О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2010 года № 409 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2010 года № 1199. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1344
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1344.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2010 года № 409 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития финансового сектора Республики Казахстан в посткризисный период" следующие дополнения:
в Плане мероприятий по реализации Концепции развития финансового сектора Республики Казахстан в посткризисный период, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "1. Первоочередные меры по совершенствованию деятельности финансового сектора":
дополнить строкой, порядковый номер 1.2-1, следующего содержания:
"
1.2-1.
Совершенствование
системы показателей
эффективности
управления пенсионными
активами для
вкладчиков в целях
поддержания качества
инвестиционных
портфелей пенсионных
фондов
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию),
МТСЗН
4 квартал
2010 года
Не
требуются
";
дополнить строками, порядковые номера 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26, 1.27, 1.28, 1.29, 1.30, 1.31 и 1.32, следующего содержания:
"
1.16.
Изучение новых рекомендаций
Базель II
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АФН (по
согласованию)
2011 год
Не
требуются
1.17.
Выпуск и размещение ценных
бумаг национальных компаний и
институтов развития, входящих
в состав АО "Самрук-Казына",
на Казахстанской фондовой
бирже
Размещение
ценных бумаг,
информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АРДРФЦА (по
согласованию),
АО "Самрук-
Казына" (по
согласованию),
МФ
2010-2011
годы
Не
требуются
1.18.
Продолжение работы по
информационному обмену между
институтами развития и
банками второго уровня,
лизинговыми и страховыми
компаниями, венчурными и
инвестиционными фондами,
входящими в АФК, о
прейскуранте услуг финансовых
организаций, о возможностях
для совместной реализации
крупных инвестиционных
проектов с привлечением как
отечественных, так и
иностранных инвестиций
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АФК (по
согласованию),
АО "Самрук-
Казына" (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.19.
Обучение и повышение
квалификации по МСФО
преподавателей высших учебных
заведений, студентов,
действующих бухгалтеров
финансовых организаций,
сотрудников НБ, АФН
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
В рамках
бюджета
НБ

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 мамырдағы № 409 қаулысына толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қарашадағы № 1199 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1344 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1344 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының қаржы секторын дағдарыстан кейінгі кезеңде дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 мамырдағы № 409 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы секторын дағдарыстан кейінгі кезеңде дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
«1. Қаржы секторының қызметін жетілдіру жөніндегі бірінші кезектегі шаралар» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1.2-1-жолмен толықтырылсын:
«
1.2-1.
Зейнетақы қорларының инвестициялық портфельдерінің сапасын қолдау мақсатында салымшылар үшін зейнетақы активтерін басқару тиімділігінің көрсеткіштер жүйесін жетілдіру
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша), Еңбекмині
2010 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20, 1.21, 1.22, 1.23, 1.24, 1.25, 1.26, 1.27, 1.28, 1.29, 1.30, 1.31 және 1.32-жолдармен толықтырылсын:
«
1.16.
Базель II жаңа
ұсынымдарын
зерделеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жыл
Талап етілмейді
1.17.
«Самұрық-Қазына» АҚ құрамына кіретін ұлттық компаниялардың және даму институттарының бағалы қағаздарын шығару және Қазақстан қор биржасында орналастыру
Бағалы қағаздарды орналастыру, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
АӨҚОА (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша), Қаржымині
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.18.
Даму институттары мен екінші деңгейдегі банктер, лизингтік және сақтандыру компаниялары, ҚҚҚ-ға кіретін венчурлік және инвестициялық қорлар арасында қаржы ұйымдары қызметтерінің прейскуранты туралы, отандық та, шетелдік те инвестицияларды тарта отырып, ірі инвестициялық жобаларды бірлесіп іске асыру мүмкіндіктері туралы ақпарат алмасу жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚҚҚ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» АҚ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.19.
Жоғары оқу орындарының оқытушыларын, студенттерін, қаржы ұйымдарының жұмыс істейтін бухгалтерлерін, ҰБ, ҚҚА қызметкерлерін ХҚЕС бойынша оқыту және олардың біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
ҰБ бюджеті шеңберінде

1.20.
Оказание методологической и
информационной поддержки
специалистов финансовых
организаций по вопросам
применения МСФО
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.21.
Проведение необходимых
мероприятий, связанных с
созданием нового резервного
центра Национального Банка
Республики Казахстан
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2014
годы
Не
требуются
1.22.
Проведение работы по
дальнейшему развитию SWIFT
сервисного бюро РГП "КЦМР" с
подключением казахстанских и
зарубежных финансовых
институтов, а также по
изучению и внедрению
возможных путей интеграции
системы SWIFT с платежными
системами Казахстана
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.23.
Совершенствование и
модернизация
программно-технической
инфраструктуры действующих
платежных систем, а также
повышение уровня их
безопасности
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.24.
Информирование потребителей
страховых услуг и населения
об услугах и страховых
продуктах, предоставляемых
страховыми организациями, а
также об их финансовом
состоянии
Информация в АФН
АФК (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.25.
Обеспечение систематического
обмена информацией о
законодательстве в области
денежно-кредитной и валютной
политики стран-участников
интеграционных объединений
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.26.
Расширение инвестиционных
возможностей страховых
организаций по страхованию
жизни
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
2011 год
Не
требуются
1.27.
Продолжить политику
управляемого режима
плавающего обменного курса,
в целях сглаживания резких
колебаний курса
казахстанского тенге
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.28.
Разработка и публикация
ежегодного прогнозного плана
выпуска ГЦБ на внутреннем
рынке
Публикация
на веб-сайтах
МФ, АО «КФБ»
МФ, НБ (по
согласованию)
Ежегодно
до 1
января
Не
требуются
1.29.
Участие в разработке
программы по развитию
вспомогательных услуг и
инфраструктуры,
обеспечивающей доступ
микрофинансовых организаций к
профессиональным услугам и
информации
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АМФОК (по
согласованию),
МЭРТ
2010-2011
годы
Не
требуются
1.30.
Повышение репрезентативности
выборки предприятий (в
отраслевом и территориальном
разрезах) в целях повышения
адекватности оценок состояния
и ожидаемых изменений
экономической конъюнктуры и
финансового положения
реального сектора экономики
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются

1.20.
ХҚЕС-ті қолдану мәселелері бойынша қаржы ұйымдарының мамандарына әдіснамалық және ақпараттық қолдау көрсету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.21.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жаңа резервтік орталығын құруға байланысты қажетті іс-шаралар өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдар
Талап етілмейді
1.22.
Қазақстандық және шетелдік қаржы институттарын қатыстыра отырып, «ҚБЕО» РМК сервистік бюросының SWIFT-ін одан әрі дамыту жөнінде, сондай-ақ SWIFT жүйесін Қазақстанның төлем жүйелерімен ықпалдастырудың ықтимал жолдарын зерделеу және енгізу жөнінде жұмыс жүргізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.23.
Қолданыстағы төлем жүйелерінің бағдарламалық-техникалық инфрақұрылымын жетілдіру және жаңғырту, сондай-ақ олардың қауіпсіздік деңгейін арттыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.24.
Сақтандыру қызметтерінің тұтынушыларын және халықты сақтандыру ұйымдары ұсынатын қызметтер мен сақтандыру өнімдері туралы, сондай-ақ олардың қаржылық жай-күйі туралы хабардар ету
ҚҚА-ға ақпарат
ҚҚҚ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.25.
Ықпалдастық бірлестіктерге қатысушы елдердің ақша-кредит және валюта саясаты саласындағы заңнамасы туралы жүйелі түрде ақпарат алмасуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.26.
Өмірді сақтандыру жөніндегі сақтандыру ұйымдарының инвестициялық мүмкіндіктерін кеңейту
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2011 жыл
Талап етілмейді
1.27.
Қазақстандық теңге бағамының күрт ауытқуын жеңілдету мақсатында өзгермелі айырбас бағамының басқарылатын режим саясатын жалғастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.28.
Ішкі нарықта МБҚ шығарудың жыл сайынғы болжамдық жоспарын әзірлеу және жариялау
Қаржыминінің, «ҚҚБ» АҚ-ның веб-сайттарында жариялау
Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
Жыл сайын 1 қаңтарға дейін
Талап етілмейді
1.29.
Микроқаржылық ұйымдардың кәсіби қызметтер мен ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ететін көмекші қызметтер мен инфрақұрылымды дамыту жөніндегі бағдарламаны әзірлеуге қатысу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҚМҚҰҚ (келісім бойынша), ЭДСМ
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.30.
Экономикалық конъюнктураның жай-күйін және күтілетін өзгерістерді және экономиканың нақты секторының қаржы жағдайын бағалаудың барабарлығын арттыру мақсатында кәсіпорындарды (салалық және аумақтық бөліністе) іріктеудің көрнекілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді

1.31.
Разработка обобщающих
индикаторов в качестве
непосредственных ориентиров
для текущего осуществления
денежно-кредитной политики
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2011
годы
Не
требуются
1.32.
Участие в мероприятиях по
построению общей
платежно-расчетной системы
государств-участников ЕврАзЭС
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2010-2014
годы
Не
требуются
";
раздел "2. Посткризисная настройка финансового сектора" дополнить строкой, порядковый номер 2.36, следующего содержания:
"
2.36.
Совершенствование
пруденциального
регулирования деятельности
страховых
(перестраховочных)
организаций (внедрение
системы RBS, Solvency II)
Постановление
Правления АФН
АФН (по
согласованию)
2011-2012
годы
Не
требуются
";
раздел "3. Переход к новым международным подходам регулирования финансового сектора (2012-2014 годы)" дополнить строкой, порядковый номер 3.6, следующего содержания:
"
3.6.
Расширение
институционального охвата
денежно-кредитной статистики
за счет включения счетов
накопительных пенсионных
фондов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
НБ (по
согласованию)
2014 год
Не
требуются
";
Примечание: расшифровка аббревиатур дополнить строками следующего содержания:
АО "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "КФБ" - акционерное общество "Казахстанская фондовая биржа"
АФК - Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана"
АМФОК - Объединение юридических лиц "Ассоциация микрофинансовых организаций Казахстана"
МСФО - международные стандарты финансовой отчетности
ГЦБ - государственные ценные бумаги Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 ноября 2010 года № 1199
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года № 1284 "О Концепции развития финансового сектора Республики Казахстан на 2007-2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 50, ст. 534).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 346 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития финансового сектора Республики Казахстан на 2007-2011 годы".
3. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 1803 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 55, ст. 460).

1.31.
Ақша-кредит саясатын ағымдағы жүзеге асыру үшін тікелей бағдарлар ретінде қорытындылайтын индикаторларды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2011 жылдар
Талап етілмейді
1.32.
ЕурАзЭҚ-қа қатысушы мемлекеттердің жалпы төлем-есеп айырысу жүйесін құру жөніндегі іс-шараларға қатысу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2010-2014 жылдар
Талап етілмейді
»;
«2. Қаржы секторын дағдарыстан кейін ретке келтіру» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 2.36-жолмен толықтырылсын:
«
2.36.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының қызметін пруденциялық реттеуді жетілдіру (RBS,  Solvensy II жүйесін енгізу)
ҚҚА Басқармасының қаулысы
ҚҚА (келісім бойынша)
2011-2012 жылдар
Талап етілмейді
»;
«3. Қаржы секторын реттеудің жаңа халықаралық тәсілдеріне өту (2012 - 2014 жылдар)» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3.6-жолмен толықтырылсын:
«
3.6.
Жинақтаушы зейнетақы қорларының шоттарын енгізу есебінен ақша-кредит статистикасын институционалдық қамтуды кеңейту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ҰБ (келісім бойынша)
2014 жыл
Талап етілмейді
»;
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«Самұрық-Қазына» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
«ҚҚБ» АҚ - «Қазақстан қор биржасы» акционерлік қоғамы
ҚҚҚ - «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігі
ҚМҚҰҚ - «Қазақстанның микроқаржылық ұйымдарының қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігі
ХҚЕС - халықаралық қаржылық есептілік стандарттары
МБҚ - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің мемлекеттік бағалы қағаздары.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 12 қарашадағы
№ 1199 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 1284 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 50, 534-құжат).
2. «Қазақстан Республикасының қаржы секторын дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 346 қаулысы.
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 қарашадағы № 1803 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 55, 460-құжат).

4. Пункт 13 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2305 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 4, ст. 54).

4. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2305 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 13-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 4, 54-құжат).