О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1222
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2009 года № 715
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1222 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 . "Анализ текущей ситуации":
в последнем абзаце цифры "4,4" заменить цифрами "4,0";
в разделе 3 . "Стратегические направления, цели и задачи деятельности Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан":
в Приложении 1:
в графе "2009 год" строки "Количество разработанной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса" цифры "90" заменить цифрами "85";
строку "Приобретение и строительство административных зданий и лабораторий по регионам" исключить;
в строке "Аккредитация лабораторий по стандарту СТ РК ИСО/МЭК 17025-2007":
в графе "2010 год" цифру "7" заменить цифрой "4";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1222 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 мамырдағы N 715 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1222 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Ағымдағы ахуалды талдау" деген 2-бөлімде:
соңғы абзацта "4,4" деген сандар "4,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары және міндеттері" деген 3-бөлімде:
1-қосымшада:
"Экологиялық кодексті іске асыруға әзірленген нормативтік әдістемелік құжаттамалар жобаларының саны" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "90" деген сандар "85" деген сандармен ауыстырылсын;
"Өңірлер бойынша әкімшілік ғимараттарды және зертханаларды сатып алу және салу" деген жол алып тасталсын;
"ИСО/МЭК 17025-2007 ҚР СТ стандарт бойынша зертханаларды аккредиттеу" деген жолда:
"2010 жыл" деген бағанда "7" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;

в графе "2011 год" цифру "6" заменить цифрой "3";
строку "Приобретение морского судна с аналитической лабораторией для филиала Жайык-Каспийского управления экологии в г. Актау для проведения мониторинга Каспийского моря" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Повышение оснащенности
лабораторий оборудованием и
приборами по регионам
%
70
80
80
87
90
";
в графе "2009 год" строки "Количество реализуемых проектов по строительству, модернизации и реконструкции" цифру "6" заменить цифрой "4";
строку "Процент очищенной территории от загрязнения шестивалентным хромом от проектного значения % 50 100" изложить в следующей редакции:
"Процент очищенной территории от "исторических" загрязнений по реализуемым проектам, финансируемым из республиканского бюджета % 50 100";
в строке "Разработка и внедрение совместных с Министерством здравоохранения Республики Казахстан методических документов по оценке рисков" слова "совместных с Министерством здравоохранения Республики Казахстан" исключить;

"2011 жыл" деген бағанда "6" деген сан "3" деген санмен ауыстырылсын;
"Каспий теңізінің мониторингін жүргізу үшін Ақтау қ. Жайық-Каспий экология басқармасының филиалы үшін аналитикалық зертханасы бар теңіз кемесін сатып алу" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Өңірлер бойынша зертханалардың жабдықпен және аспаптармен жарақтандырылуын арттыру
%
70
80
80
87
90
";
"Салу, қалпына келтіру және жаңғырту жөніндегі іске асырылып жатқан жобалар саны" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "6" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;
"Алты валентті хроммен ластанудан тазартылған аумақтың жобалық мәнінен пайызы % 50 100" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, іске асырылып жатқан жобалар бойынша "тарихи" ластанулардан тазартылған аумақтың пайызы % 50 100";
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен бірлескен қауіптерді бағалау жөніндегі әдістемелік құжаттарды әзірлеу және енгізу" деген жолда "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен бірлескен" деген сөздер алып тасталсын;

в строке "Задача 2.2.1. Активизация международного сотрудничества с другими государствами в вопросах экологии, реализация международных конвенций, регулирующих вопросы охраны окружающей среды" после слова "экологии" дополнить словами "и устойчивого развития";
после строки "Проведение международных форумов (конференций) по устойчивому развитию и экологии" дополнить строкой следующего содержания:
"
Научное обеспечение реализации
международных конвенций и
создания экосистемных зон
Казахстана по бассейновому
принципу
шт.
14
14
7
7
";
строку "Разработка концепции обеспечения экологической безопасности казахстанской части Каспийского моря" исключить;
в графе "2009 год" строки "Внедрение автоматизированных рабочих мест" цифру "9" заменить цифрой "6";
в разделе 4 . "Функциональные возможности Министерства охраны окружающей среды и возможные риски":
в таблице "Межведомственное взаимодействие":
в строке "Задача 1.2.1. Проведение комплекса мер по улучшению экологической ситуации в зонах экологического бедствия" цифры "1.2.1." заменить цифрами "1.2.2.";
в строке "Задача 1.2.2. Приостановление деградации природной среды":
цифры "1.2.2." заменить цифрами "1.2.3.";
после слов "среды" дополнить словами ", ликвидация "исторических загрязнений ";
в строке "Задача 2.2.1. Активизация международного сотрудничества с другими государствами в вопросах экологии, реализация международных конвенций, регулирующих вопросы охраны окружающей среды" после слова "экологии" дополнить словами "и устойчивого развития";
в разделе 6 . "Бюджетные программы":
в абзаце шестом цифры "39,1", "10" заменить цифрами "35,6", "6,5";
в Приложении 3 (001):
в разделе 2 "Обеспечение государственного экологического регулирования и контроля в области охраны окружающей среды в регионах":
в строке "Задача":
в строке "1.1.2. Формирование научного обеспечения процессов снижения уровня эмиссий в окружающую среду, снижения воздействия стойких органических загрязнителей на окружающую среду, восстановления окружающей среды и обеспечения нормативной методической документации для поэтапного достижения нормативов качества окружающей среды" после слов "качества окружающей среды" дополнить словами "и усиления экологических правил";
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "1 481 209" заменить цифрами "1 415 418";

