьи 6 слова "государственного статистического учета и" исключить.
25. В Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 22, ст. 406; 2003 г., № 11, ст. 56; № 12, ст. 85; № 15, ст. 139; 2004 г., № 11-12, ст. 66; 2005 г., № 14, ст. 55, 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; № 16, ст. 99; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28, 33; № 8, ст. 52; № 18, ст. 145; 2008 г., № 17-18, ст.72, № 20, ст.88; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):

"5) бастапқы статистикалық деректер қалыптастыру;".
21. "Тауарлар импорты жағдайында ішкі рынокты қорғау шаралары туралы" 1998 жылғы 28 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 24, 446-құжат; 1999 ж., N 21, 763-құжат; 2005 ж., N 11, 40-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 95-құжат):
1-баптың 6) тармақшасында, 8-баптың 1) тармақшасында "статистикалық деректер бар" деген сөздер "статистикалық ақпарат бар" деген сөздермен ауыстырылсын.
22. "Ең төмен күнкөріс деңгейі туралы" 1999 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 23, 98-құжат; 2005 ж., N 23, 98-құжат):
1-баптың 2-тармағында, 2-баптың 3-тармағында, 6-бапта "статистика жөніндегі" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы" деген сөздермен ауыстырылсын.
23. "Дене шынықтыру және спорт туралы" 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1065-құжат; 2003 ж., N 15, 129-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 13, 86-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 10, 69-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 23-баптың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізеді, спорт ұйымдарынан бастапқы статистикалық деректер алады;";
2) 23-1-баптың 1-тармағының 12) тармақшасында, 2-тармағының 10) тармақшасында ", соның ішінде статистикалық деректерді" деген сөздер алып тасталсын.
24. "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2000 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 20, 381-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2003 ж., N 3, 19-құжат; N 10, 54-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
6-баптың 3-тармағының екінші бөлігінде "мемлекеттік статистикалық есеп пен" деген сөздер алып тасталсын.
25. "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 22, 406-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 85-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; 2005 ж., N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 25-құжат, N 8, 45-құжат; N 13, 85-құжат; N 16, 99-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 4, 28, 33-құжаттар; N 8, 52-құжат; N 18, 145-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат, N 20, 88-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат коры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):

1) в подпункте 4) пункта 1, подпункте 2) пункта 8 статьи 37 слова "и статистической карточки",", статистической карточки" исключить;
2) в пункте 2-1 статьи 74 слова "и статистической отчетности" заменить словами "отчетности и первичных статистических данных".
26. В Закон Республики Казахстан от 16 января 2001 года "О некоммерческих организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 1, ст. 8; № 24, ст. 338; 2003 г., № 11, ст. 56; 2004 г., № 5, ст. 30; № 10, ст. 56; 2005 г., № 13, ст. 53; 2006 г., № 8, ст. 45; № 15, ст. 95; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141):
в статье 41:
в пункте 1 слова "статистическую отчетность" заменить словами "предоставляет первичные статистические данные уполномоченному органу в области государственной статистики";
в части первой пункта 2 слова "органам государственной статистики" заменить словами "уполномоченному органу в области государственной статистики".
27. В Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 3, ст. 18; 2004 г., № 2, ст. 10; 2005 г., № 7-8, ст. 19; № 17-18, ст. 76; 2006 г., № 3, ст. 22; № 10, ст. 52; 2007 г., № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 8, ст. 52; № 9, ст. 67; № 15, ст. 106; № 20, ст. 152; Закон Республики Казахстан от 16 января 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам занятости и адресной социальной помощи", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 20 января 2009 года):
в статье 21:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Статья 21. Государственная статистика в сфере занятости населения";
в пункте 1 слова "устанавливается государственная статистическая отчетность" заменить словами "проводится статистическое наблюдение";
в пункте 2 слова "государственную статистическую отчетность" заменить словами "первичные статистические данные";
в пункте 3:
слова "органами статистики" заменить словами "уполномоченным органом в области государственной статистики";
дополнить словами "в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
в пункте 4 слова "государственную статистическую отчетность" заменить словами "первичные статистические данные".

