Об утверждении Правил кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений на 2011 год в рамках Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2011 года № 235
В соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы", Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений на 2011 год в рамках Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитных договоров с местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы;
2) контроль за выполнением условий кредитных договоров.
3. Агентству Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства в установленном законодательством порядке обеспечить контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания бюджетных кредитов.
4. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставлять информацию об освоении кредитов в Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства и Министерство финансов Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 2011 года № 235
Правила
кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и
Алматы на строительство и (или) приобретение жилья через
систему жилстройсбережений на 2011 год в рамках Программы
жилищного строительства в Республике Казахстан
на 2011-2014 годы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений на 2011 год в рамках Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011-2014 годы (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 "О реализаций Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы" и определяют порядок кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений на 2011 год.

Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарлама шеңберінде 2011 жылға арналған тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2011 жылғы 9 наурыздағы N 235 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарлама шеңберінде 2011 жылға арналған тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарымен кредиттік шарттар жасасуды;
2) кредиттік шарттар талаптарының орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі заңнамада белгіленген тәртіппен бюджеттік кредиттердің мақсатты және тиімді пайдаланылуын, өтелуін және қызмет көрсетілуін бақылау мен мониторингті қамтамасыз етсін.
4. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне кредиттерді игеру туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 9 наурыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 2011 жылға кредит беру қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 — 2014 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 2011 жылға кредит беру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңына, «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысына сәйкес әзірленді және облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 2011 жылға кредит беру тәртібін белгілейді.

2. Порядок кредитования областных бюджетов, бюджетов городов
Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение жилья
через систему жилстройсбережений на 2011 год
2. Местным исполнительным органам областей, городов Астаны и Алматы (далее - заемщики) в течение десяти календарных дней после принятия соответствующими маслихатами решений, предусматривающих в областных бюджетах, бюджетах городов Астаны и Алматы на 2011 год соответствующие поступления, предоставить указанные решения маслихатов в Министерство финансов Республики Казахстан (далее - кредитор).
3. Кредитору в соответствии с законодательством Республики Казахстан после выполнения пункта 2 настоящих Правил предоставить заемщикам бюджетные кредиты посредством заключения кредитных договоров.
4. Установить следующие основные условия предоставления кредитов заемщикам:
1) кредиты предоставляются заемщикам в тенге сроком на 3 (три) года по 0,01 %-ной ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений на 2011 год в рамках Программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2011 - 2014 годы;
2) период освоения кредитов исчисляется с момента перечисления кредитов со счета кредитора и заканчивается 25 декабря 2013 года.
5. Дополнительные условия по предоставлению, погашению и обслуживанию кредитов устанавливаются в кредитом договоре в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.

2. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 2011 жылға кредит беру тәртібі
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - қарыз алушылар) тиісті мәслихаттар 2011 жылға арналған облыстық бюджеттерде, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерінде тиісті түсімдерді көздейтін шешімдер қабылдағаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне (бұдан әрі - кредитор) мәслихаттардың көрсетілген шешімдерін ұсынады.
3. Кредитор Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Қағиданың 2-тармағы орындалғаннан кейін қарыз алушыларға кредиттік шарттар жасасу арқылы бюджеттік кредиттер береді.
4. Қарыз алушыларға кредиттер берудің мынадай негізгі шарттары белгіленеді:
1) Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2011 - 2014 жылдарға арналған бағдарлама шеңберінде тұрғын үй құрылысы жинақтары жүйесі арқылы қарыз алушыларға 2011 жылға кредиттер тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға 3 (үш) жыл мерзімге сыйақының (мүдденің) 0,01% нөлдік ставкасы бойынша теңгемен беріледі;
2) кредиттерді игеру кезеңі кредитордың шотынан кредиттер аударылған сәттен бастап есептеледі және 2013 жылғы 25 желтоқсанда аяқталады.
5. Кредиттерді беру, өтеу және қызмет көрсету жөніндегі қосымша шарттар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес кредиттік шартта белгіленеді.