"2.2.1-міндет. Экология мәселелерінде басқа мемлекеттермен халықаралық ынтымақтастықты белсендіру, қоршаған ортаны қорғау мәселелерін реттейтін халықаралық конвенцияларды іске асыру" деген жолда "Экология" деген сөзден кейін "және орнықты даму" деген сөздермен толықтырылсын;
"Орнықты даму және экология жөніндегі халықаралық форумдарды (конференцияларды) өткізу" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Бассейндік қағидат бойынша халықаралық конвенцияларды іске асыруды және Қазақстанның экожүйелері аймақтарын құруды ғылыми қамтамасыз ету
дана
14
14
7
7
";
"Каспий теңізінің Қазақстандық бөлігінің экологиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету тұжырымдамасын әзірлеу" деген жол алып тасталсын;
"Автоматталған жұмыс орындарын енгізу" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "9" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің функционалдық мүмкіндіктері және ықтимал тәуекелдер" деген 4-бөлімде:
"Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жасау" деген кестеде:
"1.2.1-міндет. Экологиялық қияпат аймақтарында экологиялық ахуалды жақсарту жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу" деген жолда "1.2.1." деген сандар "1.2.2." деген сандармен ауыстырылсын;
"1.2.2-міндет. Табиғи ортаның азып-тозуын тоқтата тұру" деген жолда:
"1.2.2." деген сандар "1.2.3." деген сандармен ауыстырылсын;
"тұру" деген сөзден кейін ", "тарихи" ластануларды жою" деген сөздермен толықтырылсын;
"2.2.1-міндет. Басқа мемлекеттермен экология мәселелерінде халықаралық ынтымақтастықты белсендіру, қоршаған ортаны қорғау мәселелерін реттейтін халықаралық конвенцияларды іске асыру" деген жолда "экология" деген сөзден кейін "және орнықты даму" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 6-бөлімде:
алтыншы абзацта "39,1", "10" деген сандар "35,6", "6,5" деген сандармен ауыстырылсын;
3-қосымшада (001):
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік экологиялық реттеуді және бақылауды өңірлерде қамтамасыз ету" деген 2-бөлімде:
"Міндет" деген жолда:
"1.1.2. Қоршаған орта сапасының нормативтеріне кезең-кезеңмен қол жеткізу үшін қоршаған ортаға эмиссияларды төмендету, қоршаған ортаға орнықты органикалық ластағыштардан кері әсерді төмендету, қоршаған ортаның қалпына келу үдерістерін ғылыми қамтамасыз етуді және нормативтік әдістемелік құжаттаманы қамтамасыз етуді қалыптастыру" деген жолда "қол жеткізу" деген сөздерден кейін "және экологиялық ережелерді күшейту" деген сөздермен толықтырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "1 481 209" деген сандар "1 415 418" деген сандармен ауыстырылсын;

в Приложении 3 (002):
в графе " 2009 год":
в строке "Показатели количества" цифры "40" заменить цифрами "35";
в строке "Показатели результата" цифры "40" заменить цифрами "35";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "49 114" заменить цифрами "42 975";
в Приложении 3 (003):
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "358 010" заменить цифрами "338 010";
в Приложении 3 (004):
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "2 310 560" заменить цифрами "30 940";
в Приложении 3 (009):
в графе "2009 год":
в строке "Показатели результата" цифру "6" заменить цифрой "4";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "2 041 779" заменить цифрами "1 500 000";
в Приложении 3 (010):
в графе "2009 год":
в строке "Показатели количества" цифры "90", "100" исключить;
в строке "Показатели результата" цифры "90" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "202 60" исключить;
в Приложении 3 (011):
в графе "2009 год":
в строке "Показатели количества" цифру "3" исключить;
в строке "Показатели результата" цифру "3" исключить;
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "13 248" исключить;
в Приложении 3 (014):
в графе "2009 год" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "876 794" заменить цифрами "465 708";
Приложения 5 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2009 года № 715
Приложение 5
Свод
бюджетных расходов Министерства охраны
окружающей среды Республики Казахстан
Наименование
Отчетный период,
тыс. тенге
Плановый период, тыс. тенге
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Всего:

3-қосымшада (002):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Сан көрсеткіштері" деген жолда "40" деген сандар "35" деген сандармен ауыстырылсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "40" деген сандар "35" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолда "49 114" деген сандар "42 975" деген сандармен ауыстырылсын;
3-қосымшада (003):
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "358 010" деген сандар "338 010" деген сандармен ауыстырылсын;
3-қосымшада (004):
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "2 310 560" деген сандар "30 940" деген сандармен ауыстырылсын;
3-қосымшада (009):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "6" деген сан "4" деген санмен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолда "2 041 779" деген сандар "1 500 000" деген сандармен ауыстырылсын;
3-қосымшада (010):
"2009 жыл" бағанда:
"Сан көрсеткіштері" деген жолда "90", "100" деген сандар алып тасталсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "90" деген сандар алып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолда "202 60" деген сандар алып тасталсын;
3-қосымшада (011):
"2009 жыл" деген бағанда:
"Сан көрсеткіштері" деген жолда "3" деген сан алып тасталсын;
"Нәтиже көрсеткіштері" деген жолда "3" деген сан алып тасталсын;
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолда "13 248" деген сандар алып тасталсын;
3-қосымшада (014):
"Бағдарламаны іске асыруға шығындар" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "876 794" деген сандар "465 708" деген сандармен ауыстырылсын;
5, 6-қосымшалар осы қаулыға 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 мамырдағы
N 715 қаулысына
1-қосымша
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің
бюджеттік шығыстарын жинақтау
Атауы
Есепті кезең, мың теңге
Жоспарлы кезең, мың теңге
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Барлығы:

1480837
1806831
2140450
Задача 1.1.2. Формирование
научного обеспечения
процессов снижения уровня
эмиссий в окружающую среду,
снижения воздействия стойких
органических загрязнителей
на окружающую среду,
восстановления окружающей
среды и обеспечения
нормативной методической
документации для поэтапного
достижения нормативов
качества окружающей среды
и усиления экологических
правил
Бюджетные программы 003
«Научные исследования в
области охраны окружающей
среды» и 002 «Разработка
качественных и
количественных показателей

1480837
1806831
2140450
1.1.2-міндет. Қоршаған ортаға эмиссиялар деңгейін төмендету, қоршаған ортаға орнықты органикалық ластағыштардың кері әсер етуін төмендету, қоршаған ортаны қалпына келтіру үдерістерін ғылыми қамтамасыз етуді қалыптастыру және қоршаған орта сапасы және экологиялық ережелерді күшейту нормативтеріне кезеңді қол жеткізу үшін нормативтік әдістемелік құжаттамалармен қамтамасыз ету
003 "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер" және 002 "Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтерді және талаптарды) әзірлеу" бюджеттік бағдарламалар

Задача 1.1.5. Материально-
техническое обеспечение
территориальных
подразделений, техническое
перевооружение и оснащение
аналитических лабораторий,
повышение кадрового и
методологического
обеспечения инспекционной
работы
Бюджетные программы 010
«Материально-техническое
оснащение государственных
органов», 011 «Капитальный
ремонт зданий, помещений и
сооружений подведомственных
учреждений», 001 «Услуги по
сохранению, восстановлению и
улучшению качества
окружающей среды,
обеспечению перехода
Республики Казахстан к
устойчивому развитию».

1.1.5-міндет. Аумақтық бөлімшелерді материалдық-техникалық қамтамасыз ету, талдау зертханаларын техникалық қайта жарақтандыру және жабдықтау, инспекциялық жұмысты кадрлық және әдістемелік қамтамасыз етуді арттыру
010 "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігін материалдық-техникалық жабдықтау", 011 "Ведомстволық бағынысты мекемелердің ғимараттарын, үймереттерін және имараттарын күрделі жөндеу", 001 "Қоршаған орта сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту, Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламалар