О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года № 2038
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 декабря 2009 года № 2038
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 125 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства (изготовления) пищевой продукции" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 7, ст. 72):
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства (изготовления) пищевой продукции, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю";
в пункте 5:
в подпункте 1):
слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю";
слова "пищевых продуктов" заменить словами "пищевой продукции";
в подпункте 2):
слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю";
в подпункте 4) слова "(далее - уполномоченные органы)" исключить;
в пункте 6 слова "ветеринарным и", "ветеринарно-санитарного и" "ветеринарии и" исключить;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Присвоение учетных номеров объектам производства (изготовления) пищевой продукции, подлежащей ветеринарно-санитарному контролю проводится согласно Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан.";
пункт 7 исключить;
в пункте 8 слова "местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы) в области безопасности пищевой продукции (далее - местный исполнительный орган)" заменить словами "территориальными подразделениями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующих территориях и транспорте (далее - территориальное подразделение)";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 8 желтоқсандағы N 2038 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 8 желтоқсандағы
N 2038 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 ақпандағы N 125 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 7, 72-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру ережесінде:
3-тармақта:
"Ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "Ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
1) тармақшадағы "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшада "(бұдан әрі - уәкілетті органдар)" деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақта:
"Ветеринарлық және санитарлық" деген сөздер "Санитариялық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"ветеринария және", "ветеринарлық-санитарлық және" деген сөздер алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Ветеринариялық-санитариялық бақылануға тиісті тамақ өнімдерін өндіру (дайындау) объектілеріне есептік нөмірлер беру Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру ережесіне сәйкес жүргізіледі.";
7-тармақ алып тасталсын;
8-тармақтағы "тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі саласындағы облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган)" деген сөздер "халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органының тиісті аумақтардағы және көліктегі аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық бөлімше)" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пунктах 9, 11, 14, 15 слова "подразделение или местный исполнительный орган" заменить словами "территориальное подразделение";
в пункте 10 слова "Подразделение или местный исполнительный орган" заменить словами "Территориальное подразделение";
в пункте 12 слова "Уполномоченные органы" заменить словами "Уполномоченный орган в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года № 140 "Об утверждении Правил утилизации и уничтожения пищевой продукции, представляющей опасность жизни и здоровью человека и животных, окружающей среде" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 7, ст. 78):
в Правилах утилизации и уничтожения пищевой продукции, представляющей опасность жизни и здоровью человека и животных, окружающей среде, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 1) пункта 3 слова "ветеринарно-санитарными правилами и" заменить словами "ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и ветеринарными";
в пункте 7 слова "ветеринарного надзора" заменить словами "ветеринарно-санитарного контроля";
в пункте 12 слово "ветеринарного" заменить словами "ветеринарно-санитарного".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года № 158 "Об утверждении Правил согласования уполномоченными органами соответствия процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции, соответствия машин и оборудования, материалов и изделий, используемых при разработке (создании), производстве (изготовлении), обороте, утилизации и уничтожении, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 8, ст. 87):
в Правилах согласования уполномоченными органами соответствия процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции, соответствия машин и оборудования, материалов и изделий, используемых при разработке (создании), производстве (изготовлении), обороте, утилизации и уничтожении, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 2) пункта 6 слова ", ветеринарное свидетельство" исключить;
в пункте 10 после слово "ветеринарным" дополнить словами "(ветеринарно-санитарным)";
в пункте 16:
слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю";
слова "ветеринарным" заменить словами "ветеринарно-санитарным".

9, 11, 14, 15-тармақшалардағы "бөлімшеге немесе жергілікті атқарушы органға", "бөлімше немесе жергілікті атқарушы орган" деген сөздер "аумақтық бөлімшеге", "аумақтық бөлімше" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "Бөлімше немесе жергілікті атқарушы орган" деген сөздер "Аумақтық бөлімше" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "Уәкілетті органдар" деген сөздер "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Адамның өмірі мен денсаулығына және жануарларға, қоршаған ортаға қауіп төндіретін тамақ өнімдерін кәдеге жарату және жою ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 ақпандағы N 140 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 7, 78-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Адамның өмірі мен денсаулығына  және жануарларға, қоршаған ортаға қауіп төндіретін тамақ өнімдерін кәдеге жарату және жою ережесінде:
3-тармақтың 1) тармақшасында "ветеринарлық-санитарлық ережелер мен" деген сөздер "ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен ветеринариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта "ветеринарлық қадағалау" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылау" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта "ветеринарлық" деген сөз "ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. "Қазақстан Республикасының тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) сәйкестігін, әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою кезінде пайдаланылатын машиналар мен жабдықтардың, материалдар мен бұйымдардың сәйкестігін уәкілетті органдардың келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 158 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 8, 87-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) сәйкестігін, әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою кезінде пайдаланылатын машиналар мен жабдықтардың, материалдар мен бұйымдардың сәйкестігін уәкілетті органдардың келісу ережесінде:
6-тармақтың 2) тармақшасында ", ветеринарлық куәлік" деген сөздер алып тасталсын;
10-тармақтағы "ветеринарлық" деген сөзден кейін "(ветеринариялық-санитариялық)" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақта:
"Ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "Ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ветеринарлық инспекторы" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық инспекторы" деген сөздермен ауыстырылсын.

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года № 165 "Об утверждении Правил ввоза (импорта) пищевой продукции, подлежащей государственной регистрации" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 9, ст. 92):
в Правилах ввоза (импорта) пищевой продукции, подлежащей государственной регистрации, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 12 слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2008 года № 285 "Об утверждении Правил осуществления контроля за соответствием пищевой продукции в процессах (на стадиях) ее разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения, за соответствием процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 16, ст. 150):
в Правилах осуществления контроля за соответствием пищевой продукции в процессах (на стадиях) ее разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения, за соответствием процессов (стадий) разработки (создания), производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения пищевой продукции требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о безопасности пищевой продукции, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2 слово "ветеринарными" заменить словами "государственными ветеринарно-санитарными";
в пунктах 5 и 6:
слово "Ветеринарные" заменить словами "Государственные ветеринарно-санитарные";
слова "ветеринарному надзору" заменить словами "ветеринарно-санитарному контролю";
в пункте 7 слово "ветеринарными" заменить словами "государственными ветеринарно-санитарными";
в подпункте 2) пункта 8:
слово "ветеринарными" заменить словами "государственными ветеринарно-санитарными";
слова "ветеринарного надзора" заменить словами "ветеринарно-санитарного контроля";
слово "продуктов" заменить словом "продукции";
в пункте 9 слово "ветеринарных" заменить словами "государственных ветеринарно-санитарных".

4. "Мемлекеттік тіркелуге тиісті тамақ өнімдерін әкелу (импорттау) ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 165 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 9, 92-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік тіркелуге тиісті тамақ өнімдерін әкелу (импорттау) ережесінде:
12-тармақтағы "Ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "Ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Қазақстан Республикасының тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестеріндегі (сатыларындағы) олардың сәйкестігін, тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 наурыздағы N 285 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 16, 150-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестеріндегі (сатыларындағы) олардың сәйкестігін, тамақ өнімдерін әзірлеу (жасау), өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою процестерінің (сатыларының) сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру ережесінде:
2-тармақтағы "ветеринарлық" деген сөз "мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
5 және 6-тармақтарда:
"Ветеринарлық" деген сөз "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ветеринарлық қадағалауға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "ветеринарлық" деген сөз "мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтың 2) тармақшасындағы "ветеринарлық" деген сөз "мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ветеринарлық қадағалау" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылау" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "ветеринарлық" деген сөз "мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын.