О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1457
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67
В соответствии со статьей 20 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года № 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 8, ст. 65) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года, утвержденном вышеназванным Указом:
в "Введение":
в части тринадцатой слова "определены среднесрочные программы развития города Астаны" заменить словами: "определена программа развития территорий";
в части четырнадцатой слова "среднесрочных планов социально-экономического развития" заменить словами "программы развития территорий";
в разделе 4. "Стратегические цели устойчивого развития города Астаны":
в подразделе 4.1. "Обеспечение устойчивого экономического развития":
в главе 4.1.2. "Стратегические задачи по устойчивому экономическому развитию города Астаны":
в "Создание условий для инновационной и научно-технической деятельности":
часть девятую изложить в следующей редакции:
"Поставщиком кадров в области высоких технологий станут вузы города. Одним из поставщиков кадровых ресурсов выступит вуз международного уровня - "Назарбаев Университет", призванный обеспечивать подготовку высококвалифицированных кадров для экономики Казахстана. Кроме того, Астана как столица притягивает высококвалифицированные молодые кадры, обученные в передовых и престижных учебных заведениях развитых стран мира.";
часть двенадцатую дополнить предложением третьим следующего содержания:
"Развитие сферы производства строительных материалов будет ориентировано на поддержку местных производителей (замещение импорта) и стимулирование экспорта. Содействие со стороны государства будет направлено на реализацию инвестиционных проектов в сфере строительной индустрии, в том числе на территории Индустриального парка.";
в "Развитие конкуренции и создание благоприятного инвестиционного климата":
в части первой:
абзац пятый дополнить словами: ", снижения стоимости ведения бизнеса, как для отечественных предпринимателей, так и для международных инвесторов;";
в абзаце седьмом слово "городе." заменить словом "городе;";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"противостояния реализации неэффективных проектов, повышения открытости и прозрачности процесса расходования государственных средств.";
в "Обеспечение населения доступными коммунальными услугами высокого качества":
часть первую изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы № 67 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1457 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы № 67 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы
№ 67 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
«Қазақстан Республикасының Президенті туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 20-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы № 67 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 8, 65-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарында:
«Кіріспеде»:
он үшінші бөліктегі «Астана қаласы дамуының орта мерзімді бағдарламалары» деген сөздер «аумақтарды дамыту бағдарламасы» деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртінші бөліктегі «әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларының» деген сөздер «аумақтарды дамыту бағдарламасының» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Астана қаласын орнықты дамытудың стратегиялық мақсаттары» деген 4-бөлімде:
«Орнықты экономикалық дамуды қамтамасыз ету» деген 4.1-кіші бөлімде:
«Астана қаласының орнықты экономикалық дамуы жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 4.1.2-тарауда:
«Инновациялық және ғылыми-техникалық қызмет үшін жағдай жасауда»:
тоғызыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қаланың жоғары оқу орындары жоғары технологиялар саласында кадрларды жеткізуші болады. Кадрлық ресурстарды жеткізушілердің бірі Қазақстан экономикасы үшін жоғары білікті кадрларды даярлауды қамтамасыз ететін халықаралық деңгейдегі жаңа жоғары оқу орны - «Назарбаев Университеті» болып табылады. Бұдан басқа, Астана елорда ретінде әлемнің дамыған елдерінің алдыңғы қатарлы әрі беделді оқу орындарында оқыған жоғары білікті жас кадрларды тартып отыр.»;
он екінші бөлік мынадай мазмұндағы үшінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Құрылыс материалдарын өндіру саласын дамыту жергілікті өндірушілерді қолдауға (импортты алмастыруға) және экспортты ынталандыруға бағытталатын болады. Мемлекет тарапынан жәрдем көрсету құрылыс индустриясы саласындағы, оның ішінде Индустриялық парк аумағындағы инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталатын болады»;
«Бәсекелестікті дамыту және қолайлы инвестициялық ахуал жасауда»:
бірінші бөлікте:
бесінші абзац «жою» деген сөзден кейін «, отандық кәсіпкерлер үшін де, халықаралық инвесторлар үшін де бизнесті жүргізу құнын төмендету» деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзацтағы «жалғастыру.» деген сөз «жалғастыру;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«тиімсіз жобаларды іске асыруға қарсы тұру, мемлекеттік қаражатты жұмсау үрдістерінің ашықтығын және айқындығын арттыру.»;
«Халықты жоғары сапалы қол жетімді коммуналдық қызметтермен қамтамасыз етуде»:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"Каждый год из местного бюджета направляется 250 - 300 млн. долл. США на поддержку и развитие инфраструктуры города. Оценка проектов будет осуществляться согласно разработанным критериям отбора инвестиционных проектов, включающим требования по экономической обоснованности, внедрению современных ресурсосберегающих технологий.";
в части второй после слов "2006 - 2010 годы." дополнить словами:
", программой развития территорий. Также обеспечение полного охвата населения качественными коммунальными услугами будет осуществляться путем создания стимулирующих рыночных условий в сфере жилищно-коммунального хозяйства и эффективного взаимодействия граждан, поставщиков жилищно-коммунальных услуг и местных государственных органов.";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Также модернизация инфраструктуры жилищно-коммунального хозяйства будет сопровождаться снижением удельных эксплуатационных затрат, внедрением ресурсосберегающих технологий, повышением эффективности тарифного регулирования, позволяющего сократить нормативные потери.";
в подразделе 4.2. "Поддержание благоприятной окружающей среды и устойчиво функционирующей инфраструктуры":
в главе 4.2.1. "Городское планирование и дизайн":
в пункте 2. "Стратегические задачи по устойчивому городскому планированию и дизайну в городе Астане":
в "Использование новых подходов к градостроительному планированию, придание городу самобытности и индивидуальности":
в части девятой слова "разработана долгосрочная программа" заменить словами "будут приняты меры по реализации их в рамках программы развития территорий";
абзац третий в части тринадцатой исключить;
в главе 4.2.2. "Экологическая инфраструктура":
в пункте 2. "Стратегические задачи по обеспечению устойчивой экологической инфраструктуры города Астаны":
в "Минимизация и переработка отходов":
в части второй цифры "15", "2010", "80", заменить соответственно цифрами "24", "2015", "50";
в главе 4.2.4. "Транспортная инфраструктура":
в пункте 2. "Стратегические задачи по обеспечению эффективной транспортной инфраструктуры города Астаны":
в "Развитие общественного транспорта и пешеходного движения":
в части первой после слов "2006 - 2010 годы" дополнить словами ", программы развития территорий";
в части пятой слова "транспортной системы города на 2010 - 2030 годы" заменить словами: "развития территорий на 2011 - 2015 годы";

«Жыл сайын жергілікті бюджеттен 250-300 млн. АҚШ доллары қаланың инфрақұрылымын қолдау мен дамытуға жұмсалады. Жобаларды бағалау экономикалық негіздемелер, қазіргі заманғы ресурс үнемдеуші технологияларды енгізу бойынша талаптарды қамтитын инвестициялық жобаларды іріктеудің әзірленген өлшемдеріне сәйкес жүзеге асырылатын болады.»;
екінші бөліктегі «бағдарламасында көзделген іс-шаралар іске асырылатын болады» деген сөздер «бағдарламасында, аумақтарды дамыту бағдарламасында көзделген іс-шаралар іске асырылатын болады. Сонымен қатар, халықты сапалы коммуналдық қызметтермен толық қамтуды қамтамасыз ету тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында ынталандырушы нарықтық жағдай жасау және азаматтардың, тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді жеткізушілер мен жергілікті мемлекеттік органдардың өзара тиімді әрекет етуі жолымен жүзеге асырылатын болады.» деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Сондай-ақ тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық инфрақұрылымын жаңғырту үлестік пайдалану шығындарының төмендеуімен, ресурс үнемдеуші технологияларды енгізумен, нормативтік шығасыларды қысқартуға мүмкіндік беретін тарифтік реттеу тиімділігін көтерумен сүйемелденетін болады.»;
«Қолайлы қоршаған ортаны және орнықты қызмет ететін инфрақұрылымды ұстау» деген 4.2-кіші бөлімде:
«Қалалық жоспарлау және дизайн» деген 4.2.1-тарауда:
«Астана қаласында орнықты қалалық жоспарлау және дизайн жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 2-тармақта:
«Қала құрылысын жоспарлауда жаңа тәсілдерді пайдалану, қалаға өзіндік ерекшелік пен даралық беруде»:
тоғызыншы бөліктегі «ұзақ мерзімді бағдарлама әзірленеді» деген сөздер «аумақтарды дамыту бағдарламасы шеңберінде оларды іске асыру бойынша шаралар қабылданатын болады» деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші бөліктегі үшінші абзац алып тасталсын;
«Экологиялық инфрақұрылым» деген 4.2.2-тарауда:
«Астана қаласының орнықты экологиялық инфрақұрылымын қамтамасыз ету жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 2-тармақта:
«Қалдықтарды мейлінше азайту және қайта өңдеуде»:
екінші бөліктегі «2010», «15», «80» деген цифрлар тиісінше «2015», «24», «50» деген цифрлармен ауыстырылсын;
«Көліктік инфрақұрылым» деген 4.2.4-тарауда:
«Астана қаласының тиімді көліктік инфрақұрылымын қамтамасыз ету жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 2-тармақта:
«Қоғамдық көлік пен жаяу жүргінші қозғалысын дамытуда»:
бірінші бөлік «бағдарламасында» деген сезден кейін «, аумақтарды дамыту бағдарламасында» деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші бөліктегі «қаланың көлік жүйесінің 2010 - 2030» деген сөздер «аумақтарды дамытудың 2011 - 2015» деген сөздермен ауыстырылсын;

в подразделе 4.3. "Формирование социально устойчивого общества":
в главе 4.3.1. "Формирование динамично развивающего общества":
в пункте 2. "Стратегические задачи по формированию динамично развивающегося общества":
в "Повышение доступности и качества услуг образования и здравоохранения":
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:
"Для решения указанных проблем необходимо повышение эффективности межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны общественного здоровья с формированием условий для всемерного развития физической культуры и спорта, проведение социальной политики по улучшению санитарно-гигиенической и эпидемиологической ситуации в городе, осуществление профилактики заболеваний социального характера, создание адекватной системы сохранения и укрепления здоровья населения, повышение ответственности работодателей за обеспечение безопасных условий труда, проведение профилактических осмотров работников и своевременного их оздоровления.
Акимат также будет содействовать развитию государственно-частного партнерства в сфере здравоохранения.";
дополнить частью седьмой следующего содержания:
"В целях повышения качества медицинских услуг населению, повышения эффективности вкладываемых в здравоохранение города инвестиций, будет продолжена работа по дальнейшему внедрению Единой национальной системы здравоохранения (далее - ЕНСЗ) с реализацией новой модели финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП), ориентированная на конечный результат и оплату за фактические расходы за лечение каждого конкретного заболевания, оплату на основе контроля качества, прозрачность оплаты медицинских услуг с внедрением медико-экономических тарифов, использование которых предусматривает развитие конкуренции, повышение прозрачности процесса оказания медицинских услуг. Всем потенциальным поставщикам, независимо от формы собственности, предоставляется право конкурировать и участвовать в размещении заказа государства на оказание ГОБМП. Для повышения эффективности деятельности системы здравоохранения планируется проведение аккредитации всех медицинских организаций, создание социально ориентированной модели первичной медико-санитарной помощи (далее - ПМСП) с увеличением уровня расходов на ПМСП до 40% к 2020 году от общего объема средств, выделяемых на ГОБМП, развитие службы восстановительного лечения и реабилитации инвалидов. Надлежащее развитие в организациях здравоохранения получит система внутрибольничного менеджмента и аудита медицинских услуг, ориентированная на повышение качества медицинских услуг населению столицы.";
части девятую, десятую изложить в следующей редакции:

«Әлеуметтік орнықты қоғамды қалыптастыру» деген 4.3-кіші бөлімде:
«Серпінді дамып келе жатқан қоғамды қалыптастыру» деген 4.3.1-тарауда:
«Серпінді дамып келе жатқан қоғамды қалыптастыру жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 2-тармақта:
«Білім алу және денсаулық сақтау қызметтерінің қолжетімділігі мен сапасын арттыруда»:
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Көрсетілген проблемаларды шешу үшін дене тәрбиесі мен спортты жан-жақты дамыту үшін жағдай жасай отырып, қоғамдық саулықты сақтау мәселелері жөніндегі сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылдардың тиімділігін арттыру, қаладағы санитарлық-гигиеналық және эпидемиологиялық ахуалды жақсарту жөнінде әлеуметтік саясат жүргізу, әлеуметтік сипаттағы аурулардың алдын алуды жүзеге асыру, халықтың денсаулығын сақтау мен нығайтудың балама жүйесін құру, жұмыс берушілердің қауіпсіз еңбек жағдайын қамтамасыз ету үшін жауапкершілігін арттыру, қызметкерлерді профилактикалық тексеруді және оларды уақтылы сауықтыруды жүргізу қажет.
Әкімдік денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамытуға да жәрдемдесетін болады.»;
мынадай мазмұндағы жетінші бөлікпен толықтырылсын:
«Халыққа көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын арттыру, қаланың денсаулық сақтау саласына салынатын инвестициялардың тиімділігін арттыру мақсатында түпкі нәтижеге және әрбір нақты ауруды емдеуге жұмсалған нақты шығыстар үшін ақы төлеуге, сапаны бақылау негізінде ақы төлеуге, бәсекелестікті дамытуды көздейтін медициналық-экономикалық тарифтерді енгізе отырып, медициналық қызметтерге ақы төлеудің ашықтығына, медициналық қызмет көрсету үдерісінің ашықтығын арттыруға бағдарланған тегін медициналық көмектің кепілдікті көлемін (бұдан әрі - ТМККК) қаржыландырудың жаңа моделін іске асырумен Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін (бұдан әрі - БҰДЖ) одан әрі енгізу жұмысы жалғасады. Меншік нысанына қарамастан, барлық әлеуетті жеткізушілерге ТМККК көрсетуге арналған мемлекет тапсырысын орналастыруға бәсекелесу мен қатысу құқығы ұсынылады. Денсаулық сақтау жүйесі қызметінің тиімділігін арттыру үшін барлық медицина ұйымдарын аккредиттеуден өткізу, 2020 жылы бастапқы медициналық-санитарлық көмекке (бұдан әрі - БМСК) арналған шығыс деңгейін ТМККК бөлінетін қаражаттың жалпы мөлшерінің 40 %-ына дейін ұлғайта отырып, БМСК-нің әлеуметтік бағдарланған моделін құру, мүгедектерді қалпына келтіріп емдеу мен оңалту қызметін дамыту жоспарланып отыр. Денсаулық сақтау ұйымдарында елорда тұрғындарына көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын арттыруға бағытталған ішкі ауруханалық менеджмент пен медициналық қызметтердің аудиті жүйесі тиісінше дамитын болады.»;
тоғызыншы, оныншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:

"Строительство дошкольных учреждений позволит увеличить охват детей в возрасте от 1 до 7 лет, воспитывающихся в дошкольных организациях, с 41,8 % - в 2010 году, до 69 % в 2015 году и до 100 % - в 2020 году. Эти дошкольные организации также будут обеспечивать предшкольную подготовку 5-6 летних детей. Будут созданы условия, стимулирующие развитие частных поставщиков услуг дошкольного воспитания.
В системе школьного образования будут решены проблемы дефицита учебных мест, ликвидированы к 2014 году 3-4-х сменные занятия. В 2015 году будет осуществлен переход на 12-летнюю модель обучения, предусматривающую всеобщее обязательное образование в течение 10 лет и профильное образование в течение последующих 2 лет. В техническом, профессиональном образовании подготовка кадров будет увязана с требованиями современного рынка труда, образовательные стандарты будут формироваться на профессиональных стандартах через Национальную квалификационную систему. Также в системе образования будет внедряться система электронного обучения.";
в подразделе 4.4. "Совершенствование системы городского управления":
в пункте 2. "Стратегические задачи по развитию системы городского управления в городе Астане":
часть первую дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат.";
в "Повышение квалификации государственных служащих местных исполнительных органов и обучение их новым знаниям и навыкам по устойчивому развитию, системе стратегического управления":
дополнить частью второй следующего содержания:
"К 2012 году будет введена система оценки деятельности государственных служащих, учитывающая объем и качество работы, степень ответственности, повышение профессионализма, соблюдение Кодекса чести государственных служащих; сформирован базовый образовательный центр по подготовке высококвалифицированных государственных служащих, ориентированных на результаты.";
после части четвертой:
дополнить заголовком следующего содержания:
"Внедрение элементов, необходимых для полноценного функционирования системы государственного управления, ориентированного на результат";
дополнить абзацами следующего содержания:
"В целях качественного изменения государственного планирования, обеспечения результативности и подотчетности государственного управления к 2011 году:
все государственные органы примут пятилетние стратегические планы, основанные на Стратегический план развития Республики Казахстан до 2020, для обеспечения комплексного стратегического подхода к разработке и реализации государственной политики;
в 2012 году будет внедрена система формирования и исполнения бюджета, основанная на индикаторах эффективности и результативности (бюджетирование, ориентированное на результат).";
раздел 5. "Оценка показателей устойчивого развития города Астаны" изложить в следующей редакции:

«Мектепке дейінгі мекемелерді салу 1-ден 7 жасқа дейінгі мектепке дейінгі ұйымдарда тәрбиеленетін балаларды қамтуды 2010 жылы 41,8 %-дан 2015 жылы 69 %-ға дейін және 2020 жылы 100 %-ға дейін ұлғайтуға мүмкіндік береді. Бұл мектепке дейінгі ұйымдар 5-6 жастағы балалардың мектеп алды даярлығын да қамтамасыз ететін болады. Мектепке дейінгі тәрбиелеу қызметтерін көрсететін жеке қызмет көрсетушілердің дамуын ынталандыратын жағдай жасалатын болады.
Мектепте білім беру жүйесінде оқушы орындары тапшылығының проблемалары шешіледі, 2014 жылға қарай сабақтарды 3-4 ауысымда оқыту жойылады. 2015 жылы 10 жыл бойы жалпыға бірдей міндетті білім беруді көздейтін 12 жылдық білім беру және келесі 2 жыл бойы бейіндік білім беру моделіне ауысу жүзеге асырылатын болады. Техникалық, кәсіби білім беруде кадрларды даярлау заманауи еңбек нарығының талаптарымен өзара байланыста болады, білім беру стандарттары Ұлттық біліктілік жүйесі арқылы кәсіби стандарттар бойынша қалыптасатын болады. Сондай-ақ білім беру жүйесінде электрондық оқыту жүйесі енгізілетін болады.»;
«Қалалық басқару жүйесін жетілдіру» деген 4.4-кіші бөлімде:
«Астана қаласында қалалық басқару жүйесін дамыту жөніндегі стратегиялық міндеттер» деген 2-тармақта:
бірінші бөліктің төртінші абзацындағы «арттыруды шешудің нәтижесінде қамтамасыз етілетін болады.» деген сөздер «арттыруды;» деген сөзбен ауыстырылып, абзацтан мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
«нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтер енгізуді шешудің нәтижесінде қамтамасыз етілетін болады.»;
«Жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыру және оларды орнықты дамыту жөніндегі жаңа білімдер мен дағдыларға, стратегиялық басқару жүйесіне оқытуда»;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«2012 жылға қарай жұмыстың көлемі мен сапасын, жауапкершілік деңгейін, кәсіпқойлықты арттыруды, Мемлекеттік қызметшілердің Ар-намыс кодексін сақтауды ескеретін мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау жүйесі енгізіледі; нәтижелерге бағдарланған біліктілігі жоғары мемлекеттік қызметшілерді даярлау жөніндегі базалық білім беру орталығы құрылатын болады.»;
төртінші бөліктен кейін:
мынадай мазмұндағы тақырыппен толықтырылсын:
«Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару жүйесінің толыққанды жұмыс істеуі үшін қажетті элементтер енгізу»;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«Мемлекеттік жоспарлауды сапалы өзгерту, мемлекеттік басқарудың нәтижелілігі мен есеп беруін қамтамасыз ету мақсатында 2011 жылға қарай:
барлық мемлекеттік органдар мемлекеттік саясатты әзірлеу мен іске асырудың кешенді стратегиялық тәсілін қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарына негізделген бесжылдық стратегиялық жоспарларды қабылдайды;
2012 жылы тиімділік пен нәтижелілік индикаторларына негізделген бюджетті қалыптастыру және атқару жүйесі енгізіледі (нәтижеге бағдарланған бюджеттеу).»;
«Астана қаласын орнықты дамыту көрсеткіштерін бағалау» деген 5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Оценка показателей устойчивого развития города Астаны
Достижение целей Стратегического плана приведет к формированию в городе диверсифицированной и конкурентной инновационной экономики, динамично развивающейся высокими темпами.
Результаты расчетов приведены в таблице 1. По прогнозным расчетам, к 2030 году объем ВРП увеличится по сравнению с 2005 годом более чем в 4,8 раза, промышленного производства - в 3,5 раза.
Эти результаты будут сопровождаться улучшением структуры промышленного производства города. Совсем иным станет качество его роста: преобладающее место будут занимать высокотехнологичные и наукоемкие продукты с высокой добавленной стоимостью, конкурентоспособные на казахстанском и мировом рынках. Город действительно превратится в инновационный центр с экологически чистым производством.
Таблица 1
Прогноз показателей устойчивого развития
города Астаны до 2030 года
п/п
Показатели
2009 г.
факт
2010 г.
оценка
2015 г.
2020 г.
2025 г.
2030 г.
1
2
3
4
5
6
7
8
1
ВРП, млрд.
тенге

«5. Астана қаласын орнықты дамыту көрсеткіштерін бағалау
Стратегиялық жоспардың мақсаттарына қол жеткізу қалада жоғары қарқынмен серпінді дамып келе жатқан әртараптандырылған және бәсекелі инновациялық экономиканың қалыптасуына алып келеді.
Есептеулердің нәтижелері 1-кестеде келтірілген. Болжамды есептемелер бойынша 2030 жылға қарай ЖӨӨ көлемі 2005 жылмен салыстырғанда 4,8 еседен артық, өнеркәсіп өндірісі - 3,5 есеге ұлғаятын болады.
Бұл нәтижелер қаланың өнеркәсіптік өндірісі құрылымының жақсаруымен қатар жүреді. Оның өсу сапасы мүлдем өзгеше сипат алады: қазақстандық және әлемдік нарықта бәсекеге қабілетті, жоғары қосылған құны бар жоғары технологиялық және ғылымды қажетсінетін өнімдер басым орынға ие болады. Қала шын мәнінде экологиялық таза өндірісі бар инновациялық орталыққа айналады.
1-кесте
Астана қаласын 2030 жылға дейінгі орнықты дамыту
көрсеткіштерінің болжамы
Р/с
Көрсеткіштер
2009 ж.
нақты
2010 ж.
бағалау
2015 ж.
2020 ж.
2025 ж.
2030 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
1
ЖӨӨ, млрд. теңге

100
в "Заключение":
часть четвертую после слова "задач" дополнить словами ", а также программа развития территорий.";
в части шестой:
в абзаце втором цифры "20" заменить цифрами "4,8";
в абзаце третьем цифры "25" заменить цифрами "3,5";
в абзаце четвертом цифру "4" заменить цифрами "4,4";
в абзаце пятом цифры "20" заменить цифрами "50";
в абзаце шестом цифру "3" заменить цифрой "2".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев

100
»;
«Қорытындыда»:
төртінші бөлік «жоспары» деген сөзден кейін «, сондай-ақ аумақтарды дамыту бағдарламасы» деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы бөлікте:
екінші абзацтағы «20» деген цифрлар «4,8» деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «25» деген цифрлар «3,5» деген цифрлармен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «4» деген цифр «4,4» деген цифрлармен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы «20» деген цифрлар «50» деген цифрлармен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы «3» деген цифр «2» деген цифрмен ауыстырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                           Н. Назарбаев