Об утверждении перечня вредных организмов, борьба с которыми осуществляется за счет бюджетных средств, и Правил проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2010 года № 217. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 540 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2020 № 540 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень вредных организмов, борьба с которыми осуществляется за счет бюджетных средств;
2) Правила проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 217
Перечень
вредных организмов, борьба с которыми
осуществляется за счет бюджетных средств
1. Многоядные вредители:
1) нестадные саранчовые (богарный прус, малая крестовичка, степной конек, травянка Фишера, кобылки: атбасарская, белополосая, бескрылая или пешая, крестовая, сибирская, степная, темнокрылая, чернополосая);
2) луговой мотылек.
2. Вредители пшеницы:
пшеничный трипс.
3. Вредители риса:
прибрежная муха.
4. Вредители хлопчатника, кукурузы:
карадрина.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 217
Правила
проведения мероприятий по борьбе
с вредными организмами
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 3 июля 2002 года "О защите растений" и определяют порядок проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете местного исполнительного органа области, городов Астаны и Алматы (далее - местный орган) на соответствующий финансовый год в рамках утвержденной местным представительным органом областной (городов Астаны и Алматы) бюджетной программы.

Қарсы күрес жүргізу бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын зиянды организмдер тізбесін және Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 наурыздағы № 217 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 540 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.08.2020 № 540 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) қарсы күрес жүргізу бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын зиянды организмдер тізбесі;
2) Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
Қарсы күрес жүргізу бюджет қаражаты есебінен
жүзеге асырылатын зиянды организмдер тізбесі
1. Көп қоректі зиянкестер:
1) саяқ шегіртке тұқымдастар (тәлімі жер шегірткесі, кіші айқышты саяқ шегіртке, дала атшығы, Фишер саяқ шегірткесі, саяқ шегірткелер: атбасарлық, ақ жолақты, қанатсыз немесе жаяу, айқышты, сібірлік, далалық, қара қанатты, қара жолақты);
2) шалғын көбелегі.
2. Бидай зиянкестері:
бидай трипсі.
3. Күріш зиянкестері:
жағалау шыбыны.
4. Мақта, жүгері зиянкестері:
карадрина.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі
іс-шараларды жүргізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі және "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі заңдарына сәйкес әзірленді және облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі - жергілікті орган) тиісті қаржы жылына арналған бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жергілікті өкілді орган бекіткен облыстық (Астана және Алматы қалалары) бюджеттік бағдарлама шеңберінде зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізу тәртібін айқындайды.

2. Мероприятия по борьбе с вредными организмами за счет бюджетных средств осуществляются в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 3 июля 2002 года "О защите растений" и от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" на основании соответствующего решения местного органа.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 24.11.2016 № 736 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основным критерием для введения соответствующей бюджетной программы по борьбе с вредными организмами является прогнозируемый объем обработок по вредным организмам на территории соответствующей области (городов Астаны и Алматы), подтверждаемый государственным учреждением "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - центр) на основе летне-осенних обследований территорий, проведенных в предшествующем году. Для прогнозирования объемов обработок по вредным организмам учитываются также данные мониторинговых мероприятий физических и юридических лиц, деятельность которых связана с объектами сельскохозяйственного назначения (далее - субъекты).
4. Бюджетные средства на проведение мероприятий по борьбе с вредными организмами предназначаются для закупа услуг по химической обработке площадей, заселенных и (или) зараженных вредными организмами выше экономического порога вредоносности (далее - ЭПВ).
Обследования на заселенность вредными организмами проводятся субъектами, а на землях запаса - центром, в соответствии с Методическими указаниями по учету и выявлению вредных и особо опасных вредных организмов сельскохозяйственных угодий, утверждаемыми Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - методические указания). Площадь, подлежащая химическим обработкам, определяется согласно следующим показателям ЭПВ:
нестадные саранчовые - 8-10 личинок второго-третьего возраста на 1 квадратный метр;
луговой мотылек - весной на всходах и молодых растениях - 5-10 гусениц на 1 квадратный метр, а летом - более 20 гусениц на 1 квадратный метр;
пшеничный трипс - в период трубкования-начало колошения растений - 10 имаго трипсов на один стебель, в период формирования зерновки - 45-50 личинок на один колос;
прибрежная муха - 40 личинок на 1 квадратный метр всходов риса;

2. Бюджет қаражаты есебінен зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі және "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы заңдарына сәйкес жергілікті органның тиісті шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 736 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыcымен.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық фитосанитариялық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - орталық) алдыңғы жылы жүргізген жазғы-күзгі зерттеулер негізінде растайтын тиісті облыс (Астана және Алматы қалалары) аумағында зиянды организмдер бойынша болжанып отырған өңдеу көлемі зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі тиісті бюджеттік бағдарлама енгізуге негізгі өлшем болып табылады. Зиянды организмдер бойынша өңдеу көлемін болжау үшін қызметі ауыл шаруашылығы мақсатындағы объектілерге байланысты жеке және заңды тұлғалардың да (бұдан әрі - субъектілер) мониторингілік іс-шаралар деректері ескеріледі.
4. Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүргізуге арналған бюджет қаражаты зиянды организмдермен экономикалық зияндылық шегінен (бұдан әрі - ЭЗШ) жоғары мекенделген және (немесе) залалданған алқаптарды химиялық өңдеу жөніндегі қызметтерді сатып алуға арналады.
Зиянды организмдермен мекенделуді зерттеуді субъектілер, ал босалқы жерлерде орталық Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бекітетін Ауыл шаруашылығы алқаптарының зиянды және ерекше қауіпті зиянды организмдерді есептеу және анықтау жөніндегі әдістемелік нұсқаулықтарға (бұдан әрі - әдістемелік нұсқаулықтар) сәйкес жүргізеді. Химиялық өңдеуге жататын алқап ЭЗШ-нің мына көрсеткіштеріне сәйкес айқындалады:
саяқ шегіртке тұқымдастар - 1 шаршы метрге 8-10 екі-үш жасар дернәсіл;
шалғын көбелегі - көктемде өскінде және жас өсімдіктерде - 1 шаршы метрге 5-10 жұлдызқұрт, ал жазда - 1 шаршы метрге 20-дан астам жұлдызқұрт;
бидай трипсі - түтіктену-масақтанудың бас кезеңінде - бір сабаққа 10 трипс имагосы, дәнектің қалыптасуы кезеңінде - бір масаққа 45-50 дернәсіл;
жағалау шыбыны - күріш өскінінің 1 шаршы метріне 40 дернәсіл;

карадрина - 1-2 гусеницы на одно растение при 50 процентном заселении или 3 гусеницы на растение при 30 процентном заселении.
2. Порядок проведения мероприятий
по борьбе с вредными организмами
5. Мероприятия по борьбе с вредными организмами включают в себя:
1) проведение фитосанитарного мониторинга по выявлению мест заселения вредными организмами;
2) закуп пестицидов (ядохимикатов) для проведения химических обработок против вредных организмов;
3) хранение и доставку пестицидов (ядохимикатов) до мест выполнения работ;
4) проведение химической обработки мест заселения вредными организмами выше ЭПВ.
6. Фитосанитарный мониторинг по выявлению мест заселения вредными организмами осуществляется центром на постоянной основе согласно методическим указаниям в период развития и распространения вредных организмов.
7. Закуп пестицидов (ядохимикатов) для проведения химических обработок против вредных организмов осуществляется поставщиками услуг по химической обработке (далее - поставщики) перед проведением химических обработок.
8. Хранение и доставка пестицидов (ядохимикатов) до мест выполнения работ осуществляется поставщиками перед проведением химических обработок в соответствии с Техническим регламентом "Требования к безопасности пестицидов (ядохимикатов)", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2008 года № 515.
9. Проведение химической обработки мест заселения вредными организмами выше ЭПВ осуществляется поставщиками в оптимальные сроки обработок по видам вредных организмов путем опрыскивания мест заселения авиационным или наземным способом.
10. Бюджетные средства для проведения борьбы с вредными организмами по каждому виду планируются на основе представляемых центром, согласованных с областной (городов Астаны и Алматы) территориальной инспекцией Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекция) и утверждаемых управлением сельского хозяйства акимата области, городов Астаны и Алматы (далее - управление) прогнозируемых объемов обработок.
11. Фитосанитарные мероприятия против вредных организмов осуществляются пестицидами (ядохимикатами), разрешенными для применения на территории Республики Казахстан.
12. Закуп услуг по химической обработке заселенных и (или) зараженных вредными организмами выше ЭПВ площадей осуществляется управлением в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках. При этом закуп, транспортировка, хранение пестицидов (ядохимикатов) и утилизация тары из-под использованных пестицидов (ядохимикатов) осуществляется поставщиками.

карадрина - 50 пайыздық мекендеу кезінде бір өсімдікке 1-2 жұлдызқұрт немесе 30 пайыздық мекендеу кезінде бір өсімдікке 3 жұлдызқұрт.
2. Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі
іс-шараларды жүргізу тәртібі
5. Зиянды организмдерге қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар:
1) зиянды организмдер мекендейтін орындарды анықтау жөнінде фитосанитариялық мониторинг жүргізуді;
2) зиянды организмдерге қарсы химиялық өңдеу жүргізу үшін пестицидтер (улы химикаттар) сатып алуды;
3) пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауды және жұмыстар орындалатын орындарға дейін жеткізуді;
4) зиянды организмдер ЭЗШ-ден көп мекендейтін орындарға химиялық өңдеу жүргізуді қамтиды.
6. Зиянды организмдер мекендейтін орындарды анықтау жөніндегі фитосанитариялық мониторингті зиянды организмдердің дамуы мен таралуы кезеңінде орталық тұрақты негізде әдістемелік нұсқаулықтарға сәйкес жүзеге асырады.
7. Зиянды организмдерге қарсы химиялық өңдеу жүргізу үшін пестицидтер (улы химикаттар) сатып алуды химиялық өңдеулерді жүргізу алдында химиялық өңдеу жөніндегі қызметтерді өнім берушілер (бұдан әрі - өнім берушілер) жүзеге асырады.
8. Пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауды және жұмыстар орындалатын орындарға дейін жеткізуді химиялық өңдеулерді жүргізу алдында өнім берушілер Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 мамырдағы № 515 қаулысымен бекітілген "Пестицидтердің (улы химикаттардың) қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламентіне сәйкес жүзеге асырады.
9. Зиянды организмдер ЭЗШ-ден көп мекендейтін орындарға химиялық өңдеу жүргізуді зиянды организмдердің түрлері бойынша өңдеулердің оңтайлы мерзімдерінде өнім берушілер мекендеу орындарын авиация немесе жер үсті тәсілімен бүрку арқылы жүзеге асырады.
10. Зиянды организмдерге қарсы күресті әр түрі бойынша жүргізуге арналған бюджет қаражаты орталық беретін, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық (Астана және Алматы қалалары) аумақтық инспекциясымен (бұдан әрі - ауминспекция) келісілген және облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі - басқарма) бекітетін болжанып отырған өңдеу көлемдері негізінде жоспарланады.
11. Зиянды организмдерге қарсы фитосанитариялық іс-шаралар Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтермен (улы химикаттармен) жүзеге асырылады.
12. Зиянды организмдермен ЭЗШ-ден жоғары мекенделген және (немесе) залалданған алқаптарды химиялық өңдеу жөніндегі қызметтерді сатып алуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес басқарма жүзеге асырады. Бұл ретте пестицидтерді (улы химикаттарды) сатып алуды, тасымалдауды, сақтауды және пайдаланылған пестицидтердің (улы химикаттардың) ыдыстарын кәдеге жаратуды өнім берушілер жүзеге асырады.

13. На основании систематических наблюдений по учету фенологии развития вредных организмов, защищаемой культуры и (или) насаждений филиалы центра проводят оперативное оповещение (сигнализационное сообщение) субъектов, акиматов, областных (городов Астаны и Алматы) и районных теринспекций о необходимости проведения обследований территорий и сроках проведения защитных мероприятий.
14. Субъекты осуществляют учет и выявление вредных организмов на своих территориях в период весенне-летних обследований согласно методическим указаниям. На землях запаса учет и выявление вредных организмов проводится специалистами филиалов центра. Фактическая площадь заселения и (или) заражения вредными организмами выше ЭПВ в соответствующем году подтверждается актами обследования по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - акт обследования).
15. Контроль за мониторинговыми обследованиями и фитосанитарными мероприятими осуществляется областными (городов Астаны и Алматы) и районными теринспекциями.
16. Акт обследования подписывается комиссией, созданной по приказу начальника управления (далее - комиссия) в составе: председатель комиссии - начальник (или его заместитель) отдела сельского хозяйства района (далее - отдел), члены комиссии - специалист управления, специалист отдела, представитель акимата сельского округа, и представителем субъекта, в течение трех рабочих дней после завершения обследования. При этом в случае обследования земель запаса в состав комиссии включаются представители центра и местного уполномоченного органа в области земельных отношений.
17. После определения биологической эффективности химических обработок составляется акт оценки оказанных услуг по проведению борьбы с вредными организмами (далее - акт оценки) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Акт оценки подписывается комиссией и представителем субъекта в течение пяти рабочих дней в пяти экземплярах и каждый из них имеет одинаковую юридическую силу. При этом один экземпляр предоставляется областной (городов Астаны и Алматы) теринспекций, один - поставщику, один - управлению, один - отделу, один - субъекту.
18. Копии актов оценки представляются поставщиками в управление в течение пяти рабочих дней после их подписания.
19. Выплата бюджетных средств на проведение борьбы с вредными организмами осуществляется на основании акта оказанных услуг по проведению борьбы с вредными организмами (далее - акт оказанных услуг) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам. Акт оказанных услуг составляется на основании акта оценки и подписывается начальником управления и поставщиком в течение пяти рабочих дней.

13. Зиянды организмдердің, қорғалатын дақылдың және (немесе) екпелердің даму фенологиясын есептеу жөніндегі жүйелік байқаулар негізінде орталықтың филиалдары субъектілерді, әкімдіктерді, облыстық (Астана және Алматы қалалары) және аудандық ауминспекцияларды аумақтарға зерттеу жүргізу қажеттілігі және қорғау іс-шараларын жүргізу мерзімдері туралы жедел құлақтандыру (сигналдық хабарлау) жүргізеді.
14. Көктемгі-жазғы зерттеулер кезеңінде өз аумақтарында зиянды организмдерді есепке алу мен анықтауды субъектілер әдістемелік нұсқаулықтарға сәйкес жүзеге асырады. Босалқы жерлерде зиянды организмдерді есепке алу мен анықтауды орталық филиалдарының мамандары жүргізеді. Тиісті жылы зиянды организмдермен ЭЗШ-ден жоғары мекенделген және (немесе) залалданған нақты алқап осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зерттеу актілерімен (бұдан әрі - зерттеу актісі) расталады.
15. Мониторингті зерттеу мен фитосанитариялық іс-шараларды бақылауды облыстық (Астана және Алматы қалалары) және аудандық ауминспекциялар жүзеге асырады.
16. Зерттеу актісіне басқарма бастығының бұйрығымен құрылған мынадай құрамдағы комиссия (бұдан әрі - комиссия): комиссия төрағасы - ауданның ауыл шаруашылығы бөлімінің (бұдан әрі - бөлім) бастығы (немесе оның орынбасары), комиссия мүшелері - басқарма маманы, бөлім маманы, ауылдық округ әкімдігінің өкілі және субъектінің өкілі зерттеу аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде қол қояды. Бұл ретте босалқы жерлерді зерттеу кезінде комиссия құрамына орталықтың және жер қатынастары саласындағы жергілікті уәкілетті органның өкілдері енгізіледі.
17. Химиялық өңдеулердің биологиялық тиімділігі айқындалғаннан кейін осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізу жөніндегі көрсетілген қызметтерді бағалау актісі (бұдан әрі - бағалау актісі) жасалады. Бағалау актісі бес данада жасалып, оған комиссия мен субъектінің өкілі бес жұмыс күні ішінде қол қояды және олардың әрқайсысының бірдей заң күші бар. Бұл ретте бір данасы облыстық (Астана және Алматы қалалары) ауминспекцияға, біреуі - өнім берушіге, біреуі - басқармаға, біреуі - бөлімге, біреуі - субъектіге беріледі.
18. Бағалау актілерінің көшірмелерін өнім берушілер оларға қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде басқармаға береді.
19. Зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізуге арналған бюджет қаражатын төлеу осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізу жөнінде көрсетілген қызметтер актісінің (бұдан әрі - көрсетілген қызметтер актісі) негізінде жүзеге асырылады. Көрсетілген қызметтер актісі бағалау актісі негізінде жасалады және оған басқарма бастығы мен өнім беруші бес жұмыс күні ішінде қол қояды.

20. Перечисление причитающихся сумм на текущие счета поставщиков осуществляется в соответствии с планами финансирования областной (городов Астаны и Алматы) бюджетной программы по платежам в течение десяти рабочих дней после представления акта оказанных услуг.
21. Администраторы бюджетных программ несут ответственность за достоверность данных, указанных в предоставляемых в территориальное подразделение казначейства документах.
22. За недостижение результатов распределяемых бюджетных программ первый руководитель администратора бюджетных программ, получивший и использующий бюджетные средства, несет ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения мероприятий
по борьбе с вредными организмами
Акт обследования
__________________________ от "__" ________ 20__года № ____
(место заключения акта)
Комиссия, созданная ___________________________________________
(указать: чьим решением создана, дату и номер решения)
в составе:
председатель комиссии ______________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
члены Комиссии: ____________________________________________________,
____________________________________________________________________,
____________________________________________________________________,
а также представитель хозяйства* ___________________________________,
(наименование хозяйства, Ф.И.О.)
составили настоящий Акт о нижеследующем.
Наименование
сельского
округа
Наименование
вредного
организма
Обследованная
площадь, га
Заселенная и (или)
зараженная площадь,
га
Подлежит
обработке,
га
всего
выше
экономическо-
го порога
вредоносности
1
2
3
4
5
6
Всего
Председатель Комиссии _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены Комиссии _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
_________________________
_________________________
Представитель субъекта* _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
Примечание: * - при обследовании земель запаса подписывается
представителем центра и представителем уполномоченного органа в
области земельных отношений
Приложение 2
к Правилам проведения мероприятий
по борьбе с вредными организмами
АКТ
оценки оказанных услуг по проведению
борьбы с вредными организмами
________________________ от "__" ________ 20__ года № ____
(место заключения акта)
Комиссия, созданная ___________________________________________
(указать: чьим решением создана, дату и номер решения)
в составе:
председатель комиссии ______________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
члены Комиссии: ____________________________________________________,
____________________________________________________________________,
____________________________________________________________________,
а также Поставщик __________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
составили следующее заключение о том, что Поставщик, согласно
Договору от "__" ______ 20__ г. № __, оказал услуги по химической
обработке на землях ________________________________________________
(категория земель)
______________________ против ____________________________ на площади
(наименование района) (наименование вредного организма)
__________ (_______________________) гектаров по цене ________ тенге
за 1 га на сумму __________ (____________) тенге.
Наименование
сельского
округа
Используемый
пестицид
(торговое
название)
Норма
расхода,
л/га,
кг/га
Количество,
л, кг
Площадь
обра-
ботки,
га
Сроки
оказан-
ных
услуг
Биологи-
ческая
эффектив-
ность, %
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Претензий к оказанным услугам не имеется (в случае наличия
претензий - перечислить) ___________________________________________
Председатель Комиссии _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Члены Комиссии _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
_______________________
_______________________
От Поставщика Услуг _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 3
к Правилам проведения мероприятий
по борьбе с вредными организмами
Акт
оказанных услуг по проведению борьбы с вредными организмами
__________________________ от "__" _______ 20__ года № ____
(место заключения акта)
Управление сельского хозяйства _____ области в лице Начальника,
согласно Положению об Управлении, утвержденному Постановлением
акимата _________ области от "__" ______ 20__ года № ___,
Заказчик и ______________________________ в лице ____________________
(полное наименование Поставщика) (Ф.И.О., должность)
действующего на основании Устава (доверенности от "__" _____ 20__года
№ __), именуемое в дальнейшем Поставщик, согласно ниже перечисленным
Актам оценки оказанных услуг по проведению борьбы с вредными
организмами в ________________ районе(нах), составили настоящий Акт о
нижеследующем.
Поставщик в соответствии с договором, заключенным между ним и
Заказчиком от "__" _____ 20__ г. № __, оказал услуги со
следующими характеристиками:
№ актов
оценки
оказанных
услуг
Район,
сельский
округ
Дата
утверждения
акта
Объем
оказанных
услуг, га
Цена
обработки
1 га, тенге
Сумма по
актам,
тенге
1
2
3
4
5
6
Всего
Всего оказано Услуг на площади _______ (__________________) га
на общую сумму __________ (__________________________________) тенге.
Услуги оказаны в полном объеме, в сроки, оговоренные в
Договоре, и соответствуют требуемым качественным показателям.
Претензий к оказанным услугам не имеется (в случае наличия претензий
- перечислить)
_____________________________________________________________________

20. Тиесілі сомаларды өнім берушілердің ағымдағы шоттарына аудару төлемдер бойынша облыстық (Астана және Алматы қалалары) бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру жоспарларына сәйкес көрсетілген қызметтер актісін ұсынғаннан кейін он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
21. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері аумақтық қазынашылық бөлімшесіне берілетін құжаттарда көрсетілген деректердің шынайылығы үшін жауап береді.
22. Бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың нәтижелеріне қол жеткізілмегені үшін бюджет қаражатын алған және пайдаланып отырған бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылықта болады.
Зиянды организмдерге қарсы күрес
жөніндегі іс-шараларды жүргізу
ережесіне
1-қосымша
Зерттеу актісі
___________________________ 20__ жылғы "__"___________ №_____
(акт жасалған орын)
____________________________________________________________ құрылған
(кімнің шешімімен құрылғаны, шешімнің күні мен нөмірі көрсетілсін)
мынадай құрамдағы Комиссия:
Комиссия төрағасы, _________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: _________________________________________________,
____________________________________________________________________,
____________________________________________________________________,
сондай-ақ шаруашылық өкілі* ________________________________________,
(шаруашылықтың атауы, Т.А.Ә.)
төмендегідей туралы осы Актіні жасады.
Ауылдық округтің атауы
Зиянды организмнің атауы
Зерттелген алқап, га
Мекенделген және (немесе) залалданған алқап, га
Өңделуі тиіс, га
барлығы
экономикалық зияндылық шегінен жоғары
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Комиссия төрағасы _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
_____________________________
_____________________________
Субъектінің өкілі* _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпе: * - босалқы жерлерді зерттеу кезінде орталықтың өкілі мен жер қатынастары саласындағы уәкілетті органның өкілі қол қояды
Зиянды организмдерге қарсы күрес
жөніндегі іс-шараларды жүргізу
ережесіне
2-қосымша
Зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізу жөнінде көрсетілген
қызметтерді бағалау актісі
___________________________ 20__ жылғы "__"___________ №_____
(акт жасалған орын)
____________________________________________________________ құрылған
(кімнің шешімімен құрылғаны, шешімнің күні мен нөмірі көрсетілсін)
мынадай құрамдағы Комиссия:
Комиссия төрағасы, _________________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: _________________________________________________,
____________________________________________________________________,
____________________________________________________________________,
сондай-ақ Өнім беруші ______________________________________________,
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Өнім беруші 20__ жылғы "__"__________________ №______ Шартқа сәйкес
_____________________________ жерлерде ______________________________
(жерлердің санаты) (аудан атауы)
__________________________ қарсы _______(___________________________)
(зиянды организмнің атауы)
гектар алқапта 1 гектарына ________ теңге бағамен____(______________)
теңге сомасына химиялық өңдеу жөніндегі қызметтерді көрсеткендігі
туралы қорытынды жасады.
Ауылдық округтің атауы
Қолданылатын пестицид (сауда атауы)
Шығыс нормасы, л/га, кг/га
Саны, л, кг
Өңдеу алқабы, га
Қызметтер көрсетілген мерзімдер
Биологиялық тиімділігі, %
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Көрсетілген қызметтерге наразылық жоқ (наразылықтар болған
жағдайда - көрсетілсін) _________________________________________
Комиссия төрағасы _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
_____________________________
_____________________________
Қызметтерді көрсетушіден _____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
Зиянды организмдерге қарсы күрес
жөніндегі іс-шараларды жүргізу
ережесіне
3-қосымша
Зиянды организмдерге қарсы күрес жүргізу жөнінде көрсетілген
қызметтер актісі
___________________________ 20__ жылғы "__"___________ №_____
(акт жасалған орын)
______________ облысы әкімдігінің 20__ "__"_____________ №_____
қаулысымен бекітілген Басқарма туралы ережеге сәйкес ________________
облысы ауыл шаруашылығы басқармасы атынан Бастық, Тапсырыс беруші
және бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын Жарғы (20__ жылғы "__"_______
№____ сенімхат) негізінде қызмет ететін _____________________________
(Өнім берушінің толық атауы)
атынан _____________________ төменде келтірілген Зиянды организмдерге
(Т.А.Ә., лауазымы)
қарсы күрес жүргізу жөнінде көрсетілген қызметтерді бағалау
актілеріне сәйкес __________________ ауданында(дарында) төмендегідей
туралы осы Актіні жасады.
Өнім беруші мен Тапсырыс беруші арасында жасалған 20__ жылғы
"__"______ №__ шартқа сәйкес ол мынадай сипаттағы қызметтер көрсетті:
Көрсетілген қызметтерді бағалау актілерінің №
Аудан, ауылдық округ
Акт бекітілген күн
Көрсетілген қызметтер көлемі, га
1 га өңдеу бағасы, теңге
Актілер бойынша сома, теңге
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Барлығы _________(________________) га алқапта жалпы сомасы
_________(____________________________) теңгеге қызметтер көрсетілді.
Қызметтер толық көлемде Шартта айтылған мерзімдерде көрсетілді және талап етілетін сапа көрсеткіштеріне сәйкес келеді. Көрсетілген қызметтерге наразылық жоқ (наразылықтар болған жағдайда — көрсетілсін)
_____________________________________________________________________

1. Общая стоимость оказанных Услуг _______________
2. Сумма аванса _______________
3. Ранее заактированные суммы _______________
4. Следует к оплате ______________(____________________) тенге.
За Управление За Поставщика
___________________ Ф.И.О. __________________ Ф.И.О.
М.П. М.П.

1. Көрсетілген қызметтердің жалпы құны ___________________
2. Аванс сомасы ___________________
3. Алдында актіленген сомалар ___________________
4. Төленуге тиісті _________________ (_________________) теңге.
Басқарма үшін Өнім беруші үшін
_______________ Т.А.Ә. _______________ Т.А.Ә.
М.О. М.О.