1) 37-баптың 1-тармағының 4) тармақшасында, 8-тармағының 2) тармақшасында "және статистикалық карточканың", ", статистикалық карточканың" деген сөздер алып тасталсын;
2) 74-баптың 2-1-тармағында "және статистикалық есептілікті" деген сөздер "есептілікті және бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын.
26. "Коммерциялық емес ұйымдар туралы" 2001 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 1, 8-құжат; N 24, 338-құжат, 2003 ж., N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 10, 56-құжат; 2005 ж., N 13, 53-құжат; 2006 ж., N 8, 45-құжат, N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 9, 67-құжат; N 17, 141-құжат):
41-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Коммерциялық емес ұйым Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен бухгалтерлік есепті жүргізеді және бастапқы статистикалық деректерді мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға ұсынады.";
2-тармақтың бірінші бөлігінде "мемлекеттік статистика" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға" деген сөздермен ауыстырылсын.
27. "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 3, 18-құжат; 2004 ж., N 2, 10-құжат; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат, N 17-18, 76-құжат, 2006 ж., N 3, 22-құжат, N 10, 52-құжат; 2007 ж., N 2, 14, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 8, 52-құжат; N 9, 67-құжат; N 15, 106-құжат; N 20, 152-құжат; 2009 жылғы 20 қаңтарда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жұмыспен қамту және атаулы әлеуметтік көмек мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
21-бапта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бап. Халықты жұмыспен қамту саласындағы мемлекеттік статистика";
1-тармақта "мемлекеттік статистикалық есептілік белгіленеді" деген сөздер "статистикалық байқау жүргізіледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "мемлекеттік статистикалық есептілік" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
"статистика" деген сөз "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Уәкілетті органдар" деген сөздерден кейін "Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен" сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта "мемлекеттік статистикалық есептілік" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын.

28. В Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 315; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, от. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 13, ст. 87; № 14, ст. 89; № 16, ст. 99; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 19, ст. 148; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 24, ст. 129; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
подпункт 13) пункта 2 статьи 14 изложить в следующей редакции:
"13) формирование статистической информации о нарушениях требований безопасности движения;".
29. В Закон Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 140; 2004 г., № 17, ст. 98; № 23, ст. 142; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18):
1) в подпункте 14) пункта 1 статьи 6:
слова "и отчетности" исключить;
слова "по согласованию с центральным исполнительным органом государственной статистики" исключить;
2) дополнить подпунктом 14-1) следующего содержания:
"14-1) разработка статистической методологии по ведомственным статистическим наблюдениям;".
30. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2002 года "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 13-14, ст. 145; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 14, ст. 62; 2007 г., № 9, ст. 67; № 10, ст. 69):
в подпункте 2) пункта 1 статьи 9 слова "статистическим данным" заменить словами "статистической информации".
31. В Закон Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст. 152; 2004 г., № 23, ст. 142; 2007 г., № 20, ст. 152):
1) в подпункте 2-1) статьи 6 слова "государственной статистической отчетности" заменить словами "первичных статистических данных, полученных в ходе проведения ведомственных статистических наблюдений";
2) статью 12 исключить.
32. В Закон Республики Казахстан от 8 января 2003 года "Об инвестициях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 1-2, ст. 4; 2005 г., № 9, ст. 26; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 4, ст. 28; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 23, ст. 114; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):

28. "Темір жол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 23, 315-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат; 2004 ж., N 18, 110-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 13, 87-құжат; N 14, 89-құжат; N 16, 99-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 9, 67-құжат; N 19, 148-құжат; 2008 ж., N 15-16, 64-құжат; N 24, 129-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
14-баптың 2-тармағының 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"13) жүру қауіпсіздігі талаптарының бұзылуы туралы статистикалық ақпарат қалыптастыру;".
29. "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 140-құжат; 2004 ж., N 17, 98-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
1) 6-баптың 1-тармағының 14) тармақшасында:
"мен есептілік" деген сөздер алып тасталсын;
"мемлекеттік статистиканың орталық атқарушы органымен келісе отырып," деген сөздер алып тасталсын;
2) мынадай мазмұндағы 14-1) тармақшамен толықтырылсын:
"14-1) ведомстволық статистикалық байқау жөніндегі статистикалық әдіснаманы әзірлеу;".
30. "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" 2002 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 145-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 62-құжат; 2007 ж., N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат):
9-баптың 1-тармағының 2) тармақшасында "статистикалық деректерге" деген сөздер "статистикалық ақпаратқа" деген сөздермен ауыстырылсын.
31. "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 16, 152-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж., N 20, 152-құжат):
1) 6-баптың 2-1) тармақшасында "мемлекеттік статистикалық есептілік" деген сөздер "ведомстволық статистикалық байқау жүргізу барысында алынған бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 12-бап алып тасталсын.
32. "Инвестициялар туралы" 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 1-2, 4-құжат; 2005 ж., N 9, 26-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; 2007 ж., N 4, 28-құжат; 2008 ж., N 15-16, 64-құжат; N 23, 114-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):

1) подпункт 2) статьи 19 исключить;
2) в подпункте 1) пункта 2 статьи 21-1 слова "по форме, установленной уполномоченным государственным органом по статистике" заменить словами "в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики".
33. В Закон Республики Казахстан от 8 апреля 2003 года "О сельском потребительском кооперативе водопользователей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 6, ст. 35; 2006 г., № 1, ст. 5):
в подпункте 13) статьи 7 слова "статистическую и иную" исключить.
34. В Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 9, ст. 41; 2004 г., № 23, ст. 140, 142; 2006 г., № 23, ст. 141; 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 152; № 24, ст. 178; 2008 г., № 23, ст. 114):
в подпункте 7) пункта 2 статьи 7 слова "и статистической" исключить.
35. В Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 10, ст. 55; № 21-22, ст. 160; 2004 г., № 23, ст. 140; 2005 г., № 14, ст. 58; 2006 г., № 10, ст. 52; № 16, ст. 99; 2007 г., № 4, ст. 28, 33; № 9, ст. 67; № 20, ст. 153; 2008 г., № 13-14, ст. 56; № 17-18, ст.72; № 21, ст. 97; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
подпункт 5) пункта 1 статьи 80 исключить.
36. В Закон Республики Казахстан от 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 63; 2005 г., № 14, ст. 55; 2006 г., № 4, ст. 25; 2007 г., № 2, ст. 18; № 8, ст. 52):
подпункт 2) пункта 2 статьи 9 исключить.
37. В Закон Республики Казахстан от 4 июня 2003 года "О системе здравоохранения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 70; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 20, ст. 152; 2008 г., № 23, ст. 124):
в подпункте 10) статьи 7 слова "обеспечивает ведение государственного статистического учета и отчетности" заменить словами "проводит ведомственные статистические наблюдения".

1) 19-баптың 2) тармақшасы алып тасталсын;
2) 21-баптың 2-тармағының 1) тармақшасында "статистика жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген нысан бойынша" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын.
33. "Су пайдаланушылардың селолық тұтыну кооперативі туралы" 2003 жылғы 8 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 6, 35-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат):
7-баптың 13) тармақшасында "статистикалық және өзге де" деген сөздер алып тасталсын.
34. "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" 2003 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 9, 41-құжат; 2004 ж., N 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж, N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 3, 20-құжат; N 20, 152-құжат, N 24, 178-құжат; 2008 ж., N 23, 114-құжат):
7-баптың 2-тармағының 7) тармақшасында "және статистикалық" деген сөздер алып тасталсын.
35. "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 10, 55-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат; 2006 ж., N 10, 52-құжат; N 16, 99-құжат; 2007 ж., N 4, 28, 33-құжаттар; N 9, 67-құжат, N 20, 153-құжат; 2008 ж., N 13-14, 56-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21, 97-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
80-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы алып тасталсын.
36. "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 11, 63-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; 2006 ж., N 4, 25-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 8, 52-құжат):
9-баптың 2-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
37. "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2003 жылғы 4 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 11, 70-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 92-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат, N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 20, 152-құжат; 2008 ж., N 23, 124-құжат):
7-баптың 10) тармақшасында "мемлекеттік статистикалық есепке алу мен есептіліктің жүргізілуін қамтамасыз етеді" деген сөздер "ведомстволық статистикалық байқаулар жүргізеді" деген сөздермен ауыстырылсын.

38. В Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 119; 2004 г., № 16, ст. 91; № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 24; № 14, ст. 58; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; 2007 г., № 2, ст. 18; № 4, ст. 28; № 9, ст. 67; № 17, ст. 141; 2008 г., № 15-16, ст. 64; № 17-18, ст.72, № 20, ст.88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; Закон Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности Фонда национального благосостояния и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "Об инвестиционном фонде Казахстана", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 21 февраля 2009 года):
1) подпункт 5) пункта 3 статьи 11, подпункт 6) пункта 1 статьи 12 исключить;
2) пункт 3 статьи 52 изложить в следующей редакции:
"3. Субъекты рынка ценных бумаг обязаны предоставлять Национальному Банку Республики Казахстан первичные статистические данные в соответствии со статистической методологией, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в области государственной статистики.".
39. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 132; 2004 г., № 11-12, ст. 66; № 16, ст. 91; 2005 г., № 14, ст. 55; № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 24; № 8, ст. 45; № 13, ст. 85; № 15, ст. 95; 2007 г., № 4, ст. 28; 2008 г., № 17-18, ст. 72):
в подпункте 6) пункта 1 статьи 9 слова "и статистической" исключить.
40. В Закон Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 26; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 16, ст. 100; 2007 г., № 8, ст. 52):
часть третью пункта 2 статьи 9 после слов "растениеводства и" дополнить словом "государственной".
41. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 14, ст. 81; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 95; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 148; 2008 г., № 20, ст. 89., № 24, ст. 129):
в подпункте 2) статьи 2 слова "статистической карты," исключить.

38. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14, 139-құжат; 2004 ж., N 16, 91-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 58-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат, N 4, 28-құжат; N 9, 67-құжат; N 17, 141-құжат; 2008 ж., N 15-16, 64-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 20, 88-құжат; N 21, 97-құжат; N 23, 114-құжат; 2009 жылғы 21 ақпанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Ұлттық әл-ауқат қоры қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
1) 11-баптың 3-тармағының 5) тармақшасы, 12-баптың 1-тармағының 6) тармақшасы алып тасталсын;
2) 52-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілері Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес бастапқы статистикалық деректерді ұсынуға міндетті.".
39. "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 15, 132-құжат; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 16, 91-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 24-құжат; N 8, 45-құжат; N 13, 85-құжат; N 15, 95-құжат; 2007 ж., N 4, 28-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат):
9-баптың 1-тармағының 6) тармақшасында "және статистикалық" деген сөздер алып тасталсын.
40. "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 5, 26-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 16, 100-құжат; 2007 ж., N 8, 52-құжат):
9-баптың 2-тармағының үшінші бөлігі "өсімдік шаруашылығы және" деген сөздерден кейін "мемлекеттік" деген сөзбен толықтырылсын.
41. "Байланыс туралы" 2004 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 14, 81-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 95-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат, N 19, 148-құжат; 2008 ж., N 20, 89-құжат, N 24, 129-құжат):
2-баптың 2) тармақшасында "статистикалық картаның," деген сөздер алып тасталсын.

42. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 88; 2006 г., № 3, ст. 22; № 23, ст. 141; № 24, ст. 148; 2007 г., № 9, ст. 67; № 20, ст. 152):
подпункт 10) пункта 2 статьи 45 после слова "представление" дополнить словом "первичных".
43. В Закон Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 15, ст. 87; 2005 г., № 23, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 19, ст. 149; 2008 г., № 17-18, ст.72):
в подпункте 2-1) пункта 1 статьи 9 слова "и статистической карточки" исключить.
44. В Закон Республики Казахстан от 7 февраля 2005 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 3-4, ст. 2; 2007 г., № 8, ст. 52):
Статью 26 изложить в следующей редакции:
"Статья 26. Первичные статистические данные субъектов
обязательного страхования ответственности
работодателя
Представление первичных статистических данных субъектами обязательного страхования ответственности работодателя осуществляется в порядке, определяемом уполномоченным органом в области государственной статистики в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
45. В Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2005 г., № 13, ст. 52; 2007 г., № 5-6, ст. 42; № 18, ст. 145; 2008 г., № 23, ст. 124):
в абзаце третьем подпункта 9) пункта 1 статьи 6 слова "статистических данных" заменить словами "статистической информации".
46. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 3, ст. 21; № 16, ст. 99; № 23, ст. 141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст. 20; № 17, ст. 136; 2008 г., № 13-14, ст. 57, 58; № 15-16, ст. 60; № 23, ст. 114; № 24, ст. 128; Закон Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 27 февраля 2009 года и "Казахстанская правда" 26 февраля 2009 года):
в статье 12:
в заголовке и части первой слова "Статистическая отчетность" заменить словами "Первичные статистические данные";
слово "представляется" заменить словом "предоставляются".

42. "Ішкі су көлігі туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 15, 88-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 23, 141-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 9, 67-құжат; N 20, 152-құжат):
45-баптың 2-тармағының 10) тармақшасы "статистикалық" деген сөздің алдынан "бастапқы" деген сөзбен толықтырылсын.
43. "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2004 ж., N 15, 87-құжат; 2005 ж., N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат; N 19, 149-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат):
9-баптың 1-тармағының 2-1) тармақшасында "және статистикалық карточканың" деген сөздер алып тасталсын.
44. "Қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оның өмірі мен денсаулығына зиян келтіргені үшін жұмыс берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., N 3-4, 2-құжат; 2007 ж., N 8, 52-құжат):
26-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"26-бап. Жұмыс берушінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру
субъектілерінің бастапқы статистикалық деректері
Жұмыс берушінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру субъектілерінің бастапқы статистикалық деректерді ұсынуы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.".
45. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2005 ж., N 13, 52-құжат; 2007 ж., N 5-6, 42-құжат; N 18, 145-құжат; 2008 ж., N 23, 124-құжат):
6-баптың 1-тармағы 9) тармақшасының үшінші абзацында "статистикалық деректерге" деген сөздер "статистикалық ақпаратқа" деген сөздермен ауыстырылсын.
46. "Жеке кәсіпкерлік туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 3, 21-құжат; N 16, 99-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат, N 17, 136-құжат; 2008 ж., N 13-14, 57, 58-құжаттар; N 15-16, 60-құжат; N 23, 114-құжат; N 24, 128-құжат; 2009 жылғы 27 ақпанда "Егемен Қазақстан" және 2009 жылғы 26 ақпанда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы ):
12-бапта:
тақырыпта "Статистикалық есептілік" деген сөздер "Бастапқы статистикалық деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші бөлікте "статистикалық есептілігі" деген сөздер "бастапқы статистикалық деректерді" деген сөздермен ауыстырылсын.

47. В Закон Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 10, ст. 51; 2007 г., № 17, ст. 141):
в подпункте 1) статьи 6 слова "статистические карточки," исключить.
48. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2006 года "О взаимном страховании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 13, ст. 84; 2007 г., № 8, ст. 52):
в подпункте 3) пункта 1 статьи 5 слова "и статистической" исключить.
49. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О долевом участии в жилищном строительстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 16, ст. 101; 2007 г., № 2, ст. 18):
подпункт 4) пункта 1 статьи 8 исключить.
50. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 3, ст. 19; 2008 г., № 17-18, ст. 72):
подпункт 9) пункта 4 статьи 3 изложить в следующей редакции:
"9) ведении статистических регистров;".
51. В Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам национальных реестров идентификационных номеров" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 3, ст. 20; № 20, ст. 88):
подпункт 2) пункта 8 статьи 1 исключить.
52. В Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 4, ст. 32; 2008 г., № 17-18, ст. 72; № 23, ст. 114):
подпункт 2) пункта 1 статьи 19 изложить в следующей редакции:
"2) в территориальные органы уполномоченного органа в области государственной статистики по месту государственной регистрации;".
53. В Закон Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 130):
в статье 16:
в пункте 2 слова "по согласованию с уполномоченным государственным органом в области статистики" исключить;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Ведомственные статистические наблюдения проводятся уполномоченным органом в соответствии со статистической методологией, утвержденной уполномоченным органом в области государственной статистики.".
54. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О трансфертном ценообразовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 15-16, ст. 65):
пункт 3 статьи 14 после слов "на основании данных" дополнить словом "системы".

47. "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 10, 51-құжат; 2007 ж., N 17, 141-құжат):
6-баптың 1) тармақшасында "статистикалық карточкалар," деген сөздер алып тасталсын.
48. "Өзара сақтандыру туралы" 2006 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 13, 84-құжат; 2007 ж., N 8, 52-құжат):
5-баптың 1-тармағының 3) тармақшасында "және статистикалық" деген сөздер алып тасталсын.
49. "Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" 2006 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 16, 101-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
8-баптың 1-тармағының 4) тармақшасы алып тасталсын.
50. "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 3, 19-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат):
3-баптың 4-тармағының 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) статистикалық тіркелімдерді жүргізу;".
51. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 3, 20-құжат; 2008 ж., N 20, 88-құжат):
1-баптың 8-тармағының 2) тармақшасы алып тасталсын.
52. "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 4, 32-құжат; 2008 ж., N 17-18, 72-құжат; N 23, 114-құжат):
19-баптың 1-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік тіркеу орны бойынша мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына;".
53. "Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., N 16, 130-құжат):
16-бапта:
2-тармақта "статистика саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның келісімі бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Ведомстволық статистикалық байқауларды уәкілетті орган мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган бекіткен статистикалық әдіснамаға сәйкес жүргізеді.".
54. "Трансферттік баға белгілеу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., N 15-16, 65-құжат):
14-баптың 3-тармағы "статистика органдары" деген сөздерден кейін "жүйесі" деген сөзбен толықтырылсын.

55. В Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года "О конкуренции" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 24, ст. 125):
1) в подпункте 18) статьи 39 слова "органов статистики" заменить словами "уполномоченного органа в области государственной статистики";
2) в статье 47:
в пункте 2 слова "данных государственной статистической отчетности" заменить словами "статистической информации";
в пункте 10 слова "органы статистики" заменить словами "уполномоченный орган в области государственной статистики".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

55. "Бәсекелестік туралы" 2008 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., N 24, 125-құжат):
1) 39-баптың 18) тармақшасында "статистика органдарынан" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 47-бапта:
2-тармақта "мемлекеттік статистикалық есептіліктің деректері" деген сөздер "статистикалық ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта "статистика органдары" деген сөздер "мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап . Осы Заң алